Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Petrisz


Petrisz
tag

mi van, ha veszel pécés kártyát, és átflasheled? ennek elvileg olyan rettenetesen nagy veszélyei nincsenek. lehet így macet bővíteni?

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#302) faster válasza Petrisz (#301) üzenetére


faster
nagyúr

Bizonyára meg lehet oldani olyan típusú kártyával amihez van Maces Bios fájl, de akkor ahhoz már kell egy PC is. :DD

(#303) 747 válasza corlagon (#292) üzenetére


747
senior tag

''Ja, rontaná a brand image-t!''

nem rontana az image-t, csak higulna a kozosseg.

''A konzolokban is trágya harvder van''

haat, annyira nem tragya. Xbox2-ben pl allitolag G5 proci lesz. egyebkent konzolokba altalaban
RISC procikat raknak, amik altalaban alacsonyabb orajeluek, de nem feltetlenul gyengebbek.

''mégis hasítanak (célszámítógép), szóval lehet,''

ennek egyik oka a RISC, a masik pedig, hogy a konzolos jatekok nem annyira reszletgazdagok
mint a PCs verziok, ugy tudom a texturakat is atalakitjak egy picit. ha ennel pontosabb
informaciokra vagysz, kerdezz meg szerintem egy konzol gurut itt a forumon, biztos van egy par.

(#304) 747 válasza faster (#293) üzenetére


747
senior tag

''Pontosan ugyanarra, mint egy PC-ben''

tevedes. talan gondolkozz el azon, hogy QNX alatt a Voyager miert kepes egy szaros analog
vonalon olyan sebessegre, mint Windowson ISDNnel az IE. nem azt allitom, hogy mac-en minden
gagyi kartyabol X800 lesz, de VALAMIVEL jobban teljesitenek, mint a PCkben. raadasul mas
firmware is van bennuk.

''Én is örülök annak, hogy az Apple néhány százalékot tud csak megtartani a piacról, nincs is
többre szükség.''

ezt en is igy latom.

(#305) 747 válasza Petrisz (#295) üzenetére


747
senior tag

''A Windows NT kernelt a VMS atyja írta, ami szintén nem egy instabil szar.''

a kernelt illetoleg igazad van, viszont sok mas dolog is van egy oprendszerben (amitol instabil
lehet), nem csak a kernel ;)

NTrol annyit, hogy csak addigra birta megkapni az ITSEC minoitest (hogy melyik levelt, azt nem
tudom fejbol), mire a win2000 mar a piacon volt. ja, es azzal a kitetellel kapta meg, hogy halozatra
nem kotheto :D

(#306) faster válasza 747 (#304) üzenetére


faster
nagyúr

Nem tudom, mire képes egy QNX alatt a Voyager, mivel gőzöm sincs, mi az. De azt sem tudom, mit bizonyít ez az FX5200 esetében, amikor ugyanarról a GPU-ról beszélünk, mint a PC esetében. Az, hogy más Bios van benne az a játékok szempontjából irreleváns.

(#307) 747 válasza Petrisz (#301) üzenetére


747
senior tag

''mi van, ha veszel pécés kártyát, és átflasheled? ennek elvileg olyan rettenetesen nagy veszélyei
nincsenek. lehet így macet bővíteni?''

bizonyos modelleknel ez mukodik, bar sok kartyanal hardveres kulonbsegek is vannak. viszont pl
egy 30''es TFTt (2560x1600) egyelore CSAK mac-es kartyaval tudsz meghajtani... (nVidia GeForce
6800 Ultra DDL)

(#308) corlagon válasza 747 (#303) üzenetére


corlagon
senior tag


''Ja, rontaná a brand image-t!''

nem rontana az image-t, csak higulna a kozosseg.


Hú, ez durva, szegény David Ogilvy forog a sírjában... :)

haat, annyira nem tragya. Xbox2-ben pl allitolag G5 proci lesz

Az X-Boxban celeron700-as proci van/volt, ha kell, belinkelem a szétszedett dobozról a képet. Ugyanarról beszélünk amúgy a konzolok kapcsán, célgép, RISC, alacsony felbontás, etc.

(#309) 747 válasza faster (#306) üzenetére


747
senior tag

''Nem tudom, mire képes egy QNX alatt a Voyager, mivel gőzöm sincs, mi az.''

ez latszik is rajtad.

''Az, hogy más Bios van benne az a játékok szempontjából irreleváns.''

ok, gyengebbek kedveert ujabb megkozelites:
az nVidia is azert optimalizalja a drivereit bizonyos jatekokra (+ 3Dbench-re), mert teljesitmeny
szempontjabol irrelevans, nem?

(#310) 747 válasza corlagon (#308) üzenetére


747
senior tag

''Hú, ez durva, szegény David Ogilvy forog a sírjában...''

ez nem hatasvadasz kijelentes, ez teny. regebben a PCs forumokban is meg lehetett talalni olyan
arcokat, akiket max konyvekbol ismertel. a szcena higulasaval ezek eltuntek (par kivetellel). mac-
nel (egyelore) nem ez a helyzet.

(#311) faster válasza 747 (#309) üzenetére


faster
nagyúr

Lol vagy. Semmit nem tudsz a VGA biosról, de kijelented, hogy jobb és gyorsabb, mint a pc-s, persze zéró indoklás vagy teszteredmény vagy akármi. Remélem, a számítástechnika többi részéhez jobban értesz, és nem kamuzol ennyit. :DD
Szerintem a PC-ben gyorsabb, mert szerintem gyorsabb, hiszen más architektúra, ha már ilyen szépen érvelsz, akkor átmehetünk gyökér stílusba. A végén még kiderül, hogy PC-re azért tweakelik a drivereket, mert a bios a legfőbb lassító tényező. Ugyanmá...

[Szerkesztve]

(#312) Macc válasza Vesper (#1) üzenetére


Macc
aktív tag

LOL az egesz topic!

A lenyeg az, hogy nezz el egy Mac-es site-ra, jarj utanna annak amire kivancsi vagy (mire milyen
programok vannak, HW stb), nezd meg eloben a rendszert, es utana csak is magadra hallgass, te
dontsel az alapjan amit tapasztaltal!

Ha kerdesed lenne nyugodtan dobj mailt!

(#313) rATdrAgOn válasza faster (#311) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ohh...nem a bios a leglassitobb tenyezo, hanem a pC maga. :)
Azert mert a macben is PCI meg AGP van nem feltetlenul ugyanugy mukodik, mint egy pC. ;)
Pegasos2 is lealazza a pC-t I/O-ban, pedig az meg csak nem is mac, raadasul csak 1 Ghz-es G4 van benne. :)
Szoval, a pC-ben az a baj, hogy ''by design'' hurcolja magaval az osszes szuk keresztmetszetet - meg tobb mint husz eve az architektura gyakorlatilag (marmint a lenyege) valtozatlan...
De teny, hogy nem BIOS-on mulik az, hogy gyorsan megy-e macben, vagy pC-ben. :DDD
Szerintem szerezzel egy oregebb macet es hasznald - ha a velemenyed gyokeresen nem is fog megvaltozni, legalabb rakapsz ugymond az ''izere'' :DDD


Amugy a mac is sz*r. :)
Minden szamitogepnek latszo targy szar. :DDD
Kiveve a Commodore vasait. :)
C-64 es Amiga rulez ;]


... nem hagyhattam ki :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#314) 747 válasza faster (#311) üzenetére


747
senior tag

''Lol vagy. Semmit nem tudsz a VGA biosról, de kijelented, hogy jobb és gyorsabb, mint a pc-s,
persze zéró indoklás vagy teszteredmény vagy akármi.''

o jajj. a sotetseg hatalma. indoklas eddig is volt, nem artott volna elolvasni. ha teszteredmenyekre
vagysz, adj egy olyan benchmarking toolt, ami mac-en es win alatt is fut.

tehat tetelesen meg egyszer:

1) sok mac-es kartya HARDVERESEN is kulonbozik a PCs modellektol.

2) a PCk alaplapjaiban (es eleve az architekturaban) rengeteg olyan legacy szar van, ami fekezi a
rendszert. az Apple meg merte lepni azt, hogy ''gyerekek, holnaptol nincs FDD, nincs ADB, nincs
RS232, nincs LPT, es nincs OS9 boot''. a PC hardvergyartok (talan az IBM es a Sony kivetelevel)
meg inkabb hurcolasszak magukkal ezt a sok szart, ha uj funkciokra/glue logic-ra/epitoelemekre/
buszrendszerre van szukseg, akkor ezeket nem CSERELIK, hanem BOVITIK, ami a leheto
legrosszabb megoldas. arrol nem is beszelve, hogy a PCs szektorban sok gyarto van (itt megint
tisztelet a kivetelnek), akik basznak pontosan betartani a specifikaciokat. az Apple-nel egy kezbol
jon a hardver es a szoftver, szigoruan letesztelve es optimalizalva. diktatorikus modszer, mert
elveszi a valasztas lehetoseget, es sokszor tobbe is kerul, de zsir minoseg az eredmeny.

3) nem mindegy az sem, hogy milyen oprendszer, es 3D framework fut egy adott hardveren. mac-
en ez az OpenGL (3D):

http://developer.apple.com/graphicsimaging/opengl/panther.html

illetve a Quartz Extreme (2D):

http://www.apple.com/macosx/features/quartzextreme/

windowson a DirectX:

http://www.microsoft.com/windows/directx/default.aspx?url=/windows/directx/productinfo/overview/
default.htm

konkret pelda: barmilyen hihetetlen, egy altalam programozott, agyonoptimalizalt, platformfuggetlen
VXI driver mas teljesitmenyt nyujt egy HP/Agilent VXI Mainframe-en, es mast egy OR Industrial
Computers VXI frame-en. pedig mind a kettoben ugyanaz a HP DSO kartya (E1428A) csucsul. sot,
meg ugyanazon a hardveren is lehet kulonbozo a teljesitmeny, attol fuggoen, hogy mennyire van
optimalizalva egy adott framework:



''Remélem, a számítástechnika többi részéhez jobban értesz, és nem kamuzol ennyit.''

kenytelen vagyok, mert ebbol elek. te viszont remelem akkor irsz ide legkozelebb, mikor elinditottal
mar egy OrCADet vagy TangoPCBt, de legalabbis megneztel egy szamitogepet (es egy nem
windows oprendszert) belulrol. koszonom.

(#315) 747 válasza rATdrAgOn (#313) üzenetére


747
senior tag

''Azert mert a macben is PCI meg AGP van nem feltetlenul ugyanugy mukodik, mint egy pC.''

egy nagyon sarkitott pelda: az, hogy valaminek DB25os csatlakozoja van, nem jelenti
szuksegszeruen azt, hogy RS232es a labkiosztas. lehet az egy elso generacios SCSI is.

meg egyszer hangsulyozom, hogy egy mac sem kepes csodakra, es nem tud X800at varazsolni
egy Radeon 9200bol.

akinek ertelmes kerdesei vannak, azokra szivesen valaszolok, legyen az barmilyen trivialis tema.

(#316) faster válasza 747 (#314) üzenetére


faster
nagyúr

Gratulálok, a látványos bemutató, leugatás, minden egyéb, felléphetnél vele a cirkuszban. Persze rendkívül ügyesen elsiklottál afelett a kérdés felett, hogy ugyan miért teljesítene egy FX5200 egy Macben, ugyanis a 2D performance-nek semmi köze a 3d-hez.Miféle legacy dolog ''fékezi'' a GPU-t, amikor éppen a Halo több, mint 500 shaderét számolja a pixel ALU? És ezt hogyan befolyásolja az, hogy a Biosba mi van éppen (egyébként sehogy, semmi köze ehhez a biosnak), a drivernek annál inkább. És a driverben jelen pillanatban az XP driver az, amivel a kedves fejlesztők a legtöbb időt töltik, hogy a lehető legjobban fusson (még a Linux driver is mérföldekkel mögötte van optimalizáltságban).
Ugye tudsz végre értelmes választ is adni, és nem pedig leugatni, meg ilyen ökörségeket beszélni, hogy indíts el egy Orcadet vagy egy TangoPCB-t. (Te meg indíts el egy FXComposert, ha már itt tartunk)

[Szerkesztve]

(#317) faster válasza 747 (#315) üzenetére


faster
nagyúr

akinek ertelmes kerdesei vannak, azokra szivesen valaszolok, legyen az barmilyen trivialis tema.

Hát látod, ezzel én is így vagyok. De azt nagyon rühellem, amikor lehülyéznek, leamatőröznek, mert épp azt merészelem mondani, hogy nem ismerek xyz alkalmazást vagy oprendszert (én legalább bevallom, ha valamihez nem értek, csak azt ne mond, hogy te mindenhez jobban értesz), aminek az aktuális témához zéró köze van.(QNX Voyager)

[Szerkesztve]

(#318) esteban válasza faster (#316) üzenetére


esteban
senior tag

A., ha akarsz venni mac-et, de nem jo a 5200U: Vegyel Powermac-et es 50 USD felarert kapsz
9600XT-t ... vagy amit valasztasz. (www.apple.com)

B., Ha nem akarsz mac-et venni: ??????????



[Ugy mindenkinek:]


note: meg PC-n jatszottam FPS-el Matrox G450-el :) szerintem eleg gyors a 5200U.
Egyebkent meg en es az ismeroseim ugy fesznek szamitogepet, hogy osszegyujtik azokat a
szempontokat amik erdekesek. Utanna merlegelnek, majd vasarolnak.

Tehat: ha nekem egy jatekgep kell amin neha dolgozok is, esetleg meg turkalni is akarok a
lelkeben, akkor lehet, hogy PC-t veszek.

Nem tudom mi a nyavajat kell ilyen - elnezest - marhasagokon vitatkozni, hogy miert 5200-as nvidia
kartya van csak az iMac-ban? ... vagy, hogy mennyit teljesit az 5200nvidia a kulonbozo
platformokon. (Illetve lehet jo vitatema, de nem egy MAC vs. PC topicban).

Itt inkabb arrol kellene beszelni, hogy mik a _valos_ kulonbsegek a ket rendszer kozott ... ugye.
Mert - szerintem - a forum, ez a forum azert van, hogy segitsunk es segitseget kapjunk.

En masfel honapja hasznalom az iBook-omat, elotte evekig PC-t, win-t hasznaltam, Szivesen
segitek ha tudok.

iBook + RedBull :)

(#319) faster válasza esteban (#318) üzenetére


faster
nagyúr

Aha. Akkor a kollégádnak szólj, hogy szálljon le a témáról. Nem jobb a Maces FX5200 sem a PC-snél. Maradjunk ennyiben. És miért kéne Macet vennem ahhoz, hogy kritizáljam azt, hogy egy Powermac G5-ben, ami nem egy olcsó gyenge gép, alapból egy FX5200 van, ami egy low-end end kártya? (bár mostanság már a 9600 is kezd olyan árban lenni) Talán tilos kritizálni a Macet egy PC vs. Mac fórumban? Szóltam én ezen kívül egy büdös rossz szót is bármelyik Macről, vagy az OSX-ről? Valakivel összetévesztetek.

[Szerkesztve]

(#320) faster válasza Raymond (#15) üzenetére


faster
nagyúr

Igazi jóstehetség vagy Raymond. :C

(#321) esteban válasza faster (#319) üzenetére


esteban
senior tag

1., De miert kellene ''jobb'' kartya egy gepbe mint a 5200?
2., Azt en nem tudom eldonteni, hogy jobb-e vagy sem az 5200U a Mac-ben mint egy PC-ben mert:
mas a hw kornyezet, mas az os ... meg azt sem tudjuk, hogy a 5200 amit mac-be tesznek es amit
a PC-be ugyan az? Lehet lassabb lehet gyorsabb. Mindenki dontse el, ugy hogy kiprobalja olyan
alkalmazasokkal amivel akarja.

(csak a pelda kepen: Audi A8-as jo kocsinak szamit Europaban, viszont nem cserelnem le a
Toyotamat rea Laosban) ... minden a kornyezettol fugg, nem lehet kiragadni belole, es ugy
ertekelni.

3., Kritizalni lehet ... persze. De vitatkozni hulesegeken, szerintem folosleges ...
4., Nem kollegam, nem is ismerem. Nem vedek (probalok nem vedeni) semmit es senkit alapok
nelkul.



...egyebkent megjegyzem, hogy jo lenne egy szinvonalas mac rovat itt a PH! -n ... van ott is sok
erdekes dolog. Mint fenn emlitettem, csak par hete hasznalok mac-et, nekem is sok minden uj!

iBook + RedBull :)

(#322) esteban válasza 747 (#315) üzenetére


esteban
senior tag

AppleTalkon keresztul nem latom a halozati nyomtatot, pedig feltettem a drivert (Ricoh Aficio 220).
Ha IP keresztul akarok nyomtatni, akkor meg mindenfele marhasagot nyomtat 40 oldalon keresztul.

(AppleTalk mint protokol be van kapcsolva a nyomtaton)

iBook + RedBull :)

(#323) 747 válasza faster (#317) üzenetére


747
senior tag

''De azt nagyon rühellem, amikor lehülyéznek, leamatőröznek, mert épp azt merészelem mondani,
hogy nem ismerek xyz alkalmazást vagy oprendszert''

ha 1-2 dologhoz nem ertenel, az meg onmagaban nem lenne baj. a baj ott kezdodik, hogy te a
elektronika es a rendszerkozeli szoftverfejlesztes alapjaival sem vagy tisztaban. arrol ne is
beszeljunk, hogy ha egy 2 platformot osszehasonlito vitaban reszt akar venni valaki, illik mindket
platformot ismerni, te pedig mac-et eddig max fenykepen lattal. tudod, egy kisse hiteltelenul hat,
amikor egy gamer html-wizard probalja osztani az eszt hardverugyileg egy embedded fejlesztonek.

ujbol javaslom tanulmanyozasra ezt:
http://developer.apple.com/graphicsimaging/opengl/extensions.html
nem veletlenul kell a kartyakba mas firmware (a legacy bottleneck-eket mar kitargyaltuk asszem).

''aminek az aktuális témához zéró köze van.(QNX Voyager)''

tevedes. nagyon is sok koze van, ezt pofaztam eddig is, oldalakon keresztul.

amugy nem ertem, szamodra miert szamit egetvero problemanak, hogy egy masik rendszeren
jobban mukodik valami. ugy tunik, te az a tipusu ember vagy, akinek kisebbsegi komplexusai
lesznek, ha a szomszed gepe akar csak egyetlenegy ponttal is jobb eredmenyt er el a 3Dmark-ban.

egyebkent lozungok ismetelgetesen meg siras-rivason kivul nem nagyon lattam toled semmi
informaciot ebben a topikban, nem artana ha osszekapnad magad, es elorukkolnal par ervvel,
amivel alatamasztod az allaspontodat, mert amit eddig produkaltal, az keves.

(#324) 747 válasza faster (#319) üzenetére


747
senior tag

''Aha. Akkor a kollégádnak szólj, hogy szálljon le a témáról.''

nem ismerem esteban-t, ugyhogy ez az ''apu vedj meg''-duma nem fog bejonni.

''És miért kéne Macet vennem ahhoz, hogy kritizáljam azt, hogy egy Powermac G5-ben, ami nem
egy olcsó gyenge gép, alapból egy FX5200 van, ami egy low-end end kártya?''

ha valaki a lotenyesztes rejtelmeirol akar vitatkozni, akkor nem hatrany, hogy latott mar elo lovat.
FYI: a mac-et elsosorban NEM gamereknek keszitik. DTPre/netezesre/irodai melora boven eleg az
5200U, ami 3Dben nem egy villam, de ha nincs lo, jo a szamar is. raadasul a PowerMac-ben
cserelheto a graka.

''Talán tilos kritizálni a Macet egy PC vs. Mac fórumban?''

nem tilos, ha az ember rendelkezik megfelelo tudasbeli hatterrel. kezdesnek lapozd at az OpenGL
extension-oket.

(#325) faster válasza 747 (#323) üzenetére


faster
nagyúr

''gamer html-wizzard ''''embedded fejlesztonek.''
Kac, kac, egy nagyképű embedded fejlesztőnek... Nem kéne ilyen magas lóról beszélni, még megütöd magad a pofáraesésénél...

(#326) Pötyi válasza faster (#325) üzenetére


Pötyi
őstag

Talán egy hasonlattal élve:

Ha ugyanazon a PC-n windowst és QNX-et futtatsz, akkor látni fogod, hogy nagyságrendekkel gyorsabb teljesítményt nyújt a QNX.

Na, ez úgy aránylik, mint ->

Ha ugyanazt a videokártyát PC-be és mekibe rakod, akkor látni fogod, hogy picit jobban muzsikál az utóbbiban. (Természetesen átflesselt video-biossal)

QNX is cool!

(#327) faster válasza Pötyi (#326) üzenetére


faster
nagyúr

Én látnám, ha lenne mit látni. Amíg nem bizonyítja ezt be valaki, addig ez üres beszéd. Nehogymár az határozza meg egy videokártya sebességét, hogy mennyire gyors egy böngésző.
PC-n sem jelent semmit az, hogyha egy játékban gyorsabb az egyik fajta kártya, mint a másik. Ez még messze nem jelenti azt, hogy ez minden játékra igaz, sőt! Szóval elég a rossz hasonlatokból.

[Szerkesztve]

(#328) lesaux


lesaux
veterán

Nem tudok Safari-ablakok között váltan Alma + í-vel. Egy darabig pedig m?ködött.

(#329) anaqer válasza 747 (#323) üzenetére


anaqer
veterán

''ha 1-2 dologhoz nem ertenel, az meg onmagaban nem lenne baj. a baj ott kezdodik, hogy te a elektronika es a rendszerkozeli szoftverfejlesztes alapjaival sem vagy tisztaban.''

Proof? :U
Ex catedra nem szokás ilyeneket kijelenteni. Értelmes emberek között, mármint. Gondolom ide sorolod magad, szóval viselkedj is úgy.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#330) Grafiqs válasza lesaux (#328) üzenetére


Grafiqs
őstag

Üdv! Kolléga, már vártam mikor bukkansz fel újra.

Én már megsem merek szólalni itt mert még kinyírnak az aláírásom miatt!

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#331) Macc válasza lesaux (#328) üzenetére


Macc
aktív tag

Pedig mennie kéne! Nalam minden bill kiosztásnál működik rendesen. Nem beszélve a őŐ és
űŰ problémákról, ami itt sokak szerint nehézkes:)

(#332) mobal válasza Macc (#331) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

ezzel ,hogyan játszol?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#333) Macc válasza mobal (#332) üzenetére


Macc
aktív tag

Marmint a geppel??? Hat ugyanugy mint pc-n: elinditom a felinstallalt jatekot:)

De most komolyan: mire gondolsz?

[Szerkesztve]

(#334) faster válasza Macc (#333) üzenetére


faster
nagyúr

Macc, tudnál csinálni a 9800Pródról egy Bios mentést (a mérete érdekelne) és esetleg egy képet?

[Szerkesztve]

(#335) Macc válasza faster (#334) üzenetére


Macc
aktív tag

faster: itt egy kep Bővebben: link
Mar le van garanciamatricazva a gepem, ezert csak egy korabban, es nem ebbol a celbol keszult
kepet tudok kuldeni...
itt meg 1-2 info:

ATY,R350:

Type: display
Bus: AGP
Slot: SLOT-1
VRAM (Total): 128 MB
Vendor: ATI (0x1002)
Device ID: 0x4e48
Revision ID: 0x0000
ROM Revision: 113-A14401-117

Nem tudtam lementeni a firmware-et, mert egy olyan update programom van, ami az osszes ATI
kartyat tudja frissiteni egy installerbe csomagolva (4.6MB)...

Abbol meg csak ennyi infot tudtam kiszedni: Bővebben: link

(#336) dwiki


dwiki
senior tag

Hú csak most találom meg ezt a topicot...
Pedig imádom Pc vs. Mac vitákat...
Nem olvastam végig a topicot, csak beleolvastam + elejét és végét.

Abban a ''szerencsés'' helyzetben vagyok, hogy mindkét géptípussal ''dolgozom'',
''szórakozom'', mittomén....
Mac-ből itt figyel előttem az asztalon (január óta) egy dual 2Ghz-es...
És hát, nem nagyon szeretem...
(előtte egy G4 volt, őt még jobban bírtam)
Problémáim:
- Nem (volt?) stabil (mármint a G5).
Minek okát először memoria problémának gondoltam (az alap 512 M RAM mellé
kapott 1Gb (kimondottan Machez ajánlott ramot, majd ki lett cserélve az 512 még
1 Gb -re, és stabilabb lett, de még mindig fagyogatott. Kivettem az egyik párat,
maradt 1 giga, másik párat hazavittem tesztelni az NF7-s-ben. No ott atomstabil)
És ekkor rájöttem hogy mégsem, (vagy mégsem csak) a Mem a hibás, mivel így is
fagyogatott, talán ritkábban (előtte heti 2-4 (csontra) fagyás volt.
Aztán ''rájöttem'' egy dologra...
Ahogy hült az időjárás kint a gép kezdett stabil lenni. most hogy kellemes őszi
időjárás van, a gép nem fagy!
Valami alkatrész (a csúcsszuper hűtőrendszer ellenére) nem bírja a meleget!
(ja és van légkondi a helyiségben és ennek ellenére!)
Szóval ez így leírva hihetetlen, de egyszerűen nem látok más gondot (nem került
bele semmi alkatrész, semmi új program semmi)
Mindegy, jövő nyárig remélem ellesz valahogy...

Aztán szoftveres problémák. Felraktam a Panthert (10.3.x) (persze a működő
Jaguar (10.2.8) mellé).
És egyes progikat egyszerűen nem tudok működésre bírni... (Indesign 2.x, Strata
3Dpro 3.x) Ja és ezek mind legális progik. (jó, a panther nem)..
Szóval néha hajamat tépem...

Az OsX hú de nagyon felhasználóbarátságáról, kézre állóságáról megint tudnék
vitatkozni, de persze ez télleg ízlés (és szokás) kérdése is.
Pl a Total Commander hiánya nekem nagy-nagy fájdalom (kipróbáltam vagy 20
klónt, de egyik sz*r*bb mint a másik)
Aztán alul ez a dockbar... (nagyon látványos ahogy fokozatmentesen nagyítódik
kicsinyedik, de X-edik mellékattintás utá kikapcsolja az ember (mármint a
nagyítódást).... Az apple+tab-os megoldás is harmat gynege szerintem, bár
pantherben már javították... Aztán hogy ''apple''+spacera bill. kódlapot vált, és ezt
nem lehet kikapcsolni, vagy más billkombinációra átállítani...
Meg még van egy két számomra nem olyan szimpi dolog, de tényleg ízlés-szokás
kérdéskörébe tartoznak ezek a dolgok....
A gyorsaságról.
Ha valaki ismeri a Strata 3d progit - nem egy elterjett dolog - tudhatja hogy
gyögyörűséges cuccokat lehet renderelni vele. Namost igazán jó beállításokkal
történő renderelés esetén, egy hétvége alatt kiszámol egy képet - viszonylag nagy
felbontásban - a G5 (G4-el esély nincs rá). Sajnos nem tudtam összehasonlítani az
otthoni géppel, mivel nem sikerült Stratat ''szereznem'' Pc-re - vagyis csak régebbi
verziót, de biztos hogy jóval gyorsabb a G5-t, ez tény.
Viszont photoshop, indesign ilyesmi DTP progik esetében, nincs észrevehető
sebességbeli különbség...

Ezen ''apróságokat'' leszámítva nincs semmi gondom a G5-el :). (Ja és a G4-el télleg
minden rendben volt - OsX alatt - mert az Os 9 -az egy fostaliga volt, kb olyan
stabilitással mint egy win95 -)

Lényeg, összefoglalva, otthoni felhasználásra szvsz felesleges pénzkidobás a Mac,
sőt én, ha ugyan annyibe kerülne, akkor sem választanék Macet...

Nem igazán érzek Mac életérzést, annak ellenére hogy munkidőben ezeken
dolgozok egy ideje...

Egy nagy előnye azért van, a vírusmentesség. (bár pont mostanában kapott be a
cég egy exceles macrovírust, amit semilyen vírusírtó - winxp-s se tudott kiírtani...)

No mindez az én magánvéleményem, amit pár éves (kb 3 év) intenziv Mac
használat (napi 8 óra :) ) után tudok mondani, némi régebbi Power Mac - típusra
nem emlékszem már, némi G3, sok G4, és 3/4 év G5 használat után.
(és persze csak a felszint kapirgáltam, és tisztán csak (az én) felhasználói
szempontomból)

Hogy a hozzászólás szétesik, a Mac (safari) és a fórummotor együttes
kölcsönhatásából ered...



Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#337) esteban válasza dwiki (#336) üzenetére


esteban
senior tag

Huuu mit kapnanak tolem az Almasok (marmint a szerviz/elado) ha fagyna a gep. Szerintem vissza
kellene vinni gariba ... bar gondolom ez nem a te dolgod, hanem fonok/rendszergazdi/hetes stb.
dolga lenne ...

iBook + RedBull :)

(#338) dwiki válasza esteban (#337) üzenetére


dwiki
senior tag

Igen, de mit mondanék? Néha fagy, ''néha'' sűrűn fagy, de nem tom mikor és miért?
(csak tippelni tudok ugye)
És ha náluk nem jön elő mert olyan kedve van? És min dolgozok addig?
Ráadásul vidék és nem Pest...
Szóval nem olyan egyszerű...
(amúgy ezért lett a mem is cserélgetve, mivel csak az az egy hardware változott)

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#339) esteban válasza dwiki (#338) üzenetére


esteban
senior tag


Na igen nem egyszeru, de en nekem cserelik az iBook-ot egy hibas pixel miatt, ami neha latszik
neha nem. A szervizben nem latszott, de a forgalmazonal igen. Hozzak az ujat es en leadom a regit
... szoval szerintem addig kellene probalkozni, amig garis a gep. (garancialis meg?)



Mekkora a hangja a PowerMac-nek?

iBook + RedBull :)

(#340) dwiki válasza esteban (#339) üzenetére


dwiki
senior tag

Asszem még garancilis (gondolom 1 év van rá)

Hogy hangja? Mármint a G5-nek?
Halk... G4-nél jóval halkabb, tényleg nagyon halk (az irodában van még egy G4 + 1 e-mac,
no azok hangját hallom, míg az asztlomon lévő G5-ét nem...)
Viszont az otthoni Antec Sonatam sem hangosabb...
Egyedüli hangos alkatrész a G5-ban amúgy a DVD író, na ha az felpörög, az hangos...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#341) Macc válasza dwiki (#336) üzenetére


Macc
aktív tag

A fagyas dolgot mindenkeppen szervizelni kene, ez nem normalis, es nem hiszem hogy software-es... Baaar igy jobban belegondolva, engem ova intettek a jaguarra telepitestol, meghozza rendszer instabilitas miatt. Ugyhogy lehet meg kene probalni egy szuz panther installt: a programok mukodni fognak, es lehet a fagyas is elmulik... (vagy ha masik vinyon meg el a jaguar, akkor a programokat kene a panterhez ujrarakni...)

Nu commandert probaltad mint TC alternativa? (nekem baromira nem hianyzik a TC, de a Nu hasonlonak tunik)

Az alma+tab miert gyenge??? sztem poen hogy a valtason kivul ki is tudsz lepni...
Az alma+space viszont engem is zavar, es az hogy nem lehet kiloni megjobban.

En otthonra vettem Mac-et, viszont dolgozom is rajta rendesen. A munkahelyi PC utan feludules azon melozni. Mondjuk otthon azert jobb melokat is csinalok mint a munkahelyemen. (na nem a gep miatt... az csak kellemesebbe teszi (nekem))

A forumbejegyzes szetesese meg nekem azert furcsa, mert meg sehol mashol nem tapasztaltam ilyet... Kivancsi lennek mi a kulombseg ami ezt okozza. Meg mar a kedves illtekeseknek is irtam 1-2 levelet, de jo nagy ivben... meg valaszra sem meltattak.

(#342) faster válasza Macc (#341) üzenetére


faster
nagyúr

A forumbejegyzes szetesese meg nekem azert furcsa, mert meg sehol mashol nem tapasztaltam ilyet... Kivancsi lennek mi a kulombseg ami ezt okozza. Meg mar a kedves illtekeseknek is irtam 1-2 levelet, de jo nagy ivben... meg valaszra sem meltattak.

Szvsz ezt kéne kicserélni:
<textarea name=uzenet wrap=physical cols=80 rows=20></textarea>

erre:

<textarea name=''uzenet'' wrap=''virtual'' cols=''80'' rows=''20''></textarea>

és megoldódna a dolog.

(#343) dwiki válasza Macc (#341) üzenetére


dwiki
senior tag

Igen, de most nem fagy. És így valószínű elhajtanának...
(amúgy az ''összekötőnek'' szóltam, ő is a memoriára gondolt, ezért cserélgette is rendesen....)
Másrészt én is gondoltam arra hogy op hiba, azért is hajtottam a Panthert.
No de mondom, nem tudok felrakni bizonyos progikat rá. Arra én is gondoltam (bár nem szabadna ennek lennie) hogy az zavar be, hogy a másik partición már ott van a progi. Ezért még egy olyan ötletem is van, hogy berakok egy szűz sata winyot, a mostanit lehúzom és meglátom. (de ez saját sata winyo lenne, úgyhogy csak hibakeresésre jó)
De azért mindenképpen ''egyszerre'' kellene működnie (egy winyon, két partícion, tehát ahogy most van) a két Op-nak. A progikat felraktam újból, tehát nem a jaguar alá feltelepítettet indítottam)
Amúgy jaguárral hozták a gépet, ezért van rajta az ugye.

Hát nemtom hogy a nu c-t próbáltam e, de mondom sok hasonlót találtam. De mind igen nagyon hm gyenge volt (hogy finoman fejezzem ki magam)
De azért megnézem. (mindig ajánlanak ilyeneket, és egyik se vált be :( ...)
Nekem mondjuk ez az egyik legnagyobb hiányom, hiába NC-n, és Dos Navigátoron nőttem fel...

Az alma+tab a jaguárnál gyenge, a panthernél már jó...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#344) lesaux válasza Macc (#331) üzenetére


lesaux
veterán

árvízt?rô tükörfúrógép
ÁRVÍZT?RÔ TÜKÖRFÚRÓGÉP

(#345) Macc válasza lesaux (#344) üzenetére


Macc
aktív tag

''hungarian'' kiosztas: árvíztűrő tükörfúrógép ÁRVÍZTŰRŐ TÜKÖRFÚRÓGÉP
''magyar'' kiosztas: árvízt?rô tükörfúrógép ÁRVÍZT?RÔ TÜKÖRFÚRÓGÉP

A hungarian a gyari kiosztas, a magyar az egy altalam berakott QWERTY, mivel en angol
bill-en dolgozok.

(#346) Macc


Macc
aktív tag

Ja es a hungarian az ''Central European'' mig a magyar az ''Roman'', tulajdonkeppen ebben van a
kulombseg. Es ugyanez ervenyes a munkara is: ha CE fontot hasznalok, ahhoz a CE kiosztas
kell, mig a tobbihez a masik jo.

[Szerkesztve]

(#347) dwiki válasza Macc (#345) üzenetére


dwiki
senior tag

Ez nálam is így van (bár én magyar billel dolgozom.)
- Árvízt?rô tükörfúrógép
- Árvíztűrő tükörfúrógép

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#348) Macc válasza dwiki (#343) üzenetére


Macc
aktív tag

Hulye vagyok, bocsi: nem NU commander, hanem MU.
Innen leszedheto: Bővebben: link

(#349) dwiki válasza Macc (#348) üzenetére


dwiki
senior tag

Hát igen, nem olyan rossz kezdeményezés, de már az eljén találtam egy olyan dolgot, ami
számomra használhatatlanná teszi:
Nem támogatja a drag&dropot....

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#350) lesaux válasza Macc (#345) üzenetére


lesaux
veterán

árvíztűrő tükörfúrógép ÁRVÍZTŰRŐ TÜKÖRFÚRÓGÉP
Így jónak tűnik. Csak ezzel a kiosztással nem lehet újságot csinálni.
Arra van valami ötlet, hogy a Safari néha miért nem vesz tudomást a cookie-król? 50 hsz van neki
beállítva, de ha több ablak van nyitva, némelyikben ignorálja, és csak 30-at mutat.
Az utolsó hsz-eim listája eltűnik.
Ma meg az törpént, hogy be voltam jelentkezve a PH-ra, nyitottam egy új ablakot, ott meg már nem
voltam bejelentkezve. Reprodukálható hiba.
Alma + í-vel még mindig nem tudok ablakok között váltani.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.