Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) XanD3R


XanD3R
aktív tag

Feltettem ezt az oprendszert: Mac OS X 10.4.4-10.4.5
és nem működik a billentyűzetem: Genius KB21-E
Van rá valami megoldás hogy betudjam üzemelni? mert bill nélkül elég nehéz használni
minden mac fan-tól elnézést kérek hogy egy pc-re merészeltem felrakni eme becses operációs rendszert :R

(#1802) robi0604 válasza XanD3R (#1801) üzenetére


robi0604
őstag

Szentem nem nagyon fogod tudni...
Mert ugye os x-en nincs nagyon driver...
De ha erre az eszközre lenne, akkor azt a gyártó oldalán megtalálod. :)
És amúgy hogy megy?

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1803) XanD3R válasza robi0604 (#1802) üzenetére


XanD3R
aktív tag

már megoldottam :)
az volt a baj hogy macosx alatt nem kompatibilis egymással az usb-s egér meg a ps/2-es billentyűzet :)
de ha mind2 ps/2-es akkor tökéletes
Most az internet beállításával szenvedek (T-Online ADSL). de sajnos nem sok sikerrel :(

(#1804) robi0604 válasza XanD3R (#1803) üzenetére


robi0604
őstag

Hát igen... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1805) MoP_FX 57 válasza robi0604 (#1800) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Na bocsi, csak adódott egy kis gond a gépemmel és nem tudtam válaszolni.
Köszönöm az érdeklődést, sajnos a Mini még nem érkezett meg, de már bármikor megjöhet. Remélem. :)

Lenne közben egy szakmai jellegű kérdésem. Van mód rá, hogy a Minit és a Windows XP-s gépet összekössem hálókábelen keresztül úgy, hogy lássák egymást? Az ok egyszerű: át kellene vinnem egy 6,2 gigás fájlt, de az iPodom, valszeg a FAT 32-es fájlrendszer miatt nem akarja benyalni.
Nagyon megköszönnem, ha valaki egyszerűen de nagyszerűen leírná nekem, mert nagyon nem vagyok otthon hálozati beállításokban.

(#1806) MoP_FX 57 válasza XanD3R (#1803) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Hátha ez segít.
[link]

(#1807) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1805) üzenetére


robi0604
őstag

Simán összekötheted... :))
Annyi, hogy a Mac-kel tudsz írni-olvasni a másik gépen, de a másikkal a Mac-ken nem.
Tehát át tudod rakni a cuccokat. :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1808) MoP_FX 57 válasza robi0604 (#1807) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Na ez egy eddig így oké. :) Én azzal a résszel nem vagyok tisztában, hogy miután összekötöttem és felbootoltam mindkét gépet, na akkor miket kell beállítani? És egyáltalán, hogy fogom látni a másik gépet?
Ha jól értem Mac-kel kell majd átrancigálni a fájlt, gondolom Finder-ben meg fognak jelenni a hálózatba kötött gép merevlemezei. Vagy rosszul gondolom? :F

(#1809) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1808) üzenetére


robi0604
őstag

1: Meg kell osztani a pc-s meghajtót...

2: Mac-en be kell kapcsolni a rendszerbeállítások/megosztás menüjében a megosztást...

3: PC-t újra kell indni, a mac-et természetesen nem kell, mert az nem hülye tudja hogy be lett kapcsolva....

4: Mac-en a Finderben rá kell kattintani a Hálózatra...

5:Kell várni max 1 percet, és megjelenik a másik gép (ha a pc munkacsoportban van, akkor előbb a Mac-et is arra kell rakni, ha Home csoportban van akkor meg arra, kell különben nem fogják látni egymást...)

6: A Finderben a házatoknál előbb a pc, aztán onnan tovább a megosztott meghajtó. Amelyiket meg akarja nyitni arra katt!!!

7:Kér 1 nevet&jelszót.

8: Amint megvan a hiteless, már fel is csatolja a meghajtót finderbe és az asztalra is...

9:Ha nem tudja a felhasználó nevét meg a jelszót akkor inkább nem írom le hogy mekkora looser, mert szerintem azt te is tudod, mi a véleményem ezekről az emberekről

10: Ha nem megy, akkor kapott a mac-hez (ha boltban vette) telepítő cd-t vagy dvd-t és azon van 1 1300oldalas FAQ-ban 20 oldalon keresztül van a megoldás leírva

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1810) MoP_FX 57 válasza robi0604 (#1809) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Köszi szépen, pont egy ilyen leírást szerettem volna. Mostmár értem is. :R

(#1811) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Eaetleg ha valaki tud segítsen egy kicsit (Bikerrel már próbáltuk :R ) : [link]
Utolsó oldal elovasása után kiderül mi a probléma. :R

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#1812) MoP_FX 57 válasza SAMYka (#1811) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Itt még nem próbáltad feldobni? [link]

(#1813) SAMYka válasza MoP_FX 57 (#1812) üzenetére


SAMYka
aktív tag

De próbáltam de finoman szólva elküldtek a francba hogy dobd ki vegyél ujat. Meg azt is mondták hogy rakjak fel egy OSx-et mert a classic az így meg úgy sz@r. Nekem csak netre kéne meg max mp3. A netet már látja de böngésző nincs hozzá. Az mp3-at simán játsza. Kéne valami megoldás, esetleg valami linux vagy valami olyan osx aminek nem 6G a telepítője, mert őssz 2G a winyó benne.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#1814) robi0604 válasza SAMYka (#1813) üzenetére


robi0604
őstag

Tényleg jobban járnál egy osx-el...
Nem lenne semmilyen gondod.
Linux elvileg felmegy, de kérdés, hogy melyik. Próbáld meg...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1815) ragazzo válasza SAMYka (#1813) üzenetére


ragazzo
őstag

Ha linux kell, akkor ezt tudom javasolni [link]:Csak egy cd a telepítője, ami meg nincs rajta, azt felpakolja a netről. Van külön totyik is, ott segítenek.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1816) SAMYka válasza ragazzo (#1815) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Ezt már próbáltam csak arra nem tudtunk rájönni hogy hogyan lehetne elérni hogy települjön is.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#1817) regent


regent
aktív tag

Kell-e a Mac-eket idöönként újratelepíteni?
Ugyanis felhasználó panaszkodik, hogy lelassult a mac. Szerinte talán jót tenne neki egy teljes op rendszer (OS X) ùjratelepítése, aztán pedig minden program újratelepítése. Igazából PC-n nevelkedett. :) Ahogy én is. Ehhez viszont nem nagyon füülik a fogam. Egyáltalán van értelme? Vagy van valami módszer a rendszer teljes frissítésére, újratelepítgetések nélkül?

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1818) robi0604 válasza regent (#1817) üzenetére


robi0604
őstag

Néha nyugodtan lehet.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1819) regent válasza robi0604 (#1818) üzenetére


regent
aktív tag

Na ja, de nincs hozzá kedvem, még ha nem is tartana nagyon sokáig. Nincs idöötakarékosabb, könnyebb megoldás, mint formázni a vinyót, aztán egy teljesen friss rendszert feltenni programokkal együtt?

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1820) isapeti válasza regent (#1819) üzenetére


isapeti
aktív tag

Van egy remek Onyx nevezetû ingyenes progi, azzal pöpecül rendbe lehet rakni. Valójában a terminalból futtatható karbantartó cuccosok vannak itt összegyûjtve (prebinding, jogjavítás, periodikus karbantartás, stb). Általában OSX lassulás hátterében ezek állnak.

versiontracker.com-on megleled!

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1821) Don Vittorio válasza regent (#1819) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ezer meg egy ilyen program van. Ha magánban írsz, küldök néhányat.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1822) robi0604 válasza regent (#1819) üzenetére


robi0604
őstag

Már meg is előztek... :D

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1823) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Na megérkezett a Mini. Igazság szerint már pár napja itt van, csak nem volt időm írni.
Szóval nagyon király, olyan amilyenre számítottam. A családban is mindenkinek tetszik.
De ezzel a file megosztással akadtak gondjaim, sajnos.
Már eljutottam oda, hogy file sharing be van kapcsolva Mac-en, Windows-on a meghajtó meg van osztva, hálózati kábelen össze van kötve a két gép, de valahogy mégse látok semmit, de az is lehet, hogy csak rossz helyen nézem. :F
Valaki segíthetne!

(#1824) MoP_FX 57 válasza MoP_FX 57 (#1823) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Hmm? :O

(#1825) biker válasza MoP_FX 57 (#1823) üzenetére


biker
nagyúr

a mac-en szamba megosztás is kell.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1826) MoP_FX 57 válasza biker (#1825) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Kicsit konkrétabban leírnád, még nem vagyok annyira advanced mac user! :)

(#1827) biker válasza MoP_FX 57 (#1826) üzenetére


biker
nagyúr

konkrétabban, bazz...
a file sharing alatt van a windows sharing :) enélkül nem megy.
és ugyanezeket a tűzfalon engedned kell. tehát 2x2 pipa.
és elvileg kellene menjen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1828) isapeti válasza MoP_FX 57 (#1826) üzenetére


isapeti
aktív tag

...továbbá gondoskodnod kell arról, hogy a két gép egy munkacsoportban legyen. Win-en a hálózat beállításakor megadod, Macen pedig az Applications/Utilities mappában leledzô Directory Access appot elindítva a legalsó SMB/mittoménmin belül beállítod a munkacsoportot ugyanarra mint macen. Innentôl télleg mennie kell.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1829) MoP_FX 57 válasza biker (#1827) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ez megvolt természetesen. Azt hittem, hogy valami bonyolúltabbra gondolsz.

(#1830) MoP_FX 57 válasza isapeti (#1828) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Köszi, ma este meg fogom még egyszer próbálni. Gondolom ezt a beállítást akkor kell megeszközölni, ha már össze vannak kötve.

(#1831) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Hát ez nem akar menni, már mappák megjelennek a Network-ön belül, de mind üresek. :(
Olyat nem lehet csinálni, hogy megformázom az iPodot Mac filerendszerre (ez elvileg elbírja a 6 gigás fájlt) és valahogy ráveszem a Win XP-t, hogy felmásolja rá? :U

(#1832) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Na sikerült mindent beállítanom. :R

(#1833) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1831) üzenetére


robi0604
őstag

Azt amúgy sajna nem lehet, mert a win-fos... :)
Na milyen a mini?

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1834) MoP_FX 57 válasza robi0604 (#1833) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Hát őszintén, nagyon fasza. Pontosan olyan a Mini mint amilyenre számítottam. Nagyon pici és kifejetetten halk, kb. fél méterre van tőlem, de alig hallom, hogy megy. Maga az OS X is nagyon bejön, bár még csak az ismerkedés stádiumában vagyok, szóval próbálom kiimerni magam rajta, és a szükséges beállításokat elvégezni. Ahhoz képest, hogy egy viszonylag elavult processzor van benne (G4 1,25GHz), nagyon pattognak az ablakok, szóval nem nagyon kell várnom semmire. Persze lehet, hogy azért tűnik így mert az iMovie HD-t még nem indítottam el. :) A progamokra amiket Win XP alatt használtam, mind találtam alternatívát, és ez egy lényeges szempont. Természetesen adódott már problémám is, de ezt nem nevezném az OS X hibájának. Gondolom senkinek nem kell bemutatni a DC++-t Windows alatt, na arra kerestem alternatívát, meg is találtam. Egyetlen gond, hogy ez a ShakesPeer nevű program erősen bugzott, kb. 5-8 percenként kidobott egy üzenetet, hogy ''You've Just Foung a Bug. :)'' Smiley-val a végén. :) S bezárta a programot. De szerintem ez betudható annak, hogy még egyáltalán nem végleges a progi. (0.9.2)

De ettől eltekintve amire nekem kell arra tökéletesen beválik.
-Word, Excel, PowerPoint
-iTunes (ezt már Windows-on is nagyon szerettem)
-Safari
-Mail
-Videó/DVD nézés
-Skype/ MSN
-Bittorrent
Ja és ami nagyon tetszik, hogy van rá Commandos 2 és 3. :DD
Szóval én mindenkinek bátran ajánlhatom a Mac Minit, fantasztikusan jó. Aki még nem látta közelebbről, az feltétlenül menjen el a legközelebbi Apple Store-ba egy kipróbálás erejéig.

(#1835) robi0604 válasza MoP_FX 57 (#1834) üzenetére


robi0604
őstag

Hamar meg fogod szokni az osx-et... :)

Kicsivel stabilabb mint a pc és ha raksz bele 1gb ramot, akkor repül.

Az iMovie HD lehet, hogy nem ezen a leggyorsabb, de az biztos, hogy simábban megy mint a pc-den menne... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1836) isapeti válasza robi0604 (#1835) üzenetére


isapeti
aktív tag

''Kicsivel stabilabb mint a pc'' - szerintem semmivel sem stabilabb, mint egy jól összerakott PC. A Windowsnál esetenként valóban stabilabb az OSX. :)
Továbbá nem tudom, megnézted-e, milyen PC-je van a srácnak... no az iMovie HD valszeg tényleg simábban megy a minin - tekintve hogy tudtommal nincs PC verziója :U, de azért furcsa lenne, ha videos ügyekben a mini elverne egy ilyen gépet.
Természetesen semmi gond a minivel, nagyon pöpec kis gép, de azért túlzásokba se essünk.


[Szerkesztve]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1837) MoP_FX 57 válasza robi0604 (#1835) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Hát igen, az az 1GB lehet, hogy elkéne. Van olyan, hogy csak 4MB szabad memóriám marad, de tulajdonképpen nem is futtatok semmit. Nagy dilemma, 1GB memó vagy egy MX 1000? :F

Ja és az iMovie 100%, hogy jobban fut mint a PC-men, mert ott nincs is. :D

(#1838) MoP_FX 57 válasza isapeti (#1836) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Igen, éppen ezt akartam mondani, hogy stabilitásban eddig nem vettem észre olyan nagy különbséget. Bár ez valszeg betudható annak, hogy egy nagyon gyors és stabil gépet sikerült összeraknom annak idején.
iMovie meg nincs PC-n, tehát nincs miről beszélni... :)

(#1839) biker válasza MoP_FX 57 (#1837) üzenetére


biker
nagyúr

hülye kérdés, persze hogy 1gb ram :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1840) MoP_FX 57 válasza biker (#1839) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Remélem tényleg érzem majd a különbséget. :)

(#1841) isapeti válasza MoP_FX 57 (#1840) üzenetére


isapeti
aktív tag

RAM-ügyben csatlakoznék... ha egyszerre több progit futtatsz, ég és föld!

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1842) MoP_FX 57 válasza isapeti (#1841) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Azt hiszem, meggyőztetek, így is a Skype-ot nem indítom el, mert akkor már csak 10MB szabad marad, és onnan jön a SWAP és ezzel együtt a szaggatás. :(

Lenne egy gyors kérdésem: ha nyitok egy Activity Monitor-t akkor ott a System Memory fül alatt nekem 240-250 inactive memót ír. Ez mit jelent, nincs használatban vagy mi? Mert ha ezt nem használja, akkor jó lenne felszabadítani, mert kéne.
Adok egy képet is: [link]

[Szerkesztve]

(#1843) biker válasza MoP_FX 57 (#1842) üzenetére


biker
nagyúr

ram kezelés és megértés:
- wired = kernel, bedrótozva, senki és semmi ki nem lövi onnan, gyakorlatilag ennyi a rendszered :)
- aktív: jelenleg is használt memória a futó programoknak
- inaktív: nem futó vagy hidden programok által valamikor használt adatok, amiket csak akkor ürít ki, ha kell, de kakor a win-el ellentétesen ki is üríti :)

sztem az 512vs 1024 már nem lesz túl nagy ugrás.

pl volt már nekem 1MB free 1gb rammal is :), bár mellé épp 6.4GB volt a VM :D:D:D kicsit dolgoztam :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1844) isapeti válasza biker (#1843) üzenetére


isapeti
aktív tag

Jah, mondjuk én olyan programok mellett éreztem meg a +512 jótékony hatását, mint párhuzamosan futtatott InDesign, Photoshop, Illustrator és sallangok. Egy darabig nyüstöltem 512-vel, de elég gyakran töltögetett úgy szegényke - 1 gigával egész megtáltosodott.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1845) biker válasza isapeti (#1844) üzenetére


biker
nagyúr

nekem is a photoshop az álom.
PC-n 512 rammal volt egy P4 HT-n, de ez itt sokkal gyorsabbank tűnik, mikor épp A4-ben 300dpi-vel scannelt képeket tisztítok, majd tömörítek, majd nyitva marad a photoshop, teszem pagesbe, és írok mellé, hát igen, más kicsit...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1846) MoP_FX 57 válasza biker (#1843) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Köszi szépen, akkor annak is megvan a dolga magyarul. Az az 1GB RAM semmiképpen nem fog ártani, bár mondjuk ez nem holnap lesz, hanem egy, másfél hét múlva.
Gondolom az XMS vállal csak beszerelést is.

(#1847) biker válasza MoP_FX 57 (#1846) üzenetére


biker
nagyúr

biztos, bár ott sem drágább a jó ram.
ha meg tying chang ramot veszel occsóé, akkor lelked rajta

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1848) isapeti válasza MoP_FX 57 (#1846) üzenetére


isapeti
aktív tag

Én hallottam olyanról, hogy állítólag bármelyik Apple kereskedő beszereli néked akár a máshol vásárolt (!) memcsit, de kicsit ebben kételkedem. Én a helyedben bevinném, nehogy ugorjon a gari.
Ja, és arra készülj, hogy nem bővítés, hanem csere lesz, mivel csak 1 slot van benne - ha tudtad, akkor bocs. :)

[Szerkesztve]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1849) robi0604 válasza isapeti (#1836) üzenetére


robi0604
őstag

Tény és való, hogy a maga nemében jó gépe van. És nem is ezt vitatom... :)
De csak akkor stabil a pc, ha nem winfos van rajta...
Nemtom,de én mac-en os-t nem láttam még megborulni, de winfost már jópárszor.
Tudom, hogy nincs iMovie pc-n, de hasonló progik vannak...
És hidd el videós és 3d ügyekben lehet, hogy lekörözné a mini ezt a gépet (persze hasonló, rájuk optimalizált progiknál).

Példa: Csináltak egy 1 perces 3D-t (nagyon komoly modellezéssel), egy dual xenon gépen dolgoztak.. végén a gép a végleges verziót 2nap alatt csinálta meg.
Platformot váltottak és csináltak egy hasonló minőségű 3D-t amit a G5 2 óra alatt véglegesített... Ezt olyan ember mondta akiben bízok...

Valszeg egy mini mondjuk egy workstationnal annyira nem venné fel a versenyt, de nagyjából hasonló kategoríában igen is... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1850) isapeti válasza robi0604 (#1849) üzenetére


isapeti
aktív tag

''De csak akkor stabil a pc, ha nem winfos van rajta...''
- Én ezt is vitatnám. Nekem pillanatnyilag 2 PC-m van, mindkettô ''winfossal'', és olyan stabilak, hogy ihaj. Dolgozom mindkettôn, igénybe vannak véve rendesen, és mégse szarják össze magukat sosenem.

''Nemtom,de én mac-en os-t nem láttam még megborulni, de winfost már jópárszor.''
- Valszeg azért nem láttál macen megborulni OS-t, mert kimaradtak az OS9-es és régebbi idôk. Fôleg OS 9.2... na az tud úgy fagyni idônként, hogy öröm nézni, ráadásul magával ránt mindent, szal csak a restart marad. Ráadásul az OSX sem makulátlan ezügyben, ezt maguk a macesek sem vitatják... nézz körül a beszeljukmac.com-on, érdekes dolgokat olvasni...

''És hidd el videós és 3d ügyekben lehet, hogy lekörözné a mini ezt a gépet (persze hasonló, rájuk optimalizált progiknál).''
- Hidd el, hogy nem :D A Xeon (és nem xenon) vs. G5 párbaj ellenére sem. Nagyon furcsa lenne. Sokkal korszerûbb és gyorsabb proci az A64. Persze azon ez sem változtat, hogy a mini egy remek gép.

Természetesen nem flamelni akarok, ráadásul teljesen pártatlan vagyok, ismerem mindkét platformot, de azért - ahogy korábban is írtam - a valóságtól nem kell elrugaszkodni.

[Szerkesztve]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.