Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25901) neduddki válasza Melack (#25900) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aki racsavarja:- )

udv

neduddki

mod: vi mar linkee korabban si de a guggol ez dobta fl elsore nekem

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25903) x_o_n válasza Kalandor (#25902) üzenetére


x_o_n
veterán

konkrétan milyen a bútor?
ha lefóliázod mivel azt vasalni,ragasztani kell,a büdös életben nem állitod vissza.
az egyetlen megoldás,ha feszel fehér öntapados tapétát olyan mint a matrica,drága és rémálom felrakni.
azt le tudod majd szedni,de számithatsz arra hogy nem egyszerü leszedni és utána még higitóval is kell a ragsztó nyomokat dörgölni...és ugye ha gyengébb minőségü a bútor eredeti fóliázása,vagy lakkozása,akkor bizony megszedi.de sesetleg sebbenzinnel bár jóval lasabban kiméletesen megoldható.
nem tudom mennyi ideig lenne rajta és mekkora a bútor de kétszer gondold meg.
ez a fehét fólia - matrica sem olcsó,leszedni sem olcsó,lehet jobb egy olcsó ikeás fehér bútort venni.

(#25905) wwhy válasza Kalandor (#25902) üzenetére


wwhy
veterán

Én a bükkszínű szekrényt szétszedtem elemeire, és wenge színű farostlemezzel borítottam be. A élekre meg élfóliát vasaltam, így sehol egy rés és egyben van az egész. Igaz, a farostlemezt kis szögekkel több helyen hozzáfogattam az eredeti bútorelemhez, de ez jó minőségű kétoldali ragasztóval is megoldható.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#25906) x_o_n válasza Kalandor (#25904) üzenetére


x_o_n
veterán

én ugyan ezt még akcióban vettem de teljesen korrekt

(#25907) Met válasza Kalandor (#25877) üzenetére


Met
Topikgazda

Létezik olyan fólia ami könnyen visszaszedhető, ha van a közelben valami dekoros cég ahol nyomtatnak fóliára kérdezd meg ott vagy itt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25908) zoltan6 válasza Agostino (#25897) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem ilyen conrad-os van,van egy központi egység,meg van a radiátorokon elektronikus szelep,aztán rádiójelle kommunikálnak.
egy sima csőfogóval fel lehet rakni,meg levenni a másikat,sőt először nem volt még csőfogóm sem,kombináltfogóval raktam fel.

[ Szerkesztve ]

(#25909) csemberlen válasza wwhy (#25888) üzenetére


csemberlen
őstag

Magyarországon az nemigen használható, délebbi országokba tervezték.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#25910) Hasaggymeg válasza wwhy (#25888) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem ajánlom.

(#25899) Agostino ...csak megtérülési idő kiszámítása végett írom,hogy én nagyon kitartó tekergetéssel egy átlagos fűtési idény alatt 13% tudtam spórolni,ami ~13-15 ezer forintnak felelt meg. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#25911) wwhy válasza Hasaggymeg (#25910) üzenetére


wwhy
veterán

Kicsit konkrétabban :F

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#25912) Agostino válasza Hasaggymeg (#25910) üzenetére


Agostino
addikt

szia

elsősorban nekem arra kellene, hogy reggel mielőtt munkába indulunk fűtsön pár fokot aztán hét óra felé lőjje le magát 18 fokra, kutya azért mégse fagyjon meg otthon : ) fél öt felé pedig kezdjen el fűteni 20-21 fok felé, hogy ne akkor kelljen felfűtenem a hideg lakást, mikor hazaérünk. szóval nem is annyira a megtérülési idő fontos nekem, inkább az automatizmus : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25913) Hasaggymeg válasza Agostino (#25912) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A befektetés megtérülése,ergo számottevő megtakarítás nélkül minek automatizmus? Újabb meghibásodható ketyere a házban?Te tudod.

(#25911) wwhy...a szakszerűen kivitelezett,egy vagyonba kerülő napkollektoros rendszer olcsó és halovány utánzata.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#25914) wwhy válasza Hasaggymeg (#25913) üzenetére


wwhy
veterán

Ezt gondoltam :)
De mi a baj vele: nem melegíti fel a vizet? Nem keringteti? Egyszerűen bedöglik x hónap után :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#25915) runner 125 válasza Lipton (#25880) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem, köszi.

Bepróbálok szerintem egy ilyen helytakarékos szifont első körben, aztán ha sehogy nem fog beférni ez a kihúzható szemetes, akkor én is szerválok két kocka vödröt, és valamilyen polcot fölé, amire mehetne a vegyszerek, rongyok.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25916) talpas válasza wwhy (#25882) üzenetére


talpas
aktív tag

Nem szabad csak a szükséges nekem ennyi meleg víznél megállni! Ha megfogsz 1 kiállított kollektor elemet, ami az a lilás színű cső, az egy hőcsapda! Szórt fényben is forró tud lenni!. Most akkor indulj ki kb. 10-es blokkal, merőlegesen ráérő napfénnyel akkor, mikor lerohad minden a napfénytől. Erre írta fórumtársunk, kopasztásra alkalmas hőfokú vizet kapsz. Védeni kell a rendszert! Erre mondom én, ez a rendszer szállodáknak konyháknak igen, megéri. Magánházban sok év a megtérülés, legjobb lenne a fűtőkörbe használni, hát épp a téli hónapok azok amikor nem süt a napocska. .De van aki vesz 1 hőcserélős bojlert, a fűtőkörbe a padláson a cserép alatt elvezetett KPE csövet belevezeti, kihasználva a nyári hónapokat, ebben az esetben is a biztonság a lényeg pufferelni kell a rendszert, a KPE meg ugye nem erre való. Kreatív a Magyar tudom de a a biztonság többet ér.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#25917) Agostino válasza Hasaggymeg (#25913) üzenetére


Agostino
addikt

a kényelem miatt : )))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25918) biker


biker
nagyúr

SD kazán szaki van erre?
ebus termosztát bekötve, nem indul a fűtés, minden más működik
"S.30
Hibaüzenet, nincs sem fűtés sem HMV igény. Ha EBUS helyiségtermoszátot csatlakoztattak a készülékhez, ellenőrizze, hogy a shunt a kazán vezérlőkártya 3 és4 pontja között van-e."

de nincs 3-4 pont a panelen, sem a rajzon!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25919) Hasaggymeg válasza Agostino (#25917) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hagyni békén egy kényelmes hőfokra állítva nem a legkényelmesebb? :F ...renben,értettem,neked kell egy olyan. :R

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#25920) Hasaggymeg válasza biker (#25918) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A típus ott van az e-bus vezérelhető kazánok között? Vagy mindegyik az?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#25921) Agostino válasza Hasaggymeg (#25919) üzenetére


Agostino
addikt

nincsen kényelmes hőfok. éjszakára 18 fokra hagyom, reggel szeretek melegben ébredeni, nap közben fél ötig dolgozunk, este pedig szeretnék a tél közepén finom meleg lakásba hazaérni. szerintem ez annyira nem ördögtől való : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25922) biker válasza Hasaggymeg (#25920) üzenetére


biker
nagyúr

Igen
Semia condens

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25923) szabjan válasza biker (#25922) üzenetére


szabjan
tag

Az X17 es kapocssor két középsőjére megy az ebus ha minden igaz. A bal kettőre a hagyományos termosztát, jobb kettőre az időjárás követő NTC je.
De ez most fejből ment...

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#25924) biker válasza szabjan (#25923) üzenetére


biker
nagyúr

Igrn, és?
Ez hol válasz? Mondom bevan otve, minden funkcio el kiveve afmv inditast

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25925) Bandus99 válasza biker (#25924) üzenetére


Bandus99
őstag

En kerek elnezest, hogy probalt segiteni. :(

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#25926) Dr.Zoo válasza Bandus99 (#25925) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

:C ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25927) biker válasza Bandus99 (#25925) üzenetére


biker
nagyúr

mit segít azzal, hogy a tökéletesen bekötött működő termosztát bekötését elismétli???
komolyan, nemár!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25928) csemberlen válasza Agostino (#25921) üzenetére


csemberlen
őstag

Milyen hőszigeteltségű a lakás, gondolom társasházi.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#25929) Agostino válasza csemberlen (#25928) üzenetére


Agostino
addikt

újépítésű társas, igen. nemsokára felszereltetem a redőnyt a teraszablakok elé, akkor már asszem b energiaosztályú lesz. szerintem az már korrekt

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25930) biker válasza biker (#25927) üzenetére


biker
nagyúr

de akkor kezdjük megint alfától és omegától (hogy ne ilyen beszélgetés legyen:
Van áram, felkapcsoltam a lámpát, nem világit, mi a tipp?
Próbáltad esetleg felkapcsolni?)

1: sd semia condens, külső hőérzékelő + digit termosztát 2 évig működött
2: lekötöttük a digit termosztátot, és bekötöttünk egy ebusosat nyáron
3: hmv hőfok állítható rajta, fűtés görbe álltható, működik, tehát bekötés jó, ha 22 fokra tekerem 28 fokos vizet adna FMV előremenő, ha 25 fokra akkor 45 fokosat, ha 30 fokra akkor 65 fokosat FMV-rem de soha nem indul be a szivattyú és a láng, mert szerinte S.30 állapot, nincs fűtési igény (30 fokos termosztát esetén sem)

tehát minden adott, nem indul a kazán

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25931) Hasaggymeg válasza biker (#25930) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"(30 fokos termosztát esetén sem)"....esetleg tedd a hűtzőszekrénybe. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#25932) qdak válasza Lipton (#25879) üzenetére


qdak
addikt

Hat ezt nem igy tudom, persze katranyyal mas.

Agostino, en megertelek, anno gaz futest hasznaltuk, reggel mindig akkor futott, mikor mar indultam buszra :@
Este tuti leghidegebbe mentem haza.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#25933) Agostino válasza qdak (#25932) üzenetére


Agostino
addikt

igen, ez a gondom nekem is. felkelek negyed hétkor, feltekerem, mire érezhetően melegebb lesz már felöltözve iszom a kávémat, aminek meg nem sok értelme van...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25934) neduddki válasza Agostino (#25933) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ezert imadom a "pici" tulmeretezett xhenia xkr-t mirevegezk a mellekhejjsegben a furdoben mar meleg van:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25935) biker válasza Hasaggymeg (#25931) üzenetére


biker
nagyúr

röhögni fogsz, letekertem 18 fokra, hátha beindul, de nem :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25936) csemberlen válasza Agostino (#25933) üzenetére


csemberlen
őstag

most láttam aldi-ban 4e/ darabprogramozható radiátorfej

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#25937) Agostino válasza csemberlen (#25936) üzenetére


Agostino
addikt

na erre ránézek, aldi van tőlünk párszáz méterre. köszi a tippet. : ))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25938) neduddki válasza csemberlen (#25936) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor azt levitek mert nyaron emlekim serint 6k-ert lattam

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25939) hossszú


hossszú
őstag

Kilyukadt a tizenéves KF gázbojlerem :O gyorsan döntenem kellene, hogy mi legyen helyette, vegyek újra gázosat vagy térjek vissza a villanyosra. Mind a két rendszer ki van építve, az áramnál a vezérelt hálózatra lenne kötve ami ki is van építve ugyanis a gázos előtt ezt használtam. Igazából az érdekelne, hogy melyikkel olcsóbb előállítani a melegvizet.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#25940) thyeby válasza hossszú (#25939) üzenetére


thyeby
őstag

Gázos.

Uno - Csak annyit melegítesz, amennyit el is használsz.
Duo - Amennyit elhasználsz, annyi mindig melegítve is lesz.

(Jelek szerint elfelejtetted már, milyen fíling, amikor kifogy a villanybojlerből a melegvíz.)

Több fa van, mint asztalos!

(#25941) hossszú válasza thyeby (#25940) üzenetére


hossszú
őstag

A gázosból melyiket érdemes megvenni? Azért nem bánnám, ha nem kellene tíz évente bojlert cserélnem mert kilyukad. A családban volt egy másik KF ami szintén tizenegy éves korában kilyukadt, ezeknek ezek szerint ennyi az élettartama. :(((

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#25942) Dr.Zoo válasza thyeby (#25940) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hát..

Mindegy.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25943) thyeby válasza hossszú (#25941) üzenetére


thyeby
őstag

Sok dolog függvénye az, hogy melyik áll Neked jól.
Most a hasamra ütök:
Átfolyós parapetes FÉG (kb 100 rugó). De kérdés, hogy beépítheted-e, hogy mit vársz tőle?
De nem lenne elég tenni bele egy új hőcserélőt? Igaz, nagy pénz, de kisebb, mint egy komplett új vízmelegítő.

Több fa van, mint asztalos!

(#25944) thyeby válasza Dr.Zoo (#25942) üzenetére


thyeby
őstag

Írd meg, mire gondoltál, lehet, hogy épp Te segítesz a kérdezőnek legtöbbet.
Pl, hogy villany, és nincs szénmonoxidveszély.

Több fa van, mint asztalos!

(#25945) hossszú válasza thyeby (#25943) üzenetére


hossszú
őstag

Gázosból csak kémény nélküli hőtárolós jöhet szóba mert nincs kéményem, a jelenlegi is ilyen.

Dr.Zoo mond amit mondani akartál. :)

[ Szerkesztve ]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#25946) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

üdv mindenkinek

ha estleg van kérdés légkezelő automatikával kapcsolatban akkor kérdezzetek :DDD
illetve ha lenne bármi nemű légkezelővel kapcsolatos kérdés, arra is megpróbálok valami okosat mondani
bár ilyen gépészeti megoldást nem igen használunk egy "sima" lakásban :DDD

klíma technika is jöhet óvatosan :U

(#25947) Dr.Zoo válasza thyeby (#25944) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Semmi, csak eszembe jutott, hogy vajon nála hány óra, amíg fellfor egy fazék víz a földgázon? :U
Nálunk sok. :DDD
(ergo trágya minőségű a vezetékes gáz...)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25948) hossszú válasza Dr.Zoo (#25947) üzenetére


hossszú
őstag

Ez így igaz, néha olyan szép sárga a lángja. :)

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#25949) Dr.Zoo válasza hossszú (#25948) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én két éve leváltottam a cirkót a melegvízcsinálásról. Meguntam, hogy várok aztán langyi, aztàn melegszik, aztán melegebb, aztán eccer majd forróbb lesz... Unokatesóm nemrég vett egy átfolyós villanyost, nappali áramról megy neki, azonnal van forróvíz, és elvan, mint a befőtt. Nekem egy 120 literes hajdú figyel a falon, nemsoká bekötöm a fűtési körbe, és a fatüzelésű kazánom-al állítom elő a forróvizet, ingyen. Persze csak addig, amíg fűtési szezon van.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25950) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Olyan gond van, hogy a sulink koleszában nincs gáz és nem is biztos, hogy lesz. Nem tudtok valami alternatív fűtést javasolni? Valami olyasmi kellene ami költséghatékony, illetve egy 2,5x4 méteres szobába vagyunk 4-en szóval helytakarékosnak is kellene lennie. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.