Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35801) Retro DJ válasza canniball (#35799) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Jó zuhanyzást! :)

Retro

(#35802) bob011


bob011
tag

Uraim! Van-e olyan eset, hogy normálisnak vehető egy társasházban ha a vízóra zárt csapoknál, nyomás alatt mozog? Kb. 4-9dl közötti mennyiség, amivel nem tudunk elszámolni.

(#35803) föccer válasza bob011 (#35802) üzenetére


föccer
nagyúr

Mennyi idő alatt jön ki ez a mennyiség? Elképzelhető. hogy ha az egy csővezetéken lévp csapokat megnyitják ,akkor a nyomásingadozástól megmozdul az óra, de annak elhanyagolhatónak kellene lennie.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35804) talpas


talpas
aktív tag

Albérletbe hívott családtag, javítsam már ki a kád szigetelését. Valóságban még rondább volt. A fóliára nyomott szilikon se semmi.
A kád mögötti fal a csaptelep, csemperózsa mögé jutó víztől ázik





bob011 Visszacsapó, ha zavar az ingadozás.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#35805) Met válasza talpas (#35804) üzenetére


Met
Topikgazda

Az első képen okosan rá van húzva a sziló a fuga tetejére:)
A 4-5 kép már a javított állapot?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35806) talpas válasza Met (#35805) üzenetére


talpas
aktív tag

Igen, ez már tetszett a rokonságnak. Csak az nem, hogy nem engedtem másnapig fürdeni őket, a kádban.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#35807) AmunRa válasza talpas (#35806) üzenetére


AmunRa
aktív tag

"Ne fürgyé le!"

(#35808) Met válasza talpas (#35806) üzenetére


Met
Topikgazda

Már nincs kánikula, mit akarnak annyit pancsolni :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35809) genndy válasza bob011 (#35802) üzenetére


genndy
addikt

Ha ide-oda forgolódik (elsősorban amikor nyitogatják a csapokat), akkor ez normális (nálunk legalábbis ezt csinálja, régi panelház, régi rendszerrel, csak rá lettek biggyesztve lakásonként az órák).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#35810) talpas válasza Met (#35808) üzenetére


talpas
aktív tag

Pont aznap volt a költözésük is :). Poén volt még a lakásba belépve, keresem előtérből tovább haladva, a konyha ebédlő vill.kapcsolót. Bakker az meg a helyiség túloldali falánál egy szobaajtó mellett kb 4 m-re!Lehet eredetileg alternatív kapcsolás volt, de akkor hol a másik kapcs. És ez 2012-ben épített társasház.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#35811) AmunRa válasza talpas (#35810) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Vagy be lett vakolva és nem találta meg a villanyos. Pont a mai nap szereltem a nappali dugaszokat. Szidtam a villanyost, hogy összekábelezte a redőnyt a konnektorral. Aztán mégse, de hova megy akkor kábel? Be volt vakolva és festve 2 doboz. Szerencsére vakolás előtt fotóztam, így meglett. Ez a 4. levakolt doboz amit nem talált meg a villanyszerelő és én bontottam ki.

(#35812) bob011 válasza föccer (#35803) üzenetére


bob011
tag

6-9 óra alatt.
Sajnos úgy néz ki, hogy a közvetlen szomszédnál nincs semmilyen mozgás(még folyamatban a tesztelés).

/Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#35813) föccer válasza bob011 (#35812) üzenetére


föccer
nagyúr

Jó eséllyel csőtörés lehet a dolog mögött és valahol szivárog a víz. Nézzétek át a falakat, stangokat. Van-e valahol vizesedés.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35814) DonMenyet válasza bob011 (#35812) üzenetére


DonMenyet
tag

Csak egy irányba mozog mintha vizet fogyasztanátok?
Ha szemmel látható kilengései vannak, azt okozhatja az is, hogy valahol levegős a rendszer (pl egy "felfelelé lejtő" sarokszelepnél) és ahogy mozog a víz, összenyomja a levegőt.

(#35815) etejedu válasza AmunRa (#35784) üzenetére


etejedu
őstag

Bocsi! Nekem még a régi elfordítós van.

(#35816) csibor


csibor
őstag

Konyhát tervezek a távoli jövőben. Ikea árakat néztem. Ezek menyire jók, illetve milyen minőség lehet? persze ez az árkategória amit szánnék rá. 80 mosogató szekrény, 60 szekrény, sütőhöz, és egy 40 alapszekrény. Hely ennyit ad ki.

(#35817) AmunRa válasza csibor (#35816) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Ha tetszenek a frontok akkor jó ár. Nagyon sok hibás előlapunk volt az első házban 2x mentem vissza cserélni. Most meg csak vázat vettünk, ott a sütő feletti áthidaló fém rozsdásan volt lefestve. De inkább az volt a gáz, hogy az Ikea új vázat csinált, ajtókat nem lehet venni. Most asztalossal kell majd csináltatni, ami nem olyan nagy gáz, mert nincs rendes szép fa frontjuk. Kicsit bukóság az Ikeától, mert ugye megveszed elviszed összerakod örülsz.
Nekem sok gond volt a minőséggel anno. Asztal lábat 3-at bontottunk Budaörsön, amikor visszavittem mert hibásak voltak, mind rossz volt. Az étkező székeket úgy pácolták, hogy a faceruzás jelölések benne voltak, elég sok vonal, jelölés. 6-ból 2 széket bontottam, mindkettő. A többit nem bontottam.
Beszéltem egy asztalossal, aki mesélte, hogy az Ikea milyen minőséget vár el (nem nagy igények) és, hogy mennyit fizetnek ezért.
Vannak ott nagyon jó dolgok jó áron, de nyitott szemmel kell járni és mindent átnézni alaposan.
Amúgy mindent vita nélkül cserélnek! Ez pozitív dolog nagyon!

Ui: Most néztem, hogy olcsóbb frontokat néztél. Lapszabászat olcsóbb, de nem sokkal, nagyon gyorsan össze tudod rakni. Idő pénz és nem kell barkácsolni sokat.

[ Szerkesztve ]

(#35818) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Ma kaptam ajánlatot dryvit hálózásra és glettelésre, a szigetelés fent van. Nincs extrém magasság 2400 Forint /nm. Szép ár.

(#35819) #49155328 válasza AmunRa (#35818) üzenetére


#49155328
törölt tag

Üvegszövet háló beágyazása, glettelése ragasztó tapaszba. 800 ft / m2
Homlokzati vékony vakolat felhordása alapozott, előkészített felületre 1,5 mm-es szemcsemérettel. / alapozás is benne van. / 800 ft /m2
Esetleg ha állványozni is kell az 1500 ft/ m2 anyag + díj

A 2400/ m2-t nem a komplett rendszerre adták ?

[ Szerkesztve ]

(#35820) AmunRa válasza #49155328 (#35819) üzenetére


AmunRa
aktív tag

3x glettet írt, de 2x elég lenne. Csak szerintem látta, hogy van festve a ház belül. Festők és szerintem ők nem tudták volna bent hasonlóan jóra csinálni.
A homlokzati szigetelés már fent van, csak háló ragasztás színezés kéne. 3,5m a legmagasabb pont. Egy szintes épület. Lehet, hogy nem is akarta vállalni, azért adott ilyen árat. A párom volt kolléganőjénél dolgoznak, nincs igazán pénzük, szóval nem erre számítottam! :D
Amúgy mondtam neki olyanokat, hogy surlófény, meg a festők mondták, hogy úgy a szép ha 2m léccel áthúzzák. Lehet, hogy inkább passzolni akarta. A festők akik bent dolgozta azt mesélték, hogy ez a kőműves és a festő szakma közé esik. Ők nem is vállalták el, pedig bent patent lett.

Ui: Látom merrefelé élsz. Régen a velencei tó mellett laktunk (8éve) 1900 volt ott a komplett, és szépen dolgoztak. Bár 8 év! :D

[ Szerkesztve ]

(#35821) Lipton válasza AmunRa (#35820) üzenetére


Lipton
őstag

Érd és környékén tudok neked ajánlani olyat aki nagyon szépen dolgozik.
Ahogy én néztem egyszer átglettelik a dűbeleket majd egy menetben glett/halo/glett dolgozzák be az egészet. Nálunk nem kellett ezután még egy menetben simogatni.

(#35822) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Kilyukadt az akril kádunk.
Talán 3-4 mm lehet a lyuk.
Mit tudtok javasolni?

(#35823) AmunRa válasza Lipton (#35821) üzenetére


AmunRa
aktív tag

1 glett nem elég. Azzal csak a hálót húzzák be, utána simítani kell. Nálunk bent is 3 glett volt. Bár ha olyan szépen becsiszolja, lehet elég a 2 glett is. ÉK Pest megyében vagyok, keresztbe. Nézünk arra is házat, telket. Érd, Diósd, de ovi, suli, közlekedés nem volt jó. A telkek is drágák voltak! :)

(#35822) Kezdő vagyok: Hogy lukat ki? Rendes Alryl? Vagy ez az olcsóbb? Ez az akril olyan, mint amikor a hajókat ragasztják. Nem tudom, hogy lehet ilyet javítani, neten nem kerestél rá?
Itt javítanak: [link]
gugli kereső

[ Szerkesztve ]

(#35824) föccer válasza Kezdő vagyok (#35822) üzenetére


föccer
nagyúr

Viccet félretéve dobd ki. Elvileg meg lehetne ragasztani, de egyrészt ronda lesz, másrészt nem lesz sima, harmadrészt pedig valószínűleg hamar tönkremenne ismét. Lemezkád, hőszigeteléssel körbevéve. Nem túl drága és tartós megoldás.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35825) #49155328 válasza AmunRa (#35820) üzenetére


#49155328
törölt tag

2 méteres léccel glettelni :F zseniális :W
1x elég áthúzni, ha surló fény éri a homlokzatot az ellen a tízszeres áthúzás sem segít.
Főleg ha felkerül a kőpor, azon megtörik a fény.
A homlokzati hőszigetelés soha nem tartozott a festők szakterületéhez.
8-9 éve kezdtek megjelenni a drájvitóló zsenik, főleg a festők köréből kontárkodtak bele.

(#35826) AmunRa válasza föccer (#35824) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Sarok lemezkád jó árban van! :D 500e
Akryl és akryl között is van eltérés. Nekem egyikkel se se volt gondom, bár apró hibák vannak benne, ha nagyon nézem. Magam fúrtam be a csaptelepet, nem tört el akkor sem.

(#35825) FPSTunker: Nekem is fura volt, én abba voltam, hogy 60-as lepkével elég áthúzni. Homlokzatokba is van eltérés, surlófénybe valamely ház hibátlan valami meg tök hullámos. A legdurvább eddig amit láttam 13. kerületben az OTP épülete a Duna Plázával szemben. Surlófénybe borzalom! :)

[ Szerkesztve ]

(#35827) Lipton válasza Lipton (#35821) üzenetére


Lipton
őstag

Így nézett ki a dolog. 1 2 3 4 5 6 7 8

2 méteres glettelést meg szeretném nézni személyesen :)

A hálót úgy húzzák be hogy glettelés a falra, rá a háló és belesimítják egy kis anyaggal egy menetben. Nem szoktak külön háló előtt szerintem glettelni (én így emlékszem). Suloló fényen ez már nem segít... Rendesen kell a táblákat feltenni majd az illesztéseket valamennyire össze kell csiszolni.

[ Szerkesztve ]

(#35828) Integra válasza Lipton (#35827) üzenetére


Integra
titán

parádésan tiszta, szép munka :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35829) Lipton válasza Integra (#35828) üzenetére


Lipton
őstag

Érdemes megnézni (ahol látszik) a felvonulási területet is. Rend és tisztaság. Van még róla pár kép. Nem nagyon van benne hiba pedig elég nagy a ház.

(#35830) AmunRa válasza Lipton (#35827) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Nálunk nem ennyire pontos az illesztés, de nekünk 2 réteg grafit van. Nem brutálisan csúnya, de az austrotherm táblák se voltak tökéletesek, de a kőműves se, ezért nem is akarom vele csináltatni.
Szép munka amúgy tényleg, amit linkeltél. Ha el tudna erre nézni erre az emberke, nem lenne rossz.

(#35831) #49155328 válasza Lipton (#35827) üzenetére


#49155328
törölt tag

A kétméteres léc inkább a táblák felrakásánál kell, nem árt ha függőben van. :)

(#35832) Integra válasza Lipton (#35829) üzenetére


Integra
titán

igen, azt is néztem, semmi sem kerüli el a figyelmem :)
én sem tudnék szemétben dolgozni, építeni, ugyanolyan rendnek kell lenni, mint főzés közben, tiszta konyhában :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35833) #49155328 válasza Lipton (#35829) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ha nem bánod tennék én is fel egy képet:

(#35834) Lipton válasza AmunRa (#35830) üzenetére


Lipton
őstag

2 réteg? Miért kell 2 réteg? Akkor nem lehet rendesen dűbelezni sem, stb...

FPSTunker: nem arról volt szó :) nyilván nem lehet 30 centis vízmértékkel feltenni normálisan. Gratulálok a házhoz, szép lett :) Jó neked, nálunk a kerítés még most jön...

Integra: van pár száz képem az építkezésről, mindenki így dolgozott. Minden nap készültek képek, Excelben minden anyag és munka az utolsó tubus szilóig... kérdezz nyugodtan :)

[ Szerkesztve ]

(#35835) Integra válasza Lipton (#35834) üzenetére


Integra
titán

no majd ha oda jutok, akkor csörgök :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35836) AmunRa válasza #49155328 (#35833) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Ez is nagyon szépen van megcsinálva. Szép munka.

(#35837) AmunRa válasza Lipton (#35834) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Miért nem lehet dübelezni rendesen? Amúgy itt csak az alsó 12cm van dübelezbe, a 8 ami rajta van polisztirol (PUR) van ragasztva ott nincs dübel. Austrotherm területtissel lett megbeszélve a technológia. A 20cm-es szigetelésre 400e lett volna az EJOT dübel, azt nem szerettem volna megvenni.

(#35838) Lipton válasza AmunRa (#35836) üzenetére


Lipton
őstag

Legyen súrolós is :) 1 2 3 (ezek közvetlenül a beavatkozás után készültek, mára már be is van fejezve azért minden).

Hááát nem tudom mennyire jó ötlet dűbel nélkül megcsinálni... Nem látod utólag mi van alatta, simán bele lehet fúrni bármibe.

[ Szerkesztve ]

(#35839) AmunRa válasza Lipton (#35838) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Tényleg szép lett! Ha így nézne ki, egy szavam nem lenne. Jó a szín is. Nekünk is lesz redőny azt hiszem 11 db. A 20 cm részben ezért lett, hogy elférjen a vakolható tokos. Am. a surlófénynél én arra gondolok, amikor a nap oldalba kapja. Akkor vannak a hullámok. Igaz rövid ideig, de nekem a gyengém. Bár kívül biztos nehezebb összehozni.

Az alsó 12cm dübelezett, hagyományosan, a második sor van csak habbal ragasztva. Mibe lehet belefúrni? Nem értem. Kívül nem fut kábel a homlokzaton.

[ Szerkesztve ]

(#35840) Lipton válasza AmunRa (#35839) üzenetére


Lipton
őstag

Tudom mire gondoltál :) Ha gondolod egyszer gyere el naplementét nézni :)

(#35841) AmunRa válasza Lipton (#35840) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Áh, a végén beleörülök! :) A nappaliba a monolitfödém glettelve van, és látom a hibákat, de csak ha a nappaliba az 1 lámpa világít. Ha megy az étkező csillár semmi hiba. Ami senkit nem érdekel, de engem zavar még picit. :D Hullámos volt a vakolatunk is. Festőből nagyon nehéz volt olyat találni, aki tényleg szépen akarja megoldani. Itt nem jöttek úgy a szakik, mint az első házunknál. Ott volt körbe ajánlás.

[ Szerkesztve ]

(#35842) Lipton válasza AmunRa (#35841) üzenetére


Lipton
őstag

Monolit föménünk van az emelet miatt, küldjek képet róla? :)
Nálunk tényleg nagyon jó szakemberek dolgoztak, egy szavam sem nagyon lehet senkire. A munka minősége mellett fontos volt hogy betartották a határidőket, árakat és nagyon szépen dolgoztak, nem hagytak maguk után sehol koszt, rendetlenséget.
Természetesen minden nap mielőtt elmentek megnéztük mit csináltak, megbeszéltük a nyitott kérdéseket, fényképeztünk mindent, átnéztük az elhasznált anyagokat, stb.

(#35843) #49155328 válasza AmunRa (#35837) üzenetére


#49155328
törölt tag

Baumit ragasztó tárcsa kellet volna 6 db/ m2 kb. 800 ft.
Ez közvetlen a falba van rögzítve erre ragasztjuk fel a polisztirol lapokat.
http://www.baumit.hu/front_content.php?idart=6189
A kivitelező mennyi többlet költséget számolt fel a dupla szigetelésért ?

Lipton monolit födémnél az sem mindegy mennyire elhasználódott a zsaluhéj.
Rendesen be van e szintezve.
Láttam már olyan födémet ami annyira hullámos volt, mint a Balaton viharban. :(

[ Szerkesztve ]

(#35844) Kezdő vagyok válasza AmunRa (#35823) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szerintem rendes akril,először megrepedt,majd kilyukadt.
Ez az akril olyan, mint amikor a hajókat ragasztják:szerintem a mienk is ilyen lehet.

(#35845) AmunRa válasza #49155328 (#35843) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Néztem anno a tárcsákat. De az a kőművesnek nagyobb gond lett volna. 1300 volt /nm így feltéve a munkadíj.
Szerintem úgy és így is jó. Bár fent 20 cm van ragasztva az 5cm fehér polisztirolra és ahol utoljára dolgoztak már elcigánykodták. Szerintem nem jött ki neki jól a pénz, rosszul kalkulált.

(#35844) Kezdő vagyok: Nem tudom, nekünk elég masszív, de a sarokkádakat erősebbre csinálják. Amikor raktam rá a lábakat, akkor fúrásnál láttam, hogy pozdorja van benne. Két akryl között. Nekünk makryl van, 70e körül volt csak a kád. A régi akryl csak 35e volt, nem volt azzal se baj. Formára jobban is tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#35846) Lipton válasza #49155328 (#35843) üzenetére


Lipton
őstag

Persze. Rendes szép zsalu volt a gyári támasztókkal/gerendákkal/lapokkal. 1 2 3

(#35847) #49155328 válasza AmunRa (#35845) üzenetére


#49155328
törölt tag

A 30 centist meg három rétegből oldaná meg ?
Erre találták ki a rögzítőtárcsát.
Falba befúr, ragasztót rá kell kenni és mehet rá a tábla.

Lipton szép munka.

[ Szerkesztve ]

(#35848) AmunRa válasza Lipton (#35846) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Ez se 1x használt doka! Nekünk is hasonló lett. A vasalást is jól megcsinálták, 6 oszlop van ami összeköti az alaptestet a födémmel. Földrengésbiztosra van csinálva. Szerelőbeton duplán van vasalva. Az alaptest kicsit túl is van méretezve. Ketté nem fog törni a ház! :D

(#35849) DonMenyet válasza Lipton (#35838) üzenetére


DonMenyet
tag

Azokat az üvegtéglákat gyönyörűen összehoztátok. :) Nem is tudom, hogy lehetett így síkba tenni a szigeteléssel.

(#35850) Lipton válasza DonMenyet (#35849) üzenetére


Lipton
őstag

Ügyesen meg kellett oldani, fel kellett támasztani rendesen. Innen nem látszik de van belül egy második réteg, a kettő között légrés és körbe kifestve fehérre hogy amennyire belátsz az is normálisan nézzen ki. Egy réteg nem nagyon szigetelne.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.