Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) lorcsi válasza SAMYka (#1600) üzenetére


lorcsi
veterán

Senmki ..? lehet majd holnap..

(#1602) isapeti válasza rii (#1598) üzenetére


isapeti
aktív tag

Ja, most jut eszembe, ha esetleg nem tetted volna, nézz körül a BeszéljükMac-en, ott tán lelsz megoldást!

Bővebben: link

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1603) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

ismét itt vagyok!:P
a gondom az hogy még mindig nem találtam meg a #1589 hsz. -ben feltett kérdésemre a választ Bővebben: link
továbbra is köszönöm az együttműködéseteket. by Mr.Skyline

[Szerkesztve]

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#1604) SAMYka válasza Mr.Skyline (#1603) üzenetére


SAMYka
aktív tag

#1590 nem segít??
Up az én kérdésemnek.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#1605) Steven


Steven
addikt

Fiuk egy nagy kérdésem lenne a témában,
mac usb-s bill lehtséges hogy müxik egy pc vel ?
erről lenne szó:
Bővebben: link

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1606) dearbear válasza Mr.Skyline (#1603) üzenetére


dearbear
tag

Ez a par szosszenet nem eleg?
Szerintem ezek igencsak regre nyulnak vissza es jopar oldalas osszefoglalot lehet az alapjukon csinalni:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

To develop or not to develop that is the question.

(#1607) isapeti válasza Steven (#1605) üzenetére


isapeti
aktív tag

Biztosan műxik. Asszem annyi a különbség, hogy az alma gomb lesz a kíndóz gomb (nem is meglepő :DD)

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1608) Steven válasza isapeti (#1607) üzenetére


Steven
addikt

Köszi a választ de ez fix? Mert nem akarok 6 rugot ki adni feleslegessen ezt szerintem megérti mindenki :)
a másik kérdésem hogy én ezt az online boltba néztem ha nem rendelni akarom bp hol van ilyen bolt?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1609) Don Vittorio válasza Steven (#1608) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Megy, én szoktam használni.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1610) isapeti válasza Steven (#1608) üzenetére


isapeti
aktív tag

Ha hazaérek, én is rátolom a pécére a kedvedért :D
Másik kérdéssel kapcs.: nem vagyok pesti, szal nemigen tudom, helyileg hol vannak Apple boltok, de ilyenekröl hallottam: Apple Corner, XMS, Macbolt... sajna linkeket nemtok most nyomni, mert igencsak szaraxik a net itt melóhelyen :B

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1611) Don Vittorio válasza Steven (#1608) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Gránátalma: a Mamut hátuljában. (A Mamut háta mögötti utcáról lehet bemenni, nem az épületen belülről.) A Mamut a Moszkva tér, azt mindenhonnan meg tudod közelíteni vagy a 6-os villamossal, vagy a metróval.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1612) rii válasza isapeti (#1610) üzenetére


rii
nagyúr

XMS meg: Bővebben: link
XIII kerület Nyugati, Lehet, Jászai tér, derékszügű háromszüg átfogójánál középúton .....

1133 Hegedűs Gy. u. 63.
Tel: 06-1-239-6761

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1613) Macc


Macc
aktív tag

Na kukucs ide: Bővebben: link
Ajanlom mindenki figyelmebe a FrontRow-t is, es annak a demojat:)

(#1614) isapeti válasza Macc (#1613) üzenetére


isapeti
aktív tag

Na jahh, tegnap már sasoltam, nekem nagyon bejön... hát, hogy nincs keret ilyesmire :( Bírom az Apple-ben, hogy ilyen frankó újításokkal tud elöhozakodni állandóan.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1615) #51736960


#51736960
törölt tag

srácok, a safari nem jegyzi meg hogy melyik témákhoz szóltam hozzá, mit állítsak be hogy m?ködjön?

szerk: most látom hogy az ékezeteket sem jeleníti meg :( (osx)

[Szerkesztve]

(#1616) #51736960 válasza #51736960 (#1615) üzenetére


#51736960
törölt tag

és azt is írjátok le pls hogy mac-re melyik a legjobb böngészô, thx :)

(#1617) isapeti válasza #51736960 (#1615) üzenetére


isapeti
aktív tag

cookieban tárolja, nekem nincs gondja... ha törlöd a cookiekat, elszállnak (bocs, ha nem mondtam újat :B)
A te hsz-eidben nem jeleníti meg az ékezeteket? A built-in hungarian kiosztással elvileg jó... Ha meg seholse okésak, a character encodinggal próbálkozz!

Nekem spec a Safari a legmegfelelöbb, mert nagyon gyors, de jó alternatíva a Firefox, bár jóval lomhább, ill. a Camino, amit ippeg magyarítok :D

[Szerkesztve]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1618) #51736960 válasza isapeti (#1617) üzenetére


#51736960
törölt tag

okés, köszi! a cookie-kat nem szoktam törölni, de majd átnézem a beállításokat hátha találok valamit.

amire még szükségem lenne az egy kis progi, ami mutatja hogy dolgozik-e éppen a vinyó. létezik ilyen?

(#1619) Don Vittorio válasza #51736960 (#1618) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Van ilyen, persze. Én a MenuMeters nevű progit használom. Fent a menüben megjelenik akár a proci, akár a vinyók, akár a memória, akár a hálózati kapcsolat terheltsége, kihasználtsága. Cool. Telepítés után a System Preferencesben az Other szekcióban találod meg. Ott állíthatod be, hogy mit jelezzen, és milyen módon.

Bővebben: link

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1620) #51736960 válasza Don Vittorio (#1619) üzenetére


#51736960
törölt tag

igen, pont ilyen progira gondoltam! köszönöm!

(#1621) badbrother


badbrother
aktív tag

Ismer valaki olyan programot, ami több gépen fut, és egy szerverként funkcionáló gépre kötött külsöö meghajtóra automatikusan elvégzi az esedékes backup-ot?
Az sem baj ha ingyen van, de fizetöös is jöhet.
Minden gépen OS-X fut.

(#1622) Bici


Bici
félisten

Az altalad felsorolt programok kozel sem ingyenesek, ha hasznalni akarod oket akkor vedd meg illetve toltsd le oket a sajat felelossegedre, de ehhez mi nem nyujtunk kooperaciot a forumon. Legyszives keruld ezeket a jovoben. /A hsz-ed azert torlom, hogy elkeruljuk az esetleges ''helyes valaszokat'' a kerdesedre, inkabb csirajaban folytom el/ - tiv

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1623) isapeti válasza Bici (#1622) üzenetére


isapeti
aktív tag

Ajánlom figyelmedbe a fórum alapelveit... (mellesleg természetesen lehet, mint mindent)

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1624) KMan


KMan
őstag

Sziasztok!

Mac-re van Mathematica, MatLab, Linux, Pascal,C++,Messenger,JAVA környezeteket kezeli?

THX.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1625) dearbear válasza KMan (#1624) üzenetére


dearbear
tag

Mat*:
Bővebben: link
Bővebben: link

Linux:
G5ot nem annyira tamogatjak, regebbi gepekre szamtalan distro letezik (pl: Bővebben: link).

Pascal:
FreePascal van eleg? esetleg nezd meg bovebb infoert az itteni link gyujtemenyt (Mac sites szekcio): Bővebben: link

C++ : g++ a GNU forditocsaladbol.

Messenger:
Milyen? Pl Bővebben: link vagy ha specifikusabbat keresel: aolhoz jo az ichat ami alapbol benne van az osxben. A yahoo tamogatja a maces plattformot is Bővebben: link. A microsoft is bar eleg felvallrol kozel sem annyi featurevel mint a windowsos verzioban Bővebben: link.

Java: beepitett 1.4.2, letoltheto 1.5.0 a tigerhez. A Sun nem tamogatja a platformot! De azert az Apple fele JVM eleg jo.

To develop or not to develop that is the question.

(#1626) KMan válasza dearbear (#1625) üzenetére


KMan
őstag

BIG THX :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1627) KMan válasza dearbear (#1625) üzenetére


KMan
őstag

DC++ és Torrent?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1628) isapeti válasza KMan (#1627) üzenetére


isapeti
aktív tag

Mindkettő van. DC++ kliens neve ShakesPeer, torrentezésre több is van. Itt keresgélj:

MacUpdate Bővebben: link
VersionTracker Bővebben: link

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1629) KMan


KMan
őstag

Biztos volt mar szo a PowerBookok Intelre valo attereserol, honnan keresgeljem a hsz-eket kb?

THX

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1630) badbrother


badbrother
aktív tag

Bocs a lámaságért, de van a Mac-ekben olyan update lehetööség, mint a Windows update a Win-es rendszerekben? Gondolok itt az automatikusan letöltöödöö, esetleg installálódó biztonsági javításokra. Vagy mindet nekem kell letöltenem, majd installálnom manuálisan?

(#1631) badbrother válasza badbrother (#1630) üzenetére


badbrother
aktív tag

Nem kell már válaszolni, google az én jó barátom! :DD

(#1632) tiv83us válasza badbrother (#1631) üzenetére


tiv83us
veterán

Azert valaszolok, ha esetleg mas nemtudja es erdekli.
Igen, van autoupdate, felinstallalja magat majd reboot. Nagyjabol mint a windows rendszereken.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1633) badbrother válasza tiv83us (#1632) üzenetére


badbrother
aktív tag

Igen, pontosan, csak kicsit (nagyon) gyorsabb. ùgy értem, hogy nem tököl sokat, és máris válogathatsz az aktuális update-ek között. Tetszik, a végen Mac fan leszek. :)

(#1634) badbrother


badbrother
aktív tag

Viszont azt meg tudja nekem mondani valaki, hogyan lehet uninstallálni a Norton Utilities-t Mac OS-X-rööl. Ugyanis a felhasználók ezt kívánják, és helyette Virex-et kell feltenni. De az addig nem hajlandó feltelepülni amíg érzékel más vírusirtót.
Próbáltam már kukába dobni a fájlokat, nem segít. A readme-ben nem találtam utalást az uninstallra, a weben még nem kerestem, mert éppen most keresek :)

Egyik user srác azt mondta, hogy ezzel öö is szívott valamikor régen, és emlékei szerint egy rakás file-t kellett neki kukázni, de már nem emlékszik. Szóval valami konkrétebbat ha tudna valaki mondani, szívesen fogadnám.

(#1635) biker válasza badbrother (#1634) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem meg egyik se kell :)

legalábbis a 4 mac-re szánt antivírus cég egyetlen virusinfó adatbázisában SEM találtam még mac osx vírus információt, ellenben 152345 win vírust ismernek :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1636) badbrother válasza biker (#1635) üzenetére


badbrother
aktív tag

Megadom neked a föönököm címét, ezt írd meg neki is, ugyanis öö akar cserélni. Biztosan örülni fog, hogy szükségtelenül adott ki egy rakás pénzt. :)

De nekem attól még le kell szednem a Nortont, és fel kell tennem a Virex-et.
Szerintem most vették észre, hogy van nekik egy számteches emberük, azt gondolják, hogy akkor dolgozzon a pénzéért. Amúgy már több mint egy éve mennek gond nélkül a gépek, nem is akarok nagyon belenyúlkálni a rendszerbe.
Feltettem a biztonsági update-eket aztán kész.

Amúgy találtam egy HowTo-t, kb 40 pontban meséli el, hogyan szedjek le vagy 20 file-t különbözöö helyekrööl a manuális uninstallhoz. Azért ez sziven ütött. Nem új rendszert akarok telepíteni, csak uninstallálni egy programot :F


[Szerkesztve]

(#1637) Macc válasza badbrother (#1636) üzenetére


Macc
aktív tag

Jajj!!!!! Norton termeket OSX-re neee! Nem egy rendszert vagott az mar gajra!!!

(#1638) badbrother válasza Macc (#1637) üzenetére


badbrother
aktív tag

Micsinájjak? Ez van rajtuk, eddig mentek, remélem még egy napig kihúzzák a gépek. :)

A másik problémám nagyobb:
Van egy 9.1-es Mac amin nem megy a nyomtatás egyáltalán. Hálózati kapcsolat OK, nem ott a baj. Elmondás szerint nem változott semmi a gépen, már a hiba után installáltak egy új nyomtatódrivert de csak a leggyakrabban használt nyomtatóét. Szerintem nem is vették észre, hogy egyik nyomtató sem megy.
A hiba unknown, kódja :ID= -8940.
Most állok neki keresgélni, de ha valaki már találkozott vele, segíthet.

Olyat olvastam egy file-ban, hogy kell lennie a System Folder-ben egy Printing Directory( vagy Preferences) foldernek, amiben vannak a nyomtatók installálva.
Na ilyen folder nem volt, csak valahol máshol a gépen, mire gyorsan bemásoltam a S.F.-be. Remélem nem csináltam nagy hibát, a rendszer mindenesetre müüködik, de a nyomtatás továbbra sem.

mod: Találtam egy file-t az Apple oldalán, de kicsit kínai még, ha megoldom a problémát jelentkezem. :)

[Szerkesztve]

(#1639) biker válasza badbrother (#1636) üzenetére


biker
nagyúr

nortont winről se nagyon lehet leszedni, miért lenne a mac más? :(:(:(

sajnos...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1640) badbrother válasza biker (#1639) üzenetére


badbrother
aktív tag

Már miért ne lehetne leszedni? Kiválasztod, és uninstall.
Tetszik a Mac így elsöö ránézésre, de rögtön két olyan dologgal találkoztam ami nagyon meglepett.
Az elsöö ez a Nortonos dolog, amirööl még a hivatalos readme is azt mondja, hogy nem elég az eredeti CD-n lévöö uninstall, manuálisan is törölni kell file-okat. A második meg ez a mai nyomtató behalás.
Végigcsináltam a talált megoldásban leírt összes dolgot, de még mindig nem lehet nyomtatni róla. Nem vagyok egy Mac mágus, de ez azért sok. :)
Ezek a dolgok nem teszik igazán User Friendly-vé.
Ha az ilyenek gyakran elööfordulnak, nem teszi zsebre amit töölem kap az Apple Billgécje. (nem emlékszem a nevére :) )

(#1641) Macc válasza badbrother (#1638) üzenetére


Macc
aktív tag

Leginkabb azt tudod tenni, hogy rakeresel mindenre ami norton v. symantec, es letorled, a ha tigeren keresel akkor ovatosan, mert ugye ott a tartalomra is rakeres, es akkor gondolom lesz ott 1000 file amit nem kell letorolni.

(#1642) Macc válasza Macc (#1641) üzenetére


Macc
aktív tag

Nem lehet hogy valami HW-es hiba van? halozati nyomtatorol van szo? 9-es rendszeren nem vagyok otthon egyaltalan.

(#1643) badbrother válasza Macc (#1641) üzenetére


badbrother
aktív tag

Megvan már a pontos file-lista, az elööfordulási helyekkel együtt, nem kell mást tenni mint végigmenni az itineren, és kukába dobni a file-okat, csak egyszerüübbre gondoltam. Mondjuk program kiválaszt, uninstallál, max újraindít-ra.

(#1644) biker válasza Macc (#1641) üzenetére


biker
nagyúr

sajnos a printerre nem tudok segíteni, mert osx-em van csak, és nem ismerem a classicot, de ha hálózatos, akor esetleg ne a saját gépeden keress, hanem pl a server gépen apple printing services esetleg apple talk(ha jól sejtem az kellett classichoz) nem lett leállítva???

a nortont meg
egyszer egy norton internet security és egyszer egy systemworks volt a kedves wingyilkos, uninstall, restart, többet win sem volt használható, vagy nem is bootolt.

ennyi, no para :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1645) badbrother válasza Macc (#1642) üzenetére


badbrother
aktív tag

Igen hálózati. Minden nyomtató az, van vagy 5 belöölük, de a kapcsolat él, legalábbis a net megy, és a szervereket is látom. Maga a nyomtató jó, mert máshonnan lehet rá nyomtatni.
Arra gondoltam, hogy ráinstallálok egy OS-X-et, mivel az adott hibát csak 8/9-es rendszerekre írja a howto. Nagy meló az?
Van valamilyen veszélye? Gondolok itt adatvesztés, és társaira.
Elég sürgetöös a dolog, mivel egy titkárnööé a gép, és öö nem csak a körmét lakkozza:) Többek között az én fizetésemet is öö küldi, szóval kell neki egy gép, nyomtatóstul.

(#1646) badbrother válasza biker (#1644) üzenetére


badbrother
aktív tag

A szerverre kötött más gépeken nincs ilyen hiba. Vagy csak mélyen hallgatnak róla.

(#1647) isapeti válasza badbrother (#1646) üzenetére


isapeti
aktív tag

Milyen hibaüzenetet kapsz? És milyen programból nyomtanál?

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1648) badbrother válasza isapeti (#1647) üzenetére


badbrother
aktív tag

Pontos szövegre nem emlékszem, valami olyasmi, hogy a nyomtatás nem lehetséges, Unknown Error, ID= -8940,
mod: Minden programból ez az üzenet, sööt, ha lekérdezem a nyomtató állapotát, akkor is. Nem látja a nyomtatókat.
Erre van egy cikk az apple-nál:
Bővebben: link

ez alapján próbáltam megoldani, de nem ment. Persze lehet hogy csak én voltam béna, és nem töröltem valamit amit kellett volna, nem tudom.
Most megyek konzultálok egy remélhetööleg tapasztaltabb Mac guruval :)

[Szerkesztve]

(#1649) badbrother


badbrother
aktív tag

Bocs, hogy chat-szobává változtatom a fórumot :) de megvolt a megbeszélés a ''guruval'', próbálkozott vagy fél órát, de képtelen volt a CD-t elérni, szerinte halódik a gép. Nem tudom lehetséges ez? Eddig csak PC-vel vannak ilyan irányú tapasztalataim, ott lehetséges. :)

(#1650) badbrother válasza badbrother (#1649) üzenetére


badbrother
aktív tag

Visszavonom a gurut, a Disabled Extensionban volt a CD/DVD ''meghajtó'', át kellett tenni a nem Disable-be, aztán ment is.
Pedig én múlt pénteken láttam elööször közelrööl Mac-et, azt sem tudtam, hol kell bekapcsolni, tudjátok azt amelyik nem áll másból csak egy gömbölyüü monitorból. Húuu de szuper vagyok :)
Na eldugulok, nem növelem feleslegesen a hozzászólások számát.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.