Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) MoP_FX 57 válasza Deluxe00 (#1399) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

2*1 giga PC3200-est már kapsz 30k-ért is csak körbe kell nézni. 40k-ért meg pláne.;] Ha felkeltettem az érdeklődésedet akkor keresd meg Deicide kollégát!

Mod.:Azt megkérdezhetem mi zabál ennyi memót?

[Szerkesztve]

(#1402) Deluxe00 válasza MoP_FX 57 (#1401) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Azt mondják h 1 gbot ajánlak, 2 gb-al viszont 150 %-osan biztosra megyek, itt a forumon is 2gbot vett vki imachez.

(#1403) biker válasza Deluxe00 (#1402) üzenetére


biker
nagyúr

nekem kingmax van, ami valójában hynix D43, és lassan 4 hónapos, de még nem volt vele gond soha, ami ramra vezethető vissza, pl kernel panic vagy ilyesmi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1404) Deluxe00 válasza biker (#1403) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Az jó hír!
De amugy én nem azt irtam pár hozzászolással elöbb h ki tud olcsobb 2gb-ot hanem kb azért az árért jobb 2 gbot tehát az volt 88.000 ft.Mondjuk Geil az elég jo sztem!De mindjárt körbe nézek ''sima'' ramoknál

(#1405) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Simát ugy értem h nem feltétlen apple-hoz gyárott:U

(#1406) MoP_FX 57 válasza Deluxe00 (#1404) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Igazából nem tudom egész pontosan, hogy mit akarsz.:F 88k-ért milyenebb legyen ennél a Geil-nél?

(#1407) MoP_FX 57 válasza Deluxe00 (#1402) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Áhám, tehát csak azért kell neked 2GB mert valaki ugyanennyit vett az IMac-éhez?

(#1408) Deluxe00 válasza MoP_FX 57 (#1407) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Te vmit nagyon félrenéztél....nekem azért kell mert én sok programot szoktam használni egyidöben, ahhoz pedig legalábbis tudomásom szerint minnél több RAM kell h ne fogyjon ki!Ezért kell

(#1409) MoP_FX 57 válasza Deluxe00 (#1408) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ebbe azért belefúrkálnék egy kicsit. Mert nekem most 7 Explorer ablakom és 20 programom fut és ezek nem a szervízek hanem manuálisan megnyitottam.Jelenleg 556 mega szabad fizikai memóriám van. Nem kötekedni akarok csak azért legyél tisztában azzal ,hogy valójában mennyi az a 2GB.
Befejeztem.

(#1410) biker válasza MoP_FX 57 (#1409) üzenetére


biker
nagyúr

persze, ilyenekre elég, de pl párom elkezdi a napi jegyzeteit bescannelni, tiff-be, mert ekkor 1:1 fileba scannel, ezáltal 6-7MB/lap az eredmény.
utána ráküldi az automatort a 150-250 képre, ami épp 1.5giga körüli, nos akkor elfogy a ram idővel :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1411) Alex91 válasza MoP_FX 57 (#1409) üzenetére


Alex91
félisten

De az PC Winnel, ez meg Mac :D!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1412) MoP_FX 57 válasza biker (#1410) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nem is azt mondtam, hogy nem lehet betelíteni csak egy normál usernek nem kell még ennyi szerintem.De ez szigorúan szvsz. ;)

Alex91:Mit számít amerikai kacatok.;]

(#1413) dwiki válasza MoP_FX 57 (#1412) üzenetére


dwiki
senior tag

Szerintem is holt felesleges 2 Giga, átlag/normál használathoz...
De még DTP-re is elég az 1 Gb, extrém esetektől eltekinteve (áltban nem 40 db 50 megas képet szerkeszt az ember...)
Legalábbis nekem nek okozott nagy problémát hogy 12Gb van cégnél macban, és 1 otthon PC-ben.
Persze ártani nem árt, ha nincs másra költeni akkor had szóljon...
Ez meg az én véleményem szigorúan :) ...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1414) dwiki válasza biker (#1395) üzenetére


dwiki
senior tag

Abban egyetértünk hogy semmi sem 100%-an tökéletes :) ...

Viszont nálam tök gyakran egy programon belül átváltogat az a billkiosztás, és baromi idegesítő, hogy még a legegyszerűbb billparancsokkal is állandóan szívok, pl apple+z-vel :( ...

A másik, ez az új kereső ami szerintem nagyon kiforratlan, pont tegnap is szívtam vele. Beírtam egy olyan szót amiben hosszú ő van - személy szerint én nem használok filenévben ékezetet, de amit kerestem így töltöttem le, át meg nem neveztem -
Csak gondolom hogy az ''ő'' a ludas (egy 4 betűs szimpla szó)
Elkezdi kerregetni a winyot, minden más task elérhetetlen, vagy ha el is érem használható lassú... 10 percig vártam - közben próbáltam mással foglalkozni, nem géppel hogy gyorsabban teljen az idő, de 10 percig bírtam -, aztán elkezdtem kilődözgetni a taskokat, majd restart, mert leáálítani persze a keresét nem igazán lehet, az ablakot hiába csuktam be...
Szóval szerintem se 100%-os ... :) ...

XP meg otthon most elkezdett szarakodni, 2 naponta újra kell indítanom, mert belassul. Bár sejtem melyik progi a hunyó ,de mivel szükségem van rá, egyenlőre együtt élek evvel.
OsX én tapasztalatom szerint is tovább birja valóban a kiképzést (tehát nem kellene évente ujratelepíteni, de ennek egyik oka hogy nem szemetelem annira tele, másrész meg mivel mindig jön az új verzio, ezért mégiscsak újra van telepítve :) (rátelepítést én soha nem csálok) ...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1415) biker válasza dwiki (#1414) üzenetére


biker
nagyúr

a hiba az ön készülékében van, ismerős a szlogen?

beírtam, előző, elő-nél volt már pár találat, mire előző-t írtam, lett 14, 1mp kellett a 21 találathoz, iCal eseményekkel, mail-ekkel, és még arra is rájött, hogy az előző azonos lehet az elozo-vel, és kidobott nekem elozo.gif file-t is :) , ami egy generált gomb, felirata Előző, neve elozo.gif :D
a találat oka az lehet, hogy ez egy html fileban van, a title-je pedig előző :)

hát ez van itt nálam...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1416) Macc válasza biker (#1415) üzenetére


Macc
aktív tag

Nalam is igy mukodik.

(#1417) Deluxe00 válasza MoP_FX 57 (#1406) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Ezt azért mondtam mert pl találtam OCZ-t ami jobb a Geilnél és még olcsobb is!

(#1418) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Kicsit most elbizonytalanodtam a Ram-al kapcsolatban mert azt mondjátok ugye h megy a normális ddr400-as ramokkal is amit nem kifejezetten g5-höz csinálnak de mi van ha mégse...akkor kiadtam 60-70.000 ft-ot feleslegesen és jol meg vok baxva. Vagy egy OCZ,Geil,Kingston szintü elöállitoval nem lehet gond...?
Bocs h megint megkérdezem csak feleslegesen nem dobnék ki annyi pénzt az ablakon:)

(#1419) MoP_FX 57 válasza Deluxe00 (#1417) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nagy márkák de akkor már érdemes lenne megemlíteni a Corsair XMS-t meg a Kingston HyperX-et is de azt ne kérdezd melyik a legjobbb mert akkor nagy flame lenne. A lényeg ,hogy biztos vannak olyanok itt a Ph-n akikkel meg tudod beszélni ,hogyha nem lenne frankó akkor segít eladni vagy visszaveszi egész egyszerűen. Így megúszod 40-ből számlával. A maradékból meg veszel valami hasznosat, vagy egyszerűen odaadod nekem.:DDD

(#1420) dwiki válasza biker (#1415) üzenetére


dwiki
senior tag

Hát igen, az a baj hogy az enyémben :( ...
Há máséban lenne, engem sem idegesítene :)

Amúgy ez a fönti - jobb felső sarok beli ( spotlite-, ha így írják) - dologra vonatkozik, vagy desktop állapotban - vagy filekezelésnél - apple+f-re?

Mert ha jól gondolom, és jól vettem észre - bár ebben nem vagyok biztos - nem ugyan az az eredmény.

[Szerkesztve]

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1421) dwiki válasza Deluxe00 (#1418) üzenetére


dwiki
senior tag

Én csak azt nem értem - bár nem vagyok egy nagy RAM szakértő - hogy amiket írsz azok áltban tuning RAM-ok - ha nem tévedek - tehát azért vesznek ilyet az emberek hogy jól megtolják...
Viszont a MAC-re nem jellemző a nagy tuning, tehát...
De ezt csak félve kérdezem ill. jegyzem meg.

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#1422) Deluxe00 válasza MoP_FX 57 (#1419) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Természetesen a 70-es árban benn van h XMS ha már Corsair mondjuk...:)
Ez lenne a legjobb az XMS Corsair nekem...de ez már lényegtelen.Csak mivel én mindent Németböl rendelek Ausztriába macerás lenne a visszavétel!mert ugye csak igy lehetne pénzveszteség nélkül meguszni, bár fö az optimizmus!
Majd meglátjuk!www.newegg.com-n a revieweknél érdemes elolvasni azokat akik 512 vagy 1 gb-rol váltanak 2 gb-ra és h mennyire leesett az álluk mindenféle téren...na azért kell nekem 2gb és pontosan ezért nem akarok beszopni!
Lenne egy olyan jellegü kérdésem h ha hangfalat akarok rákötni akkor ugye kell egy luk a mélynyomonak meg egy a hangfalaknak ami aztá ketté válik!Ez a két analog kimenet az ami az iMac hátulján legfelül találhato??

(#1423) Deluxe00 válasza dwiki (#1421) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Nekem nem a tuning miatt kell hanem 2gb(2x 1 Gb) pc3200 ramokbol igyekszem kinézni a legjobbat olyan 60-70-80 ezres árban mivel apple gépek is olvassák az SPD-t és szereték minnél jobb idözitésüt venni!Nem tuningolni akarok...

(#1424) MoP_FX 57 válasza Deluxe00 (#1422) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ebben az esetben pláne furcsállom ,hogy külföldről akarsz rendelni de hát Te tudod.Hangfal:Egy analóg bemenet és egy analóg kimenet. Bemenet:Mikrofon. Kimenet:Zajkeltő. Erre csak sztereó és 2.1-es hangfalat tudsz rákötni. Bár mondjuk egy 2.1-es Klipsch is szépen szól csak a gatyádat is ráfizeted.


[Szerkesztve]

(#1425) Deluxe00 válasza MoP_FX 57 (#1424) üzenetére


Deluxe00
senior tag

2.1-est akarok rákötni csak én Logitech z-2300-at!5.1-et nem akarok rákötni mert én egy szépen szóló stereot akarok.Azért rendelek németböl mert pl legolcsobb helyen 2.0 ghz G5 iMac 20-as tft-vel 250 gb hdd-vel 422.000 ft átszámitva...mig itthon olyan 500.000.Itthon a Corsair XMS 2x 1024MB kit aminek az idözitése 2-3-3-6 olyan 120.000 ft mert 1-2 forgalmazza ezért akkora árat szab meg amekkorát akar.Ausztriában már több ott olyan 80-85.000 ft, Németországban sok helyen van és találtam egy gyilkos árat ami 56.000 ft, a köv legolcsobb már 70.000 körül van szal érdemes onnan rendelni.Ráaádsul Ausztriába rendelek szal bagoért jön...már nem elöször rendelek.iPod U2 Spec-emet is Ausztrián keresztül rendeltem amikor itthon 125.000 ft volt, igy mindennel együtt 105.000ért jött meg hozzám

(#1426) MoP_FX 57 válasza Deluxe00 (#1425) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nekem nem kell magyarázni, ismerős a dolog, nem véletlenül jött Amerikából az Ipodom.Biker ne szólj semmit! :D Sőt még a Mac minimet is Ausztriában fogom megvenni.

[Szerkesztve]

(#1427) Deluxe00 válasza MoP_FX 57 (#1426) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Csak azért irtam meg mert mondtad h nem érted mért Németböl rendelek, bocsi:)
Ennél jobb Ramot ennyiért nem kapok, söt még többért sem szal lehet h a Ramot elöre meg fogom rendelni nehogy elvigyék mer akkor sirok és ütöm a falat:DD

(#1428) MoP_FX 57 válasza Deluxe00 (#1427) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Na akkor hajrá, 100k-ért már be is perelheted őket ha mégse lenne kompatibilis.:)

(#1429) Deluxe00 válasza MoP_FX 57 (#1428) üzenetére


Deluxe00
senior tag

iPododhoz van dokkolód?Ha esetleg van hasznos?

(#1430) MoP_FX 57 válasza Deluxe00 (#1429) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nincs, igazából szerintem sok hasznát nem is venném csak egyszerűen szép.

(#1431) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Elnéztem afelett h amerikábol rendeltél....szted Amerikábol mennyiért szállitanának Ausztriába??Biztos van olyan amelyik csinál ilyet nem??

(#1432) MoP_FX 57 válasza Deluxe00 (#1431) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Erre nem tudok reflektálni, ilyen kérdésekre Biker jobban tudja a választ. Én csak megvettem 65-ért egy évvel ezelőtt a 15 gigás ipodot aztán használom.

(#1433) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Mellesleg utánanéztem iMac G5-ön optikai bemenet is van meg minden tehát akár 5.1-et is lehet rákötni...Logitech z-5500-et is rá lehet kötni példának okáért,ezt csak ide irtam mert volt rola szo.

(#1434) taltos válasza Deluxe00 (#1402) üzenetére


taltos
senior tag

''Azt mondják h 1 gbot ajánlak, 2 gb-al viszont 150 %-osan biztosra megyek, itt a forumon is 2gbot vett vki imachez''

Én mondtam. Most nem feltétlenül biztos, hogy itt a fórumon ''naprakész'' leszek (azaz folyamatosan olvasom ezt a topicot), ezért ha van kérdésed, akkor nyugodtan írj a mail címemre. (ugyanolyan imcaem van, 2 GB mem-el, mint amit Te akarsz most venni)

(#1435) Deluxe00 válasza taltos (#1434) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Uhhh nagyon köszi...biztos irok mert kérdés az akad!:D
Köszi szépen

(#1436) biker válasza dwiki (#1420) üzenetére


biker
nagyúr

a felsőmenüsre gondolok, de működik a finder ablak keresője is nekem mindíg.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1437) biker válasza Deluxe00 (#1433) üzenetére


biker
nagyúr

optikai kimenet van :) nem bemenet.

ramból meg, háááát.
kérdés, jól olvassa-e ki az SPD-t.

volt egy gigabyte lapom, mely szeretett összefosódni a 400-as ramoktól, mert rosszul értelmezte az spd-t.
Elixir-el nem ment
samsunggal nem ment.
Kingston Hyper-X rammal ment gyári SPD-n, de érdekes módon lassú volt, nem érződött semmi
Corsair XMS fekete rammal ment, de a gyári SPD szerinte nem 2-2-2-5 volt hanem 3-3-3-8, amint kézzel belőttem gyárira, csak sípolt.

Én nem cifráznám, maradnék a jól bevált kingston valueram, vagy kingmax moduloknál.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1438) biker válasza MoP_FX 57 (#1426) üzenetére


biker
nagyúr

de szólok.
egy iPOD rendelése oké, mert a száll. költség még UPS-el se nagyon ugrik 10fölé, én a PowerMAC-ről vitatkoztam veled meg a mini-ről usában
Elég sok árut rendelek Taiwanból meg olaszból ahhoz, hogy tudjam, egy 30kilós pakk milyen árban mozog :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1439) MoP_FX 57 válasza biker (#1438) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ok. Egy ilyen még belefér.

#1433: Már csak az a kérdés ,hogy egy Logitech z-5500 tud-e optikán csatlakozni. Vagy ahhoz is kell egy külön átalakító.
Mod.:Látom támogatja akkor semmi probléma.

[Szerkesztve]

(#1440) MoP_FX 57 válasza biker (#1438) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Biker!
Ha sikerülne találnod valami USB-s headset-et akkor feltétlenül oszd meg velünk a tapasztalataidat!
Köszi

(#1441) Alex91


Alex91
félisten

Ajjaj, ma megy sima PC-n is a Tiger :D!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1442) faster válasza Alex91 (#1441) üzenetére


faster
nagyúr

Ez biztos? Én még csak ennyit tudok erről az ügyről:

Bővebben: link

(#1443) Alex91 válasza faster (#1442) üzenetére


Alex91
félisten

Biztos, itthon mar 3-man is megcsinaltak :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1444) faster válasza Alex91 (#1443) üzenetére


faster
nagyúr

Van erről valami cikk vagy hír, esetleg fórum?
Valami linket tudnál dobni ezzel kapcsolatban?

[Szerkesztve]

(#1445) Alex91 válasza faster (#1444) üzenetére


Alex91
félisten

Bővebben: link

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1446) faster válasza Alex91 (#1445) üzenetére


faster
nagyúr

Köszi.

(#1447) biker válasza Alex91 (#1445) üzenetére


biker
nagyúr

hwsw-n nem vmware-es képek vannak :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1448) MoP_FX 57 válasza Alex91 (#1441) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Erre lehetett számítani, nem baj,én még idén megveszem a mac minimet.;)

(#1449) biker válasza MoP_FX 57 (#1448) üzenetére


biker
nagyúr

a másik, hogy 40-50pontot hoz tesztekben, a mini meg 38-41pontot :)
és azon legalább minden fut, nem lesz kompatibilitási gond

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1450) MoP_FX 57 válasza biker (#1449) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Olvastam.:)

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.