Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1204) eddie303 válasza biker (#1199) üzenetére


eddie303
őstag

A szerencse az, hogy már van egy rakás játék, és játszani azért van mivel. Na jó, nem üti el magát, de van.

A többi tényleg problémás lenne, hiába mondják, hogy crossover office, meg hasonlók... Személy szerint nem használok se MS Office-t se Macromedia cuccot, vagyishát OpenOffice-t azt használok, de nem azon múlik az életem :) Az 1.9xx már elég jól sikerült szerintem, persze mindig is lesznek problémák. Majd ha M$ bácsi tényleg xml-esíteni fogja a dokumentumformátumait, akkor esetleg lehet, hogy minden menni fog, de szerintem még korántsem biztos.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#1205) biker válasza Don Vittorio (#1200) üzenetére


biker
nagyúr

én pedig írtam mailt...
elveszett?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1206) Macc


Macc
aktív tag

1201-1203 vajon mi lehetett??

(#1207) biker válasza Macc (#1206) üzenetére


biker
nagyúr

hááát, ne firtassuk :)
csak kértem don-t.... és utána eltüntette a nyomokat.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1208) rii


rii
nagyúr

Két kérdést szeretnék feltenni: hátha történt valami változás....

[1.] Mikor fognak Intel processzorokkal kijönni a MAC-ek?

[2.] Lesz OS X PC-re?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1209) Husky válasza rii (#1208) üzenetére


Husky
aktív tag

1) Jovo ev vegen varhatoak.
2) Elvileg lesz valami TCPA csipp az alaplapon, hogy ne lehessen. De majd Jurij megoldja. :D

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#1210) Grafiqs válasza Husky (#1209) üzenetére


Grafiqs
őstag

Egen kb addig tart a Mac onnantól mac lesz. :Y

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#1211) rii válasza Husky (#1209) üzenetére


rii
nagyúr

Milyaza técépéá, és klyaza lyurily? :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1212) desanctis válasza perempe (#76) üzenetére


desanctis
csendes tag

Hova? Vegyél amerikai államkötvényt, ha annyira oda vagy értük. Aztán majd nézhetsz, ha Kína besokall.

(#1213) Race-Face


Race-Face
tag

Sziasztok

Nem akarok kérdésemnek külön topicot nyitni, van abból elég...
Egy macet segítenétek beárazni? Vevő van már rá, csak nem tudom, mennyit kérjek érte.
Szóval egy G4 Quicksilver 867 MHz-es gépről van szó, 512 MB sdram, 40 GB vincsi, superdrive, Geforce2 MX 64 MB vga, apple pro bill + promouse egér.

Kelj fel és járjunk!

(#1214) Zenty válasza desanctis (#1212) üzenetére


Zenty
őstag

Nem kina az most nyalizik egyelöre,te koreára gondoltá :D!

Guild Wars - Zenty a survivor

(#1215) Race-Face


Race-Face
tag

#1213?

mac-guruk?

Kelj fel és járjunk!

(#1216) Macc válasza Race-Face (#1213) üzenetére


Macc
aktív tag

Hat sztem 100-150e kozott mozoghat, inkabb 150-hez kozelebb:)

(#1217) duhaj válasza Race-Face (#1213) üzenetére


duhaj
csendes tag

van aki ezert meg penzt ad?

(#1218) Race-Face válasza duhaj (#1217) üzenetére


Race-Face
tag

akad...

Kelj fel és járjunk!

(#1220) MoP_FX 57 válasza biker (#1205) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Szia Biker!
Látom, hogy neked Mac minid van méghozzá 1 giga RAM-mal és a nagyobbik procival. Az lenne a kérdésem, hogy Te ugye PC-ről váltottál át Mac-re és neked mi a személyes véleményed róla így XP után? (ha előtte XP-d volt) Én a következőkre szoktam használni a PC-met: Netezés,zene hallgatás/videónézés,MSN,Skype,DC++ (fontos),néha játék azt tudom, hogy van pár játék Mac-re is. Ezekre gondolom kompromisszummal is de van valami alternatíva.
Előre is köszi a választ.

Ui.: Ugye a Minin nincs mikrofon bemenet?

[Szerkesztve]

(#1221) Alex91 válasza MoP_FX 57 (#1220) üzenetére


Alex91
félisten

A PC-dhez kepest ez joval gyengebb gep!

MSN es jatek inkabb gaz. A tobbire elmegy.
Tan az audio kimenet bemenet is. (Csak akkor ugye nincs kimenet :D.)

BT headset, esetleg USB-s headset/miki. De nekem errol nincs tapasztalatom.
Ami jo benne, az a merete es az elegge csendes mukodese.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1222) kovasz válasza MoP_FX 57 (#1220) üzenetére


kovasz
senior tag

miert akarsz mac-et? divatbol?

(#1223) MoP_FX 57 válasza Alex91 (#1221) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Igen azt én is gondoltam, hogy gyengébb. A játékok annyira nem is érdekelnek de az MSN-t sajnálom. Tehát csak egy hang kimenet van, akkor ez is necces. Akkor kéne egy új füles/mikrofon kombó is. Egyelőre felejtős.

(#1224) MoP_FX 57 válasza kovasz (#1222) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nem akarhatsz megsérteni, múltkor volt szerencsém egy Imac-et használni és megtetszett.

(#1225) kovasz válasza MoP_FX 57 (#1224) üzenetére


kovasz
senior tag

nem. akkor mast irtam volna.

csak azert kerdezem, mert a mac most mar lassan pc, csak lesz benne egy chip hogy ne menjen ra a winxp vagy barmi mas a mac cuccain kivul.

a fejlesztok mar kaptak az pc alapu mac-bol es aradoznak hogy milyen gyors a regihez kepest. pedig csak egy kozepszintu intel proci van benne.

a hwsw-n van egy rovidebb cikk a temarol.

(#1226) Alex91 válasza MoP_FX 57 (#1224) üzenetére


Alex91
félisten

A Mini masodik gepnek tokeletes :)! (Es aztan ugyis ez lesz az elso :DD !)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1227) Alex91 válasza kovasz (#1225) üzenetére


Alex91
félisten

Mie? Alapvetoen most se sokban ter el egy PC-tol, legnagyobb kulonbseg a CPU, a tobbi PC szabvanyu cucc...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1228) MoP_FX 57 válasza Alex91 (#1226) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Na mesélj csak! :)) Milyen géped is van?

(#1229) Alex91 válasza MoP_FX 57 (#1228) üzenetére


Alex91
félisten

1,25-os mini 1 GB RAM-mal, a tobbi alap benne. Meg van egy 1 GHz-es Celeronos PC :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1230) biker válasza MoP_FX 57 (#1220) üzenetére


biker
nagyúr

intel 2.8 800 HT ről váltottam, és nem bántam meg.

MSN van, csak ne a szar MSN-t töltsd le, hanem az adium-ot, ami egyszerre kezel msn, icq, jabber, aol, mindenszart, skype van, dc van, torrent van (ezeket nem használom, csak tudom)

játékok: max payne és nascar 2002 amit eddig játszok, az király rajta.

a nagyobbik 1.42-es amúgy sebességre nem sokban marad el egy 2.8-as géptől, főleg ha pl azt vesszük, egy 3000-es amd alig 1.8-2GHz-en megy, pontosan te jobban tudod, de nem sokban különbözik.

pl photosop fürgépp, disk művelet a minin lassabb, 4200-as noti hdd miatt, de nem vészes.

most épp DVD tömörítés megy a háttérben, most fúj rendesen a venti :)
játékokat nem sokat teszteltem még, de ami van macre, és belefér a recommendedbe, az jó lesz mind.
állítólag a WOW is jól fut minin... nem próbáltam, mesélik.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1231) MoP_FX 57 válasza biker (#1230) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Köszi a kimerítő választ. :R

(#1232) biker válasza MoP_FX 57 (#1231) üzenetére


biker
nagyúr

pl nem kúrom fel magam agyilag, ha elindul a víruskereső photoshop közben, és akad minden, vagy épp vírus jön, vagy akármi egyéb, nem kell restartolgatni, meg semmi vergődés, nyúzod azt csao

párom csak annyit jegyzett meg: mostanában nem anyázok a gép mellett :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1233) MoP_FX 57 válasza biker (#1232) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ez jól hangzik. ;) Bár én nem szoktam anyázni, és ez csak azért van mert kb 1 hónapja rendkívül flottul megy a gépem de azért csábít a Mac is. Szerencsére itt van a Mom Park ahol van egy bolt ahol ki van rakva három Mac: IBook,IMac és egy Mini meg egy IPod is de az nem érdekel mert olyanom van.;) Amikor ott van dolgom akkor szívesen beülök oda egy kicsit és tetszik.

(#1234) rii


rii
nagyúr

Nem a divat miatt írom, de egy G5 méltó dísze lehet eg szépen berendezett szobának, mígPC-ből bámyilyen házat azonnal dugnék az asztal alá .. talán ez sem utolsó szempont.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1235) kovasz válasza Alex91 (#1227) üzenetére


kovasz
senior tag

ez igy van, de most mar ez a kulonbseg sem lesz meg.

(#1236) biker válasza kovasz (#1235) üzenetére


biker
nagyúr

nana, az még mindíg nem eldöntött elvileg, hogy ugyanaz a P4 lesz e bennük, ami kapható kereskedelmi forgalomban.
a mostani dev. verziókban az van, de ez még nem 100000% a jövőt tekintve

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1237) Alex91 válasza biker (#1236) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem 99%, hogy ugyanolyan CPU lesz, mint majd az akkori PC-kben (max. vagy a gagyibb kategoria, vagy a premium, Apple-nel ezt nem tudhassuk :D ).
Sot, az is valoszinu, hogy ugyanaz a chipset is az alaplapon...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1238) MoP_FX 57 válasza rii (#1234) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ezt én is aláírom, tényleg nagyon meg van csinálva mint külsőleg mint belsőleg. De azt kell mondanom, hogy ehhez már dukál egy >20''-os Apple Cinema Display is meg wireless billenyűzet és egér kombó.
Egyébként nem tudom, hogy én vettem-e észre de nagyon el vagyunk szállva az árakkal. Csak egy összehasonlítás végett. A legnagyobb Powermac Dual 2,7 GHz egyébként alap felszereltséggel nálunk 809 125 Ft. Amerikában ugyanez természetesen átszámítva forintba 629 790 Ft ezzel szerintem túlzok is egy kicsit. (210-zel szoroztam mert most annyiért lehet venni a dolcsit) Egyik se olcsó de azért ott van ~180 000 Ft difi.:O

(#1239) biker válasza MoP_FX 57 (#1238) üzenetére


biker
nagyúr

usa: 629e + 9% áfa
itthon macbolt.hu:
639200 Ft nettó
799000 Ft bruttó

egyéb kérdés? gondolom nincs. akkor köszi...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1240) kovasz válasza biker (#1236) üzenetére


kovasz
senior tag

hat ize... nem hinnem hogy az intel annak apar ezer megrendelesnek majd felallit egy uj gyartosort megtervez uj p4-et. kulonben jobban jart volna mindn mac hivo ha az apple amd-s processzor valaszt. pl valamelyik uj 64bites, ketmagosat.

(#1241) MoP_FX 57 válasza biker (#1239) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ez így jó csak ettől még nem olcsóbb itthon, pláne ,hogy kint sokkal magasabbak a fietések is. Valszeg náluk egy fél millás kiadás gépre nem is olyan nagy szám mint nálunk sőt biztos. Na mindegy ez nem von le semmit egy Mac-ből csak tudatni akartam ,hogy nálunk nagyon drága. Ezért én inkább Amerikából rendelném meg.

Köszönöm szépen, leülök magamtól...

(#1242) fogtunder válasza kovasz (#1225) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szvsz egy idióta, aki az os/x-en kívül mást akar rakni a mac-jére. igaz, hogy a mac lassan pc lesz, de túl sokban eddig sem különböztek, csak a macnél kisebb volt a modularitás, ibm proci volt benne és kb. ennyi. meg a design és ezzel együtt az ár.
a pc-vel sem az a baj, hogy pc, hanem, hogy ha az ember neadjisten játszani is akar, akkor mindenképpen a windowsnál köt ki. ami szintén jóval gyorsabb lenne, ha hagyná az embernek megválogatni, hogy mit is szeretne a sok ''hasznos'' szolgáltatás közül telepíteni, meg magának fordítaná a kernelt, a hardwer függvényében. csak hát ehhez nyíét forráskód kéne. az os/x-nek nem az az alapvető előnye szerintem a windows-zal szemben, hogy sokkal többet tud, hanem, hogy amit tud, azt üzembiztosan csinálja, meg van benne egy-két apróság, ami jelentősen növeli a user experience-t, mert jobs-ék bevallottan arra mennek. mondjuk gates-ék is...

#1240: szívemből szóltál...

[Szerkesztve]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1243) MoP_FX 57 válasza fogtunder (#1242) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ezzel egyetértek, főleg kitérve a ''User experience''-re. Ha valaki ránéz 10.4-es Tigrisre az láthatja ,hogy nagyon rámentek a kinézetre (10.3 ''Panther'' is ilyen szép) és arra ,hogy minden legyen magátólértetődő,ergonómikus és felhasználóbarát. Pont ebben a rendszerben debütált a Dashboard nevezetű ami egy gombnyomásra előugrik a asztalra és mindenféle kis program fut rajta. Asszem időjárás,valutaváltó, világóra etc. Engem így is ,hogy nincsen ilyen gépem, örömmel tölt el ,hogy tényleg össze tudtak rakni egy ennyire jó oprendszert.Wáá ilyenkor de szeretnék egy minit.:B

(#1244) biker válasza MoP_FX 57 (#1241) üzenetére


biker
nagyúr

látom nem értetted meg.
a gép ugyanannyiba kerül itt is, ott is, a diffi az áfa-ban van.
de mondok mást, hogy megértsd.

mac mini: 499$ = 104.790 + fa (9% tudtommal)
apple uk, fr, de, a, ch mindenhol 449? = 114.495 + áfa (19% ha jól tudom)
apple hu : 111.120 + áfa (25%)

jééé, olcsóbb mint bárhol az EU-ban

remélem végre belátod, mennyire drága itthon a mac?

powermac netto 639.200 itthon
EU ára: 631.125 + áfa
usa: 629.000 + áfa

eur: 255
usd: 210 számolással

és ha nem hiszed, akkor itt az apróbetűs usa infó:
Subtotal Please note that your subtotal does not include sales tax or rebates. $2,999.00

ha te 630e forintnál 10ezerért vergődsz usa szállítással, ami DHL-el alig 100k-ba ki is jön, lévén 27kg a gép, és egy esetleges garizással vergődsz 1-2 hónapod, legyen.

köszönöm, befogom magamtól, éljen a matek.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1245) MoP_FX 57 válasza biker (#1244) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ok, köszi a magyarázatot.Értem. Bár egyelőre távol áll tőlem a G5, a Mac mini még csak-csak.;)

(#1246) biker válasza MoP_FX 57 (#1245) üzenetére


biker
nagyúr

azon se sokat keresnél, mellesleg apple care és worldwide warranty tudtommal csak mobil gépre van worldwide, a mini desktop gép :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1247) MoP_FX 57 válasza biker (#1246) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Be akartam írni PS-be de aztán nem, hát most leírom.Igazából nem az Apple-ön keresztül rendelném meg. Ebay-en jártasabb vagyok de hagyjuk a témát mert már kimerítettük szvsz.;) Vissza a Mac OS-hez.
Tényleg, használgatod a Dashboardot? Nem fogja a rendszert?

(#1248) rii


rii
nagyúr

Ugye a Apple/Macintosh Intel alapokon meg tudja szorongatni a Microsoft-ot?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1249) fogtunder válasza rii (#1248) üzenetére


fogtunder
nagyúr

megszorongatni akkor tudja, ha nem lesz olyan mocskos drága, mint most. azt meg szerintem várhatjuk. én sem véletlenül gyűröm még a pc-t. bár lassan kezdek linuxosodni. az egy olcsóbb alternatíva a normálisan működő számítógépre (mondjuk annyival komplikáltabb is, de hát a tanulás nem kerül több száz ezer forintba).

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1250) kovasz válasza fogtunder (#1242) üzenetére


kovasz
senior tag

imho linux-nak jo alap lesz. csak az ar/ertek aranya nagyon rossz. talan ez lesz az utolso mac szeria.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.