Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26101) FatalEror válasza Met (#26099) üzenetére


FatalEror
addikt

Ha nem szempont,hogy pont a kamera legyen csak magasabban,és ne az állvány,akkor másik megoldás,hogy levágják a lábak végét,abba belső menetes popszegecset raknak,abba mehet bele a menetes szár,a végére pedig ez a gömbölyű fejű anyát lehet rakni,szóval lábanként lehet állítani a magasságot,akár mm-s pontossággal.

HardCore is my LifeStyle

(#26102) kisfer válasza macera2 (#26092) üzenetére


kisfer
aktív tag

Igen hőszigetelő üveggel, nem ők is úgy csináltatták meg h kivágták a régi ablakot maradt a tok és abba ment bele az új szóval vmivel kisebb lett mint volt.

talpas: köszöntem a felvilágosítást. :R

szilchi: köszi neked is a leírásodat,de ez csak ki lesz vágva és abba a régi tokba lesz berakva az új.
Mennyi volt neked az ablakok ára?

Én is így akarom megcsinálni ahogy te is leírtad, ahol megtom ott magam csinálom meg.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#26103) szilchi válasza kisfer (#26102) üzenetére


szilchi
őstag

Kaptam a ház mellé 2 db. fa ablakot hőszigetelt üveggel ajándékba :) .Meg találtam egy melléképületben egy terménydarálót..Majd még a nappaliba kellene vennem egy olyan 180x140 körüli ablakot.Az mifelénk olyan 28-30ba kerül,használtan.Fából akarom,az szvsz esztétikusabb.Bár a fürdőbe meg egy kisebb szobában műanyag ablak lett berakva.Amit tudok,azt igyekszem én is magam megcsinálni.De a kényesebb dolgokhoz mindenképp szakember kell.Mondjuk egy lamináltpadló lerakás olyasmi,amit maga is meg tud csinálni az ember.Elméletileg a járólapozás is.Van pár "oktatófilm" a Praktiker és a Bauhaus oldalán.Erre felé olyan 1300-1500ért rakják a lapot/csempét,attól függ milyen vastag a lap.A filmek alapján ez sem tűnik nehéznek,de én mondjuk nem vállalnám be. :)

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#26104) sbazsi


sbazsi
veterán

Akkor kicsit pontosítok: nem a fényképezőt tenném rá, hanem egy vakut, softboxban. Amit adott esetben, ha lenne egy ilyen toldórúd, rá tudnám irányítani egy asztalra. Ez normál állvánnyal nem valósítható meg. És pont ezen okból kifolyólag a magasabb állvány sem megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#26105) Nkboy válasza szilchi (#26103) üzenetére


Nkboy
senior tag

Szerintem minden szaki tapsolna örömében, ha minden olyan egyszerű lenne, mint az "oktatófilmekben".

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#26106) talpas válasza szilchi (#26100) üzenetére


talpas
aktív tag

És az a párcenti hosszú csavarozás se maradjon ki. Abba a felületbe tud ám feszíteni a tavaszi szél. És tegyük hozzá a purhab nagyon jó találmány viszont nem arra van, hogy helyén tartson ablakot, keretestől.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#26107) Retro DJ válasza csemberlen (#26090) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

22 a kanyarig, a kanyartól 18 és a szelephez pedig 15 mm-es csővel kapcsolódik. Ennek mi lehet a magyarázata?

Retro

(#26108) csemberlen válasza Retro DJ (#26107) üzenetére


csemberlen
őstag

Anyagtakarékosság. De attól még lehet jó. Most nem értem ez már működő kiépített rendszer, vagy most kerülne fel egy radiátor?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#26109) szabjan válasza Retro DJ (#26107) üzenetére


szabjan
tag

Ez látod egy jó kérdés.
Most csinálunk egy fűtéscserét és a két darab 1600 os lemezt én már 18 -al kötöm. /amennyiben megengedi az előtte lévő méretezés, egyel nagyobb minimum... / 10-12 össz radiátor szám felett már illik egy 1600 ost 18 -al kötni 1800 felett pedig már keresztbe is. De ha 3db 1600 -os radiátorból áll az egész rendszer akkor tökmindegy mivel kötöd.

a vizesember

(#26110) maross


maross
veterán

Hali. Beroffentettuk a cirkot par napja, felnyomtam kb 1.8-2 barra a rendszert, es most ket helyen is csopognek a radiatorok. Engedjek le belole? (egyaltalan hol lehet?). Illetve a radiatoroknal a lenti tekero mire jo? Eddig nem is neztem hogy leteznek, csak a fenti nagyobbakat allitottam a folyoson, ott kb 4 negyzetmeterre jut ketto is, teljesen foloslegesen.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26111) Met válasza maross (#26110) üzenetére


Met
Topikgazda

A radiátoron alul az a szelep a torló szelep, azzal tudod szabályozni hogy mennyi időt töltsön a meleg víz a radiátorban, azt hiszem :))

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26112) maross válasza Met (#26111) üzenetére


maross
veterán

Egyik radiatornal meg se tudom mozditani (meg nem is vagyok benne biztos, hogy kellene).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26113) Met válasza maross (#26112) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát ha meleg a radiátor akkor nem kell piszkálni.

A házba ahol lakunk a tulajdonos (rokon) nyafogott, hogy hideg van a nappaliban, beköltöztünk tényleg hideg volt a radiátor, és miért, mert alul el volt zárva a torló szelep.
Állították hogy régen mentek a radiátorok de abban meg biztos vagyok hogy ők nem nyúltak hozzá.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26114) maross válasza Met (#26113) üzenetére


maross
veterán

forronak forro,, csak csopog :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26115) szabjan válasza maross (#26114) üzenetére


szabjan
tag

Csöpög, csöpög...de hol? :)
Alapvetően a nyomástól nem függ a csöpögés. Kisebb nyomáson annyival kevésbé.
Igaz, ilyenkor ha kevésbé akkor el is párologhat akár a meleg radiátoron és nehéz észrevenni...

a vizesember

(#26116) maross válasza szabjan (#26115) üzenetére


maross
veterán

ugy latom alul, az also tekeronel. amikor felmelegedett, a maximumon 2.5bart mutatott a meroke.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26117) szabjan válasza maross (#26116) üzenetére


szabjan
tag

Jó lenne egy fénykép róla, de nem sok jónak nézel elébe. Általában sima orsómenetes elzárók a torlók O gyűrűs tömszelencével. Gyakorlatilag javíthatatlanok. Ami segítség lehet, hogy némelyiknek van fém kupakja a belsejében egy tömítéssel. Ekkor jól lehúzod a kupakot és reménykedsz... :)

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#26118) maross válasza szabjan (#26117) üzenetére


maross
veterán

jo, de tavaly 0 gond volt, most meg 2 is ereszt :(. holnap visszaterek a problemara, most szulinapozunk, es egyeb okok miatt mar nem tudok szubjektiven tekinteni a temara :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26119) Dr.Zoo válasza maross (#26116) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha zárt a rendszer, a 2.5 bár sok üzemben. Szerintem. 2,5 bárnál nekem má kinyit a lefújószelep.
1.2-1.5 bár nyugalmi, 2-2.2 max üzemben.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26120) Retro DJ válasza csemberlen (#26108) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Mukodik mar 5 eve, de keveslem a teljesitmenyet. Ezert gondolkoztam, hogy ez nem gaz-e? Viszont hotziher, hogy nincs keresztbe.

Retro

(#26121) Retro DJ válasza szabjan (#26109) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

1 120-as, 1 kb 40es, 4 Db 100as, 2 db 60-as meg ez a 180as kb.

Na erte mit mondasz?

Retro

(#26122) maross válasza Dr.Zoo (#26119) üzenetére


maross
veterán

es hogy tudok leengedni belole?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26123) Retro DJ válasza szabjan (#26109) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Ma este lefenykepezem (ha lesz erom), es akkor talan vilagosabb lesz!

Retro

(#26124) csemberlen válasza Retro DJ (#26120) üzenetére


csemberlen
őstag

A közelebbi radiátorokat kéne akkor alul arányosan zárni, ezzel is lehetne a távoliba kényszeriteni a vizet.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#26125) Ton-ton válasza szilchi (#26100) üzenetére


Ton-ton
tag

A rés inkább 1-1,5cm oldalanként. Az ablakra illik feltenni rögzítőfüleket, erre akár a hilti szalag is megfelelhet (ha nagy a rés akkor nem). Illetve ha a régi tokba teszed az ablakot, akkor ahhoz is csavarozhatod az újat, legalábbis a zár felőli oldalon (ott tudod a kagylók alatt láthatatlanul csavarozni).
A rögzítőfülekkel már alapból megakadályoztad hogy nagyon elmenjen a függőtől (nem ezért fontos egyébként).
Egy nagy flakon hab alapvetően elég egy bejárati ajtóhoz, illetve 2db. 90*120-as ablakhoz. 150-s ablaknál már illik középen kitámasztani amíg dolgozik a hab. Miután kivetted az ékeket, a helyét is illik habbal kinyomni.

http://qtp.hu

(#26126) neduddki válasza szabjan (#26109) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a furodszobai bordasfalakten is keresztbe kottetem kivancis leszk mi szol majd iy a 35-40 fokos vizhez

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26127) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Most jöttek vissza ásókák...... Ma reggel 3 új tankcsapda, asszem veszek egy mechanikus csapdát, mert kezd telilenni a bucim velük...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26128) szabjan válasza neduddki (#26126) üzenetére


szabjan
tag

..hát ha szerencséd van 35-40 fokos lesz a radiátor. :D Nem ártottál nekik az biztos.
Nagyobb TSZR -okat illik is keresztbe kötni. 1200 -as felett mindenképp. Alatta alulról is elmennek ha nincs extra sok radiátor a rendszerben. Felülről meg semmikor nem kötni....

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#26129) neduddki válasza szabjan (#26128) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az a baj hogy a rugos merok nagyon pontatlanok /tul vagyok a 10db-on:- )/, igy asztan infrassal meregetek, a vizarambavalo digitalis izekre me meg nem vetem ra magam...
kivancs leszek a furodben eszre veszek-e vmit ill. az uj aprosag /1035x1720 xke/ majd hogy trelkjesit

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26130) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

annyira ledelunk hogy a kompaktokrol mar el si feldkezunk szoval eddig nagyn meg vagyo veluk elgedve: GE T2:

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26131) ALI_G


ALI_G
veterán

Hi!

Előszobába szeretnénk laminált padlót, lehetőleg némi szigeteléssel. Ismertek pesti céget akik korrekten dolgoznak? Érdemes nekem megvenni az anyagokat, vagy elég a laminált padlót megvenni, a többit bízzam a cégre?
Milyen vastagat/kopásállóságút keressek?
Olvasgattam, hogy ezt meg lehet-e oldani házilag, de úgy érzem nem lenne az igazi ha én csinálnám.

köszi,
ALI_G

[ Szerkesztve ]

(#26132) runner 125 válasza ALI_G (#26131) üzenetére


runner 125
nagyúr

..pedig egyszerű az egész, persze te tudod. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26133) ALI_G válasza runner 125 (#26132) üzenetére


ALI_G
veterán

Van elég renoválni való a lakásban :) nem unatkozom. Bár ha tudtok egy jól leírást amatőröknek, akkor még megfontolom.
A nehézséget ott érzem, hogy ragasztani kell, mert az előszoba szélessége 1,20 körül van, a padlókat meg 1 m-ben árulják.

[ Szerkesztve ]

(#26134) Met válasza ALI_G (#26133) üzenetére


Met
Topikgazda

Hogy mit kell csinálni?
A laminált lerakása egyszerű, nem igényel szakértelmet csak gyakorlott barkács kezet (értsd: ha fel tudsz fúrni a falra egy polcot és még vízszintes is lesz akkor le tudod rakni a lamináltat).
Különlegesebb szerszám sem kell hozzá.

Ha a szigetelést alá érted akkor lehet kapni vastagabb polifoam lapokat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26135) FatalEror válasza ALI_G (#26133) üzenetére


FatalEror
addikt

[link]

HardCore is my LifeStyle

(#26136) runner 125 válasza ALI_G (#26133) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ragasztani? WTF? Tényleg hívj inkább valakit. ;]

Az összes laminált pattintós. Korai darabok még csak sima núttal kapcsolódtak egymáshoz (így frankón szét is szoktak csúszni..), a mai darabokat már 'klipszes" megoldással gyártják, így nem tud elválni a két padlóelem:

Ezt a ragasztást, illetve h a padlókat '1 méterben árulják'-ot viszont tényleg nem értem.

Első körben azt kell eldönteni, h mely irányba szeretnéd lerakni a szalagparkettát. A szakik azt szokták javasolni, h az ablakara - nagy fény felületre merőlegesen kell lerakni a sorokat, így a fény nem fogja megtörni az illesztéseket.
De, ha eleve egy 1,20 x 3-4-5 méteres az előszobád, akkor mindenképpen hosszában célszerű lerakni.

Google-zz rá, h szaladparketta lerakás, szerintem számtalan cikket fogsz találni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26137) kisfer válasza szilchi (#26103) üzenetére


kisfer
aktív tag

Vágom, akkor jól jártál :)
Én nem használtan akarom megcsinálni vagyis úgy itt nem találtam ilyen ablakokat.

Igen a laminált padlót én is magam akarom lerakni meg mindent amit megtok csinálni magam festés,csempézés,betonozás stb.

Én se merem annyira bevállalni ezeket de megpróbálom, néztem róluk oktatófilmet...

Mit lehet csinálni a falakkal h ne repedjenek meg,ne jöjjön le róluk a festék stb. ?
Most volt itt a kőmüves és mondta h ez a baj a vályogházzal,megcsinálja ő szépen ahogy tudja levakolja újra stb. de nem sokáig fog tartani amíg megint kis repedések lesznek rajta.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#26138) Morris válasza kisfer (#26137) üzenetére


Morris
veterán

dryvit hálót neki! Akár az egész falra. :U

(#26139) FatalEror válasza kisfer (#26137) üzenetére


FatalEror
addikt

Nálunk is vályog van,dryvit hálóval kell a falakat fedni,majd arra fagyálló flexibilis csemperagasztó,ez egy nagyon kemény,festhető,és tartós felületet képez,nekünk 13 éve nem repedt meg!A falat érdemes akár flex+gyémántkorong segítségével enyhén irdalni a háló előtt,így még nagyobb lesz a papadási felület.

HardCore is my LifeStyle

(#26140) neduddki válasza kisfer (#26137) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pl

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26141) kisninja válasza FatalEror (#26139) üzenetére


kisninja
őstag

És nem fülled be a fal ? Mert az a réteg nem nagyon lélegzik.... Nálunk lekel verni az eddigi szar cementes vakolatot és javarészt meszeset kell felrakjak.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#26142) fero02 válasza kisfer (#26137) üzenetére


fero02
veterán

Gipszkarton?

(#26143) becsitibi


becsitibi
senior tag

Szevasztok Szakik!

Vettem egy ikeás LACK polcot,és ebből szeretnék 20 centit levágatni mert hosszú,az a rövidítés még nem ér bele a tartókonzolba,az a kérdésem hogy mivel csináljam,vagy csináltassam,gondolom a dekopír fűrész nagyon roncsolja,vagy vigyem el lapszabászhoz inkább.A vágott fele amúgy is a fal felé fog nézni.

Üdv:becsitibi

(#26144) szilchi válasza kisfer (#26137) üzenetére


szilchi
őstag

Nekem mindenhol gipszkarton lesz.De a Dryvit háló is jó ötlet.Jó állapotú faablakot használtan találni nem könnyű.Erre felé az osztrák határ közelsége miatt van azért pár,mivel a legtöbb kiszerelt ablak onnan jön.Van köztük jó darab is.

Ezt az élvédőt milyen néven forgalmazzák?Élvédőzés
Egyszerűbbnek tűnik,mint a fém élvédő és ezt tekercsben árulják és nem szálban ami könnyebbé teszi a szállítását.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#26145) FatalEror válasza kisninja (#26141) üzenetére


FatalEror
addikt

Semmi penész nincsen!Mondjuk nálunk az ablakok fák,szóval azok sem zárnak hermetikusan,mivel nem műanyag.

HardCore is my LifeStyle

(#26146) hossszú válasza FatalEror (#26145) üzenetére


hossszú
őstag

Penész nálam sincs pedig 5 kamrás műanyag ablakok vannak. A falazat 50cm-es vályog Baumit rendszerrel levakolva ami áll fém vakolaterősítő hálóból, 4mm-es előfröcskölőből, 6-8cm thermo vakolatból, üvegszövet hálóból és zsákos nemesvakolatból.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#26147) Winner_hun válasza becsitibi (#26143) üzenetére


Winner_hun
félisten

Papírbetétes, nem biztos hogy le szeretnél belőle vágni. A szélén, illetve ahol a tartóknak a helye van ott van fa, a többi belül csak papírváz. Ha levágsz belőle az nem lesz szép.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26148) kisninja válasza FatalEror (#26145) üzenetére


kisninja
őstag

Mondjuk nálam nincs leszigetelve tehát a víz felmegy a falon (nem nagyon csak kell szellőznie).
Én is baumit meszes vakolatot fogok használni. Csirkehálóval behálózva.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#26149) FatalEror válasza hossszú (#26146) üzenetére


FatalEror
addikt

Én összegezve azért szeretem a vályogot,nagyon kellemes a levegő mindig,illetve nálunk 60cm-s falak vannak szimplán,nincs szigetelés,de nagyon jól szigetel!

HardCore is my LifeStyle

(#26150) szilchi válasza szilchi (#26144) üzenetére


szilchi
őstag

Közben meg is találtam,előtte más néven kerestem :) .GK papír erősítő csík
Egész jó az ára és szvsz egy tekercs elég egy-két szobához

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.