Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18901) DeFranco válasza szabjan (#18895) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt szoktam én is szajkózni, nem is vagyok vele népszerű. Inkább lakom a mostani 40 évesben (ezzel is vannak gondok, de nagyságrendekkel kevesebb, mint ezekkel. Ha be lennénk szigetelve, nem is adnám el, csak családtagnak, hogy családon belül maradjon) mint egy ilyen újépítésűben.

(#18902) FatalEror


FatalEror
addikt

Szevasztok!
Villanyt akarok szerelni,szóval szeretném kikérni a véleményetek. :R
Van egy gardrób szekrény,és hozzá tartozó lámpa+kapcsoló,de a gardrób 2 külön részből áll,szóval 2 lámpa van,kapcsoló viszont csak 1db.És itt jön a kellemetlenség,hogy ha fel akarod kapcsolni a villanyt,hogy láss a 2-s gardróbba,akkor át kell menni az egyesbe!Na most kapcsoló egy 2-eres kábelre van kötve,ugye ebben nincsen föld :N,nem én csináltam,de szakszerű,mert ugyan az csinálta aki a cirkónak a hitelesített "relés dobozt" (nem jut eszembe a szakszerű neve),és még élünk,illetve neki is megvan még a munkája,és nem is ölt vele embert.Na és lényeg,hogy hatalmas agyammal azt találtam ki,nem tudom mennyire szakszerű :N,hogy ezt a 2-eres kábelt elvágom,megblankolom a kábelvégeket,majd a 2-eres kábelt ami menne 2-s gardróbba,annak az egyik végét összesodrom azzal 2-eres kábellel amelyik megy az eredeti kapcsolóhoz,tehát ezt a 2 kábelt bedugom egy csokiba (sorkapocs),és utána az eredeti kapcsoló vezetékét a csoki másik felébe.

Ez érthető,illetve jó lenne?

HardCore is my LifeStyle

(#18903) philoxenia válasza FatalEror (#18902) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem igazán érthető, de Neked alternatív kapcsolóra van szükséged, ahhoz nem elég a két drót...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18904) csemberlen válasza FatalEror (#18902) üzenetére


csemberlen
őstag

Érthetetlen :Y
de nem fog müködni, kapcsolóból nem tudsz olyat csinálni, hogy továbbviszed, és egy másik kapcsolót létesiteszu egy másik lámpával. kötödobozból legetne leágazni.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#18905) FatalEror válasza csemberlen (#18904) üzenetére


FatalEror
addikt

Jól van mindegy akkor megcsinálom kötődobozzal,vagy ahogy philoxenia által linkelt rajzon van. :R

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#18906) philoxenia válasza FatalEror (#18905) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A linkelt rajzon speciális kapcsolóból is kettő van, ezek nem egyszerűen megszakítanak, hanem tulajdonképpen váltókapcsolók...[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18907) Hasaggymeg válasza neduddki (#18878) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Igen.Ami a radiátort illeti,így első látásra valami Calidor-hoz hasonló,tagosítható lehet,melynek végdugóit nem a megfelelő szerszámmal tekerték be. :U Láttam ilyent felszerelve valakinél,aki csupán szolgáltatóval szembeni ellenszenvből nem tőlünk vásárolt Calidort,akkor emlékszem nem voltam elragadtatva tőle.Bár lehet,hogy jó míg van bevált a piacon én nem kísérleteznék vele.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18908) neduddki válasza Hasaggymeg (#18907) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

16 eves 55folotti belepovel a calodor s4-et bucira rakja, ellenebn 42-43 tol lefele nem tud mit kezdeni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18909) Hasaggymeg válasza neduddki (#18908) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ezt nem igazán értem,de ha te azt mondod... :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18910) FatalEror válasza philoxenia (#18906) üzenetére


FatalEror
addikt

Ilyenből van még egy valag itthon,mivel szinte az egész lakásban minden lámpához 2db kapcsoló van.

HardCore is my LifeStyle

(#18911) neduddki válasza Hasaggymeg (#18909) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat mit nem ertesz kis ertelenke???:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18912) Hasaggymeg válasza neduddki (#18911) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

...55folotti belepovel a calodor s4-et bucira rakja, ellenebn 42-43 tol lefele nem tud mit kezdeni...mi az,hogy 42-43 től lefele nem tud mit kezdeni?Szigetelőanyagból készítették,és nem melegszik ki? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18913) neduddki válasza Hasaggymeg (#18912) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a amagyarazaotot Toletek varom en csak a tapasztaltot mondom:- )
a viessman szetin a kilepo 44-32 kzott volt es az ddigi paradesfutes hejjet eppen langyosanakvolt nevezheto mig a calidorok gynyorun mukodtek eszre is lehetett venni a 2 szoba hofokan

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18914) neduddki válasza Hasaggymeg (#18912) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Urak errol mit tudtok?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18915) Hasaggymeg válasza neduddki (#18914) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Erről viszont tudok,mégpedig mert egy földszinti panel lakásban Calidor ajánlatunk ellenére ilyent szereltettek.Így kívülről nekem elég gagyinak tűnt és nem igazán esztétikus azzal a hősugárzóra emlékeztető,alul-felül gömbölyített formájával sem,de ami még ennél is rosszabb,hogy azóta is állandóan panaszkodnak,hogy hangos,felerősíti az áramlási zajokat. Kb.ennyit a Siriuszról.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18916) neduddki válasza Hasaggymeg (#18915) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

koszi, nekm is nezeteltere volt azzal a muanayg vacakkal, szukul a kor szukol akor:- )))
vmejjk nap elmegyek a pava utcaba es azokbolis kifacsarom az osszes infot ill. viessmant abajgatom az o visszatero vizhez bekeveros technikajukrol

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18917) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Buta vagyok fizikából: a hőmérséklet és a levegő páratartalma milyen viszonyban áll egymással? Azt vettem észre, hogy most, hogy 20 fok fölé tornászom a hőmérsékletet, a páratartalom is megemelkedett ~10%-kal. (45-55-ről 55-65-re). Jól gondolom, hogy ez azért (is) van, mert a melegebb levegő magasabb páratartalmat tud "megkötni", kevesebb csapódik ki a falakra?

(#18918) Hasaggymeg válasza DeFranco (#18917) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Igen,a mért páratartalmat azért is nevezik "relatív" páratartalomnak,mert az a hőmérséklet függvénye,és azt mutatja,hogy az adott hőmérsékleten mennyire telített a levegő vízgőzzel.Ezért lehet pl. a szauna közel 100C fokánál akkora gőzmennyiséget a levegőben tartani kicsapódás nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18919) maross válasza Hasaggymeg (#18918) üzenetére


maross
veterán

Szoval ha nalam 20 fok van a lakasban, nem 23, akkor alacsonyabban kell tartanom a paratartalmat, hogy ne peneszedjen a fal? Ez vajon sok szazalekos kulonbseg?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18920) DeFranco válasza Hasaggymeg (#18918) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez viszont, ha igaz az is, amit még a volt főbérlőmtől tanultam, mi szerint a páratartalom befolyásolja a hőérzetet ugyanolyan léghőmérséklet mellett, azt jelenti, hogy megfelelő "páratartalomkapacitás" esetén egy-két fokos hőmérséklet emelés dupla annyinak is érződhet a többlet relatív páratartalom miatt. (?)

[ Szerkesztve ]

(#18921) Hasaggymeg válasza DeFranco (#18920) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Igen,a melegben megnőtt relatív páratartalom miatt érezzük "fülledtnek" a levegőt,de 50-60% még nem lehet kellemetlen.

(#18919) maross ...igen,de itt fontos a falak hőmérséklete,az ablakok szigeteltsége mert a nagyon hideg felületeken alacsony páratartalom is ki fog csapódni.Ilyenkor vagy emeled a levegő hőmérsékletét,vagy csökkented a páratartalmat.Nálunk kinti -10,benti 21-22C-nál pl.55-60% alatt kell tartanom,hogy ne kezdjen vizesedni az ablak és a fal a sarkokban.

Amúgy egy 2-5 perces intenzív kereszthuzat 30% körülire csökkenti azonnal. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18922) DeFranco válasza Hasaggymeg (#18921) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Honnan veszem észre, ha vizesedik a fal a sarokban? Tapéta van. Gondolom nem "könnyezik" a fal :)

(#18923) Hasaggymeg válasza DeFranco (#18922) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Megkeresed a szerinted leghidegebb pontot,lehetséges hőhidat (általában alsó sarok) és megtapizod.Nedves lesz ha kicsapódott,de még irányadóbb az ablakszemek alsó vonala,mert a legjobb ablak sem ér fel a legsz@rabb fallal.Ha az vizesedik már figyelni kell.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18924) neduddki válasza DeFranco (#18917) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi!

nadekerme ne mongya ma hogy azalabbi kivlao abrahoz soha nem vot szerencsetlensege???:- )))

udv

neduddki

p.s. oszt meg avegn aszt is alicsa hogy ezt nem tugya fejbul lerajzolni.../vigyor lasd fenntebb/

mod: off en mar nem...

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18925) Hasaggymeg válasza neduddki (#18924) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Az elsőhöz volt,és hasznos is lehet ha tudod hogyan kell benne olvasni,mert egy csomó számolást elkerülhetsz.Ha jól emlékszem,az entalpia képletbe iktatásának a szellőztető rendszerek hőcserélőjének számításnál volt jelentősége.Másodikat még nem láttam.(de az is teljesen egyértelmű nekem :Y )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18926) neduddki válasza Hasaggymeg (#18925) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Santa Papa hotanbol volt /23 oldal, de lila kodom sincs mar hogy elhet, pedig levizsgaztam belole:- )/
a vas-carbon abrat meg szerkobol kellet fejbol fujni, megrajzoltad utanna mondtak egy adatot es meg kelelt mutani hun van az abran juppi izglmaz vot

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18927) DeFranco válasza Hasaggymeg (#18923) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az ablakok abszolút nem párásodnak, a homlokzat-szomszédüreslakás-plafon sarokban mintha enyhén sötétebb lenne a sarok, de folt nincs, majd felállok megnézem nedves-e. Innen megnézve nem az.

@neduddki: a következő ilyennél bemásolom neked az újrakodifikált többször módosított 2000. évi C. törvény a számvitelről egységes szerkezetben mellékletét képező javasolt számlakeret tükröt szíves tanulmányozásra...

egy mukkot nem értek ezekből :DDD

(#18928) DeFranco


DeFranco
nagyúr

(#18929) neduddki válasza DeFranco (#18927) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nahat akkor ha harc legyen harc: bof elejet erdemes atolvasni

udv

neduddki

mod: kiB! joooo, koszi, beszletem a avensis-essel normalisnak tunik

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18930) MongolZ válasza szabjan (#18895) üzenetére


MongolZ
addikt

Eh, tényleg ez a helyzet...
Sógorom ikerházakat épít, vagyis inkább épített a válság előtt, ők sem spóroltak ki semmit, már csak azért sem, mert egy részébe a rokonai költöztek (testvér, unokatesó, stb), viszont pont az ára miatt nagyon is nehezen mentek el... Fuvarozik is, azt mondja, hogy amit az építkezéseken vesztett, azt hozza vissza a fuvarozás... azóta nagyon nem erőlteti az építkezést :/ Pedig tényleg szépeket és jókat készít, viszont az emberek általában csak annyit látnak, hogy ott van 2 ház egymás mellett, ugyanúgy néznek ki, csak az egyik olcsóbb 10%-al... Sajnos erre van igény.

(#18931) Hasaggymeg válasza DeFranco (#18928) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Tényleg csupa olyan dolgokat műveltek,amit csakis egy olyan könyvből tanulhatna meg az ember.Ne firkáljanak a falra,vagy ne hintázzanak az ajtón a gyerekek... :U Vajon melyik káder kapott nívódíjat ezért a kisfilmért?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18932) DeFranco válasza Hasaggymeg (#18931) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nettó poénnak szántam, kisszinesnek, de ha már...

...szóval vannak olyan (ork jelzővel még véletlenül sem illethető) rétegek, akiknek ez akkor is az újdonság erejével hatott, meg most is úgy hatna. Kaptak ők is lakást bőven, de azt már mégsem mondhatták, hogy ez már nem az a fóliával bélelt földbe vájt lyuk, itt már tán mégsem kéne disznót váni a nappali közepén.

De nem is kell ilyen messzire menni: Nekem is volt olyan egyébként kulturált (diplomavárományos) lakótársam, aki azzal kezdte a friss műanyag (ötkamrás 1.1K-s) ablakkeret felavatását, hogy az addig megszokott 10-es facsavart betekerte a műanyag keret közepébe, hogy legyen mire akasztani a konyharuhát...

[ Szerkesztve ]

(#18933) maross válasza Hasaggymeg (#18931) üzenetére


maross
veterán

Van egy ismerosom aki polgalmesteri hivatalban tengette eletet, probaltak felzarkoztatni egyes retegeket, segiteni ahol lehet. Szegeny emberek hazan nem volt se ajto, se ablak, kozpenzen szepen kaptak mindkettot keso osszel. Tavasszal meglatogattak oket, hogy megkerdezzek mennyivel volt jobb, az ablak helyen folia, ajto helyen szonyeg fogadta oket. A kerdesre hogy mi lett az ajtoval ablakkal: Hideg volt, elegettuk.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18934) biker


biker
nagyúr

no, megjártuk a padlást megint.
szóval az északi fal vizesedése hosszas utána járás miatt ez volt, hogy a falra tett talpszeemnfa előtt és mögött sem volt szigetelés, lásd ez a kép


piros a téglafal, rajta a talpfa, a szürke a külső nikecell, mellette az utolsó gerenda kb 15cm-re volt, és innentől 90cm-enkánt a többi, ot a sárga az üveggyapot, rajta a gipszkartonon. Nos ebben a dupla lyukban a fal teteje fent a szigeteletlen tető alatt, ha -5 fok van akkor -5 fokos volt.

Most ilyen lett, a lila rész a nikecell és a gerenda közt purhab, körben, kitöltve a rést, a két gerenda közt meg 4cm nikecellből 2db 15cm-es csík be lett szabva, majd a tetejére a 7m hosszban 4 palack purhab még rá, ez olyan 8cm nikecell +10cm purhab lesz délutánra, remélem most már jó lesz :)
a többi felon a gyapot már ráér a téglafalra
De a nyárihoz képest szerintem 1-2cm-t már roskadt a gyapot, ez normális?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18935) harry


harry
veterán

Esetleg ezt a lakást tudnátok nekem véleményezni? [link]

Ami tetszik: ára rendben, közlekedés jó (bár kérdés, a nagy lajoson merre van), elvileg csendes udvarra néz, van a háznak saját bekerített parkolója, kutyát is le lehetne vinni gondolom este/reggel kicsit, nappali és háló jól néz ki, világos, van erkély, szigetelt a ház, van valami tároló is, akár azonnal költözhető,

Ami nem tetszik: fix díjas házközponti fűtés (a házk. annyira nem gond, a mérők hiánya némileg igen, de lehet amúgy sem jönnénk ki olcsóbban), nincs kép a konyháról és a fürdőről amiket elvileg nekünk kéne felújítani (annyiból jó, hogy legalább tudom, hogy jól lesz megcsinálva, és olyan lesz, amilyet szeretnénk, és ha valamelyest használható, akkor nem kell most, egyből költeni erre, ami anyagilag azért nem mindegy), közös költséget nem ír.

Szerintem egy megtekintést megér, aztán majd utána meglátjuk, mi a helyzet. Főleg az elhelyezkedése és a konyha/fürdő állapota érdekel. Meg a nyílászárókról sem ír.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18936) FatalEror válasza harry (#18935) üzenetére


FatalEror
addikt

A lényeget leírtad jó helyen van jó az is hogy saját a parkoló,tetszik az erkély és a tó?!
Ami kicsit aggasztó lehet,hogy 89-ben épült,víz/szennyvíz vezetékeket kérdezd meg illetve a villanyt,hogy azok már lettek-e cserélve!Megnézni mindenképp megéri!

HardCore is my LifeStyle

(#18937) DeFranco válasza harry (#18935) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elsőre: [link] Nagy Lajoson az Egressy és a Szugló utca között félúton, megnézheted a környéket "élőben".

Nem egy életveszély, de bírnod kell a nyüzsit. Orkok által enyhén-közepesen penetrált rész, előbb-utóbb építkezni fognak mellette. A piacot elnézve utóbb.

[ Szerkesztve ]

(#18938) harry válasza FatalEror (#18936) üzenetére


harry
veterán

Tó? :D '89 talán azért annyira nem vészes. Miféle elektromos szerelvények voltak divatosak akkoriban? Gondolom nem a papíros alumínium csodák... Van annál egyszerűbb módszer ennek kiderítésére, mint szétszedni egy konnektort?
Víz/szennyvíz vezeték cserélve lenne (ha tényleg fel kell újítani konyhát/fürdőt), abban meg bízok, hogy felettem nem lesz csőtörés...

DeFranco: az a gáz a hirdetés melletti térkép hivatkozással, hogy csak az utca van megadva, így automatikusan az utca közepét fogja kijelölni... tehát lehet akár egy saroknyira az Örstől, és az M3 mellett is.
Bár, azt írja Kiszugló, ha ez igaz, akkor nagyjából azért tippelhető.

De lehet mindjárt felhívom és kiderül.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18939) DeFranco válasza harry (#18938) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mondom hogy az, egyezik a kép a házról. Koordinátákat nem tudok linkelni, de ha ránézel a linkre, és oda állítod a street view figurát, ahova mondtam, akkor fogod látni a házat, és bebarangolhatod a környéket.

A parkolót elnézve nem a legalja lakja, kb. középosztály, a környező zöldben lakhatnak csövesek, ez minimum zajjal jár.

[ Szerkesztve ]

(#18940) FatalEror válasza harry (#18938) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát nekem az erkélyes képen a háttérben az teljesen olyan mint egy tó!
A vízvezeték oké,csak a szennyvízlefolyóval lehet gond,mivel 89-ben épült,szóval ha nem cserélték akkor az biztos vas,és e pár év alatt már biztos nincsen tipp-topp állapotban,és ezt szakaszosan sem lehet cserélni,szóval ha csere akkor végig a házban,mert ahhoz a régi rozsdás vacakhoz nem biztos,hogy hozzá tudják illeszteni "folyás mentesen".

HardCore is my LifeStyle

(#18941) DeFranco válasza harry (#18935) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Így ránézésre kis alkuval az árát megéri.

@FatalEror: az kerítés

[ Szerkesztve ]

(#18942) harry válasza DeFranco (#18939) üzenetére


harry
veterán

Igaz, meg is van: [link], [link]
Így elsőre annyira nem megnyerő a környék. Liget fél óra séta.
Szerintem utánajárok / megnézzük azért, hátha a környék megnyerőbb. Ha el lehet hozni 9-ért, akkor azért az is baráti.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18943) DeFranco válasza harry (#18942) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, én így nem tudtam linkelni :)

Ez a környék az ízlésetektől függ, én nem költöznék oda, az 100, de van ismerősöm, aki az Egressy téren lakott, neki nem volt elviselhetetlen. Magára csukta az ajtót, és jóság van. Tény, hogy ott az Egressy út túloldalán, az elég sötét rész, pár háztömb, ott valahogy összegyűltek (elterjedt, hogy sugárzik a kohósalak, amiből épültek a házak úgy '65-67 körül), meg ott a mekinél tobzódnak, de ez már egy kicsit arrébb van azért.

Ami szerintem inkább gond, az a forgalom, meg a körülötte levő "dzsindzsás" rész. Meg érdekes az erkélyen az a széles ragasztószalaggal összefogott palánk.

Az ára viszont nem vészes tényleg. Feltéve hogy minden patentra rendezve van a házban, és nincs tartozás, vagy tatarozási kényszer.

[ Szerkesztve ]

(#18944) harry válasza DeFranco (#18943) üzenetére


harry
veterán

Regisztráció után lehet :)

Forgalom zaja nem tudom, mennyire szűrődhet be, előny, hogy pont a másik irány néz, persze attól még van arra zaj. A susnyás nem tudom mit rejt, a falakon lévő graffitik sem túl vonzóak. Jó persze, ha minden stimmelne (ilyen úgysincs), akkor nem ennyibe kerülne, valahol kell kompromisszumot kötni, és lehet élőben nem is olyan rossz, főleg, ha már bement az ember. De összességében nem vészes.

Palánkot néztem én is :D Térelválasztó a szomszéd felől.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18945) DeFranco válasza harry (#18944) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze, meg kell nézni. Ha nagyon nem tetszene, hidd el, lebeszélnélek róla :)

(#18946) alázógyík válasza harry (#18944) üzenetére


alázógyík
őstag

Te direkt csak a házközpontis lakásokat keresed? :Y
Annyira kevés ember tudott róla jókat mondani...
Sokat kell fizetned a kevésbé melegért. Én biztos nem vállalnám be soha.

(#18947) harry válasza alázógyík (#18946) üzenetére


harry
veterán

Nem, én alapvetően radiátoros, saját cirkósat keresnék szívem szerint. Második helyen van a házközponti egyedi méréssel, aminek szintén vannak azért előnyei (meg mert barátnőm és családja ezt pártolja főleg). A konvektoros és minden egyéb, szintén saját állt a következő helyen, mondván, hogy ez is működik, és adott esetben saját cirkósra cserélhető (bár az sem egyszerű). A távfűtéses minden formáját kizártam inkább.

A nem-mérős házközponti pedig... sajna nem a legjobb. Most ilyen van (albérlet), igazából jó meleg van, erre panasz nincs, az ára hasonló (18k talán közös költséggel, fűtéssel együtt minden hónapban, de jelenleg nekünk így is megéri egyebek végett). Nem tudom, mennyire számolható, hogy amúgy vajon mennyit fizetnénk, ha ugye hasonló összeg jön ki, akkor mindegy. Ha sokkal alá tudnánk menni saját fűtéssel / kisebb hőigénnyel, akkor nem nyerő.
No csak egy hasraütött példa, ha havi szinten 5k-val olcsóbb lenne a saját fűtés, az 10 év alatt 600k. Tekintve, hogy a lakások árai javarészt 10-14M Ft között mozog, tehát már pusztán abban van egy elég nagy difi, nem ez fog dönteni.

De igazából, ha minden más jó a házon, és árban sincs elszállva, akkor ennyit bevállalunk. Úgysem fogunk itt lenni életünk végéig, ilyen ~10 év körüli időtartamnál azért még ennyi kompromisszumot lehet kötni - ha amúgy jó. Holnap délután majd felhívom.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18948) szabjan válasza FatalEror (#18940) üzenetére


szabjan
tag

A lefolyórendszer már simán lehet PVC. 89 ben már javában azzal szereltem. Öntöttvas meg semmiképp mert az már a 60 as évektől elmúlt. Ott ha nem PVC akkor AC /Eternit/ lefolyó van. De az is max csak a strangok. A többi zöld vagy szürke PVC. De ez a legkevésbé lényeges.
Harry:
A felszálló nyomócső már annál inkább. Az szinte biztos, hogy horganyzott acél. Mondjuk ezek is minimum 25-30 évre voltak szavatolva. A fürdőfelújításnál viszont azonnal számolj az ágvezetékek cseréjével. Magyarul újra kell csövezni a fürdőt, nem elég újraburkolni. Ennyi plusz minimum. A központi fűtést pedig nem érdemes rögtön fikázni szerintem. Itt mindenképp az egy éves árat kell összehasonlítani. Szereltem én már olyan házban ahol a szomszéd lépcsőházhoz képest leváltak a központi kazánról és nem érte meg. A gázgyárnak igen, mert számoljátok ki mennyi készültségi díj pluszban, vagy mi a franc.

a vizesember

(#18949) harry válasza szabjan (#18948) üzenetére


harry
veterán

Ágvezeték csere -> ez ugye még mindig lakáson belül, csak a saját részen futó vezetékek? Én is így számolok. Nem burkolnék újra régi/gagyi fürdőt úgy, hogy a vezetékek nincsenek rendben. Ezeknek a cseréje amúgy hol kezdődik? Tehát honnan az enyém, honnan lehet vele dolgozni? Csak vízóra után? Vagy a folyosón vannak valahol központi csövek, ahonnan leágazik a lakásba, és lehet onnan cserélni?
Mondjuk olyan szempontból akkor nem szerencsés, hogy gondolom nem csak a fürdőt kéne szétgányolni, hanem nyilván odáig is be kell vinni valahogy a csöveket. Bár gyanítom ez jó esetben a falakban fut, amin valami vakolás/glettelés, festés elég is utána (nem kell teszem azt az előszobát újra járólapozni, vagy ilyesmi).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18950) neduddki válasza alázógyík (#18946) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mi a gond a jol! megcsinalt es karbantarott hazkoztival?

udv

neduddki

p.s. harry: meg mindig ez tunik az utobbi idok legkokerktebjenek, amit korabban mondtam, herminamezon semmi epeszu ajanlat?

mod: 89ben ellenben nagyon meglepodnek a rez mazzagnak delejvezetes celjabol

Urak noncs vkinek kilcson Calidor-hzo tagosito fogo a ket unnep koze?

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.