Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35251) nesa válasza rayoliviero (#35237) üzenetére


nesa
veterán

En ugy neztem hogy maximumon fogyaszt kevesebb gazt 24 orara vetitve es ugyanaz a kivant homerseklet, jo hozza egy 0,1 fok erzekenysegu szobatermosztat is(nekem beryl van, olcso es barmikor javitja a fazon ha rossz, az enyem kapott egy loketet 1x 2fazis osszecsattant ), ez a 0,5 fokoshoz kepest nalam teli honapokba 10000ft megtakaritast hozott es nincs a hullamzo homerseklet sem.

(#35252) csemberlen válasza Mate (#35250) üzenetére


csemberlen
őstag

Pasztával elég lesz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#35253) Met


Met
Topikgazda

Lehet kapni olyan reluxát ami nem felfúrós hanem az ablakra lehet akasztani?
Rolónk van ilyen, keresgéltem de sehol nincs kiemelve hogy van hozzá akasztó műanyag.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35254) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

A villanytűzhelyem valószínű túl lett terhelve.Egyszerre véletlen 3 fej lett bekapcsolva. A biztosítékdobozból kattanást hallottam és a tűzhely ki is aludt.

Arra gondoltam, hogy levágta a biztosítékot de az összes fel/le kapcsolható gomb fel felé állt.

Hamar kikapcsoltam a készüléket.

Van olyan biztosíték amit esetleg leverhetett és én nem látom?

(#35255) Mate válasza csemberlen (#35252) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm!

Holnap végigvésem, vagy simán csak kihúzom a vezetéket, hogy meglássam merre megy.

Csak mosógép volt arra a konnektorra kötve. Egy ideig réz a vezeték, aztán alumínium. Használhatom addig a mosógépet másik, alumínium vezetékes konnektorral?

(#35256) Met válasza Eliot Anders (#35254) üzenetére


Met
Topikgazda

A villanyóra alatti kismegszakítók is fent vannak? Próbáld ki hogy a biztosíték táblán párszor le és felkapcsolod a tűzhelyhez tartozó megszakítót.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35257) macera2 válasza Eliot Anders (#35254) üzenetére


macera2
aktív tag

A szitu: 4 emeletes társasház, 2. emelet / lakásba rövidzár, emeleti automata lekapcs / visszanyomva még mindég nincs feszültség a lakásban.
Kiderült, hogy a lépcsőházi bejárati ajtó melett, fémszrkrényben, az épület lakásaihoz tartozik egy egyedi olvadó bizti, és az is kiolvadt.
Hátha ez egy hasznos nyom.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#35258) Sickboy25 válasza neduddki (#35249) üzenetére


Sickboy25
addikt

A kezdeti próba 5db után, rendeltem még 5 darabot, de most nincs raktáron szerintem, mert még nem jött meg! Véleményem az , hogy tökéletes mindenkinek csak ajánlani tudom! Én mindenhol lecserélem, ahol ilyen izzók vannak! Kiváló fény alacsony fogyasztás!

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#35259) neduddki válasza Sickboy25 (#35258) üzenetére


neduddki
nagyúr

hI!

279db-ot latok sies, orulok hogy teccik:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35260) AmunRa válasza neduddki (#35259) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Most rendeltem, ha nem jó leverem rajtad gaz török! Bár a végén mindig kimagyarázza! :)

Kíváncsi vagyok, csak 4-et rendeltem. A kompakt fénycsövek némely 1 évet se tud. Volt olyan, hogy 5 Tungit vettem és 3 év alatt mind meghalt. Próbára jó lesz, folyosó és kültér, ha nincs elég fénye. :)

[ Szerkesztve ]

(#35261) neduddki válasza AmunRa (#35260) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

;- )))

de ha jo l es akkr eladok meg Nked jo ki skarpit es szonyegtisztito is:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35262) DonMenyet válasza neduddki (#35259) üzenetére


DonMenyet
tag

Melyik is volt ez pontosan? :)

(#35263) AmunRa válasza DonMenyet (#35262) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Én rájuk kerestem. :) Beírtam a keresőbe, hogy (f)osram
[link]

4-el csökkent a készlet, az én voltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#35264) Sickboy25 válasza neduddki (#35259) üzenetére


Sickboy25
addikt

Már múlt héten ki is fizettem... :)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#35265) DonMenyet válasza AmunRa (#35263) üzenetére


DonMenyet
tag

Köszi! Szétnézek itt.
A héten vettem 4 db 3 Wattos kisizzót (E14). Egész jó fényük van, de a hagyományos égőnek szebb. Bár azok nem Osramok.

(#35266) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Beltéri ajtó javítására van lehetőség?

KATT

Ugyanilyen beltéri ajtóm van, sajnos baleset miatt berepedt, ahogy nézem ilyen préselt fa szerűség. Érdemes foglalkozni vele, vagy komplett csere?

[ Szerkesztve ]

(#35267) Eliot Anders válasza Met (#35256) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Köszönöm!

Fel-le kapcsoltam őket és újra működik.

(#35268) Mate válasza Mate (#35255) üzenetére


Mate
nagyúr

Végigvéstem. Mint kiderült közvetlen biztosítéktáblától megy alumíniumvezeték. A réz kábel ami abba az irányba ment egy utólag felrakott konnektorhoz vezetett. Elég trehány munka volt.

(#35269) DeFranco válasza Mate (#35268) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és akkor most egy fúrásból lett egy komplett tapétázás?

(#35270) AmunRa válasza _NCT (#35266) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Hát ezt max a gyártó tudná javítani. Ezek a dekorfóliás ajtók nem igazán javíthatók. Nekem 2 ajtóm sérült meg, egyik kicsúszott a kezemből, mert baromi nehéz volt. Hangszigetelt. A másik meg így kaptuk, csak 1 év után építettem be, és nem lehetett reklamálni.

(#35271) Mate válasza DeFranco (#35269) üzenetére


Mate
nagyúr

Hát tapétázni nem fogok. Már korábban is baromságnak tartottam. Elég jó a fal, tapáta könnyen lejött most. Úgyhogy szerintem kicserélem a vezetéket, vakolok és festek. Akkor legalább ha komplett felújítás lesz egyszerűbb dolgunk lesz.

(#35272) _NCT válasza AmunRa (#35270) üzenetére


_NCT
őstag

Hát ez szívás, gondolom a sima fa ajtót lehetne javítani. Akkor a régi ajtó kuka, lehet venni újat...

[ Szerkesztve ]

(#35273) AmunRa válasza _NCT (#35272) üzenetére


AmunRa
aktív tag

A színfát igen, de festhetnéd újra, teljesen fedő festékkel. Mekkora a repedés? Nem tudsz ragasztani rá valamit?

(#35274) philoxenia válasza _NCT (#35272) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha az ajtó amúgy jó gondolom újrafóliázható...[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35275) AmunRa válasza philoxenia (#35274) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Akkor mégis lehet ezek szerint. :) Nem gondoltam volna. Kíváncsi vagyok, hogy mennyiért csinálják.

(#35276) Mate válasza AmunRa (#35275) üzenetére


Mate
nagyúr

Arra én is, mert van egy ugyan ilyen ajtónk beszakadva, egy 10cm átmérőjű körben kb. Egy poszter van rajta már vagy 4 éve :D

(#35277) _NCT


_NCT
őstag

Este dobok fel róla egy képet.

(#35278) AmunRa válasza _NCT (#35277) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Hívd fel azt a céget amit a topictárs linkelt. Szerintem az a legrövidebb út. :)

(#35276) mate3553 Magyar válogatott? :D

[ Szerkesztve ]

(#35279) Mate válasza AmunRa (#35278) üzenetére


Mate
nagyúr

Mélyről jövő röhögéstől nem szakad be :D

(#35280) Mate válasza Mate (#35268) üzenetére


Mate
nagyúr

Az mennyire járható út, hogy az elfúrt darabka helyére berakok egy csokit?

(#35281) fero02 válasza Mate (#35280) üzenetére


fero02
veterán

Csokit ne, mert összekened vele a falat... ;] :DDD

Faragjál be oda egy kötődobozt és jó lesz úgy is. Szorítólapos sorkapocs, mindkét oldalról húzol annyi vezetéket, amennyi kell a kötéshez és ámen.

(#35282) Retro DJ válasza Mate (#35280) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Meg ha már úgy is végigvésed, akkor cseréld ki az alut rézre...

Retro

(#35283) Mate


Mate
nagyúr

Rendben :)

(#35284) _NCT


_NCT
őstag

Itt egy kép, hogyan is fest a dolog most.

(#35285) Integra válasza _NCT (#35284) üzenetére


Integra
titán

jó erőben vagy, ki húzott fel? :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35286) _NCT válasza Integra (#35285) üzenetére


_NCT
őstag

Gyakoroltam a forduló könyököt éjszaka ;]

Ezért gondoltam megmutatni, mert ezt szerintem nem lehet fóliáztatni.

(#35287) fero02 válasza _NCT (#35286) üzenetére


fero02
veterán

Ezek az ajtók sapka szart sem érnek. Egy fenyő léc kereten laminált farost lemez van felragasztva, belül pedig karton papírból van méhsejtrács szerkezet behajítva.

[ Szerkesztve ]

(#35288) AmunRa válasza fero02 (#35287) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Aki nem akar ajtót festetni, vagy nincs 100-200e ajtókra azoknak megfelelő. Itt 11 beltéri ajtó van. Szorozd fel 200e-el.

(#35289) DonMenyet válasza fero02 (#35287) üzenetére


DonMenyet
tag

A ragasztás miatt gondolom az egész lap cseréje macerás.
"Matricát" talán lehet rátenni teljes felületen. Vagy arra túl nagy felületű egy ajtó?

(#35290) xmad


xmad
őstag

Sziasztok
Most vettem lakast en is, 1970-es negyemeletes teglaház..

A vezetékek a régiek. Aluminimum.
A villanyórán 16amperes bizti van.
A kerdes hogy az elég mosógep, pc tv porszívó mellé?
Vagy ha mondjuk megy a mosogep..meg porszivo..esetleg a mikro is akkor már levágná?
A szolgaltatoval lehet nagyobb amperes megszakitot kérni? A regi alu vezetekek elbirjak?
Tuzhelybol gáz tuzhely lesz, de villanyszerelo húz oda egy új gerincet, meg rak a kis automatába plusz két megszakítót hogyha esetleg villanysutő lenne.

Sajnos annyi pénzem nincs hogy mindenhol vezeteket csereltessek.
Van valaki aki 16 amperes megszakitóval használja az elektromos rendszert?
Tenyleg annyira keves vagy csak a villanyszerelo vázolta nekem ilyen nyomasztóra a helyzetet?

(#35291) DeFranco válasza xmad (#35290) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én is ilyet vettem, egyből cseréltettem a vezetékeket. a falba nincs befúrva, vezetősínben megy szépen elvezetve így nem zavaró, de el lehet vezetni parkettaszegélyben is.

az ismerőseim közül kettőnek már gyulladt ki vezeték a falban (az egyiknél csak azért nem égett ki a lakás mert otthon voltak) ők nem cseréltek vezetéket (mármint megvételkor, utána persze igen, amikor megtörtént a baj). azonos korú lakások.

ilyen kiadásokra lakásvásárláskor kell tartalékod legyen.

16A-en minden átlagos dolog elmegy, ha rendesen ki vannak alakítva a körök soha nem vágja le, ha csak nincs valami különösen nagy fogyasztó, pl. villanytűzhely, klíma nem tudom hogy fogyaszt. nekem 6 kör van (4 konnektor, helyiségenként, meg 2 világítás) 16A-en van az összes, soha nem vágott még le semmit.

[ Szerkesztve ]

(#35292) xmad válasza DeFranco (#35291) üzenetére


xmad
őstag

Villanytuzhely valoszinuleg nem lesz, de ha szeretnék akkr mondta a szerelo hogy a villanyoratol kellene behuzni vezeteket.

Mitol gyulladt ki a vezetek? Zárlat?

Akkor nem olyan keves a 16A ezekszerint.

Nalam a konyhaban 2 regi konnektor alu vezetekkel,be lesz húzva a konyha pulthoz egy masik konnektor rez vezetekkel, gondolom az kulon körön...
Furdoben egy konnektor de oda behúzatok még egyet, a kis szobaban egy konnektor. A nagyban 3.
Jelenleg a kis automatán 3 kapcsolo van, de bele rak a szerelő még kettőt biztosan, abbol az egyik a sütőnek kialakitott lesz,de ha gáz lesz a sütő is akkor azt nem.fogom hasznalni,max kesobb egy mosogatogepet dugnék rá

[ Szerkesztve ]

(#35293) mobal


mobal
MODERÁTOR

Jól tettem, hogy a CHINT márkájú kismegszakítót kicseréltettem EATON-ra?

xmad: Nekem 25A van, most lett rakva villanytűhely. Ismerősömnek pedig "csak" 20A ugyan ilyen setup. Ha nem megy minden egyszerre, szerintem a 16A-ral is mehet, de akkor figyelned kell, hogy max. 2 főző lap stb. mi megy egyszerre.

mobal,

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#35294) DeFranco válasza xmad (#35292) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megmihálylott az aluvezeték.

ezek nem a mai terhelésre lettek tervezve, régen az egy szem energomat jelentette a nagyfogyasztót, most mikrózol, vasalsz, porszívózol, mosol, tévézel, gépezel egyszerre, a vezeték is öregszik, ahogy melegszik vékonyodik is (remélem most nem írtam hülyeséget) a kötések is öregszenek, tönkremennek, ahogy nő az ellenállás melegszenek.

ja, jó eséllyel földelésed sincs, maximum mutatóban, ilyen úri huncutságokról, mint FI relé már nem is beszélve.

villanyórától kellene indulni szerintem is, rendes vezetékkel, normális, mai szabvány szerinti biztonsági előírásokat betartva, rendesen megtervezve a mai terhelésnek. inkább most mint később, mert akkor jobban fog fájni. ezt rendbe kell hozni, nincs mese.

(hozzáteszem laikus vagyok)

re:szerk: hogy húzza be? van cső a falban? hogy oldja meg? ha már elkezdi, csinálja meg rendesen, ne pótolgassatok meg taknyoljatok szerintem, legyen egyszerre letudva az egész. tényleg jobban jársz így.

[ Szerkesztve ]

(#35295) xmad válasza DeFranco (#35294) üzenetére


xmad
őstag

Konnektoroknal 3 vezetek van, az egyik nem foldeles?

(#35296) DeFranco válasza xmad (#35295) üzenetére


DeFranco
nagyúr

elvileg az, de ki kell mérni. majd mindjárt jönnek a villanyászok és kiokítanak, jobban már nem akarom ütni a vasat laikusként. ők már láttak ilyet nem egyet nem kettőt, el tudják mondani, hogy mi a realitás.

(#35297) neduddki válasza xmad (#35290) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

inkabb ne egyel fel evig /bocsika/, de a nyomorek mazagot a falban cserted ki mert nagyon meg szivhatod, foleg a szaporodnak a fogyasztok;- (
30A-ig piz nelkul kerhecc bovitest /de majd minbgya gyun vellanyasz e skijavit ha nem/, kerd is

udv

neduddki

p.s. gaztuzahejj-elszivo-magneszelep szentharomsagrol tucc?

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35298) AmunRa válasza neduddki (#35297) üzenetére


AmunRa
aktív tag

32A. Nekünk egy családi házat elvisz 1 fázisról, bár a lehetőség megvan a 3 fázisra, de ha nem lesz komoly gép fölösleges több. A fűtés is 32A-el megy, ott se fizettünk + hozzájárulást a bővítésre. A villanyszerelő ájvékolt anno, ekkora házra kell. A másik ájvék a 9kW fűtés miatt volt, már októberre vizionálta, hogy a Praktikerbe fogok sorban állni a radiátorért! :D

(#35299) neduddki válasza AmunRa (#35298) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igen koszi , mar szoroztam 1x32A v. 3x10A megvan

uv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35300) AmunRa válasza neduddki (#35299) üzenetére


AmunRa
aktív tag

3x 10A elég gyengusz. :) 3x16A minimum. De akkor már 16A hálózatfejlesztési támogatás vagy mi.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.