Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#119451) pjen válasza Doki16 (#119450) üzenetére


pjen
félisten

Fűtőpanel mind egyformán hatékony.Annyit melegít amennyit fogyaszt.

(#119452) Doki16 válasza pjen (#119451) üzenetére


Doki16
addikt

Tényleg nem értek hozzá azért kérdezek és lehet ez is butaság lesz. Akkor miért vannak ekkora árkülönbségek? Van 500 wattos 10e-ért és van 100e-ért is. Digitális termosztátost keresek amúgy és azokban is nagy eltérések vannak.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#119453) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Sziasztok,
gipszkarton mögé keresek átlátszó! párazáró fóliát (sd 100). Ismertek márkát / gyártót, akinek van ilyen terméke?

(#119454) pjen válasza Doki16 (#119452) üzenetére


pjen
félisten

Dizájn, marketing.

(#119455) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Került egy kis pénzmag, így belevágtunk a nyílászáró bővítésbe. Én kis naívan pont ugyanakkora ablakot rendeltem műanyagból, mint a meglévők, mivel a kis házunk két fő ablaka észak felé néz, emiatt így is elég sötét van bent a direkt napfény hiánya miatt, és az asszony nem szerette volna, hogy még sötétebb legyen.
A bontáskor derült ki, milyen házat is vettünk annó, normál b30-as a téglafal. Eredetileg falközépen volt az ablak, mi külső falsíkra tetettük az új ablakot. A régi ablakot úgy tették be, hogy konkrétan ütközésig ért a tégláig, mindenféle szerelési hézag nélkül. Aki beépítette, csak a külső 10 centin vágott nagyobb kávát, így is brutális por volt, mert lakottan újítunk fel, nem tudunk kiköltözni.
Annyi a problémám, hogy így belül a kávára a zsanérok felőli oldalra nem tudok még egy 2cm-es xps-t sem ragasztani, mert már attól sem nyílna ki teljesen az ablak. A másik három oldalra talán elfér. Kívülről egy-két éven belül biztos nem lesz szigetelve, mert közben egyéb problémák is közbejöttek.
Kérdésem, hogy így kívül az ablak köré mit és milyen szélességben ragasszak amolyan díszléc gyanánt, hogy letakarja a purhabot, és a szerelő hézagot, rátakarva kb. 2cm-t a tokra?
Köszönöm előre is.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#119456) kr:sz


kr:sz
tag

Sziasztok!

Megbízható villanyszerelőt tudtok ajánlani Bp-n? (akár privátban) Éppen szaki gyűjtésben vagyok a felújításhoz, de villanyszerelőt senki nem ajánlott volna szívesen sajnos.

Köszönöm előre is, ha valaki tud és megosztja velem! :R

(#119457) macilaci78 válasza kr:sz (#119456) üzenetére


macilaci78
nagyúr

XVIII kerületit tudok ajánlani, aki mostanában nem ér rá új munkára.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#119458) kr:sz válasza macilaci78 (#119457) üzenetére


kr:sz
tag

A mostanában nem ér rá mit takarna? Idén már semmi esély? Jelenleg ha minden klappol akkor október végefelé, november elején kezdenénk neki a dolgoknak.

(#119459) Donki Hóte válasza szatocs1981 (#119453) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Azt meg lehet kérdezni, hogy miért kell átlátszó párazáró fólia a gipszkarton mögé?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#119460) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok!

Beltéri falfestéket vennék, ami mosható. Dulux Easy care-t ismerem csak. Azonkívül van még valami ajánlott, ami esetleg ár/érték arányban jobb?

(#119461) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Ha egy Westen kondenzacios kombikazan kijelzoje igy: [link] (YT) villog, es nincs melegviz, akkor van valami varazstrukk, vagy szerviz? Esetleg mi baja lehet? Vezerlo halt meg?

(#119462) alcsa válasza KrAt (#119461) üzenetére


alcsa
senior tag

Ez alapján nincs gáz.

(#119463) Fr3eWar válasza KrAt (#119461) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nézzétek meg nem oldott-e le a biztonsági szelep/reduktor a gázóránál.

(#119464) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Sziasztok,

autó bejáró alatt mehet gázvezeték? A tervezett bejáró alapja kb 45cm mélyre lenne ásva, van rengeteg tört betonom az menne bele aztán sovány beton és a térkő. A gázcső pedig 80 cm mélyen van. Ez mennyire necces? Esetleg ahol átfut a gáz cső ott ne legyen ilyen mély az alap?

(#119465) dabgergo


dabgergo
őstag

Milyen vastag legyen a szigetelés egy új építésű háznál? 10cm elég vagy 15cm-t érdemes?
Kivitelező szerint bőven elég a 10, ez igaz?
Közben azt is mondja h beépített redőnyt csak akkor lehet ha 10 helyett 15cm van. Tényleg nincs keskenyebb redőny?

(#119466) Ispy válasza dabgergo (#119465) üzenetére


Ispy
veterán

Nekünk 12 cm vastag lett, egy bizonyos vastagság mellett már nem éri meg, mert nem térül meg soha. 10-12 elég szerintem ha 30-as tégla fal.

Nekünk nem beépített lett a redőny, mert ahhoz kellett volna még egy sor tégla az ablak főlé, hanem vakolható tokos, ennek annyi volt a trükkje, hogy az ablakosoknak szólni kellett és úgy rakták be az ablakot, hogy beleszámolták a szigetelés vastagságát is. Beépítettnél ha jól tudom olyan ablakokat kell venni, aminek már része a szekrény is, amibe a redőny megy, vagy valami ilyesmi, ha ráguglizol biztos van leírás mennyi hely kell neki.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119467) dabgergo válasza Ispy (#119466) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi az infót!
Igen, 30as a tégla. Lehet akkor marad a 10cm-es szigetelés és redőnyt megoldjuk másképp, összesen így is 300ezres felárat mondtak a 15cm-es szigetelésre, ami nem kevés.

(#119468) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Villanyszerelésben egyáltalán nem vagyok jártas, így laikusként tudom csak körülírni a kérdésem. :)

Új építésű házunkban a villanyszerelőnek elküldtem anno az alábbi képet: [kép]
Egy ismerősöm rámért ma a hűtő/sütő/mikró 3-as konnektorra és e szerint csak egy kábelt húzott be a villanyszerelő, azt húzta át a mellette levő kettőbe. Tehát 16 amper (3x16 amper van a házban) van a három konnektorra elég nagy fogyasztókkal. Szerinte biztos, hogy nem lesz elég.
Valószínű a jövő héten rakjuk be a konyhát, így minél megoldást kell találni a problémára.
Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(#119469) weiss válasza Eagl3 (#119468) üzenetére


weiss
addikt

Miért nem kérded meg a villanyszerelőt, miért úgy csinálta, ahogy?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#119470) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

OBI-s belátásgâtló (tükrös) fóliáról van tapasztalata valakinek? Fürdő és wc ablakra tenném fel. Jóval olcsóbb, mint fóliás embert hívni, mert az 8-12e/nm ár lenne, így meg 4e körül.
Tényleg nem látni be kívülről, akkor sem, ha bent van vilâgosabb? Ezt az ablak belső oldalára kéne felragasztani, mint az autónál is a beltérbe ugyi?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#119471) Donki Hóte válasza dabgergo (#119467) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Milyen az a 30 cm vastag tégla fal?

Ha valami jó hőszigetelésű Porotherm, vagy hasonló jó hőszigetelésű üreges tégla, akkor határesetként elég lehet a 10 cm jó minőségű EPS szigetelés, de akkor is inkább 12 cm-es grafitos EPS szigetelést javaslok.

Itt találsz egy használható szigetelés kalkulátort.

Azt vedd figyelembe, hogy a szigetelés nem csak gazdasági, hanem komfort kérdés is. Mi tavaly ősszel fejeztük be a ház szigetelését (30 cm-es tömörtégla falunk van, erre ment rá 15 cm vastag grafitos EPS szigetelés), különbség nemcsak a gázfogyasztáson volt észrevehető, hanem azon is, hogy a falak belső hőmérséklete sokkal magasabb lett, egyáltalán nem érezhető már semmilyen hidegérzet sem a falak irányából :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#119472) Donki Hóte válasza Eagl3 (#119468) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egy sorolt konnektor csoporthoz (lehet az 2, 3, vagy 4 aljzatos) nem szoktak a villanyszerelők több vezetéket behúzni, hogy az adott konnektor csoport több fázisról legyen megtáplálva.

Ha nem szóltál neki külön előre arról, hogy több fázisról szeretnéd táplálni az adott konnektorokat, akkor a normál eljárást követbe csak egy fázisról vitt oda vezetéket.

Ha a behúzott vezeték legalább 2,5 mm2 keresztmetszetű, akkor szerintem elég lesz az áramod egy hűtő, egy mikró, meg egy beépített sütő működtetéséhez.

Azt mindenesetre kérd meg, hogy egy C16-os kismegszakítót tegyen ezen áramkör biztosítéktábla felüli végére.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#119473) Eagl3 válasza Donki Hóte (#119472) üzenetére


Eagl3
veterán

Tehát elvileg ha egy időben megy a három fogyasztó, akkor sem fogja levágni a biztosítékot?
Mindenképpen beszélni fogok vele, de előtte inkább tájékozódok, mert ha azt mondja, hogy biztosan elég, aztán beépítést követően derül ki, hogy nem, akkor van igazán szívás.

Külön természetesen nem mondtam, úgy gondolom nem is feladatom. Készítettem és küldtem neki a mellékelt rajzot. Azon szerintem minden megtalálható amire egy villanyszerelőnek szüksége van.

(#119474) A Zéé válasza Donki Hóte (#119472) üzenetére


A Zéé
addikt

Elektromos tűzhelynek és a főzőlapnak is mindig külön vezetéket húzunk, saját kismegszakítóval, és nem a dugalj körről osztogatjuk szét... De ha nagyon figyelmes a villanyász, akkor a hűtő is kap egy sajátot.

Just a simple Lineman...

(#119475) szaszyka válasza Eagl3 (#119473) üzenetére


szaszyka
senior tag

Azon a rajzon nincs rajta, hogy a sütőnek külön áramkört szeretnél, csak 3 konnektor, és egy felsorolás.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#119476) Eagl3 válasza szaszyka (#119475) üzenetére


Eagl3
veterán

Szerinted ez nem elég egy villanyszerelőnek?

(#119477) Donki Hóte válasza Eagl3 (#119473) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nézd, 3 x 16 ampert nem könnyű szétosztani egy modern háztartásban, úgy, hogy mindenhol árambőség legyen :(

Hiszen ezen a hűtő-mikró-sütő csoporton kívül biztosan van (vagy lesz :) ) főzőlap, mosógép, szárítógép, mosogatógép, kávéfőző, fritőz, vasaló, hajszárító, aszalógép, kenyérsütő, mixer, robotgép, meg sok egyéb kutyafüle.

Az ezekhez menő vezetékeket legfeljebb véletlenszerűen lehet úgy elosztani, hogy egyenletes legyen a terhelés mindhárom fázison, szóval hiába köttetnéd másik fázisra a sütőt, akkor vagy a vasalóval, vagy a mosógéppel, vagy a szárítógéppel, vagy a főzőlappal lenne egy fázison, ami megint nem jó.

Egy hűtő felvesz átlagban 1 ampert, egy mikró átlagban 3 ampert, egy sütő átlagban 12 ampert, vagyis gond nélkül tudnak menni egyszerre.

Csúcsáramfelvétel esetében lehet gond, de ha nem akarsz egyszerre grillezni a mikrosütőben és max teljesítményen sütni a sütőben, akkor szerintem el fogja bírni a terhelést a kismegszakító.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#119478) Donki Hóte válasza A Zéé (#119474) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha a sütő nem konnektorról, hanem külön bekötődobozról megy, akkor természetesen külön fázist húznak oda.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#119479) szaszyka válasza Eagl3 (#119476) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ha 3,5Kw-os sütőt akarsz valami komolyabb mikróval, és egy bazinagy hűtőt, akkor ki lehet szaladni a 16A-ből. Az nincs a rajzon, hogy mekkora fogyasztásra kell felkészülni.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#119480) justmemory válasza Victoryus (#119470) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

mi neten rendeltünk - nem OBI - vízzel feltehető fóliát. Fel lehet rakni buborékmentesen, bármikor könnyen cserélhető és nem látni be villanyfénynél sem.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#119481) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok,

Festeshez milyen melyalapozot javasoltok? Tavaly nagyon befurodtem a polifarbe intaller fortelemmel. Most a festok akik glettelnek nalam vagy a Hera Falfix vagy a Dulux melyalapozot mondjak. Dulux falfestek megy ra (ha ez szamit). Feluletet tekintve panel es gipszkarton, a glett pedig Finobello amit hasznalnak.

(#119482) Ispy válasza dabgergo (#119467) üzenetére


Ispy
veterán

Én is az ár miatt nem kértem 15 cm.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119483) szatocs1981 válasza Donki Hóte (#119459) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Persze, egészen egyszerű a magyarázata:
Könnyűszerkezetes házról van szó, a vázszerkezet között 15cm gyapottal. Erre jönne az átlátszó párazáró fólia, majd a lécezés és a karton. Ha a hőtükrös / reflex / alu fóliát teszem fel, a lécezéskor semmit nem látnék már a vázszerkezetből, csak tapintással tudnék tájékozódni. Ezt szeretném lehetőleg elkerülni.
Mellesleg egy 0.15mm vastag agrofólia is megteszi?

(#119484) lemmy71 válasza Exodion (#119481) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha festők ajánlottak alapozót, akkor ez miért kérdés :DDD Ha duluxal akarsz festeni akkor vedd meg hozzá a saját alapozóját jó pénzért, amúgy a falfix is tökéletes és jóval olcsóbb is :K Nem tudom mi bajod a poli-farbe -vel, az is jó alapozó, hasonlóan hígítjuk mint a falfixet.
Szerintem nálad nem az alapozóval meg a festékkel volt a gond, hanem a kivitelezéssel ;)

(#119485) B_I_G válasza Eagl3 (#119476) üzenetére


B_I_G
tag

miért van az, hogy ezek a mindenhez is értő ismerősök csak a szerelés legvégén jelennek meg vészmadárkodni/szakérteni? hol volt a tervezés idején? miért nem segített neked?

(#119486) gordonfreemN válasza B_I_G (#119485) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mennyivel jobb lenne a világ, ha az amúgy is beképzelten világra érkezett, magát a szívcsakra központjának képzelő tökeletes magyar ember nem gondolná azt, hogy kéretlenül is jó ötlet beledumálni a másik dolgába, nem?
Vagy lenne ott az inteligenciaküszöb, hogy ha már van ötletem, megkérdezem érdekli-e?
Mmm, minek azt, úgyis ő tudja a legjobban e világon.

Na én napi 2-3 ilyen emberrel találkozok ha valamit csinálunk lakáson kívül

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#119487) mezis válasza Victoryus (#119470) üzenetére


mezis
nagyúr

Én még nem láttam olyan fóliát, ami csak egyik irányban engedte volna át a fényt.
Ezek úgy működnek, hogy ahol sokkal világosabb van onnan nézve a pupillád a visszavert fény miatt szűk lesz és nem lát semmit (vagy jóformán semmit) a tükröző fólia mögül, ugyanakkor a sötétebb oldalon lévő lát annyit a fólia mögött, amennyit a fények lehetővé tesznek.
Vagyis nappal kintről nem lehet belátni a szobába, de látni a kinti dolgokat, sötét éjszaka elegendő világítást felkapcsolva a szobában, semmit sem látni a sötét éjszakából, a sötétből kukkolót sem, az viszont sok mindent lát a szobában lévőkből.
Kevesebbet mint fólia nélkül, de elég sokat ahhoz képest, hogy a "nem lehet belátni".

mezis

(#119488) Frenk


Frenk
aktív tag

Aljzatkiegyenlítés előtti alapozásnál a MAPEI Primer G-t (vízzel hígítva 1:1 arányban) 1 rétegben kell felvinni vagy javasolt a 2 rétegben történő alapozás?

(#119489) Blackmate válasza szatocs1981 (#119483) üzenetére


Blackmate
senior tag

Én inkább átjelölném filccel a hagyományos alu párazáró fóliára a vázszerkezet lényeges elemeit, ahova a leceket rögzíted a gipszkartonnak.

(#119490) Ispy válasza Eagl3 (#119476) üzenetére


Ispy
veterán

Nos 1 évig épült a házunk, ezidő alatt vagy egy tucat szakival kellett egyeztetnem. Nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy nemhogy egy rajz nem elég sokszor, hanem a szóban elmondás sem, sőt a legjobb, ha félóránként rájuknézel. ;] Persze vannak kivételek, nálunk pont a villanyszerelő volt az.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119491) Stylewars_kp válasza dabgergo (#119465) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Mivel új építésű a ház így mit kíván a rendszer? Nem a kivitelező mondja meg hanem az energetikus mondja meg, hogy mekkorát javasol a megfelelő energetikai besorolás eléréséhez.

[ Szerkesztve ]

(#119492) Eagl3 válasza B_I_G (#119485) üzenetére


Eagl3
veterán

Ennek ezerféle oka lehet, hadd ne keljen sorolni... ha valaki a kérdésemre leírja a feltett problémámra a szakmai válaszát/véleményét azt megköszönöm.
Ezzel a hozzászólásoddal szerinted miben különbözöl az általad "mindenhez is értő" emberektől?

Akik érdemben válaszoltak, azoknak köszönöm. Visszanéztem az építkezés képeit, azon látszik, hogy a hármas konnektorhoz felülről (álmennyezet felett) jön egy gégecső, illetve a jobb szélsőnél lefele, a padozatban is rakott egy gégecső darabot. Kérdés, hogy az alsó végül be lett-e húzva, esetleg egy fázisra kötötte őket és azért nem mutatja a műszer. Visszabontom majd a konnektorokat teljesen és megnézem.

(#119493) pjen válasza Eagl3 (#119492) üzenetére


pjen
félisten

Én se szívesen vezetek egy konnektor csoportba több fázist. Bármit barkácsolnak később, könnyen megvan a baj.Áramütés vagy csak a véletlen 400V.Sütőnek amúgy is illik a külön vezeték.

(#119494) Donki Hóte válasza szatocs1981 (#119483) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Inkább tegyél egy jó minőségű buborékfóliás hőtükrös párazáró réteget a vázra és a vázkeret helyét egyszerű filctollal jelöld be a fólia belső felületén.

Egyébként a tapogatás is beválik, mi most raktuk fel a gipszkartont a tetőtérben, aminek a lécvázát biza tapogatással tudtuk rögzíteni a tetőszerkezetre.

Agrofóliát nem tennék fel, az pár év alatt elöregszik, akkor is, ha nem éri UV fény :-(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#119495) mezis válasza Donki Hóte (#119494) üzenetére


mezis
nagyúr

+1
Én is inkább jelölnék, tapogatnék a hatékonyabb hőszigetelés érdekében.

mezis

(#119496) Donki Hóte válasza Eagl3 (#119492) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Visszabontom majd a konnektorokat teljesen és megnézem.

Áramszolgáltató már ad áramot? Mert akkor egyszerűen a villanyóránál a bejövő fázisokra kötött kismegszakítók le és fel kapcsolásával meg tudod nézni azt, hogy több fázisról kap-e a táplálást a konnektor-sor.

Amúgy, ahogyan itt írták, nem jó ötlet két egymás melletti konnektorba különböző fázist behúzni. Két fázis L ága között 430 V feszültség van, az már nagyon veszélyes tud lenni.

Ha megy is oda két fázis, akkor is inkább egy fali kötődobozt rakass be a konnektorok mellé, a konnektorokban legyen egy fázisról áram, a kötődobozban a sütő számára pedig a másik fázisról az áram.

(Megvan már a sütő? Mert sok sütőt nem konnektorra kel kötni, hanem kötődobozba.)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#119497) Exodion válasza lemmy71 (#119484) üzenetére


Exodion
aktív tag

Hat az is lehet, nem zarom ki. Amugy annyi a bajom vele ha pl valamit furok vagy raragad a falra az alapozoval egyutt letepi a festeket a glettrol :U . A mennyezeten fogalmam sincs hogy mit hasznaltunk egy sima natur feher kannaban volt. Arrol ugyanazt a dulux festeket meg a kek tesa szalaggal sem tudom letepni. A polifarbe intallerjet mar csak a huzat nem szedi le eppen.

Amugy a Hera falfix dragabb mint a Dulux :DDD . Szoval amit szeretnek elkerulni: A szegolecet a falhoz gorilla ragasztoval ragasztani akarom. Gorbe panel falnal a klipsz kidobott penz lenne. A gorilla oke megfogja, de nem akarok ugy jarni, hogy elso korben a glettig letepek mindent, aztan ujra ragasztok. Vagy erre az a javaslat hogy nagyon egyszeruen ne fessek a szego alatt? Bar alapozni ugyis kell, a gletthez nemhiszem hogy ragadna barmi is...

Szoval ez a dilemmam. A gletteles nemsokara kesz, kene festeni es nemtudtam mit kenjek ala.

(#119498) dabgergo válasza Donki Hóte (#119471) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!
Porotherm 30-as klímatégla van megadva a műszakiban, nem tudom az mennyire "jó".

(#119499) Ispy válasza Donki Hóte (#119471) üzenetére


Ispy
veterán

Azért a hideg érzet sokkal jobban függ a nyílászáróktól, ott tud sütni a hideg befelé, még 3 réteg ellenére is. Persze ha van pénz vastagra, akkor azt kell felrakni. De 10cm felett szerintem már sokkal kisebb a javulás foka, mint mondjuk 5 és 10 között. Én a 12-t választottam, mint arany közép, de érdemesebb inkább szellőzésre költeni a pénzt. A szomszédnak 15cm raktak fel, nincs szellőztetés, 2 éve küzdenek a penésszel. Nálunk van szellőztető, 0 penész, pedig együtt épült a 2 ház, ugyanazok az anyagok, szakik.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#119500) dabgergo válasza Ispy (#119499) üzenetére


dabgergo
őstag

Ez a szellőzés engem is nagyon érdekel, szellőztetőrendszerre nagyon drága árat mondtak, vannak itt értelmes olcsóbb megoldások is?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.