Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) Wesder válasza MarioAna (#14800) üzenetére


Wesder
félisten

Lehet vele tovàbb jàtszani PC-n, ha nem tetszik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14802) Kaci84 válasza Madwe (#14799) üzenetére


Kaci84
őstag

Igen ezeket nagyjából én is így sejtem viszont ebbe nem is akartam belemenni. A fícsörök nagyját legtöbbször parasztvakításnak szoktam érezni, főleg amíg még nagyon drága. Ha már ott van használom, de sose szoktam ezekért bezsongva lenni.
Csak annyit vettem észre, most nem feltétlen szükésgres megvenni. A tudása része vagy egésze most teljesen kihasználtatlan. Ezt főleg magam részéről meg a hiány miatt 2x áron vásárlókra értem. Abszolút hülyeség 300-ért megvenni amikor 450-től a PC is tudja 4K~60-at esetenkétn a 4K~100FPS-t.

(#14803) Madwe válasza Kaci84 (#14802) üzenetére


Madwe
nagyúr

Xbox seriesekből nincs hiány, azt megveszed amennyibe kerül. Ps5ből hiány van, aki időben előrendelte nagy eséllyel jut neki annyiért, amennyi (150 digit és 180 lemezes).
az hogy hiány van belőle s pár haszonleső felteszi 300ért a 180as terméket s pár türelmetlen meg megveszi, az más kérdés. 600.000 forintos rtxek is mennek 1millió felett meghirdetve, ez nyilván csak a nagyon türelmetlen s nem árérzékeny embereket kell h érdekelje...
mellesleg ilyen ssdkét ilyen optimalizálással (egyelőre) még nem tudsz pckben elérni, amik a next gen konzolokban vannak pl, ha az számít...

[ Szerkesztve ]

(#14804) Kaci84 válasza Madwe (#14803) üzenetére


Kaci84
őstag

Igen pont ezt írtam, hogy nem feltétlen kell vele sietni. Lesznek sokan akik pár hónapig nem használják ki az előnyeit. Azért sokan vannak akik ha ezt jobban átlátnák inkább várnának vele pénz híjján. 1-2 hónap múlva használtak is feltünnek vagy még gyűjt vagy nem kell kapkodva eladni a régit. Csak ennyi volt a lényeg.
Mivel én is pályázok rá főleg magam részéről is kérdés ez. Van PC és nem akarok kiadni 250-350e Ft-ot 100Hz TV-re, ezért marad a 4K60FPS. Viszont azt lehet a ONeX is tudja még egy ideig, nem? Ezért is kérdeztem van-e módja megtudni az adott game hogyan megy? A 1080p 100-120FPS meg nincs értelme, jelenleg 3440x1440p 100FPS-en vagyok PC-n.

[ Szerkesztve ]

(#14805) ρσгτσ válasza Kaci84 (#14802) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én abszolút nem értem hogy jutottunk el a 300k+ PS5 árhoz. Teljesen felesleges szándékosan túlárazott ajánlatokkal foglalkozni.

Xbox vonalon Magyarországon tudtommal van még előrendelési lehetőség day1 -re is...de erről az adott bolt tájékoztat.

Feljebb Madwe amúgy tök jól leírta a különbséget. Abban az esetben is lényeges, ha nincs hozzá megfelelő megjelenítőd.

OX -et meg kb. akkor érdemes venni, ha találsz egy jó állapotú használt modellt ár alatt. Vagy éppen valamelyik bolt mondjuk BF -en bitang áron ki akarja söpörni a beragadt készletet.

#14804:
1-2 hónap alatt ne számíts túl kedvező árra a használt piacon sem. Nem mostanában fog esni a nextgen cuccok ára. Használtan sem.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14806) Madwe válasza Kaci84 (#14804) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én meg erre írtam, hogy tévénel se az a legfontosabb, hogy tudja e a 120hzet hdmi 2.1en, sőt az a legutolsó. Egy normális hdr ezerszer nagyobb minőségi ugrás, nem csak egy marketingszám. Ahogy konzol esetén se az számít csak, hogy milyen játékot milyen felbontáson hány fpssel tud. Ha van pécéd nyilván tudod, hogy azonos felbontáson s fps mellett egy erősebb gép ultrán sokkal jobb élményt ad mint egy gyengébb low-on... ahogy azt is hogy egy hddről tolni egy játékot idegőrlő egy ssdhez képest...

a konkrét kérdésedre válaszolva meg kb naponta linkelnek képeket s cikkeket mindkét fórumba, hogy melyik játék melyik konzolon milyen mődban hány fps milyen felbontáson. Szóval az info publikus, elérhető, adott cím ami érdekel nézz utána...

[ Szerkesztve ]

(#14807) pethYeti válasza MarioAna (#14800) üzenetére


pethYeti
addikt

Ez lustaság semmi más... Series S-en a one s verzió fut egyelőre...

(#14808) Hashvrad válasza MarioAna (#14800) üzenetére


Hashvrad
tag

"Developer Bloober Team has confirmed that its upcoming horror title The Medium will be 30fps on Xbox Series X."
Link

Yakuza Like a Dragon SX-en 4K/30 FPS
Link

Ha a fejlesztők nem optimalizálnak, azzal nem tud mit kezdeni a konzol.

[ Szerkesztve ]

R7 5800X | RX 6900 XT | 32 GB@3200 | LG C2 42"

(#14809) MarioAna válasza Wesder (#14801) üzenetére


MarioAna
senior tag

Ott sem játszok vele, mondom nem maga a PUBG az elsődleges probléma hanem, hogy egy már több éve kint lévő játékot limitálnak 30fps-re egy új next-gen konzolon. Ez alapján bármi combosabb hardvert igénylő új cím hogyan fog az ígért 1080p 60fps-sel futni? :U
Nem, nem arra vágyom, hogy betonstabil 60FPS fix legyen FHD-ben minden új game, de ne is 30 FPS-sel döcögjön egy új platformon, amit egy régebbi (használtpiacon kb XS- árába) kerülő PC tudja.
Bár gondolom, ha a One X-en el tudott futni viszonylag sok game gond nélkül 60 fpsen (tippelek, nem rendelkezek konzollal), akkor az XS is fogja tudni azoknál.

(#14810) Madwe válasza MarioAna (#14809) üzenetére


Madwe
nagyúr

Megírok neked én egy olyan játékot egy olyan motorral, hogy 480pben s fogsz te semmiféle optimalizációval 30fps fölé menni ha arról van szó, még sli-be kötött rtx 3080-okkal sem a legbikább i9el, 256gb rammal...

(#14811) Kaci84 válasza ρσгτσ (#14805) üzenetére


Kaci84
őstag

Igen tök jól leírta én meg tök jól megválaszoltam. Nem arról volt szó, hogy ne érné meg az árát vagy ne léehetne megvenni, hanem, hogy nem igazán van még most kihasználva. Igen értem a fícsöröket is meg, hogy 5mp helyett csak 1 a töltés meg új arhitektúra. De ha a OneX-en valaki 4K60-al játtszik aztán 70-ért eladja és vesz 185-ért újat és továbbra is 4K60-al játtszik akkor nem sokat lépett előre. 100+e-et kiadni pár apróságért (jelenleg) elég húzos sokaknak.
Nem kell szándékosan nem érteni meg félre érteni, hogy legyen mibe belekötni.

(#14812) Madwe válasza Kaci84 (#14811) üzenetére


Madwe
nagyúr

Csak az 1tb ssd kerül 100.000 hufba ami a seriesben van...
de nyilván a konzolok első 1-2 évében főleg early adopterek szoktak váltani, ez mindig így volt...
mellesleg pécés fejlesztéseim se jártak szinte soha nekem se nagyobb felbontással se több fpssel, mindig a részletesebb grafikára mentem, nem értem továbbra se miért ezt emeled ki, mintha tök mindegy lenne mit hogyan jelenít meg, egyedül a felbontás s az fps számítana...
ami series x-en 4k 60fps az one x-en kanyarban sincs hozzá (vagy fpsben, vagy részletességben) ez tök egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#14814) pethYeti válasza #98320896 (#14813) üzenetére


pethYeti
addikt

Igen...

(#14815) Hashvrad válasza MarioAna (#14809) üzenetére


Hashvrad
tag

Azért mert most 1-2 játék nem tudja a 60-at, nem azt jelenti, hogy a jövőben erre már nem is lesz képes a gép. Nem lineárisan csökken a konzolok teljesítménye, ezeket nem úgy kezelik mint a VGA-kat.

R7 5800X | RX 6900 XT | 32 GB@3200 | LG C2 42"

(#14816) Wesder válasza #98320896 (#14813) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, mert nem a CU szàmít.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14817) ρσгτσ válasza Kaci84 (#14811) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Pont ezt írtam (írtuk), hogy a megjelenítésben nem csak ká és az efpé lényeges, de ezzel kapcsolatban megosztottak már a srácok itt jópár videót. Tehát nem csak annyi a lényeg, hogy erősebb hardver, ezért gyorsabban töltenek a játékok.

Illetve azt is írtam, hogy jelenleg az új OX vásárlás csak instant bukta. Főleg úgy, hogy nextgen megjelenés után még jobban be fog esni az One széria ára.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14819) Kaci84 válasza Madwe (#14812) üzenetére


Kaci84
őstag

Azért emeltem ki, mert kezdésnek valamivel kell kezedni ez pedig jó viszonyítási alap. Nyílván tovább lépve az lett volna, hogy áll a részletesség kérdése. Valóban nem gondoltam volna, hogy mostani esetleg régebbi 1 éves címeknál a OneX már visszavett a grafikából. Amik most fognak megjelenni vagy erősebb címeknél oké életszerű.
Egy része amit írok vagy kérdezek inkább hangosan gondolkodás. Szeretném kipróbálni a konzol életérzést illetve 4K nagyképernyőt. Csak keresem a helyem mi lenne a jó. Lehet csak pár hónapig leszek vendék, tehát amit csak később használnék ki azt most nem lenne jó nekem.

(#14820) F_Peter válasza MarioAna (#14809) üzenetére


F_Peter
őstag

Nem tudod hogy mi az oka ennek a limitnek? Nem az Ms vagy az xbox miatt van.

(#14821) Wesder válasza #98320896 (#14818) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, csak a doboz, ami számít.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14822) Jovanny2 válasza #98320896 (#14818) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nem, de azt nehéz lenne elvitatni, hogy az SX doboza köröket ver az SS, de főleg a PS5 dobozára (már a csomagolóanyagra gondolok). Kb. ilyen mélységben érdemes veled vitába bocsátkozni, úgy látom. ;)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#14823) Madwe válasza #98320896 (#14818) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezer meg egy más is, pl a frekvencia, egyebek mellett, de az ilyen lebutított sarkalatos marketing bs erőltetésnek szakmai fórumon mi keresnivalója amúgy :)?

[ Szerkesztve ]

(#14824) Madwe válasza Kaci84 (#14819) üzenetére


Madwe
nagyúr

De ugyanaz a cím nem ugyanúgy fog futni. Series xre jellemzően 4k 60fps vagy 30fps rtvel futó címek jönnek. De az nem úgy fut one x-en egyáltalán. Pl ott van a destiny 2, az one x-en 4k dinamikus és 30fps, seriesen 4k fix és 60fps. Nyilván a többszörös erő előnye kijön a legtöbb bc cím esetén is...
vagy pl ez

(#14826) EmThor


EmThor
addikt

Most neztem meg az Ascent 4+ perces videot, hat ez valami zseniális!

[link]

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#14827) Hashvrad válasza Kaci84 (#14819) üzenetére


Hashvrad
tag

OneX vs Series X. Szerintem, ha ki akarod próbálni a konzolt jobban jársz az SX-el, már most ki tudod használni. Talán kiszállni is könnyebb lesz belől, ha nem jön be (itt azért számít az idő). Ez csak az én meglátásom, neked kell dönteni.

R7 5800X | RX 6900 XT | 32 GB@3200 | LG C2 42"

(#14828) ρσгτσ válasza Madwe (#14824) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Jobb oldalit felhőből lőttem droidon. Béta Xbox Game Pass -ban.

Sajnos nem sikerült jól elkapnom ugyanazt a pillanatot....

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14829) Madwe válasza #98320896 (#14825) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egy olyan velős nagy igazsággal mint a tied, miszerint a CU szám alapján derül ki, mit “szabad” venni olyan mintha benyögné valaki, hogy:

XsX gpu 1.825 GHz.
PS5’s GPu 2.23 GHz.
ezek után kérdés mit “szabad” venni?
Vagy a ps5ben wifi6 van, xsxben csak wifi5... ps5ön van usb-c xsxen nincs...

mennyi értelme van ennek? Semennyi.

(#14830) elder troll válasza Madwe (#14829) üzenetére


elder troll
senior tag

Hehh?
Nincs tályp cé?! Mondom is le az előrendelésem...
Bő 40%-kal kevesebb "számolóegységet" állítod szembe ~22,5% órajelkülönbséggel, és cserébe a fogyasztás és hőtermelés is elszállt.
Ez inkább vallási vita.

[ Szerkesztve ]

(#14831) Hashvrad válasza ρσгτσ (#14828) üzenetére


Hashvrad
tag

xCloud alatt One S-van.

R7 5800X | RX 6900 XT | 32 GB@3200 | LG C2 42"

(#14832) Baltazár123 válasza Hashvrad (#14827) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Egészen őszinte legyek, semmi értelme az SX-et az XOX-hez hasonlítani. jobb, részletesebb grafika, stabil fps. Ez annyira evidens, hogy kihoznak 1000 tesztet, akkor is előre borítékolhatóan ez lesz az eredmény. Nem is tudom, erre még az időt is fölösleges pazarolni, hogy megnézzem az ilyen összehasonlításokat. Más szavakkal unalmas az összes ilyen teszt.
Hasonlítsák össze az SX-et a PS5-el, az XOX-et az SS-el. Na ezek lennének az izgalmas tesztek. Esetleg SX vs SS, hogy ár/érték arányban hogyan áll a dolog. Szerintem ott ki fog jönni, hogy persze gyengébb az SS, de ár/értékben már nem biztos.
Egyébként számomra ezek a 90-100e forint körüli használt XOX árak teljesen értelmezhetetlenek. Ki lesz a balek ennyiért venni? Jó, nem az én üzletem, csak nem értem, hogy milyen szempontok alapján venne ennyiért használt gépet, előző gen, max 2 év és lehet cserélni. A bukó rajta garantáltan több lesz, mint az SS-en lenne ha azt is eladná az illető 2 év múlva. Talán még az SX-en se bukna többet, feltéve, hogy nem lesz valami gány az első szériával.

(#14833) HUmenetke válasza F_Peter (#14820) üzenetére


HUmenetke
tag

Egyszerű oka van: a pubg visszafelé kompatibilisan fog futni. Mivel one X re és ps4prora megkapja a 60fps patchet, úgy fog futni xsxen és ps5ön. Az XSS pedig a one S verziót fogja futtatni. Ennyi, ezt fújja fel mindenki

(#14834) Madwe válasza elder troll (#14830) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én nem állítok semmit semmivel szembe. Csupán arra akartam rávilágítani, hogy egyetlen dolog kiemelésével semmit nem lehet kijelenteni, ezért hoztam sarkalatos hülye példákat :)

(#14835) ρσгτσ válasza Hashvrad (#14831) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ezt most nem értem.
Úgy érted Pass -ból az OS megjelenítését adja vissza? Mert az nem igaz. Főleg mozgó téma közben.

Vagy másra gondolsz?

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14836) Wesder válasza ρσгτσ (#14835) üzenetére


Wesder
félisten

Arra gondol, hogy xCloud jàtékok jelenleg One S-en futnak, majd valamikor 21-ben fognak àtàllni SX-ekre.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14837) akooos válasza ρσгτσ (#14835) üzenetére


akooos
veterán

Azt mondja, hogy egy videót látsz ami a távolban lévő one s streamel a telefonodra.

(#14838) Hashvrad válasza Baltazár123 (#14832) üzenetére


Hashvrad
tag

Akiknek most XOX van, azoknak segíthetnek az ilyen tesztek. Nyilván több értelme lenne más teszteknek, de ezek majd jönnek jövő hónapban.

ProtiHUN

"The service will initially be powered by Xbox One S consoles in server blades in Microsoft’s datacenters"
Link

R7 5800X | RX 6900 XT | 32 GB@3200 | LG C2 42"

(#14839) ρσгτσ válasza Wesder (#14836) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Akkor jól gondoltam. Viszont a fenti szintet hozza az One S is. Legalábbis ennél a játéknál. Máshol nem teljesen.

Droidon viszont annyi problem van, hogy mozgás közben elvesznek kicsit a közeli részletek. Azért böktem be, mert ezzel együtt sincs olyan ordas nagy különbség. Azt nem mondom, hogy egyáltalán nincs.

One S -en jobb minőségben hozza azonos megjelenítőn is, mint a fenti képen droidon. Ezt azért tudom biztosan, mert már S van X helyett és TV -re is rábuheráltam a Game Passt.

Hashvrad #14838:
Igen, ezért írtam. Hiába dolgozik S a központban, cloudból nem dolgozik olyan szépen. Bizonyára nagyrészt azért, mert béta.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14840) Hashvrad válasza ρσгτσ (#14839) üzenetére


Hashvrad
tag

Ja, ok. ;)

R7 5800X | RX 6900 XT | 32 GB@3200 | LG C2 42"

(#14841) ρσгτσ válasza Hashvrad (#14840) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Lehet kicsit hülyén fogalmazok, azért bocsi. Hajnali fél 4 óta ébren vagyok és egyáltalán nem vagyok álmos, csak fáradt... :)

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14842) Jovanny2


Jovanny2
őstag

Még egy plusz a Konzolvilágnak, a tegnap lemondott CP bundle előlegét elvileg 1-2 munkanapon belül visszautalják, ma jött mail. Nem ülnek sokáig a pénzen.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#14843) F_Peter válasza HUmenetke (#14833) üzenetére


F_Peter
őstag

Így van, én tudom. :)
Ha az SS is kap saját beállítást, akkor ott is lesz 60fps, csak nem csináltak még hozzá. Ennyi.

(#14844) Zoleee83 válasza Jovanny2 (#14842) üzenetére


Zoleee83
addikt

Mi lett helyette, vagy miért mondtad vissza ha nem túl indiszkrét a kédés?

Meló miatt lemaradtam ma az összes unboxingról, még most tudtam megnézni. Király prémium csomagolást kapott mindkét gép. Nagyon tetszik mindkettő. :K

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#14845) Madoc válasza Zoleee83 (#14844) üzenetére


Madoc
veterán

Ugyanaz, másik boltból, jóval olcsóbban. Igaz cp 2077 nélkül. :DDD

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#14846) Zoleee83 válasza Madoc (#14845) üzenetére


Zoleee83
addikt

Wow honnan? Van még lehetőség rá?
Jöhet privben is!!! ;)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#14847) Madoc válasza Zoleee83 (#14846) üzenetére


Madoc
veterán

Nincs. Kuponozva volt ediginél 166 talán.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#14848) Jovanny2 válasza Zoleee83 (#14844) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szóltak az Edigitaltól, hogy mégis jut day 1 egy PS5. Fura, mert nem is rendeltem, de lemondtam gyorsan a SX-et. :DDD
Spoilerbe teszem, mert már írtam többször, miért lenne jó a bolti átvétel nekem. Sikerült múltkor beváltani egy 10% Edigi kupont SX előrendelésre (thx Madoc), így az ~167.000 Ft. Eddig ezt sem mondtam vissza, de tegnap hívtak KV-ék, hogy mégsem lehet boltban átvenni/fizetni, így már végképp nem éri meg nekem, mert az OTP lojality jóváírás nélkül, meg a CP játék eladásával sem jöttem volna ki sehogy még csak közel ennyire sem. Szóval nem kértem a futárt, hanem a rendelés törlését, és vissza a pénzt. A game már megvan egy nyári CP XOX vásárlás miatt. Aztán lehet, hogy beszopom Edigitallal, de akkor így jártam. :)

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#14849) Zoleee83 válasza Jovanny2 (#14848) üzenetére


Zoleee83
addikt

Megértem, drukkolok az Edigis PS5-höz, legyen szerencséd vele! ;)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#14850) Jovanny2 válasza Zoleee83 (#14849) üzenetére


Jovanny2
őstag

Másoknak remélem lejön, hogy ez csak vicc volt az eheti Edigis kamu-jóhír áradatra. Meg remélem neked is lejött a legnagyobb vigyor smiley-ból. :U

@Moby: akkor ezek után oda is írom majd, hogy vicc... ;]

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.