Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35051) föccer válasza DonThomasino (#35049) üzenetére


föccer
nagyúr

Felszeded a küszöböt, kiszeded a vakküszöböt, majd az ajtó alján a nyílásba "befeszíted" a tokot. Azért előtte nézd meg, hogy az áthidaló rendben van-e, nehogy kellemetlen meglepetések legyenek. Ha szükséged van még az ajtóra, akkor meg ki kell vésni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35052) Bacusuz válasza konci79 (#35050) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekem ugyanennyiért fatokba szerelték csengővel ,gipszkartonnal ,szilózva,kapucsengő felszerelel,hulladék és régiajtó elvisz.Ettől függetlenül nem egy szuper minőseg így 2 év után..Bajom nincsen vele ,de legközelebb valami keményebbet veszek.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35053) DonThomasino válasza föccer (#35051) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mi az az áthídaló?
Ahol pakeketta van ott nincs küszöb.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35054) Bacusuz válasza DonThomasino (#35053) üzenetére


Bacusuz
őstag

Az tartja a sujt az ajto felett,hogy ne uljon ra a tokra,ha jol tudom.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35055) föccer válasza DonThomasino (#35053) üzenetére


föccer
nagyúr

Huha, baj van huston. :)

Az áthidaló az a falnyílások feletti falszakasz terhét viselő szerkezet. A gyakorlatban ez úgy néz ki, mint egy beépített gerenda közvetlenül az ajtód/ablakod felett, ami feltámaszkodik oldalt a falra és ezért nem törik össze/deformálodik el az ajtód a felette lévő fal súlya miatt.

Küszöbje mindenképpen van egy ajtónak. Az lehet, hogy nincs kopóküszöb, csak a vakküszöb. A vakküszöb jelen esetben a parketta alatt lesz, egy sima léc, amely összeköti a két ajtó félfát.

Tehát igen, fel kell szedni a parkettát, vagy b variációként a parketta magasságában szétfűrészelni az ajtó tokot.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35056) Lipton válasza föccer (#35055) üzenetére


Lipton
őstag

Nincs minden esetben kuszob. Kuldjek kepet? :)

(#35057) Integra válasza föccer (#35055) üzenetére


Integra
titán

Nekem nincs küszöb, direkt úgy terveztem mindent :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35058) biker válasza konci79 (#35050) üzenetére


biker
nagyúr

fateréknál dettó. aztán mondták, mennyiért tesznek fel takarókat, fater meg mondta, akkor megoldja ő maga

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35059) föccer válasza Lipton (#35056) üzenetére


föccer
nagyúr

Klasszikus ajtóknál van, igaz, hogy van, hogy nem látszik, mert a vakküszöb felett elvezetik a burkolatot. Persze, lehet, hogy nincs vakküszöb sem, de elvileg nem szabadna olyat csinálni. Elvileg. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35060) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

baxuzs aa-s elemet kellet vennem elkotak a saft-ok /mar csak ~20db/ es egyre szaporodnak a vackok amibe duplaA kell

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35061) Lipton válasza föccer (#35059) üzenetére


Lipton
őstag

Nem szabad? Miert? Normal utolag beepitheto ajtoink vannak (Huga). Burkolas/festes utan lettek beszerelve. A burkolatok kozott vagy valto van vagy egyszeruen kihuztam sziloval. Teljesen felesleges a kuszob es meg ronda is sok esetben.

(#35062) föccer válasza Lipton (#35061) üzenetére


föccer
nagyúr

A vakküszöböt nem látod, mert a burkolat (vagy a kopóküszöb) alatt van. Az utólag beépíthető ajtók esetében lehet, hogy nincs, de nem szerencsés. Az segíti az ajtó félfák párhuzamban tartását.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35063) Lipton válasza föccer (#35062) üzenetére


Lipton
őstag

Nagyon kotod az ebet a karohoz... Gondolom nalam titokban betettek a kuszobot:) hidd el hogy atom stabilan allnak az ajtok, 6 ev alatt egyet sem kellett allitani. De legyen igazad, tuti van nalam is kuszob :):):)

(#35064) föccer válasza Lipton (#35063) üzenetére


föccer
nagyúr

Haj, nem azt írtam, hogy mindenhol, 100%ban kell küszöb, csak azt, hogy elvileg kellene. De igazad van, túl van tárgyalva. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35065) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Utólagosan ytongból építtetek 2 szobát lakáson belül,a falak nem tartófalak lesznek.Az ajtók fölé kell áthidaló? Ajtó 200x70 , ytong 60x20x10 ..A teljes falmagasság 305cm.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35066) föccer válasza Bacusuz (#35065) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, kell.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35067) Bacusuz válasza föccer (#35066) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35068) Bacusuz válasza Bacusuz (#35067) üzenetére


Bacusuz
őstag

Pirossal jelölem az új falakat bennük 3 ajtó lesz majd.
Szerintetek Ytong vagy gipszkarton lenne olcsóbb ha mesterrel csináltatnám (anyag+munkadíj)?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35069) Nkboy válasza Bacusuz (#35068) üzenetére


Nkboy
senior tag

Válaszfal kalkulátor

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#35070) talpas válasza Bacusuz (#35068) üzenetére


talpas
aktív tag

Vigyázz! Most arra gondolj, mi lesz az áthallással, pihenni akarsz, saját családtag is tud zajongani, ez a tervezett tér meg központi helyen van. Munkadíj, első találatok a havertól -1 - 2

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#35071) Bacusuz válasza Nkboy (#35069) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi.
Azt tudtam hogy a gipszkarton olcsóbb,csak hogy a kis falfelülek és sok ajtók miatt melyik építése kerülhet kevesebbe?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35072) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Tudtok egy jó gáz/központist, aki a XIV kerületben ténykedik, és nem arany árban csinálja az idény előtti átvizsgálást? Turbó cirkó, radiátor...
Köszi!

(#35073) Bacusuz válasza dodopek (#35072) üzenetére


Bacusuz
őstag

na ez engem is érdekelne ugyanitt ,csak nekem komplett rendszerkiépítés kéne cirkó,padlófűtés,konyha,wc stb.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35074) neduddki válasza Bacusuz (#35073) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nked nem kuldtem meg at Laci szamt?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35075) Bacusuz válasza neduddki (#35074) üzenetére


Bacusuz
őstag

Hali!

Szerintem nem,de nem merem 100%ra mondani,
mert egy kissé tele vagyok telefonszámokkal.
Totál káosz minden,lassan felujítás kezdődik
95m2(falbontás,felhúzás,betonozás,fűtés
,kémény,áram,konyha,parketta,burkolás,festés...)

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35076) batagy


batagy
őstag

Észrevettem, hogy hungarocell van beépítve a panelben, az ajtó melletti résben.

Áttekintő kép
Közeli kép

Ez a Hungarocell belül meddig tart, milyen mélyen?? A két rés közé ilyet raktak?
Ha most ablak csere lesz, ez hogyan érinti? Lesz hova befúrni az ablak tok tartó csavarokat??

(#35077) föccer válasza batagy (#35076) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg a teljes fal felülete ilyen módon van szigetelve, lévén a beton önmagában nem túl jó hőszigetelő. Arra kell figyelni, hogy az ablakot/ajtót pont a szigetelés vonalába kell helyezni. Nem befúrni fogják, hanem rögzítő szalaggal a külső beton burkolathoz fogják fogatni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35078) Bacusuz


Bacusuz
őstag

kaptam fa ablakra árat.

-I.osztályú
-minőségbizt:-iso9002 éme a-167/1998
-faanyag: I.o. rétegragasztott csomómentes ,hibamentes,szárított
-profil: euro profil 80x68 mm
-vasalat : g-u (gretsch-unitas) rejtett vasalatrendszer
-üveg:4-18 ar-4 lowe ug=1w/m2k ,2 rétegű argon gázzal töltött thermoüveg
-kilincs:hoppe tokyo pezsgő
5 év garancia

kérdésem lenne hogy ez minőségben helytáll-e,és hogy az argongázzal töltött üvegekről hallottam hogy pár év után kiszáll az üveg közül,és nem lesz jó a szigetelés?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35079) neduddki válasza Bacusuz (#35078) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

terben totott uvegekne evi .3-.5% a megengedett veszteseg, nalam 10 evesek a pufokufok uvegeim es meg minidg nem nagyon akrjak a merlget berengedni, visszafeel tanasz mindnet

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35080) batagy válasza föccer (#35077) üzenetére


batagy
őstag

Érdekes...

Csak nekem olyan vékonynak tűnik így a betonréteg. Remélem nem esik szét ha belefurkálnak.

(#35081) Bacusuz válasza neduddki (#35079) üzenetére


Bacusuz
őstag

Akkor nem aggódok ,köszi!

Laci számát ha tudod dobd pü-ben.
Ha van hasonló elektromos embered az is érdekelne.
előre is köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35082) föccer válasza batagy (#35080) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem fog. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35083) neduddki válasza Bacusuz (#35081) üzenetére


neduddki
nagyúr

\hi!

privatok koztt nem egy a kereses, ha muxik akkor atkuldo, Hujjeverb szamt meg mindjart foccer megmondja:- )

udv

neduddki

mod: foccer: 503

======
Nekem ment, direkt kipróbáltam.

üdv, föccer

[ Módosította: föccer ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35084) föccer válasza neduddki (#35083) üzenetére


föccer
nagyúr

Nincs meg.

A privát közt meg lehet keresni, csak elég lassú, mert nem gyorsítótárból keres a rendszer, hanem disk-ről. nekem is van, hogy 1-2 perc amíg eredméynt ad.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35085) Bacusuz válasza neduddki (#35083) üzenetére


Bacusuz
őstag

"Hujjeverb szamt meg " ez lehet az elektromos száma?
bocs de még tanulom a nyelvezeted :B

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35086) föccer válasza Bacusuz (#35085) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

Ő a "hülyeveréb". A másik elektromos szaki itt a topikból meg csemberlen.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35087) genndy válasza batagy (#35080) üzenetére


genndy
addikt

Két betonréteg között szokott lenni a hungarocell.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#35088) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Olyat lehet hogy a wc-ből kijövő(szagelszívó) venticsőbe félúton csatlakoztatom a konyhai páraelszívó csövét is?Valamilyen t vagy y idomra gondoltam.
Azt szeretném kivitelezni ,hogy az egy falon levő wc-és konyha elszívócsöve egy külső homlokzatáttöréssel legyen kivezetve.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35089) Met válasza Bacusuz (#35088) üzenetére


Met
Topikgazda

Gondolom a wc-ben nem zavar az étel szag, de fordítva? ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35090) Pikkolo^^ válasza Bacusuz (#35088) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ha ügyes vagy meg tudod csinálni.

(#35091) föccer válasza Bacusuz (#35088) üzenetére


föccer
nagyúr

Meg lehet, csak rakj 1-1 visszacsapót mindkét belső véghez, mert különben az elszívott levegő rossz irányba fog menni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35092) Bacusuz válasza föccer (#35091) üzenetére


Bacusuz
őstag

ilyesmire gondoltam én is.
érdemes vastagabb csővel folytatni a becsatlakozástól a falig?
:R

-Pikkolo:
ez kb olyan válasz volt mint "Ha rám hallgatsz azt cssinálsz amit akarsz"
ezzel segíteni akartál?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35093) Pikkolo^^ válasza Bacusuz (#35092) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ha gyenge a ventilátorod akkor célszerű az elejétől nagyobb keresztmetszettel menni. A WC elszívás egyfolytában megy?

(#35094) Pikkolo^^ válasza Bacusuz (#35092) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Válaszoltam a kérdésre.

(#35095) Bacusuz válasza Pikkolo^^ (#35094) üzenetére


Bacusuz
őstag

Most tervezem az egészet,egyenlőre még a falak sincsenek meg..
Ezért ötletelek mert akkor úgy valósítom meg.
Mivel bp-i védettségű épület ezért jobb minél kevesebb lyuk a homlokzaton.Így is kell +1 ezen kívül a zárt égésterű gázkazánhoz.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35096) föccer válasza Bacusuz (#35095) üzenetére


föccer
nagyúr

Műemlék épületre külön engedélyes a homlokzat bárminemű változtatása. De kb felejtős kategória. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35097) vwpolopg válasza föccer (#35096) üzenetére


vwpolopg
őstag

Ilyesmi műemléki homlokzat változtatás témában mindig ez a kép jut eszembe...

[ Szerkesztve ]

(#35098) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv. Van egy Baxi eco 180.1 i kombi cirkóm.
Egy ideje csepegteti a vizet a képen jelzett rész körül.
Kérdés hogy mennyire kell ezzel foglalkozni? Napi fél és egy deci körül ereszt.
ha kell vele foglalkozni akkor kb mibe fáj egy ilyen szervizeltetés?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35099) neduddki válasza Bacusuz (#35095) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kosd a kemenybe akkor, ujgyis van egy raks kobor kemeny /leglabis felenk/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35100) nesa válasza Rivaul (#35098) üzenetére


nesa
veterán

Ha van itt kazan guru, megmondhatna nekem hogy ariston 23mffi n hol kell alitani es mit hogy erzekenyebb legyen, mert a mosdora felraktam egy viztakarekos perlatort es nem kapcsol be.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.