Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26701) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

kis leiras a hoiszigettelo fastakrul

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26702) BRIKLY


BRIKLY
veterán

A tegnapi eső után ma süt a nap, fúj a szél,gondoltam ránézek a korábban emlegetett falra.
Hát elszomorít,ez egyre rosszabb. :(((

Mit kezdjek ezzel? :F

Olcsó és házi megoldásos megoldásokat várok, nincsenek százezreim,és olyan eszközöm sincs amivel alá tudnák vágni a falnak..

(#26703) Met válasza BRIKLY (#26702) üzenetére


Met
Topikgazda

Járda körbe + esővíz rendes elvezetése a háztól minél távolabb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26704) BRIKLY válasza Met (#26703) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ahogy a képen is látszik valamennyire, mögötte 30cm széles, kb 15 cm vastag beton van,az oldalainál 60cm széles..
Esővizet hová vezessem?A kert végéből is ugyan ott kötnek ki.. Kútba hiába vezetem mert még 2-3 nagy eső és az tele lesz.. :U

(#26705) Met válasza BRIKLY (#26704) üzenetére


Met
Topikgazda

A képen nem nagyon látszik, amit ki tudok venni pár odapakolt betonkocka a fal mellé amin nagyon jól végig lehet ugrálni a fal mellett de az esővizet odaengedi.
Szerintem ami kell oda, 60 cm széles (ezt csak saccoltam), talajszintnél magasabb és a faltól elfelé lejtsen picit. Nem tudom hogy ennek mi a szabványa de józan paraszti ésszel én így állnék neki.

A csatorna meg nagyon jó de onnan simán vissza tud folyni a falhoz a víz amikor nagy eső van.
Az a kis földre fektetett eresz darab hamar megtelik és onnantól kezdve már visszafelé folyik.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26706) Johnny001 válasza csibor (#26700) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Köszi a választ, valószínűleg inkább még gyűjtök hozzá :R

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#26707) BRIKLY válasza Met (#26705) üzenetére


BRIKLY
veterán

Valóban beton kockákból van kirakva,a képen az az egy látszik a másik tetején amit anno felszedtünk a mosogató lefolyó kivezetés miatt.Ami ott ki lett javítva.
Talajszintnél magasabb betonnal talán lehetne próbálkozni,de nem hiszem hogy sokra mennék vele,mikor már az is a talajvízben állna.
Talán többet érne a jelenlegi tömböket felszedni,majd a faltól és a talajtól elszigetelve betonozni.De előre nem látható ideig egyedül vagyok,egyedül pedig nem tudom felszedni ezeket.

Jó,jó,értem én hogy mit mondasz a csatornával kapcsolatban, de hiába vezetném bárhová,mert az udvar,és a szomszédok irányából is pont ott köt ki az összes víz,de mint mondtam párszor,annyira alacsonyan vagyunk (konkrétan az utca gödrében) hogy a talajvíz kényelmesen ellepi a fal alapját,onnan meg már nem nehéz a falnak felszívni a vizet.

Ha jól gondolom ezzel a felázással a külső hőszigetelés idén már kizárva. :U

(#26708) _BM_


_BM_
senior tag

Urak!

Burkolót keresek egy kőbányai panel konyhájának a járólapozására, csempézésére, meg kell egy kis ytong-fal is.
Telszámom az adataimnál.

(#26709) runner 125 válasza BRIKLY (#26702) üzenetére


runner 125
nagyúr

..úgy tudom, h a vályogfalat tilos szigetelni kívülről.

Olvass utána, de pl itt is egybehangzóan állítják, h nem szabad.
Ha, szigetelni akarsz, akkor első körben a födémre tegyél kőzetgyapotot.

Illetve valahogy a vízelvezetést kell megoldani mindenképpen. Végső esetben csatornacsővel, lejtéssel ki kell vezetni az árokba, vagy pár ezresért lehet használtan 1000 literes IBC tartályt vásárolni, amit nehéz hamar megtelíteni. Noh és abból egy jó hosszú slaggal el lehet vezetni messzire a vizet.

A normális, kifelé lejtő, egybefüggő járda is hozzájárulhat, h ne nőjön fű a tövében..., de a legjobb nyilván az alap teljes szigetelése volna, de az sajnos nem olcsó mulatság.

Szóval: max nyílászáró csere, födémszigetelés kőzetgyapottal, IBC tartály az eresz alá, vagy felásni a kertet és műanyag csatornacsővel elvezetni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26710) kisninja válasza BRIKLY (#26702) üzenetére


kisninja
őstag

Nem vagyok hozzá értő ! De tudni kéne hogy hogyan vizes felszívta vagy verte az eső.
Ha vályog de ha beton is akkor is megpróbálnám azt, hogy leásnék a fal mellett majd szigetelő műanyag lapot raknék körbe majd sóder vagy kavics és beton....

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#26711) runner 125 válasza kisninja (#26710) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez nekem is eszembe jutott, de vályogfalról beszélünk. Kérdés az alap szerkezeti minősége.
Ha, gyenge, akkor könnyen megszállhat, legrosszabb esetben komoly következménye (omlás) is lehet.
Statikussal mindenképpen megnézetném, ha erre a megoldásra szánja el magát.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26712) BRIKLY válasza runner 125 (#26709) üzenetére


BRIKLY
veterán

Beton falról beszélünk, nem vályogról.
És már vagy 20x leírtam,hogy hiába vezetem el, vagy akár meg is ihatnám az esővizet ami az eső csatornán lefolyik,mert több nagy eső után a fél udvar vízben áll,mert annyira magas a talajvíz.

(#26710) kisninja:Ez sajnos felázás nem az eső verte. :(

(#26713) runner 125 válasza BRIKLY (#26712) üzenetére


runner 125
nagyúr

Akkor mégis milyen megoldást vársz, ha már 20x leírtad???

Költözz el.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26714) philoxenia válasza BRIKLY (#26712) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az önkormányzat kötelessége a belvíz elvezetése egy ingatlanról. Ez nem talajvíz, hanem belvíz.[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26715) BRIKLY válasza runner 125 (#26713) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ha jobban értenék hozzá,nem lennék itt.Én csak leírtam a körülményeket,ami mellett hőszigetelést szeretnék csinálni.Kérdés hogy hogyan,ha így felázik a fal.

"Költözz el."Ó,köszönöm,valóban nagyon jó megoldás. :U

(#26714) philoxenia:Bárhogy is nevezzük,az önkormányzat magasról tesz rá hogy mi van itt.De ugyan mit tudna tenni mikor a kútból is kifolyik a víz?

Hogy érthető legyen miről is beszélek,itt van két tavaly készült kép.


(#26716) kisfer válasza BRIKLY (#26715) üzenetére


kisfer
aktív tag

Üdv.

Már láttam h többször is beírtad h ez a gondod van a házzal.
Nem lehetne feltölteni az udvart földdel valamivel h ne álljon meg így a víz?
Jó ötlet lenne szerintem is h a födémet leszigeteld üveggyapottal vagy ásványgyapottal.

Amit neduddki linkelte feljebb az is jó megoldás lehet számodra szerintem.

# Mindenkinek#
Ezt a kezdeményezést ma találtam és elég érdekes,sok hasznos infot meg lehet belőle tudni ami mindenki számára hasznos lehet.
Ezek szerint csak lehet a vályogfalat is szigetelni-bár nem láttam leírva sehol h vályog lenne a fal,de mindenképpen jobbnak tűnik mint a vályogra a kőzetgyapot.
link

Itt van még több info róla.

[ Szerkesztve ]

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#26717) BRIKLY válasza kisfer (#26716) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ha feltöltöm az udvart,akkor az összes víz a házba jönne,nem? :F
Födémet miért szigeteljem,mikor a falak nyomják úgy a hideget,mint ha a nyitott hűtőszekrény előtt állnék?

Amit neduddki linkelt azzal megint ott vagyunk hogy belső szigetelés.Korábban mindenki azt mondta hogy belülről ne szigeteljek mert szétfagy a fal.

Na meg hát ez nem valami olcsóság. "kiadósság:
0,5-1,0 mm/m² 1.500.-/m²+ÁFA tól – 2.950.-/m²+ÁFA-ig"

(#26718) kisfer válasza BRIKLY (#26717) üzenetére


kisfer
aktív tag

Hát úgy töltsd fel h a háztól lejtsen a kert végébe h ne nálad álljon a víz,csak egy ötlet.

Hogy több meleg maradjon a helyiségben ne távozzon a födémen keresztül.

Olvasd el amit írnak róla meg a cég honlapját is, pont az a jó benne h nagyon vékony réteg kell belőle és azért átengedi a meleg egy részét a falba így az sem hűl ki mint más belső szigeteléseknél.

Hát igen nem olcsó az biztos. :/

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#26719) werszomjas


werszomjas
őstag

Megbízható, igényesen dolgozó redőnyöst keresek Budapesten, 16 m2 lenne a munka.

Olyan érdekel, akivel már van valakinek személyes pozitív tapasztalat és nyugodt szívvel ajánlaná. :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#26720) BRIKLY válasza kisfer (#26718) üzenetére


BRIKLY
veterán

Bárhogy tölteném,sehogy sem jó.A legértelmesebb úgy lenne,ha a szomszéd talajszintjéig feltölteném,de az kb 4cm,akkor már a lakásunk belső padlózat magasságában lennék.Hat ez már csak anyagilag is ki van zárva.

Itt a meleg nem a födémen keresztül távozik,(jó,nyilván valamennyi ott is) hanem a falakon.

Olvastam mit írnak.De most már teljesen összezavarodtam ezzel kapcsolatban.
Kezdtem azzal,hogy mi lenne-ha 3cm szigetelést teszek kívülre.Az volt a válasz hogy annyi nem ér semmit.Oké,akkor mi lenne,ha belülre teszem. Erre megint csak azt a választ kaptam,hogy belülre is ugyan úgy legalább 8 centi kellene,mint kívülre,ez után pidig mindenki azt mondta,hogy belülre ne tegyek,mert szétfagy a fal.

Pedig arra gondoltam,hogy ha már úgyis azt írták,hogy 3cm nem ér semmit,teszek egy próbát vele belülről,tavasszal-nyáron meg ha lesz rá keret megcsinálom kívülről a fal alászigetelését,és kapna egy 10-12cm szigetelést.Veszíteni nem veszítek mert legalább el lesznek tüntetve a falon kívül lévő csövek.
Ha erre rábólintana valaki,hogy e nem hülyeség,akkor elkezdenék számolgatni hogy mi mennyire jön ki, 3cm hungarocell + vízálló gipszkarton vs Hőpajzs HP4

(#26721) neduddki válasza BRIKLY (#26720) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

amig alulrol nincs megolda a vizszigelets addig ne fogllakos semm massal

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26722) BRIKLY válasza neduddki (#26721) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem szeretnék még egy telet 5 fokos fürdőszobával. :(

(#26723) föccer válasza BRIKLY (#26722) üzenetére


föccer
nagyúr

Figyi, sokszor le lett már írva, de akkor leírom még egyszer. Egy több százezres felújítást akarsz megcsinálni néhány tízezer forintból. Nem fog menni. Ha még 1000x írod be a fórumba a kérdést, akkor sem. Vagy taknyolsz valamit fillérekért, ami valamicskét talán segít, vagy rááldozod a pénzt és megcsinálod rendesen. Ha nincs rá keret, akkor szó szorry, marad a taknyolás. Azt pedig már bőven kiveséztük. Tényleg nem akarlak megbántani, de itt pörögsz körbe-körbe és nem veszed észre, hogy ugyan arra a kérdésre mindig ugyan azt a választ kapod. Nem véletlen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26724) Met válasza BRIKLY (#26722) üzenetére


Met
Topikgazda

Pedig amíg vizes a fal addig olyan mintha nem is fűtenél.
Ha kívülről szigeteled akkor a nedvesség belül fog távozni, pára, penész stb.
Ha belülről szigetelsz akkor szétfagy a fal mivel nem lesz fűtve a szigetelés miatt.

Valahogy azt kellene elérni hogy a fal a földből ne szívja fel a vizet bár így hogy az összes víz ott gyűlik össze nem tudom mit lehetne még :F
Leásol a fal mellett az alap szint alá és körbe kátránypapírozod?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26725) Agostino válasza Met (#26724) üzenetére


Agostino
addikt

egen... nekem is ez jutott az eszembe. le kellene ásni az alapokig és bebélelni az egészet. rohadt nagy meló az egyszer tény de ez van...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#26726) BRIKLY válasza föccer (#26723) üzenetére


BRIKLY
veterán

Igazad van,elnézést kérek érte.
Rá áldoznám a pénzt,ha lenne.Nem szeretném részletezni az anyagi helyzetemet,annyit mondok hogy egy családtag azért dolgozik,hogy a háznak a törlesztőét fizesse,én meg azért dolgozok 50k-ért hogy szebbé,jobbá,kényelmesebbé tegyem.A többi nem ide tartozik.
Akkor maradjunk annyiban,hogy a leghatékonyabb "taknyolásos" megoldást keresem. :R

(#26724) Met: Egyetlen kérdésemre még eddig nem kaptam választ. 3,vagy 2cm belső szigeteléstől is szétfagyna a fal? :F Ha annyitól nem,oké,hogy nem sokat ér,de valamit azért csak számítana..

Ezt az ásást még átgondolom.Bár mint említettem egyedül nem tudom hogy szedem fel a betont a fal mellől..Ja,de ezzel megint ott tartok hogy akkor még körbe is kellene betonoznom?Sok lesz az anyagiakat nézve. :(((

(#26727) föccer válasza BRIKLY (#26726) üzenetére


föccer
nagyúr

Belső szigetelés+födémre kőzetgyapot. De már ezt is írtuk... :U

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26728) BRIKLY válasza föccer (#26727) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem, azt írtátok belülről ne szigeteljek mert szétfagy a fal.Erre kérdeztem vékonyan lehet-e,hogy legalább valamivel jobb legyen ideiglenesen amíg nem tudom kívülről rendesen megcsinálni,erre nem kaptam választ.

(#26729) föccer válasza BRIKLY (#26728) üzenetére


föccer
nagyúr

Azt már korábban is leírtam, hogy meg lehet csinálni, nem lesz baja a beton falnak rövid távon, ha nem kap sót.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26730) BRIKLY válasza föccer (#26729) üzenetére


BRIKLY
veterán

1 Telet kell kibírnia,jövőre kap rendes szigetelést alulról,és kívülről.
Akkor már csak egy utolsó kérdés,hogy milyen vastagot tegyek hogy érjen is valamit (nem vályog szint a cél),és a fal se fagyjon szét ezen az egy télen.
Illetve hogy pontosan milyen gipszkartont kell rátennem.(Mert gondolom nem mindegy,mivel hogy fürdőszobáról és konyháról beszélünk)

Ezekre meglesz a válaszom ígérem eltűnök egy időre. :D

(#26731) Met válasza BRIKLY (#26730) üzenetére


Met
Topikgazda

Minél vastagabb annál jobb, gipszkartonból lehet kapni impregnáltat amit vizes helyiségekben szoktak használni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26732) erdoke


erdoke
titán

Padló- és falfűtés körökben kb. milyen nyomásnak kellene uralkodni? Ez ugye kétféleképpen is szabályozható, egyrészt a feltöltött víz mennyiségével, másrészt a keringető szivattyú teljesítményével. Melyikkel érdemes? A szivattyú ideális esetben nem maximális fordulaton kellene járjon, ugye?
Én egyébként csak a kimenő nyomást(/hőmérsékletet) látom, de nyilván nagy esés nincs a visszatérőig.

A legjobb aláírás a héten

(#26733) neduddki válasza erdoke (#26732) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a grondofst en autoadapton hagyom /nalam igy 18W/ nyomas 1.3 kornyeken

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26734) erdoke válasza neduddki (#26733) üzenetére


erdoke
titán

A miénk maximumon pörög, és 2 bar volt, amikor belőtték, de mostanra lement 1,8-ra (üzemelés közben), míg ha eggyel csökkentem a sebességét, akkor 1,7 körül van. Viszont az egyik emeleti hálószobában is van falfűtés, illetve ugyanott a fürdőszobában/folyosón talán padlófűtés, úgyhogy az 1.3 kevésnek tűnik. A kazánnak (=a radiátoros körnek) is fentebb kellett tekerni 2-2.2 barra, hogy a 3 szinttel normálisan megbirkózzon. Mivel 3 barnál van a piros jelzés rajta, ez a szint még nem aggaszt.
A gondom az, hogy valamiért a földszinten gyenge a padló- és falfűtés, legalábbis ha az emeleti szoba falához hasonlítom. Fent szépen langymeleg a fal, ahol a csövek mennek benne, de a nappaliban éppen csak nem hideg a padló és a fal. Ha jól tudom, 28-29 fok körül kellene csúcsra melegedni a járólapnak, viszont a fal ennél több fokkal melegebb is lehet (35?). A kimenő víz 36-38 fokos 1-2 óra fűtés után, és a bejövőn van egy csőtermosztát, ami 40 foknál lekapcsolja a szivattyút. A hőcserélőn nem látok állítási lehetőséget, de a fenti fal alapján erre nem is lenne szükség, tehát a kimenő 36-38 fok jónak tűnik. A spájzban található földszinti elosztó (egy valag cső csapokkal) balról jobbra egyre kevésbé meleg üzemelés közben. A hőmérséklet különbség akár 8-10 fok is lehet (tapogatással), szerintem ezért melegebb fent a fal. Okozhatja levegősödés a jelenséget? Frissen töltötték fel a rendszert pár hete, de a kazánnál nem levegőtlenítettek.

Ami még érdekel, az az üzemelési hőmérsékletek. A fal- és padlófűtést fentebb kielemeztem, viszont úgy gondolom, hogy a radiátoros körnek a 60 fokos (kazán által mért) hőmérséklet az optimális, míg a melegvíz max. 70-75 fokig menjen, amikor tölti fel a puffer tárolót. Jól gondolkodok?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#26735) x_o_n válasza erdoke (#26734) üzenetére


x_o_n
veterán

szerintem ezt specifikus fórumon kérdezd inkább meg,minta biosolar vagy hasonló

(#26736) neduddki válasza erdoke (#26734) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kik egy vazlak hogy a a szerelom orra ele toljam
amugy pont egy harom szintes feluletfuteses lakast bugoltka tavajj telen amit vegul egy magna oldott meg

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26737) Kombat válasza erdoke (#26734) üzenetére


Kombat
őstag

A leírtak alapján igen valószínű, hogy levegő van a rendszerben. Egy része már távozott (2 bar-ról 1,8-ra esett a nyomás) a többit is ki kellene engedni és rátölteni a rendszerre.

Padlófűtésre max. 40°C-ot szabad engedni, falfűtéssel még nem volt dolgom, de szerintem arra is. Radiátoros fűtésnek meg majdnem mindegy, lehetne akár 80°C is. Azért ajánlott a 60°C körüli hőmérséklet, mert akkor ha hozzáérsz azt még megúszod égési sérülés nélkül.

Ha a rendszert valamilyen erre szakosodott cég csinálta és üzemelte be, akkor szerintem hívd fel őket a problémával az lesz a legegyszerűbb.

(#26738) szabjan válasza Kombat (#26737) üzenetére


szabjan
tag

Padlófűtésre max. 40°C-ot szabad engedni,....

Azért ez így erős ökölszabály csak.
Egy padlófűtés vízhőmérséklete sok dolog függvénye. Betonvastagság, a beton összetétele, a felhasznált cső típusa, a csőosztás mérete... Ez lehet akár 32-33 és 55-60 fok között is. Pl.a ma sokszor használt 5 rétegű cső is alapból szigetel. Nem is keveset. Legutóbbi helyünkön a 16 os csővel szerelt padlófűtésben speciel 50 fokos víz kering és így 29 körüli a járólap....

a vizesember

(#26739) Kombat válasza szabjan (#26738) üzenetére


Kombat
őstag

Nem vagyok jártas az ilyen rendszerek építésében, csak az üzemeltetésben, de az tuti, hogy nálunk a cégnél 40°C-nál többet nem engedünk. Volt, hogy technikai probléma miatt több ment (kb. 55°C), utána lehetett újraburkolni a területet, mert a járólapok feljöttek.

Ettől függetlenül nyilván igazad van.

Egyébként csak szerintem hülyeség szigetelt csövet hőleadó felületként alkalmazni? Ez a kettő nekem valahogy nem fér össze.

(#26740) szabjan válasza Kombat (#26739) üzenetére


szabjan
tag

Egyébként csak szerintem hülyeség szigetelt csövet hőleadó felületként alkalmazni? Ez a kettő nekem valahogy nem fér össze.

Tudom mire gondolsz ne aggódj... :D
Ez nonszensznek tűnhet, de.:
Nincs jelentősége. Mindegy mennyi hőt tudsz átadni mert a szigetelés miatt a fel nem használt hő vissza is tér a kazán felé. Hatásfok veszteség így nincs.
És még egy fontos dolog. Ha sikerül valakinek eltalálni a betonvastagság / osztásköz/ csőméretezés kérdést, az 55 fokos víz közvetlenül mehet a kazánról a rendszerre. /nem túl sok kör esetén persze/ Nem kell kiépíteni az alacsony hőmérsékletű rendszert. Ettől függetlenül én is a minőségi padlófűtéscső használatának vagyok a híve... ;) De nem én diktálom sajnos mindig a technológiát amit használnunk kell. egyébként az igazi ha külön is van választva a sokszor radiátorokat is tartalmazó körtől vízügyileg a padló kör.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#26741) neduddki válasza szabjan (#26738) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a padlo felszini homerseglete a lnyeg aminek 25-27 fok koztt illik lenni hosszu tartozkodasu helyisegekbe /furdo tobb/, ezt sokfel vizhomerseglettel el elehet erni
de ha 55belepo viznel feljott ajarolap ott szar anyaghgal szaru; raktak aramnykezu mesterm szerint

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26742) erdoke válasza Kombat (#26737) üzenetére


erdoke
titán

A padló/fal kör szerintem csak a kazánon (elöl fent, a burkolat alatt) légteleníthető, és éppen azt nem csinálták meg. Elvileg automatikus légtelenítő van a kombi Vitodens 100 W-n, de nem várom el tőle, hogy 100 %-osan megoldja a helyzetet.
A földszinti osztókra tettek most egy csapot, amin könnyebben lehet átmosatni a rendszert, talán az is használható légtelenítésre. :F

A legjobb aláírás a héten

(#26743) neduddki válasza erdoke (#26742) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tejjesn korektul megoldja, elszoszmotl vele egy ideig de elintezi alevegot:- )

udv

neduddki

mod: de az uj rendszert nem si teleraktak legtelenitokkel

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26744) föccer válasza neduddki (#26741) üzenetére


föccer
nagyúr

Vagy csak nem raktak elég cukorkát a betonba :C XD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26745) neduddki válasza föccer (#26744) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

cukor nelkul a beton is csak papirkutja:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26746) BRIKLY válasza Met (#26731) üzenetére


BRIKLY
veterán

Úgy látom ennek az ára a duplája mint a sima..Konyhára esetleg még elmegy a sima?Fürdőre nem,az oké.
Ahol közvetlenül vízhez jutna ott úgyis csempe lesz rajta,csak ugye a gőz miatt kérdem.

Honnan lenne érdemes rendelni ahol minden hozzávalót megkapok jó árban,és viszonylag jó árban házhoz hozzák?

Illetve még lenne egy hülye kérdésem a felrakással kapcsolatban.Elég mindent csak ragasztani? :B

(#26747) cekkk


cekkk
veterán

Az ilyen jellegű portálzárakba vajon sima zárbetét való, vagy valami spéci? :U

(#26748) Met válasza BRIKLY (#26746) üzenetére


Met
Topikgazda

Nézd meg milyen bolt van hozzád legközelebb.
Milyen szigetelést raksz a karton mögé?

cekkk az rajtad múlik milyen betétet szeretnél beletenni :K méretileg egyformák a betétek, az ajtótól függ hogy milyen hosszúnak kell lenni, esetleg asszimetrikus kell mert nem az ajtó élének közepén van a zár.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26749) BRIKLY válasza Met (#26748) üzenetére


BRIKLY
veterán

Van itt helyben egy bolt, de nem túl olcsó.Szolnokról,vagy távolabbról viszont nem tudom mennyiért szállítanak.
Normál Polisztirol, és valahol olvastam,hogy fóliát kellene tenni a szigetelés és a gipszkarton közé,ez nem tudom mennyire igaz,de ezzel az a problémám hogy akkor érdekes lenne ráragasztani a gipszkartont.

(#26750) cekkk válasza Met (#26748) üzenetére


cekkk
veterán

Mindjárt csinálok fényképeket róla :D :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.