Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19951) ro_bert17 válasza Morris (#19944) üzenetére


ro_bert17
őstag

De arra gondoltam, hogy a réseken (pontosabban nyílásokon, mert ezer éves rossz ablakok) nem ömlik be a hideg, akkor legalább belülről nem hűti mégjobban.
A párátlanítóban még mindig nem látok fantáziát, mert egyrészt 40k, másrészt a fatüzeléses kályhám szerintem elég jól száírtja a levegőt. Egyébként az elmúlt napokban, hogy nem volt annyira hideg, és gyakrabban szellőzettem, már kevésbé tocsog az ablak.

(#19945) DeFranco: nem albérlet. Céges, szolgálati bérlakás. :B

(#19952) DeFranco válasza neduddki (#19950) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Pont most olvastam a Totalcaron, hogy a szilikonspray ki tudja fehéríteni a gumit, meg rideggé teszi. Ezért kérdeztem. Meg mert nincs.

Általános kézi mosogatószer megmarhatja?

(#19953) Hasaggymeg válasza ro_bert17 (#19951) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A tocsogás majd holnaptól kezdődik.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#19954) neduddki válasza DeFranco (#19952) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nekem a szilokonmentes gui es muanaygapolokkall nagyon jo a tapasztaltom /aszem ebbol lattal is vmit/, de nem bidztos, hogy a kocsihoz/lakasba ajanlottal a mosogatogep tomiteset kenegetnem....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19955) Morris válasza Hasaggymeg (#19947) üzenetére


Morris
veterán

jóvammá, tudod mire gondoltam! :D

DeFranco: A szilikonspray nem fehéríti a gumit. Ezzel szokták a kédergumikat befújni az autóknál, hogy ne fagyjon oda az ajtó. Viszont sajnos a szilikon szárít. Így nem ajánlatos, mert hamarabb fog megöregedni a gumi!

Tisztításhoz tudom ajánlani a W5 fürdőszobai tisztítószert. Nagyon jó! Lidl-ben kapható.
Ápoláshoz pedig pl. a prevent gumiápolót. Ez is nagyon jó termék.

[ Szerkesztve ]

(#19956) neduddki válasza neduddki (#19937) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

sajna a zajmerot csak most fogom megkapni, tehet osszehasnlitasom nem lesz, de erzesre meg kevesebb zaj kozledigk be hozzam, sajna a homeri si keson ekrezettt, tahet nncs adatom arrols e hogy fokoban van-e merhato kuomseg a tok fajan

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19957) Morris válasza ro_bert17 (#19951) üzenetére


Morris
veterán

Ha hosszabb távon ügyelsz a belső páratartalomra, akkor meg tudod oldani a problémát. De ezt csak ezzel a módszerrel tudod megcsinálni. (egyébként a párátlanító gépet szerintem is felejtsd el)
Azt hittem annyira megvannak dagadva a víztől a tokok és társaik, hogy már nincs rés ;] :D
de ha van, akkor persze vegyél, sokat jelent az is. Én is ragasztottam a bejárati ajtónkra és nagyon jó!

És ne felejtsd, lakás felfűtés, majd intenzív szellőztetés kereszthuzattal (ha lehet) és így tovább! :K

[ Szerkesztve ]

(#19958) DeFranco válasza Morris (#19955) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És ez a W5 akkor nem árt a guminak? Lehet, hogy túlaggódom, mi van akkor, ha rendes kézi mosogatószerrel megyek rá. Attól lehet baja?

(#19959) Morris válasza DeFranco (#19958) üzenetére


Morris
veterán

szerintem a kézi mosogatószer a legjobb választás. (bocs ezt elfelejtettem írni)

(#19960) harry válasza DeFranco (#19958) üzenetére


harry
veterán

Tekintve, hogy ez a mosogatógép tömítése, amúgy is éri vegyszer, mosogatószer, nem? Igazából szerintem ahhoz, hogy egyszer letakarítsd, szinte mindegy, mit használsz... rendszeres kenegetés esetén persze nem árt figyelni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19961) DeFranco válasza harry (#19960) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Fene tudja, gondoltam lehet a kéziben pont van olyan anyag, amire a gumi allergiás, mondjuk alkohol, vagy ilyesmi. Racionális érv nem szól mellette, de az utólagos fejfogás elkerülése végett gondoltam előbb inkább kérdezek. Az tény és való, hogy erős kémiai stressznek van kitéve így is, a tabletta sem kutya, a só is marhat, de biztos ami tuti.

(#19962) Pikkolo^^ válasza DeFranco (#19949) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ecet.

(#19963) ro_bert17 válasza Morris (#19957) üzenetére


ro_bert17
őstag

Az bejárati, és spájz ajtót már én is leragasztottam, mert volt ahol ujjnyi rés volt. Sajna az ablaknál is valahol 0,5 cm, mert nem tudott volna már legalább egyfomrán megdagani. :)
Köszi

Takarításra az ecet biztos jó lehet. Én a múltkor lefolyó szagtalanításra használtam, és szerintem arra is használt. A szódabikarbóna, meg az ecet csoda páros egy háztartásban szerintem még a lumbágót is kezeli valahogy.

(#19964) DeFranco válasza ro_bert17 (#19963) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az ecetet mi aktívan használjuk mindenre (vízkő, penész, szag, kosz, ami épp fel akarja ütni a fejét) gyakorlatilag az az általános tisztítószer nálunk.

Csak azt nem tudom, hogy a gumival mit tesz.

(#19965) Morris válasza DeFranco (#19964) üzenetére


Morris
veterán

eszegeti!

Maradj sima mosogatószernél! Tisztításra, hidd el, tökéletes és kíméletes megoldás. Ezután meg befújod gumiápolóval! Taszítja vizet és a szennyeződéseket!

(#19966) harry válasza harry (#19894) üzenetére


harry
veterán

Az Erzsébet k. úti lakás bukó, azóta elkelt, csak az ingatlan.com-ról még nem vették le...

DeFranco: Táborhely utcait is néztem, talán... mondjuk sajnos nincs a környéken nagyobb park kutyasétáltatás céljából (most a Margit-szigetre sétálunk át egy héten többször, bár ha lesz kocsi, ez végül is áthidalható). Illetve nekünk közlekedés szempontjából annyira nem praktikus, 11.kerületbe járunk mindketten napi szinten, amihez a 7-es vagy 5-ös busz már jó lenne (mint pl. Herminamezőn), de azok onnan azért messzebb vannak. Illetve ha a konvektoros fűtést le akarom cserélni az nagy költség / macera.

Mindenesetre az ingatlanos is küldött még pár ajánlatot, meg néztem én is még párat, majd bogarászunk.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19967) Pikkolo^^ válasza DeFranco (#19964) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az ecet vízkőoldó, nem bántja a gumit. Mi is azzal takarítottuk a mosógépet. Azóta más miatt vettünk egy másikat :)

(#19968) pilu01


pilu01
senior tag

Üdv

XVI. ker vonzáskörzetében keresek Sanier Duval kombi cirkóhoz értő szakembert!

Már két ember volt kint, mind a kettő jó levett, a kazán meg még mindig a hibakódokat dobálja, aztán hol megy hol meg nem!

(#19969) Dr.Zoo válasza DeFranco (#19964) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nyehe :)
Milett a kékséggel???

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19970) FatalEror válasza DeFranco (#19949) üzenetére


FatalEror
addikt

Egyszerű háztartási hypo!
Én ilyet használok szinte az összes szennyeződést oldja,a felmosó vízbe is ez megy,mert 100%-san fertőtlenít,és a medencében PH-t is be lehet vele lőni.

HardCore is my LifeStyle

(#19971) philoxenia válasza FatalEror (#19970) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Asztali gépen, vagy laptopon? :U

:D ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19972) Met


Met
Topikgazda

Mi a megoldás arra ha most megveszem a háztartási gépeket amit 2 év múlva kezdenék el használni de addigra lejár a garancia.
Valami megoldás nincs ilyenre hogy a használatba vételtől kezdve kezdődjön a garancia?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19973) Dluinet válasza Met (#19972) üzenetére


Dluinet
nagyúr

gáztűzhely?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19974) runner 125 válasza Met (#19972) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hehe, épp a minap fordult meg hasonló a fejemben, mert szerintem most még egész jó áron hozzá lehet jutni a holmikhoz, de pl az általam kinézett főzőlap már 3k-t drágult a tavalyi árhoz képest. Bár, én 2 évet nem pihentetném, de tavasz végére már használnám.
..de, szvsz erre nincs megoldás, ha csak nem haver dolgozik valamelyik üzletláncnál ahol vásárolnád.

mod. Nem ide tartozik, de itt nyugaton brutális a hóhelyzet. 2 napja nem tudok menni dolgozni. Tegnapi nap végül 34cm havat mértem, és ma reggel óta újra szakad.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19975) Met válasza Dluinet (#19973) üzenetére


Met
Topikgazda

Villany minden

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19976) runner 125 válasza Dluinet (#19973) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amúgy én gázt vennék, pontosabban kell neki 220 is, de csak azért mert öngyújtós.
Miért kérdezed? Gáznál mind1?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19977) harry válasza Met (#19972) üzenetére


harry
veterán

Pusztán érdeklődésképpen, ez milyen esetben jó?
Hiszen alapvetően azt gondolnám, 2 év alatt azért avul a technika, ha akkor vennéd meg, ezt vagy olcsóbban kapnád, vagy ennyiért jobbat. De gondolom van valamilyen okod, ezért kérdem.

Van amúgy jogász topic, ott rákérdezhetsz, hátha van ilyen, hogy használatba vétel időpontjának módosítása, bár nem tudom, hogyan lehetne ezt bizonyítani, hogy nem használod. No meg akkor lehet lesznek speciális előírások a tárolásra és elhelyezésre vonatkozóan, stb... [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19978) Met válasza harry (#19977) üzenetére


Met
Topikgazda

Amiben lakunk most ház annak a tulajdonosa külföldön van kiküldetésben, elvileg még 2 év van hátra nekik de elképzelhető hogy hamarabb jönnek, szóval mire jönnek addigra kész kell legyen a lakás hogy tudjunk költözni. Éppen ezért albérletbe se nagyon tudjuk kiadni.

Amúgy valahol hallottam hogy lehet ilyet csak akkor majd a forgalmazó céggel szerződésben lévő szerelőnek kell beüzemelni a készüléket így garantálva hogy tényleg nem volt használva a készülék.
Csak nem tudom hogy mikre lehet ilyet.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19979) Dluinet válasza Met (#19978) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ezt akartam írni, garancia csak akkor van, ha szerződésben lévő szerelő üzemeli be.
Garancia a beüzemelés napjától kezdődik, de az alkatrész ellátás szerintem a megvételtől számított 8 évig tart.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19980) Met válasza Dluinet (#19979) üzenetére


Met
Topikgazda

De ez van minden készülék fajtára?
Mert mondjuk egy gáztűzhelynél elképzelhetőnek tartom hogy kell szakember de szerintem van olyan villany főzőlap ami csak be kell dugni a konnektorba, vagy egy mosógép amire csak rá kell tekerni a vízcsövet (meg kivenni a dobrögzítő csavarokat)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19981) csemberlen válasza Met (#19980) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem csak ott van lehetőség eltolni a garancia kezdetét ahol beüzemelés szükséges. De ott se 2 évvel tudtommal.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#19982) Dluinet válasza Met (#19980) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Beépített termékekre általában csak így van garancia. De legtöbb esetben az asztalos rakja be, ilyenkor jóindulatból van néha garancia.
Nem beépített termékeknél a vásárlás napjától indul a gari.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19983) wrox válasza Met (#19978) üzenetére


wrox
senior tag

Én tuti nem venném meg most, hanem pénz félretesz, és beköltözés előtt megvenném a modernebbet ugyanannyiért, helyet kihagyni a konyhában a bútorban, utána meg pár óra alatt helyükre lehet tenni. Persze a kiépítés meg lenne hozzá (villany) Ráadásul még kerülgetni is kell őket 2 évig, ha hamarabb megveszed.

(#19984) FatalEror válasza philoxenia (#19971) üzenetére


FatalEror
addikt

Mind a kettőn.

HardCore is my LifeStyle

(#19985) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Szekszárdon keresnék megbízható asztalost. 4 raklapból kellene egy ágyat csinálnia.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#19986) harry


harry
veterán

Mennyivel rosszabb a távfűtés, mint egy házközponti? Drágább, megbízhatatlanabb, vagy felhasználó oldalról miket lehet észrevenni? Főleg, ha egyedi mérős?
Megint eszembe jutott ez a lepusztított, majd elvileg műszakilag felújított lakás [link], de egy másik, szintén ebben a házban lévő lakáshoz távfűtést írtak, ezért kérdem.

Kicsit mondjuk továbbra is foglalkoztat, mi kár volt ebben a lakásban (ha tűz, akkor azt el is kellett oltani, és a víz sem tesz jót a dolgoknak), és, hogy azaz állítólagos felújítás (ami láthatóan az eladás miatt készült), mennyire van összevágva, szar anyagokból...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19987) neduddki válasza harry (#19986) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

erro gyun eszembe, ex-alsos ofonenim fia allitolag eg akrja nezni a lakasom, mert az ijjen regi epitsukbe van beleesve
oko gyerek:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19988) x_o_n válasza harry (#19986) üzenetére


x_o_n
veterán

Ezt bizony meg kell nézetni és akkor kiderül mint az is hogy mennyi lesz felujitani

(#19989) harry válasza harry (#19986) üzenetére


harry
veterán

Mondjuk ezzel megint bekerülne a képbe egy új kategória, ez lényegében panel, azt meg el kell dönteni, hogy szóba kerülhet-e. És ha igen, akkor panelek között is van milliónyi, amit eddig nem is néztünk. Csak hát ott ugye sok-sok ember (és jellemzően nem a tehetősebbek), ki tudja milyen a közösség, betonfalak, az egész hangulata, kinézete. Gondolom a szomszédok felőli zajszigetelés sem a legjobb. Alapvetően nem szimpatikus.

-> A gond sajnos az, hogy alapvetően már mi sem tudjuk, mit akarunk... új építést vagy régebbit, felújított vagy majd mi felújítjuk, mennyit számít a fűtés, milyen legyen a környék / közlekedés, mennyit érdemes rákölteni, mennyi ideig fogunk ott lakni...
Szóval egyelőre ilyen meglátom és megszeretem alapon nézegetek, de hát így meg jóformán nem lehet találni. Mert persze, van több olyan, amit el tudnék képzelni, meg fejben átalakítottam, stb., de kérdés, ha nem muszáj, minek erőltessem.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19990) Pikkolo^^ válasza harry (#19989) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

2006-ban amikor lakást néztünk én is azt mondtam, hogy panelt ne. Aztán megnéztük a tégla felhozatalt azt mondtam a lakóközösség szempontjából mindegyik lutri. A téglában ugyanúgy megtalálhatók a proli, balhés lakók, mint máshol.

Végül panel lett, 3 emeletes, a lépcsőházban 8 lakás.

A házközponti annyit jelent, hogy a ház mondja meg mennyi max hőfokot szeretne, mert a fogadó hőközpont a ház aljában található. Mobilról vagyok, nem látszik rendesen, de a fűtés egycsövesnek tűnik amit kerülni kell.

(#19991) x_o_n válasza Pikkolo^^ (#19990) üzenetére


x_o_n
veterán

Ha egy csöves azt egyszerüen lehet korszerűsiteni.
mindenesetre nem túl bizalom gerjesztő amiket a falakon látni,azért mindenhol burkolni kell,glettelni,festeni,belső ajtók nem látszanak de valószinű csere.
igy látatlanba nem kis összeg felujitani a képek alapján sem,szinte annyi mint egy nem panel lakást

(#19992) Pikkolo^^ válasza x_o_n (#19991) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem tudod korszerűsíteni, mert az egész házban kellene megtenni.

Ugyanannyiba kerül, miért kerülne kevesebbe?

(#19993) x_o_n válasza Pikkolo^^ (#19992) üzenetére


x_o_n
veterán

Amit irtál?azt bizony lehet,behegesztenek egy csövet...nyugodtan olvass utána.

miért?mert általában egy panelben elég a tisztasági mázolás...egy panelben nem kell 3x glettelni nos itt van ahol 4x kell,egy panelban ugye nem szokott leomlani a fal vakolatig,most nem irnék oldalakat hogy mi mennyi miért.de egy panelt olcsobb felujitani

(#19994) rii


rii
nagyúr

sziasztok

azt szeretném megkérdezni, hogy poloska ellen mit lehet tenni?

most télen is találtam 2 hetente vagy élő vagy már elpusztult poloskát

nyáron meg rengeteg volt a lakásban
naponta porszívóztam őkat - ami persze nem jó módszer

miért vannak a lakásban?
régi a ház, és mondjuk a parketta-küszöb közti repedésekben telelnek át?

vagy a redőnyben? és a redőnyleeresztő heveder nyílásánál jönnek be?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#19995) Dluinet válasza rii (#19994) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ezt használnam vagy ezt esetleg ezt, és még kétszer lekezelném a szobát két hetenként, hogy az utódokat is kiirtsam.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19996) Pikkolo^^ válasza x_o_n (#19993) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az a behegesztés csak egy bypass, attól nem lesz kétcsöves :)

Egycsöves, kétcsöves.

(#19997) rii válasza Dluinet (#19995) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm

akkor is lehet használni mondjuk az elsőként linkelt terméket, ha nem a 4-8 mm-es kis poloskáról, hanem a nagy, lapos zöld poloskáról van szó?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#19998) Dluinet válasza rii (#19997) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én simán a csótány és hangyairtót használnám, bármilyen hidegvérű belelép, akkor megdöglik

a többi marketing

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19999) x_o_n válasza rii (#19997) üzenetére


x_o_n
veterán

a fekete mortaine az teljesen jó erre,ablaknál szobában körbe,és kész,a hangyák ellen is jó
a hideg elöl mennek be,telelnek:)

(#20000) x_o_n válasza Pikkolo^^ (#19996) üzenetére


x_o_n
veterán

nem de nem is ezt irtam,hanem hogy korszerüsithető.de biztosan mi tudjuk rosszul..

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.