Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Wesder válasza Deck (#17595) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, én meg erre azt mondtam, hogy ha az MS a belső stúdiókkal megoldja, akkor nincs gond. Ez egy ilyen kompromisszum. Elfogadjuk, vagy lehet venni Series X-et. Ennyi a történet.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#17602) HUmenetke válasza Bird (#17594) üzenetére


HUmenetke
tag

Hát de én is azt vettem :DDD hagy csalódjak már abban, amiben akarok ;)

[ Szerkesztve ]

(#17603) 30z.Samu válasza Wesder (#17601) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nálam az Xbox is olyan, mint a Nintendo volt anno, az exkluzív címek miatt veszem elsősorban, a GP lesz a mérvadó. Ha azok a címek úgy mennek ahogy kell, a többi nem érdekel. Viszont tudom értékelni, ha egy fejlesztő törődik az adott konzollal és normálisan optimalizál rá. :K

Sic Parvis Magna

(#17604) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

FIFA 21 Standard Edition Xbox One & Xbox Series X|S 30% OFF (With EA Play 40%). Nincs benne az akciós listában, home partnerem szúrta ki tegnap.

(#17605) Wesder válasza 30z.Samu (#17603) üzenetére


Wesder
félisten

Én fel voltam készülve a 30fps-re, főleg a Valhallànàl, ami meg semennyire sem érdekel. Ezért sem izgat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#17606) 30z.Samu válasza Wesder (#17605) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egyébként egy AC esetén nem akkora tragédia a 30fps, ha az beton stabil. Csak számomra fura, hogy egy új konzolnál (tök mindegy hogy butított vagy nem) nincs meg az első "nextgen" címnél a 60. Persze ezt sem tudjuk még biztosan, lehet hogy megoldotta az Ubi, ahogy a srác írta a videó alatt. Legkésőbb kedden úgy is kiderül. :D

Sic Parvis Magna

(#17607) MultiDoodad válasza 30z.Samu (#17577) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Ne vicceljünk, ubi-ról van szó. A Pc-en (Zotac RTX 2080 Ti, Ryzen 2700x, 16Gb 3200mhz ram, 1tb nwm2 ssd stb stb.) 1440p-ben nem bírta tartani a 60 fps-t fixen az ac od és a the division 2 is le tudott esni 60 alá ultrán... ami szerintem vicc (a kártya maga 1430 euro volt). Erre most kiderül, hogy xsx-n tartja majd az új ac v. a 4k 60fps-t? Nekem ez is eszméletlen csoda... ezért is váltottam konzolra.

(#17608) HUmenetke válasza 30z.Samu (#17606) üzenetére


HUmenetke
tag

Pontosan erről van szó. Persze, hogy nem tragédia a 30fps, de a kicsi box hardverek képes lenne többre. Ez zavar, mert wesderrel ellentétben engem érdekel ez a játék.

(#17609) hadam98 válasza HUmenetke (#17608) üzenetére


hadam98
senior tag

Szerintem még ne rágódjunk ezen, nem tudjuk biztosra hány FPS lesz :)

(#17610) HUmenetke válasza hadam98 (#17609) üzenetére


HUmenetke
tag

Skål :R

(#17611) ρσгτσ válasza l.skywalker (#17592) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nextgen verzió az is, amit említettem feljebb, de az még csak a kompatibilitás miatt. Mamba edition nextgen kompatibilis verzió 87.2 GB, a preorder -es Mamba pedig 121.7 GB. Ezek már fent vannak a storeban is konzolon.

Azért kérdeztem, hogy mi van pontosan a fenti képen. :)

Szerk.:
Ezért kérdeztem:

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#17612) appleGjuice


appleGjuice
tag

(#17613) hombre[EU] válasza ρσгτσ (#17611) üzenetére


hombre[EU]
veterán

semmi...fogalmam sincs :D

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#17614) Esdeath


Esdeath
csendes tag

Èn senkinek nem ajánlom xss-t, hosszú távon nem fog megtèrülni. Árban sincs szerintem nagy különbsèg. Inkább gyüjtenèk mèg 1 èvig mind hogy azt megvegyem. Èn onex óta gyűjtöttem a pènzem xsxre, magyarul 3 èvig. Már jővő hónaptól gyűjteni fogom a következő generációra. Ami kb 5-6 èv sztm. Aztán eladom a series xet + gyűjtött pènz azt már meg is van a kövi gen. Mindig a top konzolt kell megvenni, másnak nem látom èrtelmèt. Eladni is egyszerűbb. Ez persze csak az èn meglátasom.

(#17615) pethYeti válasza Esdeath (#17614) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi!

Akkor én szerintem le is mondom.

(#17616) 30z.Samu válasza Esdeath (#17614) üzenetére


30z.Samu
félisten

Teljesen jól csinálod, amit csinálsz. De minden embernek más az igénye, mást vár egy konzoltól, mások a szempontok. Valaki azért is összeteszi a két kezét, hogy az S-t meg tudja magának venni, ha nem most, esetleg egy nagyobb akció keretében. Akárhogy is nézzük, egy játékkonzol még mindig luxuscikk, nem teheti meg mindenki hogy 185 ezer forintot csak úgy kiadjon ilyesmire.

Sic Parvis Magna

(#17617) Wesder válasza Esdeath (#17614) üzenetére


Wesder
félisten

Köszi, én úgy gondolom, hogy a félgenes gépig elég lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#17618) hadam98 válasza pethYeti (#17615) üzenetére


hadam98
senior tag

Szerintem olvassátok el a Polygon cikket, hogy kinek melyik a jó, jobban járatok :D

Akkor vegyük meg a 3090 videókártyát, mert az a top, meg vegyük meg a legkomolyabb Ryzen CPU-t mert az a TOP.

[ Szerkesztve ]

(#17619) Jovanny2 válasza pethYeti (#17615) üzenetére


Jovanny2
őstag

Mert nem kezdted el elég korán félretenni a pénzt. Shame on you... ;]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#17620) pethYeti válasza hadam98 (#17618) üzenetére


pethYeti
addikt

Nekem mindegy volt, hogy eddig ki mit mond, de aztán jött Esdeath, na ő megmondta a frankót.

Jovanny2: ne is mond... Én hülye aki két városban él, hogy konzolt akart ami kicsi és táskában hordozható. Ha elég hamar kezdek el sprórolni szerintem az X is kisebb lett volna. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17621) hadam98 válasza pethYeti (#17620) üzenetére


hadam98
senior tag

Igaz rá megy a gatyám meg a házam meg minden de megveszem a legkomolyabb 3090 kártyát mert az a TOP termék.

ui: Ja azért 1080p-be játszok vele, had legyen meg az 1000 FPS is.

[ Szerkesztve ]

(#17622) Madoc válasza Jovanny2 (#17619) üzenetére


Madoc
veterán

;] 3 hónap lightos maszekolás munka és család mellett, és meglett a tv meg az xsx is.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#17623) HUmenetke válasza Esdeath (#17614) üzenetére


HUmenetke
tag

Amúgy jól csinálod. Sajnos nekem nincs ennyi eszem :(

(#17624) pethYeti válasza HUmenetke (#17623) üzenetére


pethYeti
addikt

Nem tudom te hogy vagy vele, de én már most elkezdtem spórolni a következő utáni generációra. :DDD

(#17625) gkormany válasza Wesder (#17617) üzenetére


gkormany
csendes újonc

Szerintem meg siman birhatja a gen vegeig is jo felbontason, magas fps-sel. Nyugodtan cafoljatok, ha hulyeseg, de nekem az a teoriam, hogy az MS azert mert kiadni egy kvazi gyenge konzolt, amit meg hypeol is, ahogy egy cikkben is nyilatkozta valaki toluk, hogy nagy jovo all az S elott, mert egyszeruen, most inditjak a Cloudot. Nem tartom kizartnak, ha elfogyna a gep ugymond, akkor az izmosabb cimeket a GP-ben, vagy ha megveszed, Cloudban fogod vele jatszani. Hangsulyozom, ez csak egy teoria az en fejemben, barmilyen egybeeses a valosaggal csak a kepzelet szulemenye :D

[ Szerkesztve ]

(#17626) ρσгτσ válasza pethYeti (#17624) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én már erre spórolok decembertől. :D Remélem SSD -n érkezik és nem lemezen.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#17627) Bird válasza Esdeath (#17614) üzenetére


Bird
addikt

Egy konzol soha nem fog megtérülni, ez nem egy lakás... Szóval szerencsétlen a szóhasznalat.

Az SS nem egy valódi nextgen, inkább amolyan féldisznó. Rengetegen fognak csalódni, elsősorban azok akik álmokat kergetnek. A felbontás, a textúrák butitása látványos, vérpistiék videójában is szépen látszott. Minél nagyobb egy kijelző annál szembetűnőbb lesz.. Persze valamit valamiért, de véleményem szerint ez túl nagy áldozat a fix 60 fps-ért...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#17628) hyggelig válasza Esdeath (#17614) üzenetére


hyggelig
senior tag

Szerintem meg mindig, minden hónapban el kell tenni valamennyi pénzt, így, ha jön az extra kiadás (pl. most a konzol) akkor nem kell agyalni, hogy miből fizeted ki.
Most még könnyebb is, mert a hülye virus miatt nem volt nyaralás, mozi, színház.

(#17629) Bad Pritt válasza pethYeti (#17620) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az X maga a táska. Ráragasztasz két pántot és hátizsák, mint a világháborús rádiótáskák.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#17630) pethYeti válasza Bad Pritt (#17629) üzenetére


pethYeti
addikt

Majd a vállamon viszem mint Arnold :D

(#17631) Phoen|x válasza Bad Pritt (#17629) üzenetére


Phoen|x
őstag

Ezt nagyon adom. :C :R

Go Gunners!

(#17632) MarioAna válasza Wesder (#17500) üzenetére


MarioAna
senior tag

Igen azt tudom, hogy lesz FM21 Xboxra is, de az FM Touch lesz az alapja. Plusz a modding rész (logo, jersey, facepack, competition, trophy) PC-n nagyban megkönnyíti a dolgokat és hát kontrollerel FM-ezni, nem tudom elképzelni magamat :D.

(#17633) Phoen|x válasza pethYeti (#17630) üzenetére


Phoen|x
őstag

Ha meg nem mész sehova akkor stokinak se utolsó. :DDD

Go Gunners!

(#17634) mike1334 válasza pethYeti (#17620) üzenetére


mike1334
veterán

Ha még hamarabb kezdtél volna el spórolni, akkor vehetnél 2 konzolt, és cipelni se kellene :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#17635) AxBattler válasza ρσгτσ (#17547) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha ez igaz, akkor mégsem kevés az 512GB. Jöhetnek a comparison videók/tesztek!
Ejj, így már tényleg csak az ODD hiányát tudom felróni a Series S-nek... francba, mégsem lesz könnyű a döntés. :W :O

#17533 wesder
Minden IS levehető. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#17636) mike1334 válasza hyggelig (#17628) üzenetére


mike1334
veterán

Nem, nem. Persze kell spórolni, de nem konzolra. Konzolt úgy kell venni, hogy egész héten idegesítenek a munkahelyen, és pénteken úgy mész haza, hogy sz*rom le, megérdemlem, és megveszed indulatból. Ps4-em meg Switchem is így lett :D
(Most amúgy az a terv, hogy ha kapunk negyedéves jutalmat, akkor új teló, ha pedig az új besorolás szerint megkapom a max kategóriát, akkor tablet is :D )

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#17637) ρσгτσ válasza Bird (#17627) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerintem az S a plusz funkciók miatt jobban megéri:

Az X csak egészségtelen életmód mellett jó:

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#17638) Esdeath válasza Bird (#17627) üzenetére


Esdeath
csendes tag

Szerintem is ez lesz... nagy csalódások.

(#17639) 30z.Samu válasza Esdeath (#17638) üzenetére


30z.Samu
félisten

Már aki nem tudja helyén kezelni a konzolt.

Sic Parvis Magna

(#17640) Phoen|x válasza mike1334 (#17636) üzenetére


Phoen|x
őstag

Kitudja mit hoz a Sors... :DDD

Go Gunners!

(#17641) Bird válasza 30z.Samu (#17639) üzenetére


Bird
addikt

Ez ugyanolyan mint a magyar használtautó piac... Lehetőleg minél olcsóbb legyen, kevés kilóméterrel, frissen szervízelten, lehetőleg szalon állapotban... Aztán jön a koppanás...

Sokan nem tudják mit vesznek, az álmaikat kergetik. Ettől függetlenül lehet reális alternatíva a kistesó, ha elfogadjuk a korlátait. Félek nagyon sokan csak az árcédulát nézik.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#17642) 30z.Samu válasza Bird (#17641) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez jó hasonlat. :K :C

Sic Parvis Magna

(#17643) ρσгτσ válasza Esdeath (#17638) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Más megközelítés is létezik. Például az, hogy az X nyújtotta nexgten elmény maximális kihasználásához a konzol árának a többszörösét kell elkölteni.

Önmagában az X is hoz előrelépést, és az is elég sok embernek. Komolyabb megjelenítő, hangrendszer, fénytechnika nélkül.

Van olyan is, akinek meg az S teljesen megfelelő. Vagy nem engedhet meg magának többet.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#17644) NemMo válasza mike1334 (#17636) üzenetére


NemMo
őstag

Negyedéves jutalom? Jó helyen dolgozol. Nálunk csak karácsonykor van egy szánslmas kis jutalom, pedig rettenet módom tele van a cég :))

(#17645) Esdeath válasza hyggelig (#17628) üzenetére


Esdeath
csendes tag

Jogos èrv. Igaz èn tudatosan rakom fèlre bizonyos áru cikekkre. De a lènyeg ugyan az spórolni kell ès akkor nincs gond. Extra kiadásnak nem mondanám, az inkább ha pl betőrik az ablak v. villám kár stb.

(#17646) Esdeath válasza pethYeti (#17624) üzenetére


Esdeath
csendes tag

Viccesnek tűnhet de ez igy van.

(#17647) Esdeath válasza mike1334 (#17634) üzenetére


Esdeath
csendes tag

Ez igy van. :DDD

(#17648) hyggelig válasza mike1334 (#17636) üzenetére


hyggelig
senior tag

Nekem is ezért van Switch,meg többek között, ezért lesz még idén új konzol. :D
A spórolást meg úgy mindenre értettem. :)

Új besorolás? Oh, a csodálatos közféra. :DDD

(#17649) pethYeti válasza Esdeath (#17646) üzenetére


pethYeti
addikt

Viccet félre téve, semmi baj nincs a spórolással. Ha akkora lett volna a Series X mint az S, akkor én is X-et veszek. Viszont jelenlegi élethelyzetemben szeretném ha bármikor magammal tudnám vinni a konzolt. Szabadságot például nem Pesten töltöm, jogsim, kocsim nincs. Egy X-hez külön utazótáska kellene...

Nekem ez volt a fő ok. Illetve nincs 1080p-nél nagyobb felbontású kijelzőm. Ennyi.

PS4 slimmet fél éve be se kapcsoltam, még nagy kockának se mondanám magam.

Viszont Forza Horizon 3 volt az egyik kedvenc játékom és nagyon vágyom a 4-re is. Szóval pont jókor jött számomra a kis konzol.

(#17650) feki4eva válasza pethYeti (#17620) üzenetére


feki4eva
csendes tag

Nem értek vele teljesen egyet. Nem mindenkinek van 4k-s TV-je, és azt gondolom, hogy egy ÉLMÉNYT, ami esetleg a kisebbik gép is nyújthat (főleg a fiatalabb korosztálynak) nem igazán kellene pénzben mérni.

Egyébként meg a X-nél meg azt érzem, hogy ott is lesz itt-ott majd csalódás, amikor nem mindenki tudja mondjuk egy megfelelő minőségű (pl. LG CX OLED) kijelzőre kötni a konzolt, de ne legyen igazam.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.