Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) regent


regent
aktív tag

Megint gondom van egy Mac-kel. Bármilyen programból is nyomtatok, az elsöö nyomtatást hibátlanul elvégzi, függetlenül a nyomtatott oldalak számától, vagy bármi egyébb körülménytööl. De ha még egy nyomtatást indítok, akkor összeomlik a program. Azt mondja, hogy a ''preview'' alkalmazás hibát okozott, és most be kell zárnia. De vele eggyütt bezáródik az a program is amibööl nyomtatni akartam. Ha újra elindítom a programot, ugyanez a helyzet, egy nyomtatást enged, de a másodiknál összeomlik.

Mi okozhatja ezt a hibát, és fööleg mivel lehet orvosolni? Teljes rendszerújratelepítést egyenlööre nem szeretnék csinálni. Amúgy egy OS X 10.3.9-es rendszerröl van szó.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1902) regent


regent
aktív tag

Up!

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1903) biker válasza regent (#1901) üzenetére


biker
nagyúr

talán maga a nyomtató okozza :( vagy drivere/annak hiánya

a lexmarkom pl ha sokat scannelsz, akkor elfelejt nyomtatni.
ilyenkor mindenféle rituálé kell, hogy nyomtasson. ugyanezt tette Win alatt is, tehát HW a hiba

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1904) Batman


Batman
őstag

Hellosztok!

Egy gyors kérdésem lenne a Mac-ek milyen fájlrendszert használnak?
Sose volt Mac-em szal nézzétek el nekem ezt a kérdést.köszi

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#1905) dearbear válasza Batman (#1904) üzenetére


dearbear
tag

[link]

To develop or not to develop that is the question.

(#1906) robi0604 válasza biker (#1903) üzenetére


robi0604
őstag

Akkor lehe, hogy a hw-el van a baj... Ilyet nem nagyon szokott csinálni az osx.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1907) regent válasza robi0604 (#1906) üzenetére


regent
aktív tag

Két nyomtató is van, mindkettöö HP, mindkettöönél ugyanezt a hibát csinálja. De csak ez a laptop, más Mac-ekkel nincs baj. Igaz azokon már 10.4.1-es OS X van. Ezért gondolom, hogy valami rendszerhiba, de mielöött feltennék egy új rendszert gondoltam, megkérdezem, hátha tud valaki valami más, esetleg egyszerüübb módszert.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1908) fogtunder


fogtunder
nagyúr

hi!

lassanként tervezem egy apple gép vásárlását (leginkább az önálló jövedelem hiánya a hátráltató tényező), viszont leginkább szoftveres téren vannak kétségeim. igazán két dolog van, ami érdekel, és nem találtam rá sehol választ:

1.) milyen funciói vannak a cd/dvd író programnak, ami az osx-ben van alapból? létezik-e hozzá valami külön, professzionális alkalmazás, vagy itt is szokni kell az apple szemléletet? dvd tömörítgető programról tud-e valaki?

2.) office programok. a gépekhez adnak egy iworks próbaverziót, de az 1 hónap ugye semmire sem elég. van még rá ugye rosettás ms office is, de attól meg inkább szabadulni akarnék, ráadásul mindkettő elég drága. van viszont alá openoffice, amit már használtam és csak annyi a bajom vele, hogy a prezentáció készítési képességei, illetve az ilyen téren mutatott kompatibilitása enyhén hoányos. a kérdésem jelen esetben az lenne, hogy mik a tapasztalatok a 3 programcsomaggal? megéri a két fizetős a pénzét, vagy maradjon az ingyenverzió? mik az iworks előnyei és az mennyire kompatibilis a microsoftos megoldásokkal?

hát kb. ennyi, előre is köszönöm a válaszokat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1909) biker válasza fogtunder (#1908) üzenetére


biker
nagyúr

alapból a finder ír neked adatot dvd-re és cd-re, az itunes ír neked zenét, az imovie és idvd ír neked videót.

ha ez nem elég, akkor fizetős profiban ott a toast, meg van egy marék free app is

iworks szerintem megéri a pénzét, ha nem, hát az van, amit felsoroltál :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1910) fogtunder válasza biker (#1909) üzenetére


fogtunder
nagyúr

köszönöm a választ, de az azért még érdekelne, hogy az iworks mennyire kompatibilis a microsoft megoldásokkal, ergo a formázások ugyanúgy jelennek meg, ha megnyitok egy pages-ben írt dokumentumot ms word alatt? és a prezentációkkal mi a helyzet?

ja, és visszább olvastam valami olyasmit, hogy mintha problémák lennének a mini dvd írójával. jobban járok egy külsővel, vagy ha keretbe rakom a mostanit?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1911) biker válasza fogtunder (#1910) üzenetére


biker
nagyúr

elvileg 100%, ami nem igaz, mert ha csinálsz egy lapot office 2000-ben, és megnyitod 2003-ban, vagy OfficeXP-ben, már szar a dolog, de erről az M$ tehet
van egy rakat olyan spéci formázás, ami a pages ill. keynote exportján rosszul jön ki, de tapasztalat: 99.5% siker
pl keynoteban van olyan effekt, ami nem létezik pp-ben :(

a mini DVD írója jó, csak válogatós, az újak már nem, de a 4x író sok 8x ill 16x lemezt csak 2x ír (ritek, princo, philips) verbatim 8x és TDK 8x kiváló, ridata 8x jó, 16x-t ne tegyél bele.
a 8x írók jobbak, de nem sokkal, ha matshita, a pio kivitelűk a jobbak.
én megírtam úgy 200DVD-t és 300CD-t, és megy rendesen.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1912) robi0604 válasza regent (#1907) üzenetére


robi0604
őstag

Hát nemtudok erre mit mondani. :(
Szentem akkor marad a legegyszerűbb, ha felralsz egy újabb osx-et...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1913) robi0604 válasza fogtunder (#1910) üzenetére


robi0604
őstag

Tényleg jók az írók,de ha mégis kívülről oldanád meg, inkább külsőt vegyál.
Sajna a beszerelhető írók nem külső, rack-ben elhelyezett használatra vannak tervezve, ezért felmerülhetnek problémák. Nem biztos,de van rá esély...
Van 1-2 gyártó, aki kifejlesztett külön erre a célra ( ha valaki kölső rack-be rakja a belső íróját) módosított firmware-t.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1914) KMan


KMan
őstag

Sziasztok!

Regebben mar emlittem (ugy fel eve) hogy szeretnek egy Almas laptop-ot. Akkor meg ugye a jo oreg PowerBook G4 volt, mostmar azonban itt a MacBook Pro az Inteles Dual orulet.

Lenne valakinek vmi tapasztalata a PH!-sok kozul az uj lappal?

(Beszeljukmac forumon olvasgatok, de a ti velemenyetek is erdekelne)

Koszi:R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1915) robi0604 válasza KMan (#1914) üzenetére


robi0604
őstag

A régi hibákat nem nézve, jó vizhangja van.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1916) KMan válasza robi0604 (#1915) üzenetére


KMan
őstag

Ja errol mar hallottam hogy az elso szeriak nem voltak tokeletesek. De ezeket mar javitottak ugye? Nemsokara jon a 17''-es valtozat is, gondolom ott mar minden rendben lesz.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1917) robi0604 válasza KMan (#1916) üzenetére


robi0604
őstag

''Gyrek-hibáik'' voltak... :)
Persze javították. Olvasgass utána, hogy melyiket nem ajánlatos venni. Itt a Ph!-n is van 1-2 cikk. Érdemes elolvasnod. De ha esetleg kikapnál mégis egy ilyet, valszeg egyből orvosolnák a problémádat. (persze jó helyen)
Elvileg a 17-esnek jónak kéne lennie, mert tanultak az előzőkből...
Később, ha már minden jó lesz, én is beszállok egy 15,4-esbe.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1918) KMan válasza robi0604 (#1917) üzenetére


KMan
őstag

Nem egy kis osszegrol van szo. Gariban orvosoljak ha lenne valami gond, es szep meg minden, de en amcsibol szeretnem a cuccot. A worldwide garancia atfutasi ideje pedig tobb honap is lehet. :Y 17-es bol most jonnek ki a legelso szeriasok USA-ban (vagy talan mar ki is jottek) egy olyannal szemezek.

UP, mert macbook pro tulajokat varunk!

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1919) robi0604 válasza KMan (#1918) üzenetére


robi0604
őstag

Ha a helyszínen tudják szervizelni, teljesen mindegy, hogy Mo-i a gar vagy ww...
Ez akkor lehet gond, ha nincs normálisan szervízháttér ezekre a termékekre.
De ha nem alapvető hw-ról van szó, szentem nem lehet gond... :)
Valszeg már belekalkulálták a fejlesztésekbe a ''gyerek-betegégeket''...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1920) KMan válasza robi0604 (#1919) üzenetére


KMan
őstag

worldwide garancia elbiralasara akar egy honapot is varni kell en ugy tudom. ugyanez van az iPod-ommal, mivel az is kinntrol jott. Mondjuk eddig semmi baja. kopp-kopp. :D

up, jojjenek a mbp tulajok!

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1921) robi0604 válasza KMan (#1920) üzenetére


robi0604
őstag

Nem hallottam, hogy ennyi ideig bírálták volna a cuccokat.
Lehet, hogy neked van igazad...
De szentem lényeg a garancia. :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1922) KMan válasza robi0604 (#1921) üzenetére


KMan
őstag

Lenyeg a garancia ez teny, csak megis eleg kinos hogy ennyit kell varni a garis ugyintezesekre. iPod-nal meg nem is akkora gaz, hisz zene nelkul vhogy azert csak kibirod, de a lapon vannak az osszes munkad+mindened akkor eleg kellemetlen lehet:U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1923) robi0604 válasza KMan (#1922) üzenetére


robi0604
őstag

Persze ez teljesen érthető...
Mondom én nem hallottam, hogy ilyen lassan megy.
Mind 1 csak lessz valami.

Most én mondom:
Várunk MacBookPro tulajokat, hogy végre más is mondjon valami jót ennek a srácnak! ;)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1924) KMan válasza robi0604 (#1923) üzenetére


KMan
őstag

Hat ahogy bongeszem az Alma honlapjait a specifikaciok alapjan nagyon utosre jott ki a 17''-es modell. [link] benne van mar mindel amit esetleg szurta a szemeket a 15''-osben. Megjott a DL DVD, a FW800, +1USB,2.0 +20GBHDD, +0,16GH CoreDuo. 2800$ :Y

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1925) robi0604 válasza KMan (#1924) üzenetére


robi0604
őstag

Hát igen...
Már szeretném tesztelni én is. :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1926) CiCq


CiCq
csendes tag

hali !
beszéltetek már itt a PC MAC OS használatról??? mert ha igen akkor visszekeresek, hanem, hát akkor kérdezek( =

.: www.motormatrica.hu :.

(#1927) robi0604 válasza CiCq (#1926) üzenetére


robi0604
őstag

Volt róla szó...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1928) KMan válasza robi0604 (#1925) üzenetére


KMan
őstag

Ja igen es persze mar fel lehet ra eroltetni a Win-t.
Most nezem csak az arakat eleg erdekes hogy ha a 15''-osbol 2.16Gh-es procit kersz akkor az felarral egyutt annyi mint a 17''-es, amiben ugye szinten 2,16Gh-es a proci. Erdekes.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1929) robi0604 válasza KMan (#1928) üzenetére


robi0604
őstag

Ez valszeg változni fog, ahogy normálisan kapható lesz.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1930) KMan válasza robi0604 (#1929) üzenetére


KMan
őstag

Nekem mar ez a 2800$ ar is sok de ha belegondolsz hogy itthon egy 17''-es mpb 800.000 Ft... :Y orulet. USA-bol kell apple termekeket beszerezni ez egyertelmu. A zsebzeneszem is onnan jott. :C

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1931) robi0604 válasza KMan (#1930) üzenetére


robi0604
őstag

Ha van rá lehetőséged persze.
Csak sajnos nem mindenkinek adatik meg.
Mondanám, hogy tudok egy olcsó helyet, de sajna még nem tudom. :(

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1932) KMan válasza robi0604 (#1931) üzenetére


KMan
őstag

Más. Nekem az osszes alkalmazasom es progim Win-hez van. Most hogy lehet Win-t is használni ezeken a gépeken annyi az egesz hogy boot-olok egy Win-t es onnan gond nelkul felmasznak a megszokott dolgaim?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1933) robi0604 válasza KMan (#1932) üzenetére


robi0604
őstag

A 10.5-től felfele támogatja ezt a lehetőséget az inteles gépekre az OS X.
Jobb, ha ezt egy külön partícióra rakod, mert mint tudjuk a winfos nem a legjobb oprendszer. Idáig OS X alatt fölösleges volt felosztani a HDD-t, mive teljesen normálisan le tudja kezelni, de ehhez nem árt.
Sajnos, ha felrakod a Winfost, magával rántja a többi rossz tényezőjét, mint pl a vírusok, tehát ugyan úgy telepítsd, mint egy pc-t. (persze driverek nélkül)
A Beszmac-en le va írva pontosan a művelet.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1934) KMan válasza robi0604 (#1933) üzenetére


KMan
őstag

Kis aranyos. [link]az iBook helyett itt a MacBook. Elkepeszto. Hetente fossa az uj gepeket az Apple. :C

[Szerkesztve]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1935) robi0604 válasza KMan (#1934) üzenetére


robi0604
őstag

Rendesen ráhajtottak... :C

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1936) KMan válasza robi0604 (#1935) üzenetére


KMan
őstag

Kivancsi is leszek hogy az uj inteles gepekkel mennyire sikerul felhozniuk a reszesedesuket a piacon. Nyugaton biztos nagyobb a felvevo piaca az Alma termekeinek, mert mire azok Europaba-pontosabban Magyarorszagra ernek valami elkepeszto aron, nem hisezm hogy kishazankhoz nagy remenysegeket fuznek es itthon megmarad a viszonylag ''zart'' bazis.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1937) robi0604 válasza KMan (#1936) üzenetére


robi0604
őstag

Statisztikák bizonyítják, hogy egyre nagyobb. Még itt is! :C
Egyre több ember nyit a ''másik világ'' felé. Nem véletlenül és nem is rossz visszhangal. :DD

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1938) KMan válasza robi0604 (#1937) üzenetére


KMan
őstag

de figyelj, nezzuk most a csucskatos lapokat. 17-es pb g4 volt ugy 670korul az uj. most az uj 17-es mbp 800. a mostani dualg5 powermac 1 milla. es az meg nincs telenyomva winyokkal es rammal. (asszem 8 giga ram is belefer) akkor az ugy mondjuk 2 milla es meg nincs benne a monitor. akkor vajon mennyi lesz itthon egy dual core inteles csucs powermac???

1,5 millio forint? :Y

szerinted Magyarorszagon hany olyan ember van aki annyira ''kocka'' hogy inkabb gepet vesz pl. auto helyett? kezdenek nagyon elszallni az itthoni arak szerintem.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1939) robi0604 válasza KMan (#1938) üzenetére


robi0604
őstag

Tény és való, hogy nem a legjobbak az itthoni árak.
A dualg5-öt se az egyszerű átlagember vette... :)
Valszeg nem lesznek annyiva drágábbak, de egy ideig biztos.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1940) KMan válasza robi0604 (#1939) üzenetére


KMan
őstag

dualg5 amugy pl. servernek idealis? lehet aktualis lenne ceges ugyben. itthonra nem annyira:U (nem szeretnek szaunat csinalni a keglibol)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1941) robi0604 válasza KMan (#1940) üzenetére


robi0604
őstag

Ideálisnak, ideális, de sokan nem szeretik serverként a Mac-et.
Ha jól be vannak konfigurálva, akkor azért nem rosszak... :D

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1942) KMan válasza robi0604 (#1941) üzenetére


KMan
őstag

Csak mert horribilis osszegek kepesek ropkodni a szerver temaban... jobb ill. dragabb gepet erre a celra egy fullos g5-nel nem igen tudok. gondolom keves az olyan szakember aki kepes frankon beloni a rendszert az OS miatt nem? :F(illetve biztos leteznek csak azt megis kell fizetni rendesen)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1943) robi0604 válasza KMan (#1942) üzenetére


robi0604
őstag

Létezni létezik, csak sokan ha már ilyen kaliberről beszélnek, inkább komolyabb ilyen feladatokra létesített eszközöket vesznek.
Ettől föggetlenül jól működnek a Mac-szerverek is.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1944) KMan válasza robi0604 (#1943) üzenetére


KMan
őstag

mbp vasarlas kicsit eltolva. :(

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1945) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Örömmel jelenthetem be, hogy következö honapban lesz Macbook Pro-m!!!! :C
Azt még nem tom, hogy a 15 vagy a 17 colos legyen-e mer lehet, hogy ha felvesznek orvosira akkor használnám elöadásokon és akkor kérdés melyik lenne hordozhatóbb...
17-eset szeretném személyszerint mer emelhetöok a GPU orajelei és gyorsabb ezért...maj eldöl:)

(#1946) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Itt jegyzem meg, hogy a B reviziokba még ujabb procikat várnak szoval azért azt jo lenne tudni azok mikor jönnek :U

(#1947) KMan válasza Deluxe00 (#1945) üzenetére


KMan
őstag

Attol is fugg, hogy mire szeretned hasznalni. :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1948) Deluxe00 válasza KMan (#1947) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Hát néha Xp vonulaton kizárólag játékra! Összes többi tevékenység zene, net, dvd, videoszerkesztés esetleg, meg általános tevékenységek:)

(#1949) KMan válasza Deluxe00 (#1948) üzenetére


KMan
őstag

Hat nezd, persze ha megengedheted magadnak azt a 800k-t amibe a 17-es kerul :U lehet hogy erre egy 15-os is eleg ha fontos a hordozhatosag, mivel gondolom az egyetemre is vinned magaddal.
en szemely szerint 17-est szeretnek ( majd vmikor:) ) mondjuk en is hurcolasznam, de kiadvany+szoveg+web az elsodleges amit muvelnek vele.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1950) Deluxe00 válasza KMan (#1949) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Ja csak 17-es gyorsabb mer 50%-al gyorsabbra tudja állitani a gpu, memoria orajeleket!
És lenne egy xp-s particio amin játszanék, és néztem egy videot hogy 17 coloson h futnak xp-n a játékok és leesett az állam!
Meghát 17 colon még ha rákötöm z-5500-ra optikaival még egy filmet se kényelmetlen megnézni mer elég nagy az a kijelzö! Aztá idövel kibövitem 2 gb-ra a memoriát, egyelöre tuti elég lesz mindenre!

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.