Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) biker válasza Macc (#750) üzenetére


biker
nagyúr

jaaa, bázz, mplayer, mert unix, okés :)

corelt épp most akarom tesztelni, csak don vittorio elfoglalt...
hoppá, kedden megyek szombathelyre, és itt valakivel beszéltem, aki szombathelyi :)
le ne támadjam :)

macromedia, drága :)
és nem túl elterjett tudtommal a töréses verzió mac-re, meg hát, izé... legyen már akkor minden tiszta :)

mondjuk egy swish max jobb lenne, meg is nézem, nincs-e mac-re swish...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#752) biker válasza Macc (#750) üzenetére


biker
nagyúr

mplayert gondolom símán felrakni (shell van?) és kész?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#753) biker válasza biker (#752) üzenetére


biker
nagyúr

ja, közben látom, van mplayer macosx oldal :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#754) rii válasza Macc (#750) üzenetére


rii
nagyúr

A [#728] -ban írt fontokat el tudnád nekem juttatni?
Előre is köszönöm

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#755) Macc válasza rii (#754) üzenetére


Macc
aktív tag

Jajj bazz... este atkuldom. Emlekeztetoul kuldjel mar legyszi egy mailt!

(#756) M@trixfan válasza Husky (#735) üzenetére


M@trixfan
addikt

Csak nyers erő tekintetében kérdezem (#736 hozzászólás), hogy elfutának-e. Erre értetted?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#757) Macc válasza M@trixfan (#756) üzenetére


Macc
aktív tag

Nyers ero tekinteteben boven elfutnak. Egy 700MHz-es G4-en mar erdemben lehet termelni Photoshoppal. Az FCP-nek is jo, csak hat nem ugy fog renderelni mint egy G5.

(#758) biker


biker
nagyúr

valahol megvizslatnék egy pmac g4 1.2 giga körüli gépet :)
mit is tud...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#759) rii válasza Macc (#757) üzenetére


rii
nagyúr

jáj ... majdnem elfelejettem emlékeztető-e-mailt írni .... küldöm ..... (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#760) Macc válasza rii (#759) üzenetére


Macc
aktív tag

Jo hogy megsem felejtetted el, mert nekem total kiment a fejembol. Ment a mail.

(#761) rii válasza Macc (#760) üzenetére


rii
nagyúr

Kösnöm... a munkatársam nagyon figja értékelni .... már kérdezte többször .... (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#762) Dale


Dale
aktív tag

Nem tudjátok véletlenül, hol tudnék G4-hez egy GeForce FX5200-at venni Budapesten? Valami emberi áron...

https://enginedesigns.net

(#763) Macc válasza Dale (#762) üzenetére


Macc
aktív tag

Probalkozz Mac-es forumon aprohirdetest feladni. Nem tudom hogy G4-hez milyen van meg honnan, de G5-bol sokan kipakoltak, koztuk en is:)

(#764) biker


biker
nagyúr

tényleg, a mac-es kártyák csak abban különböznek, hogy van egy plusz pinsor a tápnak a monitorhoz?

ilyen kártyára átalakítóval lehet síma vga tft-t is kötni nem?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#765) Macc válasza biker (#764) üzenetére


Macc
aktív tag

reszben.

Masfelol ugye mas a firmware-je, es a hatan (a Ge6800 kivetelevel) egy DVI es egy ADC csatlakozo talalhato. TFT-t minden tovabbi nelkul lehet rakotni.

Ti mar lattatok olyat, hogy egy olcso TFT elektronikailag nem tamogat akkora felbontast mint amekkora a nativ felbontasa maganak a kijelzonek? A fonokom hogy men ne hazuttolja magat, megvette a legolcsob 14''-os TFT monitort, es az max 1024x768-at tud. Viszont a kijelzo az 1280x960-as. Nem kell mondani, hogy emiatt ''eles'' kep nem allithato be rajta...

[Szerkesztve]

(#766) biker válasza Macc (#765) üzenetére


biker
nagyúr

na ilyet még nem láttam :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#767) biker


biker
nagyúr

most egy nagyon bizarr kérdés, előre sejtem a választ, de...

nem tudnék e valakitől, valahonnan 1-2 napra tesztelésre kölcsön kapni egy mac-et, akármilyet, g4 félét, pantherrel.
valami kopasz install utáni gépet, amit mondjuk amugy is tesztelni kéne, mert volt valami gány vele, és most ellenőrzés lenne, pl szervizek előnyben :)

természetesen írunk róla szerződést, nem csak a két szép szememre, egy kis összegről is megállapodhatunk.

felmutatok hozzá útlevél-től kezdve bármit, de akár el is jöhet házhoz, megnézni, valós a hely :)

most dolgoztam kicsit a nem éppen rossz pc-mmel (p4 2.8 HT+512 dual channel ram) és bizony belefáradtam...
14x6cm méretű belépőket kellett nyomtassak, hát 1200dpi-ben csináltam, mert ezzel még ugy ahogy elboldogult (58mb a psd file)
ezzel a jpg export vagy mentés kb 15-20mp volt képenként
2400dpi-ben csak menteni tudtam, mert export jpg-nél kb 5percig csak kerregett, utána le akartam lőni, ami még 5percembe telt :(
és ezt többször teszteltem, egyszerűen nem bírta el, pedig ne mondjátok, hogy ez nagy volt?
180mb volt a kép, jpg-ben 3.5mb
ehhez nemár nem elég 512ram +1gb swap.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#768) p a s s e r


p a s s e r
őstag

300 dpi felett felesleges nyomtatni. Minden dtp-s (szinte 300 körül dolgozik). A 2400 tök felesleges.

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#769) Macc válasza biker (#767) üzenetére


Macc
aktív tag

Hat nem tudom ki adna kolcson, az uzletek meg ugye mindentol felnek. De ha par Mac viszonteladot felhivsz, biztosan van egy ahol vannak berleti konstrukciok napi dijazasban + egy kis kaucio. A BM link szekciojaban ott van a magyarorszagi viszonteladok listaja.

Multkor beraktam a gepbe (PC) 2 cd-t, es mind a kettorol egyszerre akartam a vinyora masolni. Na most az elso cd masolasa annyira leterhelte a rendszert, hogy az ablakokat alig tudtam tologatni, nemhogy elkezdeni a masik cd-rol a masolast (P4 2.53HT 1GB RAM WinXP). Na ilyen OSX alatt meg nem sikerult produkalnom.
A Masik, meg amikor PC-n pl Photosop 100%-on dolgozik, melette eleg szepen belassul minden. Ha ugyanezt a Mac-emen csinalom, ugy tudok melette dolgozni, mintha nem is futna a PS.

(#770) hobizoli válasza Macc (#769) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A 2.53GHz-s P4 tudtommal nem HTT-s, ezert lassul be minden a dual G5-dhoz kepest.


hobizoli

több drón kell ;P

(#771) granpa_matis válasza Macc (#769) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Egy valami felett elsiklottok(vagy csak nem olvastam vegig a topicot): az egyprocesszoros PC-k is jelentosen gyorsabbak a ketprocesszoros MAC-eknel, meg ha pl. Adobe alkalmazoskrol is van szo.
(egy 2,6 -os P4 pl kb. 1,5-2X gyorsabb egy dual 1GHz G4-nel)


PC-n meg tessek SCSI eszkozoket hasznalni, akkor nem lesz ilyen gond CD masolassal.:)

(#772) Alex91 válasza Macc (#769) üzenetére


Alex91
félisten

''A Masik, meg amikor PC-n pl Photosop 100%-on dolgozik, melette eleg szepen belassul minden. Ha ugyanezt a Mac-emen csinalom, ugy tudok melette dolgozni, mintha nem is futna a PS.''

Ja, de lehet, hogy akkor meg a Mac-en a PS lassul :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#773) granpa_matis válasza granpa_matis (#771) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Felhozhattam volna egy dual Opteron vs G5 sebbessegparbajt is de a dual Opteron olyan csunyan elveri a G5-ot, h nagyon igazsagtalan lett volna. :DDD

(#774) Macc válasza Alex91 (#772) üzenetére


Macc
aktív tag

Ez igy igaz, de az egermozgatashoz, ablaktologatashoz, esetleg netezeshez eleg minimalis eroforras kell, es ha azt elvonja a PS-tol, akkor kenyelmesen tudok mast csinalni kozben, ha meg nem akkor melette semmit nem tudok erdemben csinalni, es max 1-2 percet nyerek egy 1 oras filteren:)

(#775) Macc válasza granpa_matis (#771) üzenetére


Macc
aktív tag

Ezek az osszehasonlitasok nagyon valtozoak. En lattam mar olyan PS filtert, ami az en dual gepemen 2x olyan gyors volt mint a PC-men (2.53GHz), lattam olyat is amikor joval kisebb volt a kulombseg. Nagyon valtozo. Amugy G5-re szinte meg semmi sincsen optimalizalva. Ugyhogy remelem hamarosan lesznek sebessegnovekedesek. (Az elso nagyobb ugras a Tiger lesz, ugyanis meg az OS sincsen G5/64bit -re elezve)

(#776) Macc válasza granpa_matis (#773) üzenetére


Macc
aktív tag

Azert megneznem azt a dual Opteront egy Dual 2.5-os G5-tel szemben. Ahhoz kepest az en gepem eleg lassucska...

(#777) granpa_matis válasza Macc (#775) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Ott a kulcsmondat:''en lattam mar olyan PS filtert''- lehet, h lattal, de az Adobe sajat maga is ennek ellenkezojet latja, meg a teszteredmenyek is azt bizonyitjak.
(Lehet dual 1,8 G5-ot nem 2,5 P4--hez kellene hasonlitgatni?)
Ha ennyire bizol a MAC-ben akkor inkabb keruld a dual Opti vs G5 teszteredmenyeket.

[Szerkesztve]

(#778) Macc válasza granpa_matis (#777) üzenetére


Macc
aktív tag

Nem nagyon tudok mashoz hasonlitani, de ha az egyik valamit 3 perc alatt csinal meg, a masik meg 6 perc alatt ugyanazt, akkor attol fuggetlenul hogy nem tekinthetoek egyenlo ellenfelnek, azert le lehet szurni belole valamit... osztunk szorzunk stb.

En nem azert szeretem a gepemet, mert a vilagon a leggyorsabbnak hiszem, hanem azert mert jo erzes vele dolgozni. Tehat ha vernenek sem cserelnem el egy istentuggya milyen fene gyors dual Opteronra. Nincs kedvem se Linux-szal, se winsz*rral szorakozni. Szoval a bizalom alapja nem csak az ultrabrutal sebesseg lehet, hanem az osszhatas.

Es mindettol fuggetlenul, azert nagyon kivancsi lennek a sebessegkulombsegekre. Szoval nem hiszem hogy olyan egetrengeto kulombseg lenne a Dual Opteron vs. Dual 2.5G5 kozott.

[Szerkesztve]

(#779) granpa_matis válasza Macc (#778) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

En ezzel nem azt akartam mondani, h a G5 nem jo...csak 2,5 P4-hez G4-et kell hasonlitani,kb. egy idoben voltak jelen a piacon.
Ezenkivul G5-tel az a bajom, h ugy harangoztak be , h a leggyorsabb home platform lesz, ennek ellenere kikap minden csucsplatformtol.

(#780) Macc válasza granpa_matis (#779) üzenetére


Macc
aktív tag

En sem nagyon ertek egyet az Apple reklampolitikajaval, en azon a velemenyen vagyok, hogy egy ilyen hamis hirveres sokkal tobb kart okoz mint hasznod, de ok valamiert igy lattak jonak.

(#781) biker válasza p a s s e r (#768) üzenetére


biker
nagyúr

ahha, talán hülye vagyok, de akkor minek a 4800dpi-s fotónyomtató, ha 300dpi-vel csinálok vaamit, azt a hp656c-m is tudta
remélem érthető a kérdésem.

elsőként 300-al csináltam, jó volt az is, de 1200-al sokkal szebb lett.
2400-ban már kissé rondább, mert az én nyomtatóm csak 2400x1200-at tud nyomni, ezért ugyan szebbek leetek a színek, de valahogy mégis néhol rosszabb lett, gondolom átkonvertálta a nyomi...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#782) biker


biker
nagyúr

cd műveletek az én rendszermeet is megfogják, bár inkább az írás...
egyedül ami brutális érvágás neki, az +-os DVD-RW olvasása, na ott meghal...
ja, meg az antivirus szereti megfogni :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#783) biker válasza Macc (#769) üzenetére


biker
nagyúr

hát igen, gondolom én is...
csak tudod, azért 400k-t kiadni ugy, hogy nem tudok egy-két napot élesben nyomulni rajta, gondolkodóba ejt.

pc-win párosról legalább előre tudnám, nincsenek csodák, és nem remélnék :)
de ha remélek mac+osX téren, és csalódok, akkor azért mégis 400k...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#784) granpa_matis válasza biker (#781) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Jogos, ha ilyeneket csinalgatsz en vennek meg 512RAM-ot sokat dobna rajta ....foleg egy SATA RAID tarsasagaban(csak azert SATA/RAID mert ar/teljesitmenyben meg mindig ez a legjobb, ha gyors vinyot akarsz szvsz).


szerk: DVD iras is jelentosen mas lesz ilyen kombinacioval, regebben en az egeret is alig tudtam mozgatni kozben, most meg DVD iras kozben jatekon kivul mindent lehet csinalni a gepen.


[Szerkesztve]

(#785) biker válasza granpa_matis (#784) üzenetére


biker
nagyúr

na ja, nem ártana, csak mire ezeket is beleválogattam :(
szóval ez is egy kérdéses dolog, de ez teljesen jogos, kellene még 512 ram...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#786) granpa_matis válasza biker (#785) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

60K bol kijon meg 512MB ram, melleg meg 2db 120MB-os SATA Seagate(RAID-be kotod), ez az osszeg meg jelentosen csokkenhet, ha eladod a mostani vinyod.
Nekem is kegyetlenul visszafogta a keves(512RAM) a gepem, meg azert a SATA RAID miatt a 100MB/sec winyo olvasas egesz kellemes.:)

(#787) biker válasza granpa_matis (#786) üzenetére


biker
nagyúr

csak nem satas a lapom :)
meg raid-et se tudja.
meg a táp se bírná el, és a 8cm magas házba se fér sata pci karesz :D:C

a többi mind igaz :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#788) granpa_matis válasza biker (#787) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Ezert kell beirni adatlapra a konfigot, akkor nem osztagatnek itt hulye tanacsokat:DDD

(#789) Macc válasza biker (#783) üzenetére


Macc
aktív tag

Jogos. Nincsen Mac-es ismerosod? Meg azert jobb lenne, ha kozben valakivel kapcsolatba lennel, aki tud segiteni dolgokban. Nem egy pc-st lattam mar aki elkezdte fikazni a mac-et, csak azert mert valamit nem tudott, hogy a gep tudja, meg hogy hogyan... hu ez de ertelmes lett:) De mondom nezz korul, biztosan van hely ahol segiteni tudnak:)

Erdemes jol felkeszulni a valtasra. Nekem eleg jol sikerult. Attol a naptol fogva, hogy megvettem a Mac-em, a PC-met (P4 1.5) be se kapcsoltam. (igaz meg mindig van egy P4 2.5) de az a bnome, neki majd iMac-je lesz. Legalabbis most ugy nez ki:)

[Szerkesztve]

(#790) biker válasza Macc (#789) üzenetére


biker
nagyúr

monnyuk eléggé azon vagyok, hogy meg akarom szokni, nem fikázni akarom.

van kb 10+x év win tapasztalatom (3.11-től XP), meg DOS, meg commodore, meg sorolhatnám, pár év, de inkább csak alap-közepes linux ismeretem, ami mellémáll, szóval annyira nem halnék meg ha elé ülnék.

mondjuk multkor Don Vittorio-nál voltam, bár nem sokat, mert nekem is mennem kelllett, meg egyebek, szóval ott azért nem önfeledt tesztelés ment, de tetszett amit láttam.
(mondjuk pont beégtem, mert feladott nekem egy shell ablakot, hogy tiszta linux, meg hogy ls ugyanaz, meg man, stb, erre gondoltam lsmod-al megnézem, pl az is ugyanaz-e, erre beírtam ls mod, nem lsmod, azt néztem, miért nem ir ki semmit :) )

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#791) p a s s e r válasza biker (#781) üzenetére


p a s s e r
őstag

Mert az a nyomdai standard. egy bármilyen könyv, vagy újság sem készül többel.

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#792) granpa_matis válasza Macc (#789) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Van akinek a kenyelem szamit tobbet: MAC-et megveszi, nem kell ''heggeszteni'', havonta rendszert telepitgetni, stb. csak bekapcsolni es kikapcsolni. :)

(#793) hobizoli válasza granpa_matis (#792) üzenetére


hobizoli
nagyúr

PC-t sem kell havonta ujratelepiteni, ki-bekapcs ugyanugy muxik



hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#794) granpa_matis válasza hobizoli (#793) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Sokaknak kell :)
A MAC kenyelmi szempontokat nezve sokkal jobb a PC-tol...szvsz

[Szerkesztve]

(#795) hobizoli válasza granpa_matis (#794) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Kik azok a sokak? Ha tenyleg sokat kell be Ghost-olja, azt' jol van, pikk-pakk kesz van.



hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#796) p a s s e r


p a s s e r
őstag

Szerintem a Maccel a játéktámogatottság a legfôbb problem. Amúgy személyes tapasztalataim
alpján PC gyalu sebességben, bár ezt csak halkan merem megjegyezni, és csak olyannal
szeretnék vitát nyitni, aki folyamatos kontaktban van mindkét rendszerrel. Ha grafikázol, ha
zenélsz, a Mac a nyerô választás, azthiszem. Videóra nincs tapasztalatom, de úgy hallom, ott sem
gyenge.

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#797) granpa_matis válasza hobizoli (#795) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Regen nekem is kellett(win 98 :( ),
ellentetben sok havertol hallottam, h megvette a MAC-et, kicsomagolta, felrakta az iroasztalra, a kovetkezo gondja az volt vele, h par ev mulva levigye a pincebe.:)

(#798) hobizoli válasza granpa_matis (#797) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nekem meg azzal sem kellett meg ezzel sem kell.



hobizoli

több drón kell ;P

(#799) granpa_matis válasza p a s s e r (#796) üzenetére


granpa_matis
aktív tag

Teszteredmenyeket nezegess, a teszterek kapcsolatban vannak mindket platformmal:
Bővebben: link
Bővebben: link
Hirtelen ezt a kettot talaltam, de tele van veluk a net.



[Szerkesztve]

(#800) p a s s e r válasza granpa_matis (#799) üzenetére


p a s s e r
őstag

Megnézem...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.