Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) rii


rii
nagyúr

van egy G! és egy g5
és van egy PC, Win NT Server 2003 os-el.

mielőtt a Win NT Server jelszót nem kért, mindkettő látta.
Miután jelszót kért, a G4 látja, de a G5 már nem.

Ezt írja ki:

The alias ''WIN'' could not be opened, because the original item cannot be found.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1102) faster


faster
nagyúr

Bővebben: link

Vajon tényleg Intel procik lesznek a Macekben, vagy csak az IBM-et paráztatja az Apple?

(#1103) Husky válasza faster (#1102) üzenetére


Husky
aktív tag

Ez kb kétévente felröppen. De nem tartom kizártnak. Most, a MiniMac után már van realitása egy még olcsóbb, még tömegcikkebb Mac-nek. Persze a ''rendes'' Apple gépekben nincs sok értelme áttérni, ott hosszabb távon a Cell-t látom befutó procinak. (A Microsoft se véletlenül rakott G5-öst az Xbox2-be.)

Egyébként az eredeti pletyka ''intel chips''-ről szólt, ebbe pedig hálókártya, alaplapi vezérlő, vagy bármi más is belefér. Az meg nem proci, csak Intel. :)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#1104) rii


rii
nagyúr

Egy álló beige MAC mennyibe kerülhet?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1105) Macc válasza rii (#1104) üzenetére


Macc
aktív tag

30-50e? kb

(#1106) Macc válasza rii (#1104) üzenetére


Macc
aktív tag

De nem tud ma mar tul sokat...

(#1107) rii válasza Macc (#1106) üzenetére


rii
nagyúr

OS X fut rajta?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1108) ebx


ebx
aktív tag

index:
Apple Macintosh Intel-alapokon?
Bővebben: link

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#1109) Macc válasza rii (#1107) üzenetére


Macc
aktív tag

nem, az nemfut valoszinuleg. (alaplapi USB/FW alapkovetelmeny, ugymint a G3) De ha futna rajta, akkor sem lenne tul virtuoz!

(#1110) Macc válasza ebx (#1108) üzenetére


Macc
aktív tag

Spekulacio, Mac-ben nem lesz intel proci.

(#1111) rii válasza Macc (#1110) üzenetére


rii
nagyúr

Mire alapozod ezt a magabiztos állítást?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1112) biker


biker
nagyúr

én írtózatosan nem örülné neki, ha lenne a MAI ismert intelekből.

egyedül a Banias/dothan, és hasonló technológiákon esetleg, de a többin...
ha már x86, akkor talán AMD lenne a megoldás, nem intel... TALÁN :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1113) Macc válasza rii (#1111) üzenetére


Macc
aktív tag

Mire? Hat tobb dologra is: Az egyik, hogy az Apple 4-5 eve fekudt neki egy uj OS-nek, amire akkor szinte nem volt nativ program, eleg korlatozott visszafelekompatibilitassal. Na most hogy kezd minden lenni OS X ala, nemhiszem, hogy egy huszarvagassal ujra elkovetne ezt, raadasul ugy, hogy az uj hardware valoszinuleg megolne az Apple sajat hw-et.
Ezenkivul ugy nez ki, hogy a PPC procik mostanaban nagyon szarnyalnak, miert nyulna a Mac az intelhez?

Ez a hir mellesleg egyaltalan nem biztos hogy processzorrol szol, es az sem hogy Mac-be...

(#1114) biker válasza Macc (#1113) üzenetére


biker
nagyúr

mac mini teszt topikba megy egy rossz hír... :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1115) Don Vittorio válasza Macc (#1113) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Van tapasztalatod CPU upgrade-del kapcsolatban?

Egy 533-as G4-et kéne feljebb tolnom, és annak függvényében döntök a felhasználásáról, hogy mire sikerül upgrade-elni. Minimum 1.2 GHz single, max. 2.0 GHz dual. Ez a gép most a szerver, de kicsi, mert néha mellé is kell ülni csinálni ezt-azt. Ha 1.2 GHz single lesz, akkor marad ez a szerver, ha nagyobb, akkor a dual 867 lesz a szerver, ez meg megy át WS üzemmódba. Ha marad szerver, akkor egy GeF2MX lesz benne, ha WS, akkor egy ATI 9600.

Olvasgattam a neten az upgrade-tapasztalatokat ( Bővebben: link ), és az tiszta, hogy sokkal gyorsabb lesz a rendszer, de volt néhány olyan, aki a tízes osztályozásból egyet adott, mivel elfüstölt a gép az upgrade után. Az kicsit riasztó. :(

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1116) Macc válasza Don Vittorio (#1115) üzenetére


Macc
aktív tag

Hat ez az elfustoles ez igen aggaszto. Nincs tapasztalatom, en ilyesmit soha nem installaltam, de mar lattam nehany procikartyas gepet, es jol mentek. De szemelyes velemenyem az, hogy igaz a proci jol fel lesz tunningolva, de az FSB es a vinyo attol meg valtozatlan marad. Szoval szerintem erdemes, de olyan helyen kene vasarolni ahol vallaljak a garanciat a kartyara, es az esetlegesen a gepben vegzett karra...

(#1117) Don Vittorio válasza Macc (#1116) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Az úgy nem egészen igaz, hogy az FSB nem változik, mert belül a procihoz kell legyen külön órajel meg szorzó, hanem a memória sebessége nem változik, azaz simán lehet másfél giga SD100-as memóriád egy dual-G4-2GHz-es gépben. Vicces.

Btw a proci-kártyákra 2-3 év gar van, de arra nincs, hogy a beszerelés mit okoz.

A vinyóra meg az a terv, hogy SATA RAID kártya, aztán irány a RAID10 (van 4 egyforma 160GB/8MB vinyó). Vagy RAID5. Ezeknél se gyorsabb, se biztonságosabb nem kell.

No mindegy. Még rágódom. Nagyjából az látszik, hogy tízből hétnek tökéletes és q gyors, kettőnek jó, de gyorsabbat várt, és egynek meg vagy nem megy, vagy ami rosszabb, halál.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1118) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

helló

3d max van MAC-ra? Vagy más 3D-s cuccok?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#1119) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Lehet ez nagyon láma kérdés de egyszer ezt is meg kell tudni valahonnan!:B:B

MI az a Macintosh?:B:U

(#1120) taltos válasza MUŁĐER (#1118) üzenetére


taltos
senior tag

Max nincsen, de van Maya, meg még egy csomó ilyen . Sőt, én csak a Max-ról tudom ebben a kategóriában, hogy nincsen Mac-re.

Az alattad lévőnek:
Bővebben: link
Bővebben: link

(#1121) Sherman válasza LucifeI2 (#1119) üzenetére


Sherman
tag

A Machintos eddig olyan gép volt amiben egy IBM proci dolgozott, plusz egy ütős oprendszer (Mac OS).
Mostantól nem más, mint egy ütős oprendszer egy Pentium procival, ami csak Jobsék által összedobott PC-n fog menni. Egy darabig. [kép]

[Szerkesztve]

(#1122) Grafiqs válasza Sherman (#1121) üzenetére


Grafiqs
őstag

És tényleg!
Bővebben: link
Azt hiszem előkeresem a harakirihez vásárolt hardvereimet.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#1123) Sherman


Sherman
tag

Úgy vélem a topic címe is változtatható. :)
Mondjuk -Mac OS vs. WinXP-

(#1124) Petrisz


Petrisz
tag

Teljesen le vagyok ezzel az inteles Mac hírrel súlytva. Úgy fél éve hezitáltam, hogy Mac vagy PC. Akkor az döntött egy erősebb PC mellett, hogy egyrészt szeretnék játszani, másrészt a munkahelyemen asztali gép van, és a szerver programok, amikkel dolgozom, Mac-re nem léteznek, a céges laptop legfeljebb PowerPoint futtatására alkalmas. Így ha otthon akarok dolgozni, PC kell.
Azóta kiderült, hogy játszani alig játszok. A cégtől kapok egy combosabb laptopot amin tudok vmware alól akár három virtuális gépből is tesztkörnyezetet futtni a munkámhoz. És persze amennyit játszok meg amivel, arra jó lesz a laptop. Közben a jó alkatrészekből összerakott gépemen szívok különböző a gyártók által ki nem javítani látszó driver problémákkal, satöbbi. Munkaidőn túl otthon valahogy nincs kedvem drivereket debuggolni, abból munkaidőben is jut elég. Szóval nem volt ez a PC jó ötlet, inkább elcserélem egy Mac-re. Már előttem lebegett, milyen örömmel írom majd meg a saját kis Switch sztorimat az új Mac-emről. Erre kiderül, hogy a Mac-et átrakják Intelre. Majd itt is csökken egy-egy Mac model életciklusa, jön a rengeteg Inteles gépekre kitalált hardver, amivel jönnek a driver problémák, és a végén a Mac OS X instabilabb lesz, mint a szar driverek kezelésében lassan jó eredményeket elérő Microsoft Windowsa...
Szóval le vagyok törve. Igazán fejbekúrhatná valaki Jobsot is egy habostortával a nevemben :D És ha már ezt a szar, rég totális áttervezésre szoruló PCs architektúrát választja, mi a pikulának pont a fejlődésben megtorpanó Intel, és nem AMD? Ehhh, innentől a Mac nem lesz más, mint egy brand name PC, mint a Fujitsu vagy akármelyik másik.

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#1125) anaqer válasza Petrisz (#1124) üzenetére


anaqer
veterán

''Majd itt is csökken egy-egy Mac model életciklusa, jön a rengeteg Inteles gépekre kitalált hardver, amivel jönnek a driver problémák, és a végén a Mac OS X instabilabb lesz, mint a szar driverek kezelésében lassan jó eredményeket elérő Microsoft Windowsa...''

Hogy a viharba' lehet hogy csak nekem nem jutott ezekből a kristálygömbökből?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#1126) Petrisz válasza anaqer (#1125) üzenetére


Petrisz
tag

milen kristálygömbről beszélsz?

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#1127) anaqer válasza Petrisz (#1126) üzenetére


anaqer
veterán

Arról amiből ilyen frankón kilesed nekünk a jövőt.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#1128) Petrisz


Petrisz
tag

Küldök fénypostával kristálygömböt :)
De gondolj bele, nyilván stabilabb oprendszert lehet úgy csinálni, hogy még ha a Macben már most is vannak PCs alkatrészek, azért elég zárt a kör. A Windowsban a stabilitási problémákat (a Microsoft felmérése szerint) az esetek nagyrészében rosszul megírt 3rd party driverek okozzák. Ha a Mac PC kompatibilissá válik, belebuherálhatsz bármilyen PCs hardvert, és az se fog valószinüleg néhány hétnél tovább tartani, hogy valaki feltörje a Mac OS X Inteles verzióját, hogy működjön bármilyen vason, ne csak az alma emblémásokon.
A másik: a Mac modellek életciklusa a PCkéhez képest hosszabb. Ennek többek között a Mac zártabb világa, a modellekben levő alkatrészek hosszab életciklusa, az upgrade-elhetőség korlátozottab volta az oka. De lehet benne van az is, hogy picit másra használják a Macet meg a PCt, és az alkalmazások sem gyorsították az életciklust. Lehet jobban gazdálkodnak a Maces progik és az OS is az erőforrásokkal.
Személy szerint irtóra indokolatlannak látom azt a tempót, ahogy PCt upgrade-elni kénytelen az ember. Játékfejlesztő barátaim mondják, hogy fejlesztéskor sem ők, sem az ilyen cégek általában nem optimalizálják túl a programjaikat, hiszen egy PS2-höz képest a PCben ''korlátlan'' RAM és CPU erőforrások vannak. Jah. Aztán te meg veheted az újabb procit, a több ramot az új játékok meg a szoftverek miatt. Persze aztán jön egy foglalatváltás vagy valami más, és akkor a CPUval egyetemben cserélhetsz alaplapot, videókártyát, qtyafarkát...

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#1129) Grafiqs válasza anaqer (#1125) üzenetére


Grafiqs
őstag

Lehet kicsit pesszimista jövőkép, de sajnos nagyon is realista. Erre is utaltam a harakiris tervemmel.
Nem akarok flémelni ezért nem irnám tovább a véleményem. Legalábbis most.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#1130) Petrisz


Petrisz
tag

Nekem a PCkkel többek között az a bajom, hogy ahhoz, hogy userként ne bénázz vele jobbra-balra, a PC ne jusson arra, hogy évente újratelepíted, ne kóricáljanak rajta a vírusok ki-be, estébé, ahhoz elég sokat kell magad képezned. Én IT területen dolgozom, monnyuk elég specializált szegmensben. Nekem is fárasztó, hogy a szabadidőm ilyenre áldozzam. Akkor a hülye userről meg ne is beszéljünk. Ez az egész PC téma olyan, mintha a mikrosütő használatához el kellene végezned egy kéthetes tanfolyamot, és valami negyedéves magazinra elő kellene fizetned, és tudnod kellene néhány IC típusjelét meg nagyjáboli feladatát csak ahhoz, hogy kaját melegíts. És ez nem is olyan vicces. Bérlek egy lakást, amiben olyan sütő van, hogy egy hónapig nem tudtam vele még csak egy pizzát se melegíteni, mert csak hülye piktogramok vannak egy érintésre reagáló üvegpanel mögött, és az egészhez csak német meg holland használati utasítás volt. Úgy kellett vadásznom magyart hozzá. Az emberek egyszer úgy fognak kihalni egy rakás konzervkajadomb tetején, hogy bambán szorongatják az elektromos hájtek konzervnyitójukat a kezükben, miközben konektor meg sehol.

Van olyan elborult művészlélek bölcsész haverom, akinek egy alapműveletes zsebszámológép kihívás. Ehhez képest a PCvel ellentétben a Mac-et tudta használni elsőre. És az bánt, hogy a Mac belép ebbe a ''buherátor'' szegmensbe. Szép hobbi ez, csak nem kellene rákényszeríteni minden szerencsétlenre, aki csak egy szövegszerkesztőt szeretne használni meg valami DVDt megnézni.

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#1131) Grafiqs válasza Petrisz (#1130) üzenetére


Grafiqs
őstag

Részben egyetértek Veled, főleg a felvetésed első részével. De én mint kb.: 10éve kétlaki (MAC-PC) életet élő embert, nem kicsit bánt a MAC-re tett degradálónak vehető kijelentésed.
Én is pontosan ettől félek. Lesz valami buherátor aki majd jólmegoldja, hogy a driverek legyenek OS X alá is, innentől kezdve nyitva az út... :O

ui.: Egy kicsit elvittem, az aláírásba.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#1132) Petrisz


Petrisz
tag

Én ezt nagyon erősen pozitívnak szántam, hogy hülye fejjel is lehet jól használni egy Mac-et, mert jobban megcsinált GUI-ja van, ami kevesebb tudással intuitívan jobban használható úgy, hogy közben nem kell attól tartani, hogy egy buta mozdulattal összedöntöd az oprendszert.

[Szerkesztve]

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#1133) Grafiqs válasza Petrisz (#1132) üzenetére


Grafiqs
őstag

''Szép hobbi ez, csak nem kellene rákényszeríteni minden szerencsétlenre, aki csak egy szövegszerkesztőt szeretne használni meg valami DVDt megnézni.'' Ezt a mondatot. Véleményem szerint azt állítod, hogy a MAC ''csak'' erre jó, és egy hozzánemértő esetleg ennek is láthatja. peace
Egyébiránt teljes mértékben osztom a véleményed, erről a ''fúzioról''

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#1134) Petrisz


Petrisz
tag

Izé megszerkesztettem, lásd fentebb...

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#1135) Petrisz


Petrisz
tag

Nem egészen. De sztem túlbeszéltük. A Mac sokmindenre használható, de ha csak egyszerű dolgokat akarsz csinálni, ahhoz sem kell Mac tudornak lenni...

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#1136) Petrisz


Petrisz
tag

Herbie Hancock mester a zongorálás mellett nagyon állat hangmintákból is zenélt a Kongresszusi Központ-beli koncertjén nemrég. A használt hardverek között ott virított egy Mac is :D

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#1137) Grafiqs válasza Petrisz (#1135) üzenetére


Grafiqs
őstag

Igen ezzel teljes mértékben egyetértek. Vagy egyszerűbben fogalmazva, nem kell érteni a géphez mert nagyon könnyen tanúlható, és nagyon logikus is.
De valóban kicsit túlbeszéltük.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#1138) PaladiN válasza Petrisz (#1130) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Igazatok van de azert egyvalamire felhivnam a figyelmeteket. Meghozza arra hogy hiaba feltek attol hogy buheralas aldozatava fog valni a mac amikor ezt nem kenyszeriti ra senkire a gyarto. Ha akartad eddig is tudtal mindenfele ''sziszar pc-s'' cuccot dugdosni a mac-ekbe kiveve az alaplapot meg a procit. Azaz eleddig is kerulhettek bele ''szar'' dolgok. Marpedig amennyiben lesz az uj mac-ben barmilyen vedelem akkor az ugyanaz lesz mint a mostani. Buheratorok mindig is voltak es alighanem mindig is lesznek. Az hogy most majd a mac lesz az egyik kedvencuk az nem fogja zavarni azokat a felhasznalokat akik eredeti mac-et vesznek. Azok akik a Tigert atultetik majd a pc-jukre szinten nem fognak zavart okozni (ilyen-olyan driverekkel) mivel minden uaz lesz mint az eredetiben es nem fognak tudni mas programokat futtatni a tigeren mint a nem feltort verziok eseteben.
Szvsz inkabb csak arrol van szo hogy az amerikai birosag altal megfedett mac most igyekszik fulet farkat menteni attol hogy levagjak. Ennek kovetkezteben kenyszeredetten bar, de meghajlik a nagyok elott. Egy vallalat szamara a nyereseg, annak novelese, es a mukodokepesseg fenntartasa minden.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1139) PaladiN válasza Grafiqs (#1131) üzenetére


PaladiN
aktív tag

De azokat a drivereket csak az fogja hasznalni aki kockaztatni akar, ill. aki ert hozza elegge.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1140) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A poén az, hogy most az Apple felvette a kesztyűt a Microsoft ellen. Meglátjuk, milyen sikerrel.
Tényleg át kellene nevezni a topikot.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1141) Petrisz válasza PaladiN (#1138) üzenetére


Petrisz
tag

A PC is úgy kezdte, hogy megalkotta az IBM :)
A PC persze, hogy egy jó dolog még ettől, és gyártanak hozzá jó cuccokat néhány gagyi harddver és szoftver mellett. Egyszerűen csak azt mondom, hogy a Mac OS X egyhamar nem tud felkészülni arra, amivel a Windows már x ideje próbál, nevezetesen az, hogy hihetetlen mennyiségű hardvert kell tudni támogatnia. Az oprendszer teljesítmény okokból úgy van megírva, hogy a driverek és a kernel egyetlen nagy memóriaterületen futkorásznak, és nincs olyan, mint az alkalmazások processzeinél, hogy az bizony csak a saját cuccaiban matathat. A Microsoft erőlködik most ezzel a ''Microsoft által hitelesített'' témával, de ők sem tudnak minden egyes drivert bevizsgálni, hogy a kedves gyártó normálisan megírta-e, vagy véletlenül felülír egy kernel adatstruktúrát, kódot a memóriában, vagy adatterületre küldi a vezérlést, stb.
Ha az Apple átlép erre a platformra, akkor óriási nyomás fog nehezedni rá, hogy minél több PCs meglevő vasat támogasson. Akár enged ennek, akár nem, majd egy rakat illesztőprogram fog keringeni, amit jó esetben az eszközgyártók írtak, rossz esetben bizonytalan support lehetőségek mellett valami lelkes jólelkű ember rakta össze ki tudja hogyan. Ettől meg nem lesz stabilabb a Mac. És mondom: a Microsoftnak legalább többéves rutinja van abban, hogy ezzel mit kezdjen.

[Szerkesztve]

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#1142) Zenty


Zenty
őstag

Microsoft nem fogja engedni ,hogy megszoritsa! Azt hiszem írtam itt is hogy kb 60% részesedése van bill bácsinak az applenel? Igy esélye sincs az alma-nak csak reménye! :(



[Szerkesztve]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#1143) Petrisz válasza PaladiN (#1139) üzenetére


Petrisz
tag

Egy rakat ember lesz PCs vasakkal, aki használni akarja, mert elvárja, hogy a OS Xje támogassa azokat a PCs vasakat, amit a PCk elsöprő többségén futó Windows simán támogat.

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#1144) PaladiN válasza Petrisz (#1141) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Jomagam ugy negy evig voltam ketlaki ugyhogy van nemi sejtesem hogy mien is egy mac. Ami stabilitasat illeti arra nem hiszem hogy buszke lennek. Kb ugy ket-haromnaponta fagyogatott, de volt hogy napjaban tobbszor is. Mindezt ugyebar ugy hogy eredeti hardverek voltak benne es csak dtp-re volt hasznalva. Ettol fuggetlenul jo erzes volt azt latni amikor bejott egy megrendelo es lattam az arcat... de ez most mindegy.
Lehet hogy tevedek de szerintem azokban a dolgokban amirol irtal nincs igazad. A legnagyobb kerdesem az hogy nem latom hogy hol valtozik a mostani helyzethez kepest a kep. Eddig is brand jellege volt a mac-eknek, es ezen most sem valtoztatnak.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1145) Petrisz válasza Zenty (#1142) üzenetére


Petrisz
tag

Nem hiszem, hogy az Apple a Windowst akarná vagy tudná igazán megszorongatni. Inkább a PCs vasakkal akar versenyben maradni.

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#1146) PaladiN válasza Petrisz (#1143) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Es kiket fognak maghatni azok az emberek? Mert a mac vezeteset nem, az biztos! Ezek az emberek akkor szenvedni fognak, de attol meg nem mondhatjak el majd magukrol hogy van egy macintosh-uk.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1147) Zenty válasza Petrisz (#1145) üzenetére


Zenty
őstag

Persze ez üzletileg mondhatni jó lépés ,de ahogy írták kockázatos!
Mivel most nagyon el is veszhet a presztizs!
Mert ha elszurjak kb olyanok lesznek mint az mostani alien gépek ami jóh márka,meg full luxus ,de semmi több :(!


[Szerkesztve]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#1148) Petrisz válasza PaladiN (#1144) üzenetére


Petrisz
tag

Jah, erről hallottam. Én még '90 környékén fejlesztettem Mac-en két évig, és akkor össze se lehetett hasonlítani az akkor elterjedő Win 3.1-gyel....

A változást ott látom, hogy átjárhatóvá válik a Mac-PC határ sokkal jobban. Hogy a Mac kábé ugyanolyan brand lesz, mint ha valami desig-os Sony kasztniju gépet vennél, amihez a Sony adna egy preinstallált Linuxot egy jobb window managerrel. Az emberek jó része vesz majd úgy Mac-et, hogy lesznek olyan PCs alkatrészei, amik eddig nem létezhettek Mac-en. És akkor jön az elvárás, hogy most akkor ezt vagy támogassa a Mac OS X, vagy ledúrja, és Windows-t rak a helyébe, vagy valami buherált drájverrel berakja. Ami meg durvább, hogy a népek a sima PCjükre rárakják a feltört OS X-et, és ugyanúgy majd azt akarják elérni, hogy az Apple által nem támogatott hardverek menjenek OS X alatt. Aztán majd jön, hogy ugyan ismerje már fel az OS X, ha ugyanazon a winchesteren létezik Windowsos fájlrendszer meg viszont, ésatöbbi. Ez szerintem elég durva változás.
Eddig a Mac egy másik hardver architektúra volt másik oprendszerrel. A Mac-OS X kombo együttesen volt alternatívája a PCnek és a Windowsnak. Ezután egy sima márkás PC lesz, a Mac OS pedig egy sima alternatíva az XPvel szemben, ráadásul úgy, hogy hibridben is kombinálhatod a PC-t az OS X-szel és a Mac-et az XPvel.

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

(#1149) pilóta válasza Zenty (#1142) üzenetére


pilóta
nagyúr

Van erről valami konkrét forrás, hogy tényleg 60% az övé? Mert valaki írta itt, hogy 150 milláért vett részvényt, de az még 6% sincs, nem hogy 60...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#1150) Petrisz válasza PaladiN (#1146) üzenetére


Petrisz
tag

Az Apple-t lehet nem hatja meg, de majd akkor igen, mikor a 3rd party szoftverek és a nem supportált hardverek miatt instabil lesz esetleg a Mac vas vagy az OS X oprendszer. Ha széles rétegek fognak nem igazán supportált hibridmegoldásokat használni, és sírni, hogy az eredmény nem kellően stabil, akkor az végsősoron az Apple-nek lesz presztizsveszteség. Úgy, ahogy az emberek hajlamosak akkor is Bill Gates anyját szidni, mikor egy szarul megcsinált hardver vagy szoftver okoz problémát a Windowsnak.

''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.