Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) M@trixfan válasza Macc (#500) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az nem semmi:
Powermac G5 2x2.5 Ghz: 889900 Ft
Apple Cinema Display 30'' : 1059000 Ft
Geforce 6800 Ultra DDL: 169000 Ft

Összesen: 2117900 Ft :U

Na ezért fölös a PC vs MAC témán rágódni. Bármennyire szeretem a Mac gépeket ez nem átlag árszint még a high-end cuccokat vásárlók körében sem. Az erőkülönbségeket is kár vitatni. Ha dual Opteron konfigon menne Os X akkor állvahagyná a ''csoda G5-öt''. Egy dual Xeon 3.2 erősebb a 2x2.5 Ghz párosnál is. A fix.tv műsorai enyhén nevetségesek voltak, árakról hallgattak, kevés volt a teszt...
Nehogy félreértsetek, nagyon szeretem az Apple gépeket és az OS x-et. Az új iBook már egész tűrhető árban van.:C

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#502) Macc válasza M@trixfan (#501) üzenetére


Macc
aktív tag

Egyetertek veled...
viszont sztem ez nem igaz: ''Egy dual Xeon 3.2 erősebb a 2x2.5 Ghz párosnál is''

(#503) Don Vittorio válasza M@trixfan (#501) üzenetére


Don Vittorio
őstag

''Ha dual Opteron konfigon menne Os X akkor állvahagyná a ''csoda G5-öt''. Egy dual Xeon 3.2 erősebb a 2x2.5 Ghz párosnál is.''

Ez azért minősített baromság. :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#504) Don Vittorio válasza Macc (#489) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Én ismerek ilyet is, olyat is.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#505) Don Vittorio válasza biker (#492) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Persze. Csak szólj időben.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#506) biker válasza M@trixfan (#501) üzenetére


biker
nagyúr

hát lássuk, egy geforce ultra 6800 mennyivel drágább mac-re?
és mennyivel olcsóbb egy 30'' VGA monitor egy 30'' apple 16:9-es moncsinál?

akkor marad a gép kérdésben, aztán ennyi.

ne hasonlítsuk össze ész nélkül az árakat, mert lehet 2milláért pc-t is venni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#507) M@trixfan válasza Don Vittorio (#503) üzenetére


M@trixfan
addikt

Na, a helyzet a következő. :) Mivel villamosmérnöknek tanulok a BME-n, megszoktam, hogy nem kell a társaknak mindent szájbarágni ha techie dolgokról van szó. Na mindegy, here it goes:

Természetesen nem fut Os X Dual Opteron vagy Xeon konfiguráción. Arra értettem, ha írnának egy olyan vűltozatot. Bővebben: link Itten főleg olyan progikkal tesztelnek amire a Mac-et főleg használják. Egy Dual 2.5 Ghz Powermac árából 3 Dual xeon 2.4 Ghz gépet lehet összeállítani. Még jó, hogy bizonyos esetekben 2x gyorsabb a G5 ennyiért. Ezek eléggé kiválogatott alkalmazások. Ezt a lapot olvasva belátom kicsit erős kijlentés volt tényleg.:DDD Ár miatt és a melegedés miatt vannak még kételyeim. A Powermac G5-nek van hangja. Ezt brutál mac usertől tudom (Handras ha valaki ismeri). (Aki mindenféle kodegány cuccokkal jön, hogy akkor az milyen hangos arra egyszerűen nem reagálok semmit.) Fórumokat olvasva találtam fagyogató DP 2.5 Ghz Mac-eket. Pedig hát a beépített vízhűtés ugye...:U

Egyébként nagy Mac fan vagyok, de egyszerűen nem tudok ''beájulni'' vakon dolgoktól. iMac G5 1.8 20'' ha annyiba kerülnenmint USA-ban akkor killer videovágó gép lenne otthonra.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#508) biker válasza M@trixfan (#507) üzenetére


biker
nagyúr

hát igen, utolsó mondatod volt a legigazabb...
az ár itthon durva...

amugy egy dual xeon hangja is kegyetlen ám :) de nagyon... :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#509) Dexter68


Dexter68
addikt

Hát... nem tudom. A Mac-ek gyönyörűek kívül-belül. Ez tény. De sosem éreztem, hogy jobbak lennének, mint a pc. Még G4-eseken, meg G3-asokon dolgoztam elég sokat. Fagytak, mint az állat, héromszorosába kerültek a hasonló tudású pc-khez képest.
Szívás volt, ha bele akartam még tenni még egy DVD írót a meglévő cd-mellé és még belső zip-et is akartam volna használni. Itt már a design a használhatóság rovására ment.
Ugyanakkor tényleg jobban mutat az asztalon, OSX Panther is szép is, jó is, ahogy elnéztem..
Panther annyira tetszik, hogy megfaragtam az XP-t olyanra :D
Hardcore mac-es haverok is azt hitték, hogy mac-en dolgozom, csak a Total commanderen csodálkoztak nagyot :DDD
Venni sosem vennék. Bár, ha nyernék a lotton... még az is lehet. :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#510) lenox válasza M@trixfan (#507) üzenetére


lenox
veterán

Hmm, jo kis nagykepu hozzaszolas... Info rulez ;), villany sucks. Itt mit kellett szajbaragnod? Hogy nincs osx opteronra ??? Szerintem Don Vittorio arra gondolt, hogy ez:

''Egy dual Xeon 3.2 erősebb a 2x2.5 Ghz párosnál is.''

baromsag.

Szal PowerMac G5 Dual 2.5 alapar $3000, nezd meg mondjuk az IBM oldalan mennyiert kapsz dual xeon gepet, 3000-ig csak 1 procist lehet venni, 2 procis minimum $300-$400-zal tobb (ez is alapar, az ibm-ben sokkal szarabb vga-val, tob rammal).

Hang... Ja, brutal hangos a dual g5, ha megterheled a procit. Szemelyesen a 2 GHz-est probaltam. Viszont az IBM APro (dual opteron) meg a ZPro (dual xeon) ugyanolyan hangos. Ezeket is szemelyesen probaltam, szal nem csak a levegobe beszelek, mint te.

A teljesitmeny se tul bonyolult. A G5-ben levo velocity engine szazszor jobb (jobb/logikusabb utasitasok, amikkel konnyebb programozni, es gyorsabb vegrehajtas), mint az sse2. Ha valamilyen alkalmazas ezt kihasznalja, akkor G5-on gyorsabb, ha nem, akkor pc-n (akar xeon, akar opteron).

Arert nem kell usaba menni, eu, szal ha nalunk draga, akkor becsben is vehetsz...

(#511) M@trixfan válasza lenox (#510) üzenetére


M@trixfan
addikt

''Info rulez ;), villany sucks'' Na vajon miért is? Ez elgondolkodtató kicsit ha már itt tartunk. :)

Viszont akkor valószínű Te voltál már Mac laborban párszor. Sajnos még nem értem rá, de megnézem valamikor.

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#512) Macc


Macc
aktív tag

A hanggal kapcsolatban, mar par helyen beirtam de ide is leirom. Handrasnak a csend az a nema
csend. Ejszaka, ha csak az enMac0em megy akkor enis mondogatom, hogy azert van hangja. De
ha melette be van kapcsolva a pc is (ami az en ex pc-mhez kepest nema csendes volt) akkor
maris ugy erzem mintha halk lenne (pedig a pc-ben 3 venti van mig a mac-ben 9)...

Meg ha mar minden oldalon gigahercek repkednek nem is erdekel melyik tudja 2mp-el hamarabb
befejezni a dolgat, HW-ben sincsen olyan hatalmas kulombseg, viszont az oprendszer az mar
nagyon mas.

(#513) lenox válasza M@trixfan (#511) üzenetére


lenox
veterán

Hat a smile-bol gondoltam, kitalalod, hogy mert en infos voltam. Szal a hagyomany ezt mondatja velem.

Nem voltam mac laborban, mert mikor meg egyetemista voltam nem jott kepbe a mac. A mostani munkam soran kell minel nagyobb sebesseget kicsiholnom mindenfele workstation-bol, dual g5, dual xeon,dual opteron volt eddig, illetve mindenfele clusterek meg sgi-ok. Nagyon meg voltam elegedve a g5-okkel, leginkabb a szuper altivec miatt.

(#514) rii válasza Vesper (#1) üzenetére


rii
nagyúr

most láttam a topicot.....

tényleg az a kérdés mire akarod használni ....

véleményem: a MAC csak
- (mondjuk) munkára (DTP, video, audio) sztem korlátozott szoftverellátottsággal (amik lehetnek nagyon jók, csak a választék (szerintem) gyatra
- és házi nyagyon felületes, felhasználásra jó (Aduio, video, DVD, képek, fotoalmbumok, SCAN)

van a melóhelyen 2 MAC (1992 óta PC használok)
- nem bírtam csoportosan átnevezni file-okat
és sok más, ''alacsonszintű'' feladatokat nem bírtam elvégezni a MAC-en
- programokat (COMMANDER -szerűség) nem találatm, ami volt is funkcionalitásba 0 volt
- a mac fórum is elég kihalt volt
- szóval, ha el akarsz szakadni a világtól, vegyél MAC-et.

------------------------------------------------------------------------

amúgy fantasztikus egy , mert egy kézben van a HARDWARE, az OS, és talán sok SOFTWARE is ...... nyagyon megbízható, sztem stabil, de a PC-vel szemben semmire nem lehet hazsnálni.

Megnéznék rá egy
TURBO C, assembler, Borland C, Delphi, Java, Smaltalk
terep 2
zpoc, dc++, kazaa
mozilla, opera

stb porgramok hogyan szerezhetők be....

---------------------------------------------

rohadt drágák, a cég, ahol dolgozom, most vett egy G5-öst 1,8 GHZ, 1 GB RAM ... stb, ATI EXCALIBUR vid.kar. 400-500.000 Ft monitor nélkül. (azt hiszem)

ennyi pénzből a legjobb, 2x ilyen gyors PC notebook-ot kapod meg.

ronda és finom: PC (fagy, akad, elszáll, de olcsó oszt jó)


piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#515) rii válasza rii (#514) üzenetére


rii
nagyúr

jah, amúgy digitális audio IN-OUT van rajta ....

... de mi a viharnak, azt nem tudom........
de a G5-nél biztos nincs a hang kar.nak zaja, a HDD-t nerm lehete benne hallani.... morzejelek......

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#516) rii válasza rii (#514) üzenetére


rii
nagyúr

ja, nem dual proc

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#517) rii válasza rATdrAgOn (#45) üzenetére


rii
nagyúr

a OSX linux alapú .....

de amiért nagyon haragszok a MAC-re, a *-t nem veszi joker karakternek, ennyire tiszteletben tarthattavolan a PC-s tábot (az nagyibb is)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#518) Husky válasza rii (#514) üzenetére


Husky
aktív tag

> korlátozott szoftverellátottsággal

Csak bankkártya kell hozzá, egy-két hét alatt meg bármelyik webshopból megjön bármi...

> házi nyagyon felületes, felhasználásra

Megkíváncsiultam. Mi a nem felületes felhasználás? :)

> nem bírtam csoportosan átnevezni file-okat

find ./ -name *.mp3 -exec mv {} hinnye_{}.MP3 \;

> COMMANDER -szerűség

mc (midnight commander), xfolders, ...

> TURBO C, assembler, Borland C, Delphi, Java, Smaltalk

linux alatt kb minden, os x ala meg lusta voltam dev cuccokat rakni, de kb. ugyanaz.. assz'em borland util nincs ppc-re...

> dc++, kazaa

mlnet

> mozilla, opera

mozilla.org, opera.com

> hogyan szerezhetők be...

A fizetosek penzert, ahogy mashol is (vagy warezbul), az ingyenesek meg netrol.

> ennyi pénzből a legjobb, 2x ilyen gyors PC notebook-ot

En pl azert vettem powerbookot, mert csak 320eFt volt (usa). Ergo ha itthon veszek PC lapost, vagy kint Mac-et, akkor ugyanannyiba jovok ki... innentol nem kerdes.... :)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#519) Husky válasza rii (#517) üzenetére


Husky
aktív tag

bsd

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#520) devast válasza Husky (#518) üzenetére


devast
addikt

Okosan beszél a kolitárs :DDD Nekem még kicsit drága mo-n a ppc :O

(#521) ar válasza devast (#520) üzenetére


ar
tag

Igazan nem veszes, csekkeld az iBook arakat!

(#522) loszerafin válasza rii (#517) üzenetére


loszerafin
senior tag

>a MAC-re, a *-t nem veszi joker karakternek
>ennyire tiszteletben tarthattavolan a PC-s tábot (az nagyibb is)

A DOS joker karakter kezelése távol áll a józan ésszel elvárhatótól. Az, hogy azt szoktuk meg, nem jelenti azt, hogy jó is.

(#523) devast válasza ar (#521) üzenetére


devast
addikt

Laptopom sincs, nemhogy ebook-om :)

(#524) rii válasza loszerafin (#522) üzenetére


rii
nagyúr

én úgy tudom, az minden UNIX implementációban ez megvan....

már Brian W. KArnighan, Rob Pike, Denis M. Ritchie (a három szerző közül kettő, csak ne tudm ki) alapműnek számító UNIX c. könyvében is a * mint joker karakter szerepel. Én így tudom. A * karakter több, mint DOS-os örökség. De még ha tényleg a 3 file-ból álló oprendszerből, mondjuk a DOS 5.0-ból származna, akkor is a MAC-nek tiszteletben kellene tartani, mert túlmutat a DOS-on. A PC-n, mint uralkodó többségen (szerintem) ez foglalt karakter.

De különben miért ne lenne jó? Mi a jobb megoldás?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#525) rii válasza Husky (#518) üzenetére


rii
nagyúr

.................
> nem bírtam csoportosan átnevezni file-okat
find ./ -name *.mp3 -exec mv {} hinnye_{}.MP3 \;
.....................


azért ez elég szép, ha egy átlagos user akarja végrehajtani. Minden hajszála más-más irányba állna.

amúgy a *.mp3 azért nem működik, mert a * része lehet a file name-nak. És itt a bukta. Nekem OS X alatt, amikor kimentem a consol-ba, nem fogadta el a * -ot jokernek.

.................
> COMMANDER -szerűség
mc (midnight commander), xfolders, ...
.....................


a mc karakteres, egy sima user megint levágja a tegyük összes hajszálunkat a szálrózsa miden irányába ...
az xfolders (azt hiszem azt sikeült letöltenem nekem is) szintén nem tud csoportosan átnevezni. Bocs ha tévedek....
kijelöltem 30 file-t, Rename .... erre megáll az első file name-n, a edit üzzemód, és írjam én át kézzel .... nem láttak ezek még NC-t?

Na, erre mondom én azt, hogy hülyének nézik az user-t ..... szerintem, nekem ez jön le egy MAC-ból .... amúgy a Power PC-k szerintem nagyon jó gépek. Már 97 óta nagy tisztelőjül vagyok, csak hát a kompatibiliátás egy sima PC-vel ugye nincs meg.

hozzáteszem: nagyon keveset foglalkoztam MAC-el,


.................
> házi nyagyon felületes, felhasználásra
Megkíváncsiultam. Mi a nem felületes felhasználás?
.....................


szerintem a PC szoftver bázishoz képest elenyészően kevés program, web-oldal, warez oldal, hacker, honosítás foglalkozik a MAC-ekel (és persze vírus is). Nem tudm ez az arány - mondjuk - az USA-ban mekkora (gondolom ott jóval több a MAC felhasználóü), de Magyarországon szerintem 1 MAC-re minimum 50-100-500 PC jut, ha nem több.


A G5-ös meg nevetséges. Olyan házban van, hogy IHAJ, erre van benne egy 5.25-ös IDE egység. RACK, vagy +1 5,25-ös IDE? Komolytalan. Ez még a sima házi USER-nek sem elegendő.

Amőgy a MAC nagyon jó mint hardware-software.
De én egy percig nem bírnám használni.
Inkáb fagy, akad, recseg, ropog PC

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#526) Macc válasza rii (#525) üzenetére


Macc
aktív tag

En nem vagyok nagy Unix guru, de a Terminal az egy teljes erteku UNIX command line, amiben egy teljes erteku UNIX-ot iranyitassz, tehat ha a *-ot nem fogadja el joker-nek, annak megvan az oka.

csoportos file atnevezesre vannak freeware progik, amik tok jol mukodnek, legalabbis az altalam meg egyszer sem praktikus xp-s csoportos atnevezeshez kepest szuper. (eddig a legjobb amit lattam, az amigan volt a dirOpus)

MU commander OSX-re sztem eleg jo. v. xfolders. (TC helyett, ha valaki nagyon nem birja ki, bar ha valaki Mac-en dolgozik, illene a Findert megszoknia, mivel ott az a leghatekonyabb)

Kompatibilitassal is csan annak van gondja aki nem ismeri a rendszert. En DTP/Webdesign valamint minden amire eddig PC-t hasznaltam most a Mac-et hasznalom. Es a VirtulPC-t is csak kivancsisagbol neztem meg, nem azert hogy egy programot futtassak vele...

1 Mac-re lehet 500 PC jut magyarorszagon, de ez talan igy jobb is:) Programok, vannak ra rendesen. Lehet 1 feladatra nincsen 1000 program csak 10 de az a 10 atlagban sokkal jobb mint az az 1000. Nem kell annyi selejt kozul valogatni.

Aki Mac-kel foglalkozik, az tudja miert nincs a gepben 5 x 5,25'' bovitohely... a Mac-re kulso vinyot nem a gepbe csusztatott Rack-kel oldjak meg (restart, bios, stb stb) hanem kulso hazat FW a gephez csatlakozod, bekapcsolod, feljon a vinyo hasznalod, lekapcsolod... Es a geped ekozben ment rendesen. Rack-et meg mindig rakhatsz a Kulso hazadba. Vinyoknak 2 db hely van a gepben, ami egy 500GB-os (sot akar 800GB-os) raid is lehet (amit magukkal nagyon nem biro emberek 5-re noveltek). Az ugye csak eleg nem???

Szoval minden csak szokas kerdese, meg ismerettseg. Nem azt mondom, hogy mindenki hasznalja, sot!, csak hidd el, ha megszokod, akkor ugyanugy mindent meg tudsz vele csinalni... (sztem nem ugyanugy, hanem sokkal kenyelmesebben, de ez szvsz)

(#527) dwiki válasza Macc (#526) üzenetére


dwiki
senior tag

Megint kb ott vagyunk ahonnan anno én is elindultam...

A commanderei gyengék, akár hogy is nézzük. Jó azt lehet mondani hogy szokjuk meg a
findert, de ennyi erővel azt is lehetne mondani hogy szokjuk meg az ''intézőt''/explorert....

Az hogy hiányzik a ''belső'' bővíthetőség, akár mit mondassz, baj és hiány....
Amúgy amit mondassz hogy külső egységekkel oldható meg, az pc/xp-nél is fennál...
(Ergó nincs előnyben a MAc ezen a téren...)
Nekem van otthon egy külső usb-s hdd cuccom, faszán műkszik. Aztán hazavittem
melohelyről külső firewares CD írót, faszán működik (ugyan úgy bekapcsolt gép
mellett dugom rá/kapcsolom be, természetesen (tehát semmiféle bios turkálás,
restart....)
Otthon (PC-n ugye) 3 belső + az USB rackes winyot használom - a külsőt csak
ideiglenesen, nem megy mindig, ezt is üzemközben kapcsolgatom ki be...)

Ami nagyon ott van a G5-nél viszont, hogy eleve adott a második serila ata táp és
adatkábel csatlakozás, új vinyo esetén csak rá kell dugni. Ez jó.. (gyakorlatilag
''filléres'' megoldás, de ki van találva nagyon)

Az meg hogy hány progit írnak (1000-et Pc-re, 10-et meg Macre), és hogy
átlagban jobb az Maces 10 az lehet (hangsúly az átlagon...). De hogy a nagy
számok törvénye itt is faszán érvényesül, az is tuti, és az 1000-ből ki lehet
választani az igazán tutikat....
Példák:
filekezelő : Win/Total commander (amúgy a dirOpust is láttam-próbáltam winen -
átportolták-, de nem győzött meg, bár vannak benne nagyon jó dolgok, tény)
Macen: nincs megfelelője (jó finder, meg egyéb jobb/rosszabb kétablakos cuccok,
de csak halvány utánzatok)
képnézegető: Infanview kicsi, ingyenes, mindent tud amit elvárok egy
képnézegetőtől
Macen: Hát amiket eddig prószáltam, egyik se nyűgözött le (iphoto, preview,
simplephotobrowser)
Amit leginkább hiányolog belőlük, hogy ha megnyitok egy képet, nem tudok
végimenni az ugyanazon könyvtárban lévő képeken egy sima bill nyomással,
mindet be kell töltenem. + a full képernyő kezelést is nehézkenek találom -
gyenge. Persze lehet csak nekem nem állank kézre a dolgok.... De ha tudtok jobb
képnézegetőket, szívesen kipróbálom őket...
Mai kliens: The Bat - egyszerűen a legjobb, minimális hibája van csak.
Itt Macen a Mailt használom (fantáziadús név, kb a progi is ennyire fantáziadús...)
Hát harmat gyenge mutatvány, bár van benne egy két tetszetős dolog, kétség kívül.
Ja és használtam outlokot is macen...
CD író progi: Nero vs Toast. Nálam itt is a Nero a befutó, bár a toast is egyre jobb
lesz, és végül is Toast ellen nincs különösebb kifogásom...

Hát ennyi lenne a programkritizálásom...
Ja és a keresésben a ''*'' maszk karakter hiánya nekem is nagyon hiányzik... :(

Amúgy nekem úgy tűnik, sokan azért huzzák le a PC-t/Xp-t mert nem tudják,
nincsenek tisztában vele, hogy mit is tud igazából... De lehet csak kötekszem... :)


Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#528) dwiki


dwiki
senior tag

Egy kis maces segítség kellen...
Valaki megtudja mondani hogy hogyan lehet szétszedni e billentyűt? Mert már nagyon
dzsuvás (a hátuljában még egy döglött muslica is elhelyezkedett), és szeretném
kicsit kitisztíani. Fent látok két hozzáférhető csavarozási helyet, amit mini imbusz
kulcsal lehetne kilazítani, de nem vagyok benne biztos, hogy az nem az usb portot
fogja.
Valaki szedte már szét?
Ötlet?

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#529) rii


rii
nagyúr

bár elmondták előttem, de a PC-t lehet külsö ill beslső eszközökkel is bővíteni, míg MAC-et csak külső.

Én csak érzetre mondtam a kritikát, de dwiki igazolta minden baljós sejtelmemet.
A machintos ott halt meg mikor nem engedte meg 1996-97 körül a clone-ok gyártását.
Amit említve volt, hogy nem lehet a bill-el navigálni sok programban MAC alatt: trágya, pölö a könyvtár megjelenítő, vagy mi. Ha megnyomom a lefelé nyilat, EDIT MODE, ha lenyomok akármilyen gombot(hogy az adott kezdőbetűjű file/directoryra ugorjak), EDIT MODE. Ebből is látszik, megnyire dilettánsnak nézi a USER-eket... nekem legalábbis ez jött le.

Szerintem nincs oly felhasználási terület, ahol a PC ne tudná egy MAC feladatát ellátni, míg ez visszafelé szerintem nem tud megállni.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#530) Macc válasza rii (#529) üzenetére


Macc
aktív tag

Mac-en OSX alatt mindent tudsz billentyuzetrol iranyitani!

A bovites meg csak egy PC-s gondolkodasunak faj, hogy belsoleg annyira nem megoldhato. Nem azt mondtam, hogy PC-n nem lehet kulso FW/USB eszkozoket radugni, hanem azt mondtam, hogy Mac-en az valt szokasossa. A regebbi G4-ekbe egy halom belso vinyot tudtal alabpol betenni, es ket CD-t. Sztem felmertek a dolgok szuksegesseget.

rii: nem vagy otthon Mac ugyben: Ha az Apple nem tiltotta volna be a klonok gyartasat, mar reg elverzett volna.

Billentyuzetszetszedes: Az aljan a pici imbuszokat leszeded: ezaltal lejon a kulso muanyag burok (szet kell pattintani), majd ezutan szinte az egesz szetjon, meg egy ket csavart kell leszedned, es akkor mar a kezedben van cska a billentyuzet... Ha alapos munkat akarsz vegezni, akkor annak a hatarol kb 40 csavart le kell szedni, es a foliak es a gumi harangok eltavolitasa utan akar mar a kadban is moshatod... macera.

Mellesleg az meg eleg fontos a pc/mac vita ugyben, hogy nem ugyanaz megszokni a Fintert mint az explorert!!!!!! Ez a leglenyegesebb kulombseg a 2 gep kozott... Azert hasznal pc-n minenki commandereket, mert szar a explorer... Es ezert mondja mindenki, hogy Mac-en meg inkabb Finder, mert az mukodik, es ott azert nem fejlodott ki a 2 ablakos kommander. De mindegy, itt hiaba koptatom a szamat.

(#531) Macc válasza dwiki (#528) üzenetére


Macc
aktív tag

billszetszedes ugyben meg: Bővebben: link

(#532) dwiki válasza Macc (#530) üzenetére


dwiki
senior tag

Bill ügyben kösz.

Finder ügyben persze igazad van, az explorernél lényegesen jobb tény. (viszont - szvsz -
nem jobb a totalcommandernél :) )

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#533) rii válasza Macc (#530) üzenetére


rii
nagyúr

....................Mac-en OSX alatt mindent tudsz billentyuzetrol iranyitani!....................
ok. bocs. OS 9-t néztem .....

....................A bovites meg csak egy PC-s gondolkodasunak faj, hogy belsoleg annyira nem megoldhato. Nem azt mondtam, hogy PC-n nem lehet kulso FW/USB eszkozoket radugni, hanem azt mondtam, hogy Mac-en az valt szokasossa. A regebbi G4-ekbe egy halom belso vinyot tudtal alabpol betenni, es ket CD-t. Sztem felmertek a dolgok szuksegesseget.....................

nem fáj, de én már megszoktam, hogy CPU, alaplap, hűtőbordák be-ki.



....................rii: nem vagy otthon Mac ugyben: Ha az Apple nem tiltotta volna be a klonok gyartasat, mar reg elverzett volna.....................
ez esetben örülök, hogy leállította. Hidd el, én örülök ha versenyhelyzet van. Pont ezt hiányolom a PC-knél az OS részlegen.


....................Mellesleg az meg eleg fontos a pc/mac vita ugyben, hogy nem ugyanaz megszokni a Fintert mint az explorert!!!!!! Ez a leglenyegesebb kulombseg a 2 gep kozott... Azert hasznal pc-n minenki commandereket, mert szar a explorer... Es ezert mondja mindenki, hogy Mac-en meg inkabb Finder, mert az mukodik, es ott azert nem fejlodott ki a 2 ablakos kommander. De mindegy, itt hiaba koptatom a szamat....................

nem nem... én már a Win megjelenése előtt is NC, meg Dos Navigátort, meg Volkov Commandert használtam ...

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#534) hobizoli válasza Macc (#530) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem tom miert jo az, hogy nem hasznalod a fireware-t de akkor is megveszed, mert megvetetik veled, ha kell, ha nem, meg PC-hez lehet(ett) mar regebben is olyan hazat venni, amibe belrakhatsz 4db CD/DVD egyseget es ez mellett 3-4db HDD-t is...mindezt egy szokvanyos Midi ATX kuckonal is. d leteznek olyan kuckok is amikbe 7HDD is bemehet, es gondolom nem minden MAC-ben van 7 HDD



hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#535) csfejes


csfejes
csendes tag

Én például nagyon gondolkozom hogy a cégnél vegyünk MAC-et.
Most például van egy munkám 1000x715 mm-es térképeket kell szerkesztenem, és szó ami szó a PC eléggé haldoklik közben!
Angliából kapom az anyagot ők is MAC-et használnak!
Hétkönapi felhasználásra valóban nincs párja a PC-nek, de ha komolyabb munkáról van szó a PC elég megbízhatatlan és lassú!
Azért nagyon látszik, hogy a PC architekúra annak idején megbukott a katonai alkalmazásokban és ezért dobták ki a kommersz alkalmazások piacára.
Aztán ott áttértek a Motorala cél processzoraira, gondolom nem véletlenül.
A legfontosabb dolgok ami DTP-hez kell van MAC-re is!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#536) Power válasza csfejes (#535) üzenetére


Power
senior tag

Ennek köze sincs a pc vs. machez.
Az adott anyag(ez esetben térké) szerkesztése pc-n ugyanannyira lehet gyors avagy lassú, pusztán hasonló kaliberű masinát kell választani.

A Motorola még, macen is megbukott.
Egy DSP-t ne hasonlíts már egy általános célú CPU-hoz, két külön világ.
A katonai felhasználásnál meg a sebesség messze nem a legfontosabb szempont.

Power

(#537) dwiki válasza csfejes (#535) üzenetére


dwiki
senior tag

Hát ugye ez nagyon általánosító/elnagyolt hozzászólás, ''PC eléggé haldoklik közben''.
Milyen Pc? Milyen Mac?
Mert ha teszem azt veszel egy G3-as Macet, valószínűleg kellemetlen meglepetés érne...
(és esetlegesen vica versa, egy bikább PC kellemes meglepetés okozhat)
Persze egy G5-el sem lesz valószínűleg gond...
Szóval ez a hozzászólás nagyon ámátőr felhangú volt, már megbocsáss....

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#538) Alex91


Alex91
félisten

Jah, Amigam is sokszor gyorsabb volt a 25 MHz-evel, mint ezek itt a 3 GHz-ukkel :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#539) Macc válasza hobizoli (#534) üzenetére


Macc
aktív tag

En nap mint nap hasznalok FW-t. Es egyaltalan nem zavar, hogy van 56K modem a gepben, pedig, nem tudom fogom-e valaha hasznalni, de mi van ha majd megis kell fax-olnom a geprol? Ja akkor ott lesz, es arra jo...

Belegondoltal-e mar abba, hogy ha veszel egy TV-t, videodt, dvd, autot, hogy abban mennyi mindent nem hasznalsz? Mellesleg a Mac-en a FW olyan mint PC-n az USB: elengethetetlen. (bocs a pc-n az USB sem elengethetetlen... max a floppy - egyesek szerint)

Nekem meg a PC-imben sem volt 2-nel tobb vinyo.Szoval most nem tudom mennyire altalanos, hogy 2-nel tobb vinyot akarjon az ember a hazba beipiteni!? Meg 4db CD/DVD??? minek?

Szoval aki cserelgetni akarja a gep belsejet annak no mac... Aki hasznalni akarja, annak alternativa lehet. En is szeretem szetbontani a dolgokat, szet is kaptam a Mac-et, es oszinten sokkal jobb erzes volt egy ilyen minosegi termeket szetszadni, mint a szabvanycsavaros ocskavas boritasu pc hazat... Bővebben: link

Ebben is van amugy +RAM, mas (nem gyari) videokartya, HD, es lehet majd lesz benne mas DVD iro is. De ha alaplapot kene cserelnem, akkor azt mar gepestul teszem...

(#540) Dexter68 válasza csfejes (#535) üzenetére


Dexter68
addikt

Több mint 10 éve DTP-zem.
Sosem éreztem azt, hogy a mac jobb lenne. Amikor kérdeztek, hogy mi a helyzet ez ügyben, mindig az volt a véleményem, hogy egyforma sz*r mind a kettő. :) Ezt most is tartom.
Legutóbbi melóhelyemen egy 800 mhz-s G4 volt alattam 1,5 Giga rammal. Otthon 1,2 ghz P4 1 giga rammal. Egész nap azt hörögtem, hogy otthon már rég megcsináltam volna...

Kicsit olyan ez, mintha azon vitatkoznánk, hogy az Opel jobb vagy a Ford.
(De, hogy melyik Opel és melyik Ford, az már mindegy...)

[Szerkesztve]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#541) Macc


Macc
aktív tag

csak ugy megjegyeznem, hogy felejtsuk el Mac ugyben az OS9-et, pc-n se sokan nyomulnak mar win98-cal...

(#542) biker válasza Macc (#539) üzenetére


biker
nagyúr

szép szép :)
szívesen szétszedném én is :D ha lenne

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#543) loszerafin válasza rii (#524) üzenetére


loszerafin
senior tag

>A * karakter több, mint DOS-os örökség.

A DOS-ban levő joker kezelési hibák:

a, a kiterjesztést külön kezeli
b,

dir a*b*.*

kilistáz minden a-val-val kezdődő fájlt, azokat is, amikben b egyáltalán nem szerepel.


Ez a két tulajdonság a POSIX szabványú oprendszerekben szerencsére nincs így.

(#544) Husky válasza rii (#525) üzenetére


Husky
aktív tag

> azért ez elég szép, ha egy átlagos user akarja végrehajtani.

Jovanna, csak leirtam az elsot ami eszembe jutott. Atlagos user meg megguglizza... elso talalat:
Bővebben: link

> amúgy a *.mp3 azért nem működik, mert a * része lehet a file name-nak. És itt a bukta

Hja, egy oprendszer ne akadjon ki olyan aprosagoktol, mint ha lpt, con, com vagy ilyesmi nevet
adok egy file-nak... Win-es haverokat szivatom mostanaban azzal, hogy a mindentudas
egyetemenek lementettem az osszes eloadasat, filenevnek meg egy az egyben azt adtam, ami az
eloadas cime. Idezojelek, kerdojelek, zarojelek, kettospont, vesszo, van ott minden... :D


> mikor kimentem a consol-ba, nem fogadta el a * -ot jokernek.

wmac:~ husky$ l *.mp3
-rw-r--r-- 1 husky husky 0 16 Nov 02:36 hinnye.mp3
wmac:~ husky$ l *\**
-rw-r--r-- 1 husky husky 0 16 Nov 02:37 ebben van * is

Dunno, works here. (OS X ala meg megin' gugli, megin' 1001 talalat.)

> mc karakteres, egy sima user megint levágja a tegyük összes hajszálu

Az meg milyen kifogas egy programmal szemben, hogy ''nincs benne grafika''? :))

> xfolders szintén nem tud csoportosan átnevezni. Bocs ha tévedek....

Dunno, sosem hasznaltam... mc-ben viszont mukodik az F6, hinnye_*

> szerintem a PC szoftver bázishoz képest elenyészően kevés program,

5%-os piac, 95%-kal kevesebb util. Sima ugy.

De arrol volt szo, hogy szerinted csak nagyon feluletes felhasznalasra (web, mail, filmnezes, dvd/
zeneszerkesztes, es itt felsoroltal kb. mindent amire egy gepet hasznalni lehet) jo a Mac... erre en
megkerdeztem, hogy akkor milyen temakor a nem feluletes felhasznalas. Erre te mondod hogy
kevesebb a program. Jo, de _milyen_ tipusu program nincs mac-re, ami nem feluletes
felhasznalasra jo? :))

> RACK, vagy +1 5,25-ös IDE?

Eegen, ez az Apple sara, x evvel elobbre jarkalnak mindig. Ok hagytak el a floppyt is elsokent, az
is fajt... valami olyasmi a filozofiajuk, hogy a jovo a mobilitasban van, ahhoz meg firewire meg usb
kell, nem fixen becsavarozott izek...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#545) biker


biker
nagyúr

mondjuk erre a *-ra visszatérve, ez nem oprendszer hiba, hanem barom user hiba, ha olyan filenevet adok meg, amit nem illik.
mert ugye azt illik, hogy angol abc+számok.
de a mario**nagy.a.szerelem.mp3 az nem éppen jó filenév.

nap mint nap találkozok én is ilyennel, aki szodja a gépet, vagy ép az alkalmazást, amit neki csinálok pl. mert nem fogadja el webes feltötltésnél a fénykép.2004.11.16.buli.jpg fájlnevet, és kiakad a böngésző, nem ad képet (nem ie, az megeszi)

vagy épp a debian-jába akar ékezetes filenebveket 100% hibátlanul kezelni, hát izé... mindennek van határa...

ha a számítógépek össze tudnának járni, és dumálni, hát jajj lenne neknk :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#546) dwiki válasza loszerafin (#543) üzenetére


dwiki
senior tag

Miért baj az hogy a kiterjesztést külön kezeli?
Szerintem ez egy kimondottan jó dolog.

A b, példára pedig szerintem nem a ''*'' karakter a megfelelő, hanem a ''kérdőjel''.
(DOS-nál)


Tehát dir a?b*.*
vagy dir a?b?.*

Ha emlékeim nem csalnak...
Mondjuk a kérdőjel csak egy karaktert helyettesít,
tehát dir a?b*.* = azbasz.com, de nem egyenlo azmeghbasz.txt vel....
Az azmeghbasz.txt = a?????b*.*
Bár akkor egyszerűbb kiírni, mint kérdőjeleket számolgatni :)
(remélem jól írtam, régen volt, utánanézni meg lusta vagyok, de így rémlik)

Persze lehet ezt mindenki tudja.

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#547) dwiki válasza biker (#545) üzenetére


dwiki
senior tag

Mondjuk személy szerint én sem használok csak angol betűket + számokat, de hát lássuk
be, nem erre tart a világ...
Egy ''átlag'' user meg megszokta hogy win alatt (de osx alatt is) tud ékezetes betűket +
egyebeket (pl 10db pontot...) használni, így elvárja hogy minden így működjön.
Hát ez van, előbb utobb valószínűleg ''mindennek lehet mindent adni, minden alatt
:) '' ....

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#548) rii válasza loszerafin (#543) üzenetére


rii
nagyúr

igen, a MS-DOS, meg lehet a PC DOS is rosszul kezeli a JOKER karaktereket.

Ezért mondtam én is, hogy a * több mint DOS-os örökség

A *, ? már 1960-n a BELL lab. Inc. nél levő PDP 17-es gépen megszületett UNIX-ban is megvolt.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#549) beeboy


beeboy
addikt

többeknek:

a mac valóban nem PC!!

mivelhogy a PC az IBM védjegye, és csak ibm-kompatibilis gépekre mondjuk.
ettől még lehet szarabb, vagy jobb

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#550) Don Vittorio válasza beeboy (#549) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Rendszeresen aposztrofálják MPC-kén, azaz multimedia PC-ként, jobb, ha tudod...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.