Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#131851) Doki16 válasza F_Gergely (#131849) üzenetére


Doki16
addikt

Én most kértem 3 darab ablakot.
2 db 700x1300 mm
1 db 700x1950 mm
3 rétegű bukó nyíló
650-680 körüli ajánlatokat kaptam rá.

Beszéltem több céggel is és mondták, hogy ez nem nagyon lesz olcsóbb mostanában. Pont a rendelésem előtt drágult 15%-al minden.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#131852) pjen válasza Dorian (#131847) üzenetére


pjen
félisten

Akkor nekem nem volt szerencsém. 180cm es redőny, a motort 2-3 évente cseréltem. Igaz szekszárdi léc és barkácsboltos motor.

(#131853) F_Gergely válasza pjen (#131852) üzenetére


F_Gergely
őstag

egyik ablakomnál két redőny van (alumínium) két ablakon (de egy keret kb 3 méter széles a kettő együtt ) de egy motor mozgatja őket, 15-17 év után kellett cserélnem, tehát bírja hosszútávon. Az eredeti motort még a Rehau rakta be, most meg valami smart nevezetű motor ment bele.

[ Szerkesztve ]

(#131854) Jofi81 válasza pjen (#131845) üzenetére


Jofi81
őstag

Nálunk 317 centi széles redőny van egyben, egy motorral. Nem feltétlenül kell kettő 2 méterre.

(#131855) beers


beers
addikt

180-as ablakra vettem E-AST ER1040-13-as redőnymotort, még 13640Ft-ért februárba!

M&N

(#131856) Attila2011 válasza F_Gergely (#131841) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Én ma kaptam ajánlatot, ebben 150x120-as ablak van, fehér műanyag nettó 174k, alu redő nettó 73k motor nélkül. Jah és elvileg ebben van 30% kedvezmény is... :))
Szóval legalább duplázd meg azt a 200 ezret.

Ez Rehau Synego profilos.

Kaptam Gealan ajánlatot is, az kicsit olcsóbb volt. Viszont sokan meg szidják, hogy mennyire gyenge lett... Szóval én is meg vagyok lőve.

(#131857) F_Gergely válasza Attila2011 (#131856) üzenetére


F_Gergely
őstag

Bahhhhh..... Pedig én is Rehau-t néztem ki (Synego) mert a másik ablakom is Rehau....
Felújítás elején vagyunk, de mivel a költözéshez az ablak nem kardinális lehet akkor nem ez lesz az első.....
Holnap jön ki statikus megnézni a falat, ki lehet-e venni ha igen hogy az is kezdésnek 40 ezer, aztán ha ki lehet venni jóég tudja mennyibe fog kerülni...

(#131858) Attila2011 válasza F_Gergely (#131857) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Igen, ez nagyon sok. Majd igyekszem kérni több helyről még, mert ennyit nem ér. 5 említett méret lenne, 3 kis ablak, összesen 2-nél redőny, plusz egy ajtó, erre jött nettó 3 millió, rá a csodálatosan magas 27% áfa. Ebből beépítés több, mint nettó fél millió. A visszajavítás költsége benne sincs.

Nyár legvégén kaptam Elegant profillal is árat egy másik cégtől, 150x120 kétszárnyú fehér (3 réteg üveg) volt 112k nettó, redőny árára azt írták, hogy helyszíni felmérés. Beépítés, kiszállítás nettó 175k. Kicsit barátibb, bár gyengébb profil.

A profil terén se tudom, hogy mennyire lehet hinni nekik, mert gondolom azt tukmálják, amiből többet tudnak lefölözni.

(#131859) F_Gergely válasza Attila2011 (#131858) üzenetére


F_Gergely
őstag

Egyre jobb....

Annó (15-17 éve) az egyik szobában cseréltük műanyagra a nyílászárókat, ajtó plusz az ablakok, elektromos redőny mindenhol és szunyogháló. Rehau lett és ennyi év távlatából én maximálisan megvagyok vele elégedve (stabil, jól zár, nem lötyög, nem mozog, olyan mint újkorában). Pároméknál amikor felújítottak oda valami noname ablak került,nyeklik, csuklik, a Rehau-hoz képest ég és föld. Más márkát nem ismerek de ez bevált így én ragaszkodnék hozzá, dehát ennyi pénz bakker.... Meglátjuk mit mondd holnap a statikus aztán elkezdek én is bekérni ajánlatokat....

(#131860) Attila2011 válasza F_Gergely (#131859) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Van pedig sok jó profil, akár jobb is, mint Rehau, csak nem mindegy, hogy milyen minőségben gyártják le itthon. Jó profilból is lehet szar ablakot. Én azért is nem ragaszkodom egyikhez sem, de ha már legolcsóbb ajánlattal is 2 milla felett lesz, akkor legyen jó...

(#131861) mezis válasza weiss (#131520) üzenetére


mezis
nagyúr

Korrigálnom, kell! :o :Y
Szereztem egy GT-PM-02 Globaltronicks GmbH Hamburg "háztartási" teljesítmény mérőt.
A szekciós kapumozgató teljesítmény tényezője (cos φ) készenlétben 0,4 !
Vagyis készenlétben csupán 8Wh a fogyasztása. Nyitáskor 60Wh körüli (cos φ=0,7).

A főkapcsoló marad, a megspórolt 12W meddő fogyasztást meg számolgatom, ha elég sok összegyűlt, jelentkezem vele az áramszolgáltatómnál! :DDD

További méréseim:
2+1-es hangerősítő (10 - 20W-os lehet) 50Hz-es trafójával a cos φ=0,75 és mindegy mennyire üvölt, teljesítmény felvétele változatlan. :F
Egy halogén izzós, 30W-os asztali lámpa cos φ=0,99. Ezt nem tudom hogy sikerült elérni.

mezis

(#131862) Dorian válasza pjen (#131852) üzenetére


Dorian
félisten

Egy 150/150-es ablakon, egy 90/210-es erkélyajtón és egy 150/210-es fix üvegen van 1-1 alu redőny, 1-1 Somfy motorral. Mondjuk ha jól emlékszem az már 15 éve is 30ezer/db volt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#131863) WiZARD


WiZARD
addikt

kb 2 hónapja költöztünk be, garázs eddig káosz volt, 2 hete lett kipakolva, most festik.
2 hete vettem észre, hogy egyik fal alja vizesedik. Logikus magyarázatnak tűnt, hogy pont az esztrich dilatációnál, ahova autóról az előtte lévő napokban be tudott folyni a víz.

De csak nem száradt. Tegnap már elkezdett salétromosodni.
Most meg még vizesebbnek tűnt, úgyhogy gondoltam ez nem csak az eső.
Meg is lett, a fal túloldalán egy vízcső. Nem értek hozzá, de ha jól sejtem az ügyes szerelő nem préselte rá az idomot... Persze kívülről jól leszigetelte a szivacsos cuccal, így benne folyt a víz, egyenesen a fal tövébe, az esztrich alá vezetve.
Most elég rendesen csöpög, ahogy nézem vödörben óránként 1 liter simán megvan.

Lehet tippelni, hogy mióta ázhatott, ha tegnap kezdett salétromosodni? (én úgy gondolom észrevettük volna már korábban, ha közel 1 éve ázna - kb ekkor szerelték)
Számítsak-e vmi negatív következményre, vagy kiszárad és kész?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#131864) föccer válasza WiZARD (#131863) üzenetére


föccer
nagyúr

Le kell roppantani és utána nem lesz vele gond. Amióta nyomás alatt van, azóta csepeg az szinte biztos.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#131865) WiZARD válasza föccer (#131864) üzenetére


WiZARD
addikt

Február eleje óta nyomás alatt van.
Március elején burkolta körbe a burkoló, neki csak feltűnt volna ha vizes a fal.

Szerintem a fal túloldalán mi is észrevettük volna amikor ~2 hónapja bepakoltunk.

Kb 3 hete pakoltam a csövek körül, lehet hogy akkor mozdult ki.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#131866) WiZARD válasza WiZARD (#131865) üzenetére


WiZARD
addikt

Sőt találtam augusztus eleji képet a fal túloldaláról, ahol még száraz.
Legalább tudom, hogy nem 1 éve ázik ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#131867) lemmy71 válasza WiZARD (#131866) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha a falban van a salétrom akkor azon a részen le kell verni a vakolatot, mert ha már a téglában is benne van a salétrom akkor vegyszerezni kell ;)

(#131868) WiZARD válasza lemmy71 (#131867) üzenetére


WiZARD
addikt

Miért, mi lesz vele hosszabb távon, ha csak így marad és kiszárad?
Egyik oldal a garázs, simán festve, másik oldal gépészeti helyiség/mosókonyha hidegburkolva, amennyire a képen is látható.
Apró szépséghiba mindkét oldalon belefér, vmi polc is kerül elé és nem vágyok 2 év építkezés után sok folytatásra ha nem muszáj.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#131869) lemmy71 válasza WiZARD (#131868) üzenetére


lemmy71
őstag

Én csak a normális eljárást vázoltam röviden salétromosodás esetén, de úgy csinálod ahogy neked jó ;)
Amúgy ilyen rövid idő alatt (6 hónap) még nem igazán szokott a salétrom megjelenni, inkább vizesedés táskásodás, az meg kiszárad bár akkor is érdemes megkapargatni azt a részt.

(#131870) razorbenke92 válasza WiZARD (#131868) üzenetére

Kérdésedre válaszolva a salétrom egy higroszkópos sóvegyület. Képes olyan mennyiségű párát megkötni a levegőből, amiben feloldódik, és ezáltal képes utazni a kapillárisokban, majd máshol kiszárad - kikristályosodása közben mechanikai hatást gyakorol a vakolatra, falazatra - és amikor kedvező a páratartalom, akkor folytatja elölről.

Emiatt, ha valóban megindult a salétromosodás, akkor az egy öngerjesztő folyamattá válik, hiszen már nem is kell egy befejezetlen vízcső ahhoz, hogy a fal nedvessé váljon.

Ezért szokták kezelni a falat, vagy legalább a salétromos vakolatot leverni és újra vakolni, hogy ne érintkezhessen aktívan a falban lévő salétrom a levegő párájával, és így megálljon a láncreakció.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#131871) lemmy71 válasza razorbenke92 (#131870) üzenetére


lemmy71
őstag

Így van ahogy mondod :K csak én nem akartam ennyit pötyögtetni :DDD

(#131872) WiZARD válasza razorbenke92 (#131870) üzenetére


WiZARD
addikt

thx, így már értem.

Hogy saléterom-e vagy egyéb, azt nem tudom. Festő vágta rá, hogy salétrom.
Képeket visszapörgetve, nyomozva 2.5 hónapja még biztos száraz volt a fal túloldala, szóval nem hiszem hogy túl régóta folyna, kizártnak tartom hogy előtte lévő 6 hónap alatt ne ázott volna át.

Most vödörbe csöpög, próbálom kiszárítani minél gyorsabban, aztán meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#131873) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Ezekről a falsíkba építhető WC tartályokkal mik a tapasztalaitok?
Próbáltam keresni blogokat leírásokat arról, hogy milyen szempontokat kell figyelembe venni vásárlás előtt, de csak olyan általános dolgokat találtam, hogy "sokkal szebb egy rejtett tartály, esztétikusabb, blah blah blah".
Ezeknek a beépítése mennyire körülményes?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#131874) F_Gergely válasza Dyingsoul (#131873) üzenetére


F_Gergely
őstag

Van hozzájuk általában egy fém keret arra ülteted fel a tartályt és utána tudod burkolni.
Valóban szebb, de probléma esetén jelenthet gondot ha nem bontható a burkolás és szét kell hozzá verni mindent. Én a sima classic wc tartályt jobban szeretem (meg abba lehet tenni tartályba való tablettát)

(#131875) shteer válasza Dyingsoul (#131873) üzenetére


shteer
titán

nekem annyi, hogy már megvettem :D
a vízszerelő cimbi azt mondta az ő keze túl nagy ezeket szervizelni, szóval beépíti de ha gond lesz csináljam meg én - töltő és eresztő szelep tud tönkre menni ezekben is, az meg cserélhető megfelelő kézmérettel :)

..szerintem jónak tűnik

(#131876) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Tegnap egy generálkivitelező ajánlotta, hogy a külső házfalak alját érdemes lenne egy vízzáró tömítéssel betömni ott, ahol a fal találkozna az alappal. Erre egy speciális purhab szerű vízzáró anyagot ajánlott, amit én "kultgyűrű"-nek értettem (kicsit raccsol, és 5-ödjére már kellemetlen lett volna újra rákérdeznem), de nyílván nem ez, mert a google csak kútgyrű találatot adott ki. Azt mondta, hogy elég kevesen ismerik és még kevesebb helyen lehet kapni, de mintha már látott volna ilyet az OBI-ban. Esetleg valaki nem tudja, hogy mi is ez az anyag? Olyat találtam az OBI-ban, hogy "Purhab akna vagy kútgyűrűhöz". Esetleg ez? Nyílván ha jön legközelebb hétvégén akkor megkérdezem tőle újra, de jó lenne addig is ismerkedni a termékkel.

Illetve még egy olyan kérdésem lenne, hogy most a fal-alap találkozásnál helyenként habarcs szerű anyaggal van kitöltve. Mivel ezt ki kellne kaparnom mielőtt purhaboznék, az lenne a kérdésem, hogy milyen eszközzel érdemes ennek nekiállni? Elég lenne egy spakli, vagy valami mással is készüljek?

Ha szükséges a fotó, azt este vagy holnap tudnék küldeni.

Előre is köszi!

El Psy Kongroo

(#131877) Jofi81


Jofi81
őstag

Lábazati követ terveztünk a házra, de egyrészt az időjárás miatt idén már nem lehet felrakni, másrészt egyelőre keret sincs rá. Jelenleg szigetelve és hálózva van. Arra gondoltam, hogy legalább lefesteném barnára, hogy addig is kinézzen valahogy. Milyen festék lenne ehhez megfelelő? Mehet közvetlenül a ragasztóra, vagy kellene valami alapozó?

(#131878) A Zéé válasza F_Gergely (#131874) üzenetére


A Zéé
addikt

amit szerelni kellhet, azt a nyomógombon keresztül lehet szerelni, cserélni. Akkor lehet szívás egyedül, ha a tartály reped el, de az meg nem nagyon tud, hiszen fém keretben van az egész, nem nagyon tudja olyan erőhatás érni, hogy elrepedjen.

Just a simple Lineman...

(#131879) A Zéé válasza Véreshurka (#131876) üzenetére


A Zéé
addikt

valószínű erre gondolt, csak azt nem teljesen értem, hogy ezt neked hova, és miért javasolta.
A fal alatt ott kell lennie a bitumenes lemeznek, ami ki van hajtva az alap külső szélére.
Erre a fal-alap csatlakozásra pedig kívülről kell majd egy csík bitumenes lemezt rakni, hogy lezárja a habarcshézagot.
Nem értem miért kellene oda kútgyűrű hab.

Just a simple Lineman...

(#131880) A Zéé válasza Jofi81 (#131877) üzenetére


A Zéé
addikt

én nem festeném le, mert utána meg ha felrakod lábazatburkolatot, akkor szívás lesz a festék miatt. Lehet lekaparni, alapozózni, ott lesz egy plusz réteg, ami mellett el tud válni a burkolat...
Ha le van hálózva, annak semmi baja nem lesz addig, amíg fel nem rakjátok a burkolatot.

Just a simple Lineman...

(#131881) Atomgeszi válasza F_Gergely (#131874) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A falmögöttibe is lehet tenni tablettát.

(#131882) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Üdv

Építettem pár éve egy tégla melléképületet, külső falára csak egy vékony réteg EPS ragasztó lett húzva vakolat gyanánt, ezt pedig kültéri diszperziós festékkel lefestettem.
Problémám, hogy nem lett valami szép ez a vékony réteg vakolás, vannak rajta elég mély kráterek, a festéken is átüt.
Ki szeretném javítani rajta a csúnyább hibákat ,és átfesteni,a kérdésem, hogy milyen anyag maradna meg a már lefestett falon? Zsákos simitóvakolat, vagy ugyan úgy EPS ragasztó, vagy esetleg más, mit lenne érdemes szerintetek ?

[ Szerkesztve ]

(#131883) KrAt válasza Atomgeszi (#131881) üzenetére


KrAt
veterán

A miénkbe próbáltam, le kéne a burkolat után a gombok platniját is bontani :(

(#131884) Véreshurka válasza A Zéé (#131879) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! :R

Este készítek majd egy képet, úgy szerintem már értelmezhető lesz a kérdésem.

Most vettük az ingatlant, 4 éve volt teljeskörűen felújítva, sógoromék építkeznek a szomszédban, az ő generálkivitelezője jött át körbenézni, hogy lenne-e még valamilyen munka majd vele. Ezt említette, illetve néhány helyen vízelvezetőt, amit jövőhéten fognak elkezdeni kialakítani.

El Psy Kongroo

(#131885) csababarca


csababarca
őstag

diletációs szalagot hogy érdemes rögzíteni? vagy ezek öntapadósak? mert amiket látok nem írja, hogy öntapadósak lennének.
Fal-esztrich közé gondoltam, még nyilván esztrichezés előtt.
Gondolom nem hátrány, ha az esztrich diletálva van a faltól.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#131886) Jofi81 válasza A Zéé (#131880) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi, ebben igazad lehet. Akkor lehet, hogy marad szürke.

(#131887) shteer válasza csababarca (#131885) üzenetére


shteer
titán

kell is, de csak oda kell tenni betonozáskor a fal mellé és neki az esztrichet

..szerintem jónak tűnik

(#131888) csababarca válasza shteer (#131887) üzenetére


csababarca
őstag

akkor remélem akik jönnek ezt tudják, aztán nem fognak ezen hepciáskodni :D

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#131889) pjen válasza csababarca (#131885) üzenetére


pjen
félisten

Az én házam 30 eves és pár ház építésénél segítettem, de még mindíg a falig betonoztunk.

(#131890) shteer válasza csababarca (#131888) üzenetére


shteer
titán

ha ezzel foglalkoznak, biztosan. 1cm vastagot vegyél ha nem ők hozzák

..szerintem jónak tűnik

(#131891) csababarca válasza shteer (#131890) üzenetére


csababarca
őstag

Rendben!

Még olyat is olvastam, hogy a helyiségeket is eldiletálják egymástól.
Ilyen is van, vagy kellene? Csak túlaggódom szerintem, vakolósok is értették a dolgukat :D

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#131892) A Zéé válasza csababarca (#131891) üzenetére


A Zéé
addikt

amikor lesimítja, a karddal elvágja az ajtó vonalában, és kész. Azt nem árt pontosítani, hogy az ajtónyílás melyik síkjában lesz maga az ajtó, mert azon az oldalon célszerű bevágni az esztrichet is azért, mert a burkolatban is ott lesz akkor az elválasztás.
Ha van 30 m2-nél nagyobb helyiséged, ott már érdemes feldarabolni azt is kisebbekre.

Just a simple Lineman...

(#131893) shteer válasza csababarca (#131891) üzenetére


shteer
titán

Bevágják majd csiszolás előtt illetve padlófűtés csöveket szokás azon a ponton védőcsőbe tenni

..szerintem jónak tűnik

(#131894) csababarca


csababarca
őstag

Értem, köszi nektek.
Akkor én nem aggódok ezen, elvileg tudják a dolgukat.

Padlófűtés miatt majd szólok holnap reggel a mesternek, holnap tekeri meg pénteken le elvileg.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#131895) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!
2 éve, mikor megvettük a házat, az egyik sarokra volt engedve a csatornavíz a betonra. Most térkövezünk, felszedtem a járdát és kiszedtem 30 cm földet, és ilyen mállós alap fogadott.
A többi helyen jó állapotban van az alap, de a saroknál 5cm simán kiszedhető még drótkefével is.
Foglalkozzak ezzel? Repedés nincs sehol. Mit lehet tenni, ha kell egyáltalán?

(#131896) Atomgeszi válasza KrAt (#131883) üzenetére


Atomgeszi
veterán

De gyárilag van neki hely kialakítva, vagy közvetlen a tartályba akarod tenni?

(#131897) pjen válasza csƵ (#131895) üzenetére


pjen
félisten

Ha már kiástad én bizros lapátolnék mellé betont.

(#131898) csƵ válasza pjen (#131897) üzenetére


csƵ
őstag

Oké de mennyit, milyen mélyes és szélesen?

(#131899) pjen válasza csƵ (#131898) üzenetére


pjen
félisten

Én már sokkal lejjeb nem ásnék, nehogy megrodjon.

(#131900) csƵ válasza pjen (#131899) üzenetére


csƵ
őstag

És ér valamit a az a kis beton? Kezdjek aggódni vagy mifene?
90 cm mély, 50 cm széles. Azért remélem nem az egész ilyen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.