Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) acdc válasza dwiki (#450) üzenetére


acdc
csendes tag

Nekem az ibook , powerbook (az ára kevésbé), emac,imac- régebbi tetszik nagyon
az uj imac g5 nagyon nem jön be, a power mac g5 (ami benne van az inkább) mellé sok szép pct mellé lehetne tenni (pl.: aliminium cooler master) bár ezek egyedi izlések és kérdések.

Floppy meghajtót már láttam kimondott applét usbs több színben is az se volt piskóta kűlsőre átlátszószerűség .
Biztos borsosan mérik.Speciel én szeretem 1-2 kép ,world dokumentum stb. nekem elég a kis tárkapacítás amire kell, biztos hiányozna 10-15ezret (saccoltam) meg biztos nem fogok érte kiadni gyárthatja azt nekem akárki.

(#452) Macc válasza acdc (#451) üzenetére


Macc
aktív tag

A legkisebb pendrive-val is tobbre mesz:) gyorsab, biztosabb, sokkal nagyobb kapacitas. kisebb, stb

(#453) faster válasza Macc (#452) üzenetére


faster
nagyúr

Pontosan. Most már fillérekért dobják utánad a 16-32MB-os pendriveokat.

(#454) dwiki válasza acdc (#451) üzenetére


dwiki
senior tag

Elsősorban pont az alu cooler masterekre gondoltam :)
Érdekes nekem amúgy az új i-mac tetszik.
Ezek az e-macek rohadt hangosak, nem szimpik emiatt. (meg elég gyengusok is amúgy,
bár attól függ mire kell)

Az ibook meg kicsit dr szöszis :)
Meg nem olyan nagy durranás (bár nekem csak egy régebbi típushoz volt szerencsém, de
az gyengus volt, még a quakeIII se ment rajta rendesen :)....

Igen floppy drive-ért kár pénzt kiadni (pendrivok, Cd-k, DVd idejében), csak hát néha kellhet
ugye, ha így hoznak valamit... :(

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#455) dwiki válasza faster (#453) üzenetére


dwiki
senior tag

Ez igaz, csak hát ugye ha valamit floppyn kapsz, arra nem tudod rádugni a pendrivet... :)
Most azért vihetem haza a floppyt, mivel itt a cégnél van e-mac, powerbook, g4, g5, és
még van könyvelésre egy (ősrégi) pc is...
Na most pendrive is van, de a régi pc-s gépen w98van, (amiben van floppy) ahhoz meg
kellene valami driver hogy felismerje a pendrivot... (usb is van rajta) Viszont nincs driver a
pendrivehoz, ráadásul inet sincs a gépen - nincs hálózatban - így nem tudok letölteni
drivert...
Szóval igazi 22-es csapdája...
(persze azt megtehetném hogy letöltök drivert valamelyik macen, aztán kiírom CD-re, és
azt felrakom a Pc-re, ekkor felismeri a pendrivet, így a floppyról rá tudok másolni a
pendrivere és azt már át tudom vinni a macre. Egyszerűnek hangzik, de én erre lusta
vagyok :) )

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#456) acdc válasza Macc (#452) üzenetére


acdc
csendes tag

Tudom jók ezek a pendrivok (megabyte/forint arány drága) de én csak dokumentumokra meg kis sziri-szarokra használom de van pár hasznos is patricio magic,drive image,raid driverhez is kell.Vinyót szoktam haverhoz vinni. Gondolom ibookhoz van kábel lan,vagy usb ha mondjuk megyek valahova film csere-bere meg ilyenek emachoz meg külső vinyó vagy mi kell?

(#457) acdc válasza dwiki (#454) üzenetére


acdc
csendes tag

Emacbe mi hangos? Venti,vinyó?
Ibook végül is filmnézés,zene,net,játék (nem hife-life2 stb..) ilife arra jó nem?

Dvd lemezekre érzékeny?Pc.n ritek,princo val nincs gondom.

(#458) acdc válasza acdc (#457) üzenetére


acdc
csendes tag

Mindjá behidalok


http://www.theapplecollection.com/design/macdesign/iTime2.html

(#459) dwiki válasza acdc (#457) üzenetére


dwiki
senior tag

E-mac. Hát nem tom mi hangos benne, de valszinűleg venti(k).

Ibook ügyben nem nagyon tok hozzászólni, csak azt az egyet láttam, és az egy elég régi modell volt. Az nem győzött meg (bár én eleve nem vagyok laptop párti Pc-vel sem). Filmnézésre nem próbáltam (vagyis mintha avval is gondok lettek volna, de erre nem esküdnék meg) Q3 hoz viszont gyenge volt, az tuti.

Attól még lehet amire neked kell jó.
Kérdés (neked) megéri e az árát (egyáltalán mennyibe kerül?).

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#460) Macc


Macc
aktív tag

Na kovezzetek meg... a hudenagy tesztemben elba**tam valamit. Es nem 39'' az eredmeny, hanem
2'22''... Arrol van video.

(#461) Macc válasza dwiki (#459) üzenetére


Macc
aktív tag

az iBooknak sztem eleg jo ara van: 265+Afa a 12''-os, 1GHz-es. Viszont ugyanennek az ujabb
valtozata Ausztriaban kerul ennyibe, amiben gyarilag van WiFi, es 1.2GHz a procija. iBookbol a 14''
sztem hulyeseg, mert ugyanakkora a felbontasa. A lenyeges kulombseg, hogy csak 14'' osban van
DVD iro, es az sokkal dragabb is. De film, net, zene, nem a legujabb fps-ekre sztem teljesen jo:)

(#462) Dale


Dale
aktív tag

Sziasztok! Végre megvan a G4-em! Kicsit a trendektől lemaradva, ez a legrégebbi darab 400MHz-es procival, de nagyon jó, mindig szerettem volna egyet. Egész este Panthert meg Developer cuccokat telepitettem, update-eltem, jaj. Ezt a hozzászólást mondjuk PC-ről írom, így máris van közöm a topic címéhez. :) Egészen véletlenül nincs valamelyikőtöknek fölösben egy acélkék zipdrive vagy normál kivágás nélküli takarólemez? A kollégám akié a gép volt, utólag rakott bele zip drive-ot és a takarólemeze csúnya zöld G3-as darab, és már nincs meg neki az eredeti. :(

https://enginedesigns.net

(#463) Macc válasza Dale (#462) üzenetére


Macc
aktív tag

Dobj fel egy hirdetest a mac.hu -ra, hatha lesz valaki akinek van... Ja amugy grat:)

(#464) biker


biker
nagyúr

pár apró kérdés...

mac osx-ben van-é magyar nyelv? az minden verzióban benne van (like linuxok?) vagy magyart kell venni?

van-é olyan rajzprogi, ami corel fileokat is elkezel, tudtommal gimp cdr-eket nem nyit...

Qcad, vagy egyéb free cad progi?

a VPC az fizetős mac-re? vagy csak a win amit ráteszek?
Ennek használata hasonló a vmware-hez? kifelé látja a mac-hdd-t, vagy ha csinálok alatta valamit, akkor az hogy kerül át olvashatóban az osx alá?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#465) Race-Face válasza biker (#464) üzenetére


Race-Face
tag

macre is van corel, az kezel CorelDraw fájlokat :)
Egyszer felraktam egy próbaverziót, csak hogy lássak mac-en is Corelt, de aztán leszedtem.
A 10-es corelünk dobozán rajta van, hogy pc/mac, tehát szerintem a lemez mindkét változatot tartalmazza.

Kelj fel és járjunk!

(#466) biker válasza Race-Face (#465) üzenetére


biker
nagyúr

LOL, betettem a corel11-et, mit ír:
Corel 11 windows/macintosh...

ezek szerint fel tudnám tenni?

erősítsétek meg :D:D:D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#467) Race-Face válasza biker (#466) üzenetére


Race-Face
tag

biker, erős vagy! :C

Kelj fel és járjunk!

(#468) biker válasza Race-Face (#467) üzenetére


biker
nagyúr

ne engem, te... :Y

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#469) Race-Face válasza biker (#468) üzenetére


Race-Face
tag

azt, mondtad, erősítsünk meg... :DD

Kelj fel és járjunk!

(#470) biker válasza Race-Face (#469) üzenetére


biker
nagyúr

ugy értettem, hogy azt, hogy ezt a cd-t benyomhatom a majdani mac-embe, és finito :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#471) Don Vittorio válasza biker (#470) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Van egy csomó olyan install CD, amin rajta van mindkét verze, és az egyikben az egyik, a másikban a másik indul el. Ez a lemez pl. kéne nekem. :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#472) biker válasza Don Vittorio (#471) üzenetére


biker
nagyúr

ha ezzel arra célzol, hogy van egy mac-ed, amiben letesztelhetjük, akkor állok elébe.
hogy utána marad-e nálad, azt is :D

induláskor a képernyőn a bazi nagy 11-es mellett fele mérettel az van felül for windows, alatta for macintosh :)

legalább meglesek egy mac-es telepítést, és használhatóságot.
azt tudom, mennyire gépigényes egy egy munka ele :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#473) tocsa


tocsa
senior tag

Minap kezembe fogtam egy szétszedett G5-nek az egyik nagy ventilátorát. Hát... bárcsak a PC-k ilyen alkatrészekből lennének! Ipari csapágyas venti. Elképesztő!

Végülis a PC világból már beszivárogtak a Mac-be a buszrendszerek, memória, VGA, ... mostmár az OSX is BSD alapaú. Talán, ha hozzámvágna valaki egy G5-öt, felhúznék rá egy Linuxot, el tudnám felejteni, hogy Mac és nem vágnám ki azonnal az ablakon. Persze csak ha nem az idétlen egygombos egér lenne hozzá, amitől falra mászok.

(Dragdorppolod át a foldert a desktopon, ehhez többször fel kell emelned az egeret, de azon a nyomorult egeren lenyomódik az egy gomb (a gomb egybe van a házával), elejted valamelyik könyvtár felett (a Mac-en ugyanis egymás hegyére-hátára zsúfolódnak az ablakok, a Desktop ilyenkor káosz). Ezek után fél óráig keresheted, hogy emlyik könyvtárba ejtetted bele.)

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#474) Don Vittorio válasza biker (#472) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Van nekem 9 db Macem.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#475) Don Vittorio válasza tocsa (#473) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Az egérproblémán átléphetsz, mert bármilyen USB-s egér tökéletesen megy vele. Én Logitech billentyűt + egeret is szoktam, és tökéletesen kezeli a gombokat. Azaz már nem nem csinál vele semmit, hanem a jobb gomb megfelel a Ctrl+kattintásnak, etc. Teljesen rendben van a dolog szerintem.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#476) biker válasza Don Vittorio (#474) üzenetére


biker
nagyúr

bazz, megyek hozzád :)

komolyan gondolkodom a váltáson...
elegem van a winfosból... meg az egész x86-ból :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#477) Don Vittorio válasza biker (#476) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Gyere.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#478) biker válasza Don Vittorio (#477) üzenetére


biker
nagyúr

de komolyan, otthon van ennyi, vagy melóhelyen?
ezzel arra célzok, milyen napszakban, és merre lehet hozzád betörni?
és akkor letesztelnénk a corelemet... is...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#479) Don Vittorio válasza biker (#478) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Az enyém mind. Saját cégemben. Bármikor jöhetsz - de ne betörve, mert hangos a riasztó...

XIII. kerület. Reitter F. u.

De egyet épp haza akarok hozni.

I. kerület.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#480) biker válasza Don Vittorio (#477) üzenetére


biker
nagyúr

így néz ki az installeres kezdőkép:


viszont a telepítés utáni kezdőképeken már csak a windows felirat van fent, ebből gondolom, hogy a fenti windows/mac felirat nem reklám/logó/védjegy, hanem tényleg lehet benne valami?!?!:?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#481) biker


biker
nagyúr

izé, mentsd le, és nézd meg ugy, vagy firefox alól kép megjelnítése, lemaradt a lényeg :C

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#482) Don Vittorio válasza biker (#481) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Most nem fogok FireFoxozni, mert ez most Windög és Explorer, de biztos, hogy rajta van, ne agódj.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#483) biker válasza Don Vittorio (#479) üzenetére


biker
nagyúr

no, hát igazodok hozzád akkor...
a XIII.ker sem rosz, gondolom itt erősen napközben, majd ellógok melóból :)
ha meg otthon lesz egy, akkor meg főleg egyeztetünk,

nekem most pár napig erősen elfoglaltságaim lesznek, megyek ukrajnába holnap, kedd-szerda egy hatalmas gépsor telepítése, illetve kezdete, de hét vége felé szerintem megoldjuk :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#484) biker válasza Don Vittorio (#482) üzenetére


biker
nagyúr

kijavítottam, please press refresh... :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#485) Don Vittorio válasza biker (#483) üzenetére


Don Vittorio
őstag

A XIII. is jó ekkor is, akkor is...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#486) biker válasza Don Vittorio (#485) üzenetére


biker
nagyúr

akkor ha lehet, dobj meg egy telefonszámmal, hogy előtte tudjunk egyeztetni, én meg beteszem a kocsiba a cd-t, hogy kéznél legyen...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#487) Macc válasza tocsa (#473) üzenetére


Macc
aktív tag

- Drag'n'drop elejtes: Alma-Z (Undo) es ott lesz a file-od ahol megfogtat:)
- Az egygombos egeren van oldalt egy fogockodo, pont ott, ahol kenyelmesen meg tudod fognia a huvelyk, es a gyurus ujaddal, tehat ha felemeled, nem kell felteltenul a gombot is elengedni. Szokas kerdese az egesz...

(#488) Don Vittorio válasza Macc (#487) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Így van.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#489) Macc


Macc
aktív tag

Na hogy leult a topik, pedig olyan jo hozzaszolasok voltak:) Amugy eszembe jutott valami: miert van az, hogy eleg sokan vannak akik evekig pc-ztek, majd mikor mar betelt a pohar atvaltottak Mac-re, es alig (en nem hallottam meg ilyet) vannak olyanok akik evekig Mac-eztek es onnan valtottak volna Wintel-re???

(#490) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

úgy kipróbálnék egy MAC-et,de olyan drága:O eléggé elegem van a PC-ből.:O

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#491) faster válasza Macc (#489) üzenetére


faster
nagyúr

Nem tudom, talán azért, mert a Macet könnyebb kezelni? Nem mintha nekem nehézséget okozna a PC kezelése.

(#492) biker válasza Don Vittorio (#488) üzenetére


biker
nagyúr

nincs elfelejtve a corel teszt, csak egyszerűen ugy megcsúsztam munkával, hogy teljesen.
Azért egyszer összejön, oké?.

és sorry

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#493) pilóta válasza Macc (#489) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor én ilyen vagyok. Évekig dolgoztam Mac-en, és most már évek óta PC-n.
Szerintem semmi különbség. Bár lehet, hogy ez azért van nálam, mert kicsit sem érdekel, hogy milyen az oprendszer, csak a programokat futtatom rajta, azok meg ugyanúgy mennek... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#494) Macc válasza MUŁĐER (#490) üzenetére


Macc
aktív tag

Erre sok lehetoseg van (a kiporbalasra)... nekem is hitelbol futotta amugy,.

(#495) Macc válasza pilóta (#493) üzenetére


Macc
aktív tag

Ebbol az jon le, hogy neked mindegy, de en olyanrol beszelek, akinek tele lett a toke az egyikkel, es a masikra valtott:)

(#496) pilóta válasza Macc (#495) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem ha valakinek tele van a töke valamelyikkel, az csak azért lehet, mert valamit nagyon rosszul csinál... Nekem egyikkel sincs semmi gondom...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#497) Macc válasza pilóta (#496) üzenetére


Macc
aktív tag

Ez nemigaz... Nekem a PC-immel sosem volt gond, mert karbantartottam, es ha valami nem ment akkor raszantam az idot, es helyrehoztam... Na de tele lett a tokom, hogy allandoan baszkuralni kellett valamit. Es most nem a sima munkaallomasokrol beszelek, mert az viszonylag gond nelkul megy itt a melohelyemen XP alol, hanem a minden csinalok a gepemmel gepekrol beszelek. Es miota valtottam nem volt semmi szarakodas, es u.azokat csinalom most is.

(#498) pilóta válasza Macc (#497) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nálam igaz. Én ugyan nem baszkurálom egyiket sem.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#499) MUŁĐER válasza Macc (#497) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Lehet olyan MAC-et kapni amiben 9800 pro van?én eddig csak FX5200-el láttam.

A tied Dual procis ha jól látom?Gondolom hasít:)

Mennyi volt?(ha nem akarod nyíltan,mélben is elküldheted)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#500) Macc válasza MUŁĐER (#499) üzenetére


Macc
aktív tag

Legjobb tudomasom szerint lehet. Egy ismerosomnek most hoznak Dual 2.5-ot Ge6800-cal... (nem
beszelve a 30'' displayrol...)

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.