Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Alex91 válasza biker (#1449) üzenetére


Alex91
félisten

Ez az, amire nem kene adni :). A nativ binary joval gyorsabb (lenne). Meg ez egy szintetikus bencmark, az alkalmazasokban valoszinuleg jobb. (Persze, az emu miatt van, amiben meg csunyan xar lesz.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1452) dwiki


dwiki
senior tag

Ez nagyon tetszett: :)
''Az Apple egyik alelnöke, David Moody azt mondta a Cnetnek: ''Számtalan többgombos egér van a piacon, de mindegyik bonyolult. Mi nem voltunk hajlandóak feladni a dizájnt, sem a könnyű használhatóságot.''''
Magyarul bonyolultak a többgombos egerek, ergo eddig ezért nem gyártották Apple-ék, viszont amit most ôk csináltak, az egy pofon egyszerû többgombos. Kész. Biztos attól egyszerûbb, hogy úgy néz ki mintha, pedig dehogy...
Marketing mindenek fellett.

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1453) Macc válasza dwiki (#1452) üzenetére


Macc
aktív tag

Nem tudom mi a baj ezzel, nyilvanvaloan a design-ra gondolt, aminek az egyszeruseget, letisztultsagat nem is adtak fel, csak egy potty-ot raktak a tetejere.

Az mondjuk mar mas kerdes, hogy az eredeti eger pont az atlatszo burkolata reven lesz extra kinezetu, es nem tunik nagynak, mig ugyanez feher burkolattal, valamivel (sokkal) nagyobbnak tunik.

(#1454) dwiki válasza Macc (#1453) üzenetére


dwiki
senior tag

Na ne, ez olyan naiv hozzáállásnak tűnik...
Hogy lehet egy design bonyolult. Jó, bele lehet magyarázni, de...?
Szerintem arra gondolt hogy az eddigi több gombos egereken túl bonyolult volt a gombok elhelyezése...
Abban egyetértünk hogy az egygombos az átlátszó design miatt jól nézett ki, ez viszont, hát igen tipikus szappan, akár hogy is nézzük.

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1455) biker válasza dwiki (#1452) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem a bonyolult itt design-ilag bonyolultat jelent, ergo minden egéren azzal küzdenek, hogy a sok gombot bevágásokkal, meg mintákkal egybeolvasszák, vagy elrejtsék, mert hogy néz ki egy buszme gomb a tér közepén?

ez ilyen szempontból nem bonyolult :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1456) dwiki válasza biker (#1455) üzenetére


dwiki
senior tag

Jó, akkor igazatok van, meg mindent meg lehet magyarázni...
Eddig akkor azért nem gyártottak több gombos egeret, mert túl bonyolultan nézett volna ki, és azt meg nem akarták. (Valamint biztos gondoltak az egy ujjal élők népes táborárá, hogy ők se legyenek hátrányosan megkülönböztetve) . Ez valószerűen hangzik. (jó olvastam egy állítólagos okot amit állítólagosan SJ. mondott hogy miért is, és ő nem ezen okokat hozta fel, de én kifordított logikával a fenti következtetésekre jutottam :) )

Amúgy szerintem hogy mit is akart mondani, azt talán akkor derüne csak ki hogy ha látnánk az angol eredetit, mert hogy hogyan fordították az egy dolog...
Tehát ha valaki tudja hol található az ominózus mondat englishül akkor ne tartsa magában... (kivéve ha nekem van igazam, és nem szeretné hogy ez a tény kiderüljön :) )
(amúgy észerevettem hogy a topicok - nem csak számteches topikok - többségében áltban más álláspontot képviselek, mit az adott topicban lévő emberek zöme. Úgy látszik én más vagyok. Outsider. Meg misfit. Vagy egyszerűen csak látens buzi :) ?

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1457) biker válasza dwiki (#1456) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem nem kell ennyire belebonyolódni, meg harakirit sem elkövetni.

a lesímult, egyenes és lekerekített billentyűzetek, monitorok és géphzak mellett elüt egy logitech 5gombos egér, legyen az MX500 tól 1000ig bármi

a macmice meg már csinált középen kettévágott kétgombos plexi egeret, olyan nem lehet

namost milyen lenne a SJ duma így:
Sajnos amilyet szerettünk volna, olyat nem lehet, mert 1éve kiadtak már ilyen egeret, ezért görcsöltünk egy évig a szenzorokkal
és hogy kitaláljunk egy egyedi görgőt.

ennél jobb az amit mondott, nem?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1458) tiv83us


tiv83us
veterán

Mi lenne ha a topic ezentul mar csak mondjuk ''A nagy Mac topic'' lenne? Hal' Istennek a pc vs mac flame leult, ugyhogy szerintem kar is lenne ujra felhozni, foglalkozzunk inkabb csak a temaval...:U

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1459) MoP_FX 57 válasza tiv83us (#1458) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Én támogatom.

(#1460) tiv83us válasza MoP_FX 57 (#1459) üzenetére


tiv83us
veterán

Atnevezes&kiemeles megtortent. Mostmar viszont akkor tenyleg zarjuk ki a pc-t a korbol :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1461) biker válasza tiv83us (#1458) üzenetére


biker
nagyúr

hááát, majd jönnek lassan az inteles osx-es gépek vs PPC osx-es gépek topikok, de mindegy, te tudod...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1462) deicide


deicide
veterán

Hello!

Az a nagy problémám, hogy van egy még amigás korszakomból rámmaradt játékom, ami macintosh-on fut csak ( az amiga kellően jól emulálta), a muppet's treasure island, ezt szeretném pc-n elindítani, ehhez kellene nekem valaki, akinek van még a régi 68k-s időkből egy 512 vagy 1mb-os rom file-ja, vagy egy gépe, amiből ki tudná másolni, valamint egy os 7.5.3 vagy hasonló rendszer, pc-s hardfile-ban... kérem, aki tud esetleg segiteni, szóljon...

köszönöm

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1463) tiv83us


tiv83us
veterán

Nah, mire megrendeltem en is a minimet, erre kihal a topic? :((
UP!

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1464) biker válasza tiv83us (#1463) üzenetére


biker
nagyúr

mér halna ki?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1465) dwiki


dwiki
senior tag

No ha már így átalakult a topic neve - ami szvsz nem volt egy jó ötlet - akkor feltennék egy Maces kérdést. (digitalizálással - is - foglakozók előnyben..)
Adott egy régebbi powerbook, amin van egy film, (gyakorlatilag lényegtelen minlyen formátumban) és adott egy külső -asztali - DVD felvevő. Mind a kettőn van SVCD cucc, a laptopon kimenet, a felvevőn - ha jól értelmezem - ki és bemenet is.
Kérdés hogy lehetne felvenni a laptoprol e filmet közvetlenül SVCD-n keresztül?
(más kimenet is jó lenne persze, csak ezt találom a legjobbnak, vagy talán a egyetlen - elvileg - járható útnak)
Tehát a lényeg csak annyi lenne, hogy hogy tudom beállítani a laptopnál hogy az SVCD kimenetre rakja a video jelet? Milyen progival lehetne megcsálni?
Vagy egyéb ötlet a feladat megoldására?
(A pb-ben nincs belső DVD író, küső USB-s, firewares DVD író sem jöhet szóban, tehát csak a fent felsorolt eszközök)
Ha valakinek van ötlete, köszönettel várom...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1466) rii


rii
nagyúr

Azt hallottam, hogy a OS X már kész is van PC-re, tesztelik a bétát, és 1 év múlva kiadható állapotba kerül.

Meg tudja ezt valaki erősíteni?

szerk.: most látom az #1460-at. De én mér itt voltam az ilyen jellegű kérdéseimmel a rendszervátolzás előtt is ..... Mindegy, az MAC-es hír.

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1467) faster válasza rii (#1466) üzenetére


faster
nagyúr

Amióta bejelentették az Intel alapú Mac gépeket, azóta igaz ez. Lehetett rendelni asszem 2 vagy 3000 dollárért Intel procis developer gépet, rajta az Inteles OSX bétával. Egyébként nekem is megvan a szoftver, de sima PC-n nem indul el, de ez már más téma.

(#1468) rii válasza faster (#1467) üzenetére


rii
nagyúr

Ez az Intel procikon futó OS X úgy lett megírva ,hogy egy CHIP-et keres az alaplapon, ennek hiányában nem indul el.

''valakik'' már kiütötték ezt a védelmet, és a bétát bármely gépre fel tudták tenni.
De hivatalos PC-s verziója nem lesz?

szer.: jól meg lehetne vele szorongatni a microsoft -ot

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1469) faster válasza rii (#1468) üzenetére


faster
nagyúr

''valakik'' már kiütötték ezt a védelmet, és a bétát bármely gépre fel tudták tenni.
De hivatalos PC-s verziója nem lesz?


A védelem kiütéséről nem tudok részleteket, én nem próbálgattam. Sajnos egyelőre csak annyi biztos, amennyit Steve Jobs a bejelentéskor elárult: SIma PC-n nem fog futni az OSX, viszont a Maces gépen futhat XP is. A Maces gépeken lesz egy TPA hitelesítő chip, amit az OSX keresni fog, és annak a hiányában nem indul el, ettől eltekintve sima Inteles PC valószínűleg Intel chipsettel.

szer.: jól meg lehetne vele szorongatni a microsoft -ot

Az első gondolatom az volt, hogy talán most először vennék oprendszert, ha kihoznák PC-re.

(#1470) rii válasza faster (#1469) üzenetére


rii
nagyúr

''.............Az első gondolatom az volt, hogy talán most először vennék oprendszert, ha kihoznák PC-re.................
Szintúgy.

Még csak annyit, hogy remélem a Apple nem hagy ki egy ilyen jó piac-lehetőséget!!!
Egyáltan miért NE akarnák kiadni PC-re? Mi lehet az ok, ha azt mondják, hogy NEM?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1471) faster válasza rii (#1470) üzenetére


faster
nagyúr

Az nem lenne könnyű. Egy regimentnyi hardverre kellen device drivereket készíteni ahhoz, hogy használható legyen mezei PC-n is, míg ellenben az Inteles Macek egy jól körülhatárolható platformot fognak alkotni (egy-két Inteles chipset, Inteles procik, a VGA-knál is simán meg lehet szabni, hogy pl. DX9-es Radeon 9550 legyen a minimum).

Egyébként más üzletpolitikai okai is lehetnek ennek, pl. az, hogy így lehet, hogy többen veszik meg a Macet, egyébként meg talán attól tartanak, hogy visszaesnének a hardvereladások, az OSX önmagában nem tartja el a vállalatot.

(#1472) rii válasza faster (#1471) üzenetére


rii
nagyúr

''.................Egyébként más üzletpolitikai okai is lehetnek ennek, pl. az, hogy így lehet, hogy többen veszik meg a Macet, egyébként meg talán attól tartanak, hogy visszaesnének a hardvereladások, az OSX önmagában nem tartja el a vállalatot................''

Nem hinném, hogy gépválasztásnál az op.rendszer lenne a döntő.
A driverek meg nem hinném(legalkábbis remélem, hogy nem), hogy túl sok gondot okoznának a Apple-nek.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1473) M@trixfan válasza faster (#1467) üzenetére


M@trixfan
addikt

999$ a Devkit amit majd visszavesznek, hiszen nem végleges termék.
Azt hittem már eltörölték a topikot, mire hazajöttem sehol sem találtam.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1474) faster válasza rii (#1472) üzenetére


faster
nagyúr

A driverek meg nem hinném(legalkábbis remélem, hogy nem), hogy túl sok gondot okoznának a Apple-nek.

Ahh, azokkal csak a gond van. :)

M@trixfan: Igaz, igaz ... én már nem pontosan emlékszem minden részletére a bejelnetésnek, mindenesetre azóta tudni az Inteles OSX bétáról is.

[Szerkesztve]

(#1475) dwiki


dwiki
senior tag

'' Mivel láttunk már néhány eredeti Apple-rendszert, megalapozottan jelenthetjük ki, hogy az Intel Pentiumon futó változat ugyanolyan gyors, nem szaggat, nem fagy. Háromdimenziós gyorsítást használó kezelőfelülete a több tucatnyi ablakot pillanatok alatt széttolta, összehúzta, Dashboard és Exposé meg sem kottyant neki. Ennyi idő alatt a Windows talán még egy ablakot sem tud becsukni.''
...
''jó hardvert igényel az OS X. Csak akkor hajlandó elindulni, ha a processzor ismeri az SSE2 utasításkészletet, és van benne grafikus gyorsítókártya. Ez persze manapság igazán nem nagy szám, a Wikipedia egyik bejegyzése szerint az önkéntes tesztelők több mint százötven különféle számítógépen sikeresen futtatták. Saját teszthardverünkben 3 gigahertzes P4, 1 gigabájt RAM és egy ATI 9550 grafikus gyorsító volt.''
Forrás:
http://index.hu/tech/szoftver/macosx0829/

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1476) rii válasza dwiki (#1475) üzenetére


rii
nagyúr

SSE2??? Ezt már 2003-ban is halottam. Talán tévedek? :D

szerk.: amúgy szerintem ez a index részéről egy sz*ros reklámduma, amit a Apple pénzelt. Ugyanúgy, mint ahogy a CHIP magazin is pénzért ír pozitiv hangvétzelű cikket eszközökről.

''...........Ennyi idő alatt a Windows talán még egy ablakot sem tud becsukni...........''
azért ez eléggé szélsőséges hozzáállás, akárki is követte el.
Ráadásul sztem az OS-Xen nem is lehet jól kezelni 10-nél több ablakot.

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1477) faster válasza rii (#1476) üzenetére


faster
nagyúr

''...........Ennyi idő alatt a Windows talán még egy ablakot sem tud becsukni...........''
azért ez eléggé szélsőséges hozzáállás, akárki is követte el.



Hát, attól függ, milyen ablakról van szó. Az OSX buffereli az ablakok tartalmát, ráadásul a videomemóriában... :U Elméletileg a Longhorn is hasonló megoldással lesz felvértezve (Avalon, Aero vagy tudomisén, melyik kódnév vonatkozik a 3d gyorsított felületre)

[Szerkesztve]

(#1478) rii válasza faster (#1477) üzenetére


rii
nagyúr

bezárni, nem megnyitni. Azért egy ablak becsukásához nehogy idő kelljen már.
PS lehet 30 mp is tart, mig beüzemel, de 1 mp alatt leáll. És ez egy nagy program.

Egy expolert szempillantás alatt bezár a kindóz.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1479) dwiki válasza rii (#1478) üzenetére


dwiki
senior tag

Most ne ezeken az ''apróságokon'' lovagoljunk :) ...
Én csak azért linkeltem be, hogy (ha igaz amit állít a cikk) egy ''átlagos'' Pc-n is el fog menni az OsX, gond nélkül...
Persze ha csak Intel procin akkor rákapcsolódtam a cumira, mert azé holmi OsX végett nem fogok AMD-ről váltani :) ...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1480) rii válasza dwiki (#1479) üzenetére


rii
nagyúr

Akkor szerinted fel lehet majd tenni bármely (intel based) home PC-re egy éven belül?
Amúgy nem akartam kindóz védőként tetszelegni.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1481) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Szerintetek hány évig lesz támogatva a PPC platform? Ha mostanában vennék Mac-et Párizs után akkor meddig lenne rá teljes szoftverellátottság?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1482) dwiki válasza rii (#1480) üzenetére


dwiki
senior tag

Hát én aztat nem tudom (de ezé valszínűnek tartom), de a cikk szerint ugye igen.
Én azé az új ''kindózt'' is igencsak várom ... (sőt jobban, mea culpa)...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1483) rii válasza dwiki (#1482) üzenetére


rii
nagyúr

''...........Én azé az új ''kindózt'' is igencsak várom ............''
és az mikorra várható?


piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1484) moonman


moonman
titán

aki safarival netezik, nézze már meg, lefagy-e ettől a böngészője.

Bővebben: link

csak egy gif, nem vírus ;)

(#1485) dwiki válasza rii (#1483) üzenetére


dwiki
senior tag

Remélem jövő év... De a hivatalos időpontot nem tom...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1486) dwiki válasza moonman (#1484) üzenetére


dwiki
senior tag

Ki mint állat...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1487) moonman válasza dwiki (#1486) üzenetére


moonman
titán

(#1488) tiv83us


tiv83us
veterán

Nah, ne kovezzen meg senki, de meg most ismerkedem az OS X-el, ezelott 15 evig PC-t hasznaltam...
Szal jonni fog majd a sok-sok hulyebbnel hulyebb kerdes...
Akkor kezdjuk is; hogyan tudok vagolapra tenni szoveget, majd beilleszteni? :B

Isapeti: koszi a gyors valaszt, nemgondoltam, hogy ennyire logikus :B

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1489) isapeti válasza tiv83us (#1488) üzenetére


isapeti
aktív tag

ctrl gombot az alma gombbal helyettesítve.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1490) isapeti válasza tiv83us (#1488) üzenetére


isapeti
aktív tag

nincs mit :) ha nem lenne ctrl gomb a Mac billentyűzetén is, biztos hamarabb rájöttél volna sztem...

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1491) M@trixfan válasza tiv83us (#1488) üzenetére


M@trixfan
addikt

Látom van Mighty Mouse-od. Mik a tapasztalataid vele? Az a helyzet, hogy ahol ki tudtam próbálni ott csak állva lehetett hozzáférni a gépekhez és úgy nem az igazi egeret próbálni.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1492) tiv83us válasza M@trixfan (#1491) üzenetére


tiv83us
veterán

Eloszor nagyon szokatlan volt, nem is szerettem. De utana raeroltettem magam es azt kell mondjam nagyon jo! Kicsit furcsa, hogy nincs rajta gomb, de egy par ora utan meglehet szokni es nagyon kezre allo. Az a kis gorgeto gomb a kozepen pedig tenyleg baromira jo, jol hasznalhato.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1493) biker válasza moonman (#1484) üzenetére


biker
nagyúr

megnyitottam új lapon, és nem fagyott ki.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1494) biker válasza rii (#1476) üzenetére


biker
nagyúr

már mér ne lehetne?
rendszeresen van ennyi nálam, plusz a hide-olt alkalmazások
erre van az exposé, hogy kezeld, és ne hülyülj meg a tálca barmolásától.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1495) tiv83us


tiv83us
veterán

Oke, tovabbi hulye kerdesek...
/Mondtam total kezdo vok mac teren.../
Letoltottem divx codec-et...Letoltott egy .sit file-t. Ezzel mi az uristent kell csinalni...??

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1496) biker válasza tiv83us (#1495) üzenetére


biker
nagyúr

meg kell fogni, és beb..ni a kukába
amugy stuffit expanderrel lehetne kicsomagolni, ami free.

mellesleg letöltöd az mplayer OSX verziót, és MINDENT kezel alapból, kodek nélkül.
ugyanígy a VLC is.

ne vergődj kodecpekkel :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1497) biker válasza tiv83us (#1495) üzenetére


biker
nagyúr

http://mplayerosx.sourceforge.net/

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1498) rii válasza tiv83us (#1488) üzenetére


rii
nagyúr

''.......hogyan tudok vagolapra tenni szoveget, majd beilleszteni? ........''

alma -x majd alma -v :D
csak vágánykodni akartam .....

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1499) tiv83us válasza rii (#1498) üzenetére


tiv83us
veterán

Nah hamar ennyire bennevagy a ''vágánykodásban'' akkor aztmond meg meg nekem, hogy hogyan tudok az adiumban custom avatart betenni ahelyett a nyavajas virag helyett :D
Mert ezt akarhogy keresem, nemtalalom hol lehet levaltani. /Tudom nagyon fontos dolgok ezek.../:D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1500) biker válasza rii (#1498) üzenetére


biker
nagyúr

az x a cut, a copy az c, vagányovics

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.