Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3451) juliabrilke válasza ALI_G (#3450) üzenetére


juliabrilke
addikt

Huh! Még jó, hogy leírtad, mert ezt is akartam kérdezni. Én is mosógép vásárlás előtt állok és egy kicsit tanácstalan vagyok. :B

(#3452) ALI_G válasza juliabrilke (#3451) üzenetére


ALI_G
veterán

ilyenkor jól jönne ha PH tesztelne mosogatógépet is :))

(#3453) juliabrilke válasza ALI_G (#3452) üzenetére


juliabrilke
addikt

Pár infót találtam más oldalakon, de azért személyes tapasztalatokat is szeretnék hallani. :U

(#3454) adalbert1


adalbert1
veterán

Srácok : háztartási gépek topicja.
Ott elég sok szó esett mosó-és mosogatógépekről is.

(#3455) ALI_G válasza adalbert1 (#3454) üzenetére


ALI_G
veterán

:R megyek is oda.

[ Szerkesztve ]

(#3456) juliabrilke válasza ALI_G (#3455) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha lesz valami tuti ötleted márkára és fajtéra, akkor oszd meg velem is. :B
Igazából milyen árkategóriában gondolkoztok?

+ küldtem privát üzenetet! :K

[ Szerkesztve ]

(#3457) juliabrilke válasza Sauvage (#3428) üzenetére


juliabrilke
addikt

"egy vizes csiszolás " Ez pontosan miből áll? Gondolom géppel...

Egyébként nem a színe zavar, hanem valahol kicsit kopottasabb. De akkro a festést úgy néz ki, hogy hagyom. Finomszemcsés csiszolópapírral esetleg? :B

(#3458) x_o_n válasza juliabrilke (#3457) üzenetére


x_o_n
veterán

azért irtam az akril festéket mert az nem jön le rüóla ugy mint az oldoszeres festékek,csiszolni semmiképpen nem ajánlott hisz akkor olyan karcos lesz...hogy csak na,javitani kétkomponensü gittel. bár most nem tudom pult vagy konyhabutor,mindkettöröl szó volt,ha pult akkor nem ajánlatos csak ha minimális igénybevételnek van kitéve.

(#3459) adalbert1 válasza x_o_n (#3448) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi!

Hülyének hangzó kérdés, de széket és asztalt hány rétegben célszerű lakkozni?
Ill. mivel vízbázisú a lakk, így később nem fogja oldani ha mondjuk nedves ruhával letörlöm? :B :U

(#3460) Hasaggymeg válasza Integra (#3444) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Én nem vennék mérget rá,hogy a gép hibás.Rossz fűrészlap,beállítás,kis rutin hiánya,ezek közül mindegyiket ki kellene zárni előbb.Elvégre a félistenek is tévedhetnek,nem?! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#3461) Met válasza adalbert1 (#3459) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem fogja feloldani :DDD
Jobban használt felületeken pl. ülő rész, 2-3 réteg elég, de az a jó a vizes lakkban, hogy bármikor átkenheted ha megkopik, nem büdös és gyorsan szárad

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3462) biker válasza Integra (#3442) üzenetére


biker
nagyúr

nem akarlak baszogatni, de fűrészelni tudni kell, és ez nem a gép számlájára írható.

"bosch fűrészlap"

Hát, bocsi, nekem, pedig nem vagyok asztalos, van 4 féle favágó lapom.

- speed wood, kb 5mm fogakkal, ez a durva, gyors vágáshoz, nagy előtolással
- straight wood, vagyis egyenes vágáshoz való lap
- fine wood, kb 2,5mm fogakkal, a sorjamentes finom vágáshoz, kb negyed akkora előtolással, mint a másik
- és egy kanyarvágó lap.

ezekkel és egy 6.000Ft értékű BD-vel gyönyörűen lehet dolgozni.
És én rühellem az előtolás állítható gépeket, mert sokszor ez a ludas, mikor előre hátra is mozog a lap

A lap meg esetleg nem volt jól rögzítve, vagy nem jó a lap a gépbe.

Ezt én megtanultam korábban hasonló saját káron, hogy mit mivel.

ui: laminált lapokhoz a fine wood kell, mert a többi hamar felszaggatja a laminálást, és hiába egyenes, ha szálkás a széle.
és persze laminálással lefelé, mert felfelé húz a lap, így nem tépi fel, ha felül van a fólia, feltépi.

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3463) Sauvage válasza juliabrilke (#3457) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Ha a munkapultod nem kő, gránit, márvány stb stb, akkor ne csiszold mert csak ártasz vele. Kivéve ha festeni akarod, de azt x_o_n leírta, hogy miként tedd így arra nem térek ki. Ha viszont kő, akkor excenteres csiszolóval, polír pasztával ugyan úgy, mint az autóknál simán átpolírozod. A kissebb nagyobb karcokat simán kiveszi.A szinét is frissíti, mert a felső használt réteget gyakorlatilag leveszi.

Asztalos munkát vállalok.

(#3464) Sauvage válasza Integra (#3442) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Nézd meg a lapodat. Szerintem simán ferde, illetve görbe. Valszeg nyomtátok és nem hagytátok a gépet dolgozni, így siettetve a vágást. Lehet kissé félrecsúszott és így sérűlt a lap. Akkor szokott ilyeneket csinálni.Ha meg kiugrott a vezetőből, akkor lehet rosszúl illesztettétek be a befogópofába, vagy a vágási szög lett elállítva. Szal több hiba lehetett. Nem hiszem, hogy a gép lenne a tré, inkább valamit elnéztetek. Vágjatok vele még egy próbát. Vezetőt meg minek??? Simán lehet nélüle vágni, sőt megkockáztatom sokszor a vezető a hibás a rossz vágásért. Én sosem használom.

Asztalos munkát vállalok.

(#3465) Sauvage válasza adalbert1 (#3459) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Nos szerintem nem mindegy, hogy milyen ecsettel lakkozol.De a lényege, puha hosszú szőrű ecset legyen ( lehet kapni akrillakkoknak megfelelő ecsetet ).Ne ecseteld mint a festésnél, hanem terítsd a lakkot a sima egyenes felületeken. Mindíg egyirányba húzva az ecsetet, középről kifelé haladva szálirányba.. Így a lakk sima és egyenletes lesz.A lábaknál, díszeknél szintén egyirányba lakkozz, mert ott nem tudsz teríteni, tehát mártogatod az ecsetedet a lakkba. De vagy felfelé, vagy lefelé szálirányva húzd az ecsetet a fán.Így a fa rostjai közé jobban beivódik a lakk és szebb fedőréteget fogsz kapni.A rétegek száma minimum kettő, maximum négy. A nagyobb igénybevételnek kitett tárgyaknál ( asztal lap, szék ülőrésze, támlarésze ) három réteg a javasolt. A lábakra elég a két réteg.Ha a lakkon légbuborékok vannak, no para, ne akard eloszlatni ecseteléssel, vékony rétegben húzd át tiszta vízzel a nedves lakkot ez segít.A vizesbázis nem azt jelenti, hogy simán lemoshatod.A vízes bázisu lakk annyiban különbözik a másiktól, hogy nem éghető, gyorsabban szárad és a párolgásuk kevésbé mérgező. ;) Természetesen miután a lakk kikeményedett, nem lehet simán vizes rongyal letörőlni, lemosni.Azt azért tudd, hogy a vizesbázisu ( egykomponensü) lakkok nem olyan tartóssak mint a kétkomponensü poliuretán lakkok, így hamarabb kopnak.

Asztalos munkát vállalok.

(#3466) Sauvage válasza adalbert1 (#3459) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Nos szerintem nem mindegy, hogy milyen ecsettel lakkozol.De a lényege, puha hosszú szőrű ecset legyen ( lehet kapni akrillakkoknak megfelelő ecsetet ).Ne ecseteld mint a festésnél, hanem terítsd a lakkot a sima egyenes felületeken. Mindíg egyirányba húzva az ecsetet, középről kifelé haladva szálirányba.. Így a lakk sima és egyenletes lesz.A lábaknál, díszeknél szintén egyirányba lakkozz, mert ott nem tudsz teríteni, tehát mártogatod az ecsetedet a lakkba. De vagy felfelé, vagy lefelé szálirányva húzd az ecsetet a fán.Így a fa rostjai közé jobban beivódik a lakk és szebb fedőréteget fogsz kapni.A rétegek száma minimum kettő, maximum négy. A nagyobb igénybevételnek kitett tárgyaknál ( asztal lap, szék ülőrésze, támlarésze ) három réteg a javasolt. A lábakra elég a két réteg.Ha a lakkon légbuborékok vannak, no para, ne akard eloszlatni ecseteléssel, vékony rétegben húzd át tiszta vízzel a nedves lakkot ez segít.A vizesbázis nem azt jelenti, hogy simán lemoshatod.A vízes bázisu lakk annyiban különbözik a másiktól, hogy nem éghető, gyorsabban szárad és a párolgásuk kevésbé mérgező. ;) Természetesen miután a lakk kikeményedett, nem lehet simán vizes rongyal letörőlni, lemosni.Azt azért tudd, hogy a vizesbázisu ( egykomponensü) lakkok nem olyan tartóssak mint a kétkomponensü poliuretán lakkok, így hamarabb kopnak.

Asztalos munkát vállalok.

(#3467) Sauvage válasza adalbert1 (#3459) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Nos szerintem nem mindegy, hogy milyen ecsettel lakkozol.De a lényege, puha hosszú szőrű ecset legyen ( lehet kapni akrillakkoknak megfelelő ecsetet ).Ne ecseteld mint a festésnél, hanem terítsd a lakkot a sima egyenes felületeken. Mindíg egyirányba húzva az ecsetet, középről kifelé haladva szálirányba.. Így a lakk sima és egyenletes lesz.A lábaknál, díszeknél szintén egyirányba lakkozz, mert ott nem tudsz teríteni, tehát mártogatod az ecsetedet a lakkba. De vagy felfelé, vagy lefelé szálirányva húzd az ecsetet a fán.Így a fa rostjai közé jobban beivódik a lakk és szebb fedőréteget fogsz kapni.A rétegek száma minimum kettő, maximum négy. A nagyobb igénybevételnek kitett tárgyaknál ( asztal lap, szék ülőrésze, támlarésze ) három réteg a javasolt. A lábakra elég a két réteg.Ha a lakkon légbuborékok vannak, no para, ne akard eloszlatni ecseteléssel, vékony rétegben húzd át tiszta vízzel a nedves lakkot ez segít.A vizesbázis nem azt jelenti, hogy simán lemoshatod.A vízes bázisu lakk annyiban különbözik a másiktól, hogy nem éghető, gyorsabban szárad és a párolgásuk kevésbé mérgező. ;) Természetesen miután a lakk kikeményedett, nem lehet simán vizes rongyal letörőlni, lemosni.Azt azért tudd, hogy a vizesbázisu ( egykomponensü) lakkok nem olyan tartóssak mint a kétkomponensü poliuretán lakkok, így hamarabb kopnak.

Asztalos munkát vállalok.

(#3468) Sauvage válasza adalbert1 (#3459) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Nos szerintem nem mindegy, hogy milyen ecsettel lakkozol.De a lényege, puha hosszú szőrű ecset legyen ( lehet kapni akrillakkoknak megfelelő ecsetet ).Ne ecseteld mint a festésnél, hanem terítsd a lakkot a sima egyenes felületeken. Mindíg egyirányba húzva az ecsetet, középről kifelé haladva szálirányba.. Így a lakk sima és egyenletes lesz.A lábaknál, díszeknél szintén egyirányba lakkozz, mert ott nem tudsz teríteni, tehát mártogatod az ecsetedet a lakkba. De vagy felfelé, vagy lefelé szálirányva húzd az ecsetet a fán.Így a fa rostjai közé jobban beivódik a lakk és szebb fedőréteget fogsz kapni.A rétegek száma minimum kettő, maximum négy. A nagyobb igénybevételnek kitett tárgyaknál ( asztal lap, szék ülőrésze, támlarésze ) három réteg a javasolt. A lábakra elég a két réteg.Ha a lakkon légbuborékok vannak, no para, ne akard eloszlatni ecseteléssel, vékony rétegben húzd át tiszta vízzel a nedves lakkot ez segít.A vizesbázis nem azt jelenti, hogy simán lemoshatod.A vízes bázisu lakk annyiban különbözik a másiktól, hogy nem éghető, gyorsabban szárad és a párolgásuk kevésbé mérgező. ;) Természetesen miután a lakk kikeményedett, nem lehet simán vizes rongyal letörőlni, lemosni.Azt azért tudd, hogy a vizesbázisu ( egykomponensü) lakkok nem olyan tartóssak mint a kétkomponensü poliuretán lakkok, így hamarabb kopnak.

Asztalos munkát vállalok.

(#3469) Sauvage


Sauvage
csendes tag

Bocs az offért, valami szemétkedett a gépemben. :Y :W

Asztalos munkát vállalok.

(#3470) x_o_n válasza adalbert1 (#3459) üzenetére


x_o_n
veterán

elég kétszer lakkozni,kb fél nap száradás után,nem fogja feloldani semmi,van olyan vizesbázisu lakk ami a vegszeres mosást is nagyon birja.

(#3471) x_o_n válasza Sauvage (#3468) üzenetére


x_o_n
veterán

vizesbázisu lakknál gyakorlatilag mind1 , a lényeg ne lazurozó ecset legyen,hisz a vizesbázisu lakk önterülő,nem neked kell eloszlatni többszörösen kihuzva mint egy oldoszeres lakkot(lévén a vizesbázisu lakkok általában zselészerü anyagok felhordas,kihuzas szálirányban majd elterül)vizes lakknál nem ajánlanak 2 rétegnél többet hisz ez vastagabb réteget képez mint egy oldoszeres,bár van hogy 3x szoktam,de a 2x réteg pld.asztal lap,simán elég és elég vastag.

[ Szerkesztve ]

(#3472) Integra válasza biker (#3462) üzenetére


Integra
titán

megnézem ezeket neked, mert bosszantó volt nagyon:)
de asztalos megmentette a napot és marha nagy mázlival pont olyan lett, ahogy lennie kell.
majd tolok egy képet:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3473) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

klimást , klimát tudtok?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3474) Geller72


Geller72
veterán

Sziasztok. Ha vkinek kell egy ipari gép, amit jónéhány oldallal ezelőtt linkeltem be, keressen meg sűrgősen, mert egy darab lenne olcsón. Természetesen újan, két év garanciával. Csak egy darab van. Mindenképpen PM-ben!.
Üdv:
Geller

(#3475) TexT-BoY válasza Geller72 (#3474) üzenetére


TexT-BoY
addikt

geller nincs valami csoda hogy a kellegád hamarabb jöjjön?:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3476) Geller72 válasza TexT-BoY (#3475) üzenetére


Geller72
veterán

Sajnos nincs. Úgy tudom, megegyeztetek, hogy kb másfél hét múlva mennek. Egyébként mi klímázunk is...:DD. Forgalmazzuk is és szereljük is..:D. All in.
Üdv:
Geller

(#3477) TexT-BoY válasza Geller72 (#3476) üzenetére


TexT-BoY
addikt

akkor nézz már valami minőségi inverteres klimát nekünk:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3478) biker válasza Integra (#3472) üzenetére


biker
nagyúr

Fúróhoz javaslom ezt: Bosch multiconstruct, nem olcsó, de legalább kurva drága, és állat. Persze CSAK ha rendesen használod. 3000rpm-nél ez is elolvad a betonban, de én ezzel, és egy 3.000Ft-os obi gazdaságos fúróval, 8mm tiplinek födémbe, betonfödémbe fúrtam, mint a vajat, persze min. fordulaton, az kb 650rpm, ütve. ütés nélkül 450rpm-en akkus fúróval bármilyen téglába, stb. kegyetlen jó cucc
"Lehet fúrni vele kerámiát, és max. 8-as karcolási mélységű csempét, eternitet, műanyagokat, alumíniumot, szerkezeti acélt, mindenfajta könnyű szerkezeti anyagot, fát, falazatot, téglát és a B 35-ös betont."

fűrészlapok:bosch fűrészlapok
van gyors, tiszta, extra tiszta, kanyarvágó, szegelt fához, laminált laphoz, puhafához, stb stb stb

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3479) Chili7


Chili7
őstag

Hali!

Szeretném a konyhabútoromat lecserélni, és szeretnék minden centit kihasználni, ezért olyn megoldást keresek, hogy valami programba, - vagy valamelyik bútoráruház programjába beírom a konyha méretét - és az megtervezné nekem a konyhabútor méreteket, majd le is gyártják nekem.
Én összeszerelném magam, de az áruházakban kapott elemekkel nyilván nem tudom faltól-falig beépíteni a konyhát. Asztalossal meg nem szeretném csináltatni mert akkor kábé 2szer annyiba kerül.

Szóval milyen megoldások vannak ha egyedi méretű konyhabútort szeretnék?
Köszi

(#3480) x_o_n válasza Chili7 (#3479) üzenetére


x_o_n
veterán

ilyenkor az általad nem szeretett megoldás létezik,vagy esetleg olyan konyhabutor szalon ami magánvállalkozás,de mint irtad egyedi éppen ezért nagy helyen ilyet nem nagyon találsz.tehgát neked egy konyhabutoros kell,de ök is inkább papiron terveznek,vagy megtervezed magadnak és lapszabászatban kivágatod méretre majd othon összerakod vagy szolsz a szabászatban valakinek és összeszereli neked 10-30e ftért mérettöl függöen de még igy is jobban jársz.

(#3481) Integra válasza biker (#3478) üzenetére


Integra
titán

ilyen a fűrész és ezek a lapok hozzá, ebből balról a másodikkal vágtuk az asztallapot.
érdemes figyelni, hogy mindegyik lapot megsüti valamiért:(
pedig nem tolja rá az ember az anyagra mint a zállat.. :DDD
itt látszik, hogy az asztalosműhelyben megmentették a lapot:)
látszik hogy a kábelelvezető a fal mellett félbe lett vágva, annyi lett levágva, hogy egyenesbe kerüljön az egész. aztán ahol érintkezik a bútorral a vágásnál, ott épphogy kijött..

viszont kellene fekete rávasalható csík, mert a számítógép rekesznél látszik, hogy ott már levertük az évek alatt és csúnya:(

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3482) Sauvage válasza Chili7 (#3479) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Kétszer kerülne annyiba?? Nem tudom. Én spec 5 - 10k-ért ( alapanyagtól függően ) rakok össze egy szekrényt, plussz anyag, ami szerintem nem gyílkossan nagy összeg. De nincs vele gondod, nem kell szerelni készen kapod felszerelve, beállítva, összerakva használatra. Ha bemész egy konyhabútoros helyre ahol megtervezik neked és legyártják, kb 400-450 k-ba jössz ki alaphangon. Ha te magad csinálod, kihozod 200-300 k körűl, igénytől függően.Sokan azt hiszik, hogy levágatom oszt összedobom én is, minek a szakember. Nos azután megyünk javítani, ami jóóóó mert sokat hoz a zsebünkbe. :DDD
Mellesleg nem csak a bútorlap kell egy szekrényhez, kell hozzá ragasztó, csavar, tipli, szeg, szekrényhátlap, szerszám nem kevés. Számoljál, osszál-szorozzál és kiderűl melyik az olcsóbb. ;]

[ Szerkesztve ]

Asztalos munkát vállalok.

(#3483) Integra válasza Sauvage (#3464) üzenetére


Integra
titán

nem, pont hogy nem. basszus faterom mérnök, nem egy botkezű lúzer, nem szokása szart összevásárolni:)
na de a lényeg, hogy megindult a fűrész, szépen megy, egyenletes sebességgel tolta, egyszer csak az egész belassult, teljesen jól lehetett hallani, hogy a gép megfárad, belassul és erőlködik.
na itt jön a kérdés, hogy akkor most a gép gyengül be, nem bírja, vagy a fűrészlap lesz meleg és sül meg a fával érintkezve, és ezért lassul be a gép is, mert a fogak már akadnak a fában..
ezt sajnos nem tudjuk.
és kétszer csinálta pontosan ugyanezt, ugyanakkor.
de állítása szerint már más fűrészlappal is csinálta korábban más fafelületben, csak rég használta és nem emlékezett rá

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3484) Sauvage válasza Integra (#3481) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Fehérem, mahagónim, cser szinün van, feketém sajnos nincs. De hétfőn megnézem a raktárba, oszt ha van akkor küldök, vagy viszek, vagy jössz érte vagy valami. :DD

Asztalos munkát vállalok.

(#3485) Sauvage válasza Integra (#3483) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Akkor az géphiba. Vaszeg valami gond lehet a meghajtással. Sok por kerülhetett bele, így melegszik, akad, beragad, erőlködik. Szét kéne kapni és kitisztítani, az érintkezőket kontakttal befújni oszt megpróbálni megest.

Asztalos munkát vállalok.

(#3486) Integra válasza Sauvage (#3485) üzenetére


Integra
titán

még ezt is elhinném, ha ezt a gépet életében eddig nem csak 5x használtuk volna 2 év alatt... :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3487) Sauvage válasza Integra (#3486) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Jaaah, akkor viszont ha garis még, vigyétek vissza mert valami más komolyabb gondja lehet. Esetleg a mechanikai részek hibássak. :((

Asztalos munkát vállalok.

(#3488) Chili7 válasza Sauvage (#3482) üzenetére


Chili7
őstag

Összeszerelésen azt értem, hogy "lapraszerelt" csomagolásban van. Max csavarhúzó kelljen hozzá.
A megtervezéstől, leszabatástól kezdve, az elejétől nem tudnám (vagy nem akarnám) megcsinálni, bár hobbiból csináltam már így cipőszekrényt, tv-állványt, stb, ugyhogy todom miből áll,meg milyen szerszámok kellenek hozzá.

Szóval az alap kérdésre visszatérve, az IKEA, Kika, stb kilőve? Nem fogják nekem faltól-falig, koppra legyártani,ezek szerint.

(#3489) Sauvage válasza Chili7 (#3488) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Sajnos nem fogják. Max esetleg segítenek megtervezni, legalábbis azokból az elemekből amiket ők árúlnak.

Asztalos munkát vállalok.

(#3490) Sauvage válasza Chili7 (#3488) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Jut eszembe. Angyalföldön a Reiter Ferenc utcánál van az RS-sarok konyhastúdió. Ők talán tudnak segíteni, és nem horror árban. :D

Asztalos munkát vállalok.

(#3491) biker válasza Chili7 (#3479) üzenetére


biker
nagyúr

RS konyha, de nem fogod semmilyen kész programmal ezt megoldani, mert modul méretekkel dolgoznak, ha centire kell, akkor rendesen meg kell tervezni, kifizetni a 30% felárat majd az ajtófrontoknál, és összerakni, de ekkor már inkább asztalos

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3492) Integra válasza Sauvage (#3487) üzenetére


Integra
titán

szerintem már nem garanciás:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3493) biker válasza Integra (#3481) üzenetére


biker
nagyúr

Ha megsül a lap, akkor túlmelegedett, ami túl nagy sebesség miatt van.
emellé a bólogató mechanika is be volt kapcsolva, ami adja neki a tolást rendesen.

én ezt soha nem használom, direkt olyan gépet vettem, amiben ilyen NINCS

bekapcsolom a gépet, és annyira tolom csak, hogy magától menjen szinte előre. Ekkor nem égeti meg a lapot sem.
még a festék se jött le, bár az leginkább annak a jele, hogy vagy kicsi a fogak nyíló szöge, vagy oldalra feszítetted
Szóval, ha egy fűrész fogai 1mm-el szélesebbek, mint az oldala, de az oldaláról leég a festék, akkor ott bizony oldalra lett terhelve, pl a bólogató előtoló mechanika rossz, vagy elhúzta valami rendesen :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3494) biker válasza Integra (#3483) üzenetére


biker
nagyúr

rossz az a fűrész :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3495) biker válasza Chili7 (#3488) üzenetére


biker
nagyúr

Az ajtófrontok adott méretekben vannak, amik "szabvány" méretek.
ha ettől el akarsz térni, akkor vagy síma bútorlap ajtód lesz, vagy fizeted a vákuum fóliás ajtófront 30% felárát, itt kezdődik a problémád.

ha viszont szabvány méretben gondolkodsz, akkor a legkisebb elem 375mm, oldalfallal együtt 390mm-el számolsz, ha jól emlékszem, ergó ha a végén ennél kisebb helyed marad ki, akkor oda teszed majd a vasalóállványt, vagy amit akarsz, de nem építed be

illetve nyitott lesz, pl bortartó.

ezeket órák alatt kisakkozhatod az ikea/rs áruházakból.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3496) adalbert1 válasza Sauvage (#3482) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor elég olcsón csinálod. :R

Beírom segítségnek, hogy nekünk milyen segédeszközök kellettek az összerakáshoz :
- Vasaló az élfóliázáshoz.
- Fúró
- Csavarhúzó
- Különböző fűrészek a munkalap vágásához (egy L alakot ki kellett vágni belőle, meg a mosogató helyét), a nevüket nem tudom.
- Kalapács
- Meg még biztos volt rengeteg egyéb apró dolog, ami 2 pillanatra kellett, de ha nincs akkor iszonyú szívás tud lenni, még jó hogy nagybátyám vagy 4-5 bőrönd szerszámmal jött. :)

Amik kellettek a konyhabútorhoz :

- Bútorlapok
- MDF ajtók (egyedi méretben)
- Munkalap
- A munkalaphoz szegély
- Mosogató
- Csap
- Konfirmátor csavarok
- Kivetőpántok
- Egyéb csavarok
- Lábak
- Élfólia
- Tipli, hozzá való csavarral, és ami lóg annak a falhoz rögzítéséhez egyéb elemek
- Minden egyéb ami most nem jutott eszembe.

Mondjuk mi a polcokat fix rögzítésűre csináltuk meg, és az egyszerűség kedvéért a fiókokkal se vacakoltunk. :B

Szerk.: most látom hogy közben folytatódott a téma... Hát az IKEA biztos nem fog egyedi méretre gyártani...
Szerintem a legjobb ha megtervezed, egyeztetsz egy asztalossal hogy mi-mennyi-merre és utána vele megcsináltatod.

[ Szerkesztve ]

(#3497) adalbert1 válasza Sauvage (#3468) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi! :R
Fúúú, ez nekem kínainak hangzik jelenleg... Mármint a technika része tisztának tűnik :) , az ecset nem világos.

Lakkozásra van 2 1/2-es ecsetem, azt mondja hogy laposecset dupla. Ez jó vagy nem?

Itt a vizesbázisúnál meg simán az alkoholos filcből indultam ki, amit cdk-ről szesszel simán le lehet mosni. :DDD

(#3498) Sauvage válasza adalbert1 (#3497) üzenetére


Sauvage
csendes tag

Teljesen hibátlan. :D
Az alkoholos filc és a vízbázisu lakk azért csöpnyit különböznek.Elöbbit oldja a tiszta szesz, utóbbit nem. Bár a jófajta házipálesz sokmindent felold. :DD :DD :DD

Asztalos munkát vállalok.

(#3499) Integra válasza biker (#3494) üzenetére


Integra
titán

erre tippelünk mi is, de nem vagyunk biztosak benne, és sajnos időnk sincsen ezzel foglalkozni. még a fúrógépet sem tudom elvinni szervízbe, hogy megnézzék mi a baja, hátha valóban csak egy szénkefe csere és még most is jó lenne a bosch is..
nem tudsz márkaszervízt esetleg hozzá?
itt, 18ker pestszentimre környékén, vagy bent 13ker árpád híd környékén

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3500) Integra válasza Sauvage (#3484) üzenetére


Integra
titán

köszönöm:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.