Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#65251) föccer válasza Ace Ventura (#65250) üzenetére


föccer
nagyúr

Minél kisebb "tartalék" van a radiátorok hőleadó teljesítményében, annál melegebb előremenőre van szükség, ami alacsonyabb hatékonyságot jelent a gáztüzelésnél.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#65252) eszmilan válasza Ace Ventura (#65250) üzenetére


eszmilan
tag

A radiátoroknál a teljesítmény úgy szokott lenni megadva, hogy oda van írva mellé az előremenő hőmérséklete. Pl. 90 fok/1000watt, 70 fok/750 watt, 50 fok/500 watt. Ha kondenzációssal hajtod meg, akkor neked az 50 fokoshoz tartozó hőmérsékletet kell nézned. De akkor sincs baj, ha estleg nem érné el a hőigényt, mivel gondolom az -20 külső hőmérséklethez van számolva, annyi meg van 2 hétig egy évben, akkor meg feljebb tudod venni az előremenőt addig.

(#65253) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Köszönöm a válaszokat!
Akkor magyarra lefordítva, nem gond, ha túl van méretezve a teljesítmény ugye?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#65254) pjen válasza Ace Ventura (#65253) üzenetére


pjen
félisten

Sőt,az csak előny. :)

(#65255) pomk


pomk
őstag

Nem témába vág, de annyi beszerzési forrásra adtatok tippet, hogy megpróbálom hátha tudtok segíteni.
Szeretnék készíteni egy kis dobozkát cseresznye vagy dió fából, amihez keresek 5-10 mm-es "deszkát",
de sajnos nem találok sehol. Tudtok esetleg valami tippet adni hol tudnék ilyet venni? Otthon csak kézi szerszámaim vannak, így az hogy vastagabból legyaluljak, nem opció.

(#65256) pjen válasza pomk (#65255) üzenetére


pjen
félisten

Ha van alapanyagod,szerintem bármelyik asztalos múhelyben levastagolják.Ha nincsen anyagod,jobban jársz ha valami könnyebben elérhető fából csinálod,és szin furnért ragasztasz rá.

(#65257) föccer válasza pomk (#65255) üzenetére


föccer
nagyúr

ZATIK faárúházt keresd fel, elég széles a választékluk.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#65258) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

egy ilyen fakeretes ablakba szeretnék valami nyitható/zárható szellőzőt telepíteni, mert jó lenne, ha nem is az egész ablak lenne nyitva, de egy kisebb rés vagy valami mindenképpen.
az jó lenne, ha zárt állapotban nem engedné be a hangot, és port.

a szobában a páratartalom elég magas, 60-70%, és a fürdőszobai ventillátorelszívó miatt is jó lenne valami rés az ablakra.

erre milyen megoldás lehetséges?

két ilyen ablak van egymás mögött, 10 centi a kettő közti távolság.

az ötleteket megköszönném

egy párátlanító készülék csak ideig-óráig megoldás ilyenkor gondolom, ugye? folyon mennie kéne?

[ Szerkesztve ]

(#65260) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#44771) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha valaki csengő vásárlásán töpreng, ajánlom figyelmébe: [link]

100 métert házak között is tudja, nem ázik be, és lassan 2 éve hibátlanul üzemel.

Saját kép:

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#65261) DoItYourself válasza seadrone (#65258) üzenetére


DoItYourself
addikt

Elsősorban műanyag ablakokba szoktak egy ún. résszellőzőt beépíteni. Kapcsolt gerébtokos ablakba akkor kell ilyesmi, ha van benne utólagos gumi vagy szivacstömítés a tok(ok) és a szárny(ak) között. Tömítés nélkül elvileg magától is szellőzik egy ilyen ablak.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#65262) csibor válasza Dr.Zoo (#65260) üzenetére


csibor
őstag

220-as csati, átalakító nélkül is jó?

(#65263) Chaser válasza macilaci78 (#65216) üzenetére


Chaser
titán

ennél normál lakás méretű ablakok vannak, azért az másabb, és nem pnt a hüsi a lényeg, de mindenképp jó ( : nyilván ha már benne laknak, mennek háztartási gpek ezazamaz azok hőt termelnek, de úgyis mindenképp hűvösebbek mint egy magasabban levő építmény, főleg ha panelről van szó
itt az ár elsődleges, beleugrani nem fogok, megnézetem szakikkal, előzetes véleményeknek ezek jók voltak mindenképp, most is vannak eladó szuterén lakások, és azokhoz képest ez durván jobb kb mindenben, ablakok mérete, hely, belső elrendezés, és mivel 0-ról lenne a belső indítva, így nem érhet olyan meglepi mint kész megoldással, aminél jó ég tudja mi van a gipszkartonfalak mögött, padló alatt, ha belevágok szépen dokumentálni is fogom

szerk: de a kérdés még adott, ha a nagy belmagasságot kicsit csökkenteném de felülről ugye nem lehet az ablakok fix mivolta miatt - vagy csak azok méretének csökkentésével -, színpad szerű emelvény megoldás lehet két oldalra erős vasbeton tartógerendákkal, és azokba keresztbe pakolva 12-15-ös vastag fa gerendákkal?
egyelőre jobban megnézni nem tudom, az eladó nincs itthon, majd 12-e után

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65264) seadrone válasza DoItYourself (#65261) üzenetére


seadrone
őstag

igen, köszi, ilyesmire gondoltam, közben ezt találtam

ezt gondolom fa ablakokba macera betenni, vagy szoktak olyat?

most leszedem a téli szigetelést, amit elég jól zár, meglátom menniyre veszi vissza a páratartalmat.

ha jobb lesz, akkor a fűtési szezonig jó vagyok, de végleges megoldást is találnom kell , lehetőleg még a nyáron

gerébtok - ma is tanultam egy új szót :)
a kapcsolt azt jelenti, hogy két ablaktábla van egymás mögött?

[ Szerkesztve ]

(#65265) Met válasza seadrone (#65258) üzenetére


Met
Topikgazda

Külön nyitható a 4 üveges rész?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65266) Nerazim válasza seadrone (#65264) üzenetére


Nerazim
őstag

Ezzel kapcsolatban annyit jegyeznék meg, hogy ablakcsere előtt álltam, kérdeztem ablakost van-e értelme berakani ilyet. Azt mondta inkább szellőztessek rendesen azaz 90 fokban ablak kinyit, ellentétes oldalon ablak kinyit és megvan a keresztszellőzés. Az ilyen résszellőzők sose fognak neked annyi levegőt megmozgatni, mint egy rendes szellőztetés. Én emiatt biztos nem fúrnám át az ablakomat.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#65267) seadrone válasza Met (#65265) üzenetére


seadrone
őstag

aha, mind a 4 külön

Nerazim: az nem megy, mert a galéria miatt csak kb 45 fokban lehet kinyitni az alsókat, sőt inkább csak 30 fokban, ezért is kéne még egymás, amin jön be a levegő ha csukva is vannak.

illetve a fürdőszobai elszívó miatt is, mert a fürdő meg ebből a szobából nyílik, és nagyon párás. most is, de télen még sokkal jobban, folyik le a falon a víz. igazából tudom a megoldást: nem kell zuhanyozni, de néha csak muszáj :)

[ Szerkesztve ]

(#65268) exlepra válasza Dr.Zoo (#65260) üzenetére


exlepra
tag

Ahogy én látom az freki amit használ EU-ban katonai célra van kijelölve.

(#65269) Met válasza seadrone (#65267) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor én azt tenném hogy kivenném mondjuk a két jobb felsőt és tennék deszkát vagy műanyag lapot az alsó vízszintes részre és a középső (ami a másik ablaktábla felül van) függőlegesre, mert ugye a másik két oldalon ott a tok.
Így lenne egy négyzetes kürtőd vagy csöved ha úgy tetszik, kívülre tehetsz rá rácsot szúnyoghálóval, belülre meg egy teli lapot amin vágsz nyílást a ventilátornak.

Érthető vagy rajzoljak?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65270) exlepra válasza exlepra (#65268) üzenetére


exlepra
tag

315 - 322 MHz , Defence systems. Harmonises military band. Air traffic control.

Ha arra jár egy mérőautó, jól megb@szhatnak.

Inkább USA/ piacra való, ott ez a sáv beltéri kommunikációra van kijelölve.

(#65271) seadrone válasza Met (#65269) üzenetére


seadrone
őstag

csak sejtem :)

a felső két rész teljesen, 90 fokban nyitható, az alsók csak résnyire.

viszont a pára alul áll be inkább.

[ Szerkesztve ]

(#65272) macilaci78 válasza runner 125 (#65217) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Laktam padlófűtéses lakásban az alábbi padlókkal:
kerámia hidegburkolat - tavasztól őszig hideg, akkor szoktam rá a benti papucsra
velúr padlószőnyeg - a sok padlón felfekvő bútor levett a hatásfokból, a szőnyeget nem tudtam úgy kiporszívózni, hogy ne érezzem porosnak, hálószobában fél évig tartott megszokni.
laminált parketta - nem volt vele gondom, poros, de akkor még nem tudtam, miért
rétegelt svédpadló úsztatva - itt csak rövid ideig fűtési szezonon kívül, a több éves padló bírta

Összességében mai fejjel hálószobába nem raknék padlófűtést, sem olyan burkolat alá, amit nem lehet felmosni. A por ellen pedig beüzemelnék egy légtisztító, légmosó készüléket. A fal melletti 50-60 centit kihagynám a bútorok végett, inkább falfűtés lábon álló bútorokkal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#65273) runner 125 válasza macilaci78 (#65272) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi neked is.

Nálam végig laminált parketta lenne alatta és ahogy te is írod, a szobákban meghagynám a radiátoros fűtést.
A fürdőnek jövőre akarok nekiesni, esetleg még oda bevinném egy törölközőszárítóssal kiegészítve.
Illetve igen, a csövek lehajtogatását pl a konyhába én is úgy terveztem, h az U alakú konyhabútor alá nem vinném be.. csak a járófelületre.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65274) Ferike81 válasza macilaci78 (#65272) üzenetére


Ferike81
senior tag

A fal melletti 50-60 centit kihagynám a bútorok végett, inkább falfűtés lábon álló bútorokkal.

Nem biztos, hogy jó ötlet kihagyni a fal melletti sávot, mert nem biztos, hogy ott bútor lesz mindig. Nekem a konyhában maradt ki a beépített szekrény alatt, de elszámoltam kicsit. Az egyik végén van egy 25cmX60cm-es rész ahol nincs padlófűtés a járólap alatt. Télen tuti mindig rálépek ha kimegyek a konyhába, és nem túl kellemes a 26 fok körüli hőmérséklet után egy jó 10 fokkal hűvösebbre lépni. Ha a szobákban van így egy 60centis sáv az még kellemetlenebb. Ha egy 25nm-es szobában a földön álló bútorok vannak még sok bútor esetén sem fog 20%-ot megközelíteni a lefedett terület. Arról nem beszélve, hogy ha a bútort melegíted az is a szobának adja le a hőt. Persze ez veszteség, de nem annyira jelentős. A lábon álló bútor, ágy, fotel valóban nagy előny padlófűtésnél. Ha nincs teljesen falra épített/tolt szekrény akkor a falfűtéssel sincs gond. Bár a falfűtésnek én nem a meleget árasztó része tetszik, hanem inkább, hogy nem a hideget sugározza a külső fal.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#65275) macilaci78 válasza philoxenia (#65234) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 9,6 V tipikusan Ni-Mh, 8 db 1,2 V-os cella adja ki a feszültséget. Nekem 10,8 V van, de Li-Po akkus, messze veri a korban hozzáillő nikkeles akkukkal rendelkező gépeket. Igaz, nekem Maikta van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#65276) macilaci78 válasza KrAt (#65243) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És ha az épített részen csinálsz a lábaknak pici perselyt, hogy ne csússzanak ki a lábak? Egy kóláskupaknyi lehet, elég is lenne.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#65277) Elemental válasza runner 125 (#65273) üzenetére


Elemental
addikt

Nekünk mindenhol csak padlófűtés van. Csempe, laminált. Le nem cserélném soha. Manapság a max 30-32 fokos vízzel a padlóban már nem jellemző a por felverése. Régen, amikor meg nem voltak ennyire szigetelve a házak és kellett neki a 40 fok feletti fűtővíz a talajaba, más volt.

(#65278) macilaci78 válasza seadrone (#65258) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy modernebb páramentesítő készüléken beállítod a kívánt páratartalmat, pl 50%-ot és a gép addig megy, amíg azt el nem éri. Érdemes gondolni arra, hogy a párát a gép vízként vagy ürítendő tartályba gyűjti, vagy csövön keresztül lefolyóba tolja.

Én két ilyen ablakkitámasztóval oldanám meg a dolgot, a belső és a külső ablakra is egyet-egyet. Ha zárni akarom, zárom, ha nyitni akarom, akkor nyitom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#65279) macilaci78 válasza Chaser (#65263) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vannak teraszburkolathoz szintező rendszerek, amik akár 150 cm-t is tudnak emelni. Kis oszlopok 50×50 centis raszterben, rá a teraszoknál megszokott 40×60 mm-es stafnifák és kész is.
Arra figyelj, hogy dilatációs hézagot hagyj a felhasznált anyagok tágulása miatt. (Hőtágulás ugye, illetve anyagtól függően a nedvességtartalom változásának okán.)

A belmagasságból is engedhetsz lefelé amolyan fordított angol ablak módjára.
A 3,5 méter belmagasságnak én speciel örülnék még akkor is, ha kifűteni munkásabb. Körbe lehet menni hangsúlyos stukkókkal, bennük rejtett világítás, az aljzat is elvihet 20-30 centit (vízszigetelés, beton, hőszigetelés, padlófűtés, csatornacsövezés, stb.)

Vannak álpadlórendszerek is amúgy. Például.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#65280) Dr.Zoo válasza csibor (#65262) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Küldi hozzá automatikusan az eladó.

(#65268) exlepra válasza:

Szia!

Idén 10.-ik hóban lesz kettő éve, hogy használom. Eddig még senki sem jött b@sztatni.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#65281) macilaci78 válasza Ferike81 (#65274) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor szakaszolnám akár úgy, hogy a szobákban revíziós ajtók mögé raknák szobánként osztógyűjtőt. Írtam amúgy falfűtést is opcionálisan.
A szőnyeges szobában a földig érő franciaágyam volt, bő 3 m2 a 15 m2-ből, e mellé még jött kb 4 fm hosszon 70 cm mély szekrény. 15 m2-ből kb 8,5 m2 volt a hasznos alapterületem, ez szűk 60%. Addig poén a fűtött ágyneműtartó, amíg nem fázol az ágyon. Persze, igazad van, hogy a bútorzat elrendezése nem tekinthető örök érvényűnek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#65282) exlepra válasza Dr.Zoo (#65280) üzenetére


exlepra
tag

Értem, csak arra utaltam, hogy óvatosan a távol-keleti magánimport rádiós kütyükkel mert simán zavarhat olyasmit amire nem is gondolnál.

(#65283) Morris válasza ALI_G (#65240) üzenetére


Morris
veterán

Normális. Azt mutatja, hogy mennyire van beállítva a hmv.

(#65284) ALI_G válasza Morris (#65283) üzenetére


ALI_G
veterán

Erdekes. A hmv be van allitva a menujeben fixen. Ez amit irtam a kezdo statusz kepernyon van es valtozik hogy mikor mennyi.

[ Szerkesztve ]

(#65285) philoxenia válasza macilaci78 (#65275) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Á... rosszul emlékeztem, 3,6 V azért olyan gyenge... Mondjuk pici is...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#65286) philoxenia válasza KrAt (#65243) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#65287) Morris válasza ALI_G (#65284) üzenetére


Morris
veterán

Nincs külső hőmérséklet érzékelőre kötve?

(#65288) fero02 válasza Morris (#65287) üzenetére


fero02
veterán

Kövezz meg, de én azt sosem értettem, hogy miért jó.

(#65289) Morris válasza fero02 (#65288) üzenetére


Morris
veterán

A túlfűtés elkerülése miatt. Dióhéjban.

(#65290) ALI_G válasza Morris (#65287) üzenetére


ALI_G
veterán

Nincs, de a termosztat tud ilyet. Szoval van, de en ugy latom hogy a termosztát nem kuld jelet, mivel 7 fokra vannak állítva.
Ezeknel a kazanoknal nincs kulon teli es nyári üzemmód?

(#65291) fero02 válasza Morris (#65289) üzenetére


fero02
veterán

Na de mit fűt túl? :U

(#65292) Morris válasza fero02 (#65291) üzenetére


Morris
veterán

A helységet?

(#65293) Morris válasza ALI_G (#65290) üzenetére


Morris
veterán

A fűtési kört nem tudod lekapcsolni?
Nekem az immergas-on van ilyen opció.

(#65294) fero02 válasza Morris (#65292) üzenetére


fero02
veterán

Akkor minek van a szoba termosztát?

(#65295) Morris válasza fero02 (#65294) üzenetére


Morris
veterán

Az a belső hőmérsékletért felel.
A külső hőmérséklet érzékelő az előremenő vízhőfokot állítja be a külső hőmérséklet figyelembevételével. Azaz, hogy milyen intenzitással fűtsön a kazán.

[ Szerkesztve ]

(#65296) eszmilan válasza exlepra (#65282) üzenetére


eszmilan
tag

Rokonomnak volt USA-ból származó belpiacos vezeték nélküli telefonja. Egyszer csak jöttek valami arcok, hogy bemértek valami zavaró jelet, nincs-e neki mondjuk vezeték nélküli telefonja. Mondta, hogy van, el is kobozták. Nem tudom kik voltak, valami hivatali emberek.

(#65297) fero02 válasza Morris (#65295) üzenetére


fero02
veterán

Épp ez az, amit nem értek. Mi a francért állít bármit is a kazán a kinti hőmérséklet függvényében?! Minek?
Ha a benti termosztát kéri a fűtést, akkor az a dolga, hogy a legrövidebb időn belül fűtse fel a helységet. Nem?
Számomra ez a két dolog nem összeegyeztethető...

(#65298) biker válasza fero02 (#65297) üzenetére


biker
nagyúr

Mert ha kint -10 van bent 18 és 24-et kérsz, kell 12kw 70 fokos vízzel
Ha meg 8 fok van kint, bent 22 és 23-at kérsz elég 3kw 40 fokos vízzel

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#65299) Winner_hun válasza Winner_hun (#65166) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tegnap este a kondenzátorok cseréje megtörtént, villogás megszűnt, rendesen üzemel a hűtő. Ma még szét lesz szedve mert a gyári kábelek szigetelése kritkán aluli, a tegnapi szerelgetés alatt ahol a külső, egybefogó szigetelés megszűnik ott az összes kábel szigetelése letörött. Kap új kábeleket.

Az elektronika amúgy szétfűti magát, a hűtő belső, fehér belseje szépen megbarnult az elektronika körül - túlmelegedett. A hűtő tetején apró lyukak lettek fúrva hogy tudjon szellőzni és a későbbiekben ne legyen vele probléma.

Ami zavar: az ajtó jobbos de nem lehet balra nyílóra megcsinálni a gyári csavarokkal. A mélyhűtő ajtajának jobb alsó rögzítőfülét leszedtem, majd átraktam balra. A csavar nem fogott, a tartóvasta megmozgatva kijöttek a csavarok. Gyári, előkészített helyére raktam. Megpróbálom majd hosszabb csavarokkal, hátha...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#65300) Ferike81 válasza macilaci78 (#65281) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nem kötekedésképp írtam, csak amiatt, hogy a kérdező ezeket is vegye figyelembe.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.