Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2101) föccer válasza juliabrilke (#2096) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze, hogy megoldható. Csavarhúzóval szépen ki kell vésni a törött darabot a helyéről. óvatosan leszeded a fugát is, majd meg kell takarítani a csempe alatti részt. Portalanítani, laza részeket eltávolítani. Ez után "vékonyan" amennyire szükséges, olyan vastagságban. meg kell kenni az épp csempe hátolját, majd fel kell ügyesen nyomni a helyére. Ha pont jó mennyiségű ragasztót tettél fel, akkor pontosan be lehet állíítani, hogy nem lógjon sehol ki a többi csempe síkjából. Ha fent van a helyén, akkor a fugákból egy fogpiszkálóval, vagy drótdarabbal ki kell "húzni" az odakerült ragasztót, hogy rendesen ki lehessen fugázni. Erre másnap kerülhet sor, ha a ragasztó teljesen megkötött.

Jó munkát.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2102) Met válasza juliabrilke (#2100) üzenetére


Met
Topikgazda

Elég kicsi, ha találsz is lehet, hogy 1-2 árnyalattal el fog térni a szín

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2103) juliabrilke válasza Met (#2102) üzenetére


juliabrilke
addikt

Sajnos igen.

De remélem, hogy a régi tulajdonos többet vett és a spájzban tárolja. :)

(#2104) Met válasza juliabrilke (#2103) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem tudom mennyi csempéről van szó de úgy is meg lehet oldani, hogy máshonnan is kiveszel párat, mintha direkt sorminta lenne ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2105) brownus válasza juliabrilke (#2098) üzenetére


brownus
veterán

szedjem szét a fél konyhát? azt nem. egyébként lehet a gáztűzhely miatt, a melegtől jött le, szétment a ragasztás. felhívom őket, hogy mivel kenjem le

(#2106) beran


beran
tag

Üdv.Most végeztem a suliban,szobafestést,mázolást vállalok.

[ Szerkesztve ]

(#2107) Met válasza brownus (#2105) üzenetére


Met
Topikgazda

Ja, hőtől lehet. Palma tex, hőálló ragasztó

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2108) brownus válasza Met (#2107) üzenetére


brownus
veterán

akkor az vízálló is gondolom, köszi:)

(#2109) juliabrilke válasza Met (#2104) üzenetére


juliabrilke
addikt

3 csempe a konyhában és egy kint pont a szélén. A vegyes sormintázáson már én is gondolkoztam. :D

(#2110) juliabrilke válasza brownus (#2105) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az biztos, hogy hívd fel őket először. Vagy adnak egy jó tanácsot, hogy mivel fedd le vagy kicserélik neked másikra.

Tudom, hogy sok munkával járna, de még mindig jobb mintha csúnyán néz ki.

(#2111) Hasaggymeg válasza Ariadne (#2097) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ilyenről nem hallottam(ami persze semmit sem jelent),de szerintem egy jó minőségü munkalapnak nagyon strapabíró a felülete.Fontos,hogy a vágott felületeket(pl.mosogatómedencénél.vagy a pultba rogzített csaptelepnél)az esetleges vizet kizárjuk,a felület sziloplaszttal való bekenésével.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2112) Hasaggymeg válasza brownus (#2105) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ne te szedd szét,hagyd oldják meg ők,tudják mivel kell visszaragasztani.Amúgy nálunk is feljött a fólia az egyik fiókról(hő miatt).Kicserélték,majd újra lejött.Sztem.egy egy sütő-gáztüzhely nincs jól szigetelve.(miénk TEKA)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2113) Bibby


Bibby
addikt

Ha lecsapom a biztosítékot, akkor rögtön szerelhetem a konnektort? Vagy van benne kóbor áram...mi a teendő? Meg kéne csavarozni, meg az egyik fémfül elhajlott.

Ελευθερια η θανατος

(#2114) brownus válasza Hasaggymeg (#2112) üzenetére


brownus
veterán

de én raktam össze mindent, nem hinném, hogy így lenne rá gari... leadtam a méreteket, és elmentem érte mikor szóltak, hogy kész van. veszek egy tubus pálmatex-et jó lesz az.

(#2115) tbs válasza Bibby (#2113) üzenetére


tbs
addikt

Ja, bizti le, megpiszkál ráze (fáziskeresővel; valami pöcs elkötés miatti óvatosság), szerel.

(#2116) Met válasza Bibby (#2113) üzenetére


Met
Topikgazda

A biztonság kedvéért az óra alatti fő biztosítékot csapd le, akkor is ha külön biztosítékon vannak a helyiségek. Nálunk ha lekapcsolom a szobát a konnektorokban nincs áram de a mennyezeti lámpában van :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2117) Ariadne válasza Met (#2116) üzenetére


Ariadne
őstag

Nálunk ha lekapcsolom a szobát a konnektorokban nincs áram de a mennyezeti lámpában van

Félek megkérdezni, hogy erre hogy jöttél rá. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2118) Met válasza Ariadne (#2117) üzenetére


Met
Topikgazda

Égve maradt a lámpa és úgy kapcsoltam le, aztán csak lestem, hogy miért van világos :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2119) tbs válasza Met (#2118) üzenetére


tbs
addikt

Szerencse, nem..? Sötétbe' nem tudnál szerelni... :))

(#2120) nyunyu


nyunyu
félisten

Multkor en is kapcsolgattam ossze-vissza a 8db megszakitot, egyedul a hetediket nem sikerult megfejteni, mit csinal.
Jo, lekapcsolva marad.

Par honapra ra kotnem be a mosogepet, de csak nem akar bekapcsolni.
10 percig szorakoztam, mire leesett, hogy talan az a hianyzo megszakito, seprunyellel felnyomtam (melyik hulye rakta 2.5m magasra a kapcsolotablat???), es voila, lon delej a mosogep konnektoraban. :))

Furdoszoba vilagitas ugyanis masik megszakiton volt, borotvanak szant konnektor meg a tukor folotti lampara van kotve.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2121) Ariadne válasza Met (#2118) üzenetére


Ariadne
őstag

És az milyen, amikor kómás alvásból hajnalban arra ébred az ember, hogy világít a villany a fürdőben meg a vécében. Párom odamegy mezítláb félálomban, hogy lekapcsolja. Csak egy kisebb áramütés után jött rá, miért is nem sikerül: az előszoba padlóját vékony vízréteg borította (ebben állt), melynek utánpótlása a kapcsolókon keresztül csordogált folyamatosan, összezárva ezzel az áramkört. Szerencsénk volt... :(
A felső kedves szomszéd hülye gyereke a mosógépre tette a vizeslavórt, mert nagyon mozgott. :W

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2122) sanzik válasza Met (#2118) üzenetére


sanzik
senior tag

mivel a világítást meg a dugaljakat illik külön körre tenni.... :K

(#2123) Mawyx válasza sanzik (#2122) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nálunk a fürdőben olyan a konnektor, hogy akkor van benne áram, ha felkapcsolom a lámpát :U :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2124) Met válasza sanzik (#2122) üzenetére


Met
Topikgazda

Ezt a csempéző iskolában tanultad? :DDD
3 biztosíték van a fürdő, szoba, előszoba, konyha, spejz (vagy spájz :DDD ) összeállításra.
Azt se tartom kizártnak, hogy a konnektorokat csak a főkapcsolóval lehet áramtalanítani.

Mawyx nekünk is így volt, át kellett kötni mert nem volt vicces égve hagyni a villanyt csak azért, hogy menjen a mosógép :) De azt hiszem az a szabvány, hogy a mosdó melletti konnektorba akkor van csak áram ha ég a villany.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2125) csemberlen válasza Met (#2124) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem szabvány, de nem is ártalmas a konektor lekapcsolása a lámpával.
Ahol ablak van ott inkább felejtős.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2126) sanzik válasza Met (#2124) üzenetére


sanzik
senior tag

csak nyitott szemmel járkálok az épitkezéseken ;)
az meg,hogy kinél,hogy van összetákolva az más kérdés.... :D

(#2127) biker válasza Met (#2124) üzenetére


biker
nagyúr

csak épp szarrá ég a kapcsoló egy jobb mosógéptől :(
elvileg nem kéne így, csak a mosdóhoz tartozó dugaljat kapcsolósra.

mellesleg szabvány szerint:
- világítás külön körön, esetleg több körön
- erőátvitel külön több körön, helységenként
- fürdő és egyéb nedves/időszakosan nedves helységek külön körön áramvédő relével
- konyhai hőtermelő berendezések külön körön

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2128) svédcsepp


svédcsepp
tag

Meszelt falon tényleg nem ragad meg a tapéta? és a diszperzites falfesték se nagyon?
(ezt nem nagyon akarom elhinni, de álítólag a nagyon lugos mész miatt)

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#2129) Mawyx válasza svédcsepp (#2128) üzenetére


Mawyx
senior tag

Meszelt falat nem lehet festeni, csak ha lecsiszolod.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2130) svédcsepp válasza Mawyx (#2129) üzenetére


svédcsepp
tag

Kösszi. :R
Viszont, ha már csiszolni kell, meggondolom a gipszkartonnal való falborítást. Amúgy sincs nincs valami szuper állapotban a falak.
((ez egyébként vagy 60 éves kő-tufa-tégla mellék épület ami műhely volt és most szeretnénk lakható kis házzá alakítani.))
Csak félek, hogy ez fölborítja a szigetelés átmenetei szabályt. :F (ugye kivűl legyen a legjobban szigetelő réteg belűl pedig a legjobban szellőző)

[ Szerkesztve ]

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#2131) Met válasza biker (#2127) üzenetére


Met
Topikgazda

hehh, villanyszerelés...

Körfolyosós ház, tegnap este nagy óbégatás, hogy mindenki menjen ki a körfolyosóra, kimegyünk és szólnak, hogy izzik az egyik főkapcsoló a kapuban és le fogják kapcsolni az áramot ne gyulladjon ki.
A szomszédunk villanyszerelő lekapcsolta megnézte, a 3 strang egy kapcsolóra volt kötve és az egyik olvadozott.

A házzal szerződésben álló gyorsszolgálat felhív, hogy porbléma és tűz van, ok 30 perc múlva jönnek, ki is értek 45 perc múlva (gyalog 15 perces távolságról), jön a csávó hátizsákkal benne kb. 2 fogó, megnézi, azt találta mondani, hogy akkor estére nem lesz villany mert nem tud sehol venni ilyen kapcsolót ekkor majdnem hátbarúgtam , mondja a szomszédom, hogy megoldjuk, szépen madzag összeköt, össze csavaroz az éjszakát kibírja.

Ezután a szomszédom (!!) csinálta meg és a gyorsszolgálatos mintha a segédje lett volna, csak bambult.
Ennyit a villanyszerelőkről (tisztelet a kivételnek).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2132) ABnormal


ABnormal
őstag

meleg közelében lévő alkatrészekről sokszor lejön az élzárás mert hőre olvadó ragasztóval rakják rá,a legjobb ha azokra az alaktrészekre amik kapnak az extra melegből már a gyártás során gondolunk és egyből palmatexet alkalmazunk azokon az éleken,amennyiben javítani kell a már meglévő levált fóliát szerintem sokkal jobban járunk,ha eltávolítjuk az ömledékrasztóval felrakott eredetit arról az élről,megtisztítjuk egy hőlégfújó és véső segítségével az anyag élét a ragasztó maradványoktól majd bekenjük az új élzáró anyagot és az anyag élét pálmával,megvárjuk amíg megszárad majd erős nyomással összeillesztjük,a lényeg az erő és nem az idő.
volt itt szó márvány felületről vágáshoz és meleg dologk alá,régebben gyártottunk ilyen asztalokat,simán megoldható,ha nem zavar az éleken a tömörfa (pl bükk) és a fuga a márványlapok között...

(#2133) juka5


juka5
újonc

Helló
Tudtok egy olcsó és megbízható épületasztalost? Régi polgári lakásba kéne 2 erkélyajtó+a felette lévő ablakok és kéne még 2 ablak. Jó lenne, ha nem lenne lehúzos, mert manapság rossz tapasztalataim vannak........no meg pénzem sincs túl sok :(

(#2134) maross


maross
veterán

udv

lenne egy kovetkezo megoldando problemam:
1a) 2darab majdnem 10centi vastag betontomb az udvarban, cirka 330x190 darabja, ezt fel kene torni
1b) a sittet el is kene szallitatni
2) valamikepp befuvesiteni, ahogy neztem gyeptegla 1000ft/nm, bar nem tudom ez milyen minoseget takar, es mennyire maradna meg, becsuletes locsolassal. masik kerdes, hogy jo e meg most, vagy korabban kellett volna felkelni (mondjuk tavasszal).

tud erre, foleg az elso reszere valaki embert? milyen arresben keresgeljek, nem tudom mennyit kerhetnek ezert.

koszi, udv, maross.

ui: tudom kicsit offtopic, de hatha.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2135) Met válasza maross (#2134) üzenetére


Met
Topikgazda

1a) haverok áthív, pár sör, ütvefúró, vésőgép vagy bemész a közeli kocsmába és megkérdezed a pultost melyik alkesz szokott ilyeneket elvállalni

1b) hívsz egy konténert ha nincs egy ismerős akinek van utánfutója, hogy eltudjátok vinni egy LEGÁLIS szemétlerakóba

2) a gyeptéglában az a jó, hogy lerakod és már kész is a fű, a minőségét nem tudom, ha rendesen locsolod és karbantartod akkor tartós (tegnap volt a Tv Dekon a kertész leszek nevű műsor, pont gyeptéglát rakott le, ajánlom figyelmedbe) ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2136) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Üdv!

Közvetlenül lehet nem kapcsolódik a topikhoz, de nemsokára talán költözhetünk saját lakásba (vagy inkább bankhoz albérletbe :DDD ) és keresnénk pontos, megbízható, olcsó költöztetőt (Budapesten). Ha valaki tudna ajánlani, megköszönném.

<< Heimdal >>

(#2137) nyunyu válasza Met (#2135) üzenetére


nyunyu
félisten

1a)
Ahhoz valoszinuleg keves lesz a vesogep, inkabb legkalapaccsal kene probalkozni.

1b)
Mezei utanfuto teherbirasa keves lesz a ~1.3 m3 betonhoz. (~3t)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2138) maross válasza Met (#2135) üzenetére


maross
veterán

1a) nincs olyan haver aki legkalapacs vagy hasonlo cuccal rendelkezik
1b) szinten nincs ilyen :). kell valaki, aki ilyennel foglalkozik, vagy ilyeneket vallal. nekem az se baj, ha valaki innen jelentkezne, sot, legalabb jo helyre megy a penz.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2139) csapos2 válasza nyunyu (#2137) üzenetére


csapos2
addikt

Légkalapács, ugyan már, kedves uram. Egy 5 kilós samu kell hozzá, meg egy bontóvas. ;-))

[ Szerkesztve ]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#2140) nyunyu válasza csapos2 (#2139) üzenetére


nyunyu
félisten

5 kilos samuval tomor betont??? Raadasul padlorol???

Tizeneve fater epitoanyagtelepen daru ellensulynak hasznalt betontomboket raktunk le az udvaron, hogy ne dagonyazzunk targoncaval, aztan 10 kilos samuval tordeltuk le roluk a kiallo acel fuleket, hogy ne lyukasszak ki a gumit/essunk at rajtuk.

Pelyhedzo allu ifjukent persze en is meg akartam mutatni, hogy milyen egyszeru ez, de sikerult melleutnom, es siman visszapattant a betonrol a samu, en meg repultem utana, kollegak nagy rohogese kozepette.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2141) csapos2 válasza nyunyu (#2140) üzenetére


csapos2
addikt

Ahogy érzed. ;-)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#2142) Met válasza maross (#2138) üzenetére


Met
Topikgazda

1a) kölcsönözzetek
1b) akkor építsetek valamit a törmelékből, pl. sziklakert, kerti grill sütő, kutyaól stb. :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2143) csemberlen válasza maross (#2134) üzenetére


csemberlen
őstag

arra is készülj fel, hogy mi van a beton alatt, sitt egyebek.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2144) maross válasza Met (#2142) üzenetére


maross
veterán

a kert kb akkora mint ez a ket betontomb :D

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2145) Mawyx válasza maross (#2134) üzenetére


Mawyx
senior tag

Tőlünk is el kéne vitetni a sittet, telefonálni konténerért tudunk, de nincs aki felhordja :(
Pinceszintről kellene bérházból kitermelni. Utánfutó van, de nem birjuk felhordani. Haverok nincsenek, olyan meg pláne nincs, aki sittet hordana.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2146) maross válasza Mawyx (#2145) üzenetére


maross
veterán

sitt hordas lenne az egyetlen, amire tudnek havert szerezni. egy ilyen konteneres moka mennyibe fajhat?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2147) Mawyx válasza maross (#2146) üzenetére


Mawyx
senior tag

Csak kb-ra az 5m3-es 25e ft + polgármesteri hivataltól engedély, hogy letehesd az utcára, erre nem melékszem mennyi volt. Minket máskor meg is akartak büntetni, mert nem jött érte a konténeres időben, hanem délután jött, amikor egyrészt be se hajthatott volna már az utcába, másrészt reggelig volt engedély. Mondtuk neki, hogy ezt rendezze le ő a közterület felügyelővel, nem elég, hogy egész délelőtt itt malmoztunk, vártuk, telefonálgattunk, hogy jöjjön....

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2148) maross válasza Mawyx (#2147) üzenetére


maross
veterán

koszi

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2149) föccer


föccer
nagyúr

Betontörés téma: Meg kell ásni mellette egy picit a földet, oszt valami combosabb acélcsővel alá kell nyúlni, és egy picit megemelni. (acélcső alátámaszt, oszt izomból ránehezedni a cső végére). Ha sikerül megemelni pár centit, akkor egy 10-20 kilós samuval szét lehet tördelni. A lényeg az, hogy meg legyen emelve az egyik fele a betonnak. Elszállítani: utánfutó az jó dolog. És nem feltétlen kell egyszerre elvinni az összes törmeléket, így nem kell 3tonnát vinni...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2150) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

ha valaki tudna parkettacsiszoló "mestert" ajánlani, az ne tartsa magában. köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.