Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) beeboy válasza Don Vittorio (#550) üzenetére


beeboy
addikt

pedig az mást jelent...
PC+multimédia

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#552) Don Vittorio válasza beeboy (#551) üzenetére


Don Vittorio
őstag

jujj. :(

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#553) dwiki válasza beeboy (#549) üzenetére


dwiki
senior tag

Ezt nehezen hiszem, mivel a régebbi macekre Power PC -t ''szoktak mondani'', sőt, mintha
rá is lenne írva...
Továbbá:
''Továbbra is kitartunk a Mac OS és a PowerPC platform mellett'' - mondta egy
Apple-szóvivô.
(Computerworld, 96. 11. 5., 2.o.)
Hogy is van ez?
Persze lehet itt más jelent a PC. Pl: Pure Computer... :)

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#554) Don Vittorio válasza dwiki (#553) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Nem. Egyértelműen mint géposztály emlegetik a PC-t.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#555) dwiki válasza Don Vittorio (#554) üzenetére


dwiki
senior tag

EZt most nem értem.
Mi ''nem''?

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#556) Don Vittorio válasza dwiki (#555) üzenetére


Don Vittorio
őstag

''Lehet, hogy itt mást jelent'' - írod.

Én meg reagáltam: nem.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#557) Don Vittorio válasza Macc (#539) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Milyen nem gyári videokártyád van?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#558) Don Vittorio válasza Macc (#530) üzenetére


Don Vittorio
őstag

''A regebbi G4-ekbe egy halom belso vinyot tudtal alabpol betenni, es ket CD-t. Sztem felmertek a dolgok szuksegesseget.''

Igen, nekem az egyik dual G4-ben 6 vinyónak van hely.

''Es ezert mondja mindenki, hogy Mac-en meg inkabb Finder, mert az mukodik, es ott azert nem fejlodott ki a 2 ablakos kommander.''

Használható, használható, de néha annyira jó lenne egy kétablakos commander. Én erre a célra a CaptainFTP nevű programot használom. Az kétablakos, és működik lokálban is...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#559) beeboy válasza Don Vittorio (#552) üzenetére


beeboy
addikt

be kell menni a legközelebbi boltba, és kérni egy multimédia pc-t.
és nézd meg mit tesznek eléd. ennyi.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#560) beeboy válasza dwiki (#553) üzenetére


beeboy
addikt

nézd, nekem ezt tanították, lehet hogy a tanár volt félretájékozott.
a powerpc egyébként nem ugyanaz megjelenésében mint a pc, mint ahogy a coca-cola sem azonos a pepsi colával.

UI:
géposztály pedig:
célszámítógép
mikroszámítógép
mainstream
stb.

[Szerkesztve]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#561) dwiki válasza Don Vittorio (#556) üzenetére


dwiki
senior tag

Ja, már értem. De az csak ''vicc'' volt, azért volt: :)

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#562) dwiki válasza beeboy (#560) üzenetére


dwiki
senior tag

Hát igen, a tanárok tévedhetnek...

Én ismerek egyet aki azt ''tanítja'' hogy a Photoshop szar, a paintshoppro meg überkirály...
De a legjobb hogy ugye, mindig építkezik a Paintshoppo (értsd lop) a PS-ből, és az új
verziókba már azt is beintegrálják.
Ő meg önelégülten megjegyzi hogy az új PSP már ezt is tudja...
Szóval ilyen is van...

UI:
Amiket felsoroltál azok melyikébe tartozik a MAc és PC?
Szerintem a ''személyi számítógépbe'' :)

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#563) dwiki válasza Macc (#530) üzenetére


dwiki
senior tag

Még mindig gondban vagyok a bill szétszedés üggyel. Ugyanis nem találok ilyen pici
imbusz kulcsot :(
Hányas ez 1-es? Lehet ilyet kapni bótban?

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#564) beeboy válasza dwiki (#562) üzenetére


beeboy
addikt

mikroszámítógép, annak is az alja.
legalábbis ezt tanította.

egyébként volt olyan ''tanárom'' aki a hálózatoknál ezt tanította:
192.168.x.x
mert magyarországé a 192
mert ezé az intézményé a 168
ezé a teremé az x.
ezé a gépé a x.x

:DD :C :DD :C

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#565) dwiki válasza beeboy (#564) üzenetére


dwiki
senior tag

Hát végül is mikroszámítógépnek talán elmegy, bár én nem erre asszociálnék.

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#566) dwiki


dwiki
senior tag

''A legfejlettebb operációs rendszer ingyen
A Sun állítása szerint a Solaris 10 a ma létező legfejlettebb operációs rendszer, amit
számos szolgáltatás tesz egyedivé. ... A Solaris 10 által támogatott processzorok között
találni a 32 és 64 bites Sun SPARC, valamint a 32 és 64 bites x86 processzorokat. A
szoftver kihasználja az AMD és Intel chipjeibe épített 64 bites kiterjesztéseket, valamint a
Hyper-Threading technológiát. ''

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#567) faster válasza dwiki (#566) üzenetére


faster
nagyúr

Kijött már a Solaris 10? És hogyhogy ingyen?

(#568) dwiki válasza faster (#567) üzenetére


dwiki
senior tag

Hát most olvastam a cikket a ''konkurens oldalon''...
Le is tölthető....

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#569) Macc válasza dwiki (#563) üzenetére


Macc
aktív tag

hat 1-esnel nagyobb, 1.25 nel kisebb. nincs rajta szam sajnos, es nincs megfelelo eszkozom a lemeresere. talan 1.15 lehet ranezesre, de a kaphato szabvanymeretekbol sztem kiderul.

(#570) Macc válasza Don Vittorio (#557) üzenetére


Macc
aktív tag

ATI Radeon 9800 pro, zalmann passziv hutessel. Nem gyarit ugy ertem, hogy nem azzal vettem, kesobb cserletem bele...

(#571) dwiki válasza Macc (#569) üzenetére


dwiki
senior tag

Eddig az 1.5-ös volt (ránézésre :) ) a legkisebb amit sikerült szerezni, az nagy volt....
''1.15 ránézésre'' :) Ez tetszik, jó szemed van :)

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#572) Macc válasza Don Vittorio (#558) üzenetére


Macc
aktív tag

Nekem a MU commander jott be. Bar hogy oszinte legyek eddig 3x inditottam el, es nem sokat csinaltam vele. Nekem teljesen felesleges amugy... Elvagyok a Finderrel. FTP-re meg sztem a Transmit az nagyon kiraly. a TC-hez kepest mar az is nagyon teccik, hogy ha 2 napig nyitva van akkor is rogton tud UP-DOWNloadolni, nem izgat feleslegesen azzal a kerdessel, hogy connection lost, akarokerekonnektalnie? hanem csinalja.

(#573) Macc válasza dwiki (#571) üzenetére


Macc
aktív tag

Merre vagy? esetleg kolcsonadhatom ha gondolod.

(#574) dwiki válasza Macc (#573) üzenetére


dwiki
senior tag

Hát ennek kicsi az esélye. Győrben... De azért kösz...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#575) Macc


Macc
aktív tag

Meg egy dolog ami egyszeruen nem fer a fejembe:

Egy ido utan minden PC vs Mac vitaban elojon, hogy dehiszen a Mac is PC. Persze PC mint personal computer, de miert nem lehet megerteni, hogy egy ilyen vitaban a PC az az x86 architekturara epulo szamitogepnek latszo targy alias szartaligara vonatkozik (jujjujujj, mindenkitol elnezest, de nem tudtam kihagyni ratdragon szavajarasat, ezen akkorat rohogtem, megsem tudom pontosan idezni), a Mac meg a Mac-ekre... Ezt a vitat elkerulend meg lehetne beszelni, hogy a PC legyen az ''A'', a Mac meg a ''B'', de akkor meg nyilvan az a problema merulne fel, hogy mindket platform az ABC egyik betuje, es hogy egyforman betuk, sot nem is gepek... khm... Szoval miert kell ilyenkor ezzel elojonni hogy a Mac is PC?

(#576) Macc válasza dwiki (#574) üzenetére


Macc
aktív tag

Poen, hogy pont penteken fogok 2x is atmenni Gyoron, de valoszinuleg sietosen... meg koran ill. keson:) Na befejezem a topic agyonoffolasat.

(#577) faster válasza dwiki (#568) üzenetére


faster
nagyúr

Tényleg, érdekes. Megnéztem a Sun oldalát, az látszott, hogy megjelent, de hogy letölthető is, azt nem gondoltam volna.

[Szerkesztve]

(#578) rii


rii
nagyúr

a PC-k azért (is) tartanak a jelenlegi szinten(gyatra), mert a 80286-os után a 80386-os lefelé kompatibilis maradt. Szokták mondani, hogy a mai Pentium/AMD(néhai Cyrix) nem más, mint egy gyors 286/386-os.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#579) Don Vittorio válasza Macc (#570) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ja, értem. Mert nekem is kéne egy erősebb, de inkább patchelnék egyet, mint venni drágán...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#580) Don Vittorio válasza Macc (#572) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Majd megnézem. A Captain nekem is tudja ezt...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#581) emvy válasza rii (#578) üzenetére


emvy
nagyúr

Aha. Persze. :)

while (!sleep) sheep++;

(#582) Macc válasza Don Vittorio (#579) üzenetére


Macc
aktív tag

www.xlr8yourmac.com -on nezz korul Bővebben: link

en most igy hirtelen nem talaltam patchelos temat, de nincs is tul sok idom:)
Szoval ha igy vesszuk akkor megiscsak gyarim, mert ez egy Mac edition-je a kartyanak, 1x DVI, 1x ADC porttal, valamint a alaplapon levo extra tap-ot is fel tudja venni. A szetszedos kepen amit belinkeltem azon van egy par kep amin latszanak a dolgok.

Amugy a patchelessel vigyazni kell, mert csak olyan kartyakkal megy, ami RAM tip/mennyiseg, GPU szinten teljesen megegyezik a Mac-es valtozateval. De hogy Firmware-t hol talalsz hozza azt nem tudom. A en kartyamon is ugy frissitettem Firmware-t, hog yletoltottem az ATI site-jarol egy programot, ami magaban hordozta az osszes tamogatott tipus Fw-jet, es a megfelelovel updatelt.

(#583) loszerafin válasza dwiki (#546) üzenetére


loszerafin
senior tag

>A b, példára pedig szerintem nem a ''*'' karakter a megfelelő, hanem a ''kérdőjel''.
>(DOS-nál)


Nem a ''megfelelő'' hanem jobb híján nem tudsz mást.

Megjegyzem, a megoldás ? jelekkel nem tökéletes, mert az a és b karakter között tetszőleges számú karakter lehet.

(#584) dwiki válasza loszerafin (#583) üzenetére


dwiki
senior tag

Igen írtam is rá példát.
Tehát vagy konkrét számú kérdőjel, vagy a * mindent visz.
Tehát tény hogy nem tökéletes, tetszőleges számút nem tudsz megoldani.

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#585) acdc válasza Macc (#582) üzenetére


acdc
csendes tag

Letöltöttem a darwin 7.01-et x86-on futó változatát.Próbáltam felrakni,bootolt is rendesen de az elején megállt,hogy nem látja a vinyot valami ilyesmi.Ha valaki tudna segíteni esetleg, milyen fájlrendszer kell neki?

(#586) rii válasza emvy (#581) üzenetére


rii
nagyúr

ellenvélemény?

A PC-t ennek ellenére 1000 jobban szeretem, mint a MAC-et, csak elismerem ezt a nagy múltbéli hibáját(a többi mellett).

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#587) rii válasza loszerafin (#583) üzenetére


rii
nagyúr

a kérdőjel csak 1,
míg a * karakter enged meg tetszőleges számú karakter, nem?

a?b 3 jegyű nevek
a*b 3, vagy annál több


jav: sztem elnéztem valami .......... de má' mind1 :)

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#588) Macc válasza acdc (#585) üzenetére


Macc
aktív tag

Sorry, nem igazan vagyok otthon UNIX-ban. Igyekszem azert. Na most hogy az x86-os Darwinnak
mi kell azt nem tudom. Annyit tudok rola, hogy File rendszer tamogatasa egy felturbozott VFS
(virtual File System) -en alapul, minek reven konnyen hozzaadhatok ujabb FS-ek a mar
tamogatottakon tul (HFS, HFS+, UFS, ISO 9660)... Na de most ez egy szerkezeti felepites, hogy
maga ez a verzio mit tamogat... hmm.

(#589) csfejes válasza dwiki (#537) üzenetére


csfejes
csendes tag

Én megbocsátok neked, annál is inkább mert úgy látom a tudásodban vannak még hiányosságok. De nem haragszom a felhozott elég bugyuta példa (G3-as) ellenére sem!

(#590) faster válasza csfejes (#589) üzenetére


faster
nagyúr

mert úgy látom a tudásodban vannak még hiányosságok
Nem kéne fölényeskedni, a te példád legalább ilyen rossz volt.

(#591) csfejes válasza faster (#590) üzenetére


csfejes
csendes tag

Nem hinném, hogy lenne olyan korlátolt valaki, hogy G3-ast vegyen 2004-ben, DTP-re! Amit írtam szerintem nyílvánvaló, aki akarja megérti, aki meg nem az megjegyzéseket tesz!

(#592) dwiki válasza csfejes (#589) üzenetére


dwiki
senior tag

Bizonyára vannak a tudásomban hiányosságok, mint mindenkiében, de ez hogy jön ide?
Azé kösz hogy megbocsátassz :) ...
A példa abszolúte nem volt bugyuta (legalábbis igencsak illett a hozzászólásodhoz) szvsz,
másrészről más is lecsapta a magas labdát ha megfigyeled...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#593) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Higgadás, vagy közbelépek.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#594) dwiki válasza csfejes (#591) üzenetére


dwiki
senior tag

Hát egyáltalán nem nyilvánvaló. Jó, tételezzük fel új gépet akarsz venni. Akkor is vehetsz
E-mac-et, i-macet, G5-öt, ezeket is kisebb nagyobb procival, felszerelséggel, és akkor a
PC-ről (hogy milyen pc) még nem is beszéltünk...
Szóval... Igazából semmi nem derült ki a hozzászólásodból...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#595) Macc


Macc
aktív tag

Csak a poen kedveert Bővebben: link

keressetek ra a ''gat'' szora :)

(#596) faster válasza csfejes (#591) üzenetére


faster
nagyúr

Te sem írtál semmi konkrétumot, kábé ennyit: A Mac gyorsabb, mint a PC. Milyen PC, milyen Mac? A G3 is Mac, nem? :)

(#597) Grafiqs válasza Macc (#595) üzenetére


Grafiqs
őstag

Na ez az! :Y :C

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#598) biker válasza Don Vittorio (#593) üzenetére


biker
nagyúr

még nem fix, de lehet, hogy holnap be tudok szorítani egy meetinget corel ügyben :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#599) Don Vittorio válasza biker (#598) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Holnap nem vagyok. Péntek dél körül jobb lenne. :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#600) biker válasza Don Vittorio (#599) üzenetére


biker
nagyúr

pénteken reggeltől estig vidék, akkor majd jövő héten :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.