Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) biker


biker
nagyúr

ja, drága mekesek :)

mennyire érezhető munkában a g4 emac (256L2) hátránya?

pl lenne egy emac 1ghz 1giga rammal 200k-ért, kontra imac g5 360-ért, azért lényeges...

lehet rendesen dolgozni azon is?
mert ugye imac g5 64+512 cache
egy jobb powerbook/ibook 32+512cache
ebben meg 0+256 cache :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#852) biker


biker
nagyúr

azért úgy vagyok vele, kisebb teljesítményű, de nem egy 350-400k-s próbát akarok végezni, és ahogy nézem,, mac-mac csere azért jobban műxik, mint pc-pc csere :)

pl nem szoktam olyan munkákat azért nyomatni photoshopban sem, amin tesztelnek soxor, hogy 10-15 layeren x effect, és 15 perces tesztidőket mérnek :)

de tetszene egy eMac 1ghz, superdrive-al.
persze ha nem sdramos, hanem ddr :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#853) biker


biker
nagyúr

Bővebben: link

Egy ilyen lenne most vételre felajánlva, superdriv+256rammal.
150-re tartva.

vélemény?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#854) biker


biker
nagyúr

upp

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#855) Macc válasza biker (#854) üzenetére


Macc
aktív tag

igazabol, az eMac, a legszarabb mac, es mar erosen kifoto szeria. Az is Mac, elvezheto vele az OSX, es dolgozni is lehet vele, de kb 2 evvel korabban kell majd lecserelned mint az iMac G5-ot. Ami a meghibasodast illeti, akkor vagy gyari hibas lehet, ami 1 even belul tobbszor is elojon, vagy nem nagyon hibasodik meg. (hacsak nem zarod rovidre pl a FW portjat, vagy egyeb balesetek, de az egy PC-t is hazavagna). Szoval nem nagyon szokott egy jo gep meghibasodni (azert irom igy, mert ami gyari hibas, az nem szamit jo gepnek).

En mindenkeppen a G5-ost ajanlanam, az eMac cseppet lomha ahhoz kepest!. Es nem elhanyagolhato a TFT sem kontra homalyos ronda eMac CRT...

eMac-nek annyi elonye van, hogy ha ugyes vagy, tudsz bele szerezni olcson DVD irot, mig iMac-be ez cseppet bonyolultabb, de sokkal inkabb dragabb. Viszont kulsot barmikor csatlakoztathatsz hozza.

Mindenesetre az iMac G5 sztem 3x tobbet er mint az eMac, es sokkal kesobb erezned ugy, hogy cserelnel.

Programokkal kapcsolatban szivesen segitek, hogy mit hasznalj mi helyett (PC), es hogy hol lehet megvenni:) (Nekem eddig egy program volt, amit nem tudtam csak VPC alatt futtatni, es az a GBA es GB fejlesztoi kornyezete)

pff most mar nem tudom mit irjak...


ja es egy iMac G5 azert sokkal erosebben tartja az arat, mint az eMac, ami most rohamosan zuhan.

[Szerkesztve]

(#856) Macc


Macc
aktív tag

Es az sem elhanyagolhato, hogy az 1.6GHz iMac G5-nek 533MHz-es FSB-je van, szemben a 133MHz-es eMac-evel. Es ha iMac-be ket egyforma memoriamodult raksz (ajanlanam a 2x 512MB-ot) akkor 64-rol 128bit-esre no a savszelje.

(#857) biker


biker
nagyúr

tőkéletese igazad van, de egy g5-től a bankszámlám esne rohamosan :(

és az imac g4 167fsb-s ddr-es verziója? 512 cache-el?
vagy akkor már powermac g4?

az a baj, magánszemély vagyok, nem tudom az áfát leírni, és a 100k ajándék állambácsinak kissé sok...
ezért keresek használt, de még garis gépeket.

pl itt volt ez a szegedi gép, 285+fa, hát nem akarok 70k-t se ajándékozni büntibe a genya apehnek.
szóval ez a nagy helyzet.

de a programok beszerzése érdekelne, meg ilyen apró cseprő segítségek :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#858) Televan74


Televan74
nagyúr

Sajnos a Mac 14 éves lemaradásban van a pc-vel szemben.
Itt az eladásokra gondolok és nem a technikai külömbségre.
Európában kialalkult egy nagyon erős pc-és társadalom, mivel a mac csak a hazai piacra dolgozott.
Irodai felhasználásra persze tökéletesen megfelel egy mac,akár több évre is elegendő a techikai tudása.
Játékra viszont a pc kell. De sajnos ,hogy egy erős közép szinten maradjon, évente 120000-150000 Ft kell rákölteni.

A tökéletes megoldás talán a Mac+Konzol variáció lenne, de sajnos kevés embernek van ennyire jó fizetése.:O;

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#859) rATdrAgOn válasza Televan74 (#858) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ohh, szerintem aki macre valtasban gondolkodik, az nem veletlenul teszi. :)
Valszeg elege lett a gany pc hardware + kindozszivas kombobol es valami masra vagyik... namost, ha eljutott erre a szintre a jatekok a legutolso szempont a szamara. :D
En is igy vagyok a szamitogepnek latszo targyammal - jatszani qrvara nem jatszom mar jopar eve igazabol, jovore meg azt tervezem, hogy megszabadulok a komplett tragyahalomtol... pc noti helyett alma leszen, asztali pc helyett meg valami imac, vagy desktop alma oszt csokolom. Eleg volt a pC-bol. Van alternativa. :D
(Csak legyen ra eleg kredit :DDD)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#860) biker


biker
nagyúr

no meg van jó pár gamme mac-re is, amikben jól van megírva az opengl motor, nem is feltétlen lassabbak...

Ha valaki tud jó áron gépet, szóljon már! :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#861) biker válasza Macc (#855) üzenetére


biker
nagyúr

ezt kifejtenéd, nekem laikusnak, aki ilyet venne, mert erre futja?
az új usb2.0 modellben elviled DDr ramok, és 64L1 + 512L2 van, 1.25GHz-es, ez is tré?
mert ha a PR-osoknak lehet hinni, akkor nem, főleg hogy az istenített ibook-okban is ugyanez van elvileg...

Elvileg az iMac g4 (állólámpa) csak annyival jobb, hogy 167MHz az FSB-je.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#862) biker


biker
nagyúr

közben nézem, hogy ezek is már 167MHz-esek, csak ha 7447 proci van benne, akkor 512 cache, ha 7455, akkor 256

jól meg van keverve...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#863) biker


biker
nagyúr

hmmm :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#864) biker


biker
nagyúr

lécci, választ pls

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#865) biker


biker
nagyúr

upp, pls,

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#866) biker


biker
nagyúr

valaki segítene?
#861

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#867) biker


biker
nagyúr

igaz, az előző kérdésemre se kaptam még választ, de lenne ujabb

VPC-n ha futtatok win-t, annak a filejait elérem mac alól?
mert a win alatt futtatott vmware -ben linuxos adatot elég gáz elérni (cd-usbkey)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#868) biker válasza biker (#867) üzenetére


biker
nagyúr

hogy jobban érthető legyek, elindítom a vpc-t, és szerkesztek valamit, mert az adott progi csak winre létezik

ezután a finderrel elérem-e a vpc-n futó wines terület filejait, hogy átvegyem a készterméket?

vagy vpc-n kidobom cd-re, usb-re, és átveszem ugy?

a vpc is direkt foglal, mint a vmware (pl megadok neki 10gb-ot?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#869) dearbear válasza biker (#868) üzenetére


dearbear
tag

En azt olvastam hogy drag&droppal huzogathatsz az emulalt pc es a maces desktop kozott... Bar eleg hihetetlennek hangzott, es biztos van itt olyan aki meg tudja erositeni ezt neked, de egy upot legalabb kapsz, hisz en az apple bolton kivul meg eloben mashol nem lattam maceket.

Az MS oldala szerint a clipboardot tudod hasznalni es egy osztott konyvtaron keresztul masolgatni is kozottuk... (ez a 6.1-es VPC overview oldalan van)

[Szerkesztve]

To develop or not to develop that is the question.

(#870) biker válasza dearbear (#869) üzenetére


biker
nagyúr

megyek, elolvasom, thnx

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#871) Macc válasza biker (#870) üzenetére


Macc
aktív tag

Elvileg (MS szerint) mukodik a drag&drop a ket desktop kozott, nekem a gyakorlatban nem:) A direkt foglalast nem tudom hogy erted, de fuggetlenul attol, hogy mekkorara ''formazod'' a PCs ''vinyot'', mindig akkora helyet foglal, amennyi felhasznalt terulet van rajta.

Pontosan fejtsd ki legyszives, hogy mik a kerdeseid, mert eppen egy olyan hsz-omra irtad, hogy fejtsem ki bovebben, ami egy bovebb kifejte volt.

Amugy mindenkinek Boldog Karacsonyt itt a forumon...

(#872) biker válasza Macc (#871) üzenetére


biker
nagyúr

óóó, néha én sem tudom, mit írok :D

no, komolyra fordítva...

először is köszönöm a vpc infót, közben végignyálaztam az ms oldalait, és ugy látom, a helyes megoldás a shared folder lesz majd, ez a legtutibb

Ami a kifelytést illeti...

a kérdés arra irányul, hogy az emac-nek a g4-ek közt milyen a helyzete...
mert sajna imac g4 már ujonnan nincsen.
G5-re nem telik...

Tehát ha van 250-300k-m, akkor pl egy emac 1.25ghz, 512cache-el, és 1gb rammal olyan vétel lenne, amit megbánok?
(166Mhz FSB, DDR ramok)

keressek inkább használt powermac g4-et?

sajnos imac g5-re, akármennyire is tisztában vagyok vele, mennyire jó lenne, nem telik, csak a nettójárra, és nem tudok a maradék 70k áfával mit kezdeni :(
Pedig nagyon azt szeretném...
pedig tényleg elhiszem, meg rohadtul tetszik is...
és ezért keresek pl imac g4-et, ddr ramosat, 1-1.2gigásat, mert jobabn tetszik mint az emac, de senki nem árul, csak 700-as sdramosakat

Tehát ha igy közelíted, akkor mit mondanál?

és ha esetleg mailben segítenél ''mac prog. beszerzési hely'' ügyében :)

Kellemes karácsonyt neked is!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#873) perempe


perempe
addikt

Haver notiját összekötöttük már pc-vel, de sok gond volt vele.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#874) biker válasza Macc (#871) üzenetére


biker
nagyúr

ja, a direkt foglalást úgy értem, hogy pl vmware-ben lehet direkt xx gigabyte-os részt kreálni, de olyat is tud, hogy kvázi mint a swap, automatikusan átméretezi a területet, ha kell hely a winnek.

de akkor ezek szerint egy image-be pakolja majd a cuccokat...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#875) biker


biker
nagyúr

upp, 27-től 30-ig nem leszek gépközelben :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#876) biker


biker
nagyúr

áp

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#877) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Jan 10-én kezdődő Macworld Expo-t érdemes megvárni mielőtt bármit is vennél. Használt cuccok mindig lesznek, de jó tisztában lenni az újításokkal. Nekem pl. gyanús ez a sok használt Powerbook mostanában... Vagy lehet árcsökkentés valamelyik kategóriában, mint pl az iBook esetében.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#878) biker válasza M@trixfan (#877) üzenetére


biker
nagyúr

hol?
mikor?
merre?
meddig?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#879) dearbear válasza biker (#878) üzenetére


dearbear
tag

Bővebben: link

To develop or not to develop that is the question.

(#880) biker válasza Macc (#871) üzenetére


biker
nagyúr

irtam mailt, remélem nem baj :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#881) Macc válasza biker (#880) üzenetére


Macc
aktív tag

Te hovavalosi vagy? Bp?

(#882) biker válasza Macc (#881) üzenetére


biker
nagyúr

dunaharaszti, tehát majdnem BP :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#883) FunkyRay


FunkyRay
csendes tag

Aki még nem dolgozott iMac-en az ne alkosson véleményt.Játékra természetesen a PC a király na meg a konzol de az csak pubiknak való.Az egyszerü és a nagyon bonyolult munkára természetesen csakis Mac.Aki picit is konyít angolul és soha életében nem ült még számítógép elött az is könnyen ki fog rajta igazodni és három percen belül már e-mailt is tud küldeni.Kipróbáltam, a feleségem volt a próbanyuszi!

(#884) pilóta


pilóta
nagyúr

Kellene egy próba mac tulajok!
Ha nem nagy kérés photoshopban kellene csinálni egy gyors tesztet.
Új képet kellene csinálni 25x25cm-es 1200dpi CMYK. Ha kész erre rá kellene ereszteni egy clouds filtert.
Ha megvan írd le légyszi a pontos konfigot és az időt, amíg a filtert megcsinálja.
Köszi.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#885) Macc válasza pilóta (#884) üzenetére


Macc
aktív tag

Amint otthon vagyok, nekilatok:) Addigis johetnek a mar meglevo eredmenyek + konfig

(#886) faster válasza Macc (#885) üzenetére


faster
nagyúr

Te Safarit használsz?

(#887) Macc válasza faster (#886) üzenetére


Macc
aktív tag

Otthon igen... Munkahelyi PC-n FF-ot.

(#888) faster válasza Macc (#887) üzenetére


faster
nagyúr

Csak mert javasoltam Parcinak, hogy kicsit változtasson a hozzászólás oldal html kódján, hogy megoldódjon a furcsa sortörések-probléma, amit ő meg is tett. Nem tudom, tényleg megoldódott-e.

(#889) pilóta válasza Macc (#885) üzenetére


pilóta
nagyúr

Konfig az adataimnál...

Mod.: 52 másodperc.
Az előbb 1perc 6másodperc volt, de csak 50% memória volt hagyva a photoshopnak...

[Szerkesztve]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#890) Macc válasza pilóta (#889) üzenetére


Macc
aktív tag

Sztem nalad csak 1 proci dolgozott... A melohelyi PC-men 56s alatt vegzett vele (2.8GHz 1GB RAM)

(#891) Macc válasza faster (#888) üzenetére


Macc
aktív tag

Jol hangzik, este megnezem... :C

(#892) pilóta válasza Macc (#890) üzenetére


pilóta
nagyúr

Tényleg. Megnéztem a feladatkezelőben, és a négyből csak az egyik ment. Hogy kell beállítani, hogy menjen a másik is?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#893) pilóta


pilóta
nagyúr

Nincs valakinek ötlete? 25%-nál nem megy feljebb a procsszorhasználat.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#894) pilóta


pilóta
nagyúr

UP

Aki él és nem boldog, az téved!

(#895) biker


biker
nagyúr

lolllll....

megcsináltam, bár itthon a ram szerintem nagyon lehúzta.

2.8P4 HT 512MB DDr-el

2:28 után kaptam vissza a kurzort, ekkor kezdte kirajzolni, amit 3:59-re be is fejezett :)

jajj, beszarok...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#896) biker válasza pilóta (#894) üzenetére


biker
nagyúr

feladatkezelő>megkeres process
affinitás beállítása: itt mind a 4cpu legyen kijelölve
esetleg ugyanitt prioritás magasra

ha ekkor is csak egy megy, akkor szarul van megírva a photoshop :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#897) pilóta válasza biker (#896) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát akkor szarul van megírva a photoshop :(((

Mert mind a 4 cpu be van jelölve, és magasra van állítva a prioritás is.

Az a vicc, hogy ráadásul felváltva használja a procikat. Pl megy a grafikon az egyik proci 100%, a másik 3 semmi, aztán az egyik leesik 20%-ra, valamelyik másik meg felmegy 80%-ra és így össze-vissza. Lényeg, hogy a processzor terhelés max 25% marad.
Ha nem számoljuk a HT-t, akkor ez elvileg 50%, de akkor minek a két proci?
Na mindjárt kipróbálom, hogy ha valami más is megy a háttérben, akkor mit csinál...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#898) pilóta


pilóta
nagyúr

Ja. Mostmár tuti, hogy a photoshop a ludas. Ha mennek más alkalmazások is, akkor felmegy 40-50%-ra is. (Bár még mindíg érdekel, hogy miért nem megy fel 100%-ra...)

Érdekes. Én azt hittem, hogy a photoshop szereti a multiprocesszoros környezetet...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#899) Macc


Macc
aktív tag

Na megcsinaltam. 53mp, de elotte gondolkodik kicsit, es csak 1 proci dolgozik... de itt is tapasztalhato, hogy felvaltva mennek, hol az egyik, hol a masik. Sajnos a Photoshop tenyleg gyenge kicsit...

A Blur/Radial/100-zoom-best filter viszont az osszes procin fut (nalam ez 2) tehat ezzel jobban lehet merni: 25x25cm 300dpi CMYK - 109s

faster: Ja es ugy nez ki mukodik a sortores Safari alol is:) A tobbi Mac-es neveben is koszonom a beavatkozast!

[Szerkesztve]

(#900) pilóta válasza Macc (#899) üzenetére


pilóta
nagyúr

hehe :C
Úgy látszik ez tényleg működik! Ennél mind a négy proci 100%! :D
Úgy látszik az előbb sikerült kiválasztani az egyetlen filtert, amivel nem :D

Mod.: megcsináltam közben a tesztet: 97s.

[Szerkesztve]

Aki él és nem boldog, az téved!

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.