Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Vangelis


Vangelis
nagyúr

az a lényeg hogy a mac az számítógép a mieink meg csak personal comp-ok


ennyi

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#52) rATdrAgOn válasza Grafiqs (#47) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag


Szamomra az Amiga a _SZAMITOGEP_ :DDD
Remelem erted, miert nem szeretem ''annyira'' :)
Bar, szvsz a Mac sokkal jobb mint barmilyen szamitogepnek latszo targy :DDD


Elnezest kerek :)


[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#53) Esmein válasza VladimirR (#30) üzenetére


Esmein
nagyúr

És még mindig nem lehet normálisan fps-ezni konzolon pcs irányítás hiánya miatt.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#54) Keitaro válasza Race-Face (#49) üzenetére


Keitaro
addikt

Azért a korrekt hasonlításhoz hozzátartozik két dolog:
1. A P4 tényleg magasabb Mhz-ken műveli ugyanazt a szintet, de mutass nekem egy 3.4Ghz-s MAC-et
2. Architektúra. Mint pl AMDnél. Itt kitérhetünk az egyesre. Egy P4 magasabb órajelekre lett tervezve így pl hoszabb pipe-ok vannak benne, míg az Athlonokban és G procikban rövidebb a pipe. Meg persze kismillió más eltérés van. De ugye egy AMD is kisebb órajelen műveli amit egy P4 :)
Csak ennyi. Az életérzés dolog része nem igazán hat meg, mert anno egy Parhelia is nagy életérzés lett volna, mégse dobtam volna ki rá 120 ezret, ahogy ma sem tenném

Esmein :mert az fps gamek alapból nem konzolra lettek kitalálva, de akinek az kell, az vehet egeret és billt hozzá... szal hiány nincs
de az fps és rts állt pc szokott lenni

(#55) _az


_az
senior tag

fix.tv LOL

amúgy a mac nem lehet olyan rossz, sőt, kimondottan zsír, csak én inkább azt érzem, hogy nálunk nincs elterjedve, vagy tévedek???
Mondjuk az árát tekintve nem csodálom...

az

(#56) Keitaro


Keitaro
addikt

Btw egy kérdés. Hogy a HW és a SW fejlesztés egy kézben van ugye csak azt értitek, hogy ők rakják össze a gépet és tervezik meg a felépítését.
Mert ugyebár szinte mindent mások készítenek (videokártya : nv és ati, proci : IBM pl)

(#57) Raymond válasza Keitaro (#56) üzenetére


Raymond
félisten

''hogy ők rakják össze a gépet''

Vagy valaki mas - peldaul Foxconn Csehorszagban....ket hete meg az iMac ott keszult (Hradec Kralove).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58) Esmein válasza Keitaro (#54) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem kérdőjelezem én sem, ha nagy autószimulátor/ugrálós fan lennék vennék egy konzolt, de mivel inkább rtst és fpst nyomok a pchez húz a szivem. Ez van én a játékot nem tudom elképzelni egér nélkül, de ez már az én hibám :)

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#59) Esmein


Esmein
nagyúr

Macnek jó pont : Van rá diablo2 !

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#60) rATdrAgOn válasza Raymond (#57) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Es? :)
Nem tok mindegy?
Minosegbiztositasrol hallottal mar kis baratom? :)
Tok mindegy, hogy hol keszul, ha a minoseg azonos, a qtyat sem erdekli. ;)
Tanuljal meg baratom, sokat. :)
Talan rajossz, hogy mirol is van szo. :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#61) rATdrAgOn válasza Esmein (#59) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Szvsz ez szamomra nem jo pont. :)
Az elso jo pont nalam igy nez ki: nem szamitogepnek latszo targy (gy.k. x86 kompatibilis szemelyi szamitogepnek latszo targy :DDD), innentol kezdve hullamindegy, hogy letezik-e ra a Diablo akarhanyadik resze :)
Ugyanis, ritkan jatszom, akkor is valami regi klasszikussal :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#62) Esmein válasza rATdrAgOn (#61) üzenetére


Esmein
nagyúr

Mivel a diablo2 idén jubilál nálam klasszikusnak számít :) 5 éves lesz lassan.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#63) sh4d0w válasza Power (#36) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Aham, nagyon komoly arc... de inkább csak ARC, mert a warm-upban mindenkinek megállás nélkül baromságokat javasolt... meg állandóan a Geforce 4 FX 5200-at emlegette... és soha nem esett le neki, hogy baromságokat beszél...

https://www.coreinfinity.tech

(#64) rATdrAgOn válasza Esmein (#62) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hmmm... diablo2 szvsz egy f*s, mar bocs :)
En inkabb X-Wing, vagy valami mas SW fanatikus voltam ~5 eve ezelott. :)
Amugy meg tokmindegy, egy vasat nem a ra megjelent jatekok miatt szeretek, hanem azert, hogy mennyire egyedi, mennyire erdekes.... rosszul vagyok osszerakva :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#65) Esmein válasza rATdrAgOn (#64) üzenetére


Esmein
nagyúr

Lásd 58. hsz-em. Én sem vagyok jól bekonfigurálva, ez van :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#66) Raymond válasza rATdrAgOn (#60) üzenetére


Raymond
félisten

El sem tudod kepzelni ez a hozzaszolasod mennyire nem a megfelelo embernek szolt... :U (Tenyleg nem tudod elkepzelni - hidd el).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#67) Keitaro válasza Raymond (#66) üzenetére


Keitaro
addikt

gyorsabb voltál :)

btw csak úgy megemlítem a különböző helyeken gyártott IBM vinyókat anno...

(#68) Raymond válasza Keitaro (#67) üzenetére


Raymond
félisten

Hogy egy egyszeru foldrajzi megjegyzes igy kiakaszt valakit - orulet. Nem kene olyan komolyan venni a rajongast es akkor nem irna senki marhasagokat amivel csak sajat magat jaratja le.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#69) lesaux válasza Grafiqs (#46) üzenetére


lesaux
veterán

Várjál, már nem azok a gépek vannak, mint amikor Te voltál itt. Másfél milliós G5-ösök. Igaz, monitorral együtt volt annyi. De akkor is.
Bővebben: link
Dolgoztam a régebbi G4-esekkel is, sőt fél éve még G3-ason is vagy hogy hívták az elődjét. Szar volt mindegyik. Fagyott, kezelhetetlen volt stb.
Most jött vissza a szervizből az egyik Mac. Talán ha két napot ment, most megint szervizben van.
Szerk.: a rendszergazdákról kb. egyetértünk.

(#70) Keitaro válasza lesaux (#69) üzenetére


Keitaro
addikt

Anno ahol voltam plussz multimedia oktatáson ott mi is szívtunk a Macekkel de azok régiek voltak, nem akartam csak úgy felhozni...
Lehet ferdül kicsit az infó, mert a fanok akkor is azt mondják, hogy jó ha épp nem az.

(#71) kHalmi


kHalmi
csendes tag

A mac fejletebb... de most tényleg! A teljesitménye is jobb. Akkor miért nem vesznek olyat??? Az ára ahogy itt nézem elég húzos viszont én olyanokat hallotam, hogy a mac hangvezérelt meg ilyesmik... Bár a pc jobb mivel sokkal több van belőle használhatóbb (kezelhetőbb, persze aki hozzászokik a mac-hez arra ez nem vonatkozik) Több rá a program a játék.

RÉGEN MIÉRT AZ IBM NYERT! EZ MA MÁR NAGYON ÉRZŐDIK. AZ EMBEREK AZÉRT VESZNEK PC-T ÉS NEM PS2-ŐT (A MAC. AZÉ NEM HÜLYESÉG) MEG A TÖBBI BUGYUTA JÁTÉKKONZOLT MERT A PC UNIVERZÁLIS. ÉS EZ A KULCSSZÓ: UNIVERZÁLIS! VAGYIS MAJD' HOGYNEM MINDENRE HASZNÁLHATÓ. ÉS EZ A LÉNYEG NEM? HOGY (MAJDNEM) MINDEN FUSSON RAJTA!

amd.asus.ati

(#72) kHalmi


kHalmi
csendes tag

Az meg a másik ,hogy egy mac.-el el lehet vegetálni 3-4 évig vagy akár 5 évig is. A pc-nél nics ilyen. Már boccs ,ho ezt mondom de pc-s fejlődés már az undorodás határán mozog. emléxem amikó' megjelent a 754 amd64 jójójójójójó mindenki mondta ma már leszarozzák me a 939 jobb. Egyszerüen undoritó. Vazze megveszek valamit még ma holnapra már van újabb. A ps meg szerintem egy rakás .... kemény 300 Mhz procijával elmehet valahová... Úgyhogy jobban megéri 5 évre befektetni 500 ezet mint hónaponta 100-at rákölteni a gépre. Bár ezt senki nem teszi (vagy van olyan aki hónaponta cserél valamit a gépben???) de azé példánar jó. Vagyis rossz. Nna mindegy a mac. fejletteb szinte már 'NASA' szinten van. Nekünk meg marad az elavulásos pc. Ember, 5 évvel ezelött a 300 Mhz hasitott ma meg 3800+ ezek nem normálisak nna csak ennyit akartam mára éppen elég...

amd.asus.ati

(#73) rATdrAgOn válasza Raymond (#66) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Elhiszem, de azert a termekek minoseget csak a foldrajzi helyhez kotni ahol az osszeszerelesre, vagy gyartasra kerult azert szamomra kicsit eros. :)
Na, mindegy, ha megbantottalak, akkor elnezest kerek.

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#74) casenoid válasza Dilikutya (#37) üzenetére


casenoid
tag

1et értek!
Kicsit másképpen is megközelíteném a kérdést. Nem simán két márka, szgép teljesítmény/sw közötti különbségről van szó.

Voltam kint barátoknál Kanadában. Kint csak néznek, hogy PC?
Figyusztok, ott minden van és olcsóbb! Itthon full rablás minden, nem csak a MAC.
1500-1800 forintért (!!!) sima boltban Audio CD-t, DVD filmet veszel! itthon 3x annyi!
MAC nem drága kint, és tele vannak hozzá programmal. Nem reklámozom, de warez szinten is úgy tele vannak, mint EU-ban a PC-re.
Aki meg használt komolyabban Amigát, vagy bármi nem-PC-t, az tudja mi az az érzés,hogy sajátodnak érzed a kompid, érzed a hobbi érzést.
Nekem nincs Mac-em, de kint hetekig használtam. Iszonyú jó érzés, mindent metalálsz, nem csinál idióta dolgokat mint egy WinFos, és tényleg nincs vírus.
Srácnak dual 2.5GHz-es G5-je volt, igaz studiója van, ahhoz kell is. Zenészeket régóta ismerek itthon is, egy jó Mac az kell ehhez is, ahogy használtunk kint Fotyocsoppot meg mást. Játszottunk mindenféle autóversenyes és más nyavajákkal - nem vagyok otthon game nevekben, sorry.

Szóval ez a PC vs Mac dolog majdnem kultúrális különbség. Nehéz elmagyarázni itthon, ahogy kint meg nem értik fordítva nézve. Ettől amúgy a PC nem szar, de kint az autózás, az autók és sok minden más másként van megélve, szeretve.
Jó példa, napi 5000 forintért béreltünk SUV-t (Chevy Trailblazert), 100 forint/l a benzin, 4.500 forint/napért egy 3.5 literes luxus limót, meg kapsz havi $60CAD-ért olyan sávszélt, hogy majd bef*stam - 2 megabyte-al töltöttünk le, fel 1!!
Aztán béreltünk egy 6 személyes Mercury motoros motorcsónakot, óránként 6.000 forintért (négyen, 4felé oszlott...). $100-ért olyan mobilelőfizut kaptam,hogy 300 percet egész Kanada/USA-ba telefonáltunk bárhova.
Szóval van életérzés, és sok minden más is. Ezek mellé egy Mac az jár :))

(#75) Raymond válasza casenoid (#74) üzenetére


Raymond
félisten

''de azert a termekek minoseget csak a foldrajzi helyhez kotni''

Latom meg mindig nem erted. A kovetkezorol van szo:

#56-ban Keitaro azt irta ''...hogy ők rakják össze a gépet és tervezik meg a felépítését'' es en a #57-ben csak azt igazitottam ki hogy nem ok gyartjak, hanem kulso ceg (outsourcing/contract manufacturing). Erre jon toled egy #60 olyanokkal mint ''kis baratom'', ''Tanuljal meg baratom'' es ''Talan rajossz'' a minoseget es a minosegellenorzest emlegetve amikor ezekrol az elozo hozzaszolasokban nem volt szo. A #60 egy ertelmetlen erzelmi alapu kirohanas amilyenek nelkul szerintem meglennel itt a PH!-n, foleg ha a tobb mint 23 ezer tag zomevel ellentetben tudod is hogy mirol beszelsz (ezzel meg nem a 23 ezer tag zomet akarom itt lemondani, mindenki mashoz ert jobban). Remelem ezzel lezarjuk ezt a kis felreertest. ;)

PEACE :)

PS: a #66-ot kiegeszitve: mar het eve nagyon jol tudom minden nap mi az a minosegellenorzes... ;)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#76) perempe válasza casenoid (#74) üzenetére


perempe
addikt

Ott a gazdaságot nem akarják megnyomorítani, mint Európában. Ott a fogyasztás hajtja a gazdaságot.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#77) Adi válasza perempe (#76) üzenetére


Adi
senior tag

Részben tévedsz. Nálunk - és sok más csóró helyen - azért is drága sok dolog, mert ott olcsó. Te, én, és a sok más kis közép-európai, ázsiai balf*sz dolgozik azért, hogy ott sok minden olcsóbb.

[Szerkesztve]

ldm start-reconf primary

(#78) esteban


esteban
senior tag

Na nehany eszrevetel egy Mac _hasznalotol_

1., Virusrol jelenleg nem tud senki OS X-al. A regebbi oprendszer ala volt egy tucat, de azok nem
futnak el az uj rendszeren.

2., A G5-os proci kb. egy szinten van szamitasilag az A64-el ua. frekvencian. Vagyis szamomra ez
derult ki a tesztekbol amiket lattam. (ajanlom a google -et)

3., Az OS X egy fejlettebb op.rendszer mint a winXP >>> egyszerubb, stabilabb, biztonsagosabb.
Majd talan a Longhorn felveheti a versenyt vele ... talan.

4., Program: nekem meg nem volt olyan problemam amit ne tudtam volna megoldani, megtalalni a
megfelelo alkalmazast. (Esetleg mas a neve mint windoz-on :) )

5., Van ra egy halom jatek ...

6., A PowerMac nem egy sulycsoport az otthon osszebarkacsolt gepekkel, vagy a Tescos PC-vel.
Vele a Xeonos, A64-es _munkallomasokat_ tessek osszehasonlitani, mert azok erhetik el a
teljesetmenyet.

7., Szamold ossze, hogy mennyibol tudnal osszerakni egy 20'' TFT-vel, 64bites procival, DVD
iroval stb. ... rendelkezo PC-t es utanna nezd meg az iMac-et (www.apple.com) ... el fogsz
csodalkozni... (ps.: nem jatekra van kihegyezve az bizti, de az nVidia5200U jobban teljesit a Mac-
re irt jatekokban mint a PC-s verzio, szoval nem kell lemondani roluk)

8., Warez - sajnos - ugyanugy megvan mint PC-re. (google.com)

9., Az en iBook-omba a bedoglott Compaq notiban hasznalt DDR266-os memoriat tettem bele, es
megy minden problema nelkul.


Summa:
1., ha jatekra kell joreszt akkor ne vegyel mac-et, arra ott a PS/XBOX/Nintendo/kvarcjatek/
Homokozo ... megfelelol alahuzando :)
2., ha epitgetni akarod a gepet, butykolgetni (foldhozvagni mert nem megy ez meg az ;] ) akkor ott
kezdj el epitgetni PC-t
3., ha fontos a megbizhatosag, munkara kell a gep akkor vegyel markas PC-t vagy mac-et.

iBook + RedBull :)

(#79) vtechun


vtechun
veterán

jártam egy multimédiafejlesztő tanfolyamra, ahol az oktató intézmény vezetőjének a lánya bejött angolt tanítani, és ott áradozott a MAC-ról, a csávója valami svájci szállodatulajdonos behozott vagy 400 giga winyót amit FireWire porton kötött a géphez ami egyBővebben: link volt.. Jól nézett ki az biztos volt rajta egy csomó zene meg minden, de olyat nem nagyon tudott mutatni amit ne tudtam volna megcsinálni win alatt. Az OS-X vagymi az tényleg királyul nézett ki... mást nem figyeltem meg... a PC-nek is és a MAC-nak is vannak előnyei és hátrányai is... Az érdekes, hogy akárhány amerikai filmet lárok szinte mindben van APPLE i-BOOK...

(#80) Race-Face válasza vtechun (#79) üzenetére


Race-Face
tag

őőő filmekben inkább Powerbook (habár lehet, hogy nem ugyanazokat a filmeket nézzük :) )
az aztán a gyönyörűség!

Kelj fel és járjunk!

(#81) vtechun válasza Race-Face (#80) üzenetére


vtechun
veterán

mind1 laptop aminek a fedelén alma van...

(#82) lesaux válasza esteban (#78) üzenetére


lesaux
veterán

Macintoshról írsz, ugye? Látszik a szöveg tördelésén. Vajon Microsofték, ha már az Internet Explorer 5.5-ös verziójánál tartanak, miért nem bírták még megcsinálni rendesen a formok kezelését? Egy-egy tabulátorra miért csak a kitölthető szövegmezőkre ugrik a kurzor, a legördülő menüket miért hagyja ki?
IE-ablakok között hogy váltasz billentyűvel?

(#83) Race-Face válasza vtechun (#81) üzenetére


Race-Face
tag

ez jóóó! :DD :DD

Kelj fel és járjunk!

(#84) esteban válasza lesaux (#82) üzenetére


esteban
senior tag

Igen, egy iBook-rol. De hogy jon ide az IE? ... azt tudom, hogy van telepitve erdetileg a gepen, de
meg sosem hasznaltam - na jo egyszer elinditottam, hogy milyen.

Safari-t hasznalok, mert az a leggyorsabb es FireFoxot ... ha olyan kedvem van.

Az hogy a weboldalak fejlesztoi az IE-re programoznak es nem a szabvanynak megfeleloen, az
hagy' ne az en problemam legyen :)

... ja es kepernyok kozott Safarin belul a TAB-okra kattintva valasztok, ha pedig mas alkalmazast
szeretnek nezni, akkor megnyomom a gorgot, mire az asztalra kirajzolja az osszes ablakot
lekicsinyitve. Ez utan ra tudok bokni, hogy melyik kell.


***

Az hogy kinek milyen OS/gep kell dontse el mindenki. En nalam is fenn volt a lehetosege, hogy
PC-t veszek (IBM T41) de nem azt vettem, es nem bantam meg. Leirom ide, hogy en mire
hasznalom, hatha segit:

1., Munka: Mail (levelezes), GPG (titkositas), OpenOffice (irodai alkalmazas), iPhoto (kepek
rendezese, Spec program ami web alapu. [ezek mind mentek XP alatt is gond nelkul, itt csak
engem az bosszantott, hogy tobb alkalmazas megnyitasa eseten mar keveske volt az 512MB RAM
az Xp-nek]

2., Munka 2: szinkronizalas BT keresztul Ericsson telefonnal, itt alapbol tudta az OS, csak
parositani kellett a keszulekeket. Szinkron PDA-val ... ez majd kiderul, mert most fogok majd uj
PDA-t venni.

3., Szorakozas: Zenehallgatas, (most tettem fel egy programot, mellyel a T68i-m mint taviranyito
mukodik ... kiraly :) /

4., Szorakozas2: weboldal keszites, itt a GIMP, Macromedia Dreamweaver, MM Fireworks jatszik.

5., Egyeb: bongeszeshez: Safarit es Firefoxot hasznalok. Van egy telepitett X11-is, Linuxos
emberkek tudjak mit jelent. Van fenn egy virus kereso, FTP kezelo, Skype, autobackup, MPlayer.

Windozos halozatokra soha nem volt problemam felcsatlakozni, GPRS is megy ...


... hirtelen ennyi jutott, az eszembe. Ha valami erdekel konkretam meg tudom nezni ... szivesen
segitek.



ps.; azt en is tapasztaltam, hogy sok sznob van aki elvakultan mac-es. Lasd valamelyik fenti par
hozzaszolasban kitargyalt temat :) ... olyanokkal nem kell foglalkozni.

... Belaim :)

[Szerkesztve]

iBook + RedBull :)

(#85) lesaux válasza esteban (#84) üzenetére


lesaux
veterán

Akkor ez azt jelenti, hogy Mac esetében sem IE, sem Safari, sem FireFox alatt nem bírja a formokat megfelelően kezelni.

... ja es kepernyok kozott Safarin belul a TAB-okra kattintva valasztok, ha pedig mas alkalmazast
szeretnek nezni, akkor megnyomom a gorgot, mire az asztalra kirajzolja az osszes ablakot
lekicsinyitve. Ez utan ra tudok bokni, hogy melyik kell.


A kérdés az volt, hogy ablakok között hogy lehet billentyűvel váltani, de ezek szerint sehogy. :)

Magyar billentyűzet megy?

(#86) rATdrAgOn válasza Raymond (#75) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ertem en, na mindegy... ejtsuk a temat. :)
Hiaba no, alapvetoen erzelmi alapon szoktam velemenyt nyilvanitani, tegnap meg kisse teli volt a hocipom. Elnezest kerek az okozott kellemetlensegekert! :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#87) Raymond válasza rATdrAgOn (#86) üzenetére


Raymond
félisten

Ejtsuk...es semmi gond :D

Amugy nekem is tetszik az OS X. Mukodesrol nem tudok melyrehato velemenyel szolgalni, mert nem hasznalom, csak parszor probalgattam.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#88) rATdrAgOn válasza lesaux (#85) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ooo, remlik, mintha lehetne, de most nem ugrik be, mac meg most epp szet van hentelve egy picit (diszkje ra van kotve a pegara es MacOnLinux-hoz csinalok eppen rola image-et :DDD). Szoval, nem tudom konkretan megmondani.
Magyar billentyuzet mukodik, bar szamomra ez a kerdes huszadrangu, mert utalom a magyar billencset. (Ezert is nem irok ekezetekkel soha, csak ha nagyon muszaj :DDD)
Egy dolog biztos - teljes magyar lokalizacio meg mindig nincsen hozza, ami gaz. :)
Nem baj, meg lehet szokni es egyutt lehet elni vele. :)


Bongeszokrol pedig: Safari azert eleg jo, altalaban minden site hibatlanul megy vele, egyedul ez a tordelesi baromsag szokott elofordulni neha - mondjuk w3.org altal validalt kodot tartalmazo weblapokon nem surun. :) Cserebe viszont hasit mint az atom, relative ''szutyok'' macen is... nekem speciel egy oreg G3-350-es iMac-em van (thx Don!), ami nem egy atommeghajtasu urraketa (mondhatni ma mar inkabb ipari hulladek kategoria), azon is ugy zuz, hogy csak lesek. Szoval, nem rossz az a Safari. ;)
Az, meg hogy az IE ''kvaziszabvany'' lett, arrol nem az Apple tehet, mint ahogy arrol sem, hogy ki milyen kodot ir. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#89) rATdrAgOn válasza Raymond (#87) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hmmm... igazabol ''erdekes'' az OSX koncepcioja. :)
Alapvetoen ez egy kokemeny BSD UN*X - semmi koze semelyik free bsd disztrohoz, igaz jopar dolgot onnan is atvettek - amire rateritettek egy nagyon hatekony - am semmivel sem kompatibilis - GUI-t. :)
Szoval, nem tudom hogy mondjam.... ha hatulrol nezed, akkor egy UN*X, ha elolrol nezed egy MacOS. :)
Epp ez a baj vele, merthogy remalom kitapasztalni, hogy mit honnan vesz, mit hol keres, mi miert nem akar mukodni (marmint, ha nem sztenderd szoftokat hasznalsz rajta, hanem mondjuk te portolsz ra valamit, vagy forditasz valamit forrasbol - bizony, lehet mar ezt is rajta). Szerencsere a Classic OS-el ellentetben itt eleg jol ala is lehet rugni a rendszernek, mert vegre van benne parancsertelmezo (szoval, terminal, amiben fut egy shell :DDD). Igy azert mar konnyebb vele az elet, legalabbis szamomra (hiaba no, ~10 eve UN*X-ot is hasznalok napi szinten :DDD). Nekem egyelore tetszik. :)
Igaz, mostanaban kicsit hanyagolom, mert kaptam kolcson egy PegasosI-et, most ha van kis szabad idom azt nyustolom... de nem UN*X-al, hanem a sajat op'rendszerevel (MorphOS), amin a regi, jol megszokott Amigas rendszerem ~95%-osan fut, ugy hogy minimalis mertekben kellett hozzanyulni... szenzacios! :)
(Illetve, most epp gentoo zug rajta, MOL-al ki szeretnem probalni, hogy milyen rajta az OSX :DDD)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#90) anaqer


anaqer
veterán

Amíg ilyen izomszagúan lájfszájlos hirdetésekkel operálnak, valahogy nehezemre esik komolyan venni az egész almás kommunát... :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#91) rATdrAgOn válasza anaqer (#90) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Erre most mit mondjak? :)

Aki eleteben csak macet hasznalt, annak fogalma sincs, hogy mit jelent a 32 bit es a 64 bit kozotti kulonbseg.
Ez kb. olyan, mint az m$ oldalanak folapja a sok-sok zsanerfotoval. Egyqtya. :)
De valahogyan el kell adni a ''termeket'', es itt mar tarsadalmunk egyik legveszelyesebb eszkoze kerul a kepbe, aminek a neve: marketing.
Remlik a kindoz95 reklamhadjarata? Na, az volt a csucspont... ehhez kepest ez a foto meg kismiska :DDD


Elnezest kerek a marketingesektol, meg mindenki mastol is :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#92) anaqer válasza rATdrAgOn (#91) üzenetére


anaqer
veterán

M$-t sem dícsérném meg ezekért... mint ahogy a Harleyt meg amúgy őszintén tíz cégből kilenc és felet... :(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#93) Raymond válasza rATdrAgOn (#89) üzenetére


Raymond
félisten

A GUI-nak elmeletileg nem kell kompatibilsnek lennie semmivel ha mukodik ahogy kell. Vagy az Apple filozofiaja szerint alapbol nem kell kompatibilisnek lennie semmivel, csak onmagaval :D

Az hogy nem latszik kivulrol hogyan is mukodik pontosan egy user szemszogebol inkabb pozitiv - egyszeruen megy es kesz. Ha szeretsz turkalni a dolgokban akkor sem feltetlenul negativ ez, legalabb van mivel foglalkoznod :)

Regi jo Amiga - a ''feeling'' ott is megvolt/magvan ;)


Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#94) esteban válasza lesaux (#85) üzenetére


esteban
senior tag

Ahogy mar irtak elottem, van billentyuzet ... bar en sem hasznalom a magyart (a PH! es pdamania
oldalakat kiveve :) )

Gombra most nekem sem ugrik be hogy mivel kell valtogatni, de pl. az egerem tetejen levovel lehet
...


Formokat sajat oldalamon pl. tok jol kezeli :)

iBook + RedBull :)

(#95) biker


biker
nagyúr

nekem is azért kezd forogni az agyam a mac-en,mert a tököm tele, hogy egy hónapot nem él meg egy új HW, mert jön az új, és buksz 30-40%ot

mac-en azért nem ilyen durva.

nincs annyi gyártó, akik a jó árért már a stabilitást teszik félre.
inkompatibilitás? :D lol,

szóval én véleméyem ennyi, csak a kutya se veszi meg a 2hónapja jót érő gépemet, mert ezóta szart se ér, igy nincs pénz mac-re

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#96) biker


biker
nagyúr

még pár kérdés, és vélemény.

kérdések mac-esekhez:
- flash editor létezik-e mac-re? mert amúgy linuxos rendes flash editort még nem láttam.
- régen külön jelölték, hogy 8-9-10cd egy mac-hez, és ilyenolyan programokkal, ma meg csak anyit írnak: OSX10.x
ezen rajta van minden ugyanúgy?


amúgy meg vélemények az ie vs safari vagy egyébről.
tudtommal sok brówser van mac-re is.

én pl az ie-t le kelett váltsam pc-n is, mert olyan alap dolgokat nem tud, mint a firefox: nem hányja tele a képernyőt hibaüzikkel.
már rég nem néztem index.hu-t a laponkénti 10-15 hibaüzi miatt.

másik poén: https-en üzemelő webmailem címlista mentése nem működik ie alatt, azt mondja az export.php nem található, firefox, és minden egyéb alatt működik.
ez azért már röhely, ezen kívül egy rakat lap szarul jön be ie alatt is.

pl beszeljukmac.com fóruma is tördelési hibás ie alatt, firefox alatt meg nem.

szóval érdekesek ezek

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#97) rATdrAgOn válasza biker (#96) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Szija!

Macromedia termekek ugyanugy rendelkezesre allnak OSX alatt mint windowson.

Jelenleg, ha egy szoftra az van rairva, hogy OSX10.x alatt megy, az azt jelenti, hogy mukodni is fog. :)
Classic OS-re mar nem nagyon fejlesztenek szoftokat, mivelhogy ha jol emlekszem a Jaguar bejelentesekor Jobs bacsiek szinpadiasan eltemettek a Classic OS-t. :)
Mondjuk, ha regebbi szoftokat is szeretnel hasznalni, akkor fel kell rakni az utolso (9.2-es, ha jol emlekszem) MacOS-t az OSX melle, aztan ha olyan a program, akkor az el fog futni egy ablakban mint egy virtualis gep.

Elnezest kerek a zavarasert!

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#98) faster válasza biker (#96) üzenetére


faster
nagyúr

Az általad írt beszéljük mac oldalai hemzsegnek a hibáktól, innentől kezdve nincs miről beszélni, melyik böngésző jeleníti meg jól.
(Pl. mi a f*sznak tették xhtml docrtype-ra, az egész kód nem xhtml)

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#99) faster válasza lesaux (#82) üzenetére


faster
nagyúr

Szerintem ez azért van, mert a PH!-n nem jól van a textarea wrap beállítva.

(#100) esteban válasza biker (#96) üzenetére


esteban
senior tag

1., Mint ahogy irtak Macromedia cuccok megvannak Mac-re is ( vagyis megvannak PC-re is :) )
2., OSX-et 2 DVD-n kapod, es feltelepul a OS9 is, ha olyan progit inditasz ami a regi OSt keresi,
akkor az is elindul
3., Safari gyors, es 99%ban mukodik ... az az 1% mikor a f*sz programozo ugy csinalta, hogyha
nem necckep vagy IE alol nezed, akkor kiirja, hogy menny a p*****a es ad egy linket a wines IE-
hez ... na ilyenkor jo a FireFox. Egyebkent en win alatt FireFoxot hasznaltam, es azzal kezdtem
dolgozni az iBook-on is, de a safari gyorsabb es kevesebb eroforrast igenyel.

ajanlom a Versiontracker.com -ot.

iBook + RedBull :)

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.