Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) biker válasza Deluxe00 (#1300) üzenetére


biker
nagyúr

gratula
erre én is befizetnék :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1302) Deluxe00 válasza biker (#1301) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Na meg 660.000 ft helyett 485.000 ft-bol jövök ki és a teljesitmény sokkal jobb:)
Ez sem utolso szempont:D

(#1303) taltos válasza Deluxe00 (#1300) üzenetére


taltos
senior tag

Ugyan ilyenem van max rammal, meg eg bt-s apple mouse-szal, és bt-s apple kb-al. ;)
Nekem most lesz talán 1 hónapos asszem.:F

[Szerkesztve]

(#1304) dwiki válasza Deluxe00 (#1300) üzenetére


dwiki
senior tag

Akkor már miért nem rendes G5?
De Te tudod...

Bár 16 évesen ez sem rosssz :) ...
Ilyen jól kerestél a nyáron (vagy ilyen jól megy a családnak?)
Persze ez a magánügyed nem is kell válaszolni, csak kőtői kérdés...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1305) biker válasza dwiki (#1304) üzenetére


biker
nagyúr

- kevesebb helyfoglalás
- 1/3-a áramfelvétel
- monitor is van hozzá

stb stb

nekem is ez jönne be igazán

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1306) dwiki válasza biker (#1305) üzenetére


dwiki
senior tag

Háát...
- Kevesebb helyfogalás.
Ok, de ez azért nem olyan életbevágó... Aki ilyen értékű gépet vesz, valszínű nem 40 m2-es panelben ''sínylődik'' ....
- 1/3-a áramfelvétel
Megint nem egy meggyőző érv, lásd fentebb...
- monitor is van hozzá
Ez hol előny? Ez hátrány, esély sincs egy jobb/nagyobb monitor cserélésre...
(eleve ugye a macek fő felhasználási területe a grafika, arra meg azért a TFT-k még - sajna - mindig nem az igaziak)

-stb, stb...
Ez igaz :) ...

De nem vagyunk egyformák kinek ez, kinek az...
(látom neked a mac mini.... Pl. E-mac helyett én is biztos hogy mac minit választanék... Pedig E-machez jár monitor :) Az más kérdés hogy személy szerint én otthonra - ha csak nem duskálnék az anyagi javakba - mac minit se vennék, avval együtt hogy külsőre nagyon bejön. Elsősorban mivel belül kicsit lightos, bár amire kitalálták arra természetesen használható, csak éppen azt kb 50e-ből ki lehet hozni egy használt pc-ből... De nagyon szép tény... És tuti beszereznék egyett ha mondjuk megnyerném a lotto ötöst... )

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1307) taltos válasza dwiki (#1306) üzenetére


taltos
senior tag

560 E Ft-ért vettem én a gépet a fenti kiépítésben úgy, hogy még jónéhány bizbazt vettem hozzá.

Kalkuláld ki, hogy egy PM-et milyet kapnál ilyen árban (én megtettem, ééééééés....).

Akkor néhány nem elhanyagolható dolog PM-ek ügyében:
- kisebb benne alapból a hdd
- nincs benne alapból bt
- nincs benne alapból wifi
- nincs hozzá alapból kijelző. Ennek árát kalibrálhatjuk a 20''-os CD-hez, lévén, hogy ugyanaz. Ennek ára bruttó 219 000 Ft. (a CD-k pedig mindenki szerint csúcs teljesítményűek a kijelzők között. Bár itt sem mindegy, hogy milyen munkára. Bár ismerek jónéhány embert, aki iMac-en DTP-zik, és semmivel nincsen gondjuk.)
- hozzáteszem, hogy tudtommal a jelenleg legkisebb PM-ek még nem vízhűtésesek, és az összes Mac közül az iMacek a leghalkabbak.

Nagyon-nagyon-nagyon-nagyon hosszú távra, és olyan 800-900 E Ft indulótőkével én is PM-be ruháztam volna, de ilyen árkategóriában (500-600 E Ft) minden megkérdezett szerint jobban jár az ember egy fullos iMac-el, mint egy lowlowlowlowlow PM-el.

Persze itt fontos a felhasználási terület is. Ha a gép nem a szobámban lenne fejlesztésre-szórakoztatásra, hanem egy munkahelyen-bivaly számítási munkákat végző feladatokra, akkor lehet hogy PM-et vettem volna én is. De nem ez van... :)

(#1308) Deluxe00 válasza taltos (#1307) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Teljesen igy látom a dolgokat énis!
Inkább egy fullos iMac mint egy Low Powermac!De ez sztem nem is lehet kérdéses!
Meg h ''Rendes G5...''-mondta az elöttem szoló fórumozó...
Hát nem tom nézted e azt amikor mutattam a G4 1.67 nyers erejét h pi számolásban nyomta le 2M-nél a 3700+ a64-et...akkor egy 667 buszu G5 2 ghzen sztem nem lehet rossz;] Nekem tökéletes lesz mindaz amit nyujt és 20 inches tftnél sem kell nagyobb, vki egy 17esnek is örülne!Amugy meg nem dolgoztam a nyáron:) Ez az utolso bekezdés nem taltosnak ment természetesen:D

(#1309) gstm válasza Deluxe00 (#1298) üzenetére


gstm
tag

Nem lesz G5-ös powerbook. Egyszerüen azért mert a G5 nagyon sokat zabál, meg rohadtul melegszik.

(#1310) biker válasza dwiki (#1306) üzenetére


biker
nagyúr

nem csak panelban van 40m2, én épp 41m2 zsírúj társasházban lakok

a jó PM 750W-os tápja nem véletlen akkora, az iMAC 270W-ja sem véletlen.
(a diffi pl az én napi átlag 6-10órás használatom mellett pont annyi, mint most az egész havi villanyszámlánk, szerinted hülye vagyok vagy gondolkodó, ha épp nem kell a csúcstechnika?

a 17-20'' TFT pl nekem rohadtul elég, ja, és nem grafikázok, max ami a webes dolgokhoz meg hobbira kell, akkor adjam el a mac-em?


arra a baromságra, amit utána írtál, te is tudod a választ szerintem.
új gépet használt szar pc-vel ......... hasonlítanak.
gondolkodó emberek meg úgy, hogy:
mini újonnan mennyi + mit kapsz érte
pc újonnan mennyi + mit kapsz érte
de lehet, hogy TE mindent úgy gondolsz, hogy minek az új renault, mikor a használt opel olcsóbb?
biztos igazad van...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1311) dwiki válasza biker (#1310) üzenetére


dwiki
senior tag

Imádok vitázni :) ...
De persze az az én véleményem...

A négyzetméterekkel engem igazolsz?
Tehát ergo neked nincs annyi pénzed hogy 120 négyzetméteren duálprocis G5-el döngess, ezért neked fontos a villanszámla plussz a hely...
Ez így van, én ugyan ezt írtam csak fordítva...

No én írtam ugyan hogy használt, de azt nem hogy szar :)
Most egy 2 éves használt Audi A6-os szar? (Bár sokat fogyaszt, ha a villanysázmlához akkarunk hasonlítani...) Ha már a kocsis példánál tartunk :) ...
Hát 50-ből (szigoran belsőben) szerintem össze lehet rakni egy olyan micro atx alapú pc-t ami sok tekintetben alázná a mac minit. De lehet hogy túlzok és lenne az félár is :)...
Persz ha a külsőt is nézzük már messze nem...
Egyrészt azért a micro atx messze nagyobb, másrészt vannak ugyan nagyon szép házak (pl silverstone házak) de azok árban már már oda is rakják magukat...
Szóval összeségében nézve persze nem olyan egyértelmű a dolog, de ha csak a belső nézzük, - puszt sebességet - akkor...
Ha meg azt mondod hogy neked csak webes dolgora meg hobbira kell (hobbi mp3, film? gondolom) azt húszbol kihozom, annyira hogy itt áll az asztalomon egy kis gép ami ezekre a feladatokra perfect, és pont 20 volt...

Az új gépeket inkább ne hasonlítsuk, mivel a mac mini csak kívül új, de nem éppen egy hú de új technologiát képvisel (mármint proci, vga, winyo vonalon) ....

Kocsis példa: Vegyünk egy uj cliot amiben nincs légkondi, központi zár, elektromos ablakemelő, és egy 4 éves astrat amiben vannak a fentiek...
Hát, lehet az astrat választanám... De biztos hülye vagyok :) ...
(Bár ha jobban megnézem ez esetben lehet a mac mini a clio :) ...)
(amúgy a kocsis hasonlatok mindig szarok, de mindegy...)

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1312) dwiki válasza Deluxe00 (#1308) üzenetére


dwiki
senior tag

Az utolsó bekezdésre...
Dolgoztam pár macen úgymint G3 (meg előbi modelleken is, de azoknak a számaira már nem emlékszem :( ), G4, G5, és napont látok, E-mac-eket, Power bookot...
A G4 ''nyers erejéről'' annyit hogy 3D rendelésre (amire Strata 3D nevű progit használok) egyszerűen hm, nagy nulla... Nem tom pi számolásnál mit tud, nem annyira gyakorlati feladat...
Most egy dulprocis ''rendes'' G5-van a munkahelyemen egy 21 colos Sony CRT-vel, Tigerrel... Ez már jó rendelerésre, is tény...
Otthon egy A64 3000+... (most a perifériákat had ne soroljam)
Szóval engem ne nagyon akarjon senki meggyőzni... Mert nehéz lesz. Nagyon nehéz...
Mindegyik géppel van szívás is, öröm is...
De imádok pc vs. mac témán vitatkozni, mikor van némi szabadidőm... :)

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1313) biker válasza dwiki (#1311) üzenetére


biker
nagyúr

a minim 80GB-os HDD-je épp nem a csúcs, jelenleg 100gb a legnagyobb noti hdd

a freescale 7447a procija, ami ebben dübörög, a legújabb, ez fogyaszt a legkevesebbet a G4-ek közül.

a vga csak fogyasztásban jobb, mint a többi

Egy microATX cuccot passzoltam, mikor minit vettem.
mATX ház 250W házzal 12k (nem shuttle XPC, ami ki is néz valahogy, csak egy szar fehér)
Gigabyte 8trs300 a másik 12k
P4 2.8/800 HT 25k
2x512 DDr 15k
R9100 vga 10k
40gb hdd 5k
CDRW/DVD 5k

ilyen áron ment el, ez se nem 20, se nem 50
arról remélem nem akarsz meggyőzni, hogy webfejlesztésre, képek akárcsak átlagos szerkesztésére jó egy sis630+cel500 ami kijön 20-ból?
és ez a cucc is zajos, és sokat fogyaszt.
ehhez képest a havi villany lement 1000.-ot mióta megvan a mini.
ha powermac-et veszek, akkor felmegy 2-3ezret.

P4 2.8 pl mikor ráküldtem 30-40 képre a photoshopot dolgozni, és a norton úgy döntött, ő most update ellenőríz vagy csak jött pár levél, már rossz violt nézni mit görcsöl.
itt legalább ilye gond sincs

ez is bőven elég munkára, sőt...
de biztos neked van igazad, minden PC király, a windóz az isten, de ezt minek ebben a topikban híreszteled? itt ez nem sok embert hat meg.

10+év ebből a szarból elég volt.

''Tehát ergo neked nincs annyi pénzed hogy 120 négyzetméteren duálprocis G5-el döngess, ezért neked fontos a villanszámla plussz a hely...''
Ha megkérdeznék, mit kérek ajándékba, akkor is iMAC lenne a kérésem, nem dual G5, mert jobban tetszik, és mert elég otthonra az is.

arról meg, hogy melyik a jobb, és mit aláz:
a régi gépet nem sajnálom, hogy ez lett, ez jobb, gyorsabban haladok, és símábban.
mielőtt vettem, volt pár teszt, amit láttam, mac-esek csinálnak, replace text, meg photoshop, és siralmas volt, hogy 1g-s G4-ek szarrá verik a gépem...
vagy mikor egy effekt 5percig ment G4-en, 7percig P4-en, csak épp közben a P4 még az egérről se vett tudomást közben, vért izzadt, közben a G4-el neteztünk, és mp3 szólt a háttérben, közben ezerrel pörgött a ventije, csak ezért tudtuk, dolgozik.

Ez meg az én véleményem, egy csóró tahóé, akinek csak 40nm-re telik minivel. passz. majd ha nagy leszek...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1314) MoP_FX 57 válasza biker (#1313) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Meggyőző, bár engem nem nagyon kell győzködni.
Teljes mértékig hanyagolod a Windows-t vagy csak munka?

A Photoshop-os eset annak tudható be ,hogy a Mac OS X egy erős multitaskos rendszer ellentétben az XP-vel.

(#1315) biker válasza MoP_FX 57 (#1314) üzenetére


biker
nagyúr

munkahelyemen win98 és XP gépek vannak, novell háttér, itthon csak mac, virtual pc van, de azon az xp elég gáz, majd teszek rá 2000 vagy 98se-t
bár az csak és kizárólag arra van, ha valami nagyon nagyon nagyon nem megoldható mac-en.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1316) MoP_FX 57 válasza biker (#1315) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Aham, jó lehet a Win egy olyan kis ablakban (ablakba szorult Windows :)), gondolom direct3d hiányában játékokat nem nagyon lehet futtatni az emulált Win-en.
Apropó valakinek van már valami infója/ötlete, hogy miben lesz más a majdani 10.5 ''Leopard'' amit ha jól tudok jövő év nyarán fognak bejelenteni?

(#1317) biker válasza MoP_FX 57 (#1316) üzenetére


biker
nagyúr

S3 trio emulált kártyával persze hogy nem :)

leopard: isten tudja, meg Jobs

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1318) MoP_FX 57 válasza biker (#1317) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

A VirtualPC is fog még fejlődni, egyetemben a PearPC-vel amivel elméletileg ugye Win-en lehetne Mac OS X-et futtatni, de gyakorlatilag használhatatlan.Bár az utóbbi szerintem közel sem lesz soha olyan használható mint a VirtualPC.:( Ami talán nem is baj.

(#1319) biker válasza MoP_FX 57 (#1318) üzenetére


biker
nagyúr

2 hónapig trainingeztem PearPC-n 10.3 pantherrel, és grafikailag ugyan lassúcska, de amugy nem rossz kis progi...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1320) MoP_FX 57 válasza biker (#1319) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ott nem fagyott le Logoutnál az egér? :))

(#1321) biker válasza MoP_FX 57 (#1320) üzenetére


biker
nagyúr

lekes BM olvasó :D
nem, mert ott mindig betöltött, leállt, nem volt logout, meg egyéb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1322) MoP_FX 57 válasza biker (#1321) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

''lekes BM olvasó''
Ön nyert. :)
Tanulgatok/informálódok mert elég valószínű ,hogy karácsonyra beújitok egy Mac Minit.

(#1323) WN31RD válasza MoP_FX 57 (#1318) üzenetére


WN31RD
addikt

A PearPC/VirtualPC teljesítménye már nem sokáig lesz érdekes. Ha az Apple is átáll x86 architektúrára, akkor a procit nem kell majd emulálni, ha OS X-ben futtat az ember Windowst, vagy fordítva, hanem elég lesz egy VMware-szerű virtuális gép, ez pedig kb. egy nagyságrendnyi gyorsulást fog eredményezni.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1324) MoP_FX 57 válasza WN31RD (#1323) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Igaz, de azért PC-n 100%-osan nem nagyon fogunk OS X-et futtatni, az Apple ezt szerintem nem fogja hagyni/lehetővé tenni mert ez a végét jelentené.Kivénné meg a fél millás Apple-t ha egy 150-200-as PC-n is tudja futtatni az OS X-et.

(#1325) Deluxe00 válasza dwiki (#1312) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Azt a kijelentést h a Pi számolásra használatos teszt nem mutat semmit azt ugye nem gondoltad te sem komolyan???:Y:Y
Elmondanám neked h egy proci erejét az mutatja meg, a felhasználoi programokban mutatott teljesitmény mind optimizálás kérdése!:U

(#1326) Alex91 válasza Deluxe00 (#1325) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, de en nagyon gyakran szoktam pi-t szamitani :DD.

A szintetikus benchmarkok semmit se ernek az en szememben, valoban sz alkalmazas tesztek a lenyegesek.
Es en azt latom, hogy pl. a PC fele annnyi RAM-mal beeri, mint a Mac OSX-el.
De az is igaz, hogy egy task nem benitja le teljesen a gepet OSX alatt.

(Es pl. NeoOffice nagyon lassu a Minin. Meg ha HDD-hez nyul... Mondjuk a noti HDD eleg lassu.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1327) dwiki válasza biker (#1313) üzenetére


dwiki
senior tag

Lehet hogy a 80 Gb-os noti hd közel csúcs, de én jobban értékelek egy ''sima'' 200 Gb Sata-s winyot... Pedig az még talán nem is annyira csúcs...
(bár nem gondoltam bele mikor előzőt írtam hogy ebbe noti HDD van, ez is igaz)
G4 ből lehet ez a legújabb proci, no de a G4 maga, akár hogy is nézzük nem egy új új dolog...

Ami 20-ért nekem van:
1300 duron, microatx lap-ház-táp, 20 Gb winyo-..., Bár jut eszembe a winyo eredetileg csak 4,3-as volt, a huszast később pattintottam bele, igaz nem volt nekem semmiben, de ez az én szerencsém....
Amúgy félreértettelek , nem webfejlesztésre, hanem webezésre gondoltam, bár a webfejlesztés se olyan hú de nagyon gépigényes dolgo, lévén hogy 72dpi-s képekkel dolgozik az ember. szerintem erre is elég lenne ez az 1.3-as duron, - photoshopoztam én régebbi gépen is, értelemszerűen nem a legújabb CS2-t raknám egy ilyen gépre)

P4-em nem volt soha, csak AMD-m (pentiumom utoljára úgy 433-as celeron tájékán) -m.
De biztos ugyan úgy szenved azzal is a photoshop mint P4-el... (bár én nem vettem ilyesmit észre, de lehet más feladatokat végzek PS-el mint Te)

Hát én nem híreszteltem olyat (legalábbis most :) ) hogy windóz az isten (bár olyat se hogy az OsX). A topic címe meg Pc vs mac, és se nem Pc az Istenkirály, és se nem MAc az Istenkirály. Abban igazad van hogy egy PC vs Mac topicban valószínű nem jön be egy olyan fanatikus Pc hívő - aki nem is látott macet, mert nem igazán tud valszínűleg hozzászólni. Olyan aki Macet használ, nagy valószínűséggel használt valaha, ill. párhuzamosan pc-t is. Márpedig aki Macra vált, annak a nagy többsége Mac hívő is lesz , ez is igaz. Persze azért vannak kivételek...
Hogy Te I-Mac-et vennél ha pénz nem számítana, az csak azt bizonyítja hog ízlésesek és pofonok... Végül is nem vagyunk egyformák szerencsére....

A gyorsasági tesztekre most nem térnék ki, én inkább gyakorlati dolgokból indulok ki, hogy mi hogy megy, és kész... Én nem szívok igazából nagyot pc-vel sem, macel sem, de mindegyikkkel van problémám az is igaz.... Magyarul egyik se tökéletes.

Most OsX alatt a legnagyobb ''nemtetsző dolog'', hogy állandóan önkénényesen vál
togatja a billenytűkiosztásom (két fajta magyar billkiosztást használok) Ez az előző verziókban nem volt ilyen vészes (ki lehetett kapcsolni nyelv bill. szinkronizálást, de itt nem találok ilyesmit :( ... Ha valaki megsúgja a megoldást megköszönöm.
Van ugyan itt is egy kapcsolási/választási lehetőség ('' use one...'', de nem igazán segített.
Ez az új keresőrendszer se nyerte el a tetszésemet, néha csak úgy bedöglik és nem keres semmit, meg az is idegesít hogy nem kell enterezni a keresés indításhoz, így mihelyt beírom az elős betűt elkezd keresni, (ki lehet ezt kapcsolni?) ja és van hogy meghalsztja úgy a rendszert hogy nem tok semmi máshoz hozzáférni,. ennyit a gyakorlatban a mac megfektethetetlen multitask rendszeréről....
Valamiért a Firefoxnál - most pl hogy ezt gépelem, - nem látom az utolsó beirt 3-4 karaktert, így valahol vakon gépelek. Bár lehet ez a Firefox hibája, bár előző OsX-en nem volt ilyen gond, de lehet hogy akkor más Firefox verziot használtam...
Most ezek a legnagyobb kínjaim a Tigernél.. Xp-t most nem sorolom :) ..

Az utolsó mondatodról meg annyit, hogy nem kell úgy mellre szívni...

És mégegyszer, ha nálam nem számítana a pénz, egy macminire én is beruháznák, mert tetszik.... (már volt hogy elgondolkodtam, rajta, csak aztán rájöttem hogy második gépnek luxus, kihasználni nem tudnám, első gépnek meg kevés lenne)

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1328) MoP_FX 57 válasza Deluxe00 (#1325) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Én azt teljes mértékig könnyelműségnek tartom, az alapján gépet venni ,hogy melyiken fut le hamarabb egy x megás super pi számolás.Főleg ahogy Te is leírtad a különbség az nem tetemes.Ha jól tudom a Super pi az a nyers gigaherz-ekre megy és nem másra, egy számítógép összteljesytményét azért nagyon sok dolog befolyásolja. Memó méret, írási/olvasási sebesség,vinyó elérési idő, írási/ olvasási sebesség,videókártya teljesítmény etc. Ezzel nem akarlak semmiről lebeszélni, meg fordítva se, de azért ezeket tartsd szem előtt.

(#1329) dwiki válasza Deluxe00 (#1325) üzenetére


dwiki
senior tag

Biztos így van, egy proci sebességét csak és kizárólag a pi számítás mondja meg, , és ha esetlegesen mégis lassabb rajta egy adottt program az csak a rossz optimalizáció miatt van... Ez így nagyon hihetőnek hangzik, csak éppen semmit sem ér önmagában...
Ja és nem is mondtam oylat hogy semmit nem mutat egy ilyen teszt, csak annyit hogy nálam az a lényeg hogy egyes progik hogy mennek ill. nem mennek, most akár milyen okból kifolyólag. Felhasználót hol érdekli hogy optimalizálási vagy e procceszor teljesítmény gyengeség miatt nem fut megfelelő sebességel egy progi? Sehol.
Mármint egy átlagfelhasználót. ...
Ja és hogy visszatérjek a konkrét esetre , az adott 3d szofot mikor csinálátk, még nem igazán volt G5, ergo biztos hogy G4-re optimalizálták.
Mégis G5-el használható, míg G4-el gyakorlatilag nem.
Persze azt mindenki tudja hogy a G5 jóval bikább, bár nem tom hogy teljestít pi számításban, és nem is nagyon izgat....

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1330) dwiki válasza MoP_FX 57 (#1328) üzenetére


dwiki
senior tag

valami ilyesmire utaltam én is, kicsit irónikusabban...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1331) biker válasza dwiki (#1327) üzenetére


biker
nagyúr

Az lehet, hogy a G4 nem a csúcs, de a mai P4-ek sem épp tegnap lettek kifejlesztve...
A prescott meg csak egy szánalmas vergődése a sorozatnak.

AMD egy fokkal ma már talán jobb.

A photoshopot úgy értem, hogy egyik kedvenc emberem rendre idehoz egy tucat képet (30-40-50db) 4mpixelben, ebből kell 1024-es, 640-es, és 200-as képeket gyártani.
és nem jó, mikor elfelejtem kilőni a norton on-the-fly file ellenőrzést, és látom, rendre megáll a csík, mert gondolkozik, a végén lezabálja a ramot, és a 10. képnél jön a ''windóz most megnöveli a virtuális memóriát....'' szöveg

a nyelv nekem is néha visszavált magyarra a hun pro-ról, legtöbbször a photoshop vagy az exel lövi ide, ha ezeket nem használom, 3-4 napig is hun pro marad.
sajna erre nem tudok megoldást.

Amúgy számítógéphez csak átlag kezelői szinten értő páromra tudok hivatkozni, mikor nővéremet nem tudtam mini-re rábeszélni, és vett egy PC-t
ő azt mondta, ha egyedül lakna, mint nővérem, és annyit értene a géphez mint nővérem (kb annyit ért) akkor nem merne PC-t venni, mert fingja sincs az antivirus, spyware és adware védekezésről, ellenben egy mac-et meg merne venni segítség nélkül is.

Tény és való, a PC-kben olyan baromságok vannak, amitől mindenki megijed, aki nem ért hozzá, mert olyan üzeneteket ír ki, hogy az ember be..ik.

Kérdem én, kit érdekel, hogy ő most megnöveli a virtuális memóriát? tegye, nem érdekel, dolgozni akarok.
Kit érdekel, épp milyen buborékot dobál fel, hogy mit talált?
és kit érdekel, hogy milyen végzetes kivétel történt az 0EX0000000 címen?
csupa olyan dologgal idegesít egy usert a windows, amire
- nem tudja a választ
- nincs is köze hozzá, csak ok kell nyomni
és hasonlók.

ez az, amiben a mac jobb, nem ír ki faszságokat, csak leáll az adott progi, és majd én megnézem neki a logban, ha érdekel, hogy miért, neki csak annyi a dolga, hogy újranyissa, nem?

most tovább nincs kedvem részeltezni, lévén munkaidő van :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1332) dwiki válasza biker (#1331) üzenetére


dwiki
senior tag

No ez egy korrekt válasz volt ::) ...
Leírtád nagyjából az előnyöket, hátrányokból is említettél azért...
Van igazság amit írsz abban, az tény...

Ilyen photoshopos problémával én nem találkoztam, bár viszonylag ritkán van ilyen feladat (hogy sok kép egyidejû átméretezése actionscriptel). Bár csináltam már ilyet.


De azért hogy kicsit kontrázzak, OsX-nél :) nekem pl indesignot és illustratort is nem tom miért elsőre áltban nem indítja el, csak annyit csál hogy beragad töltéskor... Ha megnyitom a force Quit.. ablakot, ott látom is pirossal. Ott kilövöm, mégegyszer indítom már jó lesz. Namost ez nem egy halálos probléma (bár kicsit idegestő) de egy kezdő azért gondban lenne, mivel azt se tudja mi az a force quit....

De összeségében kezdőnek valóban talán könnyebben átlátható mac oprendszer, nem kell ezer plusz progit felrakni, az alap filekezelés is sokkal jobb mint az explorer (más kérdés minden kicsit is hozzáértő TC-t használ windoowson.) Szóval tény hogy vannak előnyei az OsX-nek, van nagyon sok jó dolog benne. És a z Xp-t igencsak meg kell támogatni jópár progival hogy használható legyen. Ezek nagy része viszont ingyenes vagy shareware.

Meg azt se felejtsük el hogy Pc-re azért a linux is ott van. (jó powerpc-re is lehet linuxot rakni, de én olyannal még nem találkoztam...) Egyre könnyebb telepíteni (ó mondjuk nem Debianra gondolok, bár már az se akkkor ördöngôsség), és ha egyszer valaki jól beállítja, akkor az is rendszer marad jó darabig....

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1333) biker válasza dwiki (#1332) üzenetére


biker
nagyúr

persze, lehet jönni vele (szoktak is) hogy a norton lassít ezerrel, de nekem az volt ingyen, azt használtam

nekem CS van, nem CS2, azzal semmi gond, elsőre megnyílik.
Mondjuk a kieg. progik lehetnek szarok ármilyen rendszerre, nekem itt a golive hülyült meg pl, de nem vészesen.

a mac osx-et is meg kell azért pár dologgal, de nem mindegy, hogy kényelmi dolgokkal (mplayer, iWork, office) kezded, vagy ''életvédelmi'' dolgokkal, mint winfoson.
Igaz?

TC meg persze, alap dolog PC-n, a finder mellé nekem itt van a mucommander, de elég ritkásan használom.

Linuxokkal meg foglalkoztam, szintén, redhat/fedora, mandrake, suse, uhu 1.0--1.2, de a baj az, hogy olyan dolgok nincsenek rá megoldva, mint adobe CS, macromedia flash, és társai, ezek meg nekem kellenek, emiatt nem volt tartósan sose semmi.
Tudod mire használtam linuxot? minden win összehányás esetén linuxokkal mentettem le a cuccaimat format előtt (pl knoppix live, ill. system rescue disc)

és akkor a legjobb talán a pegasos, nem? mac-on-linuxxal :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1334) lapa válasza dwiki (#1332) üzenetére


lapa
veterán

''más kérdés minden kicsit is hozzáértő TC-t használ windoowson''

azért ebbe belekötök :). én pl. nem használom a tc-t. és lehet, hogy nem értek hozzá, de nem tetszik. persze láttam és aláírom, hogy sokkal több dolgot lehet vele megcsinálni, mint az intézővel, de ezért biztos nem fogok fizetni. nekem nagyon idegen a kétoldalas trükközés - lehet, hogy csak azért mert kimaradtam a dos korszakból. szóval tudhat sokat, nem különösebben hoz lázba. pláne annak tudatában, hogy én a világ bármelyik xp-je elé leülök és egy jól ismert, jól kezelhető rendszer fogad. láttam már tc-s emberkéket értetlenkedni az intézővel olyan gépen, ahol nem volt fenn...

[Szerkesztve]

(#1335) biker válasza lapa (#1334) üzenetére


biker
nagyúr

1.4MB, egy floppyn, pendrive-on elfér, és még GPRS-en is 1-2 perc és lent van, és hajrá :)

de ha te explorerből csinálsz nekem segédprogram megnyitása nélkül egy többrészes tömörítést, vagy két könyvtár összehasonlítását, vagy ftp-zel úgy, hogy nem szakad meg a kapcsolatod miközben visszamész C:/-re :), akkor jó neked :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1336) faster válasza lapa (#1334) üzenetére


faster
nagyúr

Én sem használom sosem a tc-t, pedig a dos-os időkben intenzíven norton commandereztem, aztán később volkov commander, majd dos navigátoroztam. Windowson viszont már ugyanez a kéthasábos felület, és a jobb egérgomb totális másfajta viselkedése nagyon idegen számomra.

(#1337) dwiki válasza biker (#1333) üzenetére


dwiki
senior tag

Cs-m van nekem is, nem CS2, nem tom miért szarakodik elindulásnál...

Mucommandert meg még jópár maces kétablakost kipróbáltam, de egyik se jön be :( ... Macre sajnos nincs jó kéablakos filekezeleô, szvsz...

Ja linux dtp-re használhataltan ez is tény. Bár ebbe is bele lehet kötni, de minek :9 ?

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1338) dwiki válasza lapa (#1334) üzenetére


dwiki
senior tag

Hát akkor tévedtem, de én meghalnék tc nélkül hosszútávon... Jó elszüttyögök intézôvel is, de...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1339) lapa válasza biker (#1335) üzenetére


lapa
veterán

ööö ezt az ftp-s dolgot nem értem, én tudok brózolni közben. sőt, most még kibontási varázsló is fut a háttérben. a többrészes tömörítésnek én eddig csak akkor vettem hasznát, ha a fogadó gépen csak floppy volt pl., de ez elhanyagolható. (uff nem igaz - tavaly feltettem egyszer amikor ismerős 300 megás ftp-letöltése szolgáltató miatt megszakadt 5 megával a vége előtt, na akkor levágtam vele a fájl hiányzó részét)

floppyn meg pendrive-on meg nem fogom hurcolászni meg telepítgetni. ha szükségem lenne rá megcsinálnám, de hát nincs....

(#1340) biker válasza lapa (#1339) üzenetére


biker
nagyúr

úgy értem, ahogy mondom.

nem internet explorer, hanem intéző (windows explorer) megnyit.
ftp címre konnektálsz.
és most eszedbe jut, hogy nem készültél fel, és nyomsz egy vissza gombot esetleg a C:/dok. mappából kimásolsz ctrl+C valamit, és rájössz, lehet újrakonnektálni.

na ezért kell két ablak, vagy ftp kliens, vagy egy TC amiben mindez benne van :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1341) Alex91


Alex91
félisten

Erdekes, PC-n alapban TC-t hasznalok, sima Intezo meg mi :)? Amigan is DirOpus4 volt az alap. De Mac-en nem hasznalok ilyen ketablakos izet. A fene se erti!:DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1342) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Na ma 2 perc után sikerült megfektetnem egy Mac minit. :D Szépen a desktopra legördült fekete alapon fehér szöveg ''System Failure...'', de még ez is igényesen volt megcsinálva. Wow.:) Viszont utána reboot után nyúztam és nagyon tetszett szokás szerint. Ezért azt hozzá kell tennem ,hogy ez egy kiállitott mintagép volt amit lassan már hónapok óta nyúznak és próbálta mindenki kénye kedve szerint állítgatni. De az az egygombos egér nem tetszik :( mondjuk Logitech MX700 után szerintem kicsit pontatlan és túl könnyű.

(#1343) lapa válasza biker (#1340) üzenetére


lapa
veterán

így már okés, csak én nem szoktam a vissza gombot nyomkodni, azért nem értettem. :)

(#1344) biker válasza MoP_FX 57 (#1342) üzenetére


biker
nagyúr

okulásnak elmondod, hogy sikerült?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1345) MoP_FX 57 válasza biker (#1344) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Hát ilyennel még nem nagyon találkoztam így egyre gondoltam, csak örökölte a PC-től ,hogy ha 8 mp-ig lenyomva tartod a power gombot akkor lekapcsol mondanom se kell sikerült, aztán indítottam.Ennyi.

(#1346) lapa válasza MoP_FX 57 (#1345) üzenetére


lapa
veterán

ha érzésem nem csal biker inkább arra kíváncsi hogyan sikerült megfektetni. a power gombos meg a konnektoros ''törést'' ismerjük mind... :)

(#1347) MoP_FX 57 válasza lapa (#1346) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Jól van na, nem volt egyértelmű.:B Semmi extra alma menüből nyitottam volna a system preferences-t aztán hirtelen megadta magát. Lehet ,hogy inkább dock-ból kellett volna indítani.;)

(#1348) biker


biker
nagyúr

hát, kolléga, [fejetfalbaverdesőszmájli]

no, de nekem most újra kellett indítanom a gépet (4napja volt update, azóta ment) mert valamiért nem akarta az usb-n érzékelni amit rádugtam.
érdekes...
bármit dugtam rá, csak tápot adott neki.

éééérdekes, biztos leállt vmi service.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1349) Alex91 válasza biker (#1348) üzenetére


Alex91
félisten

Vannak itt erdekes dolgok :). Nekem meg a video lejatszasnal a hang ment el, de aztan valahogy megjavult :DD. Szoval lehet, hogy XP nem tokeletes, de sajna ez sem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1350) biker


biker
nagyúr

én ha 100-as skálán kellene pontozni, ahol számít minden, akkor
mac osx tiger: 90-95
Win XP prof : 75-85
Linuxok 70-80

ebbe beleszámítom a szoftverellátottságot, kezelhetőséget, mindent, a linux csak a szoftverellátásban marad el nekem kicsit

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.