Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#107501) Veron válasza lemmy71 (#107498) üzenetére


Veron
őstag

mondjuk úgy, hogy egy új szellőzőt teszünk vízszintesen a megfelelő helyre és meghagyjuk a régit is? de akkor valahogy be kell fedni a cső bemenetét régi rács alatt.
[kép]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#107502) Poultier


Poultier
tag

Sziasztok!

Vettem egy lakást, amiben a két szobában a hagyományos halszálkás parketta található, ami nagyon jó lenne egy felcsiszolás után, de sajnos nagyon sok helyen mozog. Megbontva a parkettát látom, hogy el van korhadva az alatta lévő párnafa, így kidobom az egészet, viszont a párnafa alatt van még homok is, amit kiszedve ott a betonfödém.

Ha kiszedem a homokot, akkor az szintrehozáshoz betonozni kellene, de nagyon sok kellene belőle(drága), és abban sem vagyok biztos, hogy a födém elbírná.

Arra gondoltam, hogy a betonra tennék párnafát 40 centiméterenként, majd arra 22 mm-es OSB lapot. Az OSB lapra menne a párazáró(kell egyáltalán?), majd az padló alátét.

Mennyire működőképes a megoldás? Van más tippetek, ami tartós? :R

A keresőben nem találtam teljesen releváns kérdést korábbról.

(#107503) macilaci78 válasza Poultier (#107502) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az új beton súlya egy dolog, de amit kilapátolsz onnan (parketta, párnafa, tölőanyag, homok), az is ugyanúgy súly. Szóval nem olyan egyértelmű, hogy a beton nehéz lenne-e.

Egy rendes aljzatbeton legalább 5-6 centi vastag, nem tudom, mennyi helyed van. Ha elfér, 5-20 cm vastagságban rakhatsz lépésálló szigetelést, ami megtartja az aljzatbetont is.

Ha betonozol, arra csak száradás után tehetsz melegburkolatot, a legtöbb melegburkolatnál garis feltétel a max 2% CM aljzatnedvességtartalom cementesztrich esetén, ami azért egy meglehetősen alacsony érték, hónapokat jelent száradás időben.

Amit szoktak csinálni betonozás helyett: parketta, vakpadló, párnafa feljön, új, gombamentesített/impregnált párnafa 30-50 cm tengelytávolságra, közé töltőanyag, rá ritkított deszkázat (20-25 gyalult fenyő léc csavarozva, ragasztva max 10 cm közökkel), rá csapnútos OSB (minimum 15 mm vastagsággal) csavarozva, ragasztva és erre mehet a burkolat. A párnafát és szükség szerint a vakpadlót is külön szintezni kell.
Párazáró fóliát a fa alépítmény fölé nem szoktak tenni, nem szellőzik ki. Párafékezőt esetleg, de az OSB-re ragasztani is lehet.
Az OSB 15 mm vastagságtól lépésálló, tehát nem szakad be, de hullámzik, ezért kell a vakpadló alá. Ha nem akarsz vakpadlót, rakod 30 centinként a párnafát. Ha egy párnafa ne adj Isten megsüllyed, a vakpadló híján az OSB azonnal követni fogva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#107504) Anulu79


Anulu79
addikt

Hoztam nektek egy bojleres kérdést. Pár hete fel téve egy újonnan vásárolt bojler. Fel is lett töltve vízzel. A tegnapi napon jött a villyanszerelő és a bojlert is bekötötte. Amikor elkezdte a vizet melegíteni akkor a bekarikázott részen elkezdett elég erősen csöpögni a víz. Szerintetek rossz a szelep vagy először ez normális?

[kép]

(#107505) Reggie0 válasza Anulu79 (#107504) üzenetére


Reggie0
félisten

Melegitesnel kitagul a folyadek, amit le kell eresztenie valahol. Szerintem normalis, majd ha mar kicsit levegos lesz, akkor nem fog annyi kijonni :)

(#107506) Exodion válasza macilaci78 (#107503) üzenetére


Exodion
aktív tag

Ezt egy kicsit hijackelem egy extra kerdessel remelem nem gond. Ez a lepesallo szigeteles hasznalhato lenne ilyen modon:

> laminalt padlo 12mm/vinyl padlo
> XPS 5mm
> parazaro folia
> Aljzatkiegyenlito 1cm
> Lepesallo szigelteles (EPS-150) 2cm/3cm
> panel betonfodem

Vagy ez halott otlet? A furdo es a WC 6cm-el magasabban vannak mint a lakas tobbi resze, viszont a fennmarado 70nm-t 6cm vastagon feltolteni betonnal azert eleg kemeny lenne, de ha meg tudnam szuntetni azt a szintkulonbseget nem lenne rossz. Legalabb megegyszer tuti nem torom el a labujjam ejszaka amikor belerugok.

Mondjuk ehhez jonnie kene egy bejarati ajto cserenek is amirol fogalmam sincs hogy megoldhato lenne -e mert igyis marha nagy a kuszob de akkor megnagyobb lenne szoval passz.

(#107507) Edorn


Edorn
aktív tag

Kémény leágazás lezárás.

Van egy kéményünk, aminek az egyik leágazására egy használatban lévő fatüzelésű kályha van csatlakoztatva, de van egy nem használt ág, amit előző tulaj zárt le, majd letapétázta.
Mostanában kezdtük észlelni, hogy kátrány/füst/stb szag van a környékén. Közelebbről megszagolva meg erősen érződik.

Szóval kibontanám és újra lezárnám. De mielőtt nekiesnék, jól jönne valami infó, hogy miképpen is kell ezt! Mire számíthatok, illetve hogy lehet jól lezárni egy ilyen nem használt leágazást? Milyen anyagokkal?

ui.: hátha hasznos infó: kb 12cm átmérőjűnek saccolom...

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#107508) Fr3eWar válasza Exodion (#107506) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ez elég halott, annyira nem lépésálló a lépésálló, rommá törne az aljzatkiegyenlítő (amit egyébként szilárd aljzatra kellene felvinni). Esztrich esetén is minimum az 5-6 cm (plusz némi vasháló).

(#107509) macilaci78 válasza Exodion (#107506) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az aljzatkiegyenlítőt arra találták ki, hogy a stabil betonhoz hozzákössön. A lépésálló szigetelésen el fog törni és bachatod. Inkább 2*8 mm mfp lap átlapolással.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#107510) Exodion válasza Fr3eWar (#107508) üzenetére


Exodion
aktív tag

Akkor marad ahogy van. Egy kerdest megert. Pedig orultem volna ha szintbe lehetett volna hozni a lakast, na meg nem kell folverni a csemperagasztot, de akkor csak nem uszom meg :D . Lassan mar megsuketulok fuldugo ide vagy oda es meg a 8cm szeles makita fejjel 3.5J furokalapaccsal is tetu lassu kinszenvedes :((( .

macilaci78: Hat az aljzatkiegyenlitozes mar akkor sem ment fenyesen amikor csinaltak ezt a lakast. Van ahol 2-2.5cm vastagon van, persze alatta olyan porreteggel hogy semmi nem kell hozza csak egy lapos csavarhuzo (azzal megis egyszerubb eltorni). Ezt folszedem, porszivo takarit, aztan megy vissza normalis aljzatkiegyenlito, parazaro folia, 5mm-es XPS, arra meg a 12mm-es laminalt padlo. Remelem annyira nem fog athulni mert alattunk teljesen futetlen pinceszint.
A szobakban majdnem ugyanez a sorrend csak 5-os XPS helyett padloszunyeg alatet, arra meg padloszonyeg. A konyha, folyoso vinyl padlo.
A furdo/wc ... hat ott maradnia kell csempenek mashogy nincs gari a zuhanykabinra :D.

[ Szerkesztve ]

(#107511) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

egy ismerős hölgy megkeresett, hogy segítsek neki a tárolója ajtajára egy lyukat vágni egy szellőzőnek. Penészedik bent, elvileg lesz a falon is majd valami, de az ajtóra is szeretne hogy mozogjon a levegő.
Ezt a két képet kaptam, élőben még nem láttam. Ahogy elnézem, ez műanyag ajtó, lehet erre egyáltalán ilyen lyukat vágni szellőzőnek, ha igen, mivel és hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#107512) macilaci78 válasza varsam (#107511) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A betét egy szendvicspanel, hőszigetelés van benne. Én mondjuk kör alakút raknék, 3-at vonalba és sima koronafúróval fúrnám.
Ehhez a sarkokat fúrod 10-13 mm lyukkal és dekopírfűrésszel. Jó lenne a lapot leakasztani a pántról.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#107513) varsam válasza macilaci78 (#107512) üzenetére


varsam
őstag

dekopírba pedig fémvágó lapot?

(#107514) Anulu79 válasza Reggie0 (#107505) üzenetére


Anulu79
addikt

Kérdeztem a vizest is de szerintea szelep rossz. Mondjuk én is arra gondoltam amit te is írtál. De kíváncs vagyok itt is hátha tényleg nem a szelep a rossz. Amúgy leengedtem a bojlerből bőb10 liter meleg vízet de utána is csöpögött.

(#107515) lemmy71 válasza Veron (#107501) üzenetére


lemmy71
őstag

Azt a felső szellőzőt roppant egyszerű "levakolni" magyarul lezárni, egy darab fólia kell hozzá csak, de én lehet hogy meghagynám szellőzőként :U

(#107516) lemmy71 válasza varsam (#107513) üzenetére


lemmy71
őstag

Én kisfogazású favágólappal vágtam az ilyeneket, de először ragaszd körbe maszkoló szalaggal mert a dekopír talpa összekarcolja az ajtólapot ;)

(#107517) B_I_G válasza Anulu79 (#107514) üzenetére


B_I_G
tag

hálózati nyomást kéne megnézni, lehet kell elé egy nyomáscsökkentő

(#107518) lemmy71 válasza Anulu79 (#107514) üzenetére


lemmy71
őstag

Amikor fűt akkor szokott csepegni, különben képes szétnyílni a tartály. Járasd meg a csapot alaposan oda vissza, lehet hogy valami kosz került bele és azért nem zár tökéletesen, ha kikapcsolt hideg állapotban folyamatosan csepeg akkor csere ;)

(#107519) varsam válasza lemmy71 (#107516) üzenetére


varsam
őstag

értem, köszi!

(#107520) Stylewars_kp válasza Exodion (#107506) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szerintem valahogy így kéne.

- laminált padló
- 6 cm aljzatbeton
- párazáró
- lépésálló
- panel betonfödés

aztán lehet nem jó. :)) ha laknak alattad, akkor nem érdemes alulról szigetelni.

[ Szerkesztve ]

(#107521) AndrewBlase válasza Anulu79 (#107504) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Az a szelep a bojler túlnyomáscsökkentője. Ha fűt, ott "ereszti le" a felesleget. Ez a része normális.
Amit megtehetsz, hogy a fehér tekerentyűn csavarsz egyet (nálam az óramutató járásával ellentétes irányba megy), ekkor erőssebben fog folyni, viszont lehet, hogy ki is jön belőle valami mocsok (pl vízkő), ami miatt nem zárt eddig rendesen. A tekerőt elengedve vissza is zár.
Bár emlékeim szerint val olyan változata is, ami ilyen negyedfordulásonkánt nyit-zár, nem tudom, a tied melyik típus.

Miért mindig én???

(#107522) Blackmate


Blackmate
senior tag

Vettem egy PowerFix ablakvédő fóliát. Jól sejtem, hogy ezt az ablaküveg belső felülétére kell felraknom?

(#107523) Anulu79 válasza lemmy71 (#107518) üzenetére


Anulu79
addikt

Le can most kapcsolva. Nincs csepegés. Hetekig állt benne a hideg víz akkor sem volt csepegés. De akkor engedek még le belőle vízet.

(#107524) Exodion válasza Stylewars_kp (#107520) üzenetére


Exodion
aktív tag

Nem laknak alattam, ott csak a jeghideg futetlen pinceszint van. De 6cm vastagon most kapasbol fel kene tolteni 63nm -t, hat az szerintem eleg draga lenne, na meg nemtudom hogy az en betonfodem padlom megbirja-e ezt a plusz terhelest (azert ez nem 10-20Kg).
Annyit talaltam errol a betonnal feltoltesrol is hogy nem igazan jo otlet panelbel meg ahhoz megint statikai meg miegymas...

Akkor mar egyszerubb a vizesblokk extra aljat Azt az extra 6cm-t folveretni es kesz :DDD . Ha jol tudom azt lehet, de ahhoz mar mindenkeppen kell valami szaki aki tudja is mit csinal mert ha en csinalom lemegyek a sajat pincembe.

[ Szerkesztve ]

(#107525) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Beépíthető sütő/indukciós főzőlap esetében ha azonos szélességet veszünk (60 centi) akkor van eltérés beépíthetőség szempontjából? Értem ez alatt azt ha veszek neki egy bármilyen szekrényt ami beépíthető cucchoz van kialakítva akkor beszereléssel lehet gondom?

Bocsi, hogy nagyon hülye kérdés :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#107526) DoItYourself válasza szabonagyur (#107525) üzenetére


DoItYourself
addikt

Elvileg nem lehet gond. :) Persze ha vannak rajzok a szekrényhez, amin rajta vannak a sütő / főzőlap min-max méretek, az a tuti.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#107527) macilaci78 válasza szabonagyur (#107525) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, lehet.
A legtöbb beépíthető készülékhez a gyártó ad méretezett rajzot, mennyi hely kell neki. A manual tartalmazza.
Ez legyen a bútor befoglaló mérete, azaz ennyi hely legyen benne széltében, magasságában és mélységében. Ha a bútorhoz nem közölnek ilyen infót, akkor kérni kell.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#107528) szabonagyur válasza macilaci78 (#107527) üzenetére


szabonagyur
félisten

A bútor alapjában véve elég egyszerű, tehát 60*60*80-as, lényegében egy keret meg egy kihúzható alsó fiók meg felül egy takaró rész.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#107529) BullZeye


BullZeye
veterán

Túl jól sikerült az erkélyre az 1600db karácsonyfa led izzóból készült korlát világítás, így a kintre tervezett lámpa projekt fölöslegessé vált.

Mivel szokás az ilyen elektromos kábeleket leszigetelni kültéren, hogy ne kelljen hozzányúlni és aggódni évekig, hogy mikor ázik be?

1,5mm2-es 3 eres rézkábel van kivive, és jelenleg WAGO van rajta, de az értelemszerűen beázhat, amit nem szeretnék kockáztatni.

(#107530) Blackmate válasza BullZeye (#107529) üzenetére


Blackmate
senior tag

IP55-ös kötődoboz, 100x100 mm méretben:

(#107531) BullZeye válasza Blackmate (#107530) üzenetére


BullZeye
veterán

Nincs ennyi hely, mert alatta 2hét múlva redőnyt raknak fel mellé/alá.

(#107532) Blackmate válasza BullZeye (#107531) üzenetére


Blackmate
senior tag

Létezik 80x80, de annál kisebbel még nem találkoztam.

(#107533) BullZeye válasza Blackmate (#107532) üzenetére


BullZeye
veterán

Nincs ehhez valami dugó, ami lezárja? És utána csak levágom róla ha mégis szükség van rá?

(#107534) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Új ház vásárlása kapcsán, gondoltam, mielőtt egy szakival beszélek, érdeklődöm itt is. SZóval néztünk ma egy házat, ami egyelőre még építésre vár, szóval telek van csak, úgyhogy bele lehet szólni mindenbe. Fűtést+vizet illetően kérném ki a véleményeteket, hogy mi lenne az ésszerű. A ház egy földszintes, eredeti tervek szerint szeglemezes tetőszerkezetű, könnyűszerkezetes, de lehet tégla is, vasbeton födémmel, 10-15-ös szigeteléssel (mi ezt preferáljuk, nem a könnyűszerkezetest), úgy 135 nm nettó alapterületű, 3 szoba+2 fürdő+kamra+amerikai konyhás nappali+garázs. Én kedvelem a modern technikát, ebből kifolyólag a hószivattyú+padlófűtés+mennyezet hűtés szimpatikus megoldás lenne, napelemekkel megtámogatva. De olvastam jókat, rosszakat is róla, úgyhogy elbizonytalanodtam. Jelenleg Bp-en társasházban lakunk (2 szoba+amerikai konyhás nappali, kb. 83 m2). Januárban születik a 2. gyerekünk, de hármónkra megnéztem, mennyi perpill az éves ktg: villany úgy 100.000 (kb. 2600 kWh), víz ~75.000, gáz 188.000 (3.653 MWh; fix ktg+vízmelegítés+fűtési ktg). Na most e számok ismeretében mit ajánlanátok? Még annyi, hogy a feleségem elég fázós, szereti a meleget, ami azt jelenti, hogy télen kb. 25-26 fok van :U. Ill. szeret marha meleg vízben fürdeni. A klímát nem annyira szereti a légmozgás, meg hát a gyerekek miatt sem. Itthon most is alig-alig van bekapcsolva a nyári 30+ fokok mellett.

(#107535) AndrewBlase válasza BullZeye (#107533) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Kültéren is használható lengő dugalj nem jó? Pl

Vagy
1.) húzol egy kis zacskót a wagora, aztán gumival körbetekered a száját.
2.) szigetelőszalaggal körbetekered a wago-t.

;]

Miért mindig én???

(#107536) macilaci78 válasza szabonagyur (#107528) üzenetére


macilaci78
nagyúr

18 mm a bútorlapok elterjedt vastagsága, a spórolósok 16 mm.
Tehát 564 mm belső szélességre számíts.
A pult 60 cm mély, függőlegesen kb 2 centit visszaáll, ami szintén 18 mm vastag, hátul 5-10 mm-t lóg túl a pult és a hátfalat falcolják, újabb 5 mm. Marad 547-552 mm nettó.
A pult 28, vagy 38 mm a laminált forgácslap kivitel, alul 10 cm szokli és egy bútorlap, marad 664-674 mm hely.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#107537) macilaci78 válasza Blackmate (#107532) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én vettem OBO dobozt, kb 40*80 mm lehet.
De vannak szerelhető vízmentes 3P csatlakozók 16 amperre, de 4-6 k körül van párja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#107538) Eagl3 válasza szabonagyur (#107525) üzenetére


Eagl3
veterán

Szélességre nem. Magasságban eltérnek, tehát nem mindegy hol van a szekrényben a vízszintes válasz.

(#107539) adp


adp
őstag

szerintetek reális ajánlat mindennel együtt egy 60nm-es házba egy Bosch 2300-as kombi kondenz kazán telepítése mindennel együtt 830e-ért? Úgy hogy ebbe minden alkatrész, engedélyeztetés benne van ( a kéményem elvileg alapból jó) Kijönnek és elintéznek mindent.

(#107540) BullZeye válasza AndrewBlase (#107535) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez is vastag...ha minden kötél szakad akkor tényleg veszek valami jó minőségű szigszalagot, aztán rátekerek egy fél tekercset a lecsípett szálakra, majd hátrahajtom a fázist, és hozzászigszalagozom a főkábelhez :D

(#107541) pjen válasza BullZeye (#107540) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni zsugor malacot.Egy öblös zsugorcső.Tracon katalógusban érdemes keresgélni.

[ Szerkesztve ]

(#107542) szabonagyur válasza Eagl3 (#107538) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi neked is meg (#107536) macilaci78-nak is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#107543) csemberlen válasza BullZeye (#107529) üzenetére


csemberlen
őstag

Áramtalanitás után csipd le a vezetékeket különböző hosszra, és szigeteld le rendesen 2 hetet kibir.
Blackmate: van 80*40-es is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#107544) szaszyka válasza BullZeye (#107529) üzenetére


szaszyka
senior tag

Kindertojás egyik végét megfúrod, aztán abba a wago?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#107545) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Édesanyámnál a kis szobát újra kéne (laminált) parkettázni. A Most lent lévő 50 éves parkettát már újracsiszolni nem lehet. És nem is teljesen vízszintes.

Tekintve, hogy már eredetileg se volt se derékszög, se párhozamos (régi rendszerben épült, nagyon gyorsan sokkt építünk stílusban) feltételezem, hogy a parketta alatti beton sincs teljesen síkba.

Gondoltam, hogy a kisszobát ami kb 8nm2 megpróbálom magam megcsinálni.

Mennyire nehéz padloponozni? Azon kívül, hogy bekever kiönt és valami hosszú eszközzel elsimítom, kell még valamit csinálni vele? Mire kell figyelni?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#107546) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Felszedett parketta alatti bonobitot csak PCD marótárcsával lehet normálisan eltávolítani? Aranyárban van. :F Vagy kölcsönözzek betoncsiszoló gépet inkább? Kb 50 m2 lenne amit fel kell szedni :O

(#107547) macilaci78 válasza Lokids (#107545) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ahogy írod: bekevered, kiöntöd, elsimítod. A nehézség inkább a rutintalanságból fakad: szemre elég nehéz megítélni, jó lesz-e a végeredmény. Lehet még levegős a keverék, buborékokat tüskés hengerrel lehet kiszedni. Kellhet a cipőre tüskés talp, ha nem akarod összetotyogni.

Az 50 éves parketta hogy van lerakva? Úsztatva alátétre, vagy ragasztva? Ha ragasztva, milyen ragasztóval? Bár mindegy is, a betonig fel kell szedni, hogy az aljzatkiegyenlítő megfeleően tapadjon. Ha vakpadlón van rajta, az külön öröm.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#107548) macilaci78 válasza Tütüm (#107546) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A bonobit egy átok, eltömíti a tárcsát is, 50 m2-re nem biztos, hogy egy tárcsa elég. A betoncsiszoló sem feltétlenül tapsol neki, azt is tömíti, mert a betonnal ellentétben nem porlik annyira.
Igen, amit egy életre terveztek, azt nehéz felszámolni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#107549) Lokids válasza macilaci78 (#107547) üzenetére


Lokids
addikt

Ragasztva van a betonra. valami fekete kátrányszerű cuccal.

Amúgy a szoba vége 3.5m-re van az ajtótól. Ha felöntöm az egészet, hogy a fenébe nyúlok be addig, hogy elsimítsam? Vagy akár ha szerzek tüskés hengert, akkor azzal, hogy a nyavajába nyúlok be addig?

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#107550) Tütüm válasza macilaci78 (#107548) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Ne is mond, de muszáj megoldanom. Kőműves szerint elég valami speciális alapozó de rákérdeztem Mapeinél is, ott is azt mondták hogy fel kell szedni mindenképp.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.