Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) biker válasza tiv83us (#1499) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem alapból azt használja, amit az accountsnál beállítottál, de tudtommal lecserélhető, bár mivel én ''normális'' avatart választottam accountsnálk, úgyhagytam, és nem akartam váltani :)

de biztos lehet, sztem.

mellesleg ha olyannnal beszélsz akár adium, akár ichat, akinek van kép hozzárendelve a TE addressbookodban, automatice hozzáveszi azt is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1502) rii válasza biker (#1500) üzenetére


rii
nagyúr

ez a alma-c alma-v v.1.0 továbbfejlesztett változata, a v1.0.2

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1503) rii válasza tiv83us (#1499) üzenetére


rii
nagyúr

''.................Tudom nagyon fontos dolgok ezek.............''

Gyorsan össze is hívtam a helyi mac-gitt-egyletet, de nem tudták rá a választ .... azt se tudtuk mostanáig, mi az a auduim ..... hiába, ők munkára használják a gépet ... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1504) biker válasza rii (#1503) üzenetére


biker
nagyúr

ja, tehát nem ismerik az egyik legjobb, legelterjedtebb chat programot, ami egyben lekezeli az összes nagy messenger féle protokollt, így egy programból beszélhetsz icq, msn, aol, jabber, meg a tökömtudja min?
oké, értem én :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1505) SLYM


SLYM
veterán

Hi all! Mi is ez a Mac? Mire jó? Néztem az első hsz-eket, de ott nem írnak érdembelit, csak, hogy nem éri meg!:DDD

(#1506) biker válasza SLYM (#1505) üzenetére


biker
nagyúr

www.apple.com
apple.hu
macbolt.hu

és megéri.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1507) tiv83us válasza rii (#1503) üzenetére


tiv83us
veterán

Jelenleg most ismerkedek a Mac-el es az Os X-el , szoval nem ugrok bele a kozepebe, egyenlore csak hobby-szinten tapogatozok a felhomalyban. De legalabb most nekem is sikerult valami ujat mondani Neked ezzel az adiummal :D
:P

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1508) kretenallat


kretenallat
senior tag

hello mindenki

szeretnek egy g4 quicksilver hazikot
az arat kifizetem plusz ha vki kozvetit kap tolem egy uveg zold cseh abszintot (termeszetesen bontatlan, 70%os es az asztalom disze... csak jobban mutatna egy g4 haziko mint egy uveg pia egy absztinens asztalan :D) [remelem jol irtam...]

jah es ha lehet mailben zaklasson a sok segito szandeku ember

[Szerkesztve]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#1509) rii válasza tiv83us (#1507) üzenetére


rii
nagyúr

Az még hagyján, hogy nekem újat mondtál, - nem vagyok nagy MAC felhasználó- , de a két munkatársamnak is, akik már 10 éve MAC-ezenk .... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1510) kretenallat válasza kretenallat (#1508) üzenetére


kretenallat
senior tag

esetlg g5os haz is jo bar inkabb g4... pliiz. (ebayen talaltam csak 1 nincs hitelkartyam 2 40dollar a szallitas amerikan belul...

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#1511) tiv83us


tiv83us
veterán

Ehh...hogyan lehet mappakat atnevezni a Finder-ben? :F :B

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1512) biker válasza tiv83us (#1511) üzenetére


biker
nagyúr

akár mappa, akár file, rákattinttással, vagy enterrel, mint winfoson.
ne csináld már :D

egy katt kijelöl, még egy átnevez
két katt indít
és enterre nem indul, hanem átnevez

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1513) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Egy, az Apple kijelzőkkel kapcsolatos kérdéssel fordulnék felétek:
Bővebben: link

Lehet, hogy itt hamarabb tudtok válaszolni (legalábbis az első felére), ezért gondoltam, megkérdezem ebben a topic-ban is. :))

(#1514) attika80 válasza #72042496 (#1513) üzenetére


attika80
aktív tag

Szia.

Szerintem tuti nem fogod tudni ervenyesiteni a garidat. Azert gondolom mert mondtad, hogy innen amerikabol szeretnel rendeltetni cuccot mert sokkal olcsobb. Gyanitom ugy akarod rendelni, hogy vamot stb-t nem fizetsz ra. Tehat illegalis lesz a termeked mert maskulomben nem erne meg innen rendeltetned. Tehat no gari 100%.

Szia.

(#1515) #72042496 válasza attika80 (#1514) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hello!

Az, hogy valaki Amerikában megveszi az én nevemre és címemre a terméket, s postán elküldi, illegális cselekménynek minősül? :Y

De ha illegális is, arról az Apple semmit nem tudhat...hiszen ők csak egy garilevelet látnának, mely az én nevemre szól. S a két cég ugyanaz, mindössze a székhelyük más...egy pöttyet. :D
Nem akarok törvénybe ütköző dolgokat népszerüsíteni itt a fórumon, de érdekel, hogy mégis, hogyan működik ez.

szerk: ''innen amerikabol'' Most néztem csak az adataidat. :)


[Szerkesztve]

(#1516) attika80 válasza #72042496 (#1515) üzenetére


attika80
aktív tag

Szia

Az, hogy megveszi itt neked valaki a nevedre es elkuldni neked postan az nem illegalis. Viszont ha nem fizetsz ra vamot az mar igen. Egyszoval ha kifizeted a vamot plusz postakoltseg amire jo ha biztositast is kottetsz akkor ugy mar nem biztos, hogy megeri neked megvenned. Amugy vam 33%. De meg szerintem igy sem kapnal ra otthon garanciat.

Szia

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1517) #72042496 válasza attika80 (#1516) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor már értem. Köszi a tájékoztatást, ebben az esetben két hónappal tovább kell gyűjtenem. :(
Még egyszer köszönöm, a többiektől pedig bocs az OFF-ért.


Arról tudtok valamit, hogy a 23''-os ACD-re jellemző (ez lenne a vágy áhított tárgya :D), kép oldalain jelentkező sárgás elszíneződést orvosolták már? Állítólag megszűntették a jelenséget, de nekem az ''állítólag'' nem elég egy ekkora kiadás küszöbén...

(#1518) tiv83us válasza biker (#1512) üzenetére


tiv83us
veterán

Hat egek, mint a rozse, de azert thx :)
Ez a mighty mouse meg most is kicsit szokatlan /egygombosnak hasznalom/. De nemkeresem a kifogasokat, lama vok :D
Egyebkent van valami jo kis mountolo progi OSX-re? Olyasmire gondolok, mint PC-n az Alcohol 120% vagy a Deamon Tools. Ha unod a kerdeseim, akkor szolj es lelovom magam /vagy nem kerdezek tobbet :)/.

Balika911:, ahogy Attika80 irta, a baj a vammal van, nem az illegalitassal /amugy azt se ertem, miert lenne illegalis :F/. Egyebkent attol fugg mit akarsz venni, hiszen itt peldaul egy PowerBook meg lehet vammal is olcsobban jonne ki, mint Magyarorszagon. Foleg ha megnezed, hogy az amerikai Apple honlapon milyen bovitesi lehetosegek vannak alapbol mikor vasarolsz es hogy milyenek a magyaron...:U
Lehet megeri atgondolni, de nemmindegy, hogy pl Mac Mini-t akarsz vagy esetleg egy PowerBook-ot, vagy egy PowerMac G5-ost.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1519) biker válasza #72042496 (#1517) üzenetére


biker
nagyúr

a garizás problémája nem ott leledzik, ahol a kolléga írta, hanem ott, hogy az apple worldwide garanciát csak mobil készülékekre ad, nem hordozható készülékre csak az adott ország vállal ingyenes szervízt

itthon a legtöbb esetben apple centerben úgy tudod tudtommal érvényesíteni a garit, hogy ők pénzért válllalják, hogy hollandiába vagy hova a közp. szervizbe eljuttatják, és ott majd megjavítják, átfutás vagy 2hónap.

nem éri meg sztem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1520) biker válasza tiv83us (#1518) üzenetére


biker
nagyúr

hát ha van toast titaniumod, akkor fogod, két kattintás, és bemountol minden iso, dmg, meg .toast image filet.

ha nem ismeri fel a finder, akkor megnyitod a toastot, és ott választasz mount image-et

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1521) #72042496 válasza tiv83us (#1518) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem ''csak'' egy Cinema Display-re lenne szükségem, amit főleg 3D-re, s - mivel nincs (és nem is lesz :D) TV-m - filmnézésre használnék.

Így a bővítési lehetőségek rám nem hatnak, s annak fényében, amit biker írt, már egészen biztosan maradok az itthoni beszerzésnél.
(Az Andrássy úton levő Apple Centerben úgyis meglepően rendesek voltak, tök jól elbeszélgettem az eladó sráccal. Decemberben azt hiszem, ismét megkeresem őket. Addig még az is előfordulhat, hogy árat csökkent az Apple. :D)

Mindenkinek köszönöm a segítségét!

(#1522) attika80 válasza tiv83us (#1518) üzenetére


attika80
aktív tag

Szia


tiv83us: /amugy azt se ertem, miert lenne illegalis /.?

ezt ugye nem komolyan kerdezed?? Ha valamely termek, legyen szo barmirol, ami vamkoteles magyarorszagi behozatal soran, /eleg keves termek van ami nem vamkoteles/
es a vamfizetes elmulasztasa ILLEGALIS cselekmenynek minosol!! Ebbol az kovetkezik, hogy az elvamoltatlan termek maga is illegalissa valik!! Nem azt mondom, hogy nem igy csinaljak persze, hogy en sem vamoltattam el soha mert akkor annyiar mar nem eri meg. En csak annyit mondok, hogy garirol biztos nem lehet szo!! Marmint itteni cuccot, otthon gariztatni!! Ha pedig baj van a cuccal akkor egyetlen lehetoseg, hogy ide visszakuldi ha van turelme megvarni a postat

Szia :F

[Szerkesztve]

(#1523) biker válasza attika80 (#1522) üzenetére


biker
nagyúr

csak két icipici korrekció, amugy minden igaz

- ha legalább 6 hónapig kint tartózkodsz, és amugy magyar állampolgár vagy, akkor vámköteles fogyasztási cikket is behozhatsz vámmentesen, ha legalább 6hónapja kint vásároltad, ilyen azért nem gyakori, ezért van igazad általánoságban

- a garancia, ha világgarancia lenne rá, de nincsen, akkor független a vámkötelezettség teljesítésétől, az eredeti usa számla kell és a WorldWide Warranty papír

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1524) attika80 válasza biker (#1523) üzenetére


attika80
aktív tag

Szia.

Igen tudom a 6 honapos dolgot, tesomek most mennek haza es tudjuk. Ezt a lehetoseget azert nem emlitettem, mert 1.Gondolom nem akar 6 honapig ravarni miutan kifizette. 2. Akkor vammentes a dolog 6 honap utan ha az az illeto minimum 1 eve itt tartozkodik es hazatelepul / 1 ev utan hazatelepulesnek szamit/ es o viszi haza a termeket. Szoval itt hiaba el egy ember 1 evnel regebben es hazakuldi postan akkor is vamkoteles!!!
Reszemrol tma lezarva dontse el balika megeri e neki ugy ahogy gondolja. Ne off-oljuk szet a topicot:) :) :) :) :) :) :)

Szia

(#1525) biker válasza attika80 (#1524) üzenetére


biker
nagyúr

eldöntöm én neki, nem éri meg :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1526) tiv83us válasza attika80 (#1522) üzenetére


tiv83us
veterán

Felreertettel. En tisztaba vagyok a vammal, en ugy ertelmeztem, hogy a vamot kifizeti es csak azert lenne illegalis mert az USA-bol hozta. Ezert nem fogtam mivan.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1527) #72042496 válasza biker (#1525) üzenetére


#72042496
törölt tag

:D Valóban nem. Főleg úgy, hogy a Dell 24''-osa 80-90 ezerrel olcsóbb, ráadásul a design is egyre inkább tetszik... :D
Arról nem is beszélve, hogy nem pusztán képátlóban veri az ACD-t...

(#1528) biker válasza #72042496 (#1527) üzenetére


biker
nagyúr

huh, ezt fejtsd már ki.
van dell 16:10 képarányú HD kijelző 24''-on, olcsóbban mint a 23'' ACD, és színkalibrált, és jobb mint 8ms???
van benne firewire és usb hub, és egy kábelen kap mindent?
és több mint 170fok a látható szöge?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1529) M@trixfan válasza biker (#1528) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ugyan nem vagyok Balika911, de remélem nem bánod ha válaszolok. :) Itt a wboldala: Bővebben: link
Látószög rendben, kontrasztarány 1000:1, fényerő 500 cd/m². Nem olyan szép mint egy Cinema Display, de nagyon sokat tud. Csak sajnos itthon már nem 1190$ lesz. Ugyanez volt a helyzet a 2005FPW-vel is, ráadásul több mint egy hónapot kellett volna várni. Pixelhibába bele sem merek gondolni. Így ACD lett belőle.

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1530) biker válasza M@trixfan (#1529) üzenetére


biker
nagyúr

hát nem rossz, bár az 1000:1 kontraszt nekem kissé sántít :)

meg ronda fekete müanyag, nem polírozott alu a váz, de ízlések és pofonok.

occsóé van, de akkor inkább a formac monitorok, ha olcsó kell, és szép :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1531) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Most, hogy elmarad a keynote Párizsban kicsit elbizonytalanodtam. Felbukkant pár jónak tűnő használt ajánlat amiket sorra ignorálok Párizs miatt.:( Szerintetek várhatóak modellfrissítések? Érdemes a vásárlással kivárni?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1532) AmonSerrano


AmonSerrano
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok valami ingyenes DVD lejátszót MAC OS 9 alá? Nagyon fontos lenne. Én nem találtam, kerestem mindenhol! Nem nagyon vagyok otthona a mac-es cuccokban!

A játék az nem játék!

(#1533) AmonSerrano


AmonSerrano
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok valami ingyenes DVD lejátszót MAC OS 9 alá? Nagyon fontos lenne. Én nem találtam, kerestem mindenhol! Nem nagyon vagyok otthona a mac-es cuccokban!

A játék az nem játék!

(#1534) isapeti válasza AmonSerrano (#1533) üzenetére


isapeti
aktív tag

Apple DVD Player. Szériatartozék :) Applications mappában figyel.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1535) #72042496 válasza biker (#1530) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igaz, hogy M@trixfan nem Balika911 :D, de kitalálta gondolataimat. Mikor az #1527. hsz. sorait pötyögtem, valóban a Dell 2405FPW lebegett a szemem előtt. (Mostanra már hála Istennek nemcsak lebeg, hanem A-tti jóvoltából stabilan áll itt az arcom előtt...)
Így, bár ez viszonylag off lesz itt a Mac topicban, kifejteném, hogy miért tartom ezen kategória sokkal meggyőzőbb alternatívájának, mint a 23''-os ACD-t.

A panelről:
S-IPS, 1920x1200@60Hz-et tud, akárcsak az ACD. Kontrasztja , fényereje, válaszideje viszont sorra kedvezőbb, mint vetélytársának.

A szolgáltatásokról:
VGA, DVI, S-Video, Kopozit és ''Component'' bemenetek (A legutolsóról még nem tudom, hogy micsoda. :B), a monitor tudja a Picture In Picture és Picture By Picture funkciót is.
Alkalmazható rajt a Pivot mód, a dőlésszög- és magasságállítás; a hardveres mellett a szoftveres beállítási lehetőségekből sincs hiány.
Oldalt ehelyeztek egy CF I&II,Smart Media, MS, MS Pro, MS Pro Duo, SD, MMC, mini SD kártyaolvasót, valamint 2 USB portot. Utóbbiból a monitor hátuljára is jutott, szintén két darab.

A designről lehetne vitatkozni, de ahogy a művelt rómaiak mondták vala:
''De gustibus non est disputandum.'' :D
Kétségtelen, hogy az Apple az anyagválasztásban igényesebb, de a Dell fekete-ezüst műanyagjai is képesek éppoly szemet, szívet és lelket gyönyörködtető összhatást teremteni...
(Jó, ezen a ponton már fokozottan elfogult vagyok, node akkor is... :)))

Végül pedig álljon a legnagyobb érvem a kijelző mellett: A képernyője 1 hüvelykkel nagyobb az ACD paneljénél, s három év jótállás dukál a monitor mellé...mindez jóval kevesebb pénzért.
(Nekem 200.000 Forintomba került, ami igaz, irtó nagy öszeg, ám ennek ellenére ki merem jelenteni, hogy eddigi életem legjobb vételének bizonyult.)

Ja, FireWire...az nincs rajt. ;)

[Szerkesztve]

(#1536) rii


rii
nagyúr

PC, vagy DOS emulátor van OS9, vagy OS X-re?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1537) Deluxe00 válasza #72042496 (#1535) üzenetére


Deluxe00
senior tag

200.000ért tudtad megvenni azt a monitort? Hogy a fenébe?:) Kinél Hol???:Y

(#1538) M@trixfan válasza #72042496 (#1535) üzenetére


M@trixfan
addikt

Gratulálok hozzá, amennyiért vetted meg külön öröm!:C Egyébként +1'' képátlót én is el tudnék még képzelni ezen a felbontáson.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1539) M@trixfan válasza Deluxe00 (#1537) üzenetére


M@trixfan
addikt

Kérdezted az iPod nano topikjában, hogy mi a véleményem a rev a ''mactel''-ekről... Megmondom őszintén én simán vennék rev a gépet. Maga az Intel platform már eléggé bejáratott.:) Ha megnézed a mostani konfigomat akkor megértheted, hogy már nincs túl sok kedvem várni a gépvétellel.

Gondolkoztam egy mac mini-n is mert nem játékra lenne a mac hanem dvd szerkesztésre, videózásra, zenélésre. Abban biztos vagyok, hogy a mostani PIII-amhoz képest ég és föld lenne a különbség, de messze nem lenne akkora előrelépés mint a egy G5. A mostani géppel meg már erősen rémálomközeli állapot videót vágni és tömöríteni. iMac kiesik mert már van monitorom. Tervezek egy g5 PM-et majd pár év múlva egy inteles iBook-ot.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1540) #72042496 válasza Deluxe00 (#1537) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bővebben: link
A-tti korrekt srác, kérés nélkül futtatta a moncsin a legújabb TFT teszt progit, 3 éves garlevelet állított ki, rajta a HRP Hungary pecsétjével...
Maholnap lehet, hogy kap ismét 24-est...

Matrixf@n: Köszönöm! :R

szerk.: Ismét OFF. :(

[Szerkesztve]

(#1541) Deluxe00 válasza M@trixfan (#1539) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Nem tudom mi van de mi nagyon egy hullámon vagyunk mert miután majd sikerült beszereznem PM-et én is majd idövel egy iBookot szeretnék:D
Jo persze rev a-t picit eltuloztam, én is persze vennék rev-a-t de nyugodtabb szivvel b-t mert azért a tendencia mégiscsak azt mutatja...:)
Kár h ilyen messze van a Mactel:(
Én amugy játékra is használnám ezért venném meg a legkisebb dual procis Powermacet x800Xt-vel ami review-k alapján legjobb maces kari...persze külön mindent...de elöször csak a gépet és a monitort venném meg az teljesen biztos aztán vennék bele dolgokat ami pofássá fogja tenni(2 gb ram, x800xt).
Az a baj hogy azt a pénzemet ami vmiféle számlán van(nem az a pénz amit mindenkinek fizetnek, ez vmi más nem tom), szüleim nem engedik h gépre költsem.Azt mondták h bármire költhetem csak gépre nem:((( (most leszek 1 honap mulva 17 éves...sajnos még ''függö'' vok).Ezért most abbol a pénzböl kell kigazdálkodnom az egészet amit a saját junior számlámon halmozok:)
Bezzeg a szaros iPod U2-t megkaptam meg a Shuffle-t...:(( Ugyhogy meglátjuk mi lesz azért remélem össze fogom tudni hozni rövid idön belül:O

(#1542) biker válasza M@trixfan (#1538) üzenetére


biker
nagyúr

hajolj közelebb 5centivel, máris nagyobb a kép :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1543) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

a pc és a mac hardveresen kompatibilis egymással? arra gondolok, hogy bármiféle procitokozás összeegyeztethető? működik pl. a pc mac-es alaplappal, de pc-s procival? és fordítva? mac proci (már ha egyáltalán elkülönül így ott is) pc-s alaplappal? ramok tokozása közt van kül.? esetleg a vinyócsatolóknál?
csak azért kérdem, mert bnőm apja azt mondta, hogy simán lehet keverni a komponenseket, de én ezt nem nagyon akartam/akarom elhinni

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#1544) rii válasza MyKonzerv (#1543) üzenetére


rii
nagyúr

Azt hiszem a MAC-ben 1996-tól indult IBM fejlesztésű PPC (Power PC) proscesszorok vannak, és nemhogy a procik nem egyezőek, de más vid.car-t kell venned ugyababból az ATI 9600-ból, ha MAC-be szándo (és 60,000,- helyett 90,000,-)

Amit lehet cserélgetni (most már)azok az IDE, illetve SCSI eszközök, mert ezekből szabványt használ az APPLE. Tehát HDD, CD-ROM, DVD-ROM/RW esetében vehetsz a PC-s boltba is, noha MAC-be szánod.

tokozásról, proc. kivehtősgéről nincsenek információim, noha előttem ''hever'' egy G4 és egy G5 is itt, a melóhelyen.

G3 esetében sztem biztos nem lehetett kivenni a proceszort.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1545) MyKonzerv válasza rii (#1544) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

köszi
gondoltam, hogy más a szabvány, csak bnőm faterja sokat magyaráz és néha sok a valótlan benne
de aKKOr úgy tűnik ez sem volt megalapozott állítás, hogy a kettő csere-berélhető

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#1546) LuckyL


LuckyL
őstag

állítólag feltörték a mac-op rendszert és elérhető neten egy pc-re telepíthwtő változata..

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1547) LuckyL válasza LuckyL (#1546) üzenetére


LuckyL
őstag

hallotta más is ezt az infót, esetleg tudja valaki honnan lehetne letölteni, szivesn kipróbálnám?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1548) Pompi válasza LuckyL (#1547) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Neked tényleg muszály legalább 2-3 hozzászólással megkérdezni ugyanazt a dolgot (nem ez az első eset...)

Amúgy az előbb írtad, hogy működik a kereső... akkor nem értem mi akadálya a használatának...

Bővebben: link
Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#1549) aDM|RaL^ válasza LuckyL (#1547) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

hsz gyűjtő körútra indultál b+?

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#1550) rii válasza MyKonzerv (#1545) üzenetére


rii
nagyúr

A számítástechnilka magában foglalja a
programozást (INterperter, eljárás orientálr, objektum orientált, és feladat oreinetált nyelvek)
- Assembly
- BCPL, Fortran
- C/C++, C Builder, C#, Visual nylevek
- Pascal, Prolog, Algol, PL/1, Cobol
- SmallTalk
adabvbáziskezelést, táblázat kezelés
- DBase, SQL, Oracle, Clipper, QuattroPro, Acces, Excel
irodai programokat
- Word, Excel, Powerpont, ~Access
Op. rendszer
- Linux, VMS, FreeBSD, SunOS, UnixWare, HPOS, BeOS, OS/2, SG-OS
- Windows 3.1x, NT, XP, Me/95/98, 2003 Server
hálózatok
- Novell, TCP/IP, .....
internetes fejlesztés
- HTML, XHTML, DHTML, SHTML,
- FLASH-ActionScrtipt, Swift3d
- JAVA
- PHP, ASP, CGI
3D
- 3DmaxStuido, Bryce,
~tervezés
- archiCad, AutoCad
Grafika
- Photoshop, PSP, Corel, Illustartor
Töredlés
- InDesign, Quark
(Szerintem a program használatának elsajátítása számítástechnikai tudás)

ezek után én csak azt merem mondani, hogy nagyon picit konyítok hozzá.
A fesoroltakból talán PASCAL, C (5-öst kaptam elméletből), Debian Linux (segítséggel) , HTML, Flash grafikai része, InDesign, Photoshop, némi hálózat, kindóz, SunOS-t tettem már fel.

Ha engem kérdezenk meg, mindig azt mondom, hogy nem értek a számtech-hez, mert legalább tisztában vagyok annak mélységevel. :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.