Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) negyven2 válasza EmThor (#15648) üzenetére


negyven2
veterán

Ha nem szerez exkluzív jogokat rá a Sony akkor valószínűleg lesz. Hiszen Xbox Insider-ben bukkantak rá először, hogy jön. PS5-re (és PS4-re is érkezik) november 12-én. Tehát nagyon hamar megtudjuk, hogy jön vagy nem.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#15652) EmThor válasza negyven2 (#15651) üzenetére


EmThor
addikt

Uk store hbo app se megy nalunk csak azert...

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#15653) negyven2 válasza EmThor (#15652) üzenetére


negyven2
veterán

November 10-én jön az Apple TV is Xbox-ra

Apple TV and Your Favorite Streaming Apps Available on Xbox Series X|S at Launch

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#15654) hyggelig válasza EmThor (#15652) üzenetére


hyggelig
senior tag

Nincs HBO Go? Akkor leteszünk arról itthon, hogy a konzol felváltsa a médiaboxot. :(

(#15655) 30z.Samu válasza hyggelig (#15654) üzenetére


30z.Samu
félisten

Vissza is mondom a rendelést... :(

;]

Sic Parvis Magna

(#15656) Def26 válasza hyggelig (#15654) üzenetére


Def26
félisten

én pont most mondtam le. netflix sztem köröket ver rá

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#15657) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Lehet korai és még van 7 nap, de már a második kör 4db Tronic akksi töltődik... :D

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#15658) Wesder válasza hombre[EU] (#15601) üzenetére


Wesder
félisten

Ez àllítólag csak a BC verzió, mert a nextgen verzió még embargó alatt van.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15659) aujjobba válasza Def26 (#15656) üzenetére


aujjobba
addikt

Plex kliens működik fog ezen?

(#15660) Musaka


Musaka
senior tag

Hát én a KV rendelést lemondtam az XSX re a futár miatt, sajna melóban nem vehetek át csomagokat. Pedig nagyon szeretem volna ott megvenni.
Euronics 11.12 re ígéri a személyes átvétel lehetőségét. Meglátjuk.

Jah mikor legutóbb vásároltam a KV ban az eladó mondta hogy 2020.12.31 ig költsem el a pontjaimat mert megszűnik ebben a formában, lesz helyette elvileg valami más de nem mondta hogy mi. Lehet csak nekem új ez az info. Van bent 3600 pontom.

(#15661) Def26 válasza aujjobba (#15659) üzenetére


Def26
félisten

sztem boxon nincs vele gond. Én ezekre a TV gyári appját használom.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#15662) aujjobba válasza Def26 (#15661) üzenetére


aujjobba
addikt

A tv a nappaliban buta, nincsenek rá appok.
Jelenleg egy appletv van rákötve azon megy a Plex kliens.
A gyerek tv-je androidos de annyira gyenge, hogy sok 1080p film is akadozik rajta.
A terv az, hogy a nappaliban lenne az Xbox a Plex appal, az appletv pedig menne a gyereknek.
Emiatt fontos nekem, hogy menjen a boxon a Plex, mert akkor nem kell a gyereknek is vennem appletv-t.

(amúgy szánalom, hogy androidtv/okostv kulcsszavakkal ilyen szarokat árulnak, hogy a gyenge hardver miatt szinte semmi nem fut rajtuk normálisan. Ez a Google-nek meg a droid tv reputaciójának jót tesz?)

[ Szerkesztve ]

(#15663) ρσгτσ válasza aujjobba (#15662) üzenetére


ρσгτσ
őstag

A TV is olyan mint az okostelefonok. Különböző kategóriákat találsz különböző árakon. Telefonok között is van néhány ipari hulladék (vagy ahhoz közeli), esetleg szimplán gyengébb darab.

Nem a Google dolga, hogy milyen eszközben használják. Illetve az sem, hogy milyen OS -t tákolnak az alapból.

Sajnos ez ilyen, körültekintőnek kell lenni.

Persze van amúgy az ismertebb márkák között is olyan, amit inkább kerülök. Vagy csak tudom, hogy náluk olcsóbb modellt nem szabad venni, mert hulladék.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15664) Madwe válasza aujjobba (#15662) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha akadozik a plexben a lejátszás, az nem a kliens hibája - vagyhát nem a hw hibája.
lehetséges okok:
- rossz hálózati kapcsolat, pl 100as ethernet vagy gyenge wifi (mondjuk 1080p azon bőven át kellene menjen)
- nem támogatott hang/video kodekek, ezért a plex SERVEREDnek on the fly transzkódolnia kell, s gyenge hozzá a szervered hardvere (ezt a szerver cpu/memoria használatánál láthatod h kiakad e)
azt nem tudom elhinni, hogy egy folyamatos 1080p streamet ne tudna lejátszani :)

(#15665) l.skywalker válasza aujjobba (#15662) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nekem a Google Chromecast jött be. Ráadásul a legújabban már lesz valszeg xCloud is, szóval hónom alá csaphatom és vihetem mindenhova ahova van internet :D

[link]

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#15666) ρσгτσ válasza Madwe (#15664) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Mondjuk vannak olyan TV -k, amik már alapban is akadnak. Már ha erre gondolt. Simán a menüje is. Én úgy értelmeztem alapban olyan a TV, de lehet akkor tévedek.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#15667) aujjobba válasza Madwe (#15664) üzenetére


aujjobba
addikt

Nincs transzkódolás, a TV ethernet van kötve igaz 100as de a 1080-re elég kell legyen bőven.
Van olyan 1080p ami diavetítés (pedig nincs transzkod), van ami rendesen megy, néhány sima SD mesének a hangja mászik el a képhez képest, szörnyű szar, tuti hogy valami kodek bugos vagy a tv hardvere.
Jah és olyan is van, hogy a kulcskockákat valahogy csak kb 10 másodpercenként veszi észre, addig meg folyamatosan kockásodik el a kép, na az is gyönyörű.
Az appletv-n minden normálisan megy.

[ Szerkesztve ]

(#15668) RudY


RudY
addikt

A Quantic Dream feje szerint hardverek terén jobb az Xbox Series X
[link]

(#15669) balazs025 válasza RudY (#15668) üzenetére


balazs025
senior tag

...mint a Series S. :DDD csak vicc vó't.

(#15670) Madoc


Madoc
veterán

Na ha xbox-al is megy akkor megvan az Alpha utódja link :)

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#15671) hombre[EU] válasza RudY (#15668) üzenetére


hombre[EU]
veterán

szóval dolgoznak seriesre (?) :) egyébként ez elég gagyi cikk, ezt érdemesebb elolvasni->[link]

Life, Uh, Finds A Way

(#15672) Dvix válasza craftsman01 (#15598) üzenetére


Dvix
senior tag

Ebben igazad van :B

(#15673) Steve1207 válasza l.skywalker (#15665) üzenetére


Steve1207
veterán

Már most is rá lehet dobni az app-ot a droid tv-s kütyükre. Működik, minden rendben, kivéve, hogy lag-os (lövölde és autós egyből felejthető, még úgy se ajánlanám, hogy csak alkalmi játékra, pedig kisebb lag-om volt, mint a linkelt videóban.) De maga a megoldás 5*-os.

.

(#15674) RudY válasza hombre[EU] (#15671) üzenetére


RudY
addikt

Tutifix, hogy dolgoznak arra is, de arról is nyilatkozhatott volna, hogy mivel készülnek az új genre. :U

(#15675) Zoleee83 válasza hombre[EU] (#15671) üzenetére


Zoleee83
addikt

Engem ez azért meglepett, tudva azt hogy az XSX erősebb, de hogy ennyivel azt nem gondoltam:

The CPU of the two consoles uses the same processor (slightly faster on Xbox Series X), the GPU of the Xbox also seems more powerful, as it is 16% faster than the PS5 GPU, with a bandwidth that is 25% faster. The transfer speed from the SSD is twice as fast on PS5.

Persze tudom, hogy nem minden a sebesség, mert azért a PS4 a gen végén tudott csodákat mutatni. :K

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#15676) HUmenetke


HUmenetke
tag

(#15677) hombre[EU] válasza Zoleee83 (#15675) üzenetére


hombre[EU]
veterán

pedig ezek már lassan fél éve hivatalos adatok :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#15678) 30z.Samu válasza HUmenetke (#15676) üzenetére


30z.Samu
félisten

Majd az idő eldönti. :K

Sic Parvis Magna

(#15679) HUmenetke válasza 30z.Samu (#15678) üzenetére


HUmenetke
tag

nekem a 1080/beton 60fps is nagyon nagyon jó lenne :D

(#15680) craftsman01 válasza HUmenetke (#15676) üzenetére


craftsman01
senior tag

Újdonságot nem mondott a pali

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#15681) i@lex válasza Zoleee83 (#15675) üzenetére


i@lex
őstag

Ez az előny gondolom megint a generáció végén lesz szemmel látható, mint a jelenlegi konzoloknál az rdr2-nél például. Mindenképp futureproof az xsx, tetszik.

(#15682) HUmenetke válasza craftsman01 (#15680) üzenetére


HUmenetke
tag

Hát nyilván nem. Mi számítana újdonságnak? Ez egy vélemény.

(#15683) 30z.Samu válasza HUmenetke (#15679) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igazából én is ki lennék vele békülve, legalábbis Nekem nem tűnik csúnyának a 1080p sem a TV-men.

Sic Parvis Magna

(#15684) Zoleee83 válasza hombre[EU] (#15677) üzenetére


Zoleee83
addikt

Jóvanna' fél évvel ezelőtt még nem érdekelt, azt sem tudtam hogy nextgen konzolt akarok venni. :P Most meg mint egy gyerek, számolom a napokat, bár ehhez nagyban hozzájárul a március óta tartó HO is, de ez már egy másik történet... :B

SS-hez >- nincs azzal az 1080p-vel sem baj szerintem, az is egy tök jó konzol lesz, kíváncsi vagyok már egy SS vs. One X vs. XSX vs. PS4PRO vs. PS5 video-ra, hogy mit tudnak a valóságban..

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#15685) 30z.Samu válasza Zoleee83 (#15684) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem a héten kapunk már gameplay videókat.

Sic Parvis Magna

(#15686) Wesder válasza i@lex (#15681) üzenetére


Wesder
félisten

Most ezt mondod, aztàn majd csak pislogsz, mikor a héten érkező tesztekben a PS5 majd elpicsàzza az SX-et.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15687) hombre[EU] válasza i@lex (#15681) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nem kell ahhoz annyit várni, elég egy jó firstparty aki kiaknázza a gpu-ban rejlō potenciált...a generáció végén viszont már az sx is kevés lesz(mint most az alap one/ps4). a mid-gen gépekkel az "nvidia-filozófiát" kell követni, szükség lesz dedikált hardwarerre mindenhez is

Life, Uh, Finds A Way

(#15688) Zoleee83 válasza Wesder (#15686) üzenetére


Zoleee83
addikt

Ebből a szempontból meg pont nem várom a teszteket, most megint arról fog hetekig menni a flame minden oldalon, hogy fanbojbélának' éppen arra porcosodik, az ő XY (szabadon választható kék/zöld) gépe 10 FPS-sel többet tud, meg megcsillan a taucsában' a kirakat fénye. :U
(A félreértések elkerülése végett nem pártolom egyik oldalt sem!)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#15689) mike1334 válasza 30z.Samu (#15550) üzenetére


mike1334
veterán

31? Azt hittem, hogy olyan 50es :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#15690) 30z.Samu válasza mike1334 (#15689) üzenetére


30z.Samu
félisten

Gondolom az avatar miatt. ;]

Sic Parvis Magna

(#15691) mike1334 válasza 30z.Samu (#15690) üzenetére


mike1334
veterán

Akkor én meg nyócvan :D (közben meg csak 34 :B )

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#15692) mike1334 válasza hyggelig (#15594) üzenetére


mike1334
veterán

Új konzol meg még egy AAA játék is day1? Aki tud élni...na majd jövőre én is bátrabb leszek az új jogállási tv. után, ha minden jól megy :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#15693) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Xbox Series X Easter Egg Found On The Fan

Spoiler - > Master Chief logo inside, on the fan! :C

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#15694) Wesder válasza Zoleee83 (#15693) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt màr màrciusban megmutattàk a mikor összeraktàk a dummy SX-et. Az alaplapon pedig egy Anaconda van.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15695) Hurkafeju


Hurkafeju
újonc

Sziasztok!
Konzolvilágnál a rendelés részleteinél mindenkinek bankkártyás utánvét szerepel? Nekem még múlt héten a megbeszélt készpénzes fizetés szerepelt aztán átváltott kérés nélkül. Na mindegy gondolom ez nem jelent akadályt és nem utasítja el a futár a kp-t. :DD

(#15696) Madoc válasza Hurkafeju (#15695) üzenetére


Madoc
veterán

Rákérdeztem mert nekem kp-ban van meg az ára, és azt mondták hogy a futárnak mindegy mivel fizetek.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#15697) Hurkafeju válasza Madoc (#15696) üzenetére


Hurkafeju
újonc

Na akkor rendben van minden, köszönöm!

(#15698) Bird


Bird
addikt

Hoppá, mégsem jut mindenkinek (kivéve aki előrendelt)??

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#15699) craftsman01 válasza Hurkafeju (#15695) üzenetére


craftsman01
senior tag

Kp van nekem is. Ma estére lett teljesen rendben a rendelésem,futáros,előleg levonva,a plussz kontroller benne olcsóbban mert bundle. Már csak várni kell a futárt.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#15700) Madoc válasza Bird (#15698) üzenetére


Madoc
veterán

Volt itt téma hogy sx-et már nem lehet rendelni náluk.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.