Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) biker válasza Don Vittorio (#1700) üzenetére


biker
nagyúr

gondolom, hogy örülsz :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1702) Don Vittorio válasza biker (#1701) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ürültem. El is ment a gazdijának. (Nem magamnak vadásztam - sajnos. Magamnak egy dual-G5-2 GHz figyel itt a dobozban mellettem. Azért az sem rossz.)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1703) KMan


KMan
őstag

Szaisztok!
Tudom h most volt powerbook frissites, de lehet már tudni olyan infókat h mikor lesz a pbookokban lightscribe iro? Varhato ilyesmi egyaltalan?
Koszi

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1704) biker válasza KMan (#1703) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem ne állj addig fél lábon, mert egyelőre tálcásból is csak 2 cég gyárt, nem hogy tálca nélküliből...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1705) Don Vittorio válasza KMan (#1703) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Uhh, hát én nem várnék arra...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1706) biker


biker
nagyúr

ma este kiderül az idei újdonság :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1707) biker válasza biker (#1706) üzenetére


biker
nagyúr

akit érdekel...

[link]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1708) biker válasza biker (#1707) üzenetére


biker
nagyúr

megjöt az inteles imac, dual core intel procival, ''állítólag'' 2-3x gyorsabb 10.4.4 alatt mint a G5-ös imac

aztán kérdés az igazság :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1709) biker válasza biker (#1708) üzenetére


biker
nagyúr

azért az jó, hogy hiába 2-3-4-5x gyorsabb (megahertzre és egyébre) a mostani intel proci, ha az adott feladatot ettől nem hajtja végre hamarabb :(
mert nem tudja...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1710) Race-Face válasza biker (#1709) üzenetére


Race-Face
tag

Jót elbeszélgetsz magadban, úgy látszik, itt nem sok embert érdekel a váltás... :) Vagy már megöngyilkolták magukat...
MacBook Pro... pfff... szép név... :( Majd a PowerMac-eket is átnevezik szépen... Eddig úgy voltam vele, engem annyira nem érdekel, mi van a gépben, ha Steve bácsi azt mondja, a fejlődés az intel mellett biztosítható, én elhiszem neki, szégyen, amit az IBM művelt az utóbbi években (mondjuk egy G5 quad mellett lehet elszégyenkeznék még pár évig...).
Kíváncsi leszek én erre a hatalmas sebességnövekedésre. Meg úgy általában az intel-osx párosra. No, majd meglássuk...

Kelj fel és járjunk!

(#1711) biker


biker
nagyúr

mondjuk gigahertzre alig gyorsabbak (<2GHz), csak épp kétmagos, és 2MB cache, hát ez nem fenenagy áttörés

aztán hogy majd ez az intel proci is lesz olyan jó, mint egy PPC, majd az idő eldönti :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1712) Race-Face válasza biker (#1709) üzenetére


Race-Face
tag

Ja, még arra leszek kíváncsi, ezeken az ''Intel inszájd'' mekeken tényleg futni fog a vindóz is? Az lesz még a beszarás, ha meglátok egy iMac-et start menüvel... :O

Kelj fel és járjunk!

(#1713) biker válasza Race-Face (#1712) üzenetére


biker
nagyúr

végigolvastam egy anandtech tesztet, intel core duo, pentium M 760, és ugyanazon a 2.0GHz-en futo A64 X2-ökön, hát nem kimagasló a core duo :(
ettől nem pisiltem be :(:(:(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1714) Don Vittorio válasza biker (#1708) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ja, a PPC-n meg visszalassult a 10.4.4 - érezhetően. Így könnyű az Intelnek gyorsabbnak lenni... :(

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1715) Don Vittorio válasza Race-Face (#1710) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Miért, mit művelt? Cell procit pölö. Az is szégyen? :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1716) biker válasza Don Vittorio (#1714) üzenetére


biker
nagyúr

az faja...
még jó, hogy nem raktam fel :)
bár a .3-at se még :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1717) Don Vittorio válasza biker (#1716) üzenetére


Don Vittorio
őstag

A 10.4.3 jó, sokkal jobb lett tőle a rendszer. A 10.4.4-nél nem érzékelek javulást, viszont lassabban bootol a gép, a Thunderbird ikonját elrontja, az ATI-s cuccok szarabbul mennek - nem értem.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1718) Race-Face válasza Don Vittorio (#1715) üzenetére


Race-Face
tag

Úgy értem, amit művelt az apple-vonalon :)
Vagy G5 vonalon
Vagy mittomén
Neszójjbe :))

Kelj fel és járjunk!

(#1719) biker válasza Don Vittorio (#1717) üzenetére


biker
nagyúr

sajnos itthon létszükség a magyar nyelv, és nincs kedvem vergődni, épp melyik program melyik nyelvi modullal nem jó, egyelőre marad ami van

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1720) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hello!
2 haverom teljesen ráizgult a MAC-re (Imac G5-öt akarnak venni)
nem tud valaki egy liket a hol tesztelik a mai PC-kel együtt pl.;)4,A64
én elsősorban 3d modelezésre és rendelerésre (archicad, art-lantis) használom a gépem persze játszok is.
tényleg jó lenne megtudni hogy van-e valós különbség vagy csak 2-3 programban veri meg a PC-ket??

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#1721) biker válasza FÖNÖK (#1720) üzenetére


biker
nagyúr

www.barefeats.com [link]

itt vannak ilyen tesztek

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1722) Macc válasza FÖNÖK (#1720) üzenetére


Macc
aktív tag

Leginkabb nem nyers eroben van folenyben, inkabb a hasznalata gordulekenyebb. Multitasking egy alom rajta:) Persze kell neki memoria, de nagyon meghalalja!

(#1723) Nimrod


Nimrod
addikt

Akinek régebb óta van Shuffle, annak még mindig megy? :F
Az aksira gondolok, hogy kb. meddig bírja, vagy ezt akárhányszor feltölhetem?

(#1724) isapeti válasza Nimrod (#1723) üzenetére


isapeti
aktív tag

Ez enyém már elég régóta megvan, használom is rendesen zenére és adatcipelésre is, semmi gáz vele. Akksija pöpecül bírja, nemtom mennyiszer lehet tölteni (biztos nem végtelen), de eddig semmiféle gyengülést nem tapasztaltam.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1725) regent


regent
aktív tag

Az a problémám, hogy (kollégám elmondása szerint) hirtelen, egyik napról a másikra lehetetlenné vált a PowerPoint-tal való mentés a Mac-es laptopján. Azaz ment mindenféle formátumban, kivéve a ppt prezentációt. Ilyenkor dob egy hibaüzenetet amit nem lehet elolvasni, mert nem válaszol, és elkezdi görgetni a szivárványos labdát a végtelenségig. Ilyenkor nem marad más mint a force quit.
Próbáltuk újrainstallálni a PP-t, nem segített. Aztán bedobtuk a kukába, újrainstalláltuk, semmi változás. Mi a fene okozhatja ezt a hibát? Semelyik másik office programnak nincs semmi baja, csak a PP-nek. ès persze hogyan lehetne orvosolni? Sajna az install CD-t elindítva nem látok repair opciót mint a Win-nál megszoktam.
Esetleg hogyan tudom teljesen kitakarítani a PP-t, vagy az egész office-t a gépröl?

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1726) regent


regent
aktív tag

up!

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1727) regent


regent
aktív tag

hajaj.
rejtett up

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1728) dearbear válasza regent (#1725) üzenetére


dearbear
tag

Az MS office konyvtaraban kene lennie valami olyasminek hogy Additional Tools/Remove Office, azon belul pedig van egy Remove Office app. Ezt is probaltatok mar? Vagy hogy csinaltatok az ujrainstallt?

To develop or not to develop that is the question.

(#1729) regent válasza dearbear (#1728) üzenetére


regent
aktív tag

Feltételeztem, hogy valami elromlott :), ezért a windowsos tapasztalataim alapján betettem a teleiptöö CD-t, és vártam, hogy mikor választhatom ki a repair funkciót. De ilyen itt nem volt, ellenben újra feltelepítettem a PowerPointot a default helyre. A hiba persze maradt. Aztán egyszerüüen kukába dobtam az office mappából a PP-t, egy másik helyre újra feltelepítettem, és az új, friss telepítést indítottam el. Látszott is hogy ez új, mert egy kicsit más (régebbi??) verzió. A hiba persze maradt.
Ezt a remove office-t majd kipróbálom, köszi.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1730) Don Vittorio válasza regent (#1729) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Van két Library könyvtár a gépen: az egyik a főkönyvtárból nyílik, a másik a user saját könyvtárán belül a Users\Felhasználó neve könyvtárban. E két könyvtárban vannak a beállítások, onnan kell kitörölni, ami nem kell. Milyen verziójú oprendszer, milyen office?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1731) biker


biker
nagyúr

minap hasonlóan járt párom
Word, mentés (persze névben ő betű is, miért ne), majd strandlabda, és bambi.
végén force quitelni kellett

erre én user profilomban menti rendesen, visszalépek, ott is jó most.
rejtély

csináltál már próbára egy másik usert, hogy ott is rossz-e a program?
ha ott nem, akkor csak a pref fileok rosszak, keresés és törlés...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1732) emitter


emitter
őstag

Az Apple PPC gépeiről (elsősorban G5-ről) szereték a suliban kiselőadást tartani. Eddig semmit nem foglalkoztam a témával, nagyon láma vagyok, de szívesen olvasok :)
Van itt a topikban olyan, aki a hardver részével foglalkozik, és tudna nekem néhány kérdésben segíteni?
Ezen kívül nem találtam megfelelő topikot, ezért bátorkodtam ide postolni, remélem nem hiába :R

ui: válasz jöhet priviben is

(#1733) emitter válasza emitter (#1732) üzenetére


emitter
őstag

up! elég fontos (és sürgős) lenne a dolog! 1,5 hét múlva tartom az előadást :U
pls!!!

(#1734) emitter válasza emitter (#1733) üzenetére


emitter
őstag

senki nem ért a mac-hardverhez :F

(#1735) biker válasza emitter (#1734) üzenetére


biker
nagyúr

nincs konkrét kérdésed, amire válaszoljunk.

tehát
- mi érdekel?
- vagy go to apple developer site részleg, és orrvérzésig tölthetsz le tech sheeteket, meg how-to-kat G4-G5 procikról, gépekről, technlógiákról, stb stb

nekem csak az engem érdeklő dolgok is kb 200mb-ot tesznek ki, ha ez segít :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1736) emitter válasza biker (#1735) üzenetére


emitter
őstag

köszi a segítőkészséget!
előrebocsátom, hogy valószínűleg a legtöbb kérdésemre guglival is megszerezhetném a választ, de nagyon sok időmbe telne (aminek híján vagyok :) ), így inkább itt kérdezek:
ezt az oldalt nézegettem eddig (de lehet, h ráfanyalodok az angol apple-re): [link]
itt alul van ez:
1., L2 Cache

> Az 512 kByte másodszintû gyorsítótár biztosítja a végrehajtó mag számára a 64 Mbps hozzáférést az adatokhoz és utasításokhoz.

ez ugye 64GBit/sec akart lenni :U (mert ugye az L1 is ennyi)

2., L1 Cache
> Az utasítások a másodszintû gyorsítótárból a nagy, közvetlenül címzett 64 kByte-os elsô szintû gyorsítótárba kerülnek, 64 Gbps sebességgel. 32 kByte L1 cache áll rendelkezésre 8 aktív adatfolyam elô-feldolgozására.

akkor most 32 vagy 64 kByte-os az L1 cache :F

3., Vedd és kódold
> Az elsô szintû gyorsítótárból érkezô adatokat (egy órajel alatt nyolc utasítással) dekódolja, majd kisebb, jobban idôzíthetô elemekre bontja a rendszer. Ez az elôfeldolgozási eljárás biztosítja a maximális feldolgozási gyorsaságot.

Ezt meg tudnád magyarázni, hogy mit jelent pontosabban?

4., Postázás
> Mielôtt az utasítások a funkcionális egységekhez kerülnének, maximum öt csoportba rendezi ôket a rendszer. A mag önmagában 20 csoportot, vagy 100 önálló utasítást képes feldolgozni. A hatékony csoportosítás eredményeként a PowerPC G5 szokatlanul nagy számú utasítást dolgoz fel (mind az 5 csoportból 20-at), ez pedig 100 extra mûveletet jelent.

ezt aztán végképp nem értem, mármint a csoportosítás részét... mi alapján csoportosít?
mit jelent az hogy 20 csoportot vagy 100 utsítást képes feldolgozni - a csoportok nem utasításból állnak? És mindez 1 órajel alatt értendő?

11., Három komponensû elágazás-elôrejelzés
> A PowerPC G5 gyakran már a kérdés feltevése elôtt tudja a választ, az elágazási elôrejelzéseknek és spekulációs számításoknak köszönhetôen. Mint amikor mások mondatát fejezi be, az eljárás „megtippeli” melyik mûvelet következik. Ha becslés helyes, akkor a processzor sokkal hatékonyabban képes mûködni. A PowerPC G5 95 %-os pontossággal tippeli a soron következô mûveletet, ami lehetôvé teszi a processzornak, hogy egy ciklus alatt hatékonyan végezze el a feladatokat.

ezen elgondolgoztam, és nem tudtam megérteni, hogy hogyan is jósolja meg a proci, hogy milyen művelet fog következni... mi van, ha rosszul tippel, és rossz műveletet hajt végre?
Az, hogy: ''ha helyes a becslés, akkor...'' szóval ez azt jelenti, hogy ténylegesen meg is várja a felhasználó által valójában kiadott utasítást, összeveti a saját maga tippjével, és aztán cselekszik :F ez mitől gyorsabb, mint ha nem tippelgetne?

elsőre ennyi kérdés merült fel bennem, de szerintem még fogok ide fordulni :)

köszi előre is!

(#1737) biker válasza emitter (#1736) üzenetére


biker
nagyúr

1: passz, nemtom.

2: 64kbyte = 2x32kbyte, nem olvastad el rendesen, 32k instructon, 32k data

3: nem, nem én terveztem :)

4: gyanítom, de nem biztos, hogy csoportosítja az ugyanazon utasítást igénylő adatokat, hogy azokat egy betöltött utsítással oldja meg, ne pedig állandóan akkor töltse be az utasítást, amikor épp kell, stb stb stb
optimalizáció.

11: ugyanezt csinálja minden gyártó, pl azért jobb a G5 mint a P4, mert a G5-ben 16 szakaszú pipeline van, amit ki kell üríteni majd újratölteni egy hibás becslés esetén, a P4 prescottban meg éppen 32 szakaszt kell újratölteni :)
és nem arra gondoltak, hogy TE milyen utasítást fogsz gyaníthatóan adni majd, hanem pl ha képalkotásról van szó, és bezúz neked egy rahedli képpontot, amit át kell kódolni mert pl átméretezel, akkor előre betölti azt a kódot, ami majd megjeleníti a képpontokat, meg előre betölti a következő utasításokat, amik a lemezre íráshoz kellenek majd neki.


(remélem nem megyünk le adig, hogy az elektronok a rézben milyen sebességgel nem vándorolnak?) :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1738) emitter válasza biker (#1737) üzenetére


emitter
őstag

elektronok sebessége... inkább hagyjuk :D
azért köszi!

A mac-procik miért jobbak/hatásosabbak, mint mondjuk a PC-kben levők (intel, amd)?
Jó, egyrészt a pipiline-k miatt, de biztos van más oka is
pl asszem a G5-ben ~60milla tranyó van, míg ha jól tudom egy P4-esben több száz millió
ez azért nagy különbség, tehát hogyan tud mégis erősebb lenni egy G5?
Ja és minden G5-ös duplamagos :F (ha jól olvastam van dualG5 meg G5 quad, utóbbi már 4 magos)

thx

(#1739) biker válasza emitter (#1738) üzenetére


biker
nagyúr

van a G5 single core, meg a dual core, és ezekből 1 vagy 2 db lehet, így 1-4 mag lehet egy gépben.

Miért lehet gyorsabb? mert. csak.
Az AMD ugyanezért gyorsabb, azt se kérdezi senki. abban is csak 16 lépcsős pipeline van, ill 18 vagy 20 a 64bitesben.

tehát gyorsabb, mert

- fele a csővezeték
- 2x-ese a 64 bit a 32-nek
- FSB-je 1ghz és nagyobb, nem pedig 800 MHz
- soroljam még? risc vs cisc pl, stb stb stb stb
- és van amiben meg lassabb, de ez van.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1740) regent válasza dearbear (#1728) üzenetére


regent
aktív tag

Ez volt a jó megoldás, bár nagyon sürgöösen kellett, úgyhogy elkéstem vele, mert már hívott a csaj valami expertet aki az általad javasoltakat csinálta és megoldódott a probléma.
Azért köszi, hátha valakinek még lesz ilyen problémája.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1741) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Hmm hogy is kezdjem, adott egy
Power Book 180vagy miylen szörnyedvény és az egyik ismerősöm ki akarja preóbálni, és a kislemezről akar valmit tölteni (nem értek ezekhez a masinériákhoz:)) gondlom rendeszert vagy valmit, mert a kép ok, kislemez középen ikon formájában, és egy kérdőjel-


MI kell hozzá hogy működjön?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1742) Szanya


Szanya
tag

Mi a különbség az 1,42 GHz- es G4 és az 1,5 GHz- es Core proci között a 80 MHz- en kívül?

''Szanya csak egy van.''

(#1743) biker válasza Szanya (#1742) üzenetére


biker
nagyúr

az egyik 1.42GHz-es PPC proci, RISC alapú, és motorola
másik meg Intel, 1.5GHz-es, és CISC alapú

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1744) Vangelis válasza Vangelis (#1741) üzenetére


Vangelis
nagyúr

?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1745) Szanya válasza biker (#1743) üzenetére


Szanya
tag

És akkor emiatt 5× gyorsabb bizonyos dolgokban?

''Szanya csak egy van.''

(#1746) biker válasza Szanya (#1745) üzenetére


biker
nagyúr

nem, erre lehet ráépíteni egy marketingdumát :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1747) biker válasza Vangelis (#1741) üzenetére


biker
nagyúr

mi kellnene? egy rendszer :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1748) Szanya válasza biker (#1746) üzenetére


Szanya
tag

Utána nézek ennek a RISC és CISC dolognak, mert ezt kissé elhanyagoltam idáig. De ezek szerint teljesen jól járok egy ''régi'' Mac minivel, ha megeléxem négy helyett két USB porttal? ($200) :))

''Szanya csak egy van.''

(#1749) biker válasza Szanya (#1748) üzenetére


biker
nagyúr

nekem is az van, és meg vagyok elégedve.
amit kivágtam miatta: P4 2.8/800/512 HT proci-s konfig :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1750) isapeti válasza Szanya (#1748) üzenetére


isapeti
aktív tag

Szerintem is jól jársz. Kényszerűségből én ippeg el kell, hogy adjam az ilyenemet, szóval ha érdekel, nézz be:

[link]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.