Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Azt mondják Augusztusban lesznek uj Book Pro-k... :U
2.5 ghz duo meg hasonlókat mondanak! Én má nem bírok várni, de ha tényleg igy van akkor muszáj :O

(#1952) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Persze kérdés mi igaz ebböl...a legfontosabb hogy kinn vannak a duo core macbook pro-k ez már hatalmas lépés a g4hez képest szoval...ennyi erövel mos soha nem vehetnék uj gépet mer 2-3 honapon belül kidobnak egy 2-300 mhzel gyorsabbat!

(#1953) KMan válasza Deluxe00 (#1950) üzenetére


KMan
őstag

15-osben is tudod allitgatni a dolgokat. en is tennek ra windows, persze az ujat. csakazertis:P
filmnezesre meg itt a TFT vagy TV amire barmikor rakotheted:U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1954) KMan válasza Deluxe00 (#1951) üzenetére


KMan
őstag

nezd mindig lesz uj es ujabb. ha gepet veszel vagy kocsit veszel vagy barmit. anno mikor a TFT met vettem 3 eve, akkor kezdett igazan bejonni es rohamosan csokkenni az ara. vartamvartam vagy fel evet, de tovabb mar nem birtam es vegul vettem egyet. par honap leforgasa alatt a reakcioido a felere, kesobb negyedere, es igy tovabb csokkent. engem mai napig nem erdekel, nem cserelnem le. (najo majd egyszer egy 30''as ACD-re :DDD) amire hasznalom, tokeletes. ezen felesleges agyalni. persze ha mindig a legujabb kell az draga lesz:D

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1955) Deluxe00 válasza KMan (#1954) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Ja hát ezért mondtam, hogy mactelekre érdemes volt várni, innentöl viszont ha mondjuk lesz egy 2.26 ghzes a 2.16 helyett vagy 2.33-as arra nem érdemes várni, de azért ha augusztus elején kijön egy B rev akkor azt még megvárom, nem a sebesség miatt elsösorban!

(#1956) KMan válasza Deluxe00 (#1955) üzenetére


KMan
őstag

en kenytelen leszek mindenkeppen megvarni, azert kemenyen meg kell dolgozni azert a nem kis penzert :(

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1957) Deluxe00 válasza KMan (#1956) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Augusztusban sztem kijönnek a Meromos MBP-k!Talán Július végén :F
Azt mindenképpen megvárom...2.33 ghz, 4 mb l2 cache, 64-bit...stb...és ez csak egy lesz az ujitások között! Nagyobb HD lesz benne sztem stb...toldások foldások

(#1958) tiv83us


tiv83us
veterán

Mennyire gaz a glossy screen-es MBP? Halottam rola, hogy elegge tukrozodik, viszont szebb es elesebb kepet produkal /elvileg/.
Jovo honap kornyeken tervezek egy fullos 17''-es MacBook Pro-t venni es ezen megy a dilemma, hogy glossy or not glossy.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1959) Deluxe00 válasza tiv83us (#1958) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Hi! Én is 17''-es MBP-t fogok venni és glossy screenel, mivel az a tükrözödés normál viszonyok közepette otthon környezetben egyáltalán nem zavaró ( Itt csak magamról tudok beszélni, de többen is mondják ezt.) Apple Centerben nézd meg ha olyan helyen laksz!
Amúgy ha rám hallgatsz akkor megvárod a július végét augusztus elejét és akkor már Merom procival lesznek szerelve ezek a masinák, aminek csak áldásos hatásait tudnám sorolni...
Remélem nem kap el a hév és rendelek meg jövö héten egy 17est....muszáj várnom! Sztem neked is!

(#1960) KMan válasza Deluxe00 (#1957) üzenetére


KMan
őstag

ezek szerint varunk. van amugy valami hovatalos info az ujitasokrol?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1961) Deluxe00 válasza KMan (#1960) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Apple sosem jelenti be előre, de július végén augusztus elején vannak piacon a Meromok és a B revizioval együtt bele kerülnek azok is! Szerintem még biztos némi merevlemez kapacitás növekedés is, az összes baki kijavitása! Teljesen biztos, hogy legkésöbb augusztusban kinn vannak az ujitott MBP-k!

(#1962) tiv83us válasza Deluxe00 (#1959) üzenetére


tiv83us
veterán

''az a tükrözödés normál viszonyok közepette otthon környezetben egyáltalán nem zavaró''
Tulajdonkeppen viszonylag eleg sokat utazok, ugyhogy gyakorta kulonbozo helyeken hasznalom majd a cuccot es ezert felek a tukrozodestol. Egyebkent valoszinuleg en is a glossy mellett fogok donteni.
Most latom csak az apple honlapjan a MBP-rol:

Maximum operating altitude: 10,000 feet
Maximum storage altitude: 15,000 feet
Maximum shipping altitude: 35,000 feet


Ez igaz? Ez eleg hatranyos lenne, ugyanis eleg gyakran repulok es szeretem a netet hasznalni odafent is. Es ha a gepek utazo magassaga altalaban 30-37.000 feet kozott van, ez igy nem egeszseges...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1963) DaSilva válasza tiv83us (#1962) üzenetére


DaSilva
senior tag

te most itten viccelsz?

huss, fohászom száll feléd

(#1964) tiv83us válasza DaSilva (#1963) üzenetére


tiv83us
veterán

Pontosabban mire gondolsz?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1965) DaSilva válasza tiv83us (#1964) üzenetére


DaSilva
senior tag

hátőő szerinted miért vannak ilyen kritériumok? Én pl eléggé megdöbbennék, ha kiderülne, hogy nem a légnyomás miatt, hanem tériszonyosak lesznek a gépek.
A repülők utasterében pedig normál tengerszintközeli nyomás van. Nemrégiben a ciprusi Helios légitársaság kipróbálta, mi történik, ha mégsem.

huss, fohászom száll feléd

(#1966) tiv83us válasza DaSilva (#1965) üzenetére


tiv83us
veterán

Igen, gondoltam hogy nem lesz teriszonyos a MacBook Pro 30.000 feet felett sem, ettol fuggetlenul koztudottan csokken a nyomas folyamatosan ahogyan haladunk felfele, es 30.000 feet felett mar az utasterben sem egeszen tengerszintkozeli.
Jo, rajottem, hogy arra gondolnak, mikor a kis oxigenmaszkok lehuppannak a plafonrol, a laptopom meg felmondja a szolgalatot, de abban az esetben valahogy a mac-em izgatna a legkevesbe.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1967) DaSilva válasza tiv83us (#1966) üzenetére


DaSilva
senior tag

nem egészen tengerszint, de nem is Triglav, különben a kevésbbé edzett sporttársak tüdővizenyő következtében cserét kérnek.
a shipping altitude 35000, úgyhogy azonnal ott se nyíródhat ki.
én mindig be vagyok fosva a repüléstől, úgyhogy az oxigénmaszkok nem terelnék el a gondolataimat arról, amiről amúgy is szólnak.

huss, fohászom száll feléd

(#1968) tiv83us válasza DaSilva (#1967) üzenetére


tiv83us
veterán

Mindegy, a lenyeget leszurtem. Ha kb 3200 meter magasban a repcsinek leszakad a teteje, akkor meg kb nyugodtan hasznalhatom a gepemet. Ha felette, akkor i'm fucked big time :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1969) KMan válasza Deluxe00 (#1961) üzenetére


KMan
őstag

az mar mas kerdes hogy USA-ban vagy itthon :P

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1970) Deluxe00 válasza KMan (#1969) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Én elöbbiben vásárlom:)

(#1971) KMan válasza Deluxe00 (#1970) üzenetére


KMan
őstag

en is kinntrol fogom egyertelmu. csak most (multheten) jott haza a haverom es meg nem volt meg a penz. majd ha megy ki ujra hozatok vele ;) ipodomat is vele inteztem:DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1972) Deluxe00 válasza KMan (#1971) üzenetére


Deluxe00
senior tag

én iPodot Ausztriában vettem, mert amikor én vettem ( U2 ) akkor nem volt akkora árkülönbség a kettö között, hogy megérte volna kinn megvennem!
Gondolkoztam azon is hogy veszek még uj U2 iPodot de minek mikor jön ki a 6.ik generáció!

(#1973) Alex91 válasza Deluxe00 (#1972) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem vard meg a 7., de lehet, hogy inkabb a 8. generaciot :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1974) Deluxe00 válasza Alex91 (#1973) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Nem akarok venni még egy U2 iPodot! Minek kettő! Akkor meg már veszek egy ''sima'' 6.ik generációt! Nekem aztán nem sürgős van már iPodom! A Macbook Probol jöjjön ki a B revizio csucsváltozata na azt kapásbol elsök között.... :C

(#1975) KMan válasza Alex91 (#1973) üzenetére


KMan
őstag

:))

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1976) doc


doc
nagyúr

sziasztok!

hülye kérdés: erre: [link]
hogy lehet egeret és billentyűzetet kötni? a csatlakozókat nézegetve nem jöttem rá... :F

(#1977) biker válasza doc (#1976) üzenetére


biker
nagyúr

így:
ADB ports for keyboard and mouse

benne van a leírásban. az ADB egy spéci port, ilyen egér és bill kell, ezt pedig megveheted az ószeres féle boltban néha, www.oszeres.com vagy macians.hu felé keresgélj :)

vagy beszeljukmac.com fóruma

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1978) KMan


KMan
őstag

esetleg sima macbook-al van vkinek tapasztalata? egyaltalan jott mar be az orszagba? :F :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1979) Deluxe00 válasza KMan (#1978) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Viccelsz? Már jóóó ideje van M.O-n!
Amúgy megnéztem pár fórumot, köztük az egyik legnagyobb maces fórumot és augusztus közepén kijön a Merom...nekem Szeptember közepéig kell beszereznem sulihoz a MBP-t szoval remélem a csúcs Merom ( 2,33ghz, 64-bit, 4 MB L2 ) lesz! És összes hiba kijavitva :C
Én amugy hamarosan megyek majd Pestre Apple centerbe, ha gondolod majd kiprobálom, és beszámolok neked

(#1980) KMan válasza Deluxe00 (#1979) üzenetére


KMan
őstag

jolvan, koszi, varom a beszamolot. nyar veen lesz nalam esedekes a vetel anyagiaktol fuggoen pro vagy sima mb. 15 vagy 17-es lesz vegul? :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1981) doc válasza biker (#1977) üzenetére


doc
nagyúr

köszi :R

(#1982) tiv83us válasza Deluxe00 (#1979) üzenetére


tiv83us
veterán

Ha mar mesz Apple Centerbe, csekkold mar ki legyszi ezt a glossy screenes dolgot, mennyire kulonbozo a ket /glossy vs nem glossy/ fajta screen minosege. Sajnos en nemtudom, ugyanis a hozzam legkozelebbi Apple center Indianapolisban van...:(
thx :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1983) KMan válasza tiv83us (#1982) üzenetére


KMan
őstag

glossy screen van a sima macbook-on es nem glossy a macbook pro-n ugye? :F
ez a glossy amugy annyit tesz hogy a kijelzo elott van egy plexi v. uveg szeru valami mint egyes AG-NEOVO tft moncsikon? :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1984) tiv83us válasza KMan (#1983) üzenetére


tiv83us
veterán

Mikor rendeled a macbook pro-dat az apple-tol, akkor valaszthato opcio, hogy glossy screen-nel vagy anelkul kered. /Sima macbook-nal asszem nincs valasztasi lehetoseg, nem is tudom milyen kijelzovel szallitjak, de nem is nagyon erdekel :)/ Igen, a glossy screen kb annyi, hogy van elotte egy uveg-szeru bevonat, ami a remhirek szerint maszatolodik, tukrozodik es miegymas, viszont szebb es elesebb kepet produkal.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1985) KMan válasza tiv83us (#1984) üzenetére


KMan
őstag

szvsz akkor inkabb glossy nelkul.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1986) Bash válasza tiv83us (#1982) üzenetére


Bash
őstag

Egy CompUSA-ba azért benézhetnél, szokott lenni náluk mindenféle Mac. [link]
Akár egy telefont is megejthetsz, biztosan meg tudják mondani van-e nekik kiállítva.

http://bashtravel.com/

(#1987) tiv83us


tiv83us
veterán

Gaz van gyerekek, a macem billentyuzete total beszart, nemtudom mi lehet. Ha lenyomom a ''caps lock'' billentyut, akkor melle automatikusan leut a kepernyore egy ''a'' betut is / fizikailag az ''a'' gomb nem nyomodik le melle/.
Uagyanez a helyzet a ''`'' gombbal is /leut melle automatikusan egy ''1''-et is. Ez oda-vissza jo, tehat ha ''a'' betut nyomok, akkor mar kapcsolja is a caps lockot.
''Tab''-al szinten ez a helyzet. /Kapok melle egy ''q'' betut is es forditva/.
Mi a turo lehet? :S En allitottam el valamit, vagy a billentyuzetem haldoklik?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1988) Bash válasza tiv83us (#1987) üzenetére


Bash
őstag

Beleöntötted a bort, és a billentyűk között zárt az áramkör. Ez a legjobb ötletem, nagyon egy helyre koncentrálódik ez a hiba. :)

http://bashtravel.com/

(#1989) KMan válasza tiv83us (#1987) üzenetére


KMan
őstag

mar sikerult is megvenni a kicsiket vagy meg egy regi maced? (ha meg van ra gari szvsz azt kene megjatszani)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1990) tiv83us válasza KMan (#1989) üzenetére


tiv83us
veterán

Ez meg a regi G4-es mac minim. Nem tokoltem a garanciaval, tegnap delutan rendeltem egy uj billentyuzetet 28 dollarert az apple.com-rol. Kb szerdara mar itt fog varni package az ajtom elott :)

ui: MACBOOK ugyben meg varok kicsit, pedig tengap mar majdnem raklikkeltem arra franya order gombra :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1991) Deluxe00 válasza tiv83us (#1990) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Ne Tedd! :) Nálam is nagy a kísértés, de 100%, hogy Augusztusban kijön a Merom és azonnal fogják nyomni szalagon, nagyobb HD stb...! Ez az egyik! Másik meg, hogy az összes hiba ki lesz javítva ami most van! Én má iszonyatosan akarom a cuccot :C
Jövö héten megyek majd amugy people feltérképezö akcióra, úgyhogy majd jelentek!

(#1992) MoP_FX 57 válasza Deluxe00 (#1991) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ne félj, hibákból ott se lesz hiány. ;)

(#1993) Deluxe00 válasza MoP_FX 57 (#1992) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Azok a hibák, amik a korai MBP-knál elöfordultak és jelentösek is voltak 100%, hogy eltünnek! A számomra zavaró hibák biztos eltünnek majd:)
Én egyedül attól fosok, hogy a 17 colos nem lesz vmi ultra-hordozható :D Jövö héten kiderül:D

(#1994) tiv83us válasza Deluxe00 (#1993) üzenetére


tiv83us
veterán

Varom a beszamolot :)
Egyebkent az az igazsag, hogy kezdek vacillallni a 15'' es 17''-es modellek kozott.../Epp hordozhatosag miatt./ Ha a 17''-es kelloen konnyu es vekony, akkor az lesz. Ugyhogy csekkold ki oket rendesen, mert nem kizart, hogy a te velemenyed lesz a mervado ebben a kerdesben :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1995) KMan válasza tiv83us (#1990) üzenetére


KMan
őstag

Persze igy sima liba. azt hittem hogy laptop a gep es nem asztali.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1996) KMan válasza Deluxe00 (#1993) üzenetére


KMan
őstag

nem lehet hogy megerne bealdozni es egy 13-as mellett dontetni? :F az is jo kis gep.. :U :P

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1997) robi0604 válasza tiv83us (#1994) üzenetére


robi0604
őstag

A kijelző...

Minden gyártó máshogy hívja. de technikailag nem nagyon van különbség.
A lényeg, hogy a kijelző kapott egy csillogó bevonatot, ezáltal sokkal élesebb és kontrasztosabb a kép. (Én ezt szeretem...) Hátránya, hogy tükröződik, tehát a napon vagy a szobában , varjálni kell a pozícióval vagy a megvilágítással.
Nagyjából ennyi.

A 17-es ahogy hallottam, nagyon könnyűre sikeredett a többihez képest.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1998) Deluxe00 válasza KMan (#1996) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Csak abban az esetben nem 17 colosat veszek, ha nem lehet rendesen hordozni, bár én úgy hallottam hogy viszonylag pehely, és erröl magam is megbizonyosodok! Utána már nem lesz semmi kétség ;)

(#1999) DaSilva válasza Deluxe00 (#1979) üzenetére


DaSilva
senior tag

''Viccelsz? Már jóóó ideje van M.O-n!''

igge?
akkor próbáljál meg venni egyet.
fogsz lesni nagyokat, amikor beraknak egy százötvenes előrendelési lista végére.

huss, fohászom száll feléd

(#2000) KMan válasza Deluxe00 (#1998) üzenetére


KMan
őstag

mint mar mondtam varjuk a beszamolot. :U :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.