Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#65851) philoxenia válasza emre (#65850) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Esetleg tudsz szerezni egy fúrókalapácsot vésőfejjel?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#65852) emre válasza philoxenia (#65851) üzenetére


emre
veterán

Tudnék, meg akartam is egyet venni, de aztán másra ment el a pénz. Asszem tudom mire gondolsz. :K
Körbefúrni a tervezett nyílást helyét, aztán a maradékot egész bátran ki lehet bontani.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#65853) Gabesz87 válasza adalbert1 (#65827) üzenetére


Gabesz87
addikt

Kerestem a Szabó Árnyékolástechnikát, de sajnos sok a munkája, nem tudja vállalni.

(#65811) macilaci78
Az általad javasolt céget is próbáltam, de olyan ajánlatot adtak, hogy a fülem kettéállt tőle! 2 ablak és 2 erkélyajtó úgy 77e+áfa (plusz még szerelés, és helyszíni felmérés). Azért kicsit sokallom ezt.

[ Szerkesztve ]

(#65854) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

Üdv!

Panel fürdőszobába szeretnék elszívó ventillátort bekötni a szellőzőcsőbe (klasszikus fémbetétes, belső átmerője 14,5cm) mert időnként megjelenik penész a plafonon. Sajnos nem tudom, hogy a tetőn lévő elszívók működnek-e, mert egy apró letépett papírfecnit sem szív fel, akkor se, ha behelyezem közvetlen a csőbe (kéményhatás is nulla?). Max mélység - kiágazástól a fal síkjáig - 8cm.

Mivel a WC és a fürdő egy vékony szerelőbeton fallal vannak leválasztva, vésni nem nagyon lehet. Adott egy konnektor és egy lámpa: onnan el tudom/el szabad vezetni az áramot vhogy a falon kívül?(megfelelő kábellel és csatornában)

Időkapcsolós ventiben gondolkodom, azt simán a lámpa után kell kötni azzal párhuzamosan? (visszacsapó szelep és egyéb csicsa nem kell). 150mm-es ventihez gondolom ki kéne vennem a falból a szellőzőre rácsatlakozó fémbetétet, és a venti csövét rádugni a szellőző kivezetésére (a szellőző elágazása a kisebb átmérő, a fali csatlakozó van ráhúzva előbbire). Vagy 125-öst vegyek és egyszerűen dugjam bele a meglévő csőbe?

Mit/milyet javasoltok? Fő szempont a biztonság, tartósság, ár. Ilyen sorrendben.

Köszi

(#65855) pjen válasza kasza blanka (#65854) üzenetére


pjen
félisten

Azt nem tudom,hogy köthetsz e ventit a szellőző csőbe.A konnektortól elviheted a villanyt a ventihez,akár csatornában is.Viszont nézd meg először,nem e csak akkor van benne áram mikor ég a lámpa.Mondjuk 10 perc alatt átalakítható.

(#65856) ALI_G válasza philoxenia (#65848) üzenetére


ALI_G
veterán

Sajnos a munkahelyemen le van tiltva a fél világ és ezeket a linkeket nem látom :) Majd otthon. :R

(#65857) kasza blanka válasza pjen (#65855) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Megnéztem, nem. De az időkapcsolósat nem a villanyhoz szokták kötni, hogy akkor menjen, amikor ég a lámpa, illetve a lekapcsolása után még beállított ideig menjen?

Sima, mezei vezetékcsatorna, vagy vizes helyiséghez vmi speckó kell? Vezetékből mi a szabvány, gondolom abból is vmi megfelelően szigetelt kell, nem 1-1 egyszeresen szigetelt vezeték.

"Azt nem tudom,hogy köthetsz e ventit a szellőző csőbe"
Általában nem vagyok ilyen, ezért is nem kötöttem bele konyhai elszívót (azt tudom, hogy nem lehet, bár láttam már panelben ilyet), de most ez ilyen leszarom hozzáállás lesz. Nincs más megoldás, nincs a fürdőnek külső térrel határos fala, sehogy máshogy nem lehet megoldani.

(#65858) DoItYourself válasza kasza blanka (#65857) üzenetére


DoItYourself
addikt

Van fényérzékelős is, ami akkor kapcsol be, ha felkapcsolod a lámpát, ilyet akarok én is wc-be. Kevesebbet kell vezetékelni.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#65859) pjen válasza kasza blanka (#65857) üzenetére


pjen
félisten

Valóban arra szokták egy kis kocka a kapcsoló alá és kész.Aróa gondoltam,ha a konnektorba csak akkor van áram ha ég a lámpa hiába az időrítő.Ety dupla szigetelésű kábelt(MT)simán vihetsz a falon csatórnában.A bekötési pontnak kell víz zárónak lenni.Pl:iP 65.

[ Szerkesztve ]

(#65860) kasza blanka válasza pjen (#65859) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Kocka? sorkapocsra gondolsz? Muszáj a kapcsolótól vinni? Az a falon kívül van, gyárilag van egy vezetékcsatorna a betonban a konnektorig, és közvetlen mellette van a lámpa. Én arra gondoltam, hogy a lámba alatti dobozból vezetném el.

És milyen ventit ajánlotok? Konkrét típus/megoldás a fent írtak alapján.

Köszönöm

(#65861) pjen válasza kasza blanka (#65860) üzenetére


pjen
félisten

Bocs,ha nem beépített időzítős ventit veszel akkor lehet kapni külön ídőzítőt.Akkora mint egy fél gyufás doboz.Azt a csatornát nem látom,de ha bele fér a kábel akkor,mért ne.Ventit ha olcsóbbat akkor Univex,ha igényesebbet akkor Oeere.A nyugat ker forgalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#65862) updog válasza kasza blanka (#65857) üzenetére


updog
senior tag

"de most ez ilyen leszarom hozzáállás lesz" Tündér vagy, remélem nem kettővel alattam laksz, mert lemegyek :D

ON: gondnokot/k.k-t kerested már, hogy úgy érzed, gond van az elszívás minőségével?

Azért penész a panelban durva, nálunk is mindentől elzárt fürdő van, de a zuhanyzás utáni 10 percet leszámítva 25-30% fölé nem megy a páratartalom...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#65863) sanzi89


sanzi89
addikt

A garázskapu fejlesztése van napirenden. Télen itt teleltetjük át a szabadtéri virágokat, azonban idén télen több is elfagyott. Kicsit változtattunk ezt-azt, aminek az egyik lépése, hogy szigetelni szeretném magát a garázskaput. Egy fa váz az ajtók kerete, erre kívülről van fenyő lambéria csavarozva. A terv az, hogy a fa váz vastagságát szigetelő anyaggal kitöltöm, majd a belső oldalára 8mm-es OSB lapot teszek. Maradt felújításból egy bála kőzetgyapot, így első körben ezt terveztem használni. A kérdésem csak annyi volna, hogyha ezt függőlegesen berakom a két réteg közé, nem fog szép lassan "összeesni"? Vagyis az ajtó tetején semmi szigetelés nem lesz, az alján meg összetömörödik. Mivel lenne érdemes valahogy rögzíteni, hogy ne essen össze? Alacsony költségvetésű projekt, így első sorban házi barkács ötlet érdekelne, hungarocel táblát is emiatt nem veszek. Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#65864) Lauda válasza sanzi89 (#65863) üzenetére


Lauda
félisten

A kőzetgyapot nem esik össze én úgy tudom.

(#65865) sanzi89 válasza Lauda (#65864) üzenetére


sanzi89
addikt

Lehet igazad van, én nem nagyon ismerem ezt az anyagot és, hogy hogyan viselkedik az évek alatt.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#65866) philoxenia válasza sanzi89 (#65865) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A táblás nem esik könnyen össze, ellenben ajánlott fóliába tekerni és szorosan bepréselni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#65867) #33253120 válasza pjen (#65829) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez a meglévőnél is működhet, egy "L" alakú bővítéssel.
Belegondolva kicsit trükkösen akár alá is lehet zsaluzni pár 80 centis deszkával.

(#65868) macilaci78 válasza sanzi89 (#65863) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudom, összeesik-e, de rakd úgy az OSB-t, hogy felső 30-40 centit külön le tudd venni, ott pótolhatod az összeesett mennyiséget.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#65869) fess


fess
őstag

sziasztok
Ilyen vezetéket egy gerendán akarom átvezetni egy másik épülethez, tető alatt, napfény nem fogja érni. Csőbe tegyem, vagy így is jó? [link]

(#65870) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Otthon melege program konvektorcsere részéről tud valaki? "a gázkonvektorok cseréjéhez várhatóan 2017 júliusától lesz lehetőség vissza nem térítendő támogatást igényelni " viszont itt még nincs semmi róla.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#65871) sanzi89 válasza philoxenia (#65866) üzenetére


sanzi89
addikt

A fóliába tekerés mi miatt kell?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#65872) Met válasza fess (#65869) üzenetére


Met
Topikgazda

Én csőbe tenném, a rágcsálók miatt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65873) ALI_G válasza tomazin (#65844) üzenetére


ALI_G
veterán

Kapitalista hianygazdasagban elunk. Minden szakember be van tablazva. Ugyanezt tapasztalom en is.

(#65874) pjen válasza fess (#65869) üzenetére


pjen
félisten

Ha vannak rágcsálók,valóban jó lehet a cső,főleg valami vastag falú,mondjuk MÜV ll.Egyébként jó cső nélkül is.

(#65875) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Ismét jönnék kerítés témában.
Ez van most és ennek a helyére menne az új csodás kerítés.Annyi a probléma mint régebben írtam a szomszéd hozzá térkövezett a másik oldalról.Így nem lehet csak úgy leszedni.Még a pala hajlatokat is kirakta kővel.A szomszédhoz meg nem lehet átmenni így csak a mi felünkről tudnánk dolgozni.
Hogyan szedjük le?Úgy hogy nem szedjük ki a szomszéd térkövét?Valamint ez pala kerítés és elvileg veszélyes hulladék.
Így gondoltam hogy ott hagyom és elé felhúzzuk az új kerítést,de így idővel lehet engem büntetnének meg... :O :W

Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#65876) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Klasszik FÉG átfolyós vízmelegítőnk van. Mostanában azt játssza, hogy kb. naponta elalszik a láng. Vissza lehet kapcsolni. Kb. kéthetente alszik el úgy, hogy szikra sincs. Ilyenkor leszedem a burkolatot és portalanítom, ezt követően újra begyújtható. Kb. 1 hete ki is porszívóztam, de mar azóta is aludt el a láng. Mi lehet a gondja?

[ Szerkesztve ]

(#65877) pjen válasza Orlin (#65875) üzenetére


pjen
félisten

A kerítés Tied,vagy a szomszédé?Ha szemben állsz a kert el szinte mindíg a jobb oldalon van a Te kerítésed.Ha a tiéd a szomszéd köteles biztosítani,hogy kicseréld átalakitsd.Szrtintem ahhoz senkinek semmi köze,ha te még egy kerítést készítesz a meglévő mellé.Mért büntetnének meg.

albiosz:Valószinűleg a hőérzékelő bimetál+az őrláng fúvókája is el lehet tömődve.Én hívnék egy gázost,pár ezresért megjavítja és évekig megint semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#65878) Orlin válasza pjen (#65877) üzenetére


Orlin
addikt

Szia!

A miénk jobb oldalon van.Még mamámék rakták fel sok éve.Meg is van dőlve mert fel lett töltve a szomszéd telek.Hát igen köteles lenne,de elég öntörvényű meg csak úgy lehetne leszedni ha kibontanánk a térkövét.Rokonok szerint beljebb is van a kerítés a telekhatárhoz képest.Mert anno direkt így rakták,hogy fel lehessen majd újítani.Első körben kikérem majd a megyei földhivataltól a térképet,hogy lássam mi a helyzet valójában.
Hát csak arra gondoltam,hogy veszélyes hulladék és ne az legyen hogy majd engem büntetnek meg amiért ott van.
A jegyzővel majd próbálok beszélni nézze meg mit tegyünk és legyen valami papír nyoma is.Nem vagyok pereskedős típus ezért nem akarok balhézni a szomszéddal...

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#65879) fess válasza pjen (#65874) üzenetére


fess
őstag

Végül pont olyanba raktam, volt itthon még pár méter, rögzítővel együtt

(#65880) philoxenia válasza sanzi89 (#65871) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kiporlás miatt. Hosszú idő alatt jelentkezhet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#65881) kasza blanka válasza updog (#65862) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

" Tündér vagy, remélem nem kettővel alattam laksz, mert lemegyek"
Gyere :D

Egyébként én vagyok itt a legjóhiszeműbb lakó. Van itt venti bekötve oda más lakásokban is, tudok róla, az ablakom alá csöpögő klímákról ne is beszéljünk.

Penész: évente egyszer megjelenik a plafonon a kád felett. Olyankor hypo/domestos aztán festés. De már unom...

(#65882) #33253120 válasza kasza blanka (#65881) üzenetére


#33253120
törölt tag

Akkor ez valami lassú ázás lesz.

(#65883) albiosz válasza pjen (#65877) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi! Én is hasonlóra gondolok. Sajnos 3 év alatt volt vele gond rendesen.

(#65884) sanzi89 válasza philoxenia (#65880) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi, akkor teszek fóliát.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#65885) macilaci78 válasza Orlin (#65878) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk hasonló volt a helyzet, apám fél méterre a szomszéd düledező szarjától csinált beton alapot, sínvas oszlopnak, zártszelvény keretbe betonba való rácsvas, ez lefestve, majd rádrótozva gyékény, de csak térdmagasságtól felfelé. Feküdjön csak a gazba a rohadék, ha leskelődni akar... :D

Akár a tied a pala, akár nem, amíg ott van, addig kerítés, nem hulladék.

Ha pedig a palakerítés helye a te károdra lett kialakítva, akkor neked nem kell pereskedned, majd a hivatal kötelezi a korrigálásra. Feltéve, ha az elbirtoklás nem áll fenn, nem régebbi a kerítés, mint 15 év.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#65886) Orlin válasza macilaci78 (#65885) üzenetére


Orlin
addikt

Majd a jegyző véleményére leszek kíváncsi.A kerítés elég régen készült,de a hozzá térkövezés kb 3-4 éve történt a szomszéd részéről.Sajnos pont nem voltam itthon ,anyum hallotta,hogy a szomszéd mondta is a térkövezőnek rakja csak ki az íveket is a pala másik felén.Szóval direkt csinálta.
Igen én elakartam bontani,de már erősen agyalok hogy maradjon és nézegesse élete végéig a másik oldalon,ha már ekkora szemét volt... ;]
Mi részünk meg szép lesz. :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#65887) #33253120 válasza Orlin (#65886) üzenetére


#33253120
törölt tag

Erre a betonoszlopra is lehet kengyelt rakni, csak kicsit macerásabb.
Csinálni kell 40*20 zártszelvényből "U" alakot betonoszlop méretben (a laposvas túl hajlékony lenne ehhez) erre fúrni kell a két szárába 8.5-es lyukat, és innentől két variáció van.
1; Nem fúrjátok át az oszlopot, hanem a kengyel lyukjaira fel kell hegeszteni 1-1 M8 anyát, az oszlopba csinálni a lyukaknál kb 1cm mély 8 mm-es furatot. Menetesszár beteker, kontraanya rá, levág.
2; Átfúrjátok az oszlopot, és M8 menetesszárral két anyával rögzítitek. Ebben az esetben elég a lapovas U alak is, viszont az oszlopban lévő vasak miatt ez vicces lehet.

(#65888) Heimdallr75


Heimdallr75
őstag

Sziasztok,

kis segítséget kérnék, ablak festés jön, és szeretném a kilincseket levenni, de egyszerűen nem tudom hogyan (nincs benne sehol átmenő rögzítés ilyesmi). Valakinek tippje?

[kép]
[kép]
[kép]

الغريبة في هذا الكوكب

(#65889) pellesmartin


pellesmartin
tag

Üdv!Édesanyám szerint a mellékelt képen lévő cuccos mész,valóban az? Ami benne van az tényleg hasonlit a mészhez,de akkor miért ez van ráirva?
A garázst kellene kimeszelnem ezzel.
Tedihengerem van csak itthon,gondolom azzal nem jó. Korong ecsettel kellene?
Hány rétegben fedne rendesen?(most is fehér a fal csak már tiszta kosz)
szűrni mivel szürjem? Köszi

(#65890) #33253120 válasza pellesmartin (#65889) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mert esetleg valaki meszet öntött a díszítővakolatos vödörbe amikor az kifogyott? :)

(#65891) kasza blanka válasza updog (#65862) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Na beszéltem a lépcsőházi főokossal, a KK jobbkezével: állítása szerint soha nem is voltak ventillátorok a tetőn a szellőzőkhöz, hanem a "szélnek kéne kihúznia a levegőt". Ilyen létezik, hogy 4 emeletes panelekre nem tettek ventit a tetőre a szellőzőkhöz? Gáz mondjuk nincs, de 4 emeletnél a kéményhatás sztem lósz@r ahhoz, hogy elegendő legyen a légcseréhez.

De ami mégjobb - mondta, hogy korábban már felmerült, hogy legyen venti a tetőn, de nem lehet, mert sok lakásban oda van bekötve a konyhai elszívó, meg fürdőszaba/WC venti. Ezt olyan természetességgel mondta, hogy mikor válaszul megemlítettem, hogy de hát azt tilos, akkor felháborodva visszakérdezett, hogy hát mégis hova kötnék be/vezetnék ki? Ha a falon kívülre, akkor majd felszáll a 4.ig és szagolja minden lakó?
Ezutáb már kissé félve kérdeztem rá a klímák kondenzvíz problémájára: "az a lényeg, hogy ne a betonra, hanem a gyepre csepegjen. Tegyek oda átmentileg vmit, szőnyegdarabot, majd szól annak az 1 lakónak, akinek odacsepeg, hogy egy 10-20 centis darabot húzzon még rá a csőre.

Én hülye vagy 10 éve azért nem raktam fel elszívót, mert hogy tilos bekötni a szellőzőbe, erre kiderül, hogy majdnem mindenkinél így van.

Ilyenkor mit lehet tenni? A cső belül full poros és zsíros, sztem 8 éve volt utoljára tisztítva, amikor javítottak rajta vmit. Ha kihívom a tmegfelelő hatóságot, hogy ellenőrizzék, akkor tuti én leszek a szemét, ha ezért megbüntetik a fél lakóközösséget és leszereltetik velük a ventiket, elszívókat.

(#65892) Morris válasza kasza blanka (#65891) üzenetére


Morris
veterán

Igen, létezik.
Huzat hatásnak hívják.
A kémény is így működik.
Anno nálunk sem volt venti, és működött rendesen. (szintén 4 emeletes ház)

[ Szerkesztve ]

(#65893) updog válasza kasza blanka (#65891) üzenetére


updog
senior tag

"Ha kihívom a tmegfelelő hatóságot, hogy ellenőrizzék, akkor tuti én leszek a szemét, ha ezért megbüntetik a fél lakóközösséget és leszereltetik velük a ventiket, elszívókat."

Nyugodtan felnyomhatod a komplett közös képviseletet/gondnokságot is valahol, alkalmatlanok. Bírom azt a felfogást, hogy akinek nem tetszik ahogy a többség viselkedik (az tökmindegy hogy egyébként józan észnek és szabályoknak ellene megy), az szemét, sőt költözzön el. Aki társasházban él, kompromisszumot köt, van házirend, tűzvédelmi szabályzat stb.. Akinek ez nem tetszik, na az költözzön el.

Ha egyszer meg****a a lakóközösséget a katasztrófavédelem, akkor az is fog fizetni, akinek nem volt bekötve a szellőzőbe az elszívója, arra mérget vehetsz. De mindegy, nem akarok én meggyőzni senkit :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#65894) #33253120 válasza updog (#65893) üzenetére


#33253120
törölt tag

Simán. Voltunk itt az eset után méretlen és mért fővezetéket szerelni.
A takarítatlan szellőzőcsövek egyrészt olyan koszréteget kaptak ami igen jól ég, másrészt erre pár illegálisan bekötött konyhai elszívó is rásegített motoros friss levegő pótlással. :(

(#65895) mezis válasza kasza blanka (#65891) üzenetére


mezis
nagyúr

Már írtam egyszer: 1980. NDK Drezda. Sokemeletes lakóépület. Konyhában a tűzhely mellett egy kapcsoló. Ha azt bekapcsoltam, indult a központi elszívó ventilátor. Érezni is lehetett a hatását.
Lehetne ilyet lépcsőházi világítás módjára is működtetni....

Heimdallr75: Ha működik, nem szedném ki. Nagyon öreg gyenge lehet már a fa, aztán javíthatod a csavarok helyét is...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#65896) Heimdallr75 válasza mezis (#65895) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Köszönöm, elvileg nem venném ki csak a kincset le, de egy csavart nem látok sehol :S

الغريبة في هذا الكوكب

(#65897) Chaser válasza Morris (#65892) üzenetére


Chaser
titán

nálunk se volt, én nemrég láttam egy 10-esen, azt hittem ufo ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65898) philoxenia válasza Heimdallr75 (#65896) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kilincs rögzítéséhez a szögeket kihúzva, a lemezt levéve férnél hozzá.
[kép]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#65899) Siriusb


Siriusb
veterán

Tudtok olyan fórumról, ahol széffel kapcsolatban lehet tájékozódni? Kösz.

(#65900) Ton-ton válasza Heimdallr75 (#65888) üzenetére


Ton-ton
tag

A kilincs tövében (ha jól emlékszem a belső oldalán) találsz egy szög szerű valamit. Azt kell kihúzni.
Tehát egész a fához közel, ott ahol már festékes a kilincsed.
Érdemes felcimkézni, hogy ugyanaz kerüljön majd vissza.

http://qtp.hu

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.