Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#98351) lemmy71 válasza Pitterix (#98350) üzenetére


lemmy71
őstag

Elfelejtettem mondani hogy amikor pisztollyal kinyomod a tömítőanyagot, egy keményebb ecsettel szépen eltudod utána dolgozni ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#98352) pjen válasza Met (#98349) üzenetére


pjen
félisten

Köszönöm mindenkinek a segítséget.Azt hiszem a Met kolléga állványa lesz a befutó.

(#98353) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Van egy Saunier Duval álló gázkazánom. Szinte minden nap rá kell töltenem... A rendszert már minden lehetséges helyen légtelenítettem, de ennek ellenére mindig elmegy a nyomás.
Vízet sehol nem látok, így egy nagy rejtély, hová tűnik a víz?

Valakinek ötlete?

Köszönöm

(#98354) lemmy71 válasza huliganboy (#98353) üzenetére


lemmy71
őstag

A kazánban hőcserélőt alaposan átnézted :F lehet ott enged amikor átmelegszik, és szépen elpárolog a kéményen keresztül üzem közben. Anno nálam is ez volt a hiba, ha lebontod a burkolatot látni fogod az oxidáció nyomait ha a hőcserélőd ereszt.

[ Szerkesztve ]

(#98355) biker válasza huliganboy (#98353) üzenetére


biker
nagyúr

csak picit olvass lejjebb, én is ezt csinálom épp
Töltsd fel a rendszert jól leolvasható nyomásra, és írd fel.
Zárd el az előremenő és visszatérő ágakat a fűtési elosztón, és kapcsold ki a fűtést.
8-12 óra múlva nézd meg, ha a kazánon esett a nyomás, akkor kazán hiba. Ha a nyomás adott, és megnyitod az előremenőt, ekkor leesik a nyomás, akkor a csövek vagy radiátor a hiba

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#98356) Pitterix válasza lemmy71 (#98351) üzenetére


Pitterix
őstag

Rendben, köszi.
Azért a nagyobb hézagokat előtte kinyomom purhabbal, mert ugye a kőfal elég hepehupás, a profil meg egyenes.
Az lenne az igazi, ha visszajönne ez a jóember, de lehet ez hiú ábránd. :(

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#98357) Tarill


Tarill
őstag

Üdv! Régi agyagtapasztásos padlás födémet érdemes teregetve szigetelni? Mi lehet oda jó rétegrend? Úgy hogy valamennyire járható is maradjon? :R

(#98358) lemmy71 válasza Tarill (#98357) üzenetére


lemmy71
őstag

Egy jól elkészített saralt padlás alapból nagyon jól szigetel :K de ha mindenáron szigetelni akarod, akkor kőzetgyapotot használj ami lélegzik.

(#98359) huliganboy válasza biker (#98355) üzenetére


huliganboy
addikt

Uh.. Ez király, köszi! :R

(#98360) gerisz23 válasza pjen (#98345) üzenetére


gerisz23
őstag

Ki lehet majd engedni belőle a vizet?Biztonsági szelepnek is kell hely,meg annak lefolyóka.Sokszor a szelepnél le se lehet engedni a vizet,ha nagyon elvízkövesedik.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#98361) huliganboy válasza lemmy71 (#98354) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszi arra is ránézek.. :R

(#98362) pjen válasza gerisz23 (#98360) üzenetére


pjen
félisten

A 20 centi nettó lenne.A fekvő bojlerek se emberbarátabbak.

(#98363) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Régi fa villanyóra dobozt be szeretném falazni, hogyha kiütöm belőle ezt a fa keretet, nem potyoghat tégla meg semmi elméletileg igaz?

B30-as tégla ház, de azt nem tudom hogy ezt kis téglával szokták-e kirakni.
Mivel főfalról van szó, ezért ha befalazom nincs szükség áthidaló beépítésére?

Köszönöm.

(#98364) pjen válasza tothjozsi96 (#98363) üzenetére


pjen
félisten

Finoman kell kiütni,esetleg potyoghat egy kicsit.Áthidaló nem kell,hiszen a szekrény hátulja tégla fal.Mikor falazod a tetejénél tégla darabokat kell beszoritani.

[ Szerkesztve ]

(#98365) lemmy71 válasza pjen (#98364) üzenetére


lemmy71
őstag

Vagy használjon duzzadó habarcsot, igaz húzós az ára ;]

(#98366) pjen válasza lemmy71 (#98365) üzenetére


pjen
félisten

Á,szerintem jó cementes malter+ protni darabok,bőven elég.

(#98367) lemmy71 válasza pjen (#98366) üzenetére


lemmy71
őstag

Én is csak egyszer használtam duzzadó habarcsot, amikor a garázs nyitott oldalát befalaztam. De nagyon drága volt 7 - 8 ezer ft egy zsák :Y De abba a régi villanyóra szekrény helyére a hungarocell ragasztó kisméretű tégla kombinációja is elmegy, vagy ytong azt könnyű méretre vágni és még szigetel is ;)

(#98368) L4ck091


L4ck091
csendes tag

Sziasztok!

Elég hülye kérdés, viszont a Zidegállapotomat segítené a megoldás. :D
Adott egy 4. emeleti panel, aminek a szag/páraelszívója a szabadba van vezetve. Van a műanyag panelra, ahol kimegy a cső szerkesztve egy mezei szellőzőrács, ami az elszívó használatakor kinyílik. Viszont ez a kellemes szeles idő folyamatosan "működteti" a rácsot. A hideg levegő bejön visszafele a szellőzőn, mellé pedig a folyamatos zajhatás is ajándékba jár. :W
Valaki hallott-e már olyanról, aki megoldotta ezt a problémát? Lassan ott tartok, hogy ZÖLD - SÁRGA szigszalaggal leragasztom az egészet... ;] :U
Előre is köszönöm a segítséget!

U.i.:... Igen, emiatt nem tudok elaludni. Katttkatttkatt :O

(#98369) lemmy71 válasza L4ck091 (#98368) üzenetére


lemmy71
őstag

A gravitációs zsaluknak ez hátránya hogy a szél folyamatosan mozgatja. Tegyél a csőbe egy fém visszacsapószelepet a cső végére pedig egy fix rácsot, [itt] van egy párfajta.

(#98370) pjen válasza L4ck091 (#98368) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni elektromos zsalut.Együtt kapcsolhatod az elszívóval.Szívó megy,zsalu kinyílik.Nekem a wc ben olyan van.

[ Szerkesztve ]

(#98371) kmarci25


kmarci25
veterán

Hátha itt valaki tudja a választ a radiátor termosztátfejes kérdésemre.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#98372) lemmy71 válasza kmarci25 (#98371) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez egy torlószelep, a védőkupak alatt egy imbuszkulccsal betudod szabályozni. Kicsit időigényes a behangolás, de egyszer megcsinálod utána többé nem kell piszkálni, max fent a csapot zárod vagy nyitod. Amúgy élég rossz az a kép, mert abból az sem kivehető hogy lent vagy fent van, a torlószelepet alulra szokták rakni.

[ Szerkesztve ]

(#98373) kmarci25 válasza lemmy71 (#98372) üzenetére


kmarci25
veterán

Hmm, akkor valószínűleg rosszul fogalmaztam. A kép felülnézetből készült. Ami a felső részén van, az csatlakozik a fűtéscsőhöz. Az alsó részén látható fehér "izé" pedig a védőkupak. Alatta egy klasszikus szeleppel. A képet azért készítettem, mert úgy gondoltam, hogy a rajta lévő ábra segítség.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#98374) gabe_


gabe_
őstag

Üdv.
Létezik olyan megoldás konyhaszekrény felső elemeinek felrakásához, hogy a falra a meglévő furatokkal egy sínt felcsavarozni, és magát a szekrényeket pedig a sínhez rögzíteni?

A lényeg az lenne, hogy ne kelljen új lukakat furkálni.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#98375) csemberlen válasza kmarci25 (#98373) üzenetére


csemberlen
őstag

Tekerd le, és vidd el az üzletbe. 2 fajta menet van, 28-as, ás 31-es.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#98376) Met válasza gabe_ (#98374) üzenetére


Met
Topikgazda

IKEA Metod falisín vagy [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#98377) gabe_ válasza Met (#98376) üzenetére


gabe_
őstag

Köszönöm, ilyenre gondoltam

Sovány szakácsban sose bízz!

(#98378) Flowtation válasza kmarci25 (#98373) üzenetére


Flowtation
őstag

Ez valszeg alul van és ahogy tanult kollégám Lemmy írta, torló szelep. Ez ugyanazt tudja, mint a termo-s fej, ezzel lehet szabályozni a radiátor "teljesítményét". Előnye, hogy 1. már megvan, 2. ezt nem tudják úgy eltekergetni pl. gyerekek (már ha vannak) mint a normál fejet. Hátránya, hogy ezzel lassabban tudod beszabályozni a radiátort.
Én a következőképpen csináltam:
1. kupak le, és a szelepet teljesen kitekered, vagy imbuszkulcs vagy sima nagyobb laposfejű csavarhúzó kell hozzá
2. amilyen állásban van (mondjuk függőlegesen áll a horony) tekersz rajta 180 fokot (fél fordulat hivatalosan), ez lesz egy fordulat
3. ezeket a "fordulatokat" megszámolod, az én szelepeim 9-et fordultak ezzel a módszerrel, tehát 9x fél fordulatot mire teljesen elzártam.
4. Ezután visszatekertem (nyitottam) 4,5-öt rajta, persze ugyanezt a számítási módszert alkalmazva, ez által félig nyitott (vagy zárt ki milyen lelki világú :) ) állapotba került a szelep
5. innentől jön a türelem része, mivel ki kell figyelni, hogy csökken-e a radiátor fűtése vagy sem. Ha 1-2 órával később is ugyanolyan meleg, akkor lehet rajta fél fordulatot (csak ennyit, ne többet) zárni, ha hideg, akkor értelemszerűen nyitni. Sajnos ez türelemjáték, főleg ha több radiátorod is van. Én tavaly kb 3 hetet tököltem a felső szinten 3 db radiátorral, illetve a félemeleten 1-el, de érezhető a javulás. Mivel idén alul is volt ablakcsere, most azokkal variálok, hogy a hálóban is közel hasonló hőfok legyen mint a többi helyiségben.
Persze ha van rá módod, vehetsz termo fejet is, de kb 10 eFt egy fej, és le kell hozzá engedni a vizet az egész rendszerből, szóval akkor már minden radiátorhoz kell, 10 fűtőtestnél ez már 100 eFt.

Remélem érthetően írtam le, ha valami nem világos akkor kérdezz nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#98379) Met válasza gabe_ (#98377) üzenetére


Met
Topikgazda

Ja, ha a Metod-ot választod ott is cserélni kell a szekrényben az akasztókat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#98380) kmarci25 válasza Flowtation (#98378) üzenetére


kmarci25
veterán

Hát akkor én tök félreértettem az egészet. Köszi neked is és Lemmy-nek is! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#98381) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Fűtésszereléssel/radiátor-termosztát fejjel kapcsolatban kérdeznék (lehet hülyeséget, de nem vagyok tapasztalt ebben...).
Hibajelenség: távfűtés, fürdőszobai törölközőszárító. Levegőtlenítettem (felül van a levegőtlenítő), szépen spriccol belőle a víz, szóval mintha nyomás alatt lenne. Mégis hideg a radiátor, a csőben meg áramlik a melegvíz (bemenőben forró, kimenőben langyos). Ez hogy lehet?
Amire gondoltam, hogy a termosztát fej leragadt 0-n a nyáron (akkor még nem tudtam, hogy szezonon kívül nyitva kell tartani...) és hiába nyitom ki, nem nyit. De akkor nem szabadna nyomásnak lenni a radiátorban, nem? Vagy kimenő ágon kap ilyenkor nyomást?
Radiátor:
[link]
Kimenő ág:
[link]
Termosztát fej:
[link]
[link]
Itt a fej (oventrop Vindo TH) leírása:
[link]

Szerelhető amúgy ez így, vagy ebben az esetben csak a csonkra van hollandival feltéve, és csak leeresztett rendszeren szabad leszedni?

(#98382) Met válasza raven12 (#98381) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha tavaly jó volt és idén már akkor lehet a termosztátos fejjel van gond.
Próbáld meg többször kinyitni és elzárni gyorsan.

Az alsó szelep nyitva van?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#98383) lemmy71 válasza kmarci25 (#98373) üzenetére


lemmy71
őstag

Így már értelek, csak fura volt a kép :DDD bár nem értem miért raktak torlószelepet a csap helyére :F Neked akkor valami [ilyesmi] kellene. De vedd le a fehér védőkupakot és úgy fotózd le és mutasd meg a boltban ha szerencséd van akkor vehetsz rá csak simán egy thermofejet :K
Így utólag belegondolva láttam már ehhez hasonló megoldást iskolákban, így a gyerekek nem tudják olyan könnyedén eltekergetni, ahogy Flowtation fórumtárs is rávilágított erre az opcióra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#98384) raven12 válasza Met (#98382) üzenetére


raven12
senior tag

Az alsót tavaly óta nem birizgáltam, most nincs is nálam megfelelő méretű imbusz. Holnap megpróbálok munkahelyemről szerezni.
A többszöri gyors ide-odatekerés már megvolt, nem segített :(

(#98385) elessar válasza raven12 (#98381) üzenetére


elessar
tag

Maga a termofej könnyen leszerelhető, leszerelés után ha a szelepen lévő kis pöcök kézzel benyomható, akkor a szelep nincs leragadva. Ha leragadt, a pöcök erősebb megnyomásával, óvatos fordítási kísérlettel a vízkő megtörhető, és a pöcök kiugrik pár mm-t.

(#98386) lemmy71 válasza raven12 (#98384) üzenetére


lemmy71
őstag

Lehet leragadt a thermofej, egyszer én is hasonlóan jártam, fej probléma volt valami kosz került bele, szétszedtük kitakarítottuk utána jó lett.
Más, véletlenül nem tőled vettem 6 - 7 éve egy fehér ibanez rg -t, postai utánvéttel :F

(#98387) elessar válasza kmarci25 (#98380) üzenetére


elessar
tag

Csavard le a radiátorod mindkét csatlakozásánál a műanyag kupakot. Ha mindkettő alatt imbusz kulcsnyílást látsz, akkor marad a Flowtation által javasolt kísérletezés. Ha az egyik közepén egy kis pöcköt látsz akkor az a termoszeleped. Az arról készült jobb fotóval, és a kupakkal mehetsz a boltba.

(#98388) Met válasza elessar (#98385) üzenetére


Met
Topikgazda

Maga a termofej könnyen leszerelhető
Hogy?
Van egy ilyen a fürdőben, ez idén kezdte hogy kinyitom 3-ról 4-re és nem nyit ki, kinyitom teljesen, elzárom, kinyitom 4-re, kattan egyet és elkezd melegedni.

A konyhába meg egy ilyen van, ez meg hiába van elzárva teljesen forró a radiátor. Nyitogattam, elzártam nem használt.
Betekertem rongyba hogy ne érzékelje a hideget, nem használt.

Egyiknél sem jöttem rá hogy lehet levenni a fejet. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#98389) gerisz23 válasza Met (#98388) üzenetére


gerisz23
őstag

A 2.nál az a fehér anya fogja a helyére a fejet.Ahogy írták is alatta egy kis tűn keresztül tudsz állítani mennyi melegvíz keeingjen a radiátorba.Nem mér semmit olyan mint egy számozott csaptelep. [link] Miután lelazítottad a szorító anyát le kell húzni a sarokszelepről a termofejet.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#98390) elessar válasza Met (#98388) üzenetére


elessar
tag

Az első képen a hatlapú anya, a másodikon a fehér (nem recézett?) gyűrű meglazítása után. Vannak ugyan olyan típusok is, ahol ez az anya el van kissé takarva, az eltulajdonítás megnehezítésére

(#98391) huliganboy válasza biker (#98355) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia

A kazánnál ment el a nyomás. 12 óra alatt 2 bárról kb. 0.8 bárra esett vissza. Kikapxsolt kazánnál sem láttam sehol vizet ami bosszantó... Viszont a hőcserélőre sem látok rá igaz.

Hívnom kell egy szakit. Köszönöm

(#98392) biker válasza huliganboy (#98391) üzenetére


biker
nagyúr

Az a vicc én örültem volna, ha nem a csövek rosszak, hanem a kazán :)
Lezárt kazánnál annyira kevés víz van ott, 2-3l összesen, ahol ez a nyomásesés max 1-2dl. Ez még a tágulásiban is elfér, az 4-6literes, de idővel megtelik, és nem fér bele több, ekkor jön az extrém nyomásingadozás hideg/meleg állapot közt.

Gondolom mikor kinyitottad a fűtéskör csapjait, akkor visszatöltötte a nyomást a radiátorok felől, ugye?

Hozzám hamarosan jönnek a csőtörésdiagnosztikások :( Fasza lesz feltörni a betont esetleg

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#98393) kmarci25 válasza lemmy71 (#98383) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem mi tettük fel, az előző tulaj volt az. :DDD Köszi, és neked is elessar! :R Megvizsgáljuk... :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#98394) Met válasza gerisz23 (#98389) üzenetére


Met
Topikgazda

És elessar.
Köszi, hétvégén megnézem.

biker
Majd írd meg mi volt, hogy csinálják stb.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#98395) huliganboy válasza biker (#98392) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Nem, töltött vissza sajnos :(

Más:

Adott egy MG5050 riasztó amire 6 zóna és egy garázsajtó nyitásérzékelő van zónaként kötve.

Na most a 6 hagyományos kábeles infra érzékelővől kettő nem jelet vissza semmit a panelra. Az érzékelők a saját ledjükön visszajeleznek mozgásra, de az nem jut vissza a központi egységhez....

Babyware ugyan mutat 3 zónát ami rá van kötve de folyamatosan nyitott állapotnak jelöli...

Érzékelő vagy kábel hiba lehet vajon?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#98396) mezis válasza huliganboy (#98395) üzenetére


mezis
nagyúr

- Ellenőrizd a zónák bekötését (12.old,).
- Ellenőrizd a mozgásérzékelőnél az NC/NO működését.
- Ellenőrizd a bekötésnél az NC/NO-t.
- Akár az is előfordulhat, hogy minden rendben, de a két zóna ki van iktatva. Setup, 30. oldal.

mezis

(#98397) raven12 válasza lemmy71 (#98386) üzenetére


raven12
senior tag

és elessar: köszi!
Van bármi leírás/videó, hogy hogyan kell ezt szétszedni és takarítani? Az, hogy a hollandit leszedem és lejön a fej, alatta meg egy rugós szelep van, az oké.
Ezen kívül mindössze pár ködös mondatot olvastam, több helyen ugyanazt, illetve találtam egy szép metszeti ábrát, azért szívesen nézegetném még,
- egyáltalán melyik a szeleptányér meg a szelepülék és hogy férek hozzájuk?
- Mit szabad/kell tisztítani és hogy?
- Mit kell kontaktspray-zni a szelep pöckön kívül?

Még sosem adtam el hangszert postával :))

(#98398) gerisz23 válasza raven12 (#98397) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha a szelep leragadt és mozgatással nem tudod feltépni akkor szvsz jobb cserélni.Az enyémek egybe préseltek,ergo javítani nem lehet ha teljesen beragadt.Termofejet meg szelepet is tudod külön cserélni,a szelephez ki kell engedni a vizet annyira hogy lehessen cserélni-jobb ha a rendszer nyomást a kazán ürítő szelepénél engeded ki.
De először.megpróbálnám megmozdítani,kontakt spray helyett inkább valami olajossal fújnám be a szelepet ha nem mozdul.Termofejnél ha leveszed úgyis látszik ha tekergeted hogy mozog-e a vége.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#98399) lemmy71 válasza raven12 (#98397) üzenetére


lemmy71
őstag

Az enyémet anno ketté lehetett csavarni, bár nem volt könnyű mert nem igazán lehetett megfogni de szét jött, gondolom a gyárban valami spec szerszámmal rakták össze. A lényeg mi háztartási vízkőoldóval takarítottuk ki. Így bírt egy évet, utána vettem egy hagyományos csapot. Halottam már olyan szerelőt aki azt mondta hogy nem szabad vízkőóldózni, általában cserélik nem igazán javítják, de szerintem egy próbát megér.
A hangszerrel kapcsolatban kevertelek valakivel :))

(#98400) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

1 azaz egy méter 35x35-ös, 2 mm-es falú vas zártszelvényt keresek. Felénk csak egész szálakat (6m) lehet vásárolni. Esetleg valamelyikőtöknél nem rohad az udvaron ebből a nem túl gyakori méretből egy méter? Nagyon jól jönne, 40x40-esbe kellene belecsúsztatnom...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.