Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) KMan


KMan
őstag

Erősen gondolkozom hogy váltok PowerMacre. A windows egy nagy kalap szar, es ezt most nem azert mondom mert manapsag (illetve mar egy jo ideje ) divat a Microsoftot fikazni, de most mit csinaljak, ha elszallt az otthoni PC-m, es kb 4 honapja nem volt ra idom hogy ujrahuzzam az egeszet, mert ez nalam majdnem egy hetes melo, mig mindent belovok... :(

Hozzateszem majdnem 2 évet birt igy a rendszer. Amugy a MS tobbi progijaival nincs semmi bajom, pl. Office-t szeretem hasznalni, nalam bevalt.

Szval ha megfeszulunk anyagilag akkor szivesen cserelnek PowerBookra. Tetszik benne a stabil oprendszer, a vedelme(mind hardware, mint software), a mobilitas, + rakothetem TV-re, monitorra, akarkinal vagyok (sajnos mostanaban egyre kevesebbet otthon), barhol hasznalhatom(suli, melohely), szabadsag.

Tapasztalatok? Vagott mar valaki bele ilyenbe elottem? Kockazat? :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1652) Macc válasza KMan (#1651) üzenetére


Macc
aktív tag

Sokan vagtak mar ilyenbe bele. Tobbek kozott enis, egyszercsak atvaltottam, azota leginkabb arra koncentralok a gep elott amit eppen csinalnom kell. Szoval a legfontosabb kerdes, hogy miket csinalsz a geppel, milyen programokra lesz szukseged?

(#1653) biker válasza KMan (#1651) üzenetére


biker
nagyúr

én is...
gyenge 10év win után kivágtam mindent.

megérte.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1654) KMan válasza Macc (#1652) üzenetére


KMan
őstag

hát van 1-2 komoly alkalmazás, néhányat úgyis ki fogok hagyni:

-MS Office(Word,Excel,Access,Ppoint)
-Quark
-Indesigh
-Illustrator
-Photoshop
-MatLab
-Mathematica
-Dreamweaver

Mondjuk h ezek az izmosabbak.

Ezen kivul amire a PC-t még használtam: (ez már inkább szórakozás)
Nézés-hallgatás-rippelgetés: MP3, DVD, AVI
TV-nézés.

Játszani már évek óta semmivel.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1655) Macc válasza KMan (#1654) üzenetére


Macc
aktív tag

Hat akkor nem lesz gondod. Viszont TV tuner Mac-hez ha jol tudom csak kulso egysegkent kaphato, de azok azert eleg jo minoseguek.

(#1656) taltos válasza Macc (#1655) üzenetére


taltos
senior tag

De van belső tuner, az tuti. A minőségüket tekintve pedig gagyi szinte nem is kapható, lévén, hogy a legtöbb egy kicsit professzionális beütésű.

(#1657) Macc válasza taltos (#1656) üzenetére


Macc
aktív tag

Na muti mar! Komolyan erdekelne. Viszont PB-ba sajnos biztos csak kulso lesz.

(#1658) taltos válasza Macc (#1657) üzenetére


taltos
senior tag

Nemtudok most linket dobni, de a beszeljukmac-en keresett valaki külsőt, és iJoe ajánlott többet, és az egyik véletlenül belső volt, és ezt megjegyezték neki. Talán a macbolt-on is fent van.

De ha tutira keresel ilyet, akkor van egy másik bolt, ahol szinte csak alkatrészekkel kereskednek (őket szokták ajánlani HDD rack ügyében is), és ott rengeteg belsőt láttam (mármint az árajánlatukban). Igaz, ott 100+ körül volt szinte az összes.

(#1659) taltos válasza Macc (#1657) üzenetére


taltos
senior tag

De mégis keresgéltem Neked egy kicsit :) :
[link] - a macboltban

És a másik (ez egy pdf árlista):
[link]

;)

(#1660) Macc válasza taltos (#1659) üzenetére


Macc
aktív tag

Egesz biztatonak tunik:) koszi...

(#1661) biker


biker
nagyúr

nekem egy logitech(labtec verse 704 is jó) USB mic kellene, persze nem 10k-ért :)
ha lenne valakinek elérése.

láttam usa-ban már 20$-ért is, de olyan helyen, ahol nincs nemzetközi szállítás :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1662) KMan


KMan
őstag

Jólvan. Köszi! Karacsonyig meglátjuk hogy jönnek össze az anyagi dolgok...
Ja programozást kihagytam, C++ és Pascal nyelven gondolom ezek is mennek.

Apple sznob leszek dejó :C

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1663) taltos válasza KMan (#1662) üzenetére


taltos
senior tag

c++ sima liba. Pascal is, de azt minek? :B :P

[Szerkesztve]

(#1664) TomiFiu


TomiFiu
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdése, hogy próba céljából, honnét tudnám letölteni a MacOSX x86 verziót?
A gépem AMD AthlonXP 2500+, 512Mb DDR400, 200Gb HDD, Ati Radeon9600 128Mb.
ezen a konfigon egyáltalám menne?

Válaszokat előre is köszönöm!

[Szerkesztve]

(#1665) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Megtörtént! ''Made the switch'' :C

Alig bírtam magammal ezen a héten, most jutottam el oda, hogy fórumozzak egyáltalán.:D Apámat teljesen megfogta az a hozzáállás amit tapasztaltunk az üzletben. A srác még kölcsön is adott a saját ramjaiból amíg meg nem jöttek. Pentium III 733 után nagyon jó érzés megint nagyon erős gépet birtokolni.

Kb 2 éve tervezem a gépvásárlást, egyszercsak egyre jobban körvonalazódott, hogy Macintosh lesz belőle. Az utóbbi 2 hónap csiga lassúsággal vánszorgott az újabb bejelentések és Apple események miatt. Azt mondta az eladó, hogy ez lesz itthon az első eladott dualcore Powermac G5.

Egyszerűen jó érzés mac-en akármit is csinálni. Fantasztikusan használható az Os X. Nyuglom van, nincs semmi popup, és persze nagyon gyors. Ismerkedem a rendszerrel, Garageband nagyon bejön, videót úgy tömöríti, hogy öröm nézni. :D Nem utolsó sorban Gyönyörű az egész ''setup''.

Bocs ha túl hosszú lett, csak az örömömet szerettem volna megosztani veletek.:)

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1666) biker válasza M@trixfan (#1665) üzenetére


biker
nagyúr

egy dualcore (akár single-dual, akár dual-dual)-tól én is ilyen boldog lennék :)

merre vetted?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1667) M@trixfan válasza biker (#1666) üzenetére


M@trixfan
addikt

A hegedűs Gyula utcában az XMS-ben. Nagyon korreltek voltak.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1668) Don Vittorio válasza biker (#1666) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Gyere, prüntyögj egy kicsit a dual-G4-emen. :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1669) biker válasza M@trixfan (#1667) üzenetére


biker
nagyúr

erre tippeltem, csak nem akartam előre.

Handrás (XMS) és iJoe (macbolt) mind2-en igen korrektek :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1670) biker válasza Don Vittorio (#1668) üzenetére


biker
nagyúr

jéé, a dual800 és dual1.25-ökről kissé felülkerekedtél :)

hát lelki szemeim előtt lefutott, mit tudhat eme jószág :)
bár nem 2 forint volt a bővítés gondolom, de megérhette :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1671) Don Vittorio válasza biker (#1670) üzenetére


Don Vittorio
őstag

A dual-866 elment egy grafikushoz, cserébe az ő single-866-áért, én meg két régi gépet bővítettem fel pluszban: egy 533-as Digital Audiót és egy sima 800-as QuickSilvert. Mindkettőbe került SATA-mirror, 1.5 GB memória és 9600Pro. A DA-ból QuickTime Streaming Server lett szoftverfejlesztéshez (200 usert kell kiszolgálnia), a másodikat meg én használom második gépként videóhoz, DVD-hez meg egy kis játékra (Diablo2 + WoW).

Egy Mac már nem elég. :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1672) biker válasza Don Vittorio (#1671) üzenetére


biker
nagyúr

:)

nem semmi...

oktatóterem is megvan még?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1673) Don Vittorio válasza biker (#1672) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Meg, csak onnan elköltöztünk, mert a közösképviselők nagyon balhésak voltak, és állandóan egymást tuningolták. Most a VI. kerületben vagyunk.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1674) Macc válasza M@trixfan (#1665) üzenetére


Macc
aktív tag

Gratula, fincsi lehet:) 2.0 v. 2.3 GHz -es darab?

(#1675) M@trixfan válasza Macc (#1674) üzenetére


M@trixfan
addikt

2.0 mellett döntöttünk. Inkább vettünk bele még 2 Gb ramot. Handrás is ezt javasolta. Hihetetlen jók a hozzá kapott programok, igazából még alig telepítettem rá valamit. Kapásból meglátta a PC-m két megosztott winchester-ét a hálózaton.:) Na jó, azért egy kis doom 3 befigyel néha, bár többet vártam attól a játéktól. :U Widescreen ''hack'' ugyanúgy kellett mint a pc-s verziónál.:D Egyébként egyáltalán nem játékra lett véve, csak kíváncsi vagyok.

Lenne két kérdésem mindenkihez mint kezdő Mac felhasználó:

1. Freemail fiókot hogyan tudom működésre bírni 10.4.3 alatt? (valamiért nem megy, pedig megadtam neki mindent.)
2. Valahol kapható itthon a Markspace által készített Missing Sync nevű program?

Köszi.

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1676) biker válasza M@trixfan (#1675) üzenetére


biker
nagyúr

freemail: pont úgy kell, mint pc-n, nekem 3 fiókom van ott, és megy. esetleg csak épp áll a server???
emlékeim szerint semmi extrát nem gyúrtam alá

sync: mire is kell? iSync nem elég? akkor macupdate vagy versiontracker-en keress rá a sync szóra, és nézelődj

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1677) Den válasza biker (#1676) üzenetére


Den
veterán

palm pdahoz kell

www.simson4t.hu

(#1678) biker válasza Den (#1677) üzenetére


biker
nagyúr

gondolom ebből van pár féle, melyekből szintén párat támogat alapból a rendszer, szóval ez a ''pda-hozt kell'' ez felért egy
kérek egy készlet téligumit
-mire lesz?
- autóra...

esettel.

:Y

de van egy rahedli sync program pda-ra a jelzett két oldalon

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1679) Den válasza biker (#1678) üzenetére


Den
veterán

írtam hogy _palm_ pdahoz kell :)

www.simson4t.hu

(#1680) M@trixfan válasza biker (#1676) üzenetére


M@trixfan
addikt

Pocket Pc-hez kell, az iSync-kel való kompatibiltás miatt. Innen indultam ki: http://www.apple.com/macosx/features/isync/devices.html

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1681) biker válasza M@trixfan (#1680) üzenetére


biker
nagyúr

ha jól értem, akkor a készüléked nincs a támogatott eszközök közt?
ez se mindíg hátrány, de rossz kezdés.

a két jelzett lapon találtál cuccot?

próbáltad már hozzáadni ennek ellenére az isync-hez?

(mellesleg a beszeljukmac.com-on kapsz ezeregy helpet ezügyben :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1682) M@trixfan válasza biker (#1681) üzenetére


M@trixfan
addikt

Épp ellenkezőleg, ott van, hogy supported, de kell ez a progi.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1683) Den válasza M@trixfan (#1680) üzenetére


Den
veterán

nocsak missing sync már windózos pda-kat is támogat? ez új nekem

www.simson4t.hu

(#1684) M@trixfan válasza Den (#1683) üzenetére


M@trixfan
addikt

Bizony támogatja a PocketPC-t. :) Sokkal ígéretesebbnek tűnik mint az Activesync. Csodálkoztam is, hogy EZ a Microsoft megoldása a szinkronizációra? Fapados, lassú, nagy fájloknál eldobja néha a kapcsolatot...Úgy néz ki mintha egy infós haverom első nagyházija lenne.:D

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1685) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

Grafi-t már ráállítottam a dologra, de hátha más is tud segíteni. Ha jól emlékszem, egy MAC II-esről van szó, amit lehet meg tudok kaparintani magamnak. Kérdés, hogy milyen OS-t és hogyan lehet rá feltenni, honnan tudom ezt beszerezni? Egyenlőre ennyi, ha már kezemben van, tudok jobbakat is kérdezni majd! Előre is köszike...

(#1686) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Na, hamarosan 3 új G5 lesz a kezem alatt. Várhatóan két dual-2.3 és egy Quad. Majd beszámolok. Tán cikket is nyomok belőle.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1687) biker válasza Don Vittorio (#1686) üzenetére


biker
nagyúr

a quad szép jószág.
esküszöm csinálnék neki helye az asztalon, ha arról van szó :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1688) Macc válasza Sianis (#1685) üzenetére


Macc
aktív tag

Hat az oreg darab. Gondolom 6-os 7-es OS megy ra. Jelezd, ha megvan:)

(#1689) Grafiqs válasza Sianis (#1685) üzenetére


Grafiqs
őstag

OS-ből ami szinte tuti, hogy elmegy rajta az a 6.0.4 ez az utolsó.
Amit eddig össze tudtam róla szedni info:

8 vagy 16Mb ram van benne
RJ45-ösöe nincs csak valami trapéz alakú csati amire rá lehet tenni egy Trans10-et és arra megy rá az ethernet kábel vagy tettek bele lan kártyát

Az OS beszerzése problémás lehet, mert csak zip driveja van. Bár lehet csak floppy. De nem adom fel. :)

Pár napon belül öntenek rám még sok és pontos infót. :)

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#1690) Grafiqs válasza Don Vittorio (#1686) üzenetére


Grafiqs
őstag

Tán cikket is nyomok belőle.

Mi az hogy tán? :Y

Ez a kötelező házi feladatod, megértetted. :) ;)

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#1691) Xero válasza Don Vittorio (#1686) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem tán... :p

Üdv

(#1692) faster


faster
nagyúr

Érdekes hír:

Jól értesült hírforrások tudni vélik, hogy az Apple már januárban, a Macworld Expón bemutatja első Intel-alapú konfigurációját. A UBS Investment Research elemzője, Ben Reitzes szerint az Apple első Intel-alapú számítógépe az új Mac mini lesz, amely a Yonah kódnevű mobil processzorra épül majd.

[link]

(#1693) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Jóvan, csak időm is legyen rá.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1694) Xero válasza faster (#1692) üzenetére


Xero
nagyúr

Én nem tartom tul valoszinunek. Bar lehet mac mini belefér de egyenlore sztem edes keves program van portolva x86-ra. Esetleg március környékén.

Üdv

(#1695) faster válasza Xero (#1694) üzenetére


faster
nagyúr

Elképzeltem a következő konfigot:

- Yonah proci
- 6800 vagy X1600
- 1GB DDR2 ram

Mindez egy Mac Miniben...még akár konzolnak is jó lenne, de PC-nek sem utolsó, meg is volna, mi a következő gépem.
Álmodik a nyomor. :)

(#1696) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Első versenyző: Dual-2.3 GHz 4 GB rammal.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1697) Xero válasza faster (#1695) üzenetére


Xero
nagyúr

Én addigra nem tartom elképzelhetetlennek.. max nem 6800-as csak 6600-os karesz.. :)

Üdv

(#1698) biker


biker
nagyúr

ez nagyon sirály :)

[kép]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1699) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Megvettem onlie a MissingSync-et! Legalább másfélszer gyorsabban szinkronizál mint az Activesync, ráadásul lehet Bluetooth-on és WLAN-on keresztül is szinkronizálni. Saját tapasztalatok alpján eddig nagyon jól megy. Egy Qtek 2020i-vel használom, szerintem ''safe buy'' kategóriás program. :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1700) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Én meg most vadásztam eBayen új Quadot két 23-as Cinemával olyan árban, mintha egy sima 2 GHz-es dual volna két kisebb monitorral. Örülök. :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.