Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#256201) fulton válasza Szakbarbár (#256199) üzenetére


fulton
addikt

Az az energy gel drága..emlékeim szerint.
. Kaja milyen mértékben váltható ki vele ?

[ Szerkesztve ]

(#256202) Ringman válasza fulton (#256200) üzenetére


Ringman
nagyúr

szembeszél.jpg

(#256203) fulton válasza Hasaggymeg (#256191) üzenetére


fulton
addikt

Igen. Nem szoktam ezeket számon tartani mert itt az élmény ami motivál és ha valamit meg kívánok útközben megveszem. De azért okosban is igyekszik az ember...lásd kékút... az egyensúly :)
Mez mosás...Három folt van a mezőn jobb oldalán ami eléggé bosszant ugyanis nem jött ki mosással és fogalmam nincs potosan hogy került oda, és mi. Nem merek rajta semmit...mert kárt teszek az anyagban. Így marad majd kikopik remélhetőleg.

[ Szerkesztve ]

(#256204) MPowerPH válasza fulton (#256201) üzenetére


MPowerPH
félisten

Van olcsobb valtozat. Decaban kapni Biotech energiaszeletet. Abban van energia zsele, zab, es csoki. 350Ft, emesztheto kategoria.

Don't Tread On Me

(#256205) bardi válasza MPowerPH (#256179) üzenetére


bardi
aktív tag

És a többi sram 12es láncnál? GX láncon az icetoolz nem mutat faszságot, NX láncon is okés volt.
Ami sramot láttam 0,8%-ot mér, nem sok az egy 12es láncnál? Mondjuk a sram találta ki...

'92 Honda VFR 750

(#256206) MPowerPH válasza bardi (#256205) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tudom. En elengedtem a lancmeregetest. Ami elvileg jo XX1 lancra mero, arra ra van irva.
Volt teszt is a lancok kopasarol, azt hiszem ott is lyukra futottak ezzel, mert az XX1 lancot nem tudtak megmerni.

Don't Tread On Me

(#256207) dom1n0 válasza MPowerPH (#256204) üzenetére


dom1n0
senior tag

Decathlonos energiaszelet teljesen oké szerintem.

(#256208) Hasaggymeg válasza avl (#256198) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem 1 kutya...ami a láncot illeti nekem volt anno Z8, tartósnak emléxem rá.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#256209) Szakbarbár válasza fulton (#256201) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

500-600 ft között van darabja [link] én ezt használom 100 km feletti tekerések vége felé. Nekem érezhetően segít, valószínűleg a koffein miatt. Kaja helyett nekem nem jó, emellé szoktam enni valamit de főként sok folyadék kell utána. De egy cukrászdai kávé sem olcsóbb ennél.
Kajának a Lild Alesto gyümölcsszelet 650ft/5 db vagy a Cerbona zabszeletet viszek. [link] 150 ft/ db

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#256210) Winne válasza Hasaggymeg (#256169) üzenetére


Winne
nagyúr

Huh ez sukár egy szín. :DDD

Amennyire le tudom szűrni felszereltségre ez nagyon hasonló. Te inkább ezt vennéd? Ebből csak 18"-st látok, a másikból meg van 24" is, bár gondolom az még a 196 cm-emre is sok lenne.

Sima XL-es Decathlonoson ültem már, az jó méretnek tűnt, de már elég régen volt.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#256211) fulton válasza Szakbarbár (#256209) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm az infokat mindenkinek

(#256212) velizare válasza fulton (#256200) üzenetére


velizare
nagyúr

business class? :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#256213) stickermajom válasza Szakbarbár (#256209) üzenetére


stickermajom
addikt

Az a gél jó drága. :Y Sponser is van már 15-16k/kg körül.

(#256214) MPowerPH válasza fulton (#256200) üzenetére


MPowerPH
félisten

Chasing the tail wind?

;]

Don't Tread On Me

(#256215) Fall-N válasza avl (#256197) üzenetére


Fall-N
veterán

A SunRace bevált nekem, én így azt venném. Kazettából is szintén SunRace van használatban, azzal sincs semmi gondom. 11-28 is létezik belőle, az van jelenleg is, igaz ez 8 sebességes (van 7-esben is).

(#256216) dom1n0 válasza stickermajom (#256213) üzenetére


dom1n0
senior tag

Melyik izt ajanlod a competition italukbol?

(#256217) Fall-N válasza fulton (#256187) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem gondolod, hogy "kissé" túltolod a bicikli féltését? Soha a büdös életben nem vinném be a boltba a biciklit, de nem is engedném be ahol dolgozom az is biztos. :U Elég sok furcsa, idióta jár be az én munkahelyemre is, de biciklit meg egyik sem tolt be. Ki is dobtam volna. ;]

Azért gondoljuk bele, ha mindenki így tenne. Így is kevés hely van a legtöbb üzletben, hiányozna még, hogy más biciklijét kelljen kerülgetni. :U Meg hiányozna még ha nyakig sárosan betolná az üzletbe és összecseszne mindent, beakadna a pedál/kormány és leverne valamit a polcról (amit utána nem akarna kifizetni).

(#256218) fulton válasza Fall-N (#256217) üzenetére


fulton
addikt

nem

(#256219) vallas válasza Kiskopika (#256151) üzenetére


vallas
senior tag

Na az jó hír....
véna erősítő kapszulák, és komressziós harisnya/zokni .... hideg meleg váltózuhany fürdéskor...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#256220) MPowerPH válasza fulton (#256218) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem is tultolod ezt. En a Jeffsyt nem vittem be meg magammal sehova.
Meg ha egy Bianchi -t nem mernel kinthagyni.

En voltam boltvezeto, es a magam reszerol kikuldenelek. (Spar) Health and Safety issue.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#256221) dom1n0 válasza MPowerPH (#256220) üzenetére


dom1n0
senior tag

Tokmindegy milyen marka, neki fontos es vigyaz ra, ennyi.
Eszmei ertek ugyebar. :)

(#256222) fulton válasza MPowerPH (#256220) üzenetére


fulton
addikt

Nem fogjatok megérteni,(tisztelet a kivételnek) de nem is kell. jól van ez így :) nem vagyunk egyformák, adott helyzetet/döntéseket mindig csak az adott illető tudja/ismeri.

[ Szerkesztve ]

(#256223) fulton válasza velizare (#256212) üzenetére


fulton
addikt

;] :D

(#256224) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Sosem tudott lázba hozni a virsligumis szakág, de a TdF sorozat a Netflixen fasza. Nem gondoltam, hogy ekkora taktikázás megy a hátterében.

(#256225) itouchfan válasza mauimagic (#256224) üzenetére


itouchfan
senior tag

És ma is elég izgalmas volt a szakasz, minél jobban érti az ember, hogy mi történik/történhet, annál jobb. :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#256226) fulton


fulton
addikt

(#256227) ZavaBalazs válasza Szakbarbár (#256182) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

kiegészítve, amit írtál: az etyek-gyúró közötti elszórt 10-14%-os emelkedők magamfajta lelkes hobbistáknak sem kellemesek, hát még a mugliknak, akár tudnak váltani, akár nem. márpedig ez az útvonal nem "lelkes hobbista változatos edzőpályája" céllal jött létre kellett volna létrejöjjön, hanem "bicikliút az egész családnak" céllal. a fiaim még kicsik, szóval ilyen téren nem tudok nyilatkozni, de a feleségemmel biztos nem indulnék neki, mert kb a harmadik meredek emelkedőn való biciklifeltolás után menne el a kedve az egésztől, főleg ha közölném vele, hogy még 10 ilyen van :DDD. pedig amúgy lehetne vele menni, nem a táv a probléma, pl ha mondaná, hogy menjünk el szobig meg vissza (kb 110-115 km), akkor nem vitatkoznék, de a bubát nem vállalnám vele. valószínűsítem, hogy akik kritizálják, azok nagyrészt ilyen irányból közelítik, nem olyanból, hogy nem tudnak váltani, és 48-14 áttéttel csodálkoznak, hogy nem megy a 10+% meredek emelkedő. :U

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#256228) ZavaBalazs válasza MPowerPH (#256220) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

sok különbséget nem látok a bicikli, meg az utcán tartott bevásárlókocsi közt ilyen szempontból, max a láncot (de fulton waxol, külsősként kérdezem, hogy az tisztább megoldás, nem? ;] )
szerintem tök érthető, hogy egy 200 kilométeres körre nem visz magával lakatot, aztán vészhelyzetet így tud csak megoldani. lehet, hogy csak egy csepel landrider, de én se hagynám kinn lezáratlanul.

#256226fulton: na ez viszont egy jogos "minekmentoda" eset.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#256230) jjeahh válasza Hasaggymeg (#256169) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ma voltam autóval Ivó felől a hargitán, szerintem:

1. elég egyhangú lehet a sűrűben kimászni bringával, szinte semmi nincs csak az erdő... de akinek a topikban az 5%-os emelkedő kihívás, ha egyszer erre jár, mindenképp próbálja meg kitekerni a hargitára :D
2. a hegyen innét nekem jobban tetszik, Zetelaka, Homoródfürdő környéke pár tekerésre fasza lehet, de lehangolóan sok a lombhullató, fenyves szinte nincs is :( . Szentegyháza után kezdenek megjelenni a fenyők, de Hargitafürdőtől Csík fele az igazi
3. Zetelaka környékén meglepődtem mennyi sunyi emelkedő van, outisoknak nem lehet rossz a hegyen onnét élni

Dióhéjban: a Zetelakai oldal outisoknak jó lehet, montisként inkább Csík fele. De többet kéne arrafelé járni, hogy komolyabb véleményem lehessen. Aszfalton Zetelaka, Udvarhely fele egyértelműen több is a lehetőség, mint felénk.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#256231) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Sziasztok!

Jó régen jártam erre, de újra a tanácsotokra lenne szükségem.

A Cube SL Road fitness kerékpárok mellé szeretnék vásárolni egy single speed gépet. (Igazából a két bicikli 200 km-re lesz egymástól, de a single speed lenne a gondozásmentes, olcsó fenntartható munkábajárós).

100 000 Ft-ra gondoltam és látom, hogy ebben a kategóriában még újat is lehet venni és rengeteg építettet.
Decathlon saját kerékpárja - 110 000 Ft [link]
Capriolo Fast Boy - 80-95 000 Ft [link]

Használtak vannak 30 000 Ft-tól a 200 000 Ft-ig.
Ti mit javasolnátok?

(#256232) stickermajom válasza dom1n0 (#256216) üzenetére


stickermajom
addikt

Erre a kérdésre nem én leszek a legjobb válaszadó, mert én az ilyesmiből csak a citromosat szeretem. :D Most volt egy darabig narancsos dekás és blöe. :(

(#256233) fulton válasza ZavaBalazs (#256228) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm végre valaki átlátja. :R
szimplán csak el kell fogadni h van ilyen is.
Van egy szitu meg kell oldani abból amid van és pont. Semmi többről nem szól.
Nem szokasom tescoba jarni ha nincs nalam lakat ez evidens :D , sarosan sem toljuk be a bringat (nem okozunk senkinek sem kárt sem bosszúságot!)...ilyen hülyeséget.
aki bal*nak érzi magát es fel h lever valamit a bringájával az keressen más megoldást.
mindenki hagyhatja lezáratlanul a bringáját bárhol lelke rajta. Én nem fogom. Nálam érték, mind pénz mind eszmei.

Am meg jah...nem tök mind1 mit tolsz a kezeddel a km szeles tescoban? Egy 4 kerekű 2x széles kosarat vagy a bringád ami tiszta... Én beengedném a "magam fajtát" miután felvázolta miért is..., nekem megengedték eddig a hasonló szükség szitukat/ vagy ha úgy itéltem meg szimplán bementem x helyre stb..., ha meg valaki majd a jövőben nem engedne be hát istenem...elfogadom.

[ Szerkesztve ]

(#256236) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Nino öreg, hagggya abba! 34 vb megnyerésével rekordot döntött és most 35-ikkel már a saját rekordját is megdöntötte. Egy ideig biztos nem fog ennyi vb-t megnyerni senki... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#256238) 6030D válasza fulton (#256226) üzenetére


6030D
Ármester

Emberünk megtanulta a holttér fogalmát

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#256239) Szakbarbár válasza 6030D (#256238) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ez inkább egy második születésnap. Még jó, hogy nem gurult gyorsabban, mint az őrangyala. Biztos új KOM-ra gyúrt. Az elképzelést sem értem, elöl kamion, balra kamion de azért bemegy a kettő közé :W

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#256240) Hasaggymeg válasza mauimagic (#256224) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezzel én is így voltam mígnem korábban amatőrként versenyző sógorom meg nem "fertőzött" vagy 10 éve. :D ...azóta azért hellyel-közzel és fél szemmel követem a nagyobb versenyeket. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#256241) Ringman válasza Szakbarbár (#256209) üzenetére


Ringman
nagyúr

kb 20-30 ft egy koffeintabletta, ha csak az kell.
a lidl-ös gyümölcsszelet (nagy része datolya) az jó, az aldis magvas szelet is ok, van több féle magból. [link]

(#256242) fulton válasza stickermajom (#256232) üzenetére


fulton
addikt

És hosszabb úton sok sok sok órás, nincs nálatok undor ezekre a tabikra a vége felé?
Én az út végén már csak tiszta vízre vágytam, minden bajom volt a tabis lötyitől.
Meg elnézve magam, q sokat vihetek be a szervezetbe, annyi kicsapódik a ruhámon olyan vagyok mint egy leopárd :D bár lehet ez a normális.
Pedig : adagolása azt mondja ugye, 500ml 1 tabi és 1 óra alatt meginni. De én figyelem azt is milyen intenzitással megyek, mennyit kell igyak, mert ha tudom hogy megiszok 1L is 1 óra alatt, akkor is csak 1 tabit teszek bele. És így tovább..
Arról nem írnak mennyit lehet meginni egy nap ezekből, de gyanítom a túl sok is ugyan olyan rossz tud lenni, valszeg ezért tiltakozik a szervezet tőle.

[ Szerkesztve ]

(#256243) Dark Archon válasza chubby2o6 (#256139) üzenetére


Dark Archon
addikt

Az 1x csak egy pajzán gondolat volt, nem léptem meg.

Szakbarbár: kerülgettük pár emberrel egymást, lehet, hogy te is közte voltál :) 137 km önmagában sem családbarát, de még a 110 km körüli sem a tényleges BuBa kezdőponttól. De nem is értem, ez miért szempont, ha család van, akkor több naposra kell tervezni, vagy vonattal elmenni egy darabig.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#256244) Hasaggymeg válasza jjeahh (#256236) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Láttam, előtte elveszített egy másikat, de nem tudom az mi volt, lehet a selejtező :DDD ...a román amúgy a harmadik lett.
Lehet nyálcsurgatni. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#256246) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#256164) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nem vittem túlzásba, csak átforgattam néhányszor egy rongyot ráfogva, utána mértem. Hála a Smoove-nak, nem kell sokat szüttyögni vele, nem szedi össze úgy a port, mint olajjal. De akkor ezek szerint még nem cserés, bár furcsálltam volna, ha cc.1200 km alatt elkopik. Azért megrendeltem a láncot [link] , meg egy flakon Smoove-ot, elvileg mindkettő in stock, de hát ismerjük már a Bikeinn-t :DDD . Júl. 5-6-ot ígértek szállítási dátumnak, hát kíváncsi vagyok, hány hét lesz belőle :D . Végül is egyik sem sürgős, szal nem para.

(#256247) jjeahh válasza Hasaggymeg (#256244) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A SUP a Chaoyang Phantomokkal jöhetne :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#256248) Tin válasza fulton (#256242) üzenetére


Tin
veterán

Max összefosod magad a magnéziumtól :D ahogy én néztem, a tabit úgy osztod el, ahogy akarod. Amit én vettem elvileg izotóniás ha 2 deciben oldod fel, de én egy 750-es kulacsba dobom be. De feloldhatod két kulacsban is, max könnyebben szívódik fel. Mondjuk ennél 1 tabi per nap az ajánlás, mivel kb az összes összetevőből a napi ajánlott bevitel 100+%-a van benne. De mivel én csak másfél órákat megyek, így eleve nem kérdés, hogy annyi elég.

[ Szerkesztve ]

(#256249) szimpláncsak válasza jjeahh (#256236) üzenetére


szimpláncsak
tag

Szerintem az is a szerencséje, hogy elit kategóriában egyre kevesebben maradnak xc kategóriában és sok fiatalt átcsàbítanak országútira, pl. Pidcock vagy Van der Poel, itthonról Vas Blanka vagy Fetter Erik. :) Ettől függetlenül állat a fickó :)

(#256250) Jester01 válasza ZavaBalazs (#256227) üzenetére


Jester01
veterán

Kisgyerekek jellemzően vidáman feltekernek mindenhova is, főleg mert nem rémülnek meg előre a dombtól. Igen, tudni kell használni a váltót és szép lassan fel lehet tekerni.

Az meg eleve barokkos túlzás, hogy 10 darab 10% fölötti emelkedő lenne ott. Etyek->Gyúró között kettő (2) emelkedő van. Rögtön ki Etyekről egy hosszab 1,7km de az is csak 6%, aztán a gyúrói reptér előtt egy másik, kicsit rövidebb és kicsit kevésbé meredek.

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.