Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#106651) DeFranco válasza kutga (#106650) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem látom tisztán de mintha azok a kis kerek valamik is dübelek lennének, én azokat használnám fel a rögzítéshez ha a lámpán levő lyukak kiadják a helyüket. ha nem azok vagy nem adja ki akkor abba a két lyukba tennék dübelt.

lehet újat is fúrni csak el ne fúrd a vezetéket.

(#106652) kutga válasza DeFranco (#106651) üzenetére


kutga
nagyúr

Én is erre gondoltam. Milyen dübel kell oda? Gipszkarton ha jól nézem.

Ilyesmi lehet bent szerintem.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#106653) justmemory válasza Exodion (#106631) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

nekünk olyan van a bejárati ajtón, amit nem ragasztani kell, hanem vízzel tudod feltenni. Ha cserélni kell, csak egy mozdulat lehúzni (mondjuk a gyereknek is, és sajnos minél többször jön le, utána annál kevésbé lehet szépen viszzarakni; ez hátránya; viszint az esetleges légbuborékokat könnyen ki lehet alóla tessékelni).

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#106654) Motion_Blur válasza kutga (#106652) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Amit likeltél az teljesen jó, én is olyannal rakom a lámpákat. Szárnyas tipli inkább akkor kell ha van súly is.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#106655) kutga válasza Motion_Blur (#106654) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez ugye önmagát metszi, van jelentősége hova teszem a őket? Nyilván vezetéken ne érjen, de kell, hogy a tartó szerkezetben is legyen egy?

Let the Zone take me if I am.

(#106656) Motion_Blur válasza kutga (#106655) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Van olyan is ami önmetsző: [link]

Amúgy én a beütőéket is szeretem használni. De plafonra egyértelmű h a csiga menjen. Simán a gipszkartonba.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#106657) stickermajom válasza kutga (#106655) üzenetére


stickermajom
addikt

Én ilyennel raktam fel a lámpákat, simán a kartonba belefúrod és megtartja. A klíma beltérijét is ezzel rakták fel.

(#106658) kutga válasza stickermajom (#106657) üzenetére


kutga
nagyúr

Elő kell fúrni? Bocs a sok kérdését, nem dolgoztam még gipszkartonnal.

Let the Zone take me if I am.

(#106659) stickermajom válasza kutga (#106658) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha az önmetszőt veszed, amit Motion_Blur linkelt, akkor nem. Én a Fischernek azt a fajtáját használtam, amihez adnak egy kis "fúrószárat" is: [link]

(#106660) kutga válasza stickermajom (#106659) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké, legyen akkor olyan. :K

Let the Zone take me if I am.

(#106661) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Festeni készülünk egy 15-16 éves társasházban (tégla).
A kérdésünk, hogy a fal jelenleg kb 3-4-szer lett eddig festve (kb 6-8 rétegre saccolnék). Erre még lehet festeni, vagy le fogja szedni? Illetve milyen festéket ajánlotok? Mi a poli farbe-val szemezünk ajánlás alapján. Elég lesz ebből 1 réteg (a felek színe jelenleg kajszibarackhoz hasonló erőségű, és hasonló szinten is maradnánk)?

Köszönöm a segítséget.

(#106662) Ispy válasza Ispy (#106628) üzenetére


Ispy
veterán

Erre valaki esetleg valami tipp?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#106663) beers válasza laci06 (#106661) üzenetére


beers
addikt

Ha hosszútávra terveztek, én lekaparnám!

M&N

(#106664) lemmy71 válasza laci06 (#106661) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha nem hámlik és nem táskás akkor felesleges lekaparni, a lekaparás amúgy sem egyszerű előtte alaposan be kell áztatni a falat és úgy jön le szépen, utána alapozás és két réteg telibe glettelés kell csiszolással :K
Egy réteg festék nem lesz elég, két rétegben kell festeni mert csíkos foltos lesz és persze előtte minden félképpen alapozd a falakat, egyenletesen csöpögés folyás mentesen.
A Supralux_tilatex, Héra is tökéletes festék, a héra dulux is nagyon jó de alaposan megfizettetik a vásárlóval a csomagolást :B

[ Szerkesztve ]

(#106665) Atomgeszi válasza lemmy71 (#106664) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És a héra prémium? [link]

Polifarbe platinumot használtam eddig, az nagyon jó volt, de nincs gyári olyan színűk, mint a Hérának :(

De egy kicsit félek, hogy latexes festék, és ráadásul plafonra kell csak kenni a színt.

Most nézem a leírást:
"Alapozás új, vakolt vagy beton felületen:
- Héra Falfix használatával a termékismertető szerint.

Alapozás új, gipsz tartalmú glett-tel előkészített vagy gipszkarton felületen:
- Diszperzit Mélyalapozó használatával a termékismertető szerint."

A boltban még múltkor mondtam, hogy kell majd gipszkartont is festenünk, akkor azt mondták, hogy a Héra Falfix is megfelel.

Akkor most mégsem jó gipszkartonhoz? :F

[ Szerkesztve ]

(#106666) koxx válasza Atomgeszi (#106665) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Dulux easycare?
Semmi baj nincs a latexes festékkel, nagyon jó dolgozni vele és bírja a strapát.

(#106667) justmemory


justmemory
senior tag

Festés kapcsán szigorúan magánvélemény: kipróbáltuk a Héra fürdőszobait, mondjuk hogy jó. Polifarbe is felment a konyhába; ha nem muszáj többet nem (nem a moshatós és nem a koszolódás vagy ilyesmi miatt, azzal nincsen gond, elszívó is van). A ház többi helyiségébe Dulux EasyCare ment fel, csak azt fogjuk használni (remélem már egyhamar nem kell:DDD), mert kiadósságra jó, valóban mosható (2 gyerekkel tesztelve... :))), jó vele dolgozni. 2 réteg kell ebből is, de azt néztem, hogy nem drágább (OBI, Praktiker...), mint a Héra, Polifarbe moshatója (sőt). Ha utólag kellett valamiért javítani (pl. vezetékelés), színazonos volt azúj vödör is, nem látszik a javítás (csak sasszemmel :)). Ez a mi tapasztalatunk... (minden esetben alá volt glettelve két rétegben plusz alapozó)

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#106668) lemmy71 válasza Atomgeszi (#106665) üzenetére


lemmy71
őstag

Jó a héra prémium is, de ott is elszálltak a csomagolással az dobja meg az árát sajnos.
A polifarbe - t is lehet színezni a héra színkártya szerint, én supraluxot használok nagy részt, gyárilag fehéret és kód alapján színeztetem.
Nyugodtan használhatod a héra falfixet főleg ha telibe van glettelve a karton, egyenletesen alapozz és figyelj oda a hígításra. Gyárilag 1:5 az ajánlott én 1:4 ben hígítom, lényeg hogy ennél sűrűbb ne legyen mert az sem jó.

(#106669) Atomgeszi válasza koxx (#106666) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Azt miért?

Jobb, mint a többi?

Mondjuk ott is van olyan szín, mint a Héránál.

(#106670) F34R válasza beers (#106639) üzenetére


F34R
nagyúr

Szazezres nagysagrend.

(#106671) Atomgeszi válasza lemmy71 (#106668) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, nálunk is 5900 doboz.
Lehet színezni, de azt mondták a boltban, hogy 3x ennyibe jönne ki az ilyen sötét szín. :DDD

Nem lesz telibe glettelve, csak a kötéseknél.

(#106672) beers válasza F34R (#106670) üzenetére


beers
addikt

Köszi! :R
Akkor az annyira nem is vészes!
kb 100nm a padlás vízszintes része, lehet jobb lenne, mint a táblás kőzetgyapot......

M&N

(#106673) koxx válasza Atomgeszi (#106669) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Polifarbe platinum szint, nem jobb v rosszabb. De minosegi festek.

(#106674) mrhero válasza Ispy (#106662) üzenetére


mrhero
tag

Én fóliát tettem alá, konkrétan azt, amibe be volt csomagolva raklapon a kerti tároló. Nálam nem is beton van, hanem térkő, tehát azon gondolom még könnyebben átjön a pára. Eddig semmi gondom, de csak tavaly raktam össze tehát nem sok ideje volt hogy tönkre menjen. Valami mindenképpen kell, mert a pára fel fog jönni. Ha biztosra mész, akkor bitumen, de vastagabb fólia szerintem megteszi.

(#106675) promagus00


promagus00
tag

A 09.07tol kapható parkside kompresszorrol mi a vélemény?
1,8 kW
24l tartaly
260l/perc legszallitas
Olajkeneses motor
38k huf

Festekszorohoz elég lehet? Vagy arra ez felejtős?

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#106676) BullZeye


BullZeye
veterán

Fürdő és WC, panel lakás. Valami oknál fogva az ajtó fölött nem beton, hanem az ajtó fa anyaga folytatódik.
Így ha kiszedem az ajtót, akkor van egy 2,7méter magas, 70cm széles lyukam.

Mivel szokták és leginkább milyen szakember szokta ezt megcsinálni, hogy tudjak egy sima hagyományos ajtót belerakatni?

Amire én gondolok, hogy flexszel az 5cm-es beton panelba előkészítem a terepet egy áthidalónak csúfolt merevebb lapos fémnek, és arra felépítek Ytongból valamit, ez mennyire működőképest?

Bónusz kérdés, aljzatkiegyenlítőt mivel szoktak javítani? Szakember gipszel szeretne egy pár részt szintre húzni ahol az öntés nem úgy sikerült mint kellett volna (3-5mm vastagon, kb 40-50cm), ez hosszú távon mennyire lesz jó nekem?

(#106677) macilaci78 válasza BullZeye (#106676) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Aljzatkiegyenlítőt szakszerűen zsákos javítóanyaggal, ami szintén cementes és tapad a kiegyenlítőhöz.
A gipsz szar: ragasztott burkolat feltépi, úsztatott burkolat elporlad.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#106678) BullZeye válasza macilaci78 (#106677) üzenetére


BullZeye
veterán

Laminált padló lesz rajta, fólia, meg 3mm xps.

Mi ennek az anyagnak a márkája? És mennyi idő alatt szárad? Mert Kedden jönne, javítana, aztán utána rakná is rá aznap a padlót.

Gipszre mondta, hogy 5-10 perc alatt megszárad, és ezért jó, kipróbált anyag stb.

(#106679) Lauda válasza BullZeye (#106678) üzenetére


Lauda
félisten

A gipsz nem erre valo. Ahogy jarkalsz rajta szepen osszetoredezik. En nem engednem meg. Ha elcseszte, javitsa ki normalisan, a hozza valo anyaggal. Itt peldaul ugyanazzal a cuccal keni ki: https://www.youtube.com/watch?v=70ipX6DsfS8

[ Szerkesztve ]

(#106680) macilaci78 válasza BullZeye (#106678) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vastagságtól függ, de 2-8 óra.
Uzin-t használunk, de van Sika, Mapei, Tomsit, Henkel is. Általában drága, de legalább nem kell sok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#106681) BullZeye


BullZeye
veterán

Köszi, felhívom akkor ma, hogy találjunk más megoldást.

(#106682) Ispy válasza mrhero (#106674) üzenetére


Ispy
veterán

Sejtettem, hogy nem árt, ha van valami alatta....ez a gv4 lemez jó vajon? Meg ezt házliag le tudom rakni?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#106683) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Az ilyen 3 pólusú csatlakozóval rendelkező bútorvilágításokhoz létezik mondjuk 1,5 méteres bekötő kábel?
Amit adnak hozzá gyárilag 10 cm-es az kb nem sokra elég és jó lenne megspórolni 1 toldást a bútor mögött.

⭐ Stella

(#106684) promagus00 válasza radi8tor (#106683) üzenetére


promagus00
tag

[link]
Engedd el, ez nem olyan sry :(
Telorol sima mikiegérnek néztem.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#106685) Csabex válasza radi8tor (#106683) üzenetére


Csabex
őstag

MIért nem kötöd be direktbe? Max ledugózod a pines részénél...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#106686) radi8tor válasza Csabex (#106685) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyrészt mert nem én kötöm, másrészt szerintem sokkal jobb lenne egy gyári csatlakozóval bekötni főleg a konyhapult felett ahol azért éri gőz, stb. :R

⭐ Stella

(#106687) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

0.75 mm-es nyákfúrót honnan tudnék venni?
[link] Itt találtam, de erre még 3k a szállítás.. :U

(#106688) Csabex


Csabex
őstag

Igen, ezért gondoltam a dugózásra, hogy ha pára vagy valami van, akkor nem érhetnek össze... De igazából azt ki is lehetne iktatni akár... Nemrég csináltam egy ledes világítást ahol a betápot úgy adtam neki, hogy a konyhaszekrényt fúrtam ki azon a ponton ahol kezdődött a ledsor és a driver-t a szekrény tetején egy ilyen szürke falon kívüli bekötő dobozban helyeztem el. Látni kellene nálad a helyzetet, de ha ragaszkodsz nagyon a gyárihoz, akkor a kialakítás alapján esetleg egy ilyen kábelt tudnék elképzelni még.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#106689) radi8tor válasza Csabex (#106688) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem sajna ezek a Mikiegér csatlkozók túl nagyok. Ez kb borotvakábel méretű csatlakozó csak földelt.
Majd felhívom holnap a boltot van-e nekik ilyen csak hosszabb (gyanítom nincs mert ott spórolnak a gyártáson a kínaiak ahol tudnak).

⭐ Stella

(#106690) Csabex válasza radi8tor (#106689) üzenetére


Csabex
őstag

Jah, így már más :) Fel van nagyítva és azért gondoltam, h jó a Mikiegér csati. Szerintem sem lesz hosszabb, mert én is tapasztalom, hogy kispórolnak ezek mindent amit lehet. A múltkor egy drón gimbal alkatrészt olyan anyagból gyártottak, hogy a csavar behajtása során letört a tövéből :D Nesze neked utángyártott ebay-es cucc :D
Visszatérve... Kerek csúszósaru esetleg? Az is opció lehet, de én még mindig a direkt bekötés mellett voksolok.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#106691) radi8tor válasza Csabex (#106690) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajna az nem játszik mert én csak távsegítség módban vagyok jelen és a céloldalon nincs saruprése az embernek. Megnézem a borotvakábel mennyire passzol, mert abból azért simán kapni 1,5 méterest, de gyanús hogy itt-ott 1 mm-el másabb lesz a méret hogy ne lehessen bedugni könnyen.

⭐ Stella

(#106692) lemmy71 válasza Ispy (#106682) üzenetére


lemmy71
őstag

Az szerintem bőven jó, vágd fel csíkokra hogy kívül és belül is túlérjen 2centit és gézperzselővel olvaszd a betonra, ha marad az építkezéskor kellősítő akkor előtte való nap kend le vele a betont ;)

(#106693) Ispy válasza lemmy71 (#106692) üzenetére


Ispy
veterán

kellősítő

Wut? :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#106694) radi8tor válasza Csabex (#106690) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Másik topikban szerintem találtak egy jó befutót: [link]
Ez lesz az.

⭐ Stella

(#106695) Reggie0 válasza Atomgeszi (#106687) üzenetére


Reggie0
félisten

(#106696) Teaway válasza Ispy (#106693) üzenetére


Teaway
veterán

Felület kezelő/előkészítő a következő rétegnek.

Nincs itthon csokid??

(#106697) pjen válasza radi8tor (#106691) üzenetére


pjen
félisten

A Traconnal vedd fel a kapcsolatot.Náluk régebben volt ilyen kábel.

(#106698) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Homlokzati szigeteléssel kapcsolatban lenne 2 kérdésem,

- Lenne egy világítás, ezt ti mivel szoktátok felfogatni? Láttam hogy lehet kapni nikecellbe való tiplit, vagy pedig rendesen átfúrni a szigetelést és jó hosszú csavar+tipli?
- A világításnak a kábele nincsen becsövezve, ki van csak lógatva egy MBCU kábel, jól van ez így vagy mindenképp ajánlott védőcsőbe tenni?

Már fent van a szigetelés, viszont még nincs rajta nemesvakolat, azért kérdezősködöm.

[ Szerkesztve ]

(#106699) Csabex válasza radi8tor (#106694) üzenetére


Csabex
őstag

Na ez tök jó! Ez tuti jó lesz. Pedig azt gondoltam elég egyedi "csájníz" :D Melyik topik az egyébként? :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#106700) pjen


pjen
félisten

Én raktam már LED refit nikecell tiplivel,azóta is fent van,ha más nem a háló megtartja.Bőven jó azMBCU.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.