Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) robi0604 válasza isapeti (#1850) üzenetére


robi0604
őstag

Nekem is van pc-m méghozzá A64...
És igazad van, hogy a jól beállított, megfelelő programokkal feltelepített winfos sem borul meg olyan könnyen, de az osx még annyira sem...
Az én winfosom is kp fél éve rajta van, igénybe is van véve, mégsem lassult.
Ettől függetlenül, hiába nem makulátlan, akkor is egy sokkal stabilabb és jobb os mint a win.

A minivel lehet, hogy egy kicsit elfogult vagyok, de bizonyos feladatokban szentem akkor is gyorsabb...
Én is szeretem az A64-et, pc-ben teljes mértékben amd párti vagyok... :)
Igaz, hogy újjabb fejlesztés, de Te is tudod, hogy teljesen más architektúra és hiába új és mhz-re gyorsabb, ez nem biztos, hogy ''előny'' számára...

Az os9 pedig tényleg borulós volt és ebben teljesen igazad van... :R :R

És a mini tényleg egy remek gép. :DDD

Majd egyszer egy sör mellett leteszteljük... ;) :D

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1852) MoP_FX 57 válasza biker (#1847) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

1GB 400MHz-es Kingston Value RAM modult szántam bele, ne aggódj. :)

(#1853) MoP_FX 57 válasza isapeti (#1848) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Igen tudom, hogy csak egy slot van benne, de azért köszi.

(#1854) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1852) üzenetére


robi0604
őstag

Azt nagyon szereti... Még a Geil is nagyon jó...

És félre ne értsd az előbbi beszélgetésekből... Nem mondom, hogy szar a pc-d, sőt nagyon is jó a maga kategóriájában! nekem gyengébb van... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1855) MoP_FX 57 válasza robi0604 (#1854) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nem állt szándékomban félreérteni. :)
Már lassan egy éves az a konfig, de a mai napig amit én használok rajta, az repül, és ez a lényeg, nem? :)

(#1856) biker


biker
nagyúr

minap egy 3rd party mobilos cucc ütött ki nálam valamit, és elkezdett a spotlight darálni mint állat, majd minden alkalmazás amire rákattintottam, mind elment ''nem válaszol'' állapotba, kellett egy restart neki.
ezután azzal ijesztgetett, hogy a finderből eltűnt baloldalról minden, de egy logout megoldotta.

na hasonló okok miatt egy év alatt 3x kellett restartolni, többi vagy update, vagy áramszünet volt :)

ez nem rossz azért.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1857) MoP_FX 57 válasza biker (#1856) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

3X egy évben? :Y Az nem hangzik rosszul. Mennyinél tartottál a mostani restart előtt?

(#1858) biker válasza MoP_FX 57 (#1857) üzenetére


biker
nagyúr

20 nap körül, mert volt idén egy zavarszűrő berakás is, meg volt áramszünet, illetve jan.1-én is restartoltam miért ne alapon.
meg volt emellé 5-6 elrontott CD írás utáni beragadt cd kiszedéses restartom, de ez nem a rendszer hibája, ezért nem számolom.
ami konkrét hiba volt, az 3db

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1859) MoP_FX 57 válasza biker (#1858) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

A 20 nap se rossz végülis. Tényleg, a DVD problémád már megoldódott? Sikerült találni megfelelő médiumot?

(#1860) biker válasza MoP_FX 57 (#1859) üzenetére


biker
nagyúr

khm. ez a TE problémád is lesz, ha belső DVD írós a mini :(

de ami jó:
Verba -8x, TDK + és - 8x, ami nem kapható
és Ridata -8x ami CMC MID-ű ami kapható, vettem is egy rollnit :)
és készülök egy külső DL drive-ra :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1861) MoP_FX 57 válasza biker (#1860) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Combós :), DVD-t a PC-men írok.

(#1862) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Pont ma 30 éves az Apple Computers. Boldog szülinapot.

(#1863) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1862) üzenetére


robi0604
őstag

Így van... :C :C

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1864) regent válasza isapeti (#1820) üzenetére


regent
aktív tag

Nagyon jól müüködtek a progik amiket ajánlottatok, küldtetek (Don Vittorio), de van egy kis baj. A rendszer már gyors, de sajnos eltüünt a felhasználók számára a gyors, kijelentkezés nélküli felhasználóváltás lehetöösége. Tudjátok, ott szokott lenni a jobb felsöö sarokban. Az adminisztrátornál minden jól megy, de az egyszerüü felhasználóknál eltüünt.
Próbáltam visszakapcsolni adminisztrátorként is az egyes felhasználóknak, és felhasználóként is saját magának, de nem megy. Hiába csekkelem be a megfelelöö menüpontot, egyszerüüen nincs hatása.
Becsekkelem, kilépek a beállítás ablakából, és mikor visszalépek újból nincs becsekkelve.
A furcsa az, hogy minden felhasználónak be volt csekkelve, azaz engedélyezve volt. Ha megnézem a beállításokat akkor most is azt mutatja, hogy engedélyezve van, de mégsincs. Ha kicsekkelem, akkor úgy marad, de ha újra becsekkelem, azt nem ''veszi be''.

Mi lehet a megoldás? ès egyáltalán a hiba oka?

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1865) regent


regent
aktív tag

Up!

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1866) biker válasza regent (#1864) üzenetére


biker
nagyúr

accounts menü, lakat kinyit, jelszót beír.
opciók kiválaszt a userlista alatti fehér mezőben, alul.
ekkor bejön egy, azaz egy darab opciós lista, nincs userenként külön, itt kipipálod hogy gyors felhasználóváltás engedélyezése, és hogy mit mutasson, célszerű rövid névre, majd lakat lezár, kilép.

elvileg jónak kéne lennie.

ami furcsa nekem, hogy ezt NEM userenként lehet beállítani, hanem globálisan...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1867) regent válasza biker (#1866) üzenetére


regent
aktív tag

Pont így csináltam, ha jól emlékszem. Adminként megy is a dolog, amikor pipálok, azonnal változik a jobb felsöö sarok. De ha belépek userként, akármit is állítottam be adminként nem lehet gyors userváltást csinálni.
Ha Userként csinálom meg ugyanezt (gondolom a saját accountját azért minden user változtathatja) akkor semmi változás nem történik.

Azért megnézem még egyszer, hátha valamit elnéztem.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1868) Don Vittorio válasza regent (#1864) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ja, ez hiba. Valami olyan jogosultság körül is volt zűr, ami ezért felel. Ma elkezdem feltolni a nagy image-et, amit ígértem, és akkor az majd megoldja a gondot. Jó?

Csak írd meg, milyen vasak vannak, hogy a megfelelő stuffot töltsem.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1869) biker válasza regent (#1867) üzenetére


biker
nagyúr

én csak egyszer használtam, két userrel, de azért nem használom, mert a scanner program kiakad a fast user switchtől.
így csak az elméletet tudtam elmondani :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1870) regent válasza Don Vittorio (#1868) üzenetére


regent
aktív tag

Az bizony jó lesz, mert a felhasználók már tiszteletbeli labordolgozónak akarnak megválasztani, annyit látnak mostanában :)

PowerPC G4 (1.1)
1.25 GHz
256 MB

Mac OS X 10.3.9
Kernel Version: Darwin 7.9.0

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1871) Don Vittorio válasza regent (#1870) üzenetére


Don Vittorio
őstag

OK. Ami biztosan látszik, hogy a 256 MB nagyon kevés. Szereti az 512-t, de inkább a még többet. (Ha valamilyen progival nézed, mindig tart valamennyit szabadon még a kevés memóriából is, de minél több van, annál boldogabb.)

Nem kezdem el a feltöltést mégsem, hanem beviszem holnap az egyetemre, aztán feltöltöm onnan, amíg vizsgáztatom a népet. Ott pikk-pakk felmegy.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1872) robi0604 válasza Don Vittorio (#1871) üzenetére


robi0604
őstag

256mb: megy
512mb: kényelmesen jó
1gb: repül... :D
Ha szabad kérdeznem, miből vizsgáztatsz?

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1873) Don Vittorio válasza robi0604 (#1872) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Pszichológia.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1874) regent válasza Don Vittorio (#1871) üzenetére


regent
aktív tag

Ja, azt én is látom, hogy nem sok a memória, de hát ennyi van ezt kell szeretni. Azért megpróbálok kisajtolni a föönökbööl egy kis böövítést, bár szerintem inkább új gépekre költené a felesleges pénzét, már most is sokan használnak egy gépet.

Ok. olyan nagyon nem sürgöös, ha eddig vártak, egy kicsit még tudnak várni. :)
Majd tudasd, hogyan érhetem el a feltöltött anyagot.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1876) robi0604 válasza Don Vittorio (#1873) üzenetére


robi0604
őstag

Na ahhoz én nem értek... :B :DDD

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1877) robi0604 válasza regent (#1874) üzenetére


robi0604
őstag

Ajánlom figyelmedbe, ha mégis vennétek gépet:[link]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1878) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

De. Akár. Mönnyi?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1879) Don Vittorio válasza robi0604 (#1877) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Nem valószínű, hogy Bécsben élve tőled fognak vásárolni...

Van használt G4-es, G5-ös, TFT-s iMaced?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1880) robi0604 válasza Don Vittorio (#1879) üzenetére


robi0604
őstag

Valószínűleg lesz. Pár napon belül biztosat tudok mondani.
De meggondolhatod az újjat, mert az is olcsó lesz... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1881) robi0604 válasza Don Vittorio (#1879) üzenetére


robi0604
őstag

Nézd meg a totyikot... Sajna még használtak nincsenek, de újjak már fel vannak rakva.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1882) Szanya


Szanya
tag

cFosSpeed vagy hasonló létezik Mac- re? Vagy nincs rá szükség?

''Szanya csak egy van.''

(#1883) robi0604 válasza Szanya (#1882) üzenetére


robi0604
őstag

Elvileg nemnagyon van rá szükség...:)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1884) isapeti válasza robi0604 (#1883) üzenetére


isapeti
aktív tag

Ezt kifejtenéd?

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1886) robi0604 válasza isapeti (#1884) üzenetére


robi0604
őstag

Nagyon nics értelme, mivel olyan sokat nem tud javítani sokak szerint...
A sávszél az marad...
Modjuk ez valamilyen szinten szubjektív... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1887) isapeti válasza robi0604 (#1886) üzenetére


isapeti
aktív tag

OK, kösz! :R

[Szerkesztve]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1888) robi0604 válasza isapeti (#1887) üzenetére


robi0604
őstag

Sziv! :D

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1889) Szanya válasza robi0604 (#1886) üzenetére


Szanya
tag

De pc- n javított sokat, mikor DC++- t használt az ember fia. Ezért gondoltam, hogy a Shakespeer- en is dobna vagy netán az xDonkey- n is esetleg. Ezek szerint nem tudtok ilyen progiról?

''Szanya csak egy van.''

(#1890) robi0604 válasza Szanya (#1889) üzenetére


robi0604
őstag

Hát megnevezni sajnos nemtudok egyet sem. :(

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1891) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Lehet, hogy eladás áldozata lesz a PC-m... túl sok pénzem van benne, de nem nagyon használom semmire.

(#1892) M@trixfan válasza MoP_FX 57 (#1891) üzenetére


M@trixfan
addikt

Gammákat sem tolsz rajta?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1893) MoP_FX 57 válasza M@trixfan (#1892) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Elég régóta hanyagolom már a játékokat is. Egyik sem fog meg annyira.

(#1894) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1893) üzenetére


robi0604
őstag

Megszoktad a minit? Tetszik mi? Nek kell vele szernecsétlenkedni... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1895) MoP_FX 57 válasza robi0604 (#1894) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ja, most már úgy érzem, hogy nem ő tanít engem hanem én őt. Fent van minden progi amire szükségem lehet. Lassan eljutok oda, hogy minden feladatot el tudok végezni a minivel, amit szeretnék. :)
Te hogy állsz vele?

[Szerkesztve]

(#1896) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1895) üzenetére


robi0604
őstag

Na az király. :)

Hát mint láttad a másik totyikban, várjuk, hogy mejöjjön a szállítmány. Egyelőre a vásárlók igényeit szeretnénk kielégíteni és ha majd úgy lesz, akkor közbe jön nekem is egy,de lehet, hogy noti lesz belőle, csak még nem tudom melyik.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1897) MoP_FX 57 válasza robi0604 (#1896) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Hát egy MacBook Pro biztos nem lehet rossz...:)

(#1898) M@trixfan válasza MoP_FX 57 (#1895) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ha sz embert egyszer megcsapja a Mac szele... :DD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1899) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1897) üzenetére


robi0604
őstag

Hát nem... Kiváncsi leszek rá.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1900) robi0604 válasza M@trixfan (#1898) üzenetére


robi0604
őstag

Na igen... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.