Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Vangelis válasza biker (#1747) üzenetére


Vangelis
nagyúr

kislemezen keres valamit:S

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1752) Szanya válasza isapeti (#1750) üzenetére


Szanya
tag

Már megrendeltem az 1,42 GHz- es procival, 512 rammal az új gépet. De mivel anyu finanszírozza, gondolom nem is engedné a használtat. Azért kösz.

''Szanya csak egy van.''

(#1754) isapeti válasza Szanya (#1752) üzenetére


isapeti
aktív tag

OK, használd egészséggel! :) Jó kis masinéria!

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1755) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Na megkésve de törve nem. Megvettem én is a Minimet. Már csak ide kell érnie.
Íme a paraméterek:
-1,25 GHz-es G4 proci
-512 MB memória
-40 GB merevlemez
-Combo meghajtó
Lehet, hogy gyengusnak tűnik de egyelőre csak ismerkedés a cél. A mostani gépem marad mindenképpen, és maradni is fog.
De már nagyon várom, hogy megérkezzen :C

(#1756) robi0604 válasza biker (#1743) üzenetére


robi0604
őstag

''1.42GHz-es PPC proci, RISC alapú, és motorola''
Nehari,de én úgy tudtam, hogy a ppc az IBM...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1757) dearbear válasza robi0604 (#1756) üzenetére


dearbear
tag

A PPC mint architektura IBM, de ha jol tudom a G5-oket kiveve az Apple mind a Motorolaval gyartatta a procikat. (ebbol jon ki az AIM szovetseg (Apple-IBM-Motorola))

To develop or not to develop that is the question.

(#1758) robi0604 válasza dearbear (#1757) üzenetére


robi0604
őstag

Értem. Valszeg akkor rosszul tudtam, mert én G3 ig emlékeztem... De mind 1! :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1759) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Lenne egy kérdésem. Ugye egy alap Tiger install nem tartalmaz olyan programokat mint iPhoto, iDVD, iMovie?
Előre is köszi a választ.

(#1760) robi0604 válasza dearbear (#1757) üzenetére


robi0604
őstag

Utána néztem és nekem van igazam. Tény és való, hogy az arhitechtúrát együtt kezdték fejleszeteni... De motorola procikat ' 92-ig gyártottak tehát a G3 is IBM, legalábbis a utolsó pár széria és onnantól pndegyik. A PPC az IBM! :D

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1761) robi0604 válasza robi0604 (#1760) üzenetére


robi0604
őstag

[link]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1762) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1759) üzenetére


robi0604
őstag

Az új igen. Asszem. :DDD
Bocsi hülyeséget írtam... :R Az Ilife-ban vannak ezek az elemek! :)

[Szerkesztve]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1763) MoP_FX 57 válasza robi0604 (#1762) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Mit értesz új alatt?

(#1764) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1763) üzenetére


robi0604
őstag

Az Ilife-ra gondoltam, mondjuk ezek az 5-ösben is benne voltak... sry :R

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1765) MoP_FX 57 válasza robi0604 (#1764) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Én meg egy alap Tiger install-ra gondoltam. :) Tehát kell szereznem egy iLife-ot ha ezeket a progikat is akarom?

(#1766) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1765) üzenetére


robi0604
őstag

Elvileg igen. :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1767) MoP_FX 57 válasza robi0604 (#1766) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ezt mély szomorúsággal hallom. De remélem, itt is megvannak a megfelelő eszközök erre. ;)

(#1768) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1767) üzenetére


robi0604
őstag

Hát... Trükkös... :D

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1769) biker válasza MoP_FX 57 (#1765) üzenetére


biker
nagyúr

az iApp-ok a GÉPhez adott ajándék, nem a rendszerhez, tehát a tiger install disken nincs iApp egy sem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1770) MoP_FX 57 válasza biker (#1769) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Te kaptál a Minidhez ilyeneket? Mert akkor nekem is jön szerintem.

(#1771) biker válasza MoP_FX 57 (#1770) üzenetére


biker
nagyúr

persze, hiszen MINDEN új géphez jár iPhoto, iDVD, iMovie, iTunes, iAkármi, nézdd meg az apple.com/macmini oldalon :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1772) MoP_FX 57 válasza biker (#1771) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nagyon helyes. Csak jöjjön meg a Minim. :B

(#1773) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Lenne még egy kérdésem. El fog boldogulni az OS X a FAT 32-re formázott iPod-ommal, mert azon szeretnék átvinni egy nagy adag adatot?

(#1774) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1773) üzenetére


robi0604
őstag

Elvileg semmi gondja nem lesz vele...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1775) MoP_FX 57 válasza robi0604 (#1774) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Köszi, akkor azt hiszem, hogy minden akadály elhárult.

(#1776) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1775) üzenetére


robi0604
őstag

Szentem azért aggódsz ennyit, mert a winfosból indúlsz ki... :))
Hidd el nem lesznek vele problémáid.
Én is most gyűjtök egy új minire, már minden bajom van... :DDD

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1777) MoP_FX 57 válasza robi0604 (#1776) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nem aggódok, csak szeretnék rendesen felkészülni az érkezésére. Már a progikat is serényen töltögetem. Ezzel kapcsolatban szeretnék még kérdezni: A DMG kiterjesztésű fájlokat ugye csak át kell húzni az Application Folder-be? Ez eddig oké, ugye? De van itt az mplayer, amit zip-be csomagolva töltöttem le, gondolom mint sokan mások. (doksik,STRINGEK, True Type fontok, NIB fájlok, etc.) A kérdés, hogy ezzel mit kell majd csinálni? S gyorsan még egy. A Mac OS X alapból hogy bolgodul a ZIP és RAR fájlokkal?
Nagyon köszönöm a válaszokat!

(#1778) biker válasza MoP_FX 57 (#1777) üzenetére


biker
nagyúr

ilyenkor sosem értek egy dolgot.

Olyan bonyolult rákattintani kettőt? :)
tudom, tudom, még nincs mac-ed, de gondolom win-en se kérdezel minden kattintás előtt.

- DMG: két katt, felcsatolja a lemezképet, programot bedobod belőle az app-ok közé, lecsatolod a dmg-t, használod
- ZIP, arj: két katt, kicvsomagolja magától, a benne lévő mappában mint az mplayernél, lesznek doksik, meg a program, programra két katt, azt hajrá.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1779) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1777) üzenetére


robi0604
őstag

Lekéstem... :)
Mediaplayert szentem hanyagold macen... :DDD

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1780) biker válasza robi0604 (#1779) üzenetére


biker
nagyúr

mplayerről beszélt, nem mediaplayerről

mplayer kellhet, a divx-ekhez, a mediaplayer is kellhet, a wmv-khez, tehát nyugodtan mindkettőt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1781) MoP_FX 57 válasza biker (#1778) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Éppen próbálok mindenfélét megtudni, szóval remélem elnézed most az ilyenfajta kérdéseket. :B Winen ezek már be vannak idegződve, a haverok szoktak ilyeneket kérdezni tőlem, hát idejutottem, nekem is ilyeneket kell.

Azért köszi a választ.
robi0604:Neked a szándékot köszi, biztos lesz még ilyen alapvető kérdésem.
:R

(#1782) robi0604 válasza biker (#1780) üzenetére


robi0604
őstag

Csak poénkodni akartam a mediaplayerrel... :U
Wmv-t lejátszik más is nem csak a mediaplayer... Én nem raknám fel de ez szubjektív... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1783) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1781) üzenetére


robi0604
őstag

Sziv. :DD

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1784) biker válasza robi0604 (#1782) üzenetére


biker
nagyúr

sorold fel azt az egy fizetős programot, ami wmv-t lejátszik :)
segítek, ha elakadnál, flip4mac, ami mióta freeware lett, azóta NEM JAVASOLT feltenni, mert szarrá teszi a rendszert

egyébiránt a free lejátszók (VLC, Mplayer) nem játszák le a 9-es wmv-ket, sajnos.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1785) Alex91 válasza biker (#1784) üzenetére


Alex91
félisten

Azert flip4mac-et javitjak :). Osszeveszett divx kodekkel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1786) robi0604 válasza biker (#1784) üzenetére


robi0604
őstag

Pár ismerősöm, használja és nincs vele problémájuk... :)

[Szerkesztve]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1787) biker


biker
nagyúr

legjobb tudásom szerint ha fent volt, és érkezett egy film melléklet emailben, akkor úgy összehalt a mail, hogy csak agyon trükközve lehetett kitörölni azt a mailt.
ergó mindenkit óva intettek tőle, ha nem akartál szívni.

mellesleg anno leszedtem a demo verziót, és kurvára nem üzemelt, így mikor free lett,. főleg nem érdekelt
a wmplayer lejátsza a wmv-t, minek görcsöljek tovább?

mellesleg minek tegyek fel divx kodeket, ha az mplayer és a vlc röhögve mindent lejátszik mindent, tegyem fel azért, hogy a QT is lejátsza? feliratkezelés nélkül? menj már, ez nem windows, hogy kodekpakkokkal tegyem tele... :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1788) robi0604 válasza biker (#1787) üzenetére


robi0604
őstag

Ebben igazad van... :R (kodekpakk)
Küldtem sok embernek videokat és egyiknek se hullott össze a renszere... Mind 1.
A vlc az tényleg jó és persze az mplayer isés majdnem mindenki ezeket használja. Én csak elvből nem tolnám fel a wmplayert... :D (osx<->win)
Én hanyagolnék, ha lehet minden wines alkalmazást.

Amúgy nemtom észre vetted-e, hogy poénnk indult az egész... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1789) emitter


emitter
őstag

Sziasztok mekesek! :)

Egy kis körkérdést szeretnék tenni, hogy közületek azok, akik az OS-X mellett használnak más oprendszert is (nem a mac-gépen természetesen), milyen véleménnyel vagytok a két cucc teljesítményét illetően. Jobban mondva melyik gép mondható gyorsabbnak nagyvonalakban: a mac, vagy egy ibm-pc?
Azért is kérdezem, mert ez a cikk [link] például arról szól, hogy a G5 proci os-x-szel 75-85%-kal lassabb volt a legtöbb esetben, mint Athlon X2-es riválisa Ubuntu Linuxszal.. (emellett két tesztet fölényesen nyert, másik kettőt viszont csúnyán bebukott)
Én eddig amennyit a mac-ekről hallottam, az az, hogy sokkal jobb teljesítménnyle rendelkeznek, mint a PC-k. Ez akkor most hogyan is van?

A másik dolog, amire kíváncsi lennék, az talán nem mac-dolog, hanem os-x: tud ez a rendszer is fagyni? Ha igen, milyen gyakran teszi, és mondjuk egy Linuxszal összevetve milyen fagyások tekintetében? (Gondolom a windózokról itt nem illik beszélni :D )

Ezenkívűl még az is teszteredmény, hogy a PowerPC G5 sokkal hangosabb az X2-s konfignál, ráadásul majdnem dupla akkora táp van benne, tehát jóval többet zabálhat.. Mi a ti tapasztalatotok? Amit még furcsálltam, az hogy állítólag a házon és a procin kívűl minden elég gagyi minőségű volt a PPC-ben: vinyó, ram, videokari - mindezért 700$-val többe is került a maces konfig :F vajon ennek mi lehet az oka, miért ennyire drága a mac?

Nagyon megköszönném, ha bármely részére is tudnátok reagálni, fontos dolog lenne!
Köszi előre is

emitter

(#1790) emitter válasza emitter (#1789) üzenetére


emitter
őstag

ja és még annyit, hogy a procin kívűl minden egység kompatibilis egy pc-vel, nem? merthogy macen is van pci-express,sata,usb, firewire,stb. A rammal mi a helyzet - a PC-ddr ramok is belemennek a mac-be?

mod:
közben itt az apple webjén az előző teszttől eléggé eltérő eredményeket találtam [link]
kinek van igaza, mennyire objektívek egy-egy ilyen teszt eredményei :F

[Szerkesztve]

(#1791) robi0604 válasza emitter (#1789) üzenetére


robi0604
őstag

Sokkal stabilabb az osx és nem fagy! Teljesen más elven működik mint pl 1 win...
Több dolgot tudsz vele csinálni mindenféle lassulás, kerregés, fagyás és akadozásnélkül.
(bizonyos programokat kivéve, mondjuk azok mellett senki nem foglalkozik egyidőben mással :) )

Elvileg minden hw-t bele tudsz rakni (vga,winyó, ram, stb), csak valamiből válogatósabb.

''Gagyi minőség...'' :F Hát ezt cáfolnám!
Pont a mac figyel a legjobban a beépített elemekre! Ezért vannak pl mac edition-ok...
Persze drágábbak egy kicsivel, de tesztelt, kiváló minőséget kapsz érte.

Példa: iMAC G4 700mhz, 512 sd 133, ati radeon 9200 32mb.
És simán fut rajta minden! :C (Játék, alkalmazás) Jah és min. 1024x768-ban.( képernyő mérettől függ)
Ugyan ezzel az adottságokkal összerakott pc, mit művel a mai játékokkal, komolyabb alkalmazásokkal? :D Erre szentem Te is tudod a választ... :DDD

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1792) biker válasza robi0604 (#1791) üzenetére


biker
nagyúr

a mac edition = mac-hez készített VGA jelölés, mert VGA-ból NEM(!) tegetsz bele bármit, csak mac-eset, mert nem fog elindulni.
oka egyszerű:
PC- BIOS
MAC- Openfirmware

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1793) robi0604 válasza biker (#1792) üzenetére


robi0604
őstag

Álltalába igazad van... De volt oylan haver aki a G5-be ''sima'' kártyát rakott és működött... :)
Asszem x800 volt, de nem biztos.
De nem ez volta hsz-nek a lényege :D

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1794) emitter


emitter
őstag

köszi a válaszokat!

még egy kérdés a szakértőkhöz:
melyik cég gyártja/gyártotta az egyes PowerPC procikat? mert valahol IBM-et, máshol Motorola-t olvastam, most meg már az Inteltől is láttam náluk prockókat... mostantól tényleg már csak az Inteltől vesznek CPU-kat? A digit-tanárom szerint azért állnak át intelre, mert a PPC procik nem bírták a versenyt :F meg nagyon nagy energiaigényük volt, eléggé kicsi hatásfokú hűtéssel, meg zajosak is voltak... ezekből mi igaz?

thx

(#1795) robi0604 válasza emitter (#1794) üzenetére


robi0604
őstag

'92-ig gyártotta a Motorola a procikat, utána az IBM és ez volt a PPC.
Még lehet kapni PPC-s gépeket. Álltalában válaszhatsz, hogy melyiket szeretnéd, mert még van PPC-ből készlet.

Nem hozták ki időre a procikat (IBM) és tény, hogy a komolyabb G5-öknek már komolyab hűtés kell... Azt, hogy hangos az attól függ, honnan nézzük, vagy mihez viszonyítjuk. :DDD

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1796) emitter


emitter
őstag

öszefoglalva lehet azt mondani, hogy a PPC procik azért erősebbek/gyorsabbak általában az x86 prociknál, mert
-RISC-ek (rövidebb utasítást a kevesebb közül gyorsabban dekódolnak, mint a CISC-ek a sok és változó hosszúságú utasításaikat)
-AltiVec vektoregység van bennük, ami sokszor van használatban
-a pipeline rövidebb (?) - ennek mi a jelentősége amúgy?

biztos van még más ok is, de én eddig ezekt találtam, segítsetek ötletekkel :)
és mitől lehet az, hogy nagyobb hűtésre van szüksége egy ppc-nek, mikor sokkal kevesebb tranyó van benne (~60millió db, szemben az x86-ok többszázmilliójával) :U

(#1797) robi0604 válasza emitter (#1796) üzenetére


robi0604
őstag

Nem csak ezért gyorsabbak... nem kell pl. 1 adathoz csomo lebegőpontos műveletet számolni...

AltiVec: Olyasmi mint a HT, több szálon engedi az adatokat és ettől sokkal gyorsabb.(itt működik!!! :) )

''Minél rövidebb a pipeline, annál hamarabb van kinnt az adat'' :)

''Az, hogy a G5 melegszik, az az IBM hibája. Az IBM-nek gyártási
gondjai vannak, illetve az AMD procikat is neki kell gyártani, és
mivel erre nem tart fennt 100 gyárat, ezért a fejlesztései mind
elméleti szinten mennek''

Egyik nagyon jó barátom olyan jól fogalmazta meg ezeket, hogy az ő szavaival írtam le... :R

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1798) Szanya


Szanya
tag

Egyébként a hőtermelés az úgy tudom, hogy a optimalizált mag tervezéstől függ. Ebben most nagy császár pl a VIA. Igaz, hogy az órajele elmarad mindenkori csúcstól, de egy átlagos órajelen ketyegő procit a többihez képest töredék hőleadással biztosít. Van olyan cég, amely inkább vesz sok VIA procit, mint kevés másfélét, mert jobban jár vele anyagilag.

''Szanya csak egy van.''

(#1799) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nálam a flip4mac nem okozott semmi gondot pedig divx is fönt van. A legújabb verziót ajánlott letölteni az újdonságok és javítások miatt. Jó hír, hogy elindulnak a neten található avi container-be heggesztett wmvhd-k is, de ezen csiszolni kell még, hogy ne akadjon ösze az ac3 hanggal. Igazából nem is értem nagyon, hogy miért nem lehet wmv-ben hagyni az egészet, saját 5.1 kodekkel?:F

Emitter:

Konyhanyelven tudom csak megfogalmazni, hogy a rövidebb pipeline-on egyszerűen hamarabb átmegy az adat, ha a program optimalizálva van rá. Érdemes megnézni Maya, vagy Photoshop teszteket, ahol nagyon üt a G5.

A helyzet az, hogy egy bizonyos szint fölött, OS X mellett nem nagyon érdekes, hogy mit milyen gyorsan csinál meg, mert egyszerűen működik a multitasking. Amíg tömöríti a H.264-et 100% terheléssel, meg lehet nézni a leveleket, netezni lehet, stb...

Az Inteles váltás fő okának Steve Jobs a teljesítmény/Watt hányadost nevezte meg, persze ettől még lehet más is a háttérben. Az IBM gyártási kapacitása eléggé leterhelt a PowerPC alapú Xbox 360 CPU-k miatt. Ha jól tudom még a Cell gyártásában/fejlesztésében is benne van és annak is van köze a PowerPC-hez.

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1800) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1781) üzenetére


robi0604
őstag

Na megvan a mini?

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.