Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19101) Morris válasza Dluinet (#19099) üzenetére


Morris
veterán

Igen tudom, nekem a fürdőbe 3W-os hidegfehér GU10 LED spot-ok vannak és nagyon jók! :K
Csak a konyhába a legerősebbet szeretném. Ott jelenleg 4x50W halogén van, ami 200W-al járul hozzá a magasabb villanyszámlához :DDD

A 12V-os rendszer számomra egy kicsit bonyolult, meg lusta is vagyok vele foglalkozni. :D

Péter80: Nincs ilyenből fölös 4db-od?? Megvenném.. (már ha tényleg kiváltja a halogént) :U

[ Szerkesztve ]

(#19102) Dluinet válasza Morris (#19101) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egy 12W-ps CREE led legalább egy 50W halogénnek felel meg

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19103) #47053824 válasza Morris (#19101) üzenetére


#47053824
törölt tag

[link]

csak ilyenbol lenne felesleg, 3x1W, de a kis szog miatt (60 fok) es kb 35Wnak felel meg. A linkelt cob se lehet jobb.

(#19104) Morris válasza #47053824 (#19103) üzenetére


Morris
veterán

áhh, ez gyengusz! :(

(#19105) szilchi válasza neduddki (#19095) üzenetére


szilchi
őstag

Akkor inkább én is kihagyom és jobban megnézem ezt a COB LED-et :K .

Apropó..ezek mekkora területet tudnak megvilágítani?Pár GU10-es LED-nél azt írták,hogy 2-3 nm terület megvilágítására képesek.Akkor viszont kellene a konyhához 6-8 égő,ami nem kevés pénz lenne.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#19106) runner 125 válasza Morris (#19098) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ért a franc, elektromosság amúgy is teljesen távol tőlem.

De, ez a linkelt COB megoldás tetszetős, főleg jégfehérben. Ebay-ről nem ocsóbb?

Péter80

Köszi, de ezeknek sok bizalmat nem szavazok. Volt már szerencsém egyik barátomnál megtapasztalni a nagyon kicsi fényerejüket. Először neki is tetszett, mert hát LED, de másik héten már visszarakta a régi spotokat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19107) harry válasza #47053824 (#19100) üzenetére


harry
veterán

Az a gáz, hogy biztos nem ugyanolyan, mint a halogén, mert a fényforrás a lámpa lapjának síkjában van jóformán, míg halogénnél a "lámpaburában", így rendelkezik szórt fénnyel is, amit a lámpa fala ver vissza. Ezért is gondolkodom én is inkább a COB típusokban.
Sugárzási szög: rendben, hogy a ~120° nagyobb területet világít, mint a ~30 vagy ~60as társak, de sokkal jobban is szétszóródik a fény, nem lesz ilyen központi erősebb fénynyaláb, mint halogénnél. A kisebb sugárzás szögnél meg az a gond, amit már írtam, hogy bár a kis szög miatt megvan ez a fénynyaláb, de nincs szórt fénye, így kevésbé világítja meg a szobát.
Teljesítményben halogén esetén maradnék 35w-nál, egy teszt szerint az 50 sem sokkal jelentősebb fényben, fogyasztásban annál inkább.

runner 125: én abban biztos nem bíznék. Igazából az itthoniakban sem igazán, mert jó, hogy sok ezer órás üzemidőt ráírnak, de kérdés, idővel mennyit veszít a vényerejéből, és ezt meg nem igazán tudni. Meglepett, de boltban eladó is mondta, hogy azért tudnak ezek melegedni rendesen, ami nem tesz jót az élettartamnak. Nézz meg egy 3 leddel szerelt PowerLed példányt, mindnek ilyen érdekesebb formája van (maga a lámpa teste), és jó esetben fémből van, a hőleadás végett. [link]

Foglalatok: GU10 230V, bajonett zár, nagy választék, könnyű szerelni, én erre szavazok. A másik, tüskék megoldás a GU5.3. Illetve van még a GU9 is.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19108) #47053824 válasza harry (#19107) üzenetére


#47053824
törölt tag

Ezzel csak az a problema, ha jol veszem ki a szavaidbol, hogy meg nem probaltad ki egyiket sem, nalam meg bent vannak mar 1 hete. Kiprobaltam mar sok felet es ezek mar hozzak a kivant teljesitmenyt.

Persze lehet venni cob verziot is meg gondolkodni rajta, de meg egyikotok se irt konkret tapasztalatot rola.

(#19109) runner 125 válasza harry (#19107) üzenetére


runner 125
nagyúr

Végülis igaz, megveszem majd itthonról, úgyis kell majd LED-szalag is, illetve alu profilok.
_

Szétnéztem a boltban, itt is van minden, de drága. Pl. az alu ledprofil amit a párkányba szeretnék 2x annyi, mint itt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19110) harry válasza #47053824 (#19108) üzenetére


harry
veterán

Más kipróbáltam helyettem, van róla teszt (halogén / különböző LED-ek). Sajnos régi, ebben még nincs COB. De a működési elv, és a látott képek alapján azért látható a különbség. Az meg sajnos kissé drága, hogy minden megoldásból vegyek egy szettet, és kipróbáljam. Illetve az sem mindegy, milyen körülmények között üzemelnek, hova lett beépítve, ott lehet jól működik.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19111) Hasaggymeg válasza _BM_ (#19047) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha le akarod fúrni,már ott a csavar is.Fúrás előtt illik pontozni,így van ott valami ütő szerszám is....mondjam tovább a jelölés módját? :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#19112) neduddki válasza szilchi (#19105) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en csak a bedugosat szidom, masikat nem esmerem, de igazat mregvalva nemakarom kiporbalni
melesleg a villanyasz akinek odaadtam az maig ezekkel az elktronikakkat hasznajja szoval azokkal nem volt baj

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19113) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

tegnap beszlegettem ismerossel, arduinozik, a kertlocsolas mar azzla van betervrezve, monodm neki a futesterveket, aszongya kocsonad 1et, mert ez Ot is erdekli /na akor a nemt vissmann doksi mar nem akdajj ill, a programoast is ralocsolom:- )))/

mas: nappalimban a rendszeres fenyszolgaltas az egyik sarokban egy e27es 23w-s osram, ki tudom mar valtani led-vel, v. egyellore ne is gondoljak ra?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19114) Dluinet válasza neduddki (#19113) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ne gondolj rá
kompakt fénycsövek 50-60lumen/W tudnak
a jobb LEDek 60-70lumen/W tudnak kb 5-10× áron
kicsiben vannak 3-5W körül CREE LEDek amik 90-100lumen/W tudnak, de ezek is csak egy 11-13W-os fénycsövét vagy egy 40-50W-os halogén Spot izzót tudnak kiváltani.

én ilyent keresek, ami egyesíti a halogén és a kompakt fénycsövek előnyeit
GE energy smart Hybrid CFL Light Bulb:

Katt a képre

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19115) Integra válasza Dluinet (#19114) üzenetére


Integra
titán

ez miért jó?
néztem a videót, a halogén dióda égett belül, de a kompakt fénycső része nem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19116) Dluinet válasza Integra (#19115) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A nagyon jó teljesítményű és hosszú élettartamú fénycső csak lassú bemelegedéssel rendelkeznek, ha egy ilyent bekapcsolsz akkor a halogén rögtön bekapcsol (ami még melegíti is a fénycsövet), ahogy a fénycső fényárama erősödik úgy kapcsol le a halogén izzó.

De én a 20W-os változatot keresem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19117) Integra válasza Dluinet (#19116) üzenetére


Integra
titán

ahhaaaaaa......
igen, ez tény, hogy kell pár másodperc míg beáll a kompakt fénycső.. új esetén talán 10-20 sec, de ahogy öregszik a fénycső, úgy lesz ez hosszabb.. de vajon mennyire tartós egy ilyen megoldás? mondjuk a halogén izzó belül bírja addig amíg a kompakt fénycső része?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19118) Dluinet válasza Integra (#19117) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ez a fénycső már újkorában kell 1 perc, hogy a fényerejének a 90% elérje, a halogén izzó 100000 bekapcsolást bír, és csak 2-3 percig világít, amíg a fénycső bemelegszik, a fénycső előbb el fog öregedni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19119) Morris válasza Dluinet (#19118) üzenetére


Morris
veterán

én még mindig nem értem, hogy miért jó. :F
Az oké, hogy a halogén egyből adja a max fényt. De ha nem lehet őket külön kapcsolni, akkor sztem nem sok értelme van.
Ha csak egy pillanatra, pl egy fél percre kell a villany, hogy valamit elintézz, akkor a spirál része be sem melegszik, ellenben a kapcsolási gyakorisága nő, amit általában a kompaktok nem szeretnek.
Én olyan lámpát alkalmaznék ebben az esetben amiben két db pl E27-es foglalat van és lehet őket külön-külön kapcsolni. Így ha csak egy pillanatra kell sok fény, akkor megy a halogén, ha sokáig kell, akkor megy a kompakt!

Vagy rosszul látom? :U

(#19120) harry válasza Morris (#19119) üzenetére


harry
veterán

Ha csak sima kompaktot teszel be, ugyanez a helyzet, és annyival rosszabb, hogy eleinte nem is világít rendesen - ez ellen megoldás a +halogén. Szerintem jó elképzelés.
Ha meg eleve olyan helyről van szó, ahol keveset ég / sokat kapcsolgatják, gondolom úgysem kompaktot tesznek.

Amit mondasz megoldás, az is jó, bár én lusta lennék arra figyelni, hogy mindig a nekem megfelelőt kapcsoljam fel. Illetve itt is az lenne, hogy ha csak a kompaktot kapcsolom (hosszabb távra), az eleinte kicsit gyengébb, de most nem fogom emiatt egy percig felkapcsolni a halogént, majd visszamenni, és lekapcsolni, ha már a kompakt bemelegedett. Erre megoldás ez a kombó.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19121) Dluinet válasza Morris (#19119) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ez a kompakt a kapcsolgatást is bírja, mert nem kellet a tervezőknek semmit áldozniuk a gyors bemelegedés oltárán.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19122) Met


Met
Topikgazda

Valahogy meg lehet tudni hogy mondjuk 5cm közetgyapot szigetelés hány fok plusszt jelent?
előzmény itt

Átmentünk a lakásba, mindenhol el van zárva a fűtés és 3 fokkal hidegebb van a fűtetlen helyiségben.
A lakás a 8.-on van...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19123) Pikkolo^^ válasza Met (#19122) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Persze, ki lehet számolni.

(#19124) Morris válasza Dluinet (#19121) üzenetére


Morris
veterán

hát...nem tudom... :U

(#19125) Met válasza Pikkolo^^ (#19123) üzenetére


Met
Topikgazda

:F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19126) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na urak van itten kerem iden cska meg kell tanani aki ert hozza:- ) szoval basf poliuretans csinalj ojjan ketkomponensu purhabot aminke a lambdaja .021 W/(mK), mielott vki olvasa elott megkerdezn:
-tablas
-ontott
-fujt
az a kerdes, etezik-e belo hazilag! injettalhato valtozat,ha vki tugya ne tarcsa magaban, , ha hasonlo joszagrol tud

udv

neduddki

mod: ja lemaradt kozoet es uveggyaporok lambdajas gyarotol fuggoen .036-.038 koze esik, gyakorlatileg .04el szamonak [W/(mK)]

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19127) ngabor2


ngabor2
nagyúr

panellakásban a radiátort át lehet tenni valahogy másik falra? jelenleg egy közfalon van, erkélyajtó mellett. a külső falra szeretnénk áttenni, mert az most nagyon hideg és penészedik. hogy a külső hőszigetelés lenne a valódi megoldás, azt tudjuk, csak ahhoz panelprogram kellene.

(#19128) Integra


Integra
titán

tudtok olyan szerelvény boltot vagy műhold szerelő boltot, ahol árbóc rögzítéshez kapok minőségi szerelő elemeket? horganyozott 2 collos, 3mm-es falvastagságú és 3m hosszú vascsövet árbócnak ma nagy nehezen kaptam. de kelleni fog valszeg szerelvény is a pontos és tartós rögzítéshez, mert ami most van fent, az egy vicc.. a tetőbontásról nem is beszélve.. grrrr :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19129) FatalEror válasza Integra (#19128) üzenetére


FatalEror
addikt

Mármint akkor egy valamit keresel amivel magát az árbocot tudod stabilan rögzíteni?
Mihez kéne rögzíteni?

HardCore is my LifeStyle

(#19130) Integra válasza FatalEror (#19129) üzenetére


Integra
titán

igen. holnap bontjuk meg a tetőt, hogy lássuk egyáltalán hogyan van odarögzítvegányolva :DDD
gyanítom a talapzatban esetleg áll valamiben a cső, és a cső maga egy lapos profillal oda van erősen csavarozva a tetőszerkezethez az egyik fagerendához. nem fűzök hozzá nagy reményeket, hogy onnan bármit is tudunk hasznosítani.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19131) FatalEror válasza Integra (#19130) üzenetére


FatalEror
addikt

Sátortetők van?

HardCore is my LifeStyle

(#19132) Integra válasza FatalEror (#19131) üzenetére


Integra
titán

igen, de laposabb, nem meredek, mert mediterrán tető. de az oszlop a ferde keresztgerendához kell legyen rögzítve. és profi módon, mert függölegesnek kell lennie pontosan, mert megy rá a motoros forgató.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19133) FatalEror válasza Integra (#19132) üzenetére


FatalEror
addikt

Akkor ha úgy is oszlophoz lesz rögzítve akkor,ezek a félköríves befelé recézett kapcsok,vagy akármik,amivel magát a parabolát rögzítik az oszlophoz teljesen jó!Olyanból kell 2db,és 4db állvány csavar 8-s,vagy 10-s vastagsággal,az úgy örök élet+1 nap!A büdös életben nem mozdul el!Esetleg ha egyszerűbb akkor mentes szárra oldod meg,fakötésű alátéttel,csak nehéz lesz egyenesen átfúrni az oszlopot.

HardCore is my LifeStyle

(#19134) Integra válasza FatalEror (#19133) üzenetére


Integra
titán

igen a vascső lesz a fagerendához odacsavarozva egy ilyen hajlított profillal. vagy kettővel. ilyen profilokat kellene találnom.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19135) FatalEror válasza Integra (#19134) üzenetére


FatalEror
addikt

http://www.antennazone.hu/index.php?route=product/category&path=95_117
Szerintem legyen 2db biztos ami biztos erős szélben lehet el tud fordulni valamennyit a cső.

HardCore is my LifeStyle

(#19136) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Barátnőmnek az albérletében a cirkó hibát jelzett és leállt. Felhívta a főbérlőjét és az mondta neki, biztos kicsi a nyomás, növeljen rajta. Barátnőm növelt is a nyomáson, de el nem zárta a csapot azt mondja. A cirkó beindult. De most ilyenkor mi törénik, ha nem zárta el? Már úgy van egy jó ideje... Azt sem tudta megmondani biztosra, hogy egy csapot nyitott-e meg. De csak az lehet, mivel növelte a nyomást. Kék színű volt állítása szerint.

(#19137) Integra válasza FatalEror (#19135) üzenetére


Integra
titán

nah, asszem megtaláltam, ezek kellenek, árbóc bilincs ferde balos v jobbos, talp bilincs, csőtöldó bilincs etc.. ezekből kell válogatni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19138) runner 125 válasza Integra (#19137) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pont a felső hármat akartam linkelni, nekem is az ugrott be, pontosabban nálunk is úgy van megoldva (épp a minap néztem rá amikor fennjártam)
Ha, vízmértékkel belövöd a függőlegességét, 2-3 ilyen pánttal teljesen fixre lehet rögzíteni.
A kimeneteli részhez, a cserepek közé meg ugyanúgy lehet kapni horganyzott elemet, ami pontosan körbeöleli.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19139) FatalEror válasza Integra (#19137) üzenetére


FatalEror
addikt

És ha ilyet használnál?

HardCore is my LifeStyle

(#19140) Integra válasza runner 125 (#19138) üzenetére


Integra
titán

két helyen felfogom tudni fogatni valszeg, a gerendán és a szarufán. gerendára vízszintes bilinccsel, a szarufára ferdével, mivel a szarufa a gerendán fekszik fel - ideális esetben.. :DDD
persze a boltok holnap nincsenek nyitva.. :) ja és azt sem írják, hogy 2 collos csőhöz jó e, csak azt, hogy 45 fokos, 4mm-es horganyozott acéllemezből. pedig jó lenne tudni.

fataleror:
sokkal gyengébb, mint a bilincses megoldás. ez 1 pont, az meg 2 pont. na meg 110-es tükör kerül az árbócra, oda kell a kraft, hogy ne mozduljon el még véletlenül sem :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19141) runner 125 válasza FatalEror (#19139) üzenetére


runner 125
nagyúr

Áh, szerintem ez fika. Nálunk a kazán vízcsöve van ilyennel felfogatva végig a falon.

Integra

Hja, ebből csak jövőre lesz pánt.
Lehet hüle gondolat, de szerintem ezek az árbocok egységesen 2"-osak, de előtte kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19142) neduddki válasza neduddki (#19126) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na nem eleg nekem ami van, most meg a hoszigetelsbe is:- ) szoval en ijjet mar lattam, aluketes ablakkanl es azal csodat muvelt, de azt em tom, hogy az itt emlegettt korund gyartmany volt-e, mert nemtbol vaolt az joszag

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19143) FatalEror válasza Integra (#19140) üzenetére


FatalEror
addikt

És ha a csövet fúrod át,és azon küldöd át a menetes szárat?

HardCore is my LifeStyle

(#19144) Integra válasza runner 125 (#19141) üzenetére


Integra
titán

sikerült elérnem a szerelőmet, ha minden igaz nála van még mindenből 2 collos csőhöz is :)
ha nincsne nyitva közelebb budakalászon is bolt (parabela.hu), akkor végső esetben megyek hozzá.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19145) neduddki válasza neduddki (#19142) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na van adat aszthazugyak a hovezets az .012W/(mK), hmmmmm

uv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19146) Hasaggymeg válasza ngabor2 (#19127) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Bár fűtés idényben nem igazán szerencsés,át lehet.Itt Dunakeszin pl.csak acél csővel,hegesztett kötésekkel és idényen kívűl,ott nem tudom hogyan engedik,de Cu-t valószínűleg ott sem tanácsos/engedélyezett beszerelni a rendszerbe.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#19147) Pikkolo^^ válasza ngabor2 (#19127) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nyugodtan megcsinálhatod, senkit sem fog zavarni és senki sem fog tudni róla. A lakásokban (egy házon belül) a felújítások miatt X féle radiátor van alu, acél, a csövek is kevertek, réz, acél.

(#19148) Pikkolo^^ válasza Met (#19125) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A lakás hőveszteségét kell kiszámolni szigeteletlen és szigetelt állapotban és utána meglehet határozni mennyit jelent az 5 cm-es plusz szigetelés.

(#19149) Met válasza Pikkolo^^ (#19148) üzenetére


Met
Topikgazda

Találtam ezt a kalkulátort.
Kisméretű tömör téglára állítottam (nem tudom pontosan hogy miből van a fal) úgy 1.909 W/m2K hozzá adtam NOBASIL MPS kőzetgyapotot 5cm vastagságban úgy 0.533 W/m2K. Ha csak 3 cm akkor 0.749 W/m2K.

Mennyire hihető ez és ezt hogy lehet celsius fokra váltani? :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19150) ngabor2 válasza Hasaggymeg (#19146) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az a baj, hogy technikai okokból csak a plafon alatt tudnánk elvezetni, mivel a mellette levő falon van egy ajtó. ha meg ott megy, akkor a visszatérőn is felfele kellene mennie a víznek. szivattyút beépíteni meg nem szeretnénk.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.