Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Macc válasza Alex91 (#1050) üzenetére


Macc
aktív tag

Ah ertelek:) Igen elegge ''ossze'' van epitve. Csak az cserelheto benne, ami periferia.

(#1052) Alex91 válasza Macc (#1051) üzenetére


Alex91
félisten

Tenyleg, a tied mennyire hangos?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1053) Macc válasza Alex91 (#1052) üzenetére


Macc
aktív tag

Nagyon halk:) Ejszaka ha dolgozom mellette hallom azert, de az ex-pc-mhez kepest a menyasszonyom pc-je hangtalan volt. Most a G5 a hangtalan a menyasszonyom pc-jehez kepest:) Ejszaka ha letolt a gep, az agybol mar nem hallom, pedig kb 3m-re vagyok tole. (nyilvan azert ilyen halk, mert lassan forognak a ventik, szinte latni)

[Szerkesztve]

(#1054) Macc válasza Zenty (#1036) üzenetére


Macc
aktív tag

Na kisebb kutakodas utan a kovetkezok derultek ki. A PowerMac I/O chip-jebe van integralva az egesz (Apple ASIC).
Bővebben: link
Bővebben: link

(#1055) zaba válasza Macc (#1026) üzenetére


zaba
tag

Valóba nszokatlan a volt a rendszer, de fél év alatt meg tudtam volna szokni. A Del tényleg nem működik, a hófehér+plexi kaviatúra év elején ennyibe került. Amit meg használok az Archicad és Photoshop. Egyikről sem hallottam, hogy ne lenne macre fejlesztve, és mégis orrba-szájba szívornyázok vele. Pl este hétkor megadja magát a gép és többet nem hajlandó a scrollra zoomolni. Pedig ez a legjobb benne. Meg egy nem is nagy Cades filet, ha elkezdek renderelni renszeresen belefagy. A macally egereknek 2003-ban volt utoljára driver frissítve, ennek következében jobb is, ha nincs fent. OsX 10.3.8-at felrakva soha többet nem látja a Canon fénymásolónkat. stb,stb.
A cégben ennek ellenére 1 PC és 7 mac van, kényszerből hozzá vagyunk szokva, az két ok, amit aláírok, hogy jobb mint a pc, hogy nem üvölt a venti és nincs vírusveszély éjjel nappal, de akkor sem vennék ilyet, pedig a macmini még tetszik is. De 286-osok óta használok PC-ket, ott ha van valami probélma meg tudom oldani, a machez meg fakezű rendszergazdát kell hívni, aki maga sem tudja az esetek nagy százalékában, hogy a rendszer miért akad, és a márkajegyzett termékek miért nem képesek hibamentsen dolgozni napi 8 órát. Szerintem a mac sem jobb csak drágább.

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#1056) Macc válasza zaba (#1055) üzenetére


Macc
aktív tag

Akkor ha ez igy van, keressetek jobb rendszergazdat, mert az biztos hogy baj van a gepeddel. Az hogy ha az OSX fagy, annak komoly oka szokott lenni. Sokszor RAM miatt fordul elo ilyen, de az is lehet hogy csak valami megserult a user profile-ban. Szoval ilyen korulmenyek kozott megertem hogy fujsz ra! ArchiCAD-et nem hasznalok, de PS/ILL/Indy/Flash es meg jo par programot, es sosem szoktak elfaradni, a gorgom is mukodik mindig PS-ben. Szoval ezek megoldott mukodo dolgok, meg lehetne csinalni, hogy menjen.

(#1057) Alex91 válasza Macc (#1056) üzenetére


Alex91
félisten

Na, itt latszik, hogy mind a PC-hez, mind a MacOS-hez erteni kell, mert kulonben mind a ketto lehet xar is :). Es mivel tobb lamer hasznalja a PC-t, ezert lehet, hogy azert is van vele tobb gond :DD?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1058) krila válasza Macc (#1035) üzenetére


krila
tag

Van OS9 és OSX is
mind a kettővel előfordul ez a probléma.

Viszont most kaptunk egy G5-ös gépet, alapból tök jól ment, Na bekonfigoltam rajta az összes szarságot.

És végre.... na ezen sem jön le a global address list.

(#1059) Macc válasza krila (#1058) üzenetére


Macc
aktív tag

En nem nagyon vagom a halozatos dolgokat (otthon azert sikerult a routeres PC-Mac halozatot belonom), de ha esetleg rakerdezel a BM forumon, akkor biztosan meglesz a megoldas.

(#1060) 747 válasza krila (#1058) üzenetére


747
senior tag

''Viszont most kaptunk egy G5-ös gépet, alapból tök jól ment, Na bekonfigoltam rajta az összes szarságot.

És végre.... na ezen sem jön le a global address list.''

esetleg nem artana ha megismerkednel az LDAP alapjaival, es egy egy LDAP browserben leellenorizned, hogy jok-e a beallitasok. nalam tokeletesen mukodik Outlook-ban a ceges address book, egy 60.000 fos cegnel.

(#1061) uzsz


uzsz
senior tag

Háát én nem igazán szólnék bele a vitába de kicsit a mac felé húz a szívem, lévén, hogy régi amiga-s vagyok és csak kkényszerből váltottam annó. Ha lesz egy kis félretett lóvém tuti hogy amigaOne lesz a befutó.
Az mindent üt.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#1062) p a s s e r


p a s s e r
őstag

Amiga One?
Mesélj!

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#1063) uzsz válasza p a s s e r (#1062) üzenetére


uzsz
senior tag

=re csak annyit tudok, amennyit innen-onnan összeszedegedtem sokszor már nem aktuálisnak nevezhető oldalakról. Nyitok neki totyikot hátha valaki többet tud róla, és legalább nem ide piszkítunk bele.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#1064) Macc


Macc
aktív tag

Na kezdenek felgyorsulni az esemnyek:) Jottek ki uj Pro soft-ok Bővebben: link
es a Tiger is itt lesz 29-en. Mar nagyon nagyon kivancsi vagyok a fejlodesre!

(#1065) isapeti


isapeti
aktív tag

Tezsvérek! Remélem, senkit nem haragítok magamra, de szeretném felhívni a figyelmeteket az adataimnál szereplö iMac konfigra, ugyanis - ha normális ajánlatot kapok érte - eladnám! Bombázzatok nyugodtan e-mailben, vagy mittomén.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1066) Alex91


Alex91
félisten

Nem tan ez a fekete szin lesz az uj alapszine a Mac-eknek? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1067) Race-Face válasza isapeti (#1065) üzenetére


Race-Face
tag

Jaj, egy G4-es iMac! De szerettem volna egy olyat annak idején! De már nem! :)

Kelj fel és járjunk!

(#1068) p a s s e r


p a s s e r
őstag

Miért, megtudtad, hogy hajérszűkületed van?

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#1069) isapeti válasza Race-Face (#1067) üzenetére


isapeti
aktív tag

nocsak-nocsak, miért nem? :U

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1070) Race-Face válasza isapeti (#1069) üzenetére


Race-Face
tag

Két okból is:
- PowerMac G4 1 GHz lett helyette :)
- és ezt már csak PowerMac G5-re fogom lecserélni, csak jelentsék már be a frissítésüket! (Meg lehessen is kapni...)

Kelj fel és járjunk!

(#1071) isapeti válasza Race-Face (#1070) üzenetére


isapeti
aktív tag

jahh, vágom :DD

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1072) Macc


Macc
aktív tag

Tegnap frissitettem Tigerre... Hat mitmondjak, nagyon kellemes. Jo gyors lett a gep, a spotlight ut! A Dashboard az nekem nem olyan nagy szam, bar bejon. Az install is kellemes volt: raeresztettem a Pantherre, 20 perc mulva felalta a gep ugy ahogy volt (programok, beallitasok) csak megvaltozott alatta az OS. Sajnos nem volt meg sok idom jatszadozni vele, de majd este megint:)

(#1073) biker válasza Macc (#1072) üzenetére


biker
nagyúr

és neked honnan van ilyened???
ez az utolsó GM verzió, vagy a végleges???

minden progi megy hiba nélkül frissítés után?
ezt meg lehet így is oldani? :C:C:C eddig olyat még nem láttam, hogy egy ilyen jellegű dolog után még működjön is :)

nekem csak az a bajom, hogy még nincs belőle magyar, és a páromnak meg kellene :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1074) Macc válasza biker (#1073) üzenetére


Macc
aktív tag

Hat ez a 8A428-as build, es ez mar a vegleges (10.4). Eddig minden mukodott, meg is lepodtem. Eredetileg Clean installt akartam (regi jo wines berogzodes), de 230GB-ot kellett volna lementenem, es bonyolultan jott volna ossze, mert igaz kaptam volna kolcson egy 500GB-os FW vinyot, de ejszaka kellett volna dolgoznom rajta es hat ezt az adatmennyiseget oda-vissza mozgatni eleg hosszadalmas. Ugyhogy tegnap raengedtem a pantherre, es eddig minden zsir:) Az egyik kepernyovedom texturai megvaltoztak, de hat azert ennel tobb inkompatibilitasra szamitottam:) Es ami nagyon teccik, hogy gyorsabb:)

[Szerkesztve]

(#1075) Race-Face válasza Macc (#1074) üzenetére


Race-Face
tag

Most erre majdnem írtam valamit, egy PC vc. Mac topicban egy vindóz vs. OsX megjegyzés még belefér, de teljesen felesleges. Aki macet használ, úgyis tudja, aki meg vindózt, annak úgyis hiába...
Mondjuk én használom mindkettőt, az XP nálam egész stabil (önmagához képest), de ezek a kis ''apróságok'', hogy nem kell újrarántani az egész rendszert, meg hogy frissítés után működik minden... áááááá :))
Ja, és hogy az új oprendszer ugyanazon a gépen gyorsabb, mint az előd! Ilyen M$-nál mikor volt? (Dos 3.3 -> Dos 5.0 talán... :) )

Kelj fel és járjunk!

(#1076) Zenty válasza Macc (#1074) üzenetére


Zenty
őstag

Jó mondjuk nálad azért is gyorsab ,mert g5 procit most már tiger full kihasználja!
De most a kérdés az hogy g4 vagy esetleg g3 is gyorsab vele?

Guild Wars - Zenty a survivor

(#1077) Macc válasza Zenty (#1076) üzenetére


Macc
aktív tag

Erre nem tudom a valaszt. Gyanitom, ha kis mertekben is de gyorsabb lesz, mert sokat optimalizaltak, es nem csak G5-re. G3-on viszont nem biztos.

(#1078) biker


biker
nagyúr

valahol ezt a tesztet tették közzé:

Bővebben: link

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1079) Zenty


Zenty
őstag

apple.hu láttam ezt a game linket!
Magyar kaland game szerintem ász! Érdekes ,hogy eddig nem hallotam róla....
Nah a lényeg mac-re is van! :D Letölthető a demo változata a game honlapjá-ról!

Bővebben: link

Guild Wars - Zenty a survivor

(#1080) Macc válasza Zenty (#1079) üzenetére


Macc
aktív tag

Ja igen ezt mar enis lattam, le is szedtem a demot, de valahogy elfelejtettem megnezni:) A kepek alapjan nem tunik rossznak.

Mas: Tegnap volt egy kis idom a munka melett nezegetni a Tigert, es tovabbra is csak azt tudom mondani, hogy nagyon durvan jol sikerult. Aki tudja nezze meg. Bar elesben hasznalni meggyozobb.

(#1081) Macc


Macc
aktív tag

Ujabb G5-oket mutattak be: Dual 2.3 es 2.7GHz-es modellek...
Bővebben: link

(#1082) p a s s e r


p a s s e r
őstag

Szevasztok. Ma van a névnapom. Képzeljétek, az Apple csinált nekem gesenkbe egy új oprendszert! Tök rendesek, nem?

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#1083) isapeti válasza p a s s e r (#1082) üzenetére


isapeti
aktív tag

Az semmi apám, nekem a születésnapom ÉS a névnapom is ma van, persze az utóbbit nem ma tartom, majd hülye lennék :DD
Szal már bocs, de úgí vélem, inkább nekem kedveskedtek a srácok :) amúgy télleg rendesek :)

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1084) Macc válasza isapeti (#1083) üzenetére


Macc
aktív tag

na ossze ne vesszetek:DD

A lenyeg hogy nagyon jo kis ajandekotok van, elvezet hasznalni...

(#1085) isapeti válasza Macc (#1084) üzenetére


isapeti
aktív tag

OK :DD
Rövidesen én is feltolom a kis iMacre :) Kíváncsi leszek...

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1086) p a s s e r válasza p a s s e r (#1082) üzenetére


p a s s e r
őstag

Nincs dupla stipistopi!

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#1087) isapeti válasza p a s s e r (#1086) üzenetére


isapeti
aktív tag

:DD

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1088) Macc


Macc
aktív tag

vazz ezt a szamot kepes kiolvasni a rendszer: 122234781222584116890123456233 (en nem tudnam)

(#1089) dearbear válasza Macc (#1088) üzenetére


dearbear
tag

:O Nem semmi. Ezen en is elhultem azonnal. :) Nem is gondoltam volna hogy ilyen magas helyiertekeknek is adtak meg nevet.

To develop or not to develop that is the question.

(#1090) rii


rii
nagyúr

MAC-be jó aza a DVD író, amit PC-s boltba lehet kapni?

kicsit hozzárértőbben:MAC-be ugynaz az az IDE/ATA/UDMA szabvány, csatoló van, mint a PC-be?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1091) isapeti válasza rii (#1090) üzenetére


isapeti
aktív tag

igen

kicsit bövebben: igen. A szabvány ugyanaz, max abból lehet ''bajod'', ha a rendszer nem támogatja 100%-ban. Nekem LG íróm van, és az pölö ilyen, de semmi kellemetleségem nem származott belöle. Tudtommal a Pioneer írók amik 100% rendszerkompatibilisek.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1092) rii válasza isapeti (#1091) üzenetére


rii
nagyúr

Köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1093) isapeti válasza rii (#1092) üzenetére


isapeti
aktív tag

nincs mit!

Közben eszembe jutott, hogy valszeg az LG-nél is meg lehet vhogy oldani a dolgot, ha szükséged van rá, mert annak idején az LG cd-író is rendetlenkedett a 9-es rendszer alatt, aztán vmi extensionnel megoldottam...

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1094) rii


rii
nagyúr

PC-re van favourite directories?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1095) Macc


Macc
aktív tag

Gyerekek a quicksilvert hasznaljatok? ismeritek? Valami hihetetlenul durvan jo kis cucc!!! Elinditod, beallitasz naki egy gyorsbillentyut amit megnyomva elojon egy kis ablak, majd elkezdesz gepelni barmit - porgramnevet, dokumentumnevet) es mar csinalhatsz is vele barmit... ehh nezzetek meg!

Bővebben: link

(#1096) Macc


Macc
aktív tag

Ja es van megegy progi, annak most nem jut eszebe a neve, de az meg a safariba epul be, es barmilyen site-ra be tudsz allitani keresest egyszeruen: peldaul a versiontrackeren ugy tudok vele keresni, hogy beirom a cimsorba: ''vt quicksilver'' es mar dobja is az eredmenyt...

(#1097) Macc


Macc
aktív tag

Van helyes-e? Office 2004-hez is, kb 20e netto Ft-ert. Csak azert irom, mert sokan allitottak, hogy ilyen nem letezik (Magyar helyesiras ellenorzo).

[Szerkesztve]

(#1098) taltos


taltos
senior tag

Egy link, hogy mire képes egy PM single G4/nyolcszázvalahány MHz. :)
Bővebben: link

Ja! Ez csak egy kép! Álítólag 1 percnél kevesebb idő alatt pakolta ki az ablakokat a 0-ról, és kb. 200 ablakot lehet számlálni.

Azóta már vannak PM sua G5 -ösök is... ;D

(#1099) rii válasza taltos (#1098) üzenetére


rii
nagyúr

ezen nincs mit csdálkozni .... nekem már 97-ben egy 250Mhz-s PC is produkált hasonlót. Íppenhogy LINUX volt rajta ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1100) rii


rii
nagyúr

Egy álló beige mac mennyibe kerülhet?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.