Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) biker válasza MoP_FX 57 (#1247) üzenetére


biker
nagyúr

használom, nem fogja, miért tenné?
elvesz a futó widgetek miatt vagy 25MB ramot, nohát...
ha előhívom, vagy 10% cpu-t, nem baj...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1252) Race-Face válasza fogtunder (#1249) üzenetére


Race-Face
tag

Drága a mac?
Rakj össze nettó 110-ből egy barebone pc-t legális óperenciás rendszerrel, aztán mérd össze a sebességét a minivel.
A PowerMac most más tészta, hogy a single procis gépet kivették, az nettó 300 körül volt. Most a legkisebb PM nettó 420 körül van, dual procis. És nem igazán egy ''mezei'' P4 ellenfele. Dual Xeonokkal, Opteronokkal szokták összemérni a sebességét. Azok meg nem hiszem, hogy sokkal olcsóbbak a mac-nél. Főleg, ha nem garázsban összerakott gépet számolsz, hanem ''brand''-et.

Kelj fel és járjunk!

(#1253) fogtunder válasza Race-Face (#1252) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem drága, mert kb. 4 év alatt költöm el gépre azt a pénzt, amibe egy superdrive-os mini kerülne, meg olyan lámának érezném magam, ha crt monitoron kéne néznem a képét, úgyhogy még az is pénz. egyébként nekem a powerbook-ok a szívem csücskei, azok meg tényleg. pedig de jó is lenne egy 15''-os. kár, hogy többe kerül, mint a kocsim...

mod: szvsz pc-re kár a legális oprendszerért pénzt kiadni, mert amiért fizetnék, az ingyenes. a picipuha meg lesheti, hogy mikor fog tőlem egy forintot is látni az ablakz után.

[Szerkesztve]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1254) Race-Face válasza fogtunder (#1253) üzenetére


Race-Face
tag

Hosszú távon nekem épp a mac volt olcsó.
2002-ben vettem egy powermac G4 MDD-t dolgozós gépnek. Ehhez azóta annyit nyúltam, hogy kapott pluszban 1 giga ramot.
Arra már nem emlékszem, hogy azóta a pc-met hányszor upgrade-eltem, most eljutottam egy athlon64-ig, no, ez már érezhetően gyorsabb, mint a mac. Illetve nem mindenben, pl. photoshop gyorsabb, de a rendszer sokkal rugalmasabban használható mac-en. Pl. másolás alatt nem lassul be a gép. Rákattintok a safari ikonjára, és már be is töltődött. Közben háttérben meg megy a másolás, vagy a photoshop, vagy mostanában iMovie meg iDvd...
Aztán tavaly hirtelen felindulásból otthonra is vettem egy használt G4-est, ez csak 867 MHz-es, de még ez is elég jó. Most fogom ezt becserélni egy ugyanolyan MDD-ra, mint a munkahelyi.
Szóval ha összeszámolom, hogy az elmúlt 3 évben melyik gépre költöttem többet, a mac még olcsóbbra jön ki. Igaz, végeredményben már a pc-m a gyorsabb, de ez az első 1-2 évben még messze nem így volt. És akkor még lehetne arról beszélni, hogy ez idő alatt hányszor telepítettem ablakokat, és hányszor osx-et. A nyugtató is sokba kerül ám...

Én nem bántam meg, hogy mac-et vettem. Mióta otthon is van, sokszor az asszony is inkább ahhoz ül le netezni. Jobban tetszik neki. Imádja például, hogy sleep üzemmódban a power gomb ''pulzál'', tényleg mintha szuszogna... :) Nőknél ez is szempont :)

Kelj fel és járjunk!

(#1255) MoP_FX 57 válasza Race-Face (#1254) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Tényleg ,hogy megy ez Apple -éknél? Ugyebár volt asszem annak idején a 10.2 ami asszem Jaguár névre hallgatott aztán Panther és most a Tiger. Amikor kijön egy újabb akkor milyen lehetőségek vannak ha valaki a frissebbet akarja a gépén tudni? Megveszi boltban vagy van valami frissítős dolog is?

(#1256) Race-Face válasza MoP_FX 57 (#1255) üzenetére


Race-Face
tag

Frissíteni sajnos csak alverzión belül lehet, tehát mondjuk 10.3-at 10.3.9-ig. Ha Tiger kell (10.4), azt meg kell venni. Nincs külön upgrade ár, csak teljes verziós. Ez mondjuk annyira nem tetszik...

Kelj fel és járjunk!

(#1257) MoP_FX 57 válasza Race-Face (#1256) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Értem és köszönöm szépen a felvilágosítást.

(#1258) fogtunder válasza Race-Face (#1254) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na igen, de ettől függetlenül még mindig nem lesz meg rá egyben a pénzem. pillanatnyilag a költözéssel együtt tervezem egy második gép összeállítását, de az megint pc lesz, msi mega alapokon, mert alapvetően dvd-lejátszónak, hifinek, meg film és mp3 tárolónak kell nagyszobába a tv-re kötve, amire egy mini nem igazán alakalmas. mac-et majd akkor veszek, ha egyszer egyben meglesz rá a pénzem. úgysem nagyon használok photoshopot, meg nem is nagyon vágok filmet, meg ilyenek, úgyhogy nem érné meg. ha pedig nem akarok játszani, akkor inkább a linuxot töltöm be, a nyugtató tényleg drága :). sőt, már ablakz alatt is inkább open source dolgokat használok, mert egyszerűen jobban működnek. ja, és az ablakok telepítés kiköszöbölésére van egy nagyon jó megoldás: norton ghost. egyszer kell felrakni egy működő rendszert, után bármikor visszanyered. persze ettől még nem lesz jobb a helyzet, csak az állandó telepítéseket úszod meg...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1259) biker válasza fogtunder (#1258) üzenetére


biker
nagyúr

erre éppen egy mini alkalmas, egyet kivéve, az 5.1 hanghoz kell egy usb eszköz.

hifire alkalmas, itunes 1000L
dvd, mp3, film, bármikor....
TV out van rá.

:D

norton ghost fasza, csak épp akkor is elbukod az épp előtte héten feltett app-okat, meg egyebeket...
mindegy...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1260) dabadab válasza kovasz (#1240) üzenetére


dabadab
titán

''kulonben jobban jart volna mindn mac hivo ha az apple amd-s processzor valaszt. pl valamelyik uj 64bites, ketmagosat.''

Mert akkor soha nem lenne x86-os Mac? :)
Az IBM-mel is voltak olyan problemaik, hogy nem mindig tudtak eleg processzort szallitani, az AMD-vel (azon belul is kulonosen az X2-vel - abbol egy-egy darabot beszerezni sem teljesen trivialis, nemhogy tomegevel) meg plane lenne ilyen gond.

DRM is theft

(#1261) Digital válasza biker (#1259) üzenetére


Digital
addikt

Hi Makker! Néha azért gyere már fel msn-re :R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1262) biker válasza Digital (#1261) üzenetére


biker
nagyúr

nem ott vagyok, kiccsssávó?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1263) fogtunder válasza biker (#1259) üzenetére


fogtunder
nagyúr

msi mega. szerintem. a mini 80 gigás winyója egy kicsit kevés tárhelynek, meg az 5.1 hiánya. a kiegészítők meg megint csak drágák. de majd ha tényleg ott járok (remélem nem sokára, összevetem a két alternatívát). és annyira az i-tunes-zal sem vagyok kiegyezve, bár macen biztos jobb az is.

a ghost meg egy olyan dolog, hogy nekem műkszik, mert nem telepítgetek hetente, naponta különböző progikat, hanem van egy fix lista, ami mindig fent, azon kívül meg csak gamék mennek föl, az meg amúgy is másik partición van, mentések megvannak, ha kell újra rakom, aztán kész. ha meg mégis van valami új, ami kéne még hozzá, akkor átírom a cd-rwt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1264) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Sziasztok tapasztalt Mac-esek!

Eddig win-t használtam mindig (16 éves vok tehát nem is volt igényem másra:))
És most tegnap nézegettem apple.com-ot és kinéztem magamnak egy iBook 1.42 ghz Superdrivot, ami most jelent meg...Na most én hihetetlenül vágyom arra h Mac OS-t használjak, de a kérdésem az lenne hogy ilyen programok minthogy MSN Messenger, vagy Winamp, DC++, meg ilyesmi programok futnak-e??
Játékok nem jelentenek gondot, mert én néztem iBook user review-okat és még a régebbi 1.2-es meg 256 MB-s iBook-okon is jol mentek, ebben meg ugye 1.42 ghz van 512 MB és radeon 9550...csak azok a felhasználo progik érdekelnének:)
Köszi szépen! Ha esetleg van olyan progi amit nem lehet használni és fontos lenne azt plz tegyétek bele a válaszba!

(#1265) Grafiqs válasza Deluxe00 (#1264) üzenetére


Grafiqs
őstag

Az MSN-ennel szerintem nem lesz gond, Winamp helyett ott az Itunes. De szerintem dc kliens nincs MAC alá. Bár ki tudja...

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#1266) Deluxe00 válasza Grafiqs (#1265) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Dc++ végülis nem is fontos annyira, ami kell szám azt fel tom rá rakni majd....viszont eszembe jutott még vmi, Lehet e rá kötni mondjuk Logitech z-2300 hangfalat, vagy bármi külsö jo pc-s hangfalat.Azt tom h az airport-al lehet olyat csinálni h erösitön keresztül nyomom a dolgokat nagyhangfalon, de azért jo ha van egy olyan amihez köthetö...na szal értitek:)

(#1267) MoP_FX 57 válasza Deluxe00 (#1266) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ez ugyebár egy 2.1-es hangfal amit simán rálehet kötni az IBook-ra ugyanis van analóg kimenete.
Airport az nem valami olyasmi amivel lehet vezetéknélküli hálózatot csinálni? :)
Kicsit utánanéztam, van pár DC kliens de nem teljesen egyértelmű, hogy rendesen működnek-e, viszont torrent van dögivel. Ha jól tudom.

[Szerkesztve]

(#1268) Deluxe00 válasza MoP_FX 57 (#1267) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Hát akkor tökéletes:) Dc++ nem olyan fontos ám, csak rákérdeztem!
Érdemes venni hozzá külsö egeret?Mert lehet néha menne Mac-es CoD:)

(#1269) Grafiqs válasza MoP_FX 57 (#1267) üzenetére


Grafiqs
őstag

Egen az airport az a vezeték nélküli kapcsolatokhoz jó. Itt találsz bővebb infót: Bővebben: link

Hanyagoljuk a warez jellegű témát! köszi

MOD: Külső egeret feltétlen érdemes venni hozzá. De MAC-est. Nagyon-nagyon pontos és megbízható egér. Bár tény egy kicsit drága.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#1270) MoP_FX 57 válasza Deluxe00 (#1268) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Egyelőre én is csak információt gyüjtögetek.Most még csak hetente párszor van módom Mac-et használni, egygombos egérrel.:B Nekem tetszik, de ha neked szükséged van sok funkció gombra akkor rádugsz valami Logitech 9 gombos csodát és megy.

(#1271) MoP_FX 57 válasza Grafiqs (#1269) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Kössz a linket, áttanulmányozom.

Hát nem tudom, hogy Te mire gondolsz, de a kedves kolléga meg én is csak chatre használjuk, ezt ugyebár szabad. ;] De viccet félretéve, oké.

(#1272) Deluxe00 válasza Grafiqs (#1269) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Sztem ha kiadok erre a cuccra 340.000 ft-ot akkor nem az egér fog földhöz vágni:)
Vagyis remélem:)
Azon gondolkodtam vmelyik nap h mivel iPodom van megnézegettem az iTunes Music Store-ját és ugye nem lehet itthnrol elérni, de ha az iTunes feltételékor osztrákként teszem fel a progit akkor müködne?:D

(#1273) Grafiqs válasza Deluxe00 (#1272) üzenetére


Grafiqs
őstag

Nem tudom, de szerintem IP alapján néz. Ha kiproxyzol akkor működhet...:)

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#1274) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Ja és még az a kérdésem lenne h OS-el feltelepitve adják a masinát vagy nekem kell felrakni?Amugy még ha fel is van téve, adodik a kérdés h miben különbzöik ennek a telepitése a Win Xp-töl!

(#1275) Grafiqs válasza Deluxe00 (#1274) üzenetére


Grafiqs
őstag

Természetesen a legújabb OS-el kapod, a gépet. Ami jelenleg a Tiger. Tigert spec.még nem telepítettem MAC-et már igen. Egy kis hozzáértéssel simán müxik.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#1276) MoP_FX 57 válasza Deluxe00 (#1274) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ha boltban megveszed akkor ott biztosan felrakják neked szóval e miatt igazából nem aggódnék. Én még nem telepítettem OS X-et de már láttam, ha jártas vagy az XP telepítésben akkor ez is menni fog. Egyébként felületesen:
Bekapcskor nyomva tartod a c-t ilyenkor autómatikuson cd-ről fog bootolni utána licensz elfogadása, cél meghajtó kijelölése/formázása aztán install. Asszem kb ennyi.

(#1277) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Na de most nekem is lenne egy kérdésem, ugyebár van nekem egy SATA vinyóm, ezt hogy lehetne hozzákötni egy Minihez? Valami USB-s Mobil rack-en keresztül? Ha igen az ilyen mennyit kóstál és mennyire gyors?

Mod.:Láttátok, hogy már a legkisebb Mini is 512 MB memóval rendelkezik. Klassz.

[Szerkesztve]

(#1278) biker válasza Deluxe00 (#1274) üzenetére


biker
nagyúr

előre fel van telepítve, és a usernév megadásnál félbe van szakítva
kb 5kérdés után tied a gép.

telepíteni nekem a minire a tigert 3perc volt mire mivel első installom volt, hogy milyen printer drivert dobáljak ki, mert sose kell majd nekem itthonra pl xerox meg brother driver :) meg a fölös timbuktui és szuahéli nyelvek kidobálása, majd 19perc alatt feltelepült kérdések nélkül.

a 25. percben már rég cseteltem, meg emaileztem 1000L

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1279) biker válasza MoP_FX 57 (#1277) üzenetére


biker
nagyúr

usb rack, bár satahoz csak usb kábelszettet láttam eddig, ugy 8-10k körül.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1280) MoP_FX 57 válasza biker (#1279) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Kössz, meg plussz még egy USB hub mert kettő USB úgysem lesz elég. Nem baj karácsonyig még van idő.

(#1281) biker válasza MoP_FX 57 (#1280) üzenetére


biker
nagyúr

tescoban vettem anno USB 2.0 HUB-bal egybeépített kéken világító egérpadot, kemény 3.990.- ért :D
kiválóan fut...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1282) MoP_FX 57 válasza biker (#1281) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Na ez szimpatikusan hangzik ugyanis amiket én néztem azokon 4 USB van és 8k.Na akkor valamikor megyek aztán megnézem van-e még valami hasonló.

(#1283) Macc válasza biker (#1278) üzenetére


Macc
aktív tag

FW haz ajanlott a vinyohoz, az nem fogja ugy a rendszert hasznalatkor mint az USB, es meg gyorsabb is.

Ha mar bebootolt rendszerre akarsz installalni, akkor install cd berak, install gomb megnyom, ekkor restartol 1et, telepit 1et, ujra restartol, es tied a rendszer (15-25 perc, az installalt cuccok mennyisegetol fuggoen)

(#1284) Macc válasza Macc (#1283) üzenetére


Macc
aktív tag

Nem neked ment biker, bocsi:)

(#1285) rii


rii
nagyúr

MAC-es DVD-t hogy lehet leolvasni PC-vel?

A TRANSMAC becsődölt

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1286) Macc válasza rii (#1285) üzenetére


Macc
aktív tag

MacOpener-rel peldaul.

(#1287) rii válasza rii (#1285) üzenetére


rii
nagyúr

sierült mégis ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1288) rii válasza Macc (#1286) üzenetére


rii
nagyúr

Jah, nem is láttam, hogy írtál ..... A MacOpener-t megjegyzem... :)
de a TRANSMAC mégis megcsinálta ... csak most másképp...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1289) MoP_FX 57 válasza Macc (#1283) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Adat vinyó lenne, szóval nem gond ha nem villámgyors de sajnos a Mac minin csak egy FW van és én nem tudok FW hubról.:F Az-az egy meg kéne az IPodomnak.:(

(#1290) Alex91 válasza MoP_FX 57 (#1289) üzenetére


Alex91
félisten

Van FW HUB is, de olyan hazat erdemes venni, ahol tovabb van vezetve a FW port!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1291) MoP_FX 57 válasza Alex91 (#1290) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Tudnál esetleg valami konkrétumot mondani/linkelni?

(#1292) Alex91 válasza MoP_FX 57 (#1291) üzenetére


Alex91
félisten

http://www.ebolt.hu/product87509.html

Pl. FW HUB.

http://mapower.com/Product.asp?CateID=5&LineID=10

Hazra.

[Szerkesztve]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1293) MoP_FX 57 válasza Alex91 (#1292) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Thx, közben gondolkodtam lehet ,hogy a legcélszerűbb az lenne ha a megfelelő időben egy olyan hubot vennék amin 4 usb és 2 fw van. Talán ezzel árban is jobban kijönnék mint kettő külön egységgel.

Házat is kössz.

[Szerkesztve]

(#1294) Macc válasza MoP_FX 57 (#1289) üzenetére


Macc
aktív tag

Van FW/USB hub combo is, amugy a FW lancba fuzheto. De mindenki maga tudja mi a legmegfelelobb, en csak a lehetosegre hivtam fel a figyelmet.

(#1295) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Azért Érdekes h az uj iBook G4 1.42 ghz Superdrive-al megegyezö áron lehe venni iMac 1.8 Ghz G5-öt 17-es Lcd-vel...csakhát az nem hordozható:( Pedig abban 400 mhzes ram van meg 128 mbos 9600 van meg 160 gb 7200-es SATA Merev:)
Ti melyiket vennétek? mer iBook nekem azért kellene mert rámjött h nekem notebook kell:) De amugy..?

(#1296) taltos válasza Deluxe00 (#1295) üzenetére


taltos
senior tag

Én az iMac-et venném! :)
De hogy ne csináljak segget a számból, így hozzáteszem, hogy vettem is... ;)

(#1297) Deluxe00 válasza taltos (#1296) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Mondjuk a legjobb az egy powerbook 1.67-es lenne 17-es tft-vel ezt 650.000-ért tok ausztriában!:) iBook g4 1.42 csak egy kiindulo pont ez még változhat ezért kérdezösködök ennyit:U Attol is függ h mennyi ft keretet tudok kicsikarni itthon, ugyanis már irtam 16 vok és nem én keresem a kenyeret:(((
könnyen lehet h iBook-rol átlépek Powerbook-ra de ez ugyiscsak összel lesz aktuális addig nincs szükségem rá!

(#1298) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Apple Powerbook (1.67 GHz G4) 1m 36s
Gateway 7426GX (AMD Athlon 3700+) 1m 39s
IBM ThinkPad T43 (1.86GHz Alviso Pentium M) 1m 45s (Fateromnak T42 van Dothan magos 1.86-nál asszem egyel kisebb nem tom pontosan mennyi de lassabb és QRVA gyors, szal ez csak jot jelenthet:)
Ez azért elég durva:Y

Most már biztos h amennyiben lesz rá lehetöség Powerbook G4 17 inch lesz!
G5ös Powerbook mikor jön ki??? Mert azért az ciki lenne ha esetleg ilyen lenne, egy héttel rá kijönne G5ös változat:(

[Szerkesztve]

(#1299) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Miben különbözik alapvetöen a G4 a G5-töl?Mert tegyük fel mondjuk késö összel jelenik meg G5ös Powerbook de nekem összel már lehetne nem szeretnék ebböl ''bajt''.Mert olvasgattam külföldi review-okat és azt mondják h bizony a G5 azért jobb mint a G4:U

(#1300) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Hosszas gondolkozás után mégiscsak az iMac G5 csucsmodell mellett döntöttem!
Amiben ugye ez van:2.0 ghz G5 processzor(ez eléggé komolyan befolyásolt)
512MB 400 mhz ram(valoszinüleg ehelyett 1 GB ram)
250 GB -ATA 7200 rpm merevlemez
Ati Radeon 9600 Pro 8x AGP 128 mb DDR
Superdrive
20,1 inch TFT
Mac OS X version 10.4 Tiger
Apple keyboard, egér...

Ennek sokkal nagyobb a teljesitménye, amit föleg 4 összetevö befolyásol powerbook g4 csucs-al szemben!Amellett csak az szól ahogy kinéz, mondjuk az nagyon:) Bár ez is sztem szuper!

Rremélem jol döntöttem:) 16 éves vok ráérek még a laptoppal:)

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.