Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#97751) Novics


Novics
senior tag

Urak, egy amatőr légtelenítős kérdéssel jönnék. :))

A rendszerben tuti van levegő, mert lehet hallani néha, ahogyan végigbugyborékol. Van 2db automata légtelenítő, mind a kettő az előremenő ágon. Ezek közül az egyik cserélve lett, mert a szaki szerint halott, de az újat sem hallottam még sziszegni.
De a kérdés igazából a radiátorok légtelenítésével kapcsolatos. Amikor kinyitom a légtelenítőt, akkor egyből jön a víz, viszont mellette sziszegő hang is. Ez mintha a csavar mellől jönne, nem onnét, ahol a víz jön ki. Jó a sejtésem, hogy itt inkább szívja be a levegőt, és nem kiengedi? Mert kifelé a vízzel együtt, a víz előtt kellene jönnie.
Vízteres kandallóra kötött, nyitott rendszer.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#97752) pjen válasza Borisz76 (#97750) üzenetére


pjen
félisten

Nekem mindegy,hogy lesz e dupla cső,de ha lesz benne 1-2kanyar,hiba esetén nem fogod tudni cserélni.Viszont ha homokkakl körül rakod és betemeted az erősíti a cső falat.

(#97753) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Kb. fél köbméter 2-4-es zúzott bazalt és némi betontörmelék elszállítására ti mit választanátok? Sittes zsákokba tölteni és hulladékudvar? Konténert nem szívesen rendelnék emiatt.

(#97754) lemmy71 válasza Morris (#97744) üzenetére


lemmy71
őstag

OSB hungarocell és nemesvakolat, szerintem ez egyszerűbb olcsóbb és gyorsabb megoldás mint az ytong.

(#97755) Spet válasza Borisz76 (#97750) üzenetére


Spet
addikt

Ha van a teraszon kültéri világítás, akkor én inkább onnan ágaztatnék le be tápot a kapumozgatónak, védőcsőben.

Nem a Paks 3-t akarod megtámogatni, nem földkábelt fektetsz.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#97756) Lokids


Lokids
addikt

Mik a tapasztalatok az edzett üveg hátfallal a konyhaszekrény közé?
Nézegettem csempéket de egyik se jött be igazán, viszont ez az üveg+kép megoldás nagyon adja.
Mennyire tartósak ezek? Élőben csak a KIKA-ban láttam, de ott valami horror áron kb 150K. Ezek tényleg ennyire drágák? Kéne egy 60-65x200-as panel. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#97757) Atomgeszi válasza Lokids (#97756) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ennyire drága. Edzett üveg kell, mert elpattanhat könnyen, én is elvetettem
Mondjuk csináltatva nekem az 5 méterre mondtak ennyit, szintén 60 as

[ Szerkesztve ]

(#97758) Fr3eWar válasza Lokids (#97756) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ennyire,

Én is kértem ajánlatot kb 2,5-3 m2 felület amire kellett volna, és nettó 250K-ért csinálnák meg üvegből.
Sokallottam, így marad valami "csempe" de nem tudok dönteni annyira nem tetszik egyik sem :D

(#97759) #74459392 válasza Fr3eWar (#97758) üzenetére


#74459392
törölt tag

én is így voltam vele, ezért tettem fel téglát
tegnap került fel a munkapult :)

[ Szerkesztve ]

(#97760) Lokids válasza Fr3eWar (#97758) üzenetére


Lokids
addikt

Akkor kb hasonló cipőben járunk.
Csempe oda annyira nem illik. Még a fehér fal is jobb lenne. De a fehér konyhabútor mellé egy világos zöld tájkép, valami vízeséssel, vagy valami. Az nagyon adná. De mocsok drága.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#97761) Ispy válasza Lokids (#97760) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem is tégla van. [kép]

Én az étkezőasztal melletti falra akarok majd ilyen üveget, hogy ne a fehér fal legyen pörkölt szaftos. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#97762) Atomgeszi válasza Lokids (#97760) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Akkor zöld gipszkarton és lefested fehérre. :D

Esetleg vinyl padlót felraksz valamit. Vízálló könnyű felragasztani. Bár azokból is elég sok a famintás, de, talán találni egyszerűbb mintát is.

(#97763) macilaci78 válasza Lokids (#97756) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem nem kéne. Ha subickolni kell, karcolódik. Edzett üveg kell hozzá.
Hallottam olyanról, hogy a villanyász és az üveges nem volt egy hullámhosszon, az összes szerelvény kb 1,5 centivel el volt csúszva és az okosok az üveget dobták ki ahelyett, hogy a szerelvénydobozokat helyezték volna át...

Nyomtatható vinyl fólia, ami például áruházak padlóján, vagy autókon használnak reklámra. Tekercsben készül, nyomtattatsz rá tetszőleges mintát és felragasztod egy plexilapra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#97764) Lokids válasza macilaci78 (#97763) üzenetére


Lokids
addikt

Azért az edzett üveget megkarcolni nem olyan könnyű.

@Atomgeszi: Az igazi tégla? Nem csak valami dekor? Vagy le van kezelve valamivel?

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#97765) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
A nappalim világítását 3 kapcsolóval lehet kapcsolgatni.
Két szélen egy-egy alternatív (3 vezeték), középen egy keresztkapcsoló (4 vezeték).
A középső teljesen felesleges, el akarom tüntetni.

Ha jól gondolom, úgy tudom kiiktatni, hogy egyik vezetéket az egyikkel, másikat a másikkal kössem össze.
No de melyiket, melyikkel? Ki tudom mérni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#97766) gerisz23 válasza Pubszon (#97765) üzenetére


gerisz23
őstag

A kapcsolód hátulján van talán rajz,ha szerencséd van látszik melyik 2 szál honnan jön,2-2- szál mindkét kapcsolóból,azokat kell összekötni,használj csatos wagot,azzal könnyen lehet variálni ha elsőre nem jön össze.Villanyt kapcsold ki mielőt nekilátsz,a játszószálakon lehet fázis.

Más :utólagos szigetelésre injektálás vagy inkább lemez beverés?Injektálás szimpatikusabb,tégla falazatom van de nem tudom injektállással megszűnik-e tartósan a probléma-azt még én is megtudnám csinálni talán.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#97767) Borisz76 válasza pjen (#97752) üzenetére


Borisz76
veterán

A nyomvonal majdnem teljesen egyenes....

Spet
A házikó elektromos "frissítése" ez után következik.
Ugye ásni is csak úgy lehet ha nincs aljzatbeton....

Tervben van a 3X16 A bővítése 3X20 A-re.
Új kábelek, konnektorok...stb.

A teraszon van világítás de onnan körülményes lenne elvezetni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#97768) Atomgeszi válasza Lokids (#97764) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Gondolom nem nekem szólt a kérdésed. :D

Viszont nekem is lenne kérdésem, hogy ugye az megvan, hogy vinyl padlót akarok a konyhába 9 m2, közben kitaláltam, hogy a 12 m2 folyosóra is, meg még 3 m2 a fürdőbe meg 1,5 m2 a wc-be. Na itt végig 8 cm-es vágott kő lap van szegélynek,amit nem szívesen vésnék le, mert az ehhez kapható szegélyek 6 cm magasak. Plusz ugye így kellene vegyek vagy 50 m szegélyt. Ami olyan 500 ft/ fm.

Ha én lefestem a szegélyt, az nagyon gagyi? Mivel lehetne ezt szépen festeni?

(#97769) lemmy71 válasza Atomgeszi (#97768) üzenetére


lemmy71
őstag

Láttam már pár helyen lefestett burkoló szegélyt, hát nem egy szépség :N Ha nem tetszik a régi én leverném inkább, esetleg néznék valami olcsó, színben a padlóhoz hasonló laminált szegőt. Vagy valami akciós raktáron maradt burkolóból vágnák csíkokat szegőnek, a praktikerben sűrűn van ilyen akció, amiből már csak 2 - 3 nm van.

(#97770) Atomgeszi válasza lemmy71 (#97769) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Gondoltam. :/ Meg ezt valami zománcfestékkel lehetne csak szerintem festeni, mert a sima falfestéket pár alkalom után lemosnám felmosásnál. :D
Holnap körülnézek, aztán meglátom, hogy milyen szegélyeket találok. Eleve még a padlót sem döntöttem el, nehéz még ekkora modul vinyl padlóból is kiválasztani a megfelelőt, főleg, hogy fejben kell összerakni a képet, hogy hogy passzolna.
De ahogy nézem fürdőben kb végig takarásban van, wc-ben meg hiába verem le, mert ott is 8 cm a szegély, és feletti egyből kezdődik a csempesor. De legalább egy síkban van. Szóval oda csak valami 8 cm szegélyt kéne találjak, ami nem túl vastag és nem áll el nagyon,
Azt mondod, hogy ilyen maradék leakciózott vinyl padló darabot, esetleg pvc-t szabdalnál fel és azt ragasztanád a falra szegőnek, a hivatalos szegély helyett?

(#97771) lemmy71 válasza Atomgeszi (#97770) üzenetére


lemmy71
őstag

Én burkoló lapról beszéltem, az szokott akciós lenni amikor már csak 2 - 3 nm van egy bizonyos fajtából. De amúgy az eszembe volt az is hogy esetleg maga a vinyl padlóból is vághatnál megfelelő szélességű csíkokat és azt ragasztanád szegélynek.

(#97772) Atomgeszi válasza lemmy71 (#97771) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja, rendes kő lapról :) Már értem.
Na meglátom, hogy mi holnap a készlet, csak egy ötlet volt ez a szegély lefestése, de nem véletlen nem gondoltam erre eddig. :D

(#97773) Flowtation


Flowtation
őstag

Hali!
Akik a konyhába szeretnének burkolatot a konyhaszekrényhez, azoknak esetleg EZ is megfelelhet. PVC, ragasztható, több féle minta is van. Én is tervezek ilyet, igaz én a lépcső mellé. Az oldalon több féle burkolat is van, nem csak ez a PVC.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#97774) Veron


Veron
őstag

Tárolós kombi kazánt hova tennétek és miért? Közlekedőbe a hálóajtó mellé vagy fürdőbe a sarokba?
A képen a fekete doboz.
[kép]

Valamint ha kéményseprő útja a tetőgerincen át vezet, akkor kell neki korlát vagy elég a járda?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#97775) Lokids válasza Flowtation (#97773) üzenetére


Lokids
addikt

Konyhába annyira nem szerencsés. Nem viseli jól a hőt (sütő) és a vegyszeres tisztítást (kajamaradék, olaj, zsír, stb).

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#97776) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Van itthon egy Bosch PSB 450 RE fúrom amit eddig maximum bent,ha kellett mondjuk karnist feltenni arra használtam meg pár apróbb dologra.
Most viszont majd a jövőben kellene kintre.Pontosabban kintről szeretnék majd befúrni.Egy kábelt kellene bevezetni.Mivel elég vastag a fal és tégla gondolom erre új fúrószár kellene,ami elég hosszú és bírja is.
Na itt van az én laikus problémám.
Milyent és hol vegyek?Praktiker oldalán nézegettem.
Pontosan mit kell nézni?Gondolom az első szám jelöli a tokmány méretet.Az nálam 13 mm.
A második szám a hossza akkor.

Mondjuk ez jó lenne nemek?

Köszönöm!És előre bocsi,ha alap dolgokat kérdezek,de nem vagyok éppen az a kétkezi ember. :)) :DDD

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#97777) macilaci78 válasza Atomgeszi (#97768) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez kimondottan arra van, hogy a csempe szegőre rátakarjon. Festeni is lehet, igényesebb, mint a festett csempe szegő.
Azt nem tudom, milyen vinylt raknál, de a klikkesnél ugyanúgy el kell hagyni dilatációs hézagot, ami hülyén mutat a csempe szegő mellett.
Ugyanígy hülyén mutat a csempe szegőre ragasztott laminált szegő.

A klikkes vinyl elég merev ahhoz, hogy akár a leütött csempe szegő helyére is felmenjen, persze felcsíkozva. Ha szép a vágás, akkor csak kihúzod szilóval, ha nem, akkor fém, vagy műanyag profil is van hozzá. A 8 cm csempe szegő helyett a 8 centis vinyl is jó, mert a burkolat is megemeli.
A ragasztós vinyl vékonyabb, ahhoz már jobban meg kell igazítani a felületet: csempefugát kihúzni, vagy a levert csempét akár csemperagasztóval megigazítani. Viszont a WC-be is jó megoldás: leütöd az alsó sort, kihozod majdnem síkba a helyét pl vízálló gk felragasztásával és elle ragasztod a vinylt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#97778) szaszyka válasza Orlin (#97776) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szia. A 12 a fúrószár átmérője, amekkora lyukat fúr, a 400 pedig a teljes hossza a szárnak. Lehet, hogy az a 400 nem fog átérni, sőt szinte biztos, hogy nem. Lehet [ezzel] jobban járnál, ez biztosan átéri a falat.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#97779) n@p@lm válasza gerisz23 (#97766) üzenetére


n@p@lm
őstag

Szigetelés.
Én is előtte vagyok, egy kb. 2 méteres szakaszt kellene "javítanom".
Lehet teszek egy próbát az injektálással, az házilag is kivitelezhető.
Aztán ha nem vezet eredményre majd tovább lépek.
Ezzel szimpatizálok:
[link] Dryzone.

(#97780) Ispy válasza Ispy (#97737) üzenetére


Ispy
veterán

Erre esetleg valaki?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#97781) Morris válasza Ispy (#97780) üzenetére


Morris
veterán

Minek akarod wifizni?

(#97782) Ispy válasza Morris (#97781) üzenetére


Ispy
veterán

A nappaliban mindig szanszét van a rádiós vezérlő, esténként vagy reggel kényelmesebb lenne az ágyból állítani a hőfokot. Lustaság rulezzz... :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#97783) Morris válasza Ispy (#97782) üzenetére


Morris
veterán

Na ez már indok! :DDD

(#97784) Lokids


Lokids
addikt

Ledes lámpával, panelekkel mik a tapasztalatok?
Néztem őket Kikában, Praktikerben, de amikor egymás mellett van 500 lámpa, nem tűntek annyira világosnak. A leírás szerint meg 3-4000lument tudnak, ami elégnek kellene lennie egy nagyszobához. Meg valahogy divat, hogy mindegyik felülete össze vissza csillog. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#97785) Ispy válasza Lokids (#97784) üzenetére


Ispy
veterán

Én xiaomi mi led ceiling light-ot vettem, nem akartam egy batár nagy dögöt, ez 25nm elég, de oda teljesen.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#97786) Lokids válasza Ispy (#97785) üzenetére


Lokids
addikt

Ez nem rossz. Alapból van hozzá égő meg minden?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#97787) Ispy válasza Lokids (#97786) üzenetére


Ispy
veterán

Ledes, bele van építve.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#97788) Lokids válasza Ispy (#97787) üzenetére


Lokids
addikt

Kompatibilis más led izzókkal is? Oké, hogy ráírják, hogy akár 15 évig, de gondolom mindenki látott már 1 év után kiégő ledet.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#97789) Borisz76 válasza Ispy (#97787) üzenetére


Borisz76
veterán

Engem a bekötés és használata érdekelne ....

Nálam úgy lesz megoldva a szobákban a mennyezeti világítás, hogy 3 helyről lehet majd kapcsolni :
1, Szoba bejárati ajtó mellett.
2. és 3. pedig az ágy mellett a falon jobbról és balról.

Tehát szobába belépésnél fel tudom kapcsolni....ledőlök és nem kell felállni az ágyból mert az ágyhoz közel lesz 2 db másik kapcsoló is....akármelyik oldalon is alszom majd.

+ van hozzá távvezérlő ami szintén jó.

Te hogyan használod ?
Távkapcsolóval vagy sima fali kapcsolóval ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#97790) Ispy válasza Lokids (#97788) üzenetére


Ispy
veterán

Ez egy panel, amire rá vannak forrasztva (gondolom, nem néztem meg jobban) a ledek, szóval fogalmam sincs mi a csere vagy javítás menete, ez egy későbbre tartogatott probléma. :D Ha cserélhető kell, akkor ezek a lapos ufok neked nem pályák.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#97791) Lokids válasza Ispy (#97790) üzenetére


Lokids
addikt

Pedig ilyen ufo lámpát akarok mindenhova a plafonra. De ha gond esetén ki lehet dobni a kukába egy 20-50K-s lámpát azért az durva. Ha elmegy min5 évet akkor ugye nincs gond. de ha nem?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#97792) Ispy válasza Lokids (#97791) üzenetére


Ispy
veterán

Nézd, azért ezek nem svájci órák, egy panel, körbe telerakva leddel, nem hiszem, hogy egy elektronikában jártas embernek gondot okozna egy ilyen kicserélése, Kínából gondolom gombokért lehet ilyen ledet venni bele. De persze ez mind csak feltételezés, garanciát nem vállalok a szavaim után. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#97793) Morris


Morris
veterán

A hátsó oromfalat ytongból csinálom. Ott nem lényeg a súly, mert nem az áthidalóra megy.
Van itthon tytan ragasztóhab. Ragaszthatom ezzel azt a cikra 5nm-t?
A nyílás 5,4m széles és 1, 8m magas.

[ Szerkesztve ]

(#97794) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
paratlanitobol mi az ajanlott termek? mi anno vettunk Trotec-et...most van jobb ar-ertek aranyba?

masik kerdes: geberit falon beluli wcnel, valami miatt mind a ket gomb a nyomolapon rovidet oblit, mitol lehet?

udv
b.

(#97795) sanzi89 válasza bazsimano (#97794) üzenetére


sanzi89
addikt

Mi annó az Aldi-ban vettünk egyet, kb. 3 éve megy minden este fürdés után egy fél órát, eddig semmi baja.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#97796) Laczik


Laczik
tag

Sziasztok!
Egy 150 nm-es családi ház felújítását tervezem, a villanyszerelő pedig egy ilyen ajánlatot adott az alábbi munkálatokra:
-alsó szinten: rejtett világítás kialakítása 3 helységben (összesen kb 30 méter hosszan); már meglévő konnektorok és plafonban futó vezetékek áthelyezése vagy "szimpla" konnektor "duplásítása" (kb 10 helyen), eddig étkezőként használt helység konyhává átalakítása ( itt összesen kb 8 helyen kerül kialakításra új konnektor), elektromos redőnyhöz táplálás és kapcsoló kialakítása (6 helyen táplálás, 2 helyen kapcsoló)
-felső szinten: kb. 60nm-es padlástéri beépítés teljes villanyvezetékének cseréje
-a jelenleg már meglévő kismegszakítókon kívül még 6 kör beépítése
Összköltség: 1,2M (ez csak úgymond csak a falban futó, "láthatatlan" rész költsége, a konnektorok és kapcsolók ára nincs benne)

Reális lenne ez az ár?

(#97797) mezis válasza Lokids (#97784) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#97798) Ispy válasza Borisz76 (#97789) üzenetére


Ispy
veterán

Hát nekem nem volt hozzá táv, azt külön meg kellett volna venni, persze nem volt elérhető akkor. Egyébként egy kapcsoló van hozzá fel/le (ez nem a hivatalos neve, de mindig keverem ezeket :DDD ).

Ja meg megy telefonról is, hamár annyira kis okos.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#97799) gerisz23 válasza Laczik (#97796) üzenetére


gerisz23
őstag

A leírásod alapján teljesen átszereli,ha jó anyagokkal dolgozik,tesz be új elosztót,Fi-relét stb akkor ez ennyi.Drága a réz,ha hosszú szakaszok vannak meg pláne.

(#97779) n@p@lm Kalkulátoruk érdekes,23 db-ra jöttem ki,emailbe 168 tubust írtak :F
Én lehet az egész házat csináltatom,de ahogy elnézem az árakat nem mostanában,jah és inkább maradok a lemezes technikánál.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#97800) Lokids válasza mezis (#97797) üzenetére


Lokids
addikt

Nem opció, hogy sok fali lámpa legyen. Szobánként van 1 db hely a mennyezeten. Oda kell valamit venni ami bevilágítja a szobát. 25nm2; 7nm2; 6nm2; 6nm2; Utóbbi 2 a fürdő és a konyha.

If you chase two rabbits you will lose them both.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.