Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19851) Met válasza harry (#19838) üzenetére


Met
Topikgazda

Az vastag :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19852) Dr.Zoo válasza harry (#19838) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Én kérhetek priviben egy árat?
Milyen a tapasztalat vele?
Illetve hogy merre Budapesten?

köszi
Z

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19853) runner 125 válasza Ton-ton (#19844) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, közben utánajártam én is index-en, írták, h páraáteresztőfóliával fedjem majd le az egészet, pláne mivel nálunk még nincs a cserepek alatt fólia.
Index-en a rétegeket úgy írta az építész fickó, h a kőzetgyapot ( 2x10 cm, javasolt inkább 3x10) mehet egyszerre a padlás betonjára, majd arra a fólia és kész. Mivel évi 2x azért járunk a padláson, így lábakra épített járdát javasolt kiépíteni.

"Ha szarufák közé megy, akkor kívülről páraáteresztő fólia van, belüről pedig egy párazáró (tehát résmentesen lezárt) fólia + burkolat."

Magyarán akkor te úgy javasolnád, hogy közvetlenül a padlás betonra kell először párazáró fóliát teríteni, arra a kőzetgyapotot mondjuk két rétegben kötésben, és végül a páraáteresztővel lefedni az egészet?

neduddki

Linket tudsz adni ezekről?

Köszi.

Bandus99

Nah igen, rágcsáló kolóniákat nem akarok 'tenyészteni' a padláson.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19854) neduddki válasza runner 125 (#19853) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19855) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Akkor kérdeznék énis:

Adott egy trágya (szó szerint) tapasztott szar födém, jelen pillanatban semmilyen szigetelés nincs fent.
Elkezdtem OSB lapokat felfúrni a tetőre a cserép alá, fólia nincs, ide mit érdemes felrakni???
Tudom: bontsam le a francba, de erre jelen pillanatban nincs keret..
Most van fent egy ipari rágcsáló riasztó, mert időnként valaki/valami kaparászik a falban, 50 centi vastag salakkal töltött falak vannak. (ami azért csodás, mert a salaknak elég nagy a háttérsugárzása... :D )

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19856) neduddki válasza Dr.Zoo (#19855) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

-1, csak az uv vedelmet kel megoldani

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19857) Bandus99 válasza neduddki (#19854) üzenetére


Bandus99
őstag

Keresgelek, de nem talalok csak hasonlot. De ez polisztirol es nem poliuretán

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#19858) neduddki válasza Bandus99 (#19857) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az embor gondolkosik neha: felhivja a basf mo gepvisketet, me elolvasta, hogy letezikm szort, ontott, tablas es egkerdezi, ki foglozik tablassal, me at em leli anaten, mire azok nagyon szivesen elaruljak, hogy metisol:- )
80as 2. oszt 500+fa
100as 2, oszt 600+fa

udv

neduddki

mod: mond csak elolvastad Te az ta pdf-et amit linkelgetek???

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19859) wrox válasza Dr.Zoo (#19855) üzenetére


wrox
senior tag

Milyen háttérsugárzása van?
Nekem is ilyen saras a födémem, most gondolkozok, le kellene szigetelni valahogy.
Collos deszkát élére állítani, úgymond keretet csinálni, közé pedig gyapotot tenni, ezt pedig lefedni OSB lappal.
Kérdés, hogy a saras födém és a gyapot közé kell e fólia?

(#19860) neduddki válasza wrox (#19859) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19861) runner 125 válasza neduddki (#19854) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, átnyálazom.
_

wrox, hasonló helyzetben vagyunk akkor, ez a födém is ilyen stukatúros, padlás felől betonozva.

"Kérdés, hogy a saras födém és a gyapot közé kell e fólia?"

Ezt kérdeztem én is Ton-ton-tól. Index-en azt írták, h nem kell, pontosabban ott csak azt említették, h a páraáteresztő fólia csak a lerakott - pl. kőzetgyapot rétegre kell.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19862) wrox válasza runner 125 (#19861) üzenetére


wrox
senior tag

Igen, csak nekem még betonozva sincs padlás felől. :)

(#19863) Dr.Zoo válasza wrox (#19859) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Annak idején apámmal mértünk (egy ruszki műszerrel, még megvan!) salakon háttérsugárzást, nem jelentőset, de mértünk.
Most fejből nem megy az IRPA által megálmodott mR határérték, de jóval alatta volt.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19864) Dr.Zoo válasza wrox (#19859) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Délután ha lesz időm lefotózom a födémet, meg hogy én hogy oldottam meg az OSB felrakását.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19865) Hasaggymeg válasza neduddki (#19832) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Komoly,olyan mint a Grundfos Comfort HMV cirkulációs szivattyúja.Az is folyamatosan "órarendbe" rögzíti a meleg víz használati szokásokat és azokat kombinálva rendszeres,vagy az emelt hőmérsékletből kikövetkeztetett legionellaöléssel,kialakítja a működési sémát magának,melyet aztán folyamatosan frissít.Persze mindez a már ismert folyamatos munkapont állító Auto Adapt-on felül.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#19866) z00li válasza z00li (#19823) üzenetére


z00li
senior tag

Erre valaki? :F

(#19867) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Üdv.
Nem találtam megfelelő topicot ezért ide írok hátha valaki tud segíteni. Féstéssel kapcsolatos lenne a kérdésem. Síremléken lévő vésett betűk festése kopott le, az a kérdés, hogy milyen festékkel lehetne újrafesteni? Kell-e valamilyen speciális festék műkőre?

(#19868) Met válasza DAVID0000 (#19867) üzenetére


Met
Topikgazda

Én keresztapám sírján modell festékkel szoktam időnként kifesteni a betűket.
Ne vízbázisú legyen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19869) Morris válasza DAVID0000 (#19867) üzenetére


Morris
veterán

időjárásálló homlokzatfestékkel próbálkozz! ;)
Ez bár vízalapú, mégis igen jó!

esetleg beton- vagy lábazatfesték még ami jó lehet erre a munkára!

[ Szerkesztve ]

(#19870) x_o_n válasza DAVID0000 (#19867) üzenetére


x_o_n
veterán

attól függ milyen szinűre szeretnéd?ezüst,arany vagy fekete?

(#19871) rétisün


rétisün
veterán

Üdv,

egy durvább mozdulattal sikerült "lefejezni" a konyhai csapot, miután nem akart elzáródni. ezek után szétszedtem, egy anyát lecsavartam a tetején, és ezt ki tudtam venni belőle, némi műanyagtörmelék mellett:

ilyen bizbaszt lehet vajon kapni külön? ez mennyire lehet szabvány dolog, vagy ne is reménykedjekek, mert ez egyéni minden csapnál, ahány gyártmány, annyiféle?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19872) DAVID0000 válasza x_o_n (#19870) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Aranyra gondolotam, de a többire is mondhatnál példát.

(#19873) neduddki válasza Hasaggymeg (#19865) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

teljesen bele vagyok zugva....
ja: delben egy kivalo beszelgetest fojtattam DDC-tol FG-vel hat sracok javallom ha futeszabajozasban agbymenesetek van fordujjatok hozzjuk bizalommal, sajnos nem OT-vel dogoznak, de nagyon teccik amit csinalnak

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19874) Ton-ton válasza runner 125 (#19861) üzenetére


Ton-ton
tag

Nem kell. Elég a tetejére.
Épp én képviseltem egyébként az Index-en azt az álláspontot hogy kell, de meggyőztek hogy épp eléggé fékezi a párát a födém. S a hőszigetelés alá nem szerencsés bezárni a vizet.

http://qtp.hu

(#19875) Ton-ton válasza Dr.Zoo (#19855) üzenetére


Ton-ton
tag

Mi a célod az OSB-vel?
Amennyiben cserép fedés kerül rá akkor lényegében felesleges. Illetve annyiból káros is, hogy felesleges súlyt teszel a szarufákra (gerendákra).
Egyébként ide is javasolt feltenni a tetőfóliát (páraáteresztő fólia.
Ennek az a lényege, hogy a bejutó kis mennyiségű vizet levezeti. Alap esetben porhavat behordhatja a víz, megrepedhet 1-1 cserép, stb. Ez nem a fát vagy a hőszigetelést áztatja.
Mivel lyukacsos nagy mennyiségű víz esetén azért ez is átengedi egy kis részét.

Teljes fedést jobbára csak olyan helyen szoktunk alkalmazni ahol ezt egyébként előírják. Bituenes zsindely, acéllemez fedés, stb.

http://qtp.hu

(#19876) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Régi földszinti szélső ház falát mivel érdemes szigetelni?Csak belülről tudnám.
Illetve mennyit számít egy B30-as téglafalnál?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#19877) szabjan válasza rétisün (#19871) üzenetére


szabjan
tag

A karból nem tudom megállapítani milyen csap, de külön csak az ismertebb márkákhoz kapsz. Kludi, Mofém,..stb...és valóban sokféle van sajnos. Az átmérő, a pöckök helye, a kifolyó tömítések helye, stb. Mindig csak egy kicsi különbség.. :D Nehéz kísérletezni vele...
Barkácsáruházasokhoz nem fog menni szerintem. Egy Kludi logomix karoshoz egyébként nem olyan drága. 3 k körül lehet egy betét.

a vizesember

(#19878) Dr.Zoo válasza Ton-ton (#19875) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Már semmi, fent van. 19 mm osb-t toltam fel, mert átfújt a tetőn a cug.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#19879) rétisün válasza szabjan (#19877) üzenetére


rétisün
veterán

szia, márkát/típust nem tudok sajnos :( legfeljebb elviszem mutatóba az egészet, aztán ha lesz a belseje külön, akkor jó, ha nem, akkor meg muszáj lesz venni csapot egyben...

kösz! :R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19880) jolti05 válasza x_o_n (#19818) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm a válaszod!

- A bútorok alá vettem filcet, úgyhogy ez kipipálva.
- Más is ajtóütközőt javasolt,de én nem szeretném összefurkálni a laminált lapot, így szerintem ráragasztok az ajtóra egy -szintén- filcet, oda, ahol ütközik a hangfallal, így ebből a jövőben nem lesz progbléma.
- A fregorira vettem két gumis ütközőt, felcsavarozom, és pipa :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#19881) DeFranco válasza rétisün (#19879) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Itt próbálkozz: [link]

Nekem egy nemlétező alkatrészt legyártott/reszelt a srác 15 perc alatt és cserébe egy kávéravalót alig akart elfogadni.

Anélkül pedig komplett lefolyórendszert kellett volna cserélni.

(#19882) runner 125 válasza rétisün (#19879) üzenetére


runner 125
nagyúr

..ha új csap lesz, azért nézz szét előtte neten. A saját Mofém csapomat harmad áron találtam újonnan vaterán.

Ton-ton

Rendben, köszi.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19883) rétisün válasza DeFranco (#19881) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, de ez nekem kicsit messze van innen Zalaegerszegről......és igazából az a baj, hogy valami műanyag alkatrész tört szanaszét belül, és bár a darabjai megvannak egy páran, de abból sztem senki meg nem mondja, hogy nézett ki, és hova/hogyan passzolt :(

(#19882) runner 125: jó tipp, köszönöm :R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19884) DeFranco válasza rétisün (#19883) üzenetére


DeFranco
nagyúr

upsz :B

(#19885) Met


Met
Topikgazda

Gipszkarton előtét falnál elég az 5 cm széles CW profil? Ahol a lapok találkoznak oda nem szoktak szélesebbet tenni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19886) FatalEror válasza Met (#19885) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem elég,ahol a lapok találkoznak legfeljebb összeforgatsz 2-t.

HardCore is my LifeStyle

(#19887) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Tanácsot kérek Tőletek. Régi, nem jó állapotú lakás dupla ablakai (jól mondom?) borzasztóan párásodnak. A szomszédos lakásokat nézve, ez az itteni házak jellegzetessége.
Abban kérem a tanácsotokat, hogy mit lehet azzal gyorsan kezdeni, amikor már a sok lecsapódott pára miatt, a lefolyt víztől megdagadt az ablak. Már alig lehet kinyitni néha. És ez gond mert gyakran nyitnám szellőztetés, meg ablakban cigizés miatt.
Van erre valami házi, szaki praktika? Födémet, nyílászárót nem fogok cserélni. :)

(#19888) viktor82 válasza Met (#19885) üzenetére


viktor82
őstag

Nem kell szélesebb simán fel tudod fúrni. :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#19889) Morris válasza ro_bert17 (#19887) üzenetére


Morris
veterán

Ki kell fűteni a lakást. Sajnos erre más mód nincs.
Ha gyakran lett volna korábban nyitogatva, akkor nem dagadtak volna be, de ezt úgy tudod ellensúlyozni ha kegyetlenül felfűtöd a lakást és közben intenzíven szellőztetsz (kereszthuzat - kb óránként 5-10 percet), hogy a bent lévő páratartalom a legalacsonyabb legyen. Eközben persze az tokok/ablakok is száradni fognak.

[ Szerkesztve ]

(#19890) Dluinet válasza ro_bert17 (#19887) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Párátlanító készüléket már találsz 40.000Ft-tól

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19891) Ton-ton válasza Met (#19885) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen elég. Nem szoktak semmi "trükköt" alkalmazni.
Mondjuk jellemzően inkább CD profil javasolt, 80cm-ként a falhoz kikötve. Zaj csökkentésnél pedig már UA...

http://qtp.hu

(#19892) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na atvittem a homererot aszongya a futeteln szomszed 12.5fok

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19893) ro_bert17 válasza Morris (#19889) üzenetére


ro_bert17
őstag

Hűha. Kegyetlenül felfűteni a lakást? Ez a mostani időszakban nálam zárt szobában max. 24 fok. Gondolom ez kevés, főleg intenzív szellőztetéssel még ennyi sem.

(#19890) Dluinet: Megpróbálok pontosítani a saját ismereteim szerint. Nem maga a lakás párás (eleve kályhával fűtök). A jelenség az, hogy a kályha kvázi a szoba közepén van. Így nem melegíti fel annyira az ablakot, hogy arról a pára könnyebben elpárologjon. Hanem ahogy a melegebb szoba miatt lecsapódik a pára az üvegtáblán, szószerint áll a víz az ablakpárkányon. Ilyen víz folyik a keretre, amitől megdagadt. 4000Ft-ot sem szívesen költenék rá (bérlakás), nem hogy 40-et.

Nincs valami praktika? Hajszárító 2 órán keresztül? Megzsírozni? Vagy valami? :)

(#19894) harry


harry
veterán

Ez a lakás tetszik annyira, hogy elmenjünk megnézni (terv szerint csütörtökön), addig esetleg megköszönök pár véleményt. [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19895) neduddki válasza harry (#19894) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ma voszonyooztt kicsit sokallom, de teccik, a konyah etkezoben furcsa a ko szinosszeallitasa nekm
tuzhejj fole ha noncs kell egy tegljo elszivo,

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19896) harry válasza neduddki (#19895) üzenetére


harry
veterán

Mit sokallsz? :)
Szerintem az elszívó a tűzhely felett, legalábbis úgy látom a szekrény alja alatt van egy "csík", rajta pár leddel, gondolom az az elszívó eleje lehet, a többi része meg a szekrénybe rejtve.
A járólap még elmegy, inkább a piros-fehér kombó nem jön be annyira a munkalap körül. Most nézem csak, az a falon nem is csempe, miféle borítás lehet az?
Árban már nagyon a felső határon van, de hátha alkuképes. Illetve 3 szoba, azért az sem rossz. Meg ennyiért láttam itt sokkal gyengébbeket is, szóval ahhoz mérten viszont jó.
Úgy látom, a hálószobán nincs ablak, bár ez nekem nem annyira gond, de tuti nem egyszerűsíti meg a reggeli felkelést :D

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19897) x_o_n válasza jolti05 (#19880) üzenetére


x_o_n
veterán

sima nem befurós ajtóékre gondoltam amit nem kell fúrni,hanem egyszerű műanyag és az alja gumis igy nem karcolódik a laminált lap egyszerűen csak oda rakod a hangszoróhoz vagy egy gumi labdát félbe vágsz és kétoldali ragasztóval oda ragasztod és kész

(#19898) x_o_n válasza harry (#19894) üzenetére


x_o_n
veterán

Nos ennyiért jobbat,nagyobbat is kapsz már,ez nagyon drága,nem beszélve hogy ikerház feleket is ennyiért dobják utánad azok meg kertel is rendelkeznek.
szerintem jobban nézzetek körül,nem biztos hogy ezt az árat megéri a 14.ker.
Mivel lakásfelujitással foglalkozom-bár most éppen téli pihenő van :( az látszik hogy sok az akciós - házi megoldás,ez látszik a konyha és mosdó pulton és még pár helyen.
amire érdemes figyelni ha bementek csapok-lefolyok,milyen szag van,ablakok párásak e,penész foltok,kazán állapota,mert igy képen réginek tűnik, ajtók -ablakok nyitódása,és a falakon érdemes elidőzni milyen állapotban van mert mostanában divat a re -tisztasági festés mikor eladják az ingatlant kefestik egy turbo anyaggal aztán mikor te átfestenéd..minden lejön és akkor már nem filléres átfestés hanem tökig kaparás 2-3x glett stb stb..
na és a laminált padlót is érdemes alaposan megnézni..
mellesleg a 11000ft közösköltség egy ilyen házban az elég soknak tünik,és kérjétek el a számlákat hogy mennyi a rezsi,ezt is kalkulálni kell nehogy beköltözéskor lepödjön meg az ember.

(#19899) DeFranco válasza harry (#19894) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na ez már igen :) Jó környéken van, szép a lakás is, a fotók alapján nekem nagyon tetszik. Az ára az tényleg nem kevés a mai viszonyokhoz képest, de nem vagyok benne biztos, hogy túl van árazva. Pár ismerősöm keres most lakást, és arról mesélnek, hogy az árral a minőség is drasztikusan csökkent, a normális lakásokat egyszerűen ki sem viszik a piacra, mert minek. Aki ismerősöm most vett lakást, ős is 300k fölötti négyzetméteráron vette a ~4-10 éves 60m2-est. Magyarul a jó lakások ára magasabban lenne, mint amit a piac mutat, csak épp nincsenek a piacon. Na ez egy ilyen lakás.

Három gyanús dolgot látok:

1: utcakép alapján nem ismerem meg pontosan, de mintha az Erzsébetre nézne, ott meg nagy a forgalom, jár a villamos Elolvastam, tényleg oda néz egy ablak. Nem annyira zajos, mint az a görbe ház a kereszteződésben, amit néztél, de ha arra néz, amerre gondolom, azért lesz utcazaj. Ezt mérjétek fel.

2: ablaktalan hálószoba gáz, előbb-utóbb rájöttök, hogy nyitva kell tartani az ajtót, akkor meg kvázi nincs is elszeparálva. Nézzétek meg, meg lehet-e oldani, kár lenne ezen elcsúszni, mert nagyon jónak tűnik egyébként.

3: csak egy kis hűtőt látok, azt nézd meg még ott, hogy valahova bepasszítható-e egy rendes méret. Lehet nagyon kicsi a rendelkezésre álló hely, 56m2-re három lakóhelyiséget kompromisszumokkal lehet csak kialakítani.

Nagyon meg kell nézni, mit takar a felújítás, mit újítottak fel, csövek, vezetékek újak-e rendben vannak-e, mert ha azt jó magyar szokás szerint hagyták 40 évesen, akkor nem lesz vicces a vadiúj a lakás árában kifizetett burkolatot ledózerolni egy csőcsere vagy kábelcsere miatt.

Egyébként összességében mostanában (bár nem figyelem, csak ha szembejön) nem láttam ilyen ígéretes lakást, mindenképp nézzétek meg, jónak tűnik.

@x_o_n: amelyik ikerház felet ennyiért odaadnak, az olyan is. Nem nagyon van jobb és nagyobb ennyiért. Ilyen sem nagyon. Haverom a 13. kerben keres (ez a mániája, hiába próbálom lebeszélni egy éve) ott sem talál, pedig az egy kategóriával olcsóbb. A többiben igazad van és/vagy te értesz hozzá :). A közös költség kérdés, hogy mit tartalmaz. Ha van benne egy vastagabb felújítási alap, az indokolhatja.

[ Szerkesztve ]

(#19900) Pikkolo^^ válasza harry (#19894) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A kazán elhelyezése és elburkolása mesteri :-)

Amikor elmegy a villamos akkor érezni fogod és zajos is. Szerintem ennyiért nem éri meg, Zugló egy picit túl van árazva (ahogyan más kerületek is).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.