Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) biker válasza esteban (#100) üzenetére


biker
nagyúr

no, mostmárcsak elhatározásés pénz kérdése :)

amugy flash editornál nem a macromédiára gondoltam, mert túl drága.

pc-re van 1000kisebb olcsóbb (pl swish), macre gondolom kevésbé.
vagy go to sourcforge? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#102) rATdrAgOn válasza biker (#101) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Aham, ott is nezzel korul, meg a versiontracker sem rossz valasztas. :)
Aztan, meg ha van valami forrasban, akkor ott az XCode CD, az felrak neked egy komplett UN*X-os fejlesztoi kornyezetet (C-ferdito, include-ok, libek, istenharagja), aztan a tobbi mar csak rajtad mulik. ;)


Amugy nem tudom miert fujjoljatok annyira szegeny Safarit, az egesz jo ahhoz a brozerhez kepest, amin ezt a hozzaszolast irom. :DDD
Ez gyakorlatilag szinte semmit sem tud jol, de legalabb van es lehet neki orulni... a bongeszo pedig nem mas, mint az IBrowse 2.3, de ennek ellenere azert megy.. igaz, a PH! nagyon viccesen nez ki, mert nincs benne CSS tamogatas sem... :DDD
Ha ennyire szar, akkor miert ezt hasznalom?
Mert most epp pegasos elott ulok, MOS rohangaszik es SANA-II drivert probalok firkalni 3Com ethernet kartyahoz :DDD
Atulhetnek a pC-hez is, de nincs kedvem :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#103) Dilikutya válasza n0_gAboR (#38) üzenetére


Dilikutya
félisten

mennek, de nyilván egy Mac-en jobban megy a Photoshop. A 3DS nemtom milyen platformra készült eredetileg, de egy sima, egy processzoros PC-n szerintem még HT-vel sem egy leányálom, ha valami komolyat csinálsz. Kezelhetőségre én semmit sem mondtam, szerintem nem bonyolult egy Mac-et használni, a grafikus felülete mind2-nek hasonló nagyvonalakban (elvégre xerox koppintás)
Amugy ezek a programok nem PC-re valók. PC-n csak barkácsolni lehet velük.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#104) Nimrod válasza hobizoli (#9) üzenetére


Nimrod
addikt

Mac-es részről köztük volt Soobi (talán jól irom) - ő volt többek között az UHU-Linux elkövetője. :U

(#105) Nimrod


Nimrod
addikt

Szvsz a Mac hülyekompatibilis. Bekapcsolod és megy. A PC nem biztos. Nagyon sok függ persze az operációs rendszertől is. Fix-en nagyon hiányzott, hogy miért Win-nel eresztették össze, miért nem inkább egy Linux-os géppel? Én amikor kipróbáltam a QNX Linux-ot, madj seggre ültem. Alig foglal helyet (kell vagy 200 MB neki) és azonnal van net - a böngészője pedig egy fenevad, bár primitiv (Voyager). Viszont találtam hozzá progikat is, többek között Operát is. A Mac nállunk nem terjedt el, a PC meg olcsó és többmindenre jó.
Én viszont megundorodtam a PC-től (játékok nevetségesek és bugosak, a Windows egy nemismondominkább, Linux alatt meg kell egy kis ész is néha), szóval idővel én is Mac-es leszek - valszeg - mert elvárom, hogy ha bekapcsolom azt a nyamvadt tepsit és akarok vele valamit csinálni (legyen az levelezés vagy szövegszerkesztés vagy bármi), akkor menjen gyorsan és stabilan.

Viszont Mac-esekhez lenne kérdésem.
Telóhoz adtak progit (a teló infrás), amik win-esek. Megoldható e ezek használata Mac-en + van e infraport?

(#106) Dilikutya válasza Nimrod (#105) üzenetére


Dilikutya
félisten

a PC-s játékok bogárözönéről nem maga a PC tehet... a windows hibái detto. jobb játékot Mac-re sem kapsz, ott is max ugyanezt kapod
nekem a PC is úgy megy, hogy power on, és utána megy minden. hülyekompatibilis mint fogalom nem létezik az informatikában, meg aztán úgy látom te az emberi hülyeséget is alábecsülöd, pedig azt nem szabad :C

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#107) rATdrAgOn válasza Nimrod (#105) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ohomm, a QNX nem Linux, de nem is UN*X... a QNX egy RTOS, az hogy UN*X szeru a shellje, attol meg UN*X. Csak a mihez tartas vegett. :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#108) lapa


lapa
veterán

néztem a képeket az imac g5-ről. tudja valaki mi van belül hűtés-ügyileg? képek esetleg? (nem csak a g5 érdekelne, hanem általában a mac-ek...)

(#109) Husky válasza lesaux (#85) üzenetére


Husky
aktív tag

A kérdés az volt, hogy ablakok között hogy lehet billentyűvel váltani, de ezek szerint sehogy.

Sima ablakok kozott Apple+Tab, ugyanazon progi ablakai kozt Apple+` (aposztrof), Tab-ok kozott Apple-Option-Jobbra/Balra, stb...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#110) emvy válasza rATdrAgOn (#107) üzenetére


emvy
nagyúr

Meg hat POSIX-kompatibilis.

while (!sleep) sheep++;

(#111) lesaux válasza Husky (#109) üzenetére


lesaux
veterán

Jó, akkor magyar billkiosztással hogy váltasz ugyanazon progi ablakai között?
Erről beszéltem. ;]

(#112) Husky válasza biker (#95) üzenetére


Husky
aktív tag

Hulye kerdes: miert kell neked a mindenkori katalogus szerinti legujabb gep? :D

Lassan kezdem szegyellni az ezres cerkamat. De miert csereljem le? :)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#113) Husky válasza lesaux (#111) üzenetére


Husky
aktív tag

1) Programozó nem használ magyar billentyűzetet, mert leesik a keze a {}[];/''', stb betűk
előcsalogatásától... :D

2) Csak a kedvedért megnéztem: ugyanúgy. Apple-í .. Mivel a kiosztást ablakonként megjegyzi,
ablakváltás közben természetesen élnek a szokásos kombinációk...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#114) lesaux válasza Husky (#113) üzenetére


lesaux
veterán

Most meg már programozóknak szánják a Macet? Nem értem, miért nem lehetett Alt-Tab vagy Alma-Tab, mint a Windows alatt, és tök mindegy, hogy ugyanolyan programok között vált vagy nem.
Az Apple-í-t megnézem holnap, köszi.
De ha már így összejöttünk, és látom (a szöveg tördeléséről:D), hogy Te is Macintoshról írsz, hogy van Mac alatt a ping -a, illetve a tracert parancs?

(#115) biker válasza Husky (#112) üzenetére


biker
nagyúr

igen, hülye kérdés.

középkategóriásra cseréltem az alsókategóriást, ugyhogy hülye a kérdésed.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#116) Husky válasza lesaux (#114) üzenetére


Husky
aktív tag

Nah, elobb voltam programozo mint Mac-tulaj. Aztan ha az ember vegignovi a spectrum-c64-amiga-
win3.11 korszakot ekezetek nelkul, akkor mar minek szokjon ra. :DDD

Ez az Alt-Tab vs. Alma-Tab szerintem inkabb csak megszokas kerdese... Pl nekem az almas
valtozat a hasznosabb: ha win alatt van nyitva 20 explorer ablakom es egy notepadem amibe a
lenyeget jegyzetelem ki (ez a konfig nalam sokszor elofordul), akkor hatarozottan jol jonne ha a 2
futo progi kozott egyetlen gombkombinacioval tudnek valtani, es nem kellene vegigtabbolni azt a 6
-10 IE-t, amit utoljara hasznaltam... hogy vegul megkapjam a notepad-et... (ugyanez a felallas
fotosoppal es sok keppel meg indesign-nal, vagy tetszoleges masik kombinacioval is el...)

ping -a nincs, ez nem wannabe-unix, hanem rendes BSD core, szigoruan non-audible felallassal... :
D

A tracert traceroute vagy traceroute6 (ipv6) neven fut. Ha grafikus varazslat kell, akkor az
Applications/Utilities alatt van egy Network Utility nevu ize is...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#117) MUŁĐER válasza Nimrod (#105) üzenetére


MUŁĐER
addikt

helló
hol találtál a QNX-hez progikat?pl.: opera

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#118) Husky válasza biker (#115) üzenetére


Husky
aktív tag

Nalam ez surun elofordul... :D ... De 2 honapja meg jot ero geprol irtal, az meg nalam mar felso-
kozepkategoriat jelent (2800+ nagysagrend)...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#119) Raymond válasza MUŁĐER (#117) üzenetére


Raymond
félisten

Bővebben: link

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#120) esteban válasza Nimrod (#105) üzenetére


esteban
senior tag

nekem az iBook BT-vel mindenfele driver telepitese nelkul kezeli a SonyEricsson 68i-t. most
vettem egy P900-at, azzal meg nem jutottam dulore, majd megirom mit es hogyan.


Itt szetszednek egy iMac-et (G5)
[L] http://mactree.sannet.ne.jp/~kodawarisan/imacg5/imacg501.html[/L]

iBook + RedBull :)

(#121) biker válasza Husky (#118) üzenetére


biker
nagyúr

ok, proci az 2.8/800 HT, de pl nem kingstone hyperx, meg atix800, meg dvdíró, meg 500gb SATA :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#122) lapa válasza Husky (#116) üzenetére


lapa
veterán

kis workaround az alt+tab problémádra a shift+alt+tab, amivel ugye nem az előzőleg, hanem az utoljára használtra ugrik. persze kényelmetlen a három gomb, azt vágom én is.

(#123) eddie303 válasza lapa (#122) üzenetére


eddie303
őstag

Ha rajtam múlna, hamarhamar meg tudnám szokni :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#124) lapa válasza lapa (#108) üzenetére


lapa
veterán

uppozok egyet, hátha vki szét merte szedni...

(#125) Grafiqs válasza lesaux (#69) üzenetére


Grafiqs
őstag

Akkor sorry peace!

Nem tudtam, hogy átköltöztették a gépeket. Meséltek róla, hogy szar, mert nem kezeli rendesen
a fontokat. De erre az a megoldás, hogy meg kell venni a nagyon jól használható (ergo baromi
drága) OpenType fontoket. Az OsX- n ezek amik jól használhatók.
Másrészrôl én is dolgoztam szar mac-en. Nagyon-nagyon sok múlik az elsô telepítésen., mert
meghatározza a géô egész életére való měködését. Nem tudom, hogyan ez tapasztalat. És itt
visszautalnék a rendszergizdákra tett megállapításra.


üdv.:

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#126) lapa válasza lapa (#124) üzenetére


lapa
veterán

na ehun-e egy kép a g5-ről. belülről. Bővebben: link kicsit szégyellem magam, első találatos volt a guglin. és különben is mééé nem windows fut rajtaaaa :O ? tuti vennék...

(#127) MUŁĐER válasza Raymond (#119) üzenetére


MUŁĐER
addikt

kösz...
BTW egyre jobban tetszik a qnx,ma föl is raktam.
Te mennyire vagy benne?Mert esetleg lenne pár kérdésem

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#128) Vesper


Vesper
tag

Na ez a Mac-es világ nekem kínai...
Az os még oké, azt értem.
De ilyen safari meg firefox meg mindenféle pcseknek ismeretlen program:)

Valaki tudna nekem és a hasonló tudatlanoknak valami alaptájékoztatást is adni hogy milyen progik vannak macre?:F

(#129) Raymond válasza MUŁĐER (#127) üzenetére


Raymond
félisten

Nem vagyok benne egyaltalan, csak olvastam rola azelott - a linket az Opera-bol ismerem, mert azt hasznalom XP-n :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#130) Husky válasza Vesper (#128) üzenetére


Husky
aktív tag

Safari - az Apple sajat fejlesztesu webbongeszoje.
Firefox - ha meg mindig IE-t vagy MyIE-t hasznalsz, azonnal terj at ra te is... :)
A notepad-et texteditnek, a calc-ot calcnak, a winampot itunesnak, az outlookot mailnak hivjak, stbstb.... Most hirtelen csak promoanyagot talalok, de a lenyeg leszurheto: Bővebben: link

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#131) esteban válasza lapa (#126) üzenetére


esteban
senior tag

ajanlom figyelmedbe: #120 :)

iBook + RedBull :)

(#132) Nimrod válasza MUŁĐER (#117) üzenetére


Nimrod
addikt

ftp.opera.com

(#133) lesaux válasza Husky (#116) üzenetére


lesaux
veterán

Ha grafikus varazslat kell, akkor az Applications/Utilities alatt van egy Network Utility nevu ize
is...


köszi, ez jól jött :)

(#134) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Egy picit más téma.
Mi a legnagyobb különbség PC és MAC között:



 

:Y :C

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#135) WN31RD válasza Grafiqs (#134) üzenetére


WN31RD
addikt

Azért az a ''jónak számító PC'' feltehetően lényegesen olcsóbb volt, mint a G5.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#136) Grafiqs válasza WN31RD (#135) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ez valószíně de olvasd akkor ezt (igaz saját anyaguk):

Bővebben: link


Bár azért ez mond valamit:

PowerMac G5 2x2500 MHz, 160 GB SERIAL-ATA100, 512 MB 400 MHZ DDR SDRAM, nVIDIA
GeForce 6800 Ultra DDL 256 MB DDR VRAM, SuperDrive, FW400, FW800, USB-2, beépített
Bluetooth -- ÁRA: 825 000 forint + áfa (bruttó: 1 031 250 Ft)
Az árak Apple USB egeret, Mac OS X operációs rendszert és egy év garanciát tartalmaznak.


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#137) WN31RD válasza Grafiqs (#136) üzenetére


WN31RD
addikt

PC-ből ugyanilyen teljesítményt lényegesen olcsóbban ki lehet hozni. Gondolom, ebben nincs vita köztünk. Nem azt mondom, hogy a Mac rossz, és azt sem, hogy rosszabb, mint a PC, de amit jót és pluszt nyújt, annak komoly ára van. Éppen ezért azt sem lehet mondani, hogy úgy általában jobb, mint a PC.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#138) Grafiqs válasza WN31RD (#137) üzenetére


Grafiqs
őstag

Az árban valóban igazad van.
Aláírom.
Ha lesz idôm körülnézézek amrikás oldalakon ott mennyibe fáj egy ilyen atomreaktor.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#139) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Basszus:

USA:
$2,999.00 Ň 600ezer huf:Y
Estimated Ship: 3-5 weeks
Free Shipping
Dual 2.5GHz PowerPC G5
1.25GHz frontside bus/processor
512K L2 cache/processor
512MB DDR400 SDRAM
Expandable to 8GB SDRAM
160GB Serial ATA
8x SuperDrive
Three PCI-X Slots
ATI Radeon 9600 XT
128MB DDR video memory
56K internal modem


In home: :F
PowerMac G5 2x2500 MHz, 160 GB SERIAL-ATA100, 512 MB 400 MHZ DDR SDRAM, ATI
RADEON 9600 XT 128 MB DDR VRAM, SuperDrive, FW400, FW800, USB-2 -- ÁRA: 719 000
forint + áfa (bruttó: 898 750 Ft)

Ennyit a magyar árakról.


[Szerkesztve]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#140) faster válasza Grafiqs (#134) üzenetére


faster
nagyúr

Jónak számító PC-ben csőkábelek vannak, és normális méretű procihűtő. :P

(#141) Csigapa


Csigapa
tag

Sebesség. Ez ugye nehezen összemérhető, de összehasonkításképp: a munkahelyi asztalom egyik sarkán mac G4 1 GHz, az ellenfél P4 (nem cerka, habár grafikai gép) 1,7 GHz. Mindkettőben 1 giga ram. Photoshop 6.0 alatt ugyanazokat a műveleteket végeztem mindkét gépen, és a mac néhol győzött... Általában ~10 %-kal dolgozott tovább, mint a pc. Figyelembe véve az órajel különbségeket ez azért szép eredmény a mac-től. Ezek után egy dual G5 2 GHz-et el lehet képzelni... (Sajnos még én is csak elképzelni tudom...)

Azért a P4 1.7-tel (Willamette :((( ) nem nagyon érdemes méregetni, én az 1 Ghz P3-mal hasonlítgattam össze és nagyjábol azonos a teljesítményük. A 2.6 NW tud kb 2X sebességet a P3 hoz képest...

Ne egyél mosatlan rajzszöget!!!

(#142) Grafiqs válasza faster (#140) üzenetére


Grafiqs
őstag

És...??? :U


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#143) WN31RD válasza Csigapa (#141) üzenetére


WN31RD
addikt

Mellesleg eltérő architektúrák esetén órajelkülönbségeket számolgatni teljesen értelmetlen dolog.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#144) Grafiqs válasza WN31RD (#143) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ez igaz.
Legfeljebb az A64-el lehetne összehasonlítani a 64bit miatt. Bár még azzal sem igazán mivel
nincs hozzá olyan oprendszer ami simán kezelné-kihasználná a a 64bit elônyeit.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#145) faster válasza Grafiqs (#142) üzenetére


faster
nagyúr

A képen egy tök átlagos PC van, nem pedig egy ''jónak számító''. Ezt hívják csúsztatásnak. Arról ne is beszéljünk, hogy a megvilágítás is tök más.

[Szerkesztve]

(#146) Csigapa válasza WN31RD (#143) üzenetére


Csigapa
tag

Mellesleg énnekem úgy tűnt eltérő architektúrák és eltérő órajelek esetén próbálgattuk a teljesítményeket összevetni. Már csak az árakat kell mellérakni és van egy viszonylag haszálható micsoda/mennyiért mutató. ;)

Ne egyél mosatlan rajzszöget!!!

(#147) aesir válasza Grafiqs (#134) üzenetére


aesir
veterán

Mellesleg számítógéppel nem szépségversenyt kell nyerni.

Kicsit egyáltalán nem érdekel hogy milyen ''csinos'' belül, mikor normális esetben szerintem fent van az oldalfal.
Ha ez a legnagyobb különbség (szerinted), akkor fizesd csak ki a Mac minimum kétszeres költségét.
Én viszont sokkal több mindenre fogom használni a felébe kerülő nagyobb teljesítményű ''csúnya'' PC-met.

Van saját életem...

(#148) faster válasza aesir (#147) üzenetére


faster
nagyúr

Amennyibe egy G5 kerül, abból a pénzből már igencsak szép és erős PC-t lehet összerakni.(Vajon a képen miért nem egy Thermaltake vagy CM házat mutogattak a G5 mellett :D)

[Szerkesztve]

(#149) Mike T.


Mike T.
tag

A G5 akkor is ******** jól néz ki! Alpból! Ez gyári modding! :DD Nekem PC-m van, de az apple-nek még a kiegészítőit is csodálom, hogy design-ban mennyire ott vannak( lsd.: hangfalak, bill, stb). Az almások gépei biztos jobban futnak néhány alkalmazásnál, de öszességében jobban kihasználható egy pc egy átlag usernek, vagy egy játékosnak. És itt most az AMD-INTEL tulajok is egymás mellé állnak valamiben... :))

(#150) aesir válasza faster (#148) üzenetére


aesir
veterán

A szerkesztőségünkben kettő G4 és egy G5 van. Már gondolkodnak egy nagyobb G5-ön, mert az egyre újabb szoftverek felzabálják az erőforrásait. A lap terjedelme, design-ja alapvetően nem változik. Ergo szintúgy mint a PC-n a játékok miatt, Mac-en is fejlesztened kell a hardvert - csak ez itt sokkal, de sokkal többe kerül.

Van saját életem...

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.