Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14601) bakgab


bakgab
csendes tag

Üdv!
Vízszereléshez értő embert keresek. Rézcső és néhány szerelvény cseréről lenne szó, Pesten.
Privátba is jöhet a válasz.

(#14602) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Egy szobában kellene kicserélnem a padlót. Jelenleg egy régi, salakra rakott parketta van bent, ami az elmúlt időben nagyon elhasználódott, megsüllyedt, nyikorog. Olcsó, egyszerű megoldásként felszedem, leteszek némi estrich-et és lerakom laminált szalagparkettával.

Az lenne a kérdésem, hogy hol érdemes parkettát néznem? Hol lehet valami jó áron hozzájutni?

Köszi,

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14603) alázógyík válasza föccer (#14602) üzenetére


alázógyík
őstag

Hi!

Itt vettünk 8mm-es, 32-es Kaindl lamináltat 1.390-ért. Igaz kifutó típus volt, de bomba jó áron.
A felszedett régi parketta alá nem padlopon kellene inkább?

(#14604) föccer válasza alázógyík (#14603) üzenetére


föccer
nagyúr

A parketta alatt csak salak van. Az biztos, hogy 5-6 cm estrich be fog menni alá. Lehet betámadom az adalékszeres kollégákat, hátha hozzám vágnak 1,5 m^3it minta anyagként. Azt nagyon csípném. :)

Remélem nem nagyon baszom el és akkor nem kell aljzatkiegyenlítő. Még a végén fel kell hívnom a másik adalékszeres csapatot, hogy vágjanak hozzám pár zsákkal, amolyan minta anyagként... ;]

Köszi a linket, rálesek. Ez az 1400 elég barátinak hangzik. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14605) csemberlen válasza veze (#14600) üzenetére


csemberlen
őstag

Nincs igazad, mert hogy milyen vezeték megy a spájzba az nagyon nem érdekli a szolgáltatót, amúgy se gazdagodik rajta, ha megcsináltatod. Az csak a te érdeked, hogy ne égjen le a lakásod, amit különben 6 évemte felül kéne vizsgáltatnod, és az érvényes jogszabályok, szabványok alapján átszereltetned. Csakhogy ezt egyenlőre senki nem ellenörzi, és amig le nem ég valami addig a legtöbb ember nem áldoz erre. LCD tv-t burkolatot lehet mutogatni, új vezetékhálozatra senki se büszke :F

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14606) Lipton válasza föccer (#14604) üzenetére


Lipton
őstag

Mi van a salak alatt? Nem biztos, hogy jó arra csak úgy rábetonozni. Persze az is kérdés, hogy mennyire "tartós" megoldásra van szükséged. Esetleg valamilyen szivárgó réteg alá, hőszigetelés, hd háló a betonba, stb...

Amennyiben rendesen le tudjátok simítani szerintem nem szükséges aljzatkiegyenlítés. Nálunk eleve olyan minőségú lett, hogy közvetlen mehetett rá a burkolat (a laminált lap is, persze fólia+szivacs rétegekkel - ahogy kell).

Szóval neked szúrja a szemed, hogy én "alkudtam" korrekt módon, de az normális, hogy innen onnan bekérsz ingyé' cuccokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#14607) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

A mérőhely, hogy szabványos-e, ott az Elműs ember arra gondolt, hogy ami a villanyóra szekrényben van, az szabványos-e. Ha nem, akkor megtesz mindent annak érdekében, hogy rendben legyen. A villanyóráig elmenő vezeték a házhoz tartozik, ha azzal gond van, a közösképviselőnek kell megoldania. Maga a villanyóra az Elmű tulajdona.
A villanyórától a lakás elosztó dobozáig terjedő vezeték kérdése érdekes, mert ugyan a saját költségünkön kell cseréltetni, de azt csak Elmű regisztrált villanyszerelő teheti meg. Ha az is alu vezeték, érdemes az Elműs villanyszerelővel kicseréltetni, amikor úgyis szabványosítja a mérőhelyet.
A lakás vezetékezése és annak szerelése teljesen saját kérdés, "bármilyen" villanyszerelő megcsinálhatja, az Elműnek ahhoz semmi köze.
A 32A azért jó ha van, nehogy a 16A-est levágja valami, relative könnyű kifutni belőle, ha többéle háztartási gép is megy egyszerre, és netalántán az ember még egy mobil klímát is szeretne.
A lakást meg azért szeretném átkábeleztetni, mert mint írtam régi aluvezetékes az egész, és csak 2 helyiségben van földelt konnektor. Ahogy az a régi építésű panelházaknál szokás volt, csak a fürdőben és a konyhában van földelt aljzat.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#14608) csemberlen válasza InfiniteReality (#14607) üzenetére


csemberlen
őstag

Tévedésben vagy ELMŰ semmit nem fog csinálni villanyórád környékén, társasháznál a belépési pontig az ővé onnantól már nem foglalkozik vele egészen odáig amig valami kérésed nincs feléjük. Akkortól érvényes, hogy saját költségen kell megcsináltatnod.
Lakás belső hálozatát egyenlőre szíved joga, hogy kit választasz, és hogy ért-e hozzá, vagy csak olcsó.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14609) neduddki válasza csemberlen (#14608) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

"társasháznál a belépési pontig az ővé onnantól már nem foglalkozik vele egészen odáig amig valami kérésed nincs feléjük" max kotelezoen elirja a cseret a beelpisi ponttol a illanyuoradig, eppen most zajlik ez nalunk, mod: teremszetesen ez a mi koltsegunk

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14610) InfiniteReality válasza csemberlen (#14608) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Amint írtam, a villanyórától az elosztódobozig ha szeretném kicseréltetni az alu vezetéket az ÉN költségemen, de csak az Elmű regisztrált villanyszerelője csinálhatja meg. Nem vagyok tévedésben mivel az Elmű ügyfélszolgálatán ezt is megkérdeztem.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#14611) neduddki válasza InfiniteReality (#14610) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Teged is koteleztek, v. onszorgalom egyellore?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14612) csemberlen válasza InfiniteReality (#14610) üzenetére


csemberlen
őstag

A mérőhely, hogy szabványos-e, ott az Elműs ember arra gondolt, hogy ami a villanyóra szekrényben van, az szabványos-e. Ha nem, akkor megtesz mindent annak érdekében, hogy rendben legyen. A villanyóráig elmenő vezeték a házhoz tartozik, ha azzal gond van, a közösképviselőnek kell megoldania. Maga a villanyóra az Elmű tulajdona.

A félkövérek a tévedések.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14613) csemberlen válasza neduddki (#14609) üzenetére


csemberlen
őstag

nem lepőttem meg :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14614) InfiniteReality válasza csemberlen (#14612) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ezt mondta az Elműs ember. A mérőhely magát a villanyórát jelenti. Ha azzal valami gix van, a villanyszerelő fogja rendbetenni, és utána hitelesíteni.

A ház vezetékezéséről, hogy elbírja-e a dolgokat a közösképviselő és az ő villanyszerelője tud nyilatkozni. Tehát ha az nem bírja, neki kell intézkednie.

Ezt is az Elműs ember mondta.

#14611 Netuddki Én szeretném megcsináltatni, nem köteleztek. A lakásban szeretném az aluvezetékezést szabványos, földelt és rézvezetékezésre cseréltetni, és úgy gondoltam, akkor a lakás elosztódoboza és a villanyóra között is normális vezeték legyen.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#14615) föccer válasza Lipton (#14606) üzenetére


föccer
nagyúr

Szia!

A salak alatt közbenső födém van. Nem tudom, hogy miből. de valószínóleg poroszsüveg födém. A teljes salakréteget nem akarom és nem tudom eltávolítani. Egyérszt lépéshang szigetelés az alsó szomséd felé, másrészt feltöltés. Harmadrészt nem tudok annyi sittet elszállítani. Alatunk alsó szomszéd, így a salakra fólia, estrich, és arra a kiegyenlítő szivacs és arra a laminált parketta. Többre nincs keret. Mókás lesz egyedül behúznom a 1,5m^3 estrichet kézzel keverve, de mindegy, ez legyen a lagnagyobb probléma.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14616) Rederik


Rederik
tag

Mivel nem hagy nyugodni, s amíg várok a villanyszerelők javaslataira, ajánlataira szeretnék még egy dolgot kérdezni.

Megnéztem ezt a Wago 222-es 3-as összekötőt (talán ez a legkisebb 3 vezeték fogadására alkalmas kötőelem). Csinált már valaki olyat, hogy ilyenből 3-at tesz a konnektor mögé, s ugye ezekkel csinálja a konnektorok bekötését?
Vezeték padlótól fel a konnektor mögé rejtett wago-ba, onnan pedig egy vezeték a konnektorba, egy pedig vissza a padlóra, s tovább a következő konnektorhoz.

Jól értem, hogy így lényegében a kötődobozt egybeépíthetem a konnektor szerelvénydobozával? Vagy a kötődoboznak mindenképp a plafontól x cm-re kell lennie?

Kérdés csak az, hogy elfér-e a konnektor mögött 3 ilyen wago, meg a két 3X2,5-ös vezeték...
Kiemelő keretbe rejtett dugalj-al szerintem nem lehet baj, max a süllyesztett konnektorok mögötti helyszűke okozhat gondot, de azt legfeljebb mélyíteném kicsit. (panel lakás)

Így ugye azért szabályosabb konnektor felfűzést lehet csinálni egy szobában, mintha egyszerűen konnektorból, konnektorba haladna a vezeték?

[ Szerkesztve ]

(#14617) Lipton válasza föccer (#14615) üzenetére


Lipton
őstag

Nem volt meg nekem hogy emelet :)
Akkor marad a salak, fólia, beton... esetleg zsákos beton? Meg tudod keverni a helyszínen, zsákba meg könnyebben fel lehet hordani... hd hálót nem tervezel bele?

(#14618) csemberlen válasza Rederik (#14616) üzenetére


csemberlen
őstag

a legkisebb wago a 2273-203, mélyitett dobozban gyönyörűen elfér.
Túlparázod különben ezt a konekoros dolgot.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14619) föccer válasza Lipton (#14617) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah, zsákos estrich. Sajna így is gond lesz az anyagtárolás és a keverés. Habarcsos ládában, 20 literes adagokban...

A hd háló az mit jelent? Így nem ismerem. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14620) sanzik válasza föccer (#14619) üzenetére


sanzik
senior tag

Egyedül ne állj neki,elég szopós keverni is meg lehúzni.
Én elég sokat csinálok ilyet,mindenképp kell egy keverő ember...
Lehet kapni akkora edényt amiben simán megkeversz egyszerre egy 40kg-os zsákot.
(hd háló az nem a hegesztett acélháló akar lenni?)

(#14621) biker válasza Rederik (#14616) üzenetére


biker
nagyúr

a 60/65-ös dobozban bőven, ha normál dugalj megy bele
a lapos 50/65-ös dobozba csak fél-süllyesztett (lapos kivitelű) dugaljal megy bele
Más kérdés, hogy 60-as vagy 80-as betonfalba hogy raksz dobozt? :D:D:D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14622) veze válasza biker (#14621) üzenetére


veze
őstag

egyaltalan a konnektor alatt a dobozban muszáj neki wagoval vacakolni? szabályosabb mintha csak sorolná a konnektort simán?
laktam panelban korábban, de csak egyszerűen ment a vezeték a konnektorhoz , majd onnan tovább a másikhoz..(pedig szakemberek kivitelezték) két szálat simán be lehet fogni minden konnektor csavarozásába, egy odamenőt meg a tovább menőt..nincs ez túlbonyolítva így feleslegesen?

[ Szerkesztve ]

(#14623) csemberlen válasza veze (#14622) üzenetére


csemberlen
őstag

go to 14618,
panel szobára bevállalható ahol nemigazán van nagy teljesitmény

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14624) Lipton válasza föccer (#14619) üzenetére


Lipton
őstag

Hegesztett acelhalo. En tennek bele, hogy megfelelo tartasa legyen es ne repedezzen szet. Arra kell csak vigyaznod, hogy jo helyre keruljon, ne logjon ki sem alul sem felul, ergo pont a kozepebe kellene tenned ilyen betonvastagsagnal. Emlekeim szerint 2-3 centit legalabb benne kell lennie a betonban kulonben tobbet art mint hasznal. A zsakos elonye, hogy problemamentesen be tudod a lakasba juttatni. Ami mar macerasabb, hogy azert porolni fog valamennyit minden elovigyazatossag ellenere is. Minden modszernek van elonye es hatranya is.

(#14625) Lipton válasza veze (#14622) üzenetére


Lipton
őstag

Ha már annyira gányolni kell... kicsit babrásabb, de nem vágnám el a vezetéket, hanem lecsupaszolnám, és egy "U" betűt hajtva befogatnám a konnektorba. Így nem szakad meg a tizedik konnektorig tízszer a vezeték. A sokszor megszakadós esetben az utolsóba egyszer bekerül egy nagyobb fogyasztó és lehet izgulni.

(#14626) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi!

Noh, ma délelőtt csináltam pár képet a fűről.

Minden este kétszer öntözöm ezt a részt, úgy, h álljon rajta a víz. Derekamat már érzem, annyi kavicsot kibányásztam belőle, de pesze még mindig akad.
01, 02
Kedden vettem pétisót, megszórtam és jól belocsoltam, remélem a hatása megmutatkozik.

Ezt a részt kb. 3 hete vetettem be: 03 (csak a szegély körül.) A különbség látszik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14627) csemberlen válasza Lipton (#14625) üzenetére


csemberlen
őstag

legtöbb konektornál ezt nem tudod megtenni

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14628) veze válasza runner 125 (#14626) üzenetére


veze
őstag

egyzser csak beerősödik:)
amugy meg ha van olyan félreeső helyed, ahonnan fel tudod szedni, éles lapáttal felnyesed mint valami gyepkockát és átrakod ide. ott meg valami kis földdel potolod a hiányt és újra veted,ott majd könnyen kikel és kész
Én már csináltam ilyet.. nem kell ide drága gyeptéglákat venni, csak be kell tervezni honnan szedhetö fel, ami nem annyira szem elött van, vagy olyan helyről ahová inkább egy szebb új vetést szeretnék..és onnan mehet ide:)

(#14629) runner 125 válasza veze (#14628) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh igen.
Kb. a szegély közepénél látsz egy ilyen csomót, azt én is úgy raktam át, amikor le szintbe kellett gylaulnom a földet a szegéllyel.
Abban bíztam, h majd gyorsan megnő az elvetett fű, és fel sem fog tűnni. Persze az a csomó azóta is él és virul, az új meg alig akar kelni, inkább csak a gaz.

Viszont olyan terület spec. nincs most, ahonnan le tudnék gyalulni ennyi füvet.
De, köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14630) biker válasza veze (#14622) üzenetére


biker
nagyúr

De megoldhato ugy is
Legtobb szerelveny bekotese ket vezetek fogadasra van kialakitva

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14631) veze válasza runner 125 (#14629) üzenetére


veze
őstag

nem lehetséges hogy a fűmag a hunyó?
valami ujra cimkézet gazdaságos, vevőátbszó..(
már jártam így is..sajnos
vetettél máshol is pont ebből, és ott meg jól kelt?
vagy csak azt a talajviszonyokat nem szereti ami ott van, esetleg más fajtával megtámadni..
előbb utóbb ugyis ezt kell sajna ha megunod :((

(#14632) föccer


föccer
nagyúr

Nem tudna valaki kölcsönadni egy 2 méteres libellás alulécet 2 hétre?

Hálásan megköszönném. :R:R:R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14633) Winner_hun válasza föccer (#14632) üzenetére


Winner_hun
félisten

3 méteres is van, ha jössz viheted azt vagy a 2 méterest.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14634) föccer válasza Winner_hun (#14633) üzenetére


föccer
nagyúr

Zsír király vagy!

Elég lesz nekem a 2 méteres. A 3 méteressel már nehezen férnék el, meg a kocsiba se fér el. :)

Holnap délután elgurulnék érte. Mikor mehetek?

Lassan vihetek egy karton serecskét, vagy valamilyen itókát, annyiszor járok nálad valamilyen apróságért. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14635) Winner_hun válasza föccer (#14634) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem fér be a kocsiba? Én az enyémmel el tudtam hozni a boltból (najó, az ablakon egy kicsit kilógott de nem volt vészes)

Jöhetsz, ha nem leszek itthon akkor apukám odaadja. De szerintem itthon leszek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14636) föccer válasza Winner_hun (#14635) üzenetére


föccer
nagyúr

Ok, köszi. A gépsárkánnyal az a baj, hogy tudom összenyitni az utasrészt a hátsó résszel. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14637) Winner_hun válasza föccer (#14636) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van flexem is;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14638) DeFranco válasza Winner_hun (#14637) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD

(#14639) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Ezt ismeri vki? Nem tudom lehet-e hinni neki

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#14640) canniball válasza Bandus99 (#14639) üzenetére


canniball
nagyúr

Előrebocsátom: semmi közöm hozzá; itt a tapasztalatairól is beszámol az eladó, ha ez segít.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14641) harry válasza Bandus99 (#14639) üzenetére


harry
veterán

Ennyi alapján biztos nem hinnék neki. Szép reklám szöveg van körülötte, az biztos...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#14642) biker válasza Bandus99 (#14639) üzenetére


biker
nagyúr

bullshit
jó esetben van benne egy szép nagy kondi, ami eltolja a cos fi értéket, és látszólagos teljesítményt variál.
rossz esetben egy zöld led van benne és kész

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14643) Bandus99


Bandus99
őstag

koszonom

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#14644) Lipton válasza runner 125 (#14629) üzenetére


Lipton
őstag

Elkezdtek a fűmagok kibújni :)
Pénteken volt 1 hetes a vetés.

Az elején írtam már, minőségi fűmag és valami jobb műtrágya. Kicsit több kiadás az elején de sokkal jobb eredmény és kevesebb munka/bosszúság később.

(#14645) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Volt itt szó pár hsz-szel ezelőtt a görgős szék alá való műanyag alátétről. Voltunk az Örs vezér téri IKEÁ-ban, és jelentem, lehet kapni, annak ellenére, hogy az interneten nincs fent.

120x100 cm-es és 5.000 Ft. végül vettem egyet, mert drágállottam, de a parkettát jobban féltem, így is elég ramaty állapotba került a szék alatt.

Mellesleg találtam egy pofátlanul olcsó kanapét is, nem a világ legszebbje, de élőben több, mint korrekt, kényelmes, jó. Nyaralóba, nem túl forgalmas helyre ideális. Gondoltam szólok, hátha valakinek segítek vele: [link] Nekünk sajnos nem jó, mert olyan kellene, ami ággyá alakítható.

(#14646) runner 125 válasza Lipton (#14644) üzenetére


runner 125
nagyúr

:)

.. meg nem mondom milyen fűmagot vettem, de 2-3k volt egy dobozzal a helyi gazdaboltban.
Pétisót bepróáltam, jól belocsoltam, kíváncsi leszek mire mutatkozik a hatása.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14647) canniball válasza DeFranco (#14645) üzenetére


canniball
nagyúr

"Mellesleg találtam egy pofátlanul olcsó kanapét is..."
Hasonló árban 4 személyes, ággyá alakíthatót ha találsz akkor feltétlenül szólj! :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14648) DeFranco válasza canniball (#14647) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor azt írom meg, hogy hogyan szállítottuk haza, mert azt megfogom, ráfekszem, és nem engedem el, amíg nincs a nappaliban. :DDD

(#14649) canniball válasza DeFranco (#14648) üzenetére


canniball
nagyúr

Egy másikra meg fektesd a párod és mond a címet hová menjek érte...mármint a kanapéért. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14650) föccer


föccer
nagyúr

Sittet hová tudom elszállítani? Lenne néhány zsáknyi felszedett linóleum, meg némi fa és egyéb szemét.

Köszi,

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.