Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Macc válasza lesaux (#350) üzenetére


Macc
aktív tag

A billkiosztas ilyen sajnos. Kulombozo kodolashoz, kulombozo kiosztas kell. (CE / Roman - Unicode)

A prohardver ugyeben en nem csak a safarinal tapasztaltam ilyesmit. Itt a melohelyemen pc-rol FF-szal netezek. Szinte allandoan keri a jelszot egy hozzaszolashoz... A hsz-ek szamat viszont itt is es otthon is (safari) megjegyzi a gep. Nekem egy egeszen picit bugosnak tunik a PH forummotor. Lehet IE alatt jol megy, de azt en nem fogom hasznalni.

Az Alma-i' -s bill combo-ra nem tudok mit mondani. En ahol probaltam ment. Esetleg eressz ra a rendszerre egy jogjavitast a Disk Utility-vel, az a legtobbszor meg tudja oldani a a megmagyarazhatatlan hibajelensegeket.

(#352) Macc válasza dwiki (#349) üzenetére


Macc
aktív tag

TC klon: xfolders Bővebben: link

(#353) dwiki válasza Macc (#352) üzenetére


dwiki
senior tag

Most keresgélsz nekem egy olyat amire rábólintok, hogy igen, az az?
Igazán rendes tőled, de nehéz menet lesz :) (nagyont eltalálták atc/ wc-t, mártcsak
azért is....)

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#354) joysefke válasza 747 (#288) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Termeszetesen tudom, hogy nem PCs processzorok vannak macben, gondoltam trivialis.
Minden mas viszont a PCs piacon is fellelheto.

''egy mac grafikus kartyat nem tudsz PCben hasznalni. tovabba, a grafikus kartyak valamivel jobban
muzsikalnak a mac-es hardverarchitekturaban''

persze...
A maces csucsgepben levo fx5200 megveri a PCs vilagban elavult radeon9600 at....

''90es evekbeli mac-et, rakhatsz bele egy 500MHz-es Sonnet G4 processzorkatyat, es fut rajta az
OSX.''
Attol hogy egy gyorsabb processzort raksz a tetu lassu rendszerbe, nem lessz lenyegesen jobb a helyzet...
Nem ismerem a konkret arakat, de biztos vagyok benne, hogy a te processzorkartyad 2X annyiba kerul mint egy 3G s P4

tedd mar nekem fel a winxp-t akarmelyik 6-8 eves PCre legyszives! kivancsi lennek ra!

BERMELYIK 6 eves PC re felmegy.

''''www.spec.org ??? Na hol van az a csodagép? Én nem látom...''

talan nem artott volna megnezni a gyartok listajat, Apple a kornyeken nincs:''

Valoszinuleg nem erezted az ironiat a hozzaszollasomban. Nagyon is tisztaban voltam vele, hogy az Applenek nincsenek hivatalos spec eredmenyei...
VAJON MIERT? talan mert lemaradna a gagyi PC mogott csunyan.


''''Mese a stabilitásról, mese a kezelhetőségről, mese az életérzésről.''

egyszer talan nezz meg egy mac-en eloben, hogy legyen valami minimalis fogalmad arrol, hogy
mirol beszelsz egyaltalan. BSD pl egy tipikusan instabil szar, nem?''

Tudtommal a BSD nem instabil szar.

''az XCode-nal hatekonyabb IDEt en meg nem lattam (NetBeans se rossz). veri a Visual Studiot sok
tekintetben.

''mert ugye a programozás ott kezdődik, hogy ''összegányolok valamit és ELADOM'' az utolsó szón
van a hangsúly, és nem fér bele, hogy valami fejlesztői rendszerrel kelljen baszakodni, amikor van
helyette jobb platform is.''

multi-platform IDEkrol hallottal mar? CodeWarrior, REALbasic, TrollTech QT, VS/Mono?''

Zarjuk le a programozos vitat, nincs ertelme. Elismerem, macen is lehet programozni, valoszinuleg hatekonyan is lehet rajta programozni. DE az teny, hogy en ismerek sok programozot, es egyikuk sem programozik macen.

''Ja, és jóhogynem a nyuszi viszi a puskát, majd macen programoznak UN''*''X-ra''

pedig a nyul viszi a puskat, mert a MacOS X alapja a BSD UNIX. raadasul a MacOS X BSD magja,
a Darwin nyilt forraskodu, es tonnaszamra van ra nyilt forraskodu linux cucc.

TUDOM hogy az OSX unix alapu, naes akkor most hova? Tudtommal a regi os verziok nem unix alapuak voltak... Ezzel tulajdonkeppen el is ismeri az apple, hogy az oprendszer fronton vereseget szenvedett.

Es a nyul viszi a puskat arra vonatkozik, hogy azert senki sem fogja most ugy gondolni, hogy ha unixra fejleszt akkor majd macet vesz, forditva, csinalunk valami ''unixosat'' es majd jo lessz macre, vagy nem...

(#355) joysefke válasza 747 (#291) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

baz 9200, atyauristen, tudod te, hogy a 9200 egy nagyon nagyon sok lepcsoben butitott szemet?
PC be ilyet senki sem rakott, mert tul szar volt, most meg macben mar kozepkategoria...

(#356) faster válasza joysefke (#355) üzenetére


faster
nagyúr

Ráadásul 9200 nem ismeri a Shader2-est, tehát kicsit butítottan jeleníti meg a Halot egy SM2 (azaz DirectX9 compliant) kártyán. És az FX-eken a Halo sebességben nem szokott remekelni.

(#357) joysefke válasza 747 (#303) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ebbe a RISC dologba ne menjunk bele, mert az X86 sem CISC mar jo ideje, a hatarok elmosodnak.

(#358) faster válasza faster (#356) üzenetére


faster
nagyúr

...SM2 kártyához képest. Ezt akartam írni. :)

(#359) joysefke válasza 747 (#304) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

aze hulyesegeket mar ne irogassunk.
Hogy az istennyilaba kerult most ide a halozat meg bongeszok, mi koze van a bongeszonek az oprendszerhez, mi koze van az oprendszernek ahhoz, hogy mennyire gyorsan megy az adat a halozat adatkapcsolati szintjen????
SEMMI

(#360) joysefke válasza 747 (#305) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Na eppen ez a baj az OSX el.
Attol, hogz kapott egy ertelmes kernelt, es nem a regi hulladekot hordozza, meg sok helzen el lehet szurni az egeszet, es az Apple tuti meg is tette...

(#361) joysefke válasza 747 (#305) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mivel az NT direkt a halozatos vonalra keszult, ezert ez nem lehet igaz.

[Szerkesztve]

(#362) joysefke válasza 747 (#323) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

na hol van az az embedded fejleszto? en nem latok itt ergyet sem...
az elobb meg CISC nek titulaltad az X86 ot, meg pure RISC nek a Gmittomenmit

(#363) joysefke válasza joysefke (#361) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ize azt akartam irni, hogy az NT az a server vonalra keszult, es ugye ha mar szerver, akkor halozaton fog logni, a win9x az nem szervernek keszult, de termeszetesen az is ismeri a halozati protokollokat :)

(#364) joysefke válasza Pötyi (#326) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

azert a nagysegrendek azok legyenek mondjuk 1X% ok.
Tegyuk fel, hogy macben gyorsabb egy videokartya, mennyivel?
1% vagy 2%?
10X es aron???

(#365) joysefke válasza faster (#327) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

igen, es raadasul, az hogy mennyire gyorsan erkezik a html get keresre valasz az semmilyen mertekben nem fugg a kliensnek az oprenceretol, asszem ez trivialis...
maximum a megjelenitesnek a sebessege, hogy milzen gyorsan rakja ossze a geped a kepekbol az oldalt stb...
Ja es ez is irrelevans, mert SEMELYIK bongeszo gyarto nem optimalizalja ezt, mert mi a fenenek? ez nem eroforrasigenyes dolog, es ugyis csak 1 sec.

(#366) faster válasza joysefke (#365) üzenetére


faster
nagyúr

A kirajzolás gyorsasága függ a html renderelő résztől, de pl. Firefoxban is gyors, meg Operában is. A PC-s, Windowsos változatban is. A kapcsolat sebessége az adott, de ez nyilvánvaló. És a videokártya sebességének ehhez semmi köze. Ja és már fejlesztettem embedded mikrokontrollerre programot, úgyhogy... :DD

[Szerkesztve]

(#367) joysefke válasza faster (#366) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

es megis mekkora kulonbseg van a gyors es a lassu bongeszo megjelenitesi sebessege kozott?
200% ?
300%?
naes? akkor mi van? alig veszed eszre a kulonbseget, ha jo geped van. ha meg szar geped van, akkor folosleges ilyesmirol vitazni, mert a mac elmeletileg munkara meg renderelesre van :)) az pedig nem fog menni, ha a html is betesz a gepnek...
mellesleg a bongeszo sebessegenel sokkal fontosabb, hogy korrektul jelenitse meg az oldalt, ugy ahogy a fejleszto azt gondolta...

(#368) joysefke válasza joysefke (#367) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

egyaltalan hogy jottek ide a bongeszok?

(#369) faster válasza joysefke (#368) üzenetére


faster
nagyúr

Nem tudom. kérdezd 747-et, én sem értem, főleg nem az FX5200Ultra sebeségéhez, meg a VGA bioshoz mi köze van. Az Explorer akkor lassú az oldal kirajzolásánál, ha pl. layout táblázatokat használsz az oldal formázására, akkor addig nem rajzolja ki azt az oldalrészt, amíg a lezáró </table> tag le nem töltődik. De a table használata ilyen dolgokra már elavult technika.

[Szerkesztve]

(#370) joysefke válasza faster (#366) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

nem is neked mondtam, hogy a halozattol nem fugg, 777 jott ezzel az okorseggel, hogy
analog vonalon gyorsabb a mittomenmi, mint ISDN en (ami mellesleg ugyancsak telefonvonal, es nem a gyorsasag, hanem a digitalis mukodes a fo celja .. :)) ) az IE

(#371) joysefke válasza faster (#369) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

most csinalok weblapot cegnek, de ezekkel a dolgokkal meg nem vagyok tisztaban :))

(#372) faster válasza joysefke (#370) üzenetére


faster
nagyúr

Tudom, sejtettem. De azért megválaszoltam. Csak 747-nek már nem volt kedvem ilyeneket leírni. Már ott tartottunk, hogy ő sokkal jobban ért hozzá, én, mint gamer arc nehogymá magyarázzak neki.

[Szerkesztve]

(#373) joysefke válasza faster (#372) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

mellesleg mac tesztek engem is erdekelnenek, nincsenek megbizhato forrasok?
(nem apple.com)

(#374) faster válasza joysefke (#373) üzenetére


faster
nagyúr

Így hirtelen nem tudok mondani. Biztos van egy két teszt olyan programokkal, amik előfordulnak mindkét platformon. Játéktesztről nem tudok.

(#375) Macc


Macc
aktív tag

Poen, mert pont fel oraja csinaltam 1 pici photoshop tesztet (ami nekem kicsit gyanus, pedig 2x
ugyan az jott ki), mielott elolvastam volna az elozo 20 hsz-t. Na mindegy itt van (nem egy
sulycsoport a ket gep, de ez van itthon massal nem tudtam tesztelni)

Mac: az alairasomban szereplo gep.
PC: P4@2.53GHz/ 1GB PC2700/...

A Mac-en fel eve van az oprendszer (akkor let veve a gep) a PC-n meg 1 eve lett felteve a Win XP
Prof. Eng SP1. Mindket gepen egy restart utan inditottam el a Photoshop CS-t es nyitottam egy uj
dokumentumot (32x32cm 300dpi RGB 40.9MB) majd huztam atlosan egy spektrum gradientet, hogy
ne a feherseget bamuljam...

1. Rotate 90 CW - Mac 0''62 - PC 2''65
2. Radial Blur 100 Zoom Best - 39''90 - 6'25''68

Ismetlem a ket gep nagyon eltero teljesitmenyu, csupan kivancsisagbol futtattam le a tesztet. Azert
irtam le reszletesen, hatha valaki masnak is kedve van lemerni, nala mennyi (en a PC-tol tobbet
vartam, lehet valami gebasz van vele, de biztos nem virus, es nem valami hatterben futo progi)

...azt elfelejtettem mondani, hogy a Mac nem swappelt a teszt alatt, a PC meg nem tudom miert,
de az elejen egy kicsit...

[Szerkesztve]

(#376) Macc válasza joysefke (#355) üzenetére


Macc
aktív tag

allasfoglalas nelkul megjegyeznem, hogy a kozepkategoria az FX5200-ra vonatkozott... Ha mar
vitatkoztok, akkor tudjatok hogy mirol!

(#377) Despy


Despy
tag

Nem biztos hogy jó a topic címe..
Lehet, hogy jobb lenne valami Windows vs.MacOs cím, merthogy a PC-nél nem elsősorban a hardware-el van a baj.
3 évig dolgoztam Macen. Photoshop, QuarkXpresss stb. Folyamatos munka mellett havi átlag 2x fagyott, folyamatos munka mellett.
PC-n ugyanezen programok szintén jogtiszta verziói (hátha ez is számít) Napi!!!!
2x fagytak, ugyanolyan feladatok megoldása közben. A Mac PowerPC ~200 Mhz-körüli volt ill. később 300 Mhz es G3 ill 500 Mhz es G4-en ment a meló 1-1 évig.
Az 500 Mhz -1 Ghz es PC-k teljesítménye alapvetően nem volt rossz, de munka közben kiszámíthatatlannak és instabilnak bizonyultak. Az okok, nem fontossági sorrendben:
1. A G4 processzorában (ha jól emlékszem) 2 MB cache volt. Hiába ''csak'' 500
Mhz rengeteget számít a sok cache, meg a fejlett architektúra.
2. Egyben tesztelik a gépet, nem te rakod össze, meg nem is a számtechboltos:)
és erre a hardware-re írják gyakorlatilag az oprendszert, így jobban tudják
optimalizálni.
3. A Windows (R) memóriakezelése fos. A legtöbb, majdnem az összes fagyás e
miatt van. Nem tud gazdálkodni a memóriával és nem üríti rendesen, ha
bezárom az alkalmazást. A MacOs-nél megadhatom, hogy egy adott program
mekkora memóriával gazdálkodhat és ha nincstöbb rendelkezésre álló szabad
memória a program futtatásához, nem engedi elindulni azt. Azt mondja zárjál be
öreg valamit majd akkor elindítom az új alkalmazást. Ezzel szemben a Win
elindítja aztán memóriaproblémák azt szeva!!!!!! FAGYI! KÉKHALÁL!
MIEGYMÁS!

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#378) Macc válasza joysefke (#360) üzenetére


Macc
aktív tag

''Attol, hogz kapott egy ertelmes kernelt, es nem a regi hulladekot hordozza, meg sok helzen el
lehet szurni az egeszet, es az Apple tuti meg is tette...''

Csak megkerdezem, hogy mire alapozod a feltetelezesedet? Hany Mac-en lattal OS X-et? Es hany
fele feladatra hasznaltad, es osszesen mennyi idot toltottel vele?

(#379) 747 válasza anaqer (#329) üzenetére


747
senior tag

''Proof?''

olvasd el a topikot.

''Ex catedra nem szokás ilyeneket kijelenteni.''

olvasd el a topikot.

(#380) anaqer válasza 747 (#379) üzenetére


anaqer
veterán

Megtettem, és úgy találtam, hogy ilyesmit nem tartalmaz. Gondoltam a végére tartogatod, vagy közvetlen rákérdezésre vársz. De úgy tűnik, egyszerűen csak nem rendelkezel ilyesmivel.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#381) 747 válasza dwiki (#336) üzenetére


747
senior tag

''Aztán szoftveres problémák. Felraktam a Panthert (10.3.x) (persze a működő
Jaguar (10.2.8) mellé).''

ez nem volt tul okos huzas. ne csodald, ha ezek utan szarakodik.

(#382) 747 válasza dwiki (#336) üzenetére


747
senior tag

''Aztán alul ez a dockbar... (nagyon látványos ahogy fokozatmentesen nagyítódik
kicsinyedik, de X-edik mellékattintás utá kikapcsolja az ember (mármint a
nagyítódást)....''

1) mar ne haragudj, de te hogy birsz egy 40x40 pixeles ikonnal felrekattintani?
2) alapbol nincs bekapcsolva a nagyitas.

(#383) 747 válasza joysefke (#354) üzenetére


747
senior tag

''Minden mas viszont a PCs piacon is fellelheto.''

akkor mutass nekem egy 800Mbit-es PCs firewire kartyat, meg egy olyan PCs grafkartyat, ami
meghajtja ezt:
http://www.apple.com/displays/specs.html
30'', 2560x1600 pixel

igy kezdesnek.

''A maces csucsgepben levo fx5200 megveri a PCs vilagban elavult radeon9600 at....''

na ezt a hulyeseget gondold at meg egyszer, vagy mutass ra, hol allitottam ilyet.

''Attol hogy egy gyorsabb processzort raksz a tetu lassu rendszerbe, nem lessz lenyegesen jobb a
helyzet...''

...ahogy azt moricka elkepzeli. szerintem ird ezt fel, hogy el ne felejtsd: A MAC NEM PC.

''Nem ismerem a konkret arakat, de biztos vagyok benne, hogy a te processzorkartyad 2X annyiba
kerul mint egy 3G s P4''

ha hallgattal volna, bolcs maradtal volna fiam. G3as Sonnet kartyak mar 30 eurotol vannak ebay-
en.

''BERMELYIK 6 eves PC re felmegy.''

1) remelem ezt viccnek szantad.
2) lesz turelmed kivarni azt az 1 orat, amig bootol?

''VAJON MIERT? talan mert lemaradna a gagyi PC mogott csunyan.''

ja, biztosan ezert. ha oreganyam sarga lett volna, es csengetett volna, biztosan villamos lett volna.

''Tudtommal a BSD nem instabil szar.''

akkor meg mit beszelsz olyan hulyesegeket, hogy ''mese a stabilitasrol''?

''Zarjuk le a programozos vitat, nincs ertelme.''

merthogy?

''Elismerem, macen is lehet programozni, valoszinuleg hatekonyan is lehet rajta programozni.''

nemhogy lehet, de sokkal hatekonyabban lehet, mint windowson. a Cocoa szarra veri mind az
MFCt, mind a .NETet.

''DE az teny, hogy en ismerek sok programozot, es egyikuk sem programozik macen.''

es ez most mit bizonyit szerinted? vagy kit erdekel ez? ennyi erovel a suzi is zsir auto, mer a
tobbseg azt hasznalja, nem?

''TUDOM hogy az OSX unix alapu, naes akkor most hova? Tudtommal a regi os verziok nem unix
alapuak voltak...''

2001 elottiek. ez kb olyan, mintha en most itt azon lovagolnek, hogy de szar a win95, ebbol
kifolyolag az osszes tobbi windows is szar. kapjal mar eszbe.

''Ezzel tulajdonkeppen el is ismeri az apple, hogy az oprendszer fronton vereseget szenvedett.''

miota szamit egy uj verzio kiadasa kudarcnak? ezen logika alapjan a microsoft folyamatosan
kudarcokat szenved :DDD
(nem akarlak elkeseriteni, de a win2000 kernelje is ujra lett irva)

''Es a nyul viszi a puskat arra vonatkozik, hogy azert senki sem fogja most ugy gondolni, hogy ha
unixra fejleszt akkor majd macet vesz, forditva, csinalunk valami ''unixosat'' es majd jo lessz
macre, vagy nem...''

nezz szet a sourceforge-on, erni fog par meglepetes.









(#384) Grafiqs válasza 747 (#383) üzenetére


Grafiqs
őstag

Köszönöm!
Ennél jobban én sem tudtam volna megválaszolni a kérdést! :C

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#385) 747 válasza joysefke (#361) üzenetére


747
senior tag

''Mivel az NT direkt a halozatos vonalra keszult, ezert ez nem lehet igaz.''

nem hat. en konkretan attol az embertol hallottam, aki az AWACSekben levo fedelzeti OPCOM
gepeket tervezte, amin tortenetesen NT4 fut (ez konkret info, en is fejlesztettem ra). be biztos o a
hulye, te meg az okos, elvegre te jartal microsoft szeminariumra.

amugy meg a NetWare is halozatokra keszult, megis szar, ugyhogy az ilyen kaliberu ''erveket''
hanyagoljuk a jovoben, ha lehet.

(#386) 747 válasza faster (#366) üzenetére


747
senior tag

''A kirajzolás gyorsasága függ a html renderelő résztől''

+ az grafikus frameworktol + a gui frameworktol + a tcp/ip stacktol + az oprendszertol + 1000
dologtol.

''A kapcsolat sebessége az adott, de ez nyilvánvaló.''

es szerinted miota hatarozza meg EGY komponens sebessege a rendszer
OSSZTELJESITMENYET?

''Ja és már fejlesztettem embedded mikrokontrollerre programot, úgyhogy...''

melyik ceg melyik modelljere? milyen nyelven? csak azt ne mondd, hogy Parallax BS2.

(#387) 747 válasza joysefke (#362) üzenetére


747
senior tag

''az elobb meg CISC nek titulaltad az X86 ot, meg pure RISC nek a Gmittomenmit''

es mi ezzel a problema? mar azt leszamitva, hogy a Crusoe X86ot emulal kifele.

(#388) 747 válasza joysefke (#364) üzenetére


747
senior tag

''Tegyuk fel, hogy macben gyorsabb egy videokartya, mennyivel?''

fogsz egy szkopot es kimered, ha ennyire izgat. vagy kiprobalod egy jatekkal. nem az en vilagom
dolt ossze, hanem a tied. ha a PC lenne valamivel gyorsabb, engem hidegen hagyna.

(#389) 747 válasza Despy (#377) üzenetére


747
senior tag

''Nem biztos hogy jó a topic címe..
Lehet, hogy jobb lenne valami Windows vs.MacOs cím, merthogy a PC-nél nem elsősorban a hardware-el van a baj.''

jogos. viszont 2 dolgot azert vegyel figyelembe...
1) Apple-nel nem igazan lehet szetvalasztani a hardvert es a szoftvert.
2) PCk problemajanak egyik forrasa a rengeteg gagyi hardver, es az, hogy rengeteg gyarto szarik betartani 100%osan a specifikaciokat. ok, alairom, hogy letezik minosegi franko PC hardver is (pl Sony), de nem ez az altalanos sajnos.

(#390) faster válasza 747 (#386) üzenetére


faster
nagyúr

''A kirajzolás gyorsasága függ a html renderelő résztől''

+ az grafikus frameworktol + a gui frameworktol + a tcp/ip stacktol + az oprendszertol + 1000
dologtol.

Elsősorban a leglassabb komponens határozza meg, de ezt neked, Embedded Fejlesztőnek tudnod kéne.

es szerinted miota hatarozza meg EGY komponens sebessege a rendszer
OSSZTELJESITMENYET?

Elsősorban a leglassabb komponens határozza meg, de ezt neked, Embedded Fejlesztőnek tudnod kéne.

''melyik ceg melyik modelljere? milyen nyelven? csak azt ne mondd, hogy Parallax BS2.''

Assemblyben, a kontrollereket találd ki, te úgyis mindent tudsz.

Szóval beégtél a ''gamer ne magyarázzon nekem'' szövegeddel, elég látványosan.

(#391) faster válasza 747 (#388) üzenetére


faster
nagyúr

:C Köszönöm, nincs is több kérdésem.

(#392) acdc válasza 747 (#383) üzenetére


acdc
csendes tag

Engem komolyan kezd érdekelni a mac.Most járok utána a dolgoknak.Amúgy fasza stabil az xp-m,meg a gépem (drive image azért jó,hogy létezik)

Játszani lehet azt már megtudtam

http://www.gamedb.com/ssps/0/0/00009 fps ezek érdekelnek engem

http://www.gamedb.com/ssps/0/0/00001 de van más is

Azt is tudom,hogy hangl lehet írányítani a gépet. Gyakorlatba hogy mükszik?

Tudom nincs registry Gondolom szemét itt is van stb.. van visszaállító progi?

Magyarositás mit takar minden magyar, progik pl.: ilife stb.... ?


{Amúgy videokarinál a biosz biztos számít ( hülye példa de ati 9700-9500 ugyanaz a nyák
meg minden csak más bios -teljesítmény is enyhél szólva más), de sokat nem várok ati 9200 től azér apple is tudja nem véletlen drágább gépekbe komolyabbak vannak}

Van warez ftp gamékra ,meg progikra?

(#393) faster válasza acdc (#392) üzenetére


faster
nagyúr

''Amúgy videokarinál a biosz biztos számít ''

Nyilvánvaló, hogy más Bios kell a Maces kártyába. Az egyik x86-on fut, a másik powerpcn

(#394) acdc válasza faster (#393) üzenetére


acdc
csendes tag

Akinek címeztem eleve vágja mire gondoltam,nem a hülyeségekre akarok válaszolni és húzni az időmet én nem unatkozom mint egyesek hanem érdekel a dolog!

(#395) faster válasza acdc (#394) üzenetére


faster
nagyúr

Jóvan na, meg ne egyél már. Hát persze, hogy vágja. :D Nem kell válaszolnod, nehogy a drága időd rám pazarold.

(#396) acdc válasza faster (#395) üzenetére


acdc
csendes tag

Ha valamelyik kérdésemre van válaszod azt szivesen veszem Tőled is!

(#397) faster válasza acdc (#396) üzenetére


faster
nagyúr

A Maces dolgokat majd 747 megmondja, a warez meg hááát... Szvsz legjobb, ha valami Maces DC hubon keresgélsz.

(#398) anaqer válasza faster (#391) üzenetére


anaqer
veterán

A szerkesztőség figyelmébe - még egy szkópmentes VGA tesztet nem szeretnék meglátni az oldalon! :((


()

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#399) acdc válasza faster (#397) üzenetére


acdc
csendes tag

Oké! Mer ha nincs vagy nem találok akkor nem fogok váltani.Mondjuk úgy terveztem Pc mellett milyen jó lenne egy ''olcsóbb'' ebook vagy emac aztán amíg nyomom a gamet pc-n az asszony meg netezhetne ''stabilan''?! .De azé legyen ahoz is valami cuccos.Aztán amelyik bejön azt megtartanám.

(#400) faster válasza anaqer (#398) üzenetére


faster
nagyúr

Így van. Ez a téma szerintem zárolható is addig (mármint ez a mellékszál), amíg nincsenek egzakt teszteredmények teszem azt egy Doom3-mal PC és Macen (mindkettőn OpenGL-t használ) ugyanolyan típusú kártyával.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.